Feike Asma's jubileum in stampvolle Laurens Informeel uit naar Concertgebouworkest Trouw EEN RUIGE EN TEDERE ORGELBARD Directie Desseaux gaat opnieuw met stakers praten Iran: duurdere olie zinloos Zachte wintermaand ""IC Dronken man in cel overleden FAMILIEBERICHTEN MAANDAG 19 DECEMBER 1977 HET WEER door Hans de Jong Weerrapporten door Jac. Kort AMSTERDAM Het tweede concert in de serie „Informeel uit naar het Concertgebouworkest", dat de dagbladen „Het Parool", „Trouw" en „De Volkskrant" hun lezers aanbieden, stond vrij dagavond onder leiding van Bernard Haitink. De solist was de 20-jarige Weense violist Christian Altenburger, die optrad in het Vioolconcert van Mendelssohn. door Adr. Hager ROTTERDAM „Feike Asma is een orgelbard", zo citeerde ds Jac van Dijk een uitspraak van Jan van Westering. Ds Van Dijk was één van de negen sprekers die zaterdagavond in een stampvolle, afgeladen Sint Laurenskerk na afloop van het jubileumconcert Feike Asma hulde brachten voor vijftig jaar orgelspel. „Een bard. bekend van de oude Kel ten en Oalllórs, was een rasmuzi kant. Feike Asma Is zo een rasmuzi kant vol ruigheid en tederheid, die het kan laten donderen en blikse men. die ook Innig kan ontroeren. „Die barden aldus ds Van Dijk, „genoten enkele privileges. Ze waren vrijgesteld van militaire dienst, ze waren vrijgesteld van belasUngen, al weet ik niet wie dat voor Asma kan regelen, en men veronderstelde dat zij profetische gaven hadden." Jan Zwart jr. sprak mede namens de weduwe van Jan Zwart en hij bracht de jaren 1927-'37 in herinnering. Ja ren waarin Zwart zijn begeesterde leerling als zijn opvolger bestem pelde. Feike Asma werd 's middags in zijn woonplaats Maassluis gehuldigd, waarbij hij uit handen van de burge meester de gouden eremedaille van de stad Maassluis in ontvangst mocht nemen. Hoe dankbaar Asma ook was om in de Sint Laurens te mogen jubileren, niemand kan de intensiteit van zijn teleurstelling be vroeden over het feit dat het Garrels- orgel van de Grote Kerk te Maassluis nog steeds niet gereed is. In zijn dankwoord kon Asma het duizendkoppige publiek de toezeg ging doen. dat in de paasweek vol gend Jaar het instrument ln volle glorie zal klinken. Dit 50-jarig Jubileum wilde Asma sober vieren. Wel een concert, geen receptie. De dankbaarheid, vooral na vorig Jaar in de meest donkere periode van zijn leven het ge zichtsvermogen van Asma was aan getast heeft hij ln zijn spel tot uitdrukking willen brengen. De Jubi laris sprak er zijn vreugde over uit, dat Jan Zwart ook bij de Jongere generatie erkenning vindt. „ZIJ moe ten Zwart niet nadoen, doch de ar beid en het streven van Zwart kan een aansporing en een voorbeeld zijn." Feike Asma fcing ook ln op het ver wijt dat hem nogal eens gemaakt wordt dat hij geen vernieuwer is. Met de felheid, hartstocht en veront waardiging een orgelbard waardig riep hij uit: .Als vernieuwing niets anders is dan het neermaaien van toetsen en onder het spel het aan- en uitzetten van de motor en dergelij ke. dan is dat geen vernieuwing, maar vernieling, geestelijke en mu zikale armoe." Bach, Wldor, Franck en Reger droe gen hun aandeel bij aan dit Jubi leumconcert, dat geopend werd met het orgelkoraal Morgenglans der Eeuwigheid van Jan Zwart en afge sloten met Asma's koraalbewerking van de Avondzang „Ik weet, aan wie ik mij vertrouwe". Opvallend hoe ingetogen, hoe verstild hij Francks Cantabile heeft gespeeld, met hoe veel Ingehouden kracht hij het eer ste deel van de Symphonie Gothi- que van Wldor heeft vertolkt. As ma's spel door en door kennende was het frappant hoe hij met een schier volmaakte beheersing en een perfect uitgebalanceerd evenwicht twee delen uit Das Musikalische