ïxcelsior: e weinig teun van grote broer' Van de Meent: 'Stoop voert een goed zakelijk beleid' it brieven van lezers SKAN vraagt steun aan Oranje-spelers Voorlopig compromis Kortsnoj-Spasski r zit geen enkele lijn in het beleid van Feyenoord' I >en Haag Vandaag Remise Rob Clerc 'FC Amsterdam moet blijven omdat het een functie heeft' ÜÜtèlW POAG 24 DECfcMbtR 1977 SPORT Trouw/Kwartet 33 r Matty Verkamman TERDAM Excelsior krijgt maandag met een voetballer aken, die het in de zomer van dit jaar zelf zo dolgraag aan de :tie had toegevoegd: Peter Houtman. Met FC Groningen ,t deze topscorer van de eerste divisie de strijd aan tegen de uit Rotterdam-Kralingen. En dat zint de leiding en aanhang de rood-zwarten nog altijd niet. Excelsior is teleurgesteld in louding van grote broer Feyenoord, waar het om deze spits Die allengs verder afbrokkelende voetbal-gigant verkoos lelijk de aantrekkelijke huurprijs die FC Groningen voor tman wilde betalen (all in 80.000,-) boven een rijpingspro- op het zo nabij gelegen Woudenstein. s Llebregts (36) de trainer van (lsior, heeft er nog steeds geen I woord voor over. „Onbegrijpe- er zit geen enkele lijn in het ld van Feyenoord. Kijk, als je telijk een jeugdplan hebt, dan t er geld bij. Maar Feyenoord t alleen maar naar het geld geke- Dat vind ik nogal armoedig voor club. Voor Feyenoord was het i veel verstandiger geweest om tman aan Excelsior te verhuren, i heb je zo'n Jongen vlak in de rt, .kun je hem goed in de gaten den. Je kijkt als het ware uit de p bij ons binnen. Bij een huur- van 80.000 valt Excelsior on- dellijk af. Het bekende verhaal: Groningen wordt flink gesubsidi- 1 door de gemeente en Excelsior Itman stond de afgelopen zomer enaan het lijstje van de door jregts gewenste versterkingen; dgedwongen beweegt het aller- 1st kapitaalkrachtige Excelsior i doorgaans in de marge van de isfermarkt. Talentvolle spelers de betaalde C-teams (als Hout- h was) afbouwende ouderen en ateurs daar is deze sympathieke ste divisie club op aangewezen, bregts: „We hebben met Guus px over Houtman gesproken. Nou, gens hem was er geen sprake van i Feyenoord hem wilde laten V- Boskov zou dat nooit goed fcen. Een dag later las ik in de pt dat hij op huurbasis naar FC imingen was vertrokken." lelsior had trouwens nog een min- prettige ervaring met Feyen- aramma ■VB BEKER ÈRDE RONDE tden: lesse-FC Utrecht (14.00 uur)- jax-Eindhoven (14.30 uur) iarta-Go Ahead (14.30 uur) bandag: fc'67-FC Amsterdam (14.00 uur) - (endam-Feyenoord (14.00 uur) - tdaJC-Haarlem (14.00 uur) tcelsior-FC Groningen (14.00 uur) it was nu niet aardig van Ruud pdonck om afgelopen zaterdag in buw een stuk tegen Den Haag idaag te schrijven. Want hij luift ons teksten in de schoenen we geheel niet hebben gebruikt j smokkelt in het voorbijgaan nog in een verdachtmaking binnen, •volgens roept hij: zie je wel hoe it ze zijn! Ja zo krijg je altijd ijk. Den Haag Vandaag is er nief op t de rol van Studio Sport over te (men. We kunnen het niet, willen (t niet, mogen het niet. Het enige it we gedaan hebben is een Ka- erlid aan het woord laten over de inering van het betaald voetbal. t wereldkampioenschappen wer- in even als kapstok gebruikt. We zouden gebrek aan feitenken- js hebben. Aangetoond wordt het let in Trouw, temeer niet waar de- llfde cijfers worden verstrekt als Ij deden en wij evenzeer een vraag- ;en zetten achter hoge inkomsten lor spelers terwijl clubs moeten arden gesaneerd. Arme clubs ui- raard, rijke worden zelden gesa- erd. We hebben niet beweerd zoals ouw stelt dat KNVB en Cor Cos- r stelden dat er niets aan de hand as. We hebben gemeld dat spelers leen minder dan de clubs zouden itvangen als het een beetje zou genzitten met het aantal wedstrij- (n