n landbalsters verbaasd >ver eigen prestaties KNSB voorkomt chaos Chinees tafeltennis op eenzame hoogte Maier terug in doel België wil uniforme controles op doping -Poule te sterk bezet voor Nederlands team ndia verslaat ockeyteam rerulaitis tennist erder in Sydney „Vierderangsploeg" naar Nederland Van Helden wel mee naar Hamar voor interland Voor interland tegen Wales Kevin Keegan Hennes Weisweiler IJshockey-selectie voor Pondus-Cup Weer zege Kortsjnoj Olympisch stadion 'onveilig voor PSV ^NSDAG 1 4 DECEMBER 1977 SPORT •Trouw/Kwartet 13 >r Matty Verkamman K HAAG Het feest werd jge week maandag, sinter- isavond, in West-Berlijn al lerd. De leden van Jan Da ofwel de nationale vrou- l-handbalploeg, wonnen p met 12-10 van het sterker te Noorwegen. Door dat sende resultaat én de Ier bevochten remise tegen favoriete West-Duitsland, de finale-pool van het we- ampioenschap in de B- p bereikt. Dat "Nederland in die tweede reeks ook eens zou plaatsen in het A- fnooi, daar hield op 5 de- Dber eigenlijk niemand re ling mee. Dus werd het glas ast royaal geheven. >ke Pottuyt, de 23-jarige aanvoer- r van het team, vertelt over het stje op pakjesavond om aan te ren, dat hét succes toen al binnen s. Men was niet gedegradeerd ir de C-pool en daar was het in e om te doen geweest. De illusies succes na de schiftingsronde, le er niet. er terug in Den Haag, zegt ze: „Ik iet nog steeds wennen aan het e, dat we volgend jaar in de A- ol spelen. Wie had daar nou op ekend. We waren ten slotte met inig verwachtingen naar West- litsland gereisd. Het was een zwa- il met West-Duitsland en Noor- n, landen die normaal gespro- n sterker zijn. Het gekke is dat we danks dit succes toch een pechvol smooi hebben gespeeld. Duits- ïd ook was, achteraf kwam het ef dat we de overwinning hadden iten liggen. In de finaleronde was t vervolgens ongunstig dat we ■jjrst tegen Joegoslavië moesten >elen. Die wedstrijd verloren we im (22-11), waarna Joegoslavië et maar twee punten verschil van Dolle vreugde nadat de kwalificatie voor de A-poule een feit was. Marjo Vermeer vliegt haar trainer Jan Alma uit blijdschap om de hals. pool gen, iVALIOR - Het Nederlands keyteam, dat een tournee maakt r India, heeft in Gwalior met 0-4 oren van een selectie die speelde ier de naam „Captain Roop Singh al", genoemd naar een beroemd lisch oud-hockeyer. In dit elftal eelden vijf Indische internationals Indiërs hadden bij de rust een orsprong van 1-0 door een doel- nt van achter speler Deviya in de ertiende minuut. In de tweede lft van deze aantrekkelijke wed- rijd speelden zij nog aanvallender, resulteerde in drie doelpunten, de achtste minuut bracht aan- >erder Sjivaji Pawar de stand op 0 en middenvoor Charmmanna rgde met twee treffers in de slotfa- voor de eindstand van 4-0. SYDNEY De als eerste geplaat- e Amerikaanse speler Vitas Ge- aulitis heeft in Sydney tijdens het ennistoernool om de open kampi- enschappen van Nieuw Zuid Wales en set moeten afstaan aan zijn mdgenoot Mike Cahill: 6-7 6-3 6-2. irulaitis, die zich niet erg fit voel- (evenals Cahill trouwens), plaat- zich hierdoor voor de tweede onde. West-Duitsland won. Merkwaardig, in die wedstrijd. Ik zou tenminste niet weten waarom Joegoslavië lie ver West-Duitsland dan Nederland had zien promoveren." Beide landen haalden uiteindelijk het A-toernooi, dat eind volgend jaar in Tsjechoslowakije wordt afge werkt. West-Duitsland, dank zij een iets gunstiger doelsaldo dan Neder land en Oranje tenslotte na een ex-, tra wedstrijd tegen Denemarken. Die laatste wedstrijd werd vrijdag avond' door de Alma-brigade met 16-15 gewonnen. Mieke Pottuyt, nog nagenietend: „De andere landen hadden dit nooit van ons verwacht. Noorwegen be keek op de dag voor ze door ons werden uitgeschakeld, alvast de vi deo-beelden van Frankrijk, waar ze in de finalepool tegen zouden spelen. Moet je nagaan wat het voor die Noren heeft betekend, dat niet zij, maar wij tegen Frankrijk kwamen te staan." De 42-voudige internationalgeeft nog een voorbeeld van de internatio nale onderschatting ten aanzien van Nederland. Ze zegt: „Denemarken wees enige tijd geleden een verzoek van het NHV (Handbalverbond) af om volgend jaar vriendschappelijk tegen ons te spelen. Als voorberei ding op het A-toemooi wilden de Denen tegen sterkere landen spelen. En dan houden wij uitgerekend De nemarken van het A-toernooi af." Nu de verrassende kwalificatie voor Tschjechoslowakije een feit is, kan men zich overigens afvragen in hoe verre men gelukkig mag zijn met deelname aan dat A-toernooi. Het valt op voorhand aan te nemen, dat Nederland straks weer zal degrade ren. Joegoslavië gaf vorige week als B-land al aan, hoe sterk het Oost blok wel is. Tegen landen als Rus land, Oost-Duitsland, Hongarije (de eerste drie van de Olympische Spe len in Montreal), Polen, Tschjechos lowakije, Roemenië en Joegoslavië is de Oranje-ploeg natuurlijk vol strekt kansloos. Alleen de eerste zes van dat toernooi, continueren hun recht op deelname in de A-pool. Mieke Pottuyt beseft