'rankrijk erkent ictie in Sahara feSSl. editran werkt aan 'nieuw Jeruzalem' Delegaties in Cairo wachten op besprekingen Sadat-Begin 6U 6 VS moeten voedsel sturen, geen wapens Amerika en Vietnam praten weer in Parijs Polisario: volkerenmoord Frontlijnlanden achter Brits Rhodesië-plan 'Belgrado' gaat door ïruggen bouwen tussen joden en Arabieren iDAG 20 DECEMBER 1977 BUITENLAND T rouw/Kwartet7 ARIJS (Reuter, UPI, AP) Frankrijk heeft in bedekte termen legegeven dat het heeft meegewerkt aan een aanval op troepen i Polisario, de bevrijdingsbeweging in de West-Sahara. Daar- j zouden napalm en fosforbommen zijn gebruikt. een verklaring behoudt Parijs het recht voor tussenbeide te |omen in de voormalige Spaanse jhara. op verzoek van de Maure- lanse regering. Het gebied is nu deeld tussen Mauretanië en Ma- ikko. Een deling die wordt aange- »chten door Polisario. »t Franse ministerie van buiten- ïdse zaken zegt„dat eenheden van e luchtmacht zijn aangewezen de veiligheid van onze burgers in luretanië te beschermen". Waar in lemers leggen dit uit als een erken ing dat inderdaad Franse troepen m etrokken zijn geweest bij de aan- "*-■ allen, vorige week maandag. Het du dan voor het eerst zijn dat zij aadwerkelijk in de West-Sahara in ,v° ctie zijn gekomen. Het ministerie an defensie in Parijs verklaarde gis- iravond desgevraagd dat in Afrika ranse vliegtuigen geen napalm- of isforbommen kunnen afwerpen. erder had Mauretanië ontkend dat "ranse vliegtuigen steun zouden v.ebben gegeven. De aanval zou zijn itgevoerd door toestellen van het ^otype Defender, die deel uitmaken an de Mauretaanse luchtmacht. [et Polisario-front had in haar be schuldiging echter gesproken van aguar-vliegtuigen, waarmee Frank en ijk vliegt. Volgens Parijs zijn er ech- erijer slechts acht van deze toestellen v. West-Afrika, die hun bases heb- enhen in Senegal. Overigens vliegt ook 'oq larokko met toestellen van dit type. en )it land strijdt samen met Maureta- >oeiië tegen de opstandelingen van Po- igefsario. en folgens Polisario waren 25 vliegtui- 3inken bij de aanval op haar guerrilla- jetytrijders betrokken. Die werd uitge- S broerd toen Polisario een actie onder- rieiam tegen de spoorlijn van Nouadhi- gr<)ou naar Zouerate, op Mauretaans n t rondgebied. Volgens de regering in Jouakchott de hoofdstad van ïauretanië zijn de aanvallers van "Polisario met grote verliezen terug eslagen. Nieuwe aanval k Gisteren werd melding gemaakt van Veen nieuwe aanval door de guerrilla- OOBtrijders, die zondag zou zijn uitge- voerd. Volgens een Mauretaanse ver klaring sneuvelden daarbij zeker 82 guerrillastrijders en 30 Mauretaanse nilitairen. Deze aanval was opnieuw gericht tegen dezelfde 650 kilometer ange spoorlijn. Daarlangs wordt ij- irerts van de mijnen bij Zouerate aar Nouadhibou aan de Mauretaan- kust vervoerd (ijzererts is goed oor 85 procent van alle inkomsten van Mauretanië). Bij de laatste aan val was het Polisario met 45 voertui- ;en op Mauretaanse grondgebied doorgedrongen, waarvan er 22 zou den zijn vernield. De verklaring waarin Polisario haar beschuldigingen aan het adres van Frankrijk uitte werd uit gegeven in Algiers. Algerije steunt het bevrijdingsfront in de strijd te gen Mauretanië en Marokko. De Franse president „Giscard probeert het Saharaanse volk te vernietigen met de meest moderne middelen," aldus de verklaring. Een Algerijnse krant schreef gisteren dat een nieu we stap is gezet op weg naar 'een directe Franse militaire betrokken heid bij de toestand in de West- Sahara'. Omar Hadrani, lid van het centraal comité van Polisario, zei op een persconferentie in Algiers dat Frankrijk bezig is met 'volkeren moord' tegen het Saharaanse volk. Ontvoering Algerije heeft al eerder de vrees uit gesproken dat Frankrijk zou ingrij pen in de West-Sahara, zeker na de ontvoering van een aantal Franse technici in het gebied door Polisario. Verleden week echter liet Polisario weten dat een aantal van hen wordt vrijgelaten en zal worden overgedra gen aan vertegenwoordigers van de Verenigde Naties. Volgens zegslieden kén dit te maken hebben met de Franse aanval, die immers vorige week maandag plaats vond. Volgens Polisario echter kan de Franse actie de vrijlating van de gevangenen juist in gevaar brengen, en zal het front op geen enkele wijze zwichten voor druk van Parijs. Twee Fransen werden begin novem ber gevangen genomen, ook al bij een aanval op de enige spoorlijn in Mauretanië. Tegelijkertijd nam Poli sario vijftien Mauretaniërs mee. Een onbekend aantal Fransen werd in juni ontvoerd bij een actie van Poli sario tegen de ijzermijnen in Zoue rate. President Giscard heeft onlangs in een brief aan zijn Algerijnse ambtge noot Houari Boumedienne, die Poli sario steunt, verzekerd dat Frank rijk géén agressieve bedoelingen heeft. Eerder echter had Parijs laten weten dat een militair ingrijpen in de West-Sahara niet bij voorbaat moest worden uitgesloten. Frankrijk heeft grote economische belangen in Mauretanië. Het levert het land ook militair materieel, eve nals Spanje, dat echter heeft beslo ten achter die verkopen een punt te zetten. CAIRO De deelnemers aan de conferentie van Cairo kun nen weinig anders doen dan hun tijd doorbrengen met het maken van toeristische uit stapjes. Gezien de enorme di plomatieke activiteit van Is raels premier Begin valt er momenteel in Cairo weinig voor de Geneefse vredescon ferentie over het Midden-Oos ten voor te bereiden. Vandaar dat men eerst uit respect voor de drie godsdiensten, chris tendom, islam en jodendom, de conferentie afgelopen vrij dag voor drie dagen schorste en vandaar dat men gisteren na een korte bijeenkomst be sloot om pas morgen weer rond de tafel te gaan zitten. Officieel hebben de conferentie deelnemers vandaag een vrije dag om de Israëlische onderhandelings delegatie in de gelegenheid te stel len een bezoek te brengen aan Aboe El Kom, het geboortedorp van de Egyptische president Sadat, dat 160 kilometer van Cairo gele gen is. De werkelijke reden dat de Cairese conferentie niet tot zaken komt is natuurlijk het feit dat men de besprekingen tussen Begin en Sadat wil afwachten. Het feit dat nu deze besprekingen gehouden zullen worden op zon dag, de eerste kerstdag en tevens de verjaardag van Sadat. ontlokte een Egyptische regeringsfunctio naris de verzuchting: „het is poli tiek sadisme, nu zijn we ook nog onze kerst kwijt." President Sadat is inmiddels naar zijn buitenpaleis in Ismailia, aan het Suez-kanaal vertrokken, waar hij Begin zal ont vangen. Reacties In de Egyptische pers is het plan van Begin enthousiast ontvangen. Het Franstalige dagblad „Journal de Egypte" had gisteren op de voorpagina de kop „Begin stelt, door James Dorsey De eigenaar van een koffiehuis in Cairo met de veelzeggende naam „Koffiehuis van de tiende van Ramadan" (het begin van de oktoberoorlog in 1973) laat zien hoe zeer hij achter president Sadat staat. zelfbeschikkingsrecht voor de Pa- lestijnen voor". Een definitieve beoordeling van het Begin-plan blijft nog altijd bij zonder moeilijk aangezien Begin slechts een deel van zijn voorstel len heeft bekendgemaakt. Waarne mers menen echter dat Begins voorstellen opvallend veel overeen komsten vertonen met het vredes plan van de Israëlische minister van buitenlandse zaken, Mosje Da- jan. Dit plan voorziet in een Ara bisch burgerlijk bestuur op de wes telijke Jordaanoever en een blij vende Israëlische aanwezigheid. Met andere woorden, Dajan staat .een gezamenlijk Jordaans-Pales- tijns-Israëlisch bestuur van het ge bied voor. Ofschoon een dergelijk voorstel voor de Palestijnse bevrij dingsbeweging (PLO) onaanvaard baar is hebben Egyptische rege