'Putten om de verzoening met Kerstmis op de tv' ïék rmk Eerst volproppen, dan afslanken Samensteller Henk de By over omstreden documentaire; Veronica langer aspirant-omroep VRIJDAG 16 DECEMBER 1977 TV-COMMENTAAR De heer Bolknak begreep er niets van. Hij werd met de dag dikker „Toch ben Ik een mrftige eter", hield hij vol. Het bleek tot op zekere hoogte te kloppen. Zijn ontbijt was bescheiden en hij nam slechts een paar boterhammetjes mee naar zijn werk Tijdens de lunchpauze maakte hij altijd met enkele collega's een ommetje. Lekker gezond. Op de route lag een bruin café en daar gingen ze dan steevast een paar pilsjes vatten, meestal met een warme bal of een tosti, of allebei. En 's avonds bij de t.v. leegde hij een flink aantal euroflessen. Soms omdat het programma zo spannend was en de andere keren om niet bij de buis in slaap te vallen. Het was Bolknak natuurlijk bekend dat een glas bier opweegt tegen twee stevige boterhammen en dat hij dagelijks dus ongeveer twee broden met beleg in vloeibare vorm verwerkte. Toch voelde hij zich aan het eind van de avond .zo flauw als een luis", zoals hij dat placht te omschrijven De 2oute pinda's waren dan al op en ook de chips en kaasstengels. Dus ging hij dikwijls in de snackbar om de hoek een hartige hap halen. Voor zijn vrouw patat met mayonaise en hij verkoos een paar ..bereklauwen", u weet wel, die stangen met enorme hopen vlees worst en nog wat ertussen. Zo'n figuur kunt u vanavond ontmoeten in Wonderlijke Wereld. Het werd te gek met hem. Er moest nodig wat van af. Nu is hij lid geworden van een nogal prijzige trimschool. Daar gaat hij om de haverklap heen om zich uit de naad te trappen op een fiets die aan de grond is vastgespijkerd. Als het vermageringskarwei er op zit, stapt meneer voldaan in zijn auto en rijdt dan krek zoveel kilometers als op dat stilstaande ding. Het is niet wonderlijk meer; dat is gewoon geschift, hij zou veel goedkoper en vooral zinniger aan zijn conditie kunnen werken door op een fiets in de vrije natuur te toeren. Slank zijn als je dochter heet het programma van vanavond. U voelt de dubbele bodem al; een heenwijzing naar de reclame die de mens weer eens bij de neus neemt. In het aan de documentaire voorafgaande familieschetsje zegt zoon Willem driftig waar het op staat. ..We vreten in onze welvaartmaatschappij zoveel en worden zo aangemoedigd door de voedingsmiddelenindustrie, dat er nou ook ai een vermageringsindustrie nodig is om de gevolgen te bestrijden." Knettergek, maar waar Lachwekkend en dramatisch tegelijk. De fabrikanten die hun voedsel overrompelend aanprijzen als overheerlijk en als toppunt van gezondheid, produceren veelal ook de middelen om slank te blijven. Ze worden geloofd en de spullen gekocht. Weet u hoeveel fricandellen per week in ons land worden verslonden? Zes miljoen! Daar RADIO EN TELEVISIE door Ton Hydra komen dan nog de kroketten, de bamihappen, de nasiballen en andere vette toestanden bij. De omzet blijft stijgen, evenals die van de veelal waardeloze middeltjes om af te slanken. Goed geld wordt er ook verdiend in exclusieve instituten, waar kapitaalkrachtige cliënten in weelde mager worden. De meeste te dik geworden mensen durven de strijd tegen verlokkingen in hun eentje niet aan. Zij zoeken heil bij elkaar in clubs en ook daarvan laat de documentaire Iets zien. Dames worden tot vermageren aangemoedigd met beloningen en diploma's. Natuurlijk ook door de competitiezucht: „Ik ben deze week lekker meer afgevallen dan jij." De cameraman betrapte een van de afslankende moeders toen zij haar kleuter een bal zoetigheid in de mond stopte. Kennelijk wil ze dat het kind over een paar jaar ook naar zo'n club moet. Een schrikbarend groot aantal kinderen is reeds te vet en vadsig gemaakt. Wonderlijke Wereld. Elders lijden ongeveer 500 miljoen gebrek. door Riet Diemer HILVERSUM Juist om de verzoeningsgedachte van de tv-documentaire van de VARA „Putten op de Veluwe/het spoor terug naar de tragedie van 1944" stelt Henk de By, eindsamensteller, het zeer op prijs dit programma op tweede kerstdag uit te zenden. De keu ze van die datum en niet bij voorbeeld 4 mei, is een bewuste geweest. Veel is er de laatste dagen te doen geweest over „Putten op de Veluwe" naar aanleiding van interviews met één van de samenstellers, de schrij ver Willem G van Maanen In het Veluws Dagblad en de Amersfoortse Courant In het bijzonder de ge meenteraad van Putten zou graag willen dat de tv-uitzending niet met Kerstmis wordt gedaan, opdat niet opnieuw wonden worden opengere ten en men eraan herinnerd wordt, dat in de oorlog zeshonderd Puttena- renwerden weggevoerd, van wie vier honderdvijfenveertig personen in Duitse kampen zijn overleden. Bij de voorvertoning van de tv-docu mentaire. die de VARA gisteren in derhaast organiseerde na de perspu- blikaties over de onrust in Putten, werd de mening geuit, dat twee za ken niet goed uit elkaar worden ge houden; de interviews van Van Maa nen en het boek over deze materie dat binnenkort verschijnt aan de ene kant, en de tv-documentaire aan de andere. De gemeenteraad van Put ten heeft de tv-documentaire nog niet gezien De VARA heeft de raad wel uitgenodigd. Totstandkoming Henk de By vertelde gisteren in het kort. hoe de documentaire tot stand is gekomen. Al in 1973 was Jan Roe- lands begonnen aan zijn documen taire over Putten, daarna kwam Wil lem van Maanen erbij. Maar het ma teriaal bleef liggen. Henk de By stuitte erop en vond het zonde dat er niets mee werd gedaan. Zelf voegde hij er nog een stuk aan toe en maak te de documentaire rond. Hij gelooft echter dat het interview van Van Maanen in genoemde kranten niet zo gMukklg is uitgevallen en dat ..ijdele bijzonderheden" het ware verhaal hebben vermengd Dat de Oosthoek encyclopedie niet meer dan twee re gels („en die zijn nog fout") vermeldt over het drama-Putten en de stilte die over deze kwestie hangt, is voor hem tekenend dat er een leemte in de vaderlandse geschiedenis is over de wegvoering van een groot deel van de mannelijke bevolking van dit Veluwse dorp Hoewel De Bie het oorspronkelijk zelf niet als een opzienbarend tv- programma zag. was de reactie dat het een bijzonder mooi en ontroe- Speciaal vandaag Wonderlijke Wereld gaat over vermageren. Ned. 1/19.55 VARA-Visie besteedt uitvoe rige aandacht aan de in België wonende heer Nollen, voorzitter van instellingen voor zwakzin nigenzorg in Brabant en Gelder land en tevens eigenaar van veel toeleveringsbedrijven die van deze inrichtingen bestaan. Ned. 2/21.30 De IKON vertoont bet eerste deel van Des duivels trawanten, een programma over heksen, heksenjacht en de angst van het westen voor andere ideologieën. Ned. 1/23.10 Mevrouw Lilian Carter, de moeder van de Amerikaanse president, zit in de Duitse VIP- schommel en praat met presen tatrice Margret Dünser. Duitsl. 2/21.30 In Muziek op Vier wordt een greep gedaan uit een particulie re collectie van oude en bijzon dere grammofoonplaten. Hilv. 4/15.00 Op het Europees Concertpo dium speelt het Concertge bouworkest o.l.v. Barnard Hai- tink werken van Moessorgski, Mendelssohn, Lutoslawski en Tsjaikefski. Hilv. 2/20.05 Samensteller van de documentaire Tutten op de Veluwe' Henk de Bie. rend programma is. Belangrijke epi sode is bijvoorbeeld het naoorlogse bezoek van de Puttense nabestaan den aan de Lutherse gemeente van het Duitse dorpje Ladelund waar hun mannelijke familieleden het le ven verloren. Ondanks vee. weer stand zorgde Indertijd de toenmali ge predikant dat de slachtoffers op het kerkhof bij de Lutherse kerk werden begraven. Jan Roelands reisde met de Puttenaren mee. Er is een gezamenlijke kerkdienst en een gesprek met de Duitse me vrouw Hansen uit Ladelund, die da gelijks de troosteloze groep gevan genen naar het werk zag gaan om tankvallen te graven. Zij vertelde ontroerd: „Het was zo verschrikke lijk dat men het niet In woorden kan vangen. Er zijn dagen dat men er niet mee kan leven. De ene keer gaat het beter, de andere keer slechter. Maar het zal blijven." Hel Eén van de belangrijkste woord voerders door het hele programma heen Is H. J. Idema, adjunct-hoofd redacteur van de Apeldoornse Cou rant. Hij ls één -an de mannen die de ramp overleefde. Hij gelooft, dat veel mannen door het geloof dat hun was bijgebracht, zich bij de zaken neerlegden, omdat het Duitse kamp voor hen de hel was die was voor speld. Idema meent ook dat deze mensen de kunst niet 'erstonden om lijn te trekken. Zij werkten net zo hard als zij thuis zouden hebben gedaan, ter wijl ze nauwelijks te eten kregen. Hij gelooft dat wanneer zeshonderd Amsterdammers of Rotterdammers zouden zijn weggevoerd, er meer van hen zouden zijn teruggekomen. Hij is overigens erg voorzichtig in deze uitspraak- Hij staat niet alleen in zijn bewering, want ook dr. A. van Dantzig, psychiater, die als illegaal strijder in Ladelund tussen de Put tenaren was terecht gekomen, meent dat deze mensen zich te wei nig wisten te drukken. In de TV-documentaire 'Putten op de Veluwe" is getracht, iets meer te vertellen over de gebeurtenissen in de oorlog dan tot nu toe is gebeurd. De fijnzinnige manier waarop een aantal woordvoerders, althans in de tv-documentaire te werk gaat, kan niet worden gezien als een beschul diging van een bepaalde kerkelijke groepering, zoals enkele Puttenaren de VARA hebben verweten. Het TV- programma ls met liefde en begrip gemaakt. Radio vandaag HILVERSUM I (298 m en FM-kanslen) KRO 7 00 Nieuws. 7 02 Het levende woord- 7 08 <S>: Lichte muart (7.30 Nieuws Aanel. Echo 8 30 Nieuw*. 8.36 Gymnastiek voor de vrouw 8.46 (S) Gevarieerd programma. <10 30 Nieuws.) 11 00 Benkemploye's, giste ren en vandaag. 11.59 Bericht Solidandad 12 00 (S) Gevarieerd programma. (12.26 Me dedelingen tbv land- en tuinbouw 12 30 Nieuws 12.41 Echo.) 14.00 (S) Gevarieerd programma (15 30 Nieuws.) 16.00 (S) Spreekuur 1700 CS) Souvenirs. 17.30 Nieuws 17 32 Echo magazine 18 00 Niet alles staat in de folders PP 18.19 Boeren Part!) KRO 18 30 Nieuw*. 18 41 Marktbe richten 18 44 (S) Filmklapper 19 30 (S) Ed win Rutten easy-iistening. 2080 <S) In antwoord op uw schrijven, verzoekplaten. 22.00 (S) Als het kijkglas maar vol is. 22.25 Overweging 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Goal: sport en muziek. 23.55-24 00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen.) 07.00 Nieuws 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Te Deum Laudamus gewijde muziek. 7.54 Op de man af. evangelisch commentaar. 8.00 Nieuws. 8 11 Hier en nu. 8.25 Van daag vrijdag: gevarieerd programma. 9 00 Politiek en samenleving, gesprek. NOS: 9.10 Spiegel van België, muziek en nieuws van onze zuiderburen 935 Waterstanden. 