dat het Nederlands Elftal in rgentinië moet spelen. We hebben bij gezegd, dat als Inter Football In naam een beetje hooghoudt er el meer voor de spelers uitkomt en it zij dan méér ontvangen dan de ubs! We hebben niet gezegd dat een grijpen van de minister ten op- chte van de KNVB niet nodig is. hebben de politieke krachtsver- THIJS LIEBRECHTS: droog". „Als het bij Feyenoord regent dan druppelt het bij ons. Nu is het overal oord. Liebregts: „Wim van Til wilden we ook graag hebben. Die jongen verpieterde maar in het C-team. Maar ook dat ging niet door. Van Til werd door Feyenoord toegezegd dat hij in het nieuwe seizoen de 12de of 13de man zou worden. Nu blijkt dat hij in de praktijk toch weer, net als vroeger, helemaal niet aan de bak komt." Dit soort tegenvallers maakt het voor Excelsior onmogelijk om als een soort kweekvijver voor het Rot terdamse profvoetbal te gaan funge ren. Excelsior voelt er weliswaar niets voor om louter een toeleve ringsbedrijf voor Feyenoord en Spar ta te worden, maar tegen een zekere vorm van samenwerking bestaat geen bezwaar. Liebregts: „Het moet niet zo zijn dat het oud vuil bij ons terecht komt. Aan een allegaartje hebben wij geen behoefte. Maar om dat bij de grote clubs nog steeds zoveel talent verloren gaat, spreekt ons het stagesysteem wel aan. Waar om ook niet, zolang iedereen erbij gebaat is?" Dat zou een stap op weg naar een gemeentewege gewenste fusie met Sparta kunnen zijn. Ondanks de zwakke financiële positie, voelt Excelsior daar echter niets voor. Er zou geen sprake zijn van een fusie met, maar eerder van een opgaan in Sparta. En daar heeft Excelsior, best begrijpelijke, bezwaren tegen. Excelsior is immers altijd verstan dig en zo zuinig mogelijk met de penningen omgesprongen. Iets wat van Sparta bepaald niet kan worden gezegd. De onlangs door de gemeen te aan Sparta verleende steun wordt in Excelsiorkringen nog wel eens als een „premie op wanbeleid" be schouwd. Thijs Liebregts: „Excelsi or zal zich tot het uiterste tegen het samengaan met Sparta verzetten". Ondanks de hoge nood dus, die er bij een gemiddeld aantal toeschou wers van 2750 wel moet zijn. Lie bregts wijst in dat verband opnieuw een beschuldigende vinger in de richting -van de profclubs. „Als je tegenwoordig de wedstrijden van Feyenoord en Ajax bezoekt, dan zie je niet veel meer. Dat werkt door naar de eerste divisie en zeker in Rotterdam. Vroeger, toen Feye noord 60.000 toeschouwers trok, za ten er bij ons ook 5000. Nu wordt Feyenoord-FC Den Haag door 19.000 mensen bezocht en komen er bij Excelsior 2000. Het is bekend dat vroeger een groot aantal supporters van Feyenoord, een week later naar Excelsior ging. Dat gebeurt niet meer. Er wordt bij Excelsior nogal eens gezegd: Als het bij Feyenoord regent dan druppelt het bij ons. Nu is het overal droog Liebregts betreurt dat. „Temeer om dat ik durf te stellen dat Excelsior aantrekkelijk, aanvallend voetbal speelt. We zijn positief ingesteld, dat blijkt ook uit de acht doelpunten, die onze laatste man Roggeveen dit seizoen al heeft gemaakt." De niet al te rooskleurige situatie van Excelsior frustreert Liebregts bepaald niet. Hij stelt: „Excelsior is een nuchtere club die nuchter wil presteren binnen een klein budget. Ik kan niet met eisenpakketten aan komen. Het heeft weinig zin om de club met dure aankopen over de kling te jagen. Als zo'n situatie je als trainer frustreert dan moet je geen contract tekenen. Ik beleef veel ple zier aan dit werk. In twee jaar tijd is er een praktisch nieuw en jong Ex celsior ontstaan dat nog steeds tot de beste eerste divisieclubs behoort. Dat schenkt ook voldoening." Desondanks is het nog maar de vraag of Thijs Liebregts ooit zes jaar bij Feyenoord oncler