ringsfunctionarissen de afgelopen weken te kennen gegeven dat er over het plan te praten valt. Voor Moersa Sabri, 33, een bekend Egyptisch journalist die nauwe banden met Sadat onderhoudt geeft het niet dat Begins plan op veel punten uiterst vaag is Het geeft niet dat Begin niet duidelijk maakt onder wiens souvereiniteit de westelijke Jordaanoever moet worden geplaatst en onder wiens autoriteit de verkiezingen moeten worden gehouden. „Dit plan vormt slechts het begin van de onderhandelingen. Bij on derhandelingen legt geen van beide partijen vanaf het begin zijn kaar ten op tafel. Ik ben al tevreden dat Begin het recht van de Palestijnen op zelfbeschikking heeft erkend. Het zal mij een zorg zijn met welke woorden hij dit recht omschrijft. Begins politieke opstelling is reeds nu veranderd. Toen ik de vraagge sprekken met hem op televisie zag na zijn verkiezingsoverwinning in mei was ik erg zenuwachtig maar nu dansen vijftigduizend Israëlis in de straten van Tel Aviv voor de vrede. Wij zullen geloof ik met Be gin eerder tot zaken komen dan dat het geval was gewest met vorige Israëlische regeringen". Veel verder In bepaalde opzichten gaat het Be gin-plan veel verder dan het Dajan- plan en zelfs veel verder dan resolu tie 242 van de Verenigde Naties. Terwijl 242 het Palestijnse vraag stuk slechts als een humanitair probleem beschouwd heeft Begin het nu over het zelfbeschikkings recht van de Palestijnen. Dit past binnen het denkpatroon van de Is raëlische premier die het in het verleden reeds had over het be staan van Palestijnse Arabieren en Palestijnse Joden Begin lijkt met zijn plan een slimme truc uit te halén Hij erkent het Palestijnse recht op zelfbeschikking. Hij doet een stap in de richting van Sadat. zonder echter de feitelijke omstan digheden voor de uitoefening van dit recht te creëren. Hoeverre Egypte daadwerkelijk Is raël bereid is tegemoet te komen zal nog moeten blijken. Eén zaak staat in ieder geval vast: verklarin gen van Egyptische regeringsfunc tionarissen over het plan van Da- jan dienen mede om de PLO ertoe te bewegen alsnog aan het vredes proces deel te nemen om te voorko men dat hun belangen worden uit verkocht „Wij hebben de Palestijnen uitge nodigd. Zij hebben het zich zelf te verwijten als zij het met de uitslag van Cairo oneens zijn". Zo is de algemene opvatting in de Egypti sche hoofdstad Met de komst van driehonderd uit de bezette westelij ke Jordaanoever afkomstige Pales tijnen heeft Egypte de druk op de PLO verhoogd. Sympathiebetui gingen met het vredesinitiatief van president Sadat van de kant van de Palestijnse bevolking op door Is raël bezet gebied zal de PLO alleen nog meer de hoek induwen. Stemming In Cairo wordt de stemming onder tussen steeds pro Israëlischer Wie een vreemde taal spreekt (het. Ne derlands bijvoorbeeld) wordt auto matisch voor Israëli aangezien Voorbijgangers houden <en spreken Israëli's aan. willen hen aanraken, kussen, thuis uitnodigen en zijn ook niet vies van een fooi. zo moge lijk een grotere dan normaal. In één van de hoofdstraten van Cairo hangt zelfs een spandoek waarop in gebrekkig Hebreeuws het vredesi nitiatief van Sadat wordt geprezen Congreslid: Moskou wil 'vaste voet in Afrika CAIRO (Reuter, UPI) Moskou probeert vast voet te krijgen in noordoost-Afrika. Om de Sowjet-Unie de pas af te snijden moeten de Verenigde Staten echter geen wapens sturen, maar voedsel leveren en voor onderwijs zorgen. De voormalige Spaanse Sahara, vóór en na de deling door Marokko en Mauretanië, in februari vorig jaar. Die overtuiging is het Amerikaanse Congreslid Paul Tsonkas toegedaan die een reis door het gebied heeft gemaakt. Overigens heeft de Sowjet-Unie va ker geprobeerd vaste voet op Afri kaanse bodem te krijgen, wat amper is gelukt. Onlangs nog werden de Russen Somalië uitgezet, dat nu toe