9 40 Schoolradio. 10.00 Dichters in de Vaart. 10 30 NOS-Jazzportret 11.00 Nieuws. 11.03 Meer over minder 12.30 RechtoprechL 12.49 OVERHEIDSVOORLICHTING Uitzen ding voor de landbouw 13 00 Nieuws. NCRV 13.11 Hier en nu. NOS 13 30 Vonken onder de as. programma over Nederlandse volksverhalen cn volksgebruiken. 13.45 On der de Groene Linde, oude liedjes en balla den. 14.00 Repertorium van de NOS-koren en -orkesten. 15.00 Verhaal uit Joegoslavië. 15.30 Ingesloten uitgesloten. 15.45 Zoek licht op Nederland (16.00 Nieuws). VPRO: 17.00 Welingelichte kringen. 17,45 SYMBIO SE. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Embargo. 18.45 Gods Eigen Radioprogram ma, cultureel programma. NOS: 19.50 Den Haag Vandaag. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Eu ropees Concertpodium: Concertgebouw orkest met solist: klassieke muziek (21.00- 21.25 Kunstwijzer). 22.15 Musicultura. 23.00 (S) Met het oog op morgen 23.05 Actualitei tenoverzicht Radio-TV: 23.10 De krant van morgen, 23.20 Den Haag Vandaag, en om 23 52 Even op adem komen, yoga. 23.55- 24 00 Nieuws HILVERSUM III (445 m en PM-Kanalen) EO: 7 02 (S) Tijdsein. (7.55 EO-Metterdaad- Mgmo9 03 (S) De muzikale fruitmand. 10.02 <S) Te elfder ure. TROS: 11.03 (S) TV vandaag NCDERLANO 1 10 30 NOS/NOT SchooW* 10 15 TELEAC: Lst Gamm« 18 45 NOS: Da Fat 18 55 NOS: JownaM 10.04 NCRV: Pommet)» Horlepiep 19.56 Wondertje were*) 20.20 Kojak. poMwsene 21.05 O» rechter m anker cemedy-sene 21.35 NOS: Journaal 21.50 NCRV: 50 jaar Chnsrefe ResKlentw Man nenkoor 22-50 Tot beek* 23.00 Praten met de mirvsi er-president 23.10 Oes duivels Trawanten. #ieiu* 2335 NOS: Journaal NEDERLAND 8 18.45 NOS: Paspoort mlormaee voor Span jaarden 18 56 N09: Journal 1934 VARA: Vrouwenptaneet Medusa, tv-sene 19.30 De naïuur en de mens. natuurserie 20.00 NOS: Journaal 20.25 VARA. Sonja s goed nieuws show 2135 Momenten 21.30 VARA-Visie 22.20 Onedm Lme. tv-sene 23.10 NOS: Journaal 1254: Toen de drie mannen weer terugliepen naar de Uylenborgh, be gon het langzaam maar zeker weer harder te sneeuwen. „Een goed voorteken, heer!" zei de trouwe Ko- bus. „Als het zo nog eventjes door zet, zal er weldra niets meer te zien zijn van ons graafwerk. Verse sneeuw wist immers alle sporen uit!". „Die sakkerlootse Kobus heeft gelijk," sprak de slotheer van de Uylenborgh. „Het bleke ochtend licht stijgt ook al langzaam boven de kim. Het is dus goed, dat alle sporen worden uitgewist. En nu fiks doorgestapt, makkers, want daar is de Uylenborgh al. Mijn lieve Julia heeft zonder twijfel de koffie gereed. Gij, goede Verholen, ga vast binnen en warmt U bij het vuur. Intussen spannen Kobus en ik de vos voor de koets, want er is nog veel te doen vandaag." Smidje Verholen, die zijn verkleumde botten maar wat graag bij een vuurtje wilde warmen, begaf zich snel naar de keuken, waar een weldadige geur van verse koffie hing Maar dat het een vrolijk koffie-uurtje zou worden, nee daar zag het bepaald niet naar11 Vrouwe Julia stond namelijk d te snikken bij het fornuis en trae te tevergeefs haar tranenvloe< drogen met een slip van haar s t 1 ne, witte schort. „Wat is er, vroiel van Uylen?" vroeg smidje Verh geschrokken. „Ikik wee les, seigneur Verholen," sniki slotvrouwe. „Mijn lieve Jacob me alles verteld. Gijgij zijtlla een verre toekomst tot ons teruiui keerd om ons te waarschuwen ,ti dreigend gevaar FERD'NAND >g Cpis ||g IÉ HILVERSUM (ANP) De Veronica Omroep Organisatie heeft bericht gekregen van minister Van Doom dat zij maanden extra zendtijd krijgt als aspirant omroep, namelijk van 1 april tot en met 30 september 1978. Daarmee heeft de minister of ficieel zijn toezegging, enkele weken gedaan in de VARA-uitzending „In de rooie Haan", bevestigd. De minister schrijft het besluit te hebben genomen op basis van een nog voorliggende nieuwe aanvraag om zendtijd van Veronica ais c-om- roep en het door deze organisatie ingestelde beroep bij de Raad van State tegen een eerdere afwijzing van die c-status. In de uitzending van „In de rooie Haan" had minister Van Doom ook gezegd te verwach ten, dat Veronica er in zal slagen de c-status te bereiken voordat de peri ode van het aspirantschap voorbij zal zijn. Daarvoor zijn 100.000 officieel door het ministerie van CRM erkende le den nodig. Veronica claimt nu al 220.000 betalende leden en lid-abon nees te hebben, ruim genoeg om bij een nieuwe telling volgens de nor men van erm boven de minimum grens te komen. Verzoekplaten. 12.03 (2) De Nederlandstali ge Top-10 en Kwiswijs.. NCRV: 13.30 (S) Pop-Kontakt: Nationale Tip-30. 15.03 (S) El pee-pop. NOS: 16.03 (S) Nationale Hitpara de. 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS- maal. VOO: 19.02 (S) Nederlandse Top-40. VPRO: 20.02 VPRO-vrijdag-op-drie. 23.02 (S) Amigos de Musica. AVRO: 1.02 (S) Radio Pandora. 02.02 (S) Blues, Ballads L Beat 03.024)7.00 (S) n Nachtje AVRO. HILVERSUM IV (FM-kanalen). NOS: 7.02 (S) Vroeg klassiek. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Stof van eeuwen. 10.00 Vrijdagmorgenconcert: liederen. 11.55 (S); Van het Nederlandse Concertpodium: viool en piano klassieke muziek. EO: 13.00 (S) Klankspiegel con- certgebeuren uit heden en verleden. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Klankbord. 14.20 (S) Ne derlandse orgelcomponisten en hun orgels. 14.45 (S) Woord der waarheid. VPRO: 15.00- 17.00 (S) Muzaek-op-vier Edisons droom. -6- „Gewoon een logiscne opeenvolging van feiten. Arnold mag mij Bur- lingham mag Arnold wat zal Ar nold het fijn vinden te weten dat Burlingham mij een baan geeft die met zich meebrengt dat ik vlak bij Arnold in de buurt blijf. Aangezien de landgoederen aan elkaar gren zen. is de kans groot dat Arnold en ik elkaar iedere dag van de week tegenkomen, ook al zou ik niet bij Emmeline in huis blijven." Susan zei ronduit: „Je bedoelt ei genlijk dat Arnold jou niet mag, en dat Lord Burlingham Arnold niet mag." Edward barstte in lachen uit. „Je hebt het in één keer geraden!" HOOFDSTUK 3 Emmeline Random had theevisite. Toen Susan Wayne de kamer bin nenkwam leek die al helemaal vol mensen, maar hij was om te begin nen al zo vol met andere dingen, dat er niet zo veel ruimte overbleef voor de menselijke bezoekers als er wel licht geweest zou zijn als Emmeline en haar salon anders waren geweest. Om naar één ding te noemen, het was eigenlijk geen salon. Oorspron kelijk was het de voorkamer van de portierswoning aan de zuidelijke in gang van het park, dat bij het Slot hoorde, en toen Emmeline weduwe was geworden had haar zwager, Ja mes Random, haar daar geïnstal leerd. Hij had een erker laten bou wen aan de voorkamer, en aange zien zij haar hele leven een salon had gehad, kwam het niet in haar op om hem anders te noemen. De erker maakte de kamer zeker heel wat lichter. Hij had het ook mogelijk gemaakt de piano met de groenzijden strook jes met pijpplooien, die zij van haar grootmoeder had geërfd, een plaats je te geven. Maar hij voegde eigen lijk niets toe aan de muurruimte, die grotendeels werd ingenomen door nogal donkere en afschrikwekkende portretten van haar voorouders. Er