de. kleine I krant MAAK JE EIGEN KLEINE KRANT de kleine krant kleine krant x - Trouw de vvv Trouw de kleine krant Deze week nieuwe regering Ineke van der Vegt (11): Ik had dat artikeltje van „Skieën of naar school" uitgeknipt en mee naar school genomen. De I hele klas wil niet dat de zomerva kantie korter wordt. De juffrouw vindt het zelfs afschuwelijk. Ze vroeg: wie heeft dat stukje uit de krant uitgeknipt? Toen stak ik m'n vinger op. De juf vroeg: uit I welke krant. Ik zei: uit Trouw, uit De Kleine Krant. De juf vroeg wat dat was en ik legde het uit. En weet je wat ze toen zei? „Ik denk dat ik maar lid van Trouw word, want De Kleine Krant lijkt mij wel interessant (dat rijmt). Ik weet niet of ze het doet natuur lijk. Als er nog nieuws is van dat de vakantie korter wordt, willen jul- I lie dat dan in de krant zetten? En rials het kan ook het adres van minister Van Kemenade. Dan kan onze klas een protestbrief schrijven. De Kleine Krant kan zeker niet een paar keer per week komen, hè? V V V Caroline Brusse: 1 Ik vind het een erg leuk idee. van die Kleine Krant. Nu begrijp ik beter wat er allemaal gebeurt in de wereld. Ook wil ik vragen of er 'ns wat over paardensport in komt. want ik houd veel van paarden. Veel succes. Tiemen Koopman: Hallo, ik vind De Kleine Krant erg goed. Nou weet ik tenminste wat er in Zuid-Afrika gebeurt. Ik wist niet eens dat er al een kabi net was. Ik ga de krant elke dag lezen, en ik bewaar hem ook. Ik hoop ook dat er een jeugdjour naal komt. Want meestal snap ik er niks van. Ik heb ook dat ver haal gelezen van hoe je een krant maakt, dat vond ik erg interes sant. KERSTBIJLAGE 1977 - TROUW/KWARTET DINSDAG 20 DECEMBER 1977 PAGINA 27 Op 10 januari beginnen we met De Kleine Krant. Wie de proefkrant (op 10 december) gezien heeft, weet al wat we ongeveer van plan zijn: elke week op dinsdagmorgen een halve pagina, speciaal voor leerlingen van het voortgezet onderwijs en van de hoogste klassen van de lagere school. We hebben veel enthousiaste reacties gehad op de proefkrant. Ook allerlei ideeën hoe het nog beter zou kunnen. We zullen ons best doen, al kunnen niet alle wensen tegelijk vervuld worden. Het leek ons leuk als jullie in de kerstvakantie zelf aan het werk gingen en je eigen Kleine Krant maakten. Je kunt die zelf gemaakte krant dan aan ons opsturen. Wij (Piet Hagen, Hanneke Wijgh en Erik Terlouw) zullen dan de drie mooiste eruit zoeken. De winnaars worden uitgeno digd om in de krokusvakantie op de redactie in Amster dam samen met ons een echte Kleine Krant te maken. Hoe maak je je eigen Kleine Krant? Onderop deze pagina zie je de vorm. Dat is ook de vorm die wij vanaf 10 januari gebruiken. Het hierbij afgedrukte voorbeeld van 10 de cember is erg verkleind, maar geeft je wel een idee van hoe het zou kunnen. Maar de ruimte hieronder is wet: die met je zelf opvullen op je eigen manier. Let wel op de volgende punten: 1Zet een datum op je krant. 2. Zet je naam en adres bovenin, op de plaats van de medewerkers. 3. Probeer zoveel mogelijk verschillende stukjes in je krant te zetten: buitenlands nieuws, binnenlands nieuws, gebeurtenissen die jij belangrijk vindt, maar ook leuke berichtjes, een foto, misschien een tekening, een cartoon- tje of een strip, kortom: alles wat volgens jou in een krant thuis hoort. 4. Je kunt bij het maken van de krant gebruik maken van knipsels uit echte kranten. Maar het is ook leuk als ie zelf Skiën of naar school Zuld-Afrika L.WI—IU»-» m «CTW7BV7-:' - ■•■-TC- v.. berichten maakt. Bijvoorbeeld over iets dat bij jou in de buurt is gebeurd. 5. Maak je eigen koppen. Dat is niet moeilijk: knip hoofdletters uit oude kranten en gebruik die om boven je stukjes een eigen kop te plakken. Je kunt ook plakletters in de winkel kopen. En tussen de tekst kun je 'tussenkop jes' zetten. 6. Misschien kun je proberen zelf een interviewtje te maken (naar iemand toegaan, iemand opbellen, eventu eel zelf verzinnen). 7. Nog iets over de teksten: je kunt de kopij ook zelf in blokletters uitschrijven en inplakken. Als je een typema chine hebt kun je de tekst uittikken. Let wel op de kolombreedte. 