contract, maar van jongs af aan met Excelsior verbonden nog lang werkzaam blijft op Woudenstein. Liebregts werkt bij Excelsior op half time ba sis. Daarnaast is hij leraar lichame lijke opvoeding aan de Erasmus- universiteit. Liebregts: „Die combi natie valt niet al te lang meer vol te houden. Net als Bob Maaskant zal ik op den duur moeten kiezen. Het is moeilijk om het in beide banen goed te doen." Tot een keus is hij nog niet geko men. Maar op de vraag wat zijn keus zou zijn, indien die op korte termijn verlangd zou worden, zegt hij: „We praten momenteel over het be staansrecht van Excelsior. Dat geeft niet zoveel zekerheid, wanneer je in de richting van een full time job denkt. Ik zou op den duur ook best eens in de recreatieve sfeer terecht kunnen komen. Ook aan die vorm van sport bleef ik vreugde. Op de universiteit ligt het accent duidelijk op de factor gezelligheid. Het zou voor veel voetbaltrainers goed zijn wanneer ze ook eens in die keuken zouden kijken. Nu is het doorgaans zo, dat trainers pas afstand nemen wanneer ze zijn ontslagen." AMSTERDAM De Nederlander Rob Clerc gaat ook na de zesde ron de nog alleen aan de leiding in het Suikerdamtoernooi in Amsterdam. Clerc speelde gisteren remise togen Harm Wiersma. Baba Sy uit Senegal voegde zich bij de directe achtervol gers van Clerc door de enige over winning in deze ronde te boeken, tegen de Amerikaan Goervitsj. Grootmeestergroep: ïesde ronde* Hlsard 'Fri- Jansen (Ned) 1-1. Drost (Ned)-Nlmbl (Kon) 1-1. Baba Sy (Sen)-GoervitóJ (VS) 2-0. Clerc (Ned)- Wtersma (Ned) 1-1, Oendlerman Usri-Soumaoro (Mali) 1-1, N'diaye (Maül-Kaplan (VS) 1-1. Stand: Clerc 8, Drost, Jansen. Wiersma, Sy en Kaplan 7, Hysard en N'Diaye 6, Nimbi en Sou- maoro 5, Gendlerman 4, Goervitsj 2. Wereldkampioenschap Jeugd* Guinard (Frai- SmeeU (Bel) 2-0, Shulman (Isr)-Bies (Ned) 0-2, Malik (TsJ'-Brouwers (Ned) 0-2, Odlntsov (Sov)- Kramaric (Joe) 2-0, Skllarov (8ov)-Harmsma (Ned) 1-1, Dembele (Malil-Cruz (Bral 2-0. Stand: 1 Bies en Odintsov 11,3. Brouwers 10.4. Skllarov 9. 5. Guinard en Harmsma 8.7. Dembe le 5. 8. 8hulman 4, 9. Cruz 3. 10. Qramaric 2.11. Smeets 1. 12. Malik 0. Wereldkampioenschap dames: Vitkaoeskaite (Sov)-Geurls (Ned) 0-2, Mlchallovskaja (Sovl- Mlzic (Joe) 2-0, Ryckaert (Fra)-Graas (Ned) 0-2, Sotsjnenko (Sov)-Claes (Bel) 2-0. Stand 1Mlchallovskaja 10,2. Geurts 0,3. Graas en Sotsjnenko 8. 5. Vitkaoeskaite 7. 6. Clacs 4,7. Mizlc en Ryckaert l. AMSTERDAM Het solidariteit» Komitcc Argentinië-Nederland (SKAN) heeft alle Nederlandse ge selecteerde voetballers voor het wereldkampioenschap volgend jaar in Argentinië een brief ge stuurd, waarin de spelers op het politieke klimaat van dat land wordt gewezen. De brief gaat ver gezeld van een rapport van Amnes ty International over politieke ge vangenen in Argentinië en een open brief aan de Argentijnse rege ring van de schrijver Rodolfo Walsh. „Als een van de geselecteerde spe lers voor het wereldkampioen schap 1978 gaat u over enkele maanden naar Argentinië. Ons ko- mitce, dat zich solidair verklaart met het Argentijnse volk, voelt het als haar plicht een beroep te doen op uw democratische en menselij ke gevoelens. In het huidige Ar gentinië wordt de meerderheid van de bevolking onderdrukt door een militaire dictatuur. Niemand is zijn vrijheid en rechten zeker. Er bestaan politieke partijen noch vakbonden en de arbeidersklasse ziet haar inkomen met de dag da len, terwijl medische zorg en on derwijs steeds slechter worden." Met deze woorden begint de brief aan de spelers. Het komitee, dat de brief ook heeft gestuurd aan de KNVB, de vereniging van contract spelers VVCS, de vereniging van oefenmeesters WON en het bu reau Inter Football, zegt geen boy cot van het WK te willen, maar „deelname aan de WK zonder pro test is hetzelfde als het accepteren van de misdaden van de Argentijn se regering." Het solidariteitskomitee schetst in de hrief verder een beeld van de politieke en maatschappelijke toe standen in Argentinië: „De mili taire leiders beantwoorden elk ver zet tegen hun onderdrukking met geweld. Meer dan 3000 personen zijn sinds de staatsgreep van maart 1976 verdwenen, er zitten 12.000 mensen in de gevangenis en onge veer 8000 mensen zijn vermoord." Voorts wordt gewezen op het be staan van concentratiekampen en op de systematische martelingen van verdachten in de gevangenis sen. „Iedereen met democratische gevoelens dient hiertegen te pro testeren". aldus de brief. Argu menten als politiek en sport dienen gescheiden te blijven, gaan vol gens het komitee niet op, nu het WK wordt georganiseerd door het militaire bewind zelf. dat volgens de briefschrijvers bovendien dit toernooi als politiek doel gebruikt. Het komitee zegt te hopen dat in Nederland, net als in Zweden en Frankrijk, een discussie over deze zaken op gang komt. Aan de spe lers wordt gevraagd bij zichzelf na te gaan hoe zij zich zullen voelen als zij in een land voetballen waar zij voortdurend worden omringd door militairen en in het besef dat de gevangenissen er vol zitten met mensen wier misdaad het is tegen een onmenselijke regime in verzet te komen. „Uw steun aan onze actie is bijzonder belangrijk voor het herstel van de democratie en de mensenrechten in Argentinië", zo besluit de brief. Van onze sportredactie BELGRADO Het ziet er naar uit dat Viktor Kortsnoj en Boris Spasski vandaag weer tegen elkaar zullen spelen in hun tweekamp die de uit dager voor wereldkampioen schaken Anatoli Karpov moet opleveren. Gis teren werd er dankzij ingrijpen van FIDE-voorzitter Max Euwe een voor lopig compromis bereikt tussen bei de spelers. Vandaag zullen ze zich zetten aan het uitspelen van de afge broken tiende partij, op tweede kerstdag beginnen ze aan de twaalf de. Kortsnoj leidt met 6'/r3'/». Euwe voerde in Belgrado langdurige besprekingen, zowel met beide spe lers tegelijk als met ieder afzonder lijk. Daarbij aanvaardde men ten slotte het compromis. Het demon stratiebord dat Kortsnoj van het po dium wil laten verwijderen blijft toch staan maar de box van Spasski zal zo worden geplaatst dat zijn te genstander hem steeds in de gaten- kan houden. Dat compromis werd gisteren be reikt. Toen was het dus ook mogelijk om de twaalfde partij te beginnen, maar werd uiteindelijk uitgesteld op voorstel van het organiserend comi té dat sprak over een „technische time-out voor de organisatie Beide spelers hebben recht op drie time outs. Spasski heeft er al twee ge bruikt, Kortsnoj één. door Johan Woldendorp houdingen inschattend gezegd dat de KNVB zich kennelijk de komen de tijd niet al te ongerust hoeft te maken als het WD-CDA-kabinet aantreedt. Want ga maar na: het CDA heeft niet eens een deskundige in de fractie die zich met voetbalza ken bezighoudt. CDA-minister Gar deniers is ook al niet in voetbalza- 'ken ingevoerd. De VVD vindt com mercialisering geen groot probleem. Dus eerst moeten CDA en WD het eens worden, dat kan even duren met minister en fractiespecialist die zich nog moeten inwerken. Gaat het erg ver om te zeggen dat u niet goed hebt geluisterd en vervol gens niet de moeite hebt genomen de tekst op te vragen? DEN HAAG TON PLANKEN Nachrift van onze redacteur Ruud Verdonck: 1. Er stond niet dat Den Iiaag Van daag erop uit is de rol van Studio Sport over te nemen. 2/3. Kamerlid Worrell sprak over ap pels (de spelers zouden bij hun WK eisen rekening moeten houden met hun collega's bij alle andere clubs in het betaalde voetbal), Coster en de KNVB gaven daarop commentaar door op peren (de vergoeding aan de clubs die spelers leveren voor het Nederlands elftal) te wijzen. DHV constateerde dat feitelijk verschil niet. Verder schreef ik niet dat DHV stelde dat er niets aan de hand was, er stond: Beide organisaties waren na tuurlijk van mening dat er niets aan de hand was. Dat is een vrije verta ling van het Inter Football- en KNVB-commentaar waarin sprake was van, en nu vertaal ik het weer vrij, de clubs zitten lekker thuis en vangen nog een mooie cent ook. 4. Dat is juist. Ik had moeten schrij ven: „Uil die reacties en de daaraan gekoppelde standpunten van CDA en VVD concludeerde DHV dat de KNVB voorlopig niet bang hoeft te zijn voor ingrijpen van de minister." AMSTERDAM Pim van de Meent gaat „eindelijk" weg bij FC Amsterdam. Wanneer deze competitie ten einde is, heeft hij de tobbende eredivisieclub zes jaar onderzijn hoede gehad. Succes- jes waren er alleen in het seizoen 1974 '75, toen de lieverdjes Europees voetbal mochten spelen. Voor de rest hield de explosie ve oefenmeester er een haat-liefdeverhouding met het degrada tiespook op na. Wanneer een tïainer zeven jaar in dienst van één baas is (voordat DWS en De Volewijckers opgingen in FC Amsterdam was hij werkzaam voor de eerste club), heeft hij last van zitvlees. Van de Meent's honkvaste gedrag was zo mogelijk nog opmer kelijker. Het arbeidsklimaat rond zijn persoon is immers bizar: een elftal, waarvan jaarlijks de beste ta lenten worden verkocht; een sfeer loos en nagenoeg leeg stadion tij dens de thuiswedstrijden en een voorzitter (Dé Stoop), die bereid is om .zoveel" kwaliteit in het team te stoppen, dat het zich op de laatste dag nog net kan handhaven. Desondanks spreekt Van de Meent over een voorbeeldig huwelijk tus sen hem en Stoop. Desondanks is hij tevreden over de werkstukken, die hij heeft afgeleverd. „Het komt naar de buitenwereld altijd anders over dan het in werkelijkheid is", zegt hij berustend „Ook ten aanzien van mijn relatie tot Stoop. Het klinkt ironisch, maar daar waar de baas en de bedrijfsleider goed met elkaar omgaan, worden er ook prestaties geboekt. Je ziet dat bij Bert Jacobs en Hans Coerver, bij Spitz Kohn en Ton van Dalen en bij ons. Natuurlijk hadden wij wel eens woorden, maar het fijne van twee mensen, die van hun hart geen moordkuil maken, is dat ze elkaar de waarheid kunnen vertellen. Dat de conflictjes tussen Stoop en mij doordringen tot de bui tenwereld, komt doordat wij overdag niet uren bij elkaar zijn. Ik zit daar alleen in het stadion. Maar Stoop is wel degelijk een persoonlijkheid. Vroeger in het bestuur van de KNVB en nu in de zaak is hij anders dan het imago, dat hij opgebouwd heeft." Dé Stoop is volgens Pim van de Meent dus iemand anders dan de Dé Stoop, die na een woede-aanval van zijn trainer opnieuw over een ver kochte speler meende te moeten be weren: „Wanneer je in een competi tie 68 punten kunt verdienen, dan moet je zoveel kunnen halen, dat je niet hoeft te degraderen." Waar an deren een klaagzang zouden aanhef fen, zet Pim van de Meent zijn lippen aan de loftrompet. „Ajax heeft voor drie miljoen aan spelers gekocht, wij hebben voor twee miljoen verkocht. Dat gat van vijf miljoen is het ver schil tussen Ajax en FC Amsterdam. Bovendien krijgen we van de ge meente geen subsidie. Als je dan alles op een rijtje zet, weinig toe schouwers, geen ontvangsten van de gemeenschap, maar wel het voldoen van vermakelijkheidsbelasting, dan zeg ik, dat Stoop een goed zakelijk beleid voert." Niettemin verdient vooral Van de Meent het om bewonderd te worden. Als iedere oefenmeester loopt hij over van eergevoel, van de wil om te winnen, van de ambitie om FC Am sterdam hoe dan ook als trainer van een eredivisieclub te verlaten. Hij moet er bijkans magische krachten voor aanwenden. „Vanaf het ont staan van de club ben ik er bij ge weest. Ik wist wat de mogelijkheden waren. Daar heb ik me bij aangepast. Je kunt natuurlijk proberen om bij een topclub te komen, maar het aan tal verenigingen, dat de pretentie heeft kampioen te worden, is maar klein. Ik koos voor het kopen van talentjes, de opleiding van hen tot •goede voetballers en het verkopen van die jongens aan grotere clubs. In dat licht gezien vind ik, dat ik geen tegenvallende resultaten heb ge boekt. Kijk eens naar Telstar. Een paar spelers zijn weggegaan en het is onmiddellijk merkbaar in de presta ties. En dat terwijl er niet eens een complete linie is verkocht." Pim van de Meent moest bij zijn ontslagaanvraag de ongebruikelijke opzegtermijn van een half jaar in acht nemen. Een verzoek om ter stond van zijn contractuele ver plichtingen ontheven te worden, werd door Stoop resoluut afgewe zen. „Die zes maanden dateren nog PIM VAN DE MEENT: misschien net zo als ik" „Iemand als Kees Rijvers is van binnen van mijn allereerste contract. Op dat punt is de arbeidsovereenkomst nooit veranderd. Het is moeilijk om nu een beslissing te nemen, omdat je de positie van Je club in ogen schouw wilt nemen. Een limiet van drie maanden heeft het nadeel, dat je onbewust minder voor je baas doet dan eigenlijk zou moeten Om die gevaren uit te bannen, had ik om ontheffing van mijn contract ge vraagd. Nee. ik heb geen contacten met andere clubs. Maar Stoop wilde er niets van weten. „Na zeven jaar ken ik Je goed genoeg", zei hij. „Jij gaat niet voor 1 Juli weg." Van de Meent laat een mistroostig stadion en een kleurrijke club ach ter zich op een moment, dat de toe komst van FC Amsterdam mis schien beter ter discussie kan wor den gesteld. Doorgaan met een club, die over volle tribunes spreekt wan neer er meer dan vierduizend men sen langs de kassa's schuifelen of stoppen met een heilloze zaak? Van de Meent: „FC Amsterdam moet blijven, omdat het wel degelijk een functie heeft. Het is een gegeven, dat de clubs uit Amsterdam en Rot terdam het moeilijk hebben, wan neer Je naar de toeschouwersaantal len kijkt. Maar uit de brieven, die ik vorig Jaar kreeg omdat we het net gered hadden, is gebleken, dat FC Amsterdam meer sympathie geniet dan op de tribunes is terug te vin den. Het Olympisch stadion is kil en groot. Dat geeft een negatief effect, dat in de kranten extra wordt beves tigd. Maar wanneer Ajax-Haarlem niet meer dan 5000 toeschouwers trekt, is de Meer ook te groot En FC Amsterdam trekt uit nu eenmaal meer publiek dan thuis." De stadionclub verliest in Pim van de Meent een oefenmeester, voor wie de dug-out vepl te klein is om zijn emoties en spanningen uit te braken. Voor voetballers geldt de ongeschreven wet, dat de zogeheten bikkelaars eerder op pensioen gaan dan technische grootmeesters. Die lijn kan wellicht worden doorgetrok ken naar opvliegende trainers en hun collega's, die het relativeren tot een eigen kunstvorm hebben verhe ven. Van de Meent: „Iemand als Kees Rijvers is van binnen mis schien net zoals ik Hij laat het al leen niet blijken. Iedereen bepaalt naar buiten uit een bepaald imago, zonder dat dat met karakters te maken heeft. Daar versta ik iets anders onder. Wat Charley Bosveld zondag tegen PSV liet zien. dat was karakter. Ik heb grenzeloos veel be wondering voor hem. Dat hij dat op weet te brengen, terwijl hij in wezen zijn tijd al heeft gehad, dat vind ik klasse. Die klasse in allerlei facet ten had ik vroeger met Jan Jong bloed en Frits Flinkevleugel ook. Jongere spelers daarentegen, mis sen zulke kwaliteiten."

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 33