nadering zoekt tot de Verenigde Staten. Met buurland Ethiopië staat Soma lië op zeer gespannen voet door ver schil van mening over de Ogaden- woestijn, op de grens van de twee landen. Ethiopië krijgt op het ogen blik uitgebreide militaire steun van de Sowjet-Unie. Tsonkas zei echter dat de Verenigde Staten moeten oppassen militair in de Hoorn van Afrika betrokken te raken. In plaats daarvan, zo zei hij, moet Washington uitgebreid econo mische hulp naar Oost-Afrika stu ren. „Laten de Russen vereenzelvigd worden met wapens verkopen, en wij met voedselleveringen en onderwijs voorzieningen", zo zei het Congreslid in Cairo. Hij had daar, op de terug reis naar Washington, een gesprek met de Egyptische president Anwar Sadat. Volgens Tsonkas wil de Sowjet-Unie Ethiopië helpen het noordelijk deel van Somalië te bezetten, en op die manier doorstoten naar de Indische Oceaan. Dat zou de val van de So malische president Siad Barre kun nen bewerkstelligen, waarop Soma lië weer in de schoot van de Sowjetr Unie kan terugkeren. Tsonkas zei in Cairo nog eens dat hij zeker negen lijken in de straten van Addis Abeba had gezien, van men sen die koelbloeding waren neerge legd door Ethiopische regeringstroe pen. Zij hadden zich verzet tegen het communistische regime. Ge vraagd hoe dat te rijmen is met zijn pleidooi voor economische hulp, zei het Congreslid dat er een verschil is tussen steun aan regeringen en het vcfeden en onderwijzen van mensen. Tsonkas heeft jaren in Ethiopië ge werkt, als lid van het Peace Corps (de Amerikaanse vrijwilligers). MAPOETO/SALISBURY (AFP) - De presidenten van de „frontlijnlan den" (Rhodesië's zwarte buurstaten) staan achter de Brits-Amerikaanse vredesvoorstellen voor Rhodesië. Deze plannen zijn door de leider van de blanke minderheidsregering, Ian Smith, verworpen. Hij is in zee ge gaan met gematigde zwarte leiders in Rhodesië, tot woede van het radi cale Patriottisch Front dat alleen nog een gewapende oplossing ziet. De „frontlijnpresidenten" betuig den op een conferentie in de Mozam- bikaanse havenstad nog eens hun steun aan het front. Oók mensenrechten BELGRADO (UPI/DPA) De vervolgconferentie voor Euro pese veiligheid en samenwer king in Belgrado heeft haar „toetsing" van de Helsinki-ak- koorden afgesloten en is overge gaan tot de opstelling van een slotdocument. Daarbij is echter uitdrukkelijk overeengekomen, dat het vraagstuk van de men senrechten nog steeds kan wor den aangesneden door elke de legatie die dat nodig acht. Deze overeenkomst betekent een compromis tussen de wes terse gedelegeerden en hun col lega's uit de Sowjet-Unie en an dere Oostbloklanden. De laatsten hadden zonder meer een punt willen zetten achter de toetsing van „Helsin ki", met name op het punt van de mensenrechten. Het westen wilde echter de mogelijkheid openhouden om nieuwe schen dingen van de mensenrechten aan te snijden en ter discussie te stellen. Men maakte zich in westerse kring met name be zorgd over een eventueel Rus sisch proces tegen Anatoly Sjtsjaranski. Deze 29-jarige dis sident, lid van de Moskouse groep die de naleving van het Helsinki-akkoord controleert, zit al negen maanden zonder formele aanklacht in de gevan genis. De Sowjet-autoriteiten hebben laten doorschemeren dat men Sjtsjaranski mogelijk wegens „verraad" zal berech ten. Op een dergelijke aan klacht zou hij de doodstraf kun nen krijgen. Over normalisering van betrekkingen PARIJS (Reuter, UPI) De Verenigde Staten en Vietnam hebben gisteren in Parijs het eerste van twee nieuwe gesprekken gevoerd over het aanknopen van normale betrekkingen, zowel diplomatiek als economisch. De onderhandelingen werden ge voerd op de Vienamese ambassade door de twee onderministers van buitenlandse zaken Richard Hol brooke en Pham Niern Geen van beiden deed na afloop wezenlijke mededelingen over de vorderingen. Vandaag volgt er nog een tweede gesprek. Naar verluidt staan er niet langer alleen bilaterale onderwerpen op de agenda, maar ook diverse bredere ontwikkelingen in Azië en Indochi na. Vietnam is in eigen gebied een grote militaire mogendheid, terwijl de V.S. zich nogal zorgen maken over de communistische guerrilla in Thai land en Maleisië. Voor het overige wordt gesproken over dezelfde dingen die eerder in mei en juni dit jaar ter discussie stonden: De vietnamezen willen 3,25 miljard dollar aan Amerikaanse her stelbetalingen voor de geleden oor logsschade tdie Washington tot dus ver niet wil betalen) en de V S. willen opheldering over ca. 2500 Amerika nen die nog ais „vermist" te boek staan. Overigens hebben de Vietna mezen sinds het begin van de norma liseringsbesprekingen 33 Ameri kaanse stoffelijke overschotten gere patrieerd. In ruil daarvoor verzette Washington zich niet langer tegen het Vietnamese lidmaatschap var. de Verenigde Naties, hetgeen inmid dels een feit is. Diplomatieke kringen in Parijs hou den rekening met de mogelijkheid dat Vietnam zijn eis tot Amerikaan se herstelbetalingen zal matigen of laten vallen. Hanoi kampt met zware economische problemen en volgens de Parijse kringen willen de Vietna mezen ook Amerikaanse investeer ders aantrekken Maar voor er dol lars naar Vietnam kunnen stromen moet eerst het oude zeer uit de we reld. (ADVERTENTIE) Als u belangstelling heeft voor een CULTURELE REIS loont het de moeite zich te oriënteren op wat de Antieke Wereld B V (Tours la Chapelle) biedt Wij organiseren groepsreizen onder deskundige leiding, maximaal 25 personen per reis. Dit jaar zijn onze nog niet volgeboekte bestemmingen Griekenland', Italië', Ceylon (Sn Lanka), Egypte, Malta, Peru-Bolivia. Thailand-Bali, Tunesië en Turkiie' Naar deze landen ook reizen op Individuele basis. Vraag telefonisch of per briefkaart onze gratis folder Antieke Wereld B V Pieter de Hooghlaan 87. Hilversum. 035-46387 wan één onzer redacteuren AMSTERDAM Zijn joden en Arabieren gedoemd om altijd in [ijandschap naast elkaar te leven? Nee, zegt dr Lev Jakir-Am uit eruzalem en hij wil dat bewijzen ook. Hij heeft er een dagtaak an gemaakt „bruggen te bouwen" tussen de joodse en Arabi- jche bevolking in zijn stad. De afgelopen weken was hij in Nederland om financiële en morele steun te vragen voor zijn erk. fakir-Am is tijdens zijn verblijf hier gal geestdriftig geworden over de Nederlanders. De meeste mensen die hij sprak, zo vertelt hij, toonden we- pnlijke belangstelling voor zijn ver mal En dat is precies waar het vol- Dansfeest |ens hem bij zijn werk ten diepste gaat wezenlijke belangstelling or elkaar tonen. met elkaar kennis te laten maken. Min of meer toevallig kreeg hij daar toe een jaar of zes geleden een pracht van een kans. ir Lev Jakir-Am is geboren in de ferenigde Staten. Aan het eind van jaren zestig kwam hij naar Israël adviseur van de regering voor het tenschapsbeleid. Rondkijkend in Israëlische samenleving werd hij troffen door het grote gebrek aan intacten tussen de joden en de Ara- ileren. „Ik zag in feite twee samenle- 'ingen die volstrekt langs elkaar leen leefden. Ze ontmoetten elkaar lewoon niet. Wederzijds respect was ?r daardoor niet." Hij kreeg al snel iet gevoel dat je eigenlijk bewust lou moeten proberen die groepen tot een klein bedrijfje, gevestigd in een verbouwd pakhuis precies aan de grens tussen een joodse en een Arabische wijk. Lev Jakir-Am loopt over van de plannen, maar daarvoor is geld nodig en een deel van dat geld hoopt hij uit Nederland te krijgen. Er is daarvoor nu een organisatie opgericht van „Vrienden van Medi- tran". Verder heeft hij de afgelopen dagen wat instanties afgelopen die misschien wat kunnen schuiven. Onderwijs Een Arabische kennis vroeg Jakir- Am wat nu eigenlijk het joodse paas feest voorstelde Jakir-Am wilde best wat dieper op die vraag ingaan en uit de daarop volgende ontmoetingen ontstond het plan een feest te orga niseren. Daar zouden joden en Ara bieren elkaar kunnen ontmoeten en iets over eikaars cultuur kunnen le ren. Het feest slaagde en daarna werd besloten een permanente ont moetingsplaats te scheppen voor de twee bevolkingsgroepen Dat werd de stichting Meditran waarvan Lev Jakir-Am hoofd is. Hij heeft er een dagtaak aan. Meditran is inmiddels uitgegroeid Lev Jakir-Am wil nu proberen Medi tran uit te bouwen tot een centrum voor uitwisselingen op het gebied van onderwijs. Hij wil kinderen van Joodse en Arabische scholen met elkaar in contact brengen „Om een samenleving te bouwen waarin twee culturen bestaan moet je beginnen bij het onderwijs", legt hij uit. Daar voor is hij in onderhandelingen met de nationale overheid. Dat is een duidelijk blijk van erkenning, maar aan de andere kant is Jakir-Am erg bang zijn onafhankelijkheid te ver liezen. Toch wil hij graag die uitbrei ding van activiteiten. Meditran moet niet een soort buurthuis blijven met alleen maar symbolische betekenis. „We hebben bewezen dat Joden en Arabieren kunnen samenwerken op basis van wederzijds respect Maar ik wil meer dan alleen maar een vooroeeid stellen. Ik ben geïnteres seerd in een nieuwe samenleving," aldus Jakir-Am. „Meditran probeert een basis te leggen voor een nieuwe samenleving in Jeruzalem, een goe de samenleving. We proberen niet de mensen te veranderen, maar wel de wijze waarop ze met elkaar omgaan. Dat doel is bereikbaar. Daarvan ben ik na zes jaar werken meer overtuigd dan ooit," legt hij uit. Spanningen Lev Jakir-Am is in die overtuiging vooral gesterkt door de gebeurtenis sen tijdens de Israëlisch-Arabische oorlog van 1973. Meditran kwam door die oorlog onder enorme druk te staan. „De verwarring was com pleet. We vielen bijna uit elkaar. In het totaal verduisterde Jeruzalem hebben we toen een bijeenkomst ge houden We hebben met elkaar ge praat. Voor mij is dat een keerpunt geweest. Het simpele feit dat wij als een club van Joden en Arabieren in die oorlog niet uit elkaar vielen, be wees me dat het kan," zo vertelt de leider van Meditran. Spanningen ontstaan er ook binnen de organisa tie bij de botsingen die er van tijd tot tijd tussen de Joodse autoriteiten en de Arabische bevolking voorkomen. „Na zulke gebeurtenissen blijven mensen soms een paar dagen weg. Erg moeilijk voor ons. Maar als we dan weer bij elkaar zijn kan soms zo maar in eens blijken dat de goede sfeer, het wederzijds begrip, is blij ven bestaan." Nu is er in het Midden-Oosten nog een land waar verschillende culturen bijelkaar zijn gebracht, maar waar dat op een catastrofe is uitgelopen. Lev Jakir-Am noemt het zelf: Liba non, dat al verschillende malen het toneel is geweest van bloedige twis ten. Jakir-Am: „De les die wij van Libanon moeten leren is dat symbo len alleen niet overleven. Je moet geen symbolen creëren, maar je moet een patroon van contacten tus sen verschillende groepen opzetten Kans op vrede Over de recente, spectaculaire ge beurtenissen in het Midden-Oosten, is Lev Jakir-Am tamelijk optimis tisch De reis van de Egyptische pre sident Sadat naar Israël heeft vol gens hem erg veel hoop gewekt. Er is echt iets veranderd in de manier waarop de Israëli's naar de Arabi sche buitenwereld kijken. Hij denkt dat de meeste Arabische landen Egypte toch wel zullen volgen. Er is daarom, zo gelooft hij. nu meer kans op vrede in het Midden-Oosten dan ooit. „Egypte en Israël zijn bezig elkaar te- ontmoeten." zegt hij geheel in de stijl van Meditran. De spanningen tussen Joden en Arabieren in Jeruxalrm ontlaadden zich zo nu en dan in ongeregeldheden, waar deze foto een beeld van geeft.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7