8. Links onderin staat een mannetje met een opgerolde krant. Zet daar een actuele spreuk bij. 9. Rechts onderin is ruimte voor een aflevering van de wekelijkse encyclopedie. Daarin is ruimte voor een korte uitleg van dingen die je in de krant tegen komt: een land dat in het nieuws is, een bepaald begrip dat je veel tegenkomt, een bekend persoon, enz 10. Als je je eigen Kleine Krant wilt inzenden, zorg dan dat deze uiterlijk 3 januari bij ons is. Het adres is: Redactie De Kleine Krant. Trouw, postbus 859, Amsterdam. vvv Doreen de Jongh (12): Ik heb De Kleine Krant eens doorgelezen en ik vind het wel leuk. want de gewone krant is te moeilijk voor mij. Maar toch vond ik er nog wel moeilijke woorden in staan, zoals: ont koppeling van sociale uitkerin gen los van het minimumloon". Ik moet veel woorden aan mijn ouders vragen. Zou het toch een beetje makkelijker kunnen? VVV Godelief Verkuyl (13): Ik ben erg blij met De Kleine Krant, aangezien wij op school net een werkstuk over kranten aan het maken zijn. Ik lees mees tal wel elke avond of soms 's morgens de krant, maar politiek lees ik haast nooit, omdat ik het zo moeilijk vind. Nu De Kleine Krant komt, kan ik ook politiek gaan lezen en begrijpen en op school heb ik het dan makkelij ker. Het lijkt me'natuurlijk niet alleen op het gebied van politiek leuk en makkelijk, maar ook op ander gebied. Alvast hartelijk dank. VVV Joke Pot (vierde klas havo): Naar aanleiding van uw artikel in Trouw wil ik u vragen of er ook een mogelijkheid bestaat om enkele cartoons op te nemen, met zonodig uitleg, daar wij hier op school nog al veel mee te maken krijgen. V V V Ineke Buitenhuis (11): Ik snap geen sikkepit van de grote krant. Onze meester zegt elke dag, dat we de krant moeten lezen. Hij heeft makkelijk pra ten. Ik lees van de grote kranten alleen de strips. Maar nou De Kleine Krant komt. heb ik geluk kig meer te lezen dan alleen de strips. En ik word gelijk veel wijzer. Ik ben erg blij. En ik denk dat ik elke maandag verlangend naar dinsdag uitzie. Degene die De Kleine Krant heeft uitgevon den: hartelijk bedankt. Ik vind dat De Kleine Krant altijd moet blijven bestaan in de toekomst. VVV Marjan Tesser tweede klas v.w.o.): Ik heb uw Kleine Krant van A tot Z gelezen, en ik zal met spanning uitzien naar 10 januari. Ik vind het idee namelijk bijzonder goed, want vorig jaar heb ik een hekel aan het Nederlandse vak op school gehad, omdat we kran teberichtjes moesten meebren gen. Daaraan had ik een gruwe lijke hekel. Ik wist nooit wat ik moest meenemen. Nu wel, het ar tikel uit De Kleine Krant! Ik hoop dat uw proef goed bevalt, dan gaat u er vast mee door. VVV Inge en Herman de Wolff (13 en 12): We hopen dat deze Kleine Krant net zo leuk wordt als de jeugdaf deling van het Zondagsblad <u weet wel, van De Rotterdammer van vroeger), waar onze vader nog een ingebonden jaargang van heeft bewaard en die we nog steeds graag lezen. We kijken vol verlangen uit naar het eerste nummer van De Kleine Krant. P.S. Onze vader zegt nog dat de krant niet moet vergeten, dat jonge lezers later ook abonnees zullen worden, als de krant iets voor hen betekent, want zo is het met onze beide ouders ook gegaan. VVV Jan Arie Bred dels (14): De Kleine Krant vind ik een uit stekend idee. Ik begrijp inder daad niet veel van de kabinets formatie, en ik hoop dat er uitge breid over geschreven zal wor den in De Kleine Krant. De voor proef van De Kleine Krant vind 'ik zeer goed, ook hoe je een krant maakt. Ik hoop dat er ook iets over het Midden-Oosten wordt geschreven, over Genève en de vrede. Verder zou ik het ook leuk vinden, wat je in de vakantie kunt doen, bijvoorbeeld een fiets tocht door Nederland. VVV Liesbeth Westerhuis (brugklas): Het idee van De Kleine Krant vind ik erg goed Ik zit in de brugklas l.e.a.o.-mavo en ik snap te er niks van, van dat kabinet. Maar een tijdje later wel. Dus. ga maar lang door met De Kleine Krant. Veel succes. mm: turn De kleine krant Medewerkenden: Brieven en reacties, naar: Trouw, Postbus 859. Amsterdam san

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 27