was een admiraal wiens gelaatstrek ken nauwelijks te onderscheiden waren tegen het kastanjebruine gor dijn waar hij voor stond. Er was een dame in een zwart fluwelen Japon wier trekken helemaal niet te onder schelden waren. Dit waren Emmeli- ne's overgrootouders, op wie zij erg trots was. omdat de admiraal onder Nelson had gediend en de reputatie had een groter arsenaal van kracht termen tot zijn beschikking te heb ben gehad dan wie ook voor of na hem bij de Britse marine Jonathan Random, haar overleden echtgenoot, wiens portret de ere plaats Innam boven de schoorsteen mantel. was noch donker noch af schrikwekkend. HIJ glimlachte de kamer toe op dezelfde wijze waarop hij ook al glimlachend door het le- Patricia Wentworth ogen. Toen Edward ongeveer zei jaar was had hij een keer op merkt: „Het is er wel, maar zij ki - er doorheen." Toen men hem vri wat hij daar nu eigenlijk mee doelde, had hij verontwaardigd geroepen: „Die sluier, natuurl maar daarom ziet zij alles wel! A. W. Sijthoff - Alphen ven was gegaan. HIJ was vijftig jaar geweest toen Emmeline met hem trouwde, en het was hem nooit ge lukt om óf geld te verdienen óf dat ln zijn bezit te houden. Ais hij nog twee Jaar langer was blijven leven, zou Emmeline evenmin geld hebben gehad. Alles wat haar overbleef was een karig sommetje, en de gastvrij heid van de portierswoning, waar zij nu al zo lang gewoond had dat zij echt het gevoel had dat het huis van haar was. .ZIJ was een klein tenger mensje met een heleboel blond haar dat grijs aan het worden was en een vriende lijke, zij het wat verwarde manier van doen. Haar mooi gewelfde wenkbrauwen verhoogden het effect van een paar versluierde blauwe Er was heel wat gebeurd sinds ward zeven jaar was. James R dom was Jonathan gevolgd in graf, en Arnold zwaaide nu de s< ter op het Slot. Er was een weri oorlog geweest, en een luchtaar waarbij het met de eerste prijs kroonde varken van meneer PI den en een zeer geliefde kat dokter Crofts huishoudster wa omgekomen. Edward groeide op, toen de oorlog voorbij was vol hij een rentmeesterscursus. T werd hij verliefd op Verona G had een hevige ruzie met zijn James, en verdween uit Greenii Hij kwam niet terug, en volgens houdster van het postagentsc schreef hij ook geen brieven. Em i line huilde veel, en troostte zich de katten. Zij zou zichzelf liever 1 ben wijsgemaakt dat Edwards deren haar eigen kleinkinderen ren, maar je moet toch iets hebljpi en jonge katjes waren beter helemaal niets. En die waren er j minste altijd volop. Even puzzelen Horizontaal. 2. vrucht, 7. bosgod, 8 nestel, 9. wapen. 10. zelfkant, 12 bloeiwijze, 13. water in Utrecht, 15. watergeest, 17. pasgang van een paard, 19 nummer (afk.), 20. fond hout, 21. gif slangetje, 24. dwaze ge woonte, 26. stapel, 27. gebergte op Kreta, 29. boom. 30. deel van het jaar, 32. wreedaard, 33. uitnodigen, 34. oogziekte. Verticaal. 1. huisdier. 2. snijwerk- tuig, 3. mondeling, 4. jongensnaam, 5. deel van het oor, 6. zilt vocht, 10. voegwoord. 11. daar, 13. soort hert, 14. aanleggen, 16. lof. 18. tijdperk. 22. bloem. 23. riant, 24. hemelbrood, 25. elk, 28. kindergroet, 30. twaalf gros van knopen. 31. droog. Oplossing vorige puzzel: Horizontaal: 1. permissie; 2. Ariêl- Edam; 3. neb-el-Raab; 4. teer-bok- ra; 5. ons-ras-sol 6. mi-kar-Poo ei Igel-aak-ma; 8. neent-deeg; 9. tree-ree Verticaal: 1. pantomime; 2. ere-eétri en; 3. ribes-keet; 4. meer-ral-nr, 5 hi bar-Ate; 6. sero-spade; 7. sd- oker; 8. ia-aroom-Ee; 9. embafla Ifi si

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4