dat het straks nederlagen met groot verschil gaan worden. Toch meent ze( „Je gaat er natuurlijk nooit op achteruit. Het wordt ongetwijfeld een geweldige ervaring. Misschien dat we iets te gen deelnemers uit Azië en Afrika kunnen doen, en kijk, vlak voor het B-kampioenschap hebben we toch ook prima uitslagen tegen Honga rije geboekt, zelfs een nederlaag met maar twee goals verschil. We heb ben niet veel kans, maar persoonlijk ga ik er niet met een hopeloos gevoel naar toe." Het staat echter vast dat het een moeilijke zaak wordt in Tsjechoslo wakije. Zeker nu een aantal promi nente internationals er over denkt om te gaan stoppen. Mieke Pottuyt wil in dat verband geen namen ge publiceerd zien. En dat valt te be grijpen, wanneer ze uitlegt: „het gaat om het bekende probleem waar een dames-team steeds mee te ma ken krijgt. Een aantal, voor zover ik weet zijn dat er zeker drie, denkt aan een kindje. De kwalificatie voor het A-toernooi is natuurlijk een ge weldige verrassing, maar ik geloof niet dat ze om die reden hun ideeën zullen veranderen". Wie te verwachten aderlating wil Alma compenseren met een zo goed mogelijke voorbereiding. Mieke Pot tuyt, die vol lof is over Jan Alma hij is ook haar trainer bij Hellas constateert een zekere koerswijzi ging binnen het NHV waar het om de vertegenwoordigende teams gaat. De aanloop naar het B-kampi- oenschap was weliswaar nog niet optimaal, maar toch zegt ze: „De zaken worden steeds beter aange pakt. Zo waren we voor het toernooi in West-Duitsland voor het eerst goed over onze tegenstanders ge ïnformeerd. Het NHV had van de meeste ploegen video-opnames ge maakt. Die banden hebben duide lijk nut gehad. Voor volgend jaar zijn er ook al vijftien oefen-inter lands gepland. De resultaten van nu bewijzen dat we op die manier ver der moeten gaan. Ik geloof dat het handbal in de lift zit." BRUSSEL België wil een Europese aanpak van de do pingproblemen. Op een bijeen komst van de ministers van ge zondheid van de negen landen vari de Europese economische gemeenschap dinsdag in Brus sel heeft de Belgische staatsse cretaris Luc Dhoore een voor stel ingediend voor een unifor me anti-dopingcontrole en do- pingbestrijding in de gehele ge meenschap. Tot op heden gelden bij de spor ten, waar het probleem zich voornamelijk voordoet, aparte regelingen in elk van de negen lidstaten en kunnen alleen Frankrijk, Italië en België bo gen op een in de wet vastgeleg de dopingbestrijding. De Luxemburgse overheid heeft een regeling op contractuele ba sis met de Sportbonden. AI deze regelingen en wetten lopen uit een. Staatssecretaris Dhoore ontwikkelde in de Europese ge zondheidsraad de volgende ideeën: bij de bestrijding van dopingpraktijken mag geen on derscheid worden gemaakt tus sen de verschillende takken van sport en evenmin tussen be- roepssport in competitiever band en amateursport. Eventu ele sancties zullen voor alle aan gesloten landen gelijk moeten zijn. Volgens de Belgische staatsse cretaris kunnen dopingproduk- ten met een snelle en kortston dige werking veelal tijdens of onmiddellijk na de sportpresta tie worden opgespoord. Maar andere stimulerende middelen, zoals b.v. hormonale prepara ten, kunnen alleen worden ont dekt in de periode waarin de sportman of -vrouw zich voorbe reidt op een prestatie. Daarom is het volgens de Belgi sche staatssecretaris wenselijk dat alle mensen, die betrokken zijn bij de voorbereiding van sportlui op een bepaalde presta tie, worden gecontroleerd op het in bezit hebben van verboden dopingprodukten. Lijsten van verboden produk- ten zouden regelmatig moeten worden herzien en aangepast. De uitvoering van de controle- zou dienen te geschieden door een neutrale instantie. Wel zou den de nationale sportfederaties er bij betrokken behoren te zijn. In de gedachtengang van Dhoo re zijn die sportfederaties de eerst aangewezenen om eventu ele tuchtmaatregelen te treffen. Slechts in uitzonderingsgeval len zou bij dopinggebruik in de sport een beroep op de burger lijke rechter mogelijk moeten zijn. DEN HAAG Voor de tweede keer In het bestaan van de Nederlandse tafeltennisbond zullen Chinese topspeelsters en spelers ons land bezoeken. Na de eerste drie landenontmoetin- gen veertien jaar geleden volgen er in december vier: 16 decem ber in Heerjansdam, 17 december in Goor, 19 december in Den Haag en 21 december in Tilburg. Een unieke kans voor geheel tafeltennisminnend Nederland om de kennismaking te hernieu wen met de spectaculaire wijze, waarop de sterkste tafeltennis- natie ter wereld zijn populaire sport beoefent. Tafeltennis is in China een volks sport. die op gelijke hoogte staat met badminton en basketbal. Van de 800 miljoen Inwoners spelen er ruim 25 miljoen tafeltennis. Overal wordt de sport door de staat gepropageerd, overal vindt men tafeltennistafels: in scholen, fabrieken en kantoren. Zelfs in stationhallen zijn tafels op gesteld. Zo staan In het centraal sta tion van Peking ruim honderd tafel tennistafels vrijelijk ter beschikking van elke treinