Veendam werpt voor even de grauwsluier af Jaan de Graaf tekent bij AZ'67 Everton raakt weer verder achter Tactiek van India is bekend Allan Simonsen Europa's eerste Nieuwe storm bij Feyenoord Ook zorgen voor stadion Joop 01dejans niet ontevreden met rol van zijn club Overwinning Harm Wiersma Nu nederlaag tegen Leeds United Trip van hockeyteam levert minstens één positief resultaat op TEIENSDAG 28 DECEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet dip 'I el StOTT.ERDAM Menige storm heeft de afgelopen twee jaar al bij Feyenoord gewoed. De uit- zaafcchakeling uit het nationale be kertoernooi door de onbeteke nende eerstedivisieclub Veen- dam heeft een nieuwe storm algt-eroorzaakt die de kracht van een orkaan heeft. Nooit eerder tvas de paniek in De Kuip zo Adjunct-directeur Peter Stephan riep gisteren de techni sche leiders en de complete se- ko|cctiegroep bijeen voor een be- hk'binningsbijeenkomst. ■■■Peter Stephan: ,Het is nu pre- een jaar geleden, dat bij ^reyenoord de terugval begon. lOTDt proces gaat nog maar steeds r uidoor. Dat is voor mij volslagen onbegrijpelijk. Wij hebben naar mijn mening de beste achter hoede en middenlinie van Ne- Nederland. En wij beschikken ook over een voorhoede die er niet om liegt. Over dat soort it /.^dingen hebben we gesproken.' Adjunct-directeur Stephan be- on| strijdt, dat de positie van trainer Vujadin Boskov wankelt. ,,Het contract van Boskov ligt op de middenstip, maar dat geldt voor 16 iedere trainer. Het is niet zo, dat he we met een jachtgeweer klaar n a staan om Boskov weg te jagen. Je kunt op dit moment niet zeg gen: Hij is de hoofdschuldige. Je hebt te maken met individue le fouten. Vorige week Van Rijsbergen, nu van Mansveld. Daar doe je verdraaid weinig aan." Volgens Stephan zal er midden onz volgende maand beslist worden, of trainer Boskov wel of niet een nieuw contract krijgt aangebo den. ,,Op 12 februari hebben we alle toppers gehad. Dan weten we in grote lijnen, waar we aan toe zijn en dan zijn we in staat, bepaalde conclusies te zj trekken." De adjunct-directeur wijst het gerucht van de hand, dat hij Cor Brom, de trainer van Sparta^ de hint heeft gegeven, niet al te vlug „ja" te zeggen tegen een nieuwe aanbieding van Sparta. n Voor Stephan blijft het een ver bijsterende zaak. dat Feyenoord zich door Veendam zo te grazen heeft laten nemen. „Wat stelt Veendam nu voor? Een eerste- I divisieclub met dertien punten. Als we daar zonder trainer en bij wijze van spreken met de fiets naar toe zouden zijn ge gaan, hadden we nog die wed- strijd moeten winnen. Nu dat niet is gebeurd, was het giste- ren hard nodig dat we met el kaar eens in de spiegel keken." ROTTERDAM Het op 30 juni geëindigde boekjaar 1976-1977 is voor Stadion Feijenoord NV evenals 1975-1976 niet gunstig geweest. Dank zij de vier thuis wedstrijden voor sportclub Feyenoord in het UEFA-Cup toernooi en de voetbalinterland Noord-Ierland tegen Nederland kon het nettoverlies beperkt blijven tot 5.327 tegen een ver lies van 107.720 in het voor gaande boekjaar, zo blijkt uit het jaarverslag. Het nu lopende boekjaar baart de directie echter meer zorg, temeer daar Feyenoord zich voor het eerst sedert een reeks van jaren niet voor enig Europa- of UEFA-Cuptoernooi heeft kunnen plaatsen. Het aantal in 1976-1977 gehou den evenementen steeg van 24 tot 25. Zij trokken in totaal 670.241 (691.042) bezoekers, waarmee het gemiddelde aantal bezoekers kwam op 26.810 tegen 28.803. De opbrengsten uit wed strijden stegen van 902.434 tot 1 min. door Johan Woldendorp VEENDAM Joop Oldejans had er een gave show van kunnen maken. Hij deed het niet. Het kost de trainer van Veendam doorgaans geen moeite om zijn analyses te larderen met een reeks kernachtige uitspraken, maar na de bekertriomf op Feye noord