Op- fer van Bach benaderde. Regers Phantasie „Wie schön leucht't uns der Morgenstern" was een voorbeeld van spanningsvolle opbouw. Enkele Jaren geleden zei Asma mij eens na een concert „Ik ben blij dat ik leef en mag spelen." Het enthousi asme van het publiek zaterdag avond zal hem duidelijk hebben ge maakt. dat men dankbaar Is dat hij levenskracht hem eigen aan de kei zer der intrumenten: het orgel. Tevoren speelde het orkest „Nacht op de kale berg" van Moessorgski ln de bewerking van Rlmskl-Korsakow, dat eerder ln de week tijdens de abonnementsconcerten was uitge voerd. En ook thans was het publiek in de meer dan volle Grote Zaal enthousiast over de zeer boelende vertolking van dit werk. Een zeer jong, maar hoogst begaafd violist (die voor het eerst ln Neder land optrad), aldus zou men Christi an Altenburger kunnen karakterise ren. Technisch volledig tegen de moeilijkheden van Mendelssohns Concert opgewassen en artistiek reeds op een niveau om veel. hoewel niet alles, van de Inhoud van dit werk op de hoorder over te brengen. Maar wat wil men van een twintigja rige? „Veelbelovend" ls ook ten op zichte van zijn artistieke mogelijk heden het Juiste woord. Het is verheugend dat ook voor dit Informeel concert een hedendaags werk als Witold Lutoslawskl's „Mi- parti" op het programma was ge plaatst. Juist op concerten, waar zo veel Jonge mensen komen, is er plaats voor hedendaagse muziek. Boelend „Ml-parti". geschreven in 1976 en op gedragen aan het Concertgebouwor- OSS Vandaag worden de bespre kingen tussen de stakende werkne mers en de directie van tapljtfabriek Desseaux ln Oss voortgezet. Dit ls afgesproken na een nieuw gesprek, dat vrijdag op voorstel van enige vakbondsleden door de districtsbe stuurders van Industriebond NKV en de Unie BLHP, op gang is ge bracht tussen werknemers en di rectie. kest, dat het o.a. op zijn Japanse tournee in mei 1977 ten gehore bracht. Is opnieuw een werk. waarin de Poolse componist op bijzonder boeiende wijze met zijn „klank- tlulers" speelt. Nu eens geheimzin nig. dan weer verhelderend ruisen de geluiden voorbij, waarbij soms als uit de verte een melodisch motief wordt gehoord. Het concert werd besloten met Tsjai- kowskl's Tweede Symfonie, een her haling van enige maanden geleden en ook nu weer vol gloed en vuur gespeeld onder Haitinks enthousias te leiding. TEHERAN Voor zijn vertrek naar de OPEC-conferentie in Caracas heeft de Perzische olieminister Ye- ganeh gezegd dat de nieuwe olie- vondsten ln het westen de markt prijs drukken. Het toenemende olie aanbod uit Alaska, de Noordzee en Mexico is de belangrijkste reden dat Iran voorstander is van een bevrie zing van de olieprijs, aldus de minis ter. „Nu ls het al zo, dat het aanbod de vraag overtreft", zei Yegenah. Daarom hebben sommige landen in het Midden-Oosten hun aanbod al moeten beperken. Behalve Iran heeft Saoedl-Arablë dit weekeinde nog eens verklaard tegenstander te zijn van een hogere olieprijs. Ook de Verenigde Arabi sche Emiraten en Qatar denken er. zo over. Koning Chaled van Saoedl- Arablë en president Carter hebben gisteren beiden een brief gestuurd naar de regering van Koeweit met het verzoek zich bij het kamp van de „bevriezers" aan te sluiten. Kranten in het Midden-Oosten hebben ge schreven dat Koeweit dit inderdaad zal doen maar van regeringszijde in het sjeikdom is nog geen reactie vernomen. Alweer een Atlantisch weekje, men sen Bedoeld wordt dat wij lucht zullen opsnuiven die voor zij ons bereikte, boven de oceaan geweest is. Als ik u verder nog vertel dat die lucht van tamelijk zuidelijke breed te afkomstig ls. kan iedereen wel vatten dat de thermometerwaarden aan de zachte kant blijven aanwij zen en volstrekt nog niet voelen voor winterse avonturen. Nu zijn er de laatste dagen koude luchtmassa's uit het poolgebied in beweging gekomen. Aan de achter zijde van een depressie boven Spits bergen zijn uitlopers die van koude re lucht naar Scandinavië en het noordelijk deel van de Noordzee ge komen. Maar verder zuidwaarts reikt het regiem van die koude lucht niet en als de stromingspatronen zich een beetje houden aan de door de „kunsthoofden" uitgestippelde schema's, is daar voorlopig ook wei nig kans op. „Washington" laat overigens de barometers binnen de poolcirkel wel zeer doldrieste stij gingen en dalingen volvoeren. Op kaarten voor donderdag a s. ligt boven midden-Groenland een stati onair hogedrukgebied met maar liefst 1060 millibar in de kern (op het ogenblik meldt Labrador meer dan 1045 millibar) en een depressie met 964 millibar in de kern. op weg van Noava Zembla naar noordwest-Rus land: 100 millibar verschil tussen hoog en laag dus. Tussen belde systemen door stroomt met grote snelheid arcti sche lucht naar het zuiden, maar eenmaal ln de buurt van de För oer splitst deze stroming zich ln twee takken. Eén gaat in oostelijke tot zuidoostelijke richting over Scandi navië, Denemarken en de Oostzee en een andere in westelijke richting de oceaan op. vooral via het zeege bied tussen IJsland en Schotland. Dat deze koude lucht niet naar Lut jebroek, Barslngerhorn en Moskou (een plaatsje bljihet Friese Donker broek) stroomt, noudt verband met de schildwachtfunctie van een be langrijk en omvangrijk lagedrukge bied, dat zich in de loop van deze week gaat vormen ten westen van de Britse eilanden. De nieuwste kaarten van Bracknell (Londen) si tueren dit gebied woensdag met de lieve kerndruk van 956 millibar op ongeveer 53 graden noord, 25 west. Dit lagedrukgebied, ontstaan uit twee afzonderlijke kernen, zal wel „slow moving" worden (zich niet meer verplaatsend) en is er in hoge mate verantwoordelijk voor, dat de wegen in Nederland ook de komen de dagen niet vuil en vies zullen worden van hagel en natte sneeuw. Wel laat het toe, dat langs zijn ooste lijke flank randstoringen uit het zuidwesten via de Britse eilanden en via de Ierse Zee naar de omgeving van Schotland koersen. Als alles volgens plan verloopt, zullen die niet van de actiefste zijn, maar moet ons land toch wel rekenen op af en toe regen of motregen. De vraag die boeit ls: hoe zal het weer tijdens Kerstmis zijn? Daarop kan nu nog geen definitief antwoord worden gegeven. Het enige wat ik in dit verband voor u kan doen, is de kaart voor vrijdag a.s. dus vlak voor de kerstdagen, te bekijken. Daarop is te zien dat ondanks alle barome trische geweld in het ijskoude hoge noorden, de Lage Landen, de Britse eilanden en het grootste deel van Duitsland zich blijvend bevinden in stromingen uit zuid tot zuidwest, niet alleen aan de grond, maar ook in de hogere lagen, onder meer tot 5.000 meter. Hoewel er in een dag of twee soms zeer grote veranderingen mogelijk zijn. lijkt een voorzichtige en zeer voorlopige vooruitblik eerder ln de richting van een groene dan een witte kerst te wijzen. En gebeurt dit inderdaad, dan is het aan de hand van de weerfolklore een koud kunst je meteen het paasweer voor 1978 mee te nemen, immers „Zit met kerstmis de kraai nog in het klaver groen, met pasen moet men het met een sneeuwbal doen". Station Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Bruuel Frankfort Geneve Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Munchen Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanbul Las Palmas New York TelAviv Tunis weer regen regen regen regen zw bew geh bew regen half bew regen I. bew half bew. zw bew half bew. onbew zw bew. geh. bew. regen onbew mist geh bew. zw bew onbew. zw bew onbew onbew. onbew. onbew geh. bew. geh bew. geh bew. «eerst» 21 regen zw bew 15 HOOGWATER dinsdag 20 december, gen 10 05-22 44. HarlngvUeuluUen 10. Rotterdam 12 02 Vlisst 20-22 at ROTTERDAM (ANP) De 39-jari| Rotterdammer A. K. is in de nacl van vrijdag op zaterdag overleden een politiecel in Rotterdam. Nadf. hij dronken was aangetroffen op ee bank aan de Goudserijweg werd h 'e door de politie naar het bureau g^°' bracht. Om vijf uur 's nachts wei e* hij dood in zijn cel gevonden. Ee politie-arts constateerde dat de mi in zijn eigen braaksel was gestiL Vandaag zal sectie op het lichaait worden verricht. kunnen van maandag lot en mei vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 16.00-20.00 uur. Hij heeft otu gemaakt en Hem behoren wij toe Psalm 1003B Verheugd en dankbaar zijn wij met de geboorte van Dirk Bernard Slenwert Judith Goede-Bruins Slot Ad Goede Cornélie 's Heeren Loo-Lozenoord „De Poort". Ermelo 17 december 1977. „Hetzij wij dan leven, hetzij wij <terven, wij zijn des Heren". Voor ons geheel onverwacht heeft God vanuit ons midden weggenomen onze lieve zuster, schoon zuster en tante Hendrina van Breeschooten op de leeftijd van 71 jaar. Rotterdam: H. W. van Breeschooten A. K. van Breeschooten-Wagner Wassenaar: C. van Veen-van Breeschoten P. van Veen Zeist: J. Barendregt-Blotkamp H. Barendregt Rotterdam: J. M van Breeschooten F. W. van Breeschooten-den Ouden en verdere familie Rotterdam, 17 december 1977 „Te Hoogerbrugge", Varenhof 321 Correspondentie-adres: H. W. van Breeschooten, Ommoordseweg 45, Rotterdam Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7.00-7.30 uur in de rouwkamer aan de Voorscho terlaan 51 en na de dienst in „Te Hoogerbrugge" De dienst van Woord en gebed wordt gehouden D.V. woensdag 21 december om 11.30 uur in „Te Hoogerbrugge". waarna de begrafenis zal plaats vinden op de begraafplaats „Oud-Krahngen", aan de Krahngseweg 334 om ca 12.30 uur. Op 12 december 1977 is bij Oslo ln Noorwegen door een verkeersongeval overleden onze lieve zoon Gert ter Braake op de leeftijd van 28 jaar L. ter Braake B. J. ter Braake-Zandt Gouden Regenstraat 12 Bussum De overledene is overgebracht naar de rouwka mer van De Jager, Brinklaan 132 te Bussum, alwaar geen bezoek. De rouwdienst zal worden gehouden op dinsdag 20 december a.a. 's middags om 2 uur in de Aula van de Algemene Begraafplaats aan de Nieuw* Hilversumseweg te Bussum. waarna de begrafe nis zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleance na de begrafenis ln de aula van bovengenoemde begraafplaats. Thuis liever geen bezoek. Na een langdurige ziekte is door de Here thuis gehaald onze lieve dochter, zuster en tante Lies Ebes oud 48 jaar. „De Heer is 6ij mij. ik zal niet vrezen." Vele jaren van haar leven heeft zij gewijd aan het geestelijk gehandicapte kind. Hilversum: H. Ebes A. Ebes-Jongkoen Hilversum: W. Prinzen-Ebes W. F. Prinzen Stadskanaal: J. Ebes E. B. Ebes-v.d. Griend Krommenie: W A Ebes J. D. Ebes-Spek Hilversum: J Ebes Hilversum: H. Ebes L. A. Ebes-Brouwer neven en nichten Veenendaal, 17 december 1977 Pr. W. Alexanderpark 313 Correspondentie-adres: Elzenlaan 27 Hilversum De overledene is opgebaard in het Algemeen Uitvaartcentrum, huize „Den Huil", Utrechtseweg 11 te Hilversum. Bezoek aldaar van 10.30-12.00 uur en van 18.30-19.30 uur. De dienst van Woord en Gebed, geleid door de weleerwaarde heer Ds H. A. van Bottenburg uit Veenendaal, zal gehouden worden woensdag 21 december om 14.30 uur in de aula van de Algeme ne Begraafplaats Zuiderhof" aan de Kolhornse- weg te Hilversum, waarna aansluitend de teraar debestelling aldaar zal plaatshebben. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de aula van de begraafplaats. Dan ga ik op tot Gods altaren, tol God, mijn God. de bron van vreugd; dan zal ik juichend stem en snaren ten roem van Zijne goedheid paren, die na kortstondig ongeneugt mij eindeloos verheugt. Bedroefd berichten wij u dat de Here tot Zich genomen heeft onze lieve vader en grootvader Arie Bikker weduwnaar van Flora B. Pellikaan, 50 jaar dienaar van het Evangelie van Christus, drager van de Verzetsster Oost-Aziè, ridder in de Orde van Oranje-Nassau. 79 jaar oud. Dankbaar en eerbiedig gedenken wij dat vader velen tot zegen is geweest. Metje van Heest-Bikker Wim van Heest Riet de Geus-Bikker Ad de Geus Piet Bikker Maria Bikker-van Neuren Tineke de Geus-Bikker Kees de Geus Dik Bikker Rila Bikker-den Boer en kleinkinderen Zeist. 18 december 1977. Correspondentie-adres: P H. Bikker. Taveernelaan 24. Bosch en Duin. Er is gelegenheid tot condoleantie op dinsdag 20 december tussen 19 30 en 20 30 uur in de rouwka mer. Prins Hendriklaan 23. Zeist, en na de begra fenis. De begrafenis vindt plaats te Noordeloos. D.V. woensdag 21 december. Vooraf is er een rouwdienst in de christelijke gereformeerde kerk. Noordzijde 1, om 13.30 uur. Zeer onverwacht heeft God uit onze familiekring weggenomen onze geliefde zwager en oom Hilbert Oldebesten echtgenoot van Grietje Appelmelk op de leeftijd van 61 jaar. Meppel, 17 december 1977. Wolvega: A. van Nieuwenhoven-Appelmelk Meppel: J. Appelmelk-van Ooijen Nijeveen: H. Bult-Appelmelk H. Bult Wormer: A. Brul-Appelmelk M. Brul Meppel: K. Katoele-AppelmelS J. Katoele nichten en neven. Want niemand onzer leeft voor zichzelf, en niemand sterft voor zichzelf; tuant als wij leven, het is voor de Here, en als wij sterven het is voor de Here. Hetzij wij dan leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren. Romeinen 14:7 Tot onze diepe droefheid nam de Here tot Zich, geheel onverwacht, mijn innig geliefde, zorgzame man, onze lieve vader Willem Geert Kooiman in de leeftijd van 51 jaar. G. Kooiman-Numan Cees Witte Amsterdam, 18 december 1977 Senefelderstraat l' Dë dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den op donderdag 22 december om 13.30 uur in de Koningskerk, Van 't Hofflaan 20. Daarna de be grafenis op de Nieuwe Oosterbegraafplaats, Kruislaan om 14.20 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de jeugdzaal van de Koningskerk. Liever thuis geen bezoek Geen bloemen Geen toespraken. Loof den Heere, mijn ziel, en al wat in mij is, Zijn heiligen Naam; loof den Heere. mijn ziel, en vergeet niet één van zijn weldaden Psalm 103: 1, 2 God heeft in Zijn heerlijkheid opgenomen, onze innig geliefde zeer zorgzame en blijmoedige moe der, schoonmoeder, grootmoeder, overgrootmoe der. zuster, schoonzuster en tante Annetje van der Hoek-Kastelein sinds 1926 weduwe van Adrianus van der Hoek in de ouderdom van 84 jaar. Mede namens verdere familie: L. C. Schouten-Van der Hoek J. Schouten. 's Gravenhage 16 december 1977 gewoond hebbende Vreeswijkstraat 663 Correspondentieadres Hengelolaan 375 Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis Leyenburg Leyweg 275 te 's Gra venhage. Bezoek maandag van 5 tot 6.45 uur. De rouw dienst zal gehouden worden in de aula van de begraafplaats Nieuw Eykenduynen. Kamperfoe- liestraat 2a te 's Gravenhage op dinsdag 20 decem ber aanstaande om 10.30 uur. waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Dan ga ik op tot Gods altaren, tot God mijn God, de bron van vreugd; dan zal ik juichend stem en snaren ten roem van Zijne goedheid paren die na kortstondig ongeneugt mij eindeloos verheugt. Psalm 434 Na een langdurig ziekbed, wachtend op haar Heiland, is ontslapen mijn lieve vrouw, onze moe der en oma Anna Gootjes echtgenote van W. Balder Zij bereikte de leeftijd van 61 jaar Broek op Langedijk: W. Balder J. J. Balder L. M. Balder-Giltjes Edam: W. van Ravenzwaay-Balder J. W. van Ravenzwaay Broek op Langedijk: G. Klijn-Balder K. Klijn Zuid-Scharwoude: J. D. Balder D. Balder-Timmerman Oude Wetering: A. M. Kolijn-Balder K. Kolijn Broek op Langedijk: W. Balder L. E. B. Balder-Pennekamp N. Balder E. D. Balder-Jong Heemstede: J. Balder E. A. Balder-Knibbe Broek op Langedijk: W. A. Balder H. E. Balder en kleinkinderen Broek op Langedijk, 16 december 1977 Voorburggracht 41 De dienst van Woord en Gebed zal D. V. gehouden worden op dinsdag 20 december om 14.00 uur in gebouw „Irene", Dorpsstraat 74, waarna aanslui tend de teraardebestelling zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleance na de teraardebe stelling in gebouw Irene. Geen bloemen. Vast vertrouwend op Gods beloften is uit onze familiekring heengegaan, onze geliefde zuster schoonzuster en tante Annie Gootjes echtgenote van W. Balder op de leeftijd van 61 jaar. Heerhugowaard: J. Gootjes H. Gootjes-Verhuist Grand Rapids (Mich., USA): E. Gootjes-den Hartigh Zeist: P. Gootjes M. Gootjes-Hendrikse Heerhugowaard: K. Gootjes E. Gootjes-van Gelder Heerhugowaard: C. Gootjes A. Gootjes-de Graaf Zuidschermer: A. Gootjes A. Gootjes-Balder Heerhugowaard: J. Gootjes neven en nichten. Broek op Langedijk, 16 december 1977. WINKELEN begint bij ELKE OCHTEND „Ten tijde ran de avond zal er licht wezen." Zacharia 14:7 In Jezus ontslapen onze lieve schoonzuster tante Johanna Christina n Metz-Burggraaff op de leeftijd van 61 g jaar. Rotterdam: A. Wijmans-Metz C. Metz. I. Metz Lunteren: C. P. Metz Rotterdam: A. Manni-Metz A. P. van der Zee- Metz neven en nichten Zoeter meer, 14 decern- tt ber 1977 Duiveland 4 De begrafenis heeft in middels plaats ge vonden. eie eei ta an n Heden is van ons weggenomen onze geliefde broer, zwager en oom Cornells Wagenaar in de1 ouderdom van 73 jaar. Hij leefde in ootmoedig Godsvertrouwen tot zijn Heer hem riep. Familie Wagenaar Heerhugowaard, 18 december 1977 Westerweg 10 De rouwdienst zal D.V. gehouden worden op donderdag 22 december om 14.00 uur in gebouw „Irene", Dorpsstraat 74, Broek op Langedijk, waarna aansluitend de teraardebestelling zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleance na de teraardebe stelling in gebouw „Irene". do We vernamen met droefheid dat na langdurige ziekte in de afgelopen week op 84-jarige leeftijd in Loosdrecht is overleden, het buitengewoon lid van ons hoofdbestuur: Prof. Dr. P. Boendermaker Hij heeft jaren lang mede-leiding gegeven aan ons werk van vertalen, produceren en verspreiden van de bijbel, onder meer als voorzitter van de commissie uitgeverij en van het comité voor het goede bijbelgebruik. Wij zijn God voor hem veel dank verschuldigd. Namens het Nederlands Bijbelge nootschap Prof. Dr. W. C. van Unnik, algemene voorzitter Dr. A. de Kuiper, algemene secretaris. Op 17 december 1977 overleed vrij plotseling op de leeftijd van 78 jaar onze zeer gewaardeerde broer, zwager en oom Henderikus Justinus van der Veen echtgenoot van Mevr. S. van der Veen-Weenink Bussum: J. C. van der Veen Bussum: A. E. H. van der Veen Groningen: H. R. J. van der Veen M. J. van der Veen-Duvekot neven en nichten. Wij zijn diep geschokt door het plotseling overlij den van de heer G. A. H. Schaftenaar Hij was sinds kort scriba van de Kerkeraad Alge mene Zaken. Moge de Koning der Kerk de zijnen nabij zijn. Amersfoort, 17 december 1977 Namens de K.A.Z., Ds. W. de Vries, praeses. M. van Ruller, wnd. scriba. esl 'V

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6