beperkte hij zien tot: „Schrijf maar op, dat dit een normale zege was." Een dag later, toen hij ontwaakte uit de overwinnings roes, maakte Oldejans er geen geheim van, dat hij aanvankelijk een aardiger kreet had willen slaken. „Het lag me op de tong om te zeggen: „Mijne heren, Veendam begint met een V." Ik heb er toch maar van afgezien." Achter die ingehouden opmerking gaat een brok jarenlange frustratie schuil. Er wordt in het enge wereldje van het betaalde voetbal vaak ge schamperd om de bescheiden Oost groninger club. Eeredivisie-acteurs, die gezegend zijn met de ambitie om te degraderen worden in die daden drang geremd door de wetenschap, dat er dan in ieder geval een keer naar Veendam moet worden gereisd. Barry Hughes jankte, toen hij met Haarlem naar de op één na hoogste voetbalklasse was afgezakt, dat hij na afloop van de wedstrijd slechts de verslaggever van de „Echo der Veen koloniën" te woord kon staan. Dat Veendam te pas en vooral te onpas als het schrikbeeld van het profvoetbal wordt gekwalificeerd, ligt niet aan de club zelf. Nee, het zijn de randverschijnselen, die dat spookachtige beeld oproepen. Het gebrek aan een spoorwegverbinding, het gegeven, dat de arbeidsmarkt in de Veenkoloniën een onheilspellend verlaten indruk maakt en het feit, dat de gemiddelde inkomens bene den normaal Nederlands peil liggen, die factoren maken de grauwsluier ondoordringbaar. „Want", zegt Oldejans, „als je naar Volendam moet, kun je ook maar gedeeltelijk met de trein reizen. Al leen, daar praat niemand over. Na tuurlijk is het een nadeel, dat Veen dam geen station heeft, maar dat is geen reden om ons dat negatieve imago te geven. Ik zit er overigens niet mee. Integendeel zelfs. Ik kan er alleen maar gebruik van maken. Wanneer iemand zo'n domme uit spraak doet, betekent dat voor het elftal een extra prikkel. Die kerels van Feyenoord deden er even dapper aan mee. Ze keken zo neerbuigend naar het stadion, waar ze moesten spelen, dat ik me afvroeg of zij wel echte professionals zijn. Daarom mag iedereen ons blijven benaderen zoals ze dat zijn gewend." Niet voor niets kent Veendam jaren, dat het in eigen huis praktisch on verslaanbaar is. Die faam is recente lijk weliswaar aan slijtage onderhe vig geweest, maar dat komt volgens AMSTERDAM In de negende ronde van het Sulkerdamtoernooi in Amsterdam is Harm Wiersma opge klommen naar de gedeelde tweede plaats. De Fries won gisteren zijn tweede partij in dit toernooi, deze keer van de Fransman Michel Hi- sard. Groot meeste rgroep. negende ronde: Wiersma (N'ed)Hlsard (Fra) 2-0, Gocrvitsj (VSt)-Soumao- ro (Mal!) l-l, Kaplan (VSU-Gendlerman (Isr) 1-1, Nimbi (Konl-Clerc (Ned> 1-1, Jansen (Ned)-Baba 8y (Sen) 1-1. Drost (Ned)-N'Dlaye (Mali) 1-1. Stand 1 Clerc 12 punten. 2 Jansen en Wiersma 11.4 Baba Sy. Kaplan. NDIaye en Drost 10. 8. Hlsard 8. 9. Nlmbi, Soumaoro en Gendlerman 7. 12. GoervltsJ 4. Wereldkampioenschap junioren, negende ron de: Smeets (Bel)-Odlntsov (Sov) 0-2, Bles (Nedl- Skliarov (Sov) 1-1, Brouwers (NedVDembele (Mali) 2-0, Kramanlc (Jsh-Gulnard (Fra (0-2), Harmsma (Nedt-Shulman (Isr) 2-0, Cruz (Braz)- Malik (Tsj) 0-2. Stand aan kop: 1. Bies 16 punten, 2. Odlntsov 15. 3 Sklarov 14. 4. Harmsma en Gulnard 13.6. Brouwers 12. Oldejans, „omdat ik tot op heden met een incompleet elftal speel. Ik mis doelman Krol (Ajax was de afge lopen zomer hevig in hem geïnteres seerd - red.), de eveneens geblesseer de Oldenburger, Vlietstra, die naar NEC is gegaan, en Molendijk, die door een auto-ongeluk voor de rest van het seizoen is uitgeschakeld. Daarnaast heb ik pas sinds kort weer de beschikking over Brinkman en Brouwer. Geen wonder, dat we veel wedstrijden hebben verloren." Veendam beschikt niet over de mid delen om dergelijke klappen op te vangen. Het transfergeld, dat het voor Vlietstra incasseerde, werd dankbaar aanvaard om het verschil tussen verlies en winst een lieflijker aanzien te geven. De pecunia om een fulltime trainer op de loonlijst te zetten, ontbreken. Pas dit seizoen is er voor de onbezoldigde manager Jan de Vries ruimte gecreëerd om de administratieve werkzaamheden over de middaguren uit te smeren. Oldejans: „Wat mijn positie betreft, ik heb het er niet voor over om mijn baan (ambtenaar bij de gemeente Groningen - red) op te geven voor een carrière als trainer. Toen ik bij Veendam begon, tweeëneenhalf Jaar geleden, stelde ik dat nog wel ter discussie. Nu eigenlijk niet meer. De toekomst van de fulltime-trainer is in vergelijking met een paar seizoe nen geleden niet rooskleuriger ge worden. Geen enkele club biedt zijn oefenmeester nog een vijfjarig con tract aan. Het lijkt alsof je overbe last bent, maar dat valt mee. Het kost natuurlijk veel tijd, maar trai nen is mijn enige hobby. Bovendien, wanneer je een topamateurclub traint, ben je minstens drie avonden per week aan de slag; als het aan de vereniging ligt van zes tot tien uur. Nu train ik een avond vaker, maar daar staat tegenover, dat ik me tot één selectie kan beperken." ALKMAAR De eredivisieclub AZ'67 heeft de zaterdagvoetballer Jaan de Graaf van IJsselmeervo- gels voor een Jaar gecontracteerd. Gistermiddag werd in Alkmaar de overeenkomst bevestigd die de meeste beroemde zaterdagvoet baller aan een profclub bindt. Het contract gaat op 1 Juli 1978 in een heeft voorlopig een looptijd van één jaar. De Alkmaarse ploeg be taalt aan IJsselmeervogels de ge bruikelijke som van 3000 gulden als vergoeding voor het aantrek ken van De Graaf. In het contract is vastgelegd dat Jaan de Graaf niet op de zonda gen hoeft te spelen. In eerdere onderhandelingen waren de be zwaren van de zaterdagvoetballer tegen het spelen op zondag steeds steeds het struikelblok geweest. De Graaf is overigens aangetrok ken zonder dat technisch direc teur Hans Kraay hierin was ge kend. De affaire is afgehandeld door de gebroeders Molenaar die op hun verlanglijstje ook nog Jo han Cruijff hebben staan. Deze zou dan alleen in de thuiswed strijden van AZ'67 hoeven op te draven. Voorzitter Arte Ligthart van AZ'67 meent dat de .zondag-clau sule" in het contract geen pro bleem hoeft op te leveren. „Van de ongeveer 50 wedstrijden die wij in totaal in een seizoen spelen vallen er 30 tot 35 bulten het weekeinde. En veel clubs spelen hun thuiswedstrijden op zater dagavond. De kans bestaat dat AZ'67 nu ook meer op zaterdag avond zal gaan spelen". JOOP OLDEJANS: „Mijne heren, Veendam begint met een V". Steeds meer eerste divisieclubs zijn er in het recente verleden toe over gegaan om de technische begelei ding van het keurkorps uit te beste den aan "hobbyisten". Veendam is voorlopig niet van plan om de oude koers te gaan varen. Nu al heeft Joop Oldejans tot en met de volgen de competitie bijgetekend. De Vere nging van oefenmeesters (WON) kan nauwelijks gelukkig zijn met deze, voor haar beroepsleden ramp zalige ontwikkeling, maar Oldejans ziet bij clubs als Veendam geen dag taak weggelegd. „In deze constella tie althans niet. Misschien wel, wan neer je het combineert met adminis tratieve klussen. Immers, overdag kun je niet trainen. Met pijn en moeite kun je wellicht iemand een uurtje van zijn baas lospeuteren om individueel met hem te werken, maar dat noem ik niet professioneel. Wanneer je, zoals Veendam, geen werklozen in je elftal hebt, moet je het 's avonds doen." Joop Oldejans diept vervolgens nog een belangrijk facet op uit het vat met mogelijke voordelen: het ont breken van de dwang om prestatie gericht te werken. „Boskov moest maandag winnen. Dat is niet gelukt en dat kost hem misschien zijn baan. Ik kan in wezen iedere zondag alle risico's nemen, die er zijn. Het kost me mijn kop niet. Als hij er wel af gaat, is er nog niets aan de hand." LONDEN Everton is de gevoelige klap (een nederlaag van 2-6), die het door Manchester United Tweede Kerstdag toebedeeld kreeg, gisteren in de wedstrijd tegen Leeds United niet te boven gekomen. Erger nog. Everton, dat voor Tweede Kerstdag 22 wedstrijden achtereen ongeslagen was gebleven, leed een tweede neder laag binnen 24 uur. Na 49 minuten stond Leeds door doelpunten van Ray Hankin (2) en Peter Lorimer met 3-0 voor. Martin Dobson slaagde er pas twee minuten voor het einde in tegen te scoren: 3-1. Door deze neder laag staat Everton op de tweede plaats van de ranglijst met 29 pun ten uit 22 wedstrijden. Nottingham Forest, dat een vrije dag had en vanavond tegen Newcastle United zal spelen staat nog steeds aan kop met 32 punten uit 21 wed strijden. Twee andere kampioenskandidaten, Arsenal en Liverpool, maakten geen fouten. Arsenal stond na veertien minuten door doelpunten van Alan Sunderland en Malcolm MacDonald al met 2-0 voor in de uitwedstrijd tegen West Bromwich Albion, dat enkele dagen geleden manager Ron nie Allen naar Saoedi Arabië zag vertrekken. Llam Brady vergrootte de voorsprong door een strafschop en met nog zeven minuten te spelen scoorde Laurie Cunningham voor de thuisclub: 1-3. Arsenal bezet nu de derde plaats met evenveel punten als Everton, maar een minder doel- gemiddelde. Liverpool behield de vierde plaats. Phil Neal velde in de 23ste minuut van de thuiswedstrijd tegen Wolver hampton Wanderers het vonnis door een strafschop te benutten: 1-0. Achter Liverpool een groep van vier ploegen met 26 punten: Manchester City, Leeds United, Coventry City en Norwich City. De tUnd aan kop is na: 1. Nodlnfhsm Forest 21-32. 2. Evrrtoa 22-2». i Arsenal 22-2», Liverpool 22-2», S. Manchester City, Leeds United, Coventry City en Norwich City 22-26. EERSTE DIVISIE Birmingham City- Bristol City 3-0, Chclsea-West Ham United 2-1, Coventry City-Norwich 5- 4. Derby County-Aston Villa 0-3, Ips wich Town-Queen's Park Rangers 3-2, Leeds United-Everton 3-1, Liverpool- Wolverhampton Wanderers 1-0, Man chester United-Leicester City 3-1, Middlesbrough Mancester City 0-2, West Bromwich Albion-Arsenal 1-3. SCHAATSEN - Tijdens wedstrijden In Innsbruck bleel Henk Hospes op de 500 meter weer onder de 40 seconden: 39,7. HIJ won de 1000 meter In I 20,8 Op de 5000 meter ging de winst naar Rolf Sybrandy met een Ujd van 7.27,2. DEN HAAG Hockeycoach Wim van Heumen is boordevol nuttige ervaringen teruggekeerd uit India, waar hij met een selectiegroep van vijftien spelers in twaalf dagen tien wedstrij den heeft afgewerkt. „Ik moet zeggen dat het tactisch gezien een geweldig succesrijke toemee van ons was", aldus de 48-jarige docent aan de academie van lichamelijke opvoeding in Tilburg. „We hebben tien keer de gelegenheid gehad het spel van de Indiërs te analyseren. Daardoor raakten we ook steeds beter op hun concept Ingesteld. a vJVan onze sportredactie "PARIJS Het blad France Football heeft de Deen Allan z'Simonsen die voor het Duitse Borussia Mönchengladbach speelt g,uitgeroepen tot Europees voetballer van het jaar. De tweede aiplaats was voor de Brit Kevin Keegan die voor het Duitse "'Hamburger SV speelt en de derde plaats voor Michel Platini van 'Nancy uit Frankrijk. De keuze werd gedaan door een jury bestaande uit voetbalverslaggevers uit Europa. jSimonsen maakte afgelopen jaar het Jenige doelpunt voor Borussia in de Europa Cup finale tegen Liverpool 11-3). Hij is de eerste Deen die beslag liegt op deze titel. Vorig jaar kwam jhij helemaal niet in de keuzelijst ^voor, toen was Franz Beckenbaucr eerste. Het jaar daarvoor kreeg Si- jmonsen één stem. Simonsen is af- Jkomstig van het Deense Vejle BK. Hij speelt inmiddels vier seizoenen bij Borussia Mönchengladbach waar het hem een jaar kostte om een vaste plaats te veroveren. Onlangs ver lengde hij zijn contract met de Duit se club tot 1 juli 1979. Kevin Keegan kreeg maar drie stem men minder dan Simonsen. Keegan kwam dit jaar voor ruim 2 miljoen gulden over van Liverpool naar HSV. Vorig Jaar kwam hij bij de verkiezing als vierde uit de bus. (Barcelona) 23. 6. Fischer iSchaIke'04) 21. 7. NUasI (Ferencvaros) en Rensenbrink (Andcr- lechti 13, 9 Oeorgescu (Dynamo Boekarest) 6, 10 Hughes (Liverpool). Vogts (Borussia Mg) en Helghway (Liverpool) 5. 13 Brooking (West Ham), Causlo (Juventusi, Hcllstróm (Kalsers- lautcrni. Bathenay (St. Etlennei en Ltnderoth (Marseille) 4. 18 Tresor (Marseille» en Krol (Ajaxi 3. 20 Pohle (FC Kölni. D Müllcr (FC Kolni, Pirn (ReaJ Madrid). Shtllon (Nottingham Foresti. Geels (Ajaxi en Bonhof Borussia Mg(2. 26 Antognoni iFlorentina), Orabowskl (Eln- tracht Frankfurti. McQueen deeds). Krankl (Rapid Wieni, Toroczlk (UJpest Doszai. Janvton (St Eltennei en Kennedy (Liverpool) I. Van de tien duels werden er vier bestempeld als officiële interlands. Twee confrontaties eindigden onbe slist en tweemaal ging Nederland ten onder. Nog altijd wacht Oranje op de eerste overwinning in de hockeyhis- torie in India. „Het zat er dik in dat we een interland zouden winnen", zegt Van Heumen spijtig. „Want we speelden gewoon beter. Het gaat bij na altijd goed tegen India en Paki stan, maar we winnen niet zo vaak. Overigens moeten de officieuze wed strijden misschien wel hoger worden aangeslagen dan de interlands. Soms waren het beter ingespeelde teams. Railways was bijvoorbeeld heel sterk". Door een conflict tijdens een trai ningskamp werden enkele sterke In diase spelers, zoals Govinda en Ajit Singh, tijdens interlands bulten het elftal gelaten. Zij speelden echter wel mee in enkele andere wedstrij den. Van Heumen: „Zes spelers wa ren om disciplinaire redenen uit dat kamp gestuurd. Daar stonden alle kranten van vol. Eén van de minis ters is aangewezen als een soort trait d'union te fungeren om het conflict op te lossen. In Delhi bleek heel duidelijk dat het om sterke spelers gaat. Het zal dan ook zeker wel weer in orde komen". Van Heumen heeft kunnen constate ren dat wereldkampioen India se dert de Olympische Spelen in Mon treal, waar Nederland de hockey- grootmeesters met 3-1 aftroefde en India op de voor dit land bescha mende zevende plaats eindigde, veel sterker is geworden. „Ze doen er weer van alles aan", aldus Van Heu men. Wel hanteren de Indiërs nog altijd het buiten Azië verouderde 2- 3-5 systeem. „Ze spelen zeer aange sloten. Alleen hebben ze nu ontdekt dat ze een zwakke plek hebben. Als een Indische verdediger namelijk naar voren gaat is de hoek van het veld, die hij achterlaat, vrij. Zonder dat wij het wisten speelden we steeds de diagonaalpass in die vrije hoek. En iedere keer opnieuw kon den onze buitenspelers dan aanval len omdat wij de lange pass veel meer gebruikten dan zij. Daar waren de Indiërs nogal over verontrust". De wedstrijden tussen de Nederland se en Indiase ploegen trokken bij zonder veel toeschouwers. „Er waren gemiddeld 20.000 mensen per wed strijd", aldus Van Heumen, die zelf voor de eerste maal in India was. „In Gwalior waren zelfs 45.000 toeschou wers. Ik moet zeggen dat ons dat een beetje overviel. Verder waren de ter reinomstandigheden een handicap voor ons. De velden waren bikkel hard. Er werd gespeeld op leem. Geen grassprietje was er te zien. Soms gebruikten ze een cricket- pitch. Die sport is daar erg populair". Het Nederlandse gezelschap heeft in twee weken enorme afstanden moe ten overbruggen. „We hebben onge veer 20.000 kilometer afgelegd", weet Van Heumen. De organisatie van de tournee was uitstekend. Veel beter in ieder geval dan de omstandighe den, die de Engelse spelers onlangs tijdens een trip door India troffen. Van Heumen: „Het is prima gegaan, ook wat de voeding betreft. Een keer hebben we een hotel geweigerd om hygiënische redenen. Bijna alle af standen hebben we met een vlieg tuig afgelegd. De laatste dagen brachten we in Madras door. We gin gen dan in de ochtend met een vlieg tuig naar de plaats waar gespeeld werd en keerden 's avonds met het vliegtuig terug". Volgens Van Heumen beschikt Ne derland in zijn totaliteit over een betere groep dan in Montreal, waar een medaille net buiten bereik bleef. „De bankspelers zijn wat sterker. Die passen beter in het geheel en zijn meer Inzetbaar. We hebben in India nogal wat blessures gehad. Ties Kruize heeft de laatste drie wedstrijden niet meegespeeld en Bolhuis was na de vijfde wedstrijd geblesseerd. En Maarten Sikking heeft een paar wedstrijden niet mee gedaan vanwege een knieblessure. Overigens laat zich dat allemaal niet al te ernstig aanzien." Ties Kruize. die afwisselend met Im- bert Jebbink laatste man speelde, kreeg als vervanger van de in Neder- BONDSCOACH WIM VAN HEUMEN: 'Het gaat bijna altijd goed tegen India en Pakistan, maar we winnen niet zo vaak'. land achtergebleven Paul Litjens bij het nemen van de strafcorners nau welijks gelegenheid in te schieten. „Dat wordt een groot probleem voor ons." meent de bondscoach. „Die Indiërs liepen zo goed getimed uit dat Ties haast geen mogelijkheid had de bal in te slaan." Van Heumen kijkt resumerend met tevredenheid terug op de tournee, die paste in de voorbereiding op het toernooi om de wereldbeker, dat van 18 maart tot en met 2 april in Buenos Aires wordt gehouden. „Gezien de totaal met Nederland verschillende omstandig heden zijn de jongens er heel erg goed doorheen gekomen. Alles bij elkaar was het geweldig leerzaam." De spelers, die de trip door India meemaakten, komen aangevuld met schutter Paul Litjens (Kam pong) in principe ook in aanmer king voor het toernooi om de wereld beker. „Of er moeten heel onver wachte dingen gebeuren." aldus Van Heumen. Ad Boelaars (Bloe- mendaal), die in 1975 tot de gekozen spelers voor het vorige toernooi om de wereldbeker In Koeala Loempoer behoorde, en Piet Gunning (HOC) worden achter de hand gehouden om eventueel in te springen. Zij zul len alle centrale trainingen «meema ken. Als derde doelman heeft Van Heumen Rob Toft (Kampong) In ge dachten. Aangezien er vóór de reis naar Ar gentinië geen competitiewedstrij den in de hoofdklasse worden ge speeld kan Van Heumen optimale aandacht besteden aan de training en oefenwedstrijden. Op donderdag 12 Januari komt de groep voor de eerste maal bijeen voor een techni sche training In totaal staan de komende weken acht technische bij eenkomsten op donderdagen op het programma, acht conditietrainin gen op zaterdagen en acht speciale conditietrainingen op maandagen. De bijeenkomsten op zaterdagen en maandagen staan onder leiding van Cees Koppelaar. Vrijwel elke zondag wordt een oe fenwedstrijd gespeeld tegen hoofd klassers of landenploegen. „We pro beren zoveel mogelijk gebruik te maken van natuurgras," aldus Van Heumen. „Omdat daar in Argenti nië ook op wordt gespeeld. Alleen als het niet anders kan, trainen we op kunstgras en als laatste uitwijk mogelijkheid hebben we de zaal nog." Van 2 tot 5 februari maakt de selec tie een trainingskamp in Barcelona door. Op zaterdag 4 februari wordt dan een interland tegen 8panje ge speeld. Ook ligt het in de bedoeling op 26 februari een wedstrijd tegen België te spelen. Zeer waarschijnlijk zal India, op weg naar Argentinië, in het weekeinde van 4 en 5 maart tweemaal tegenover het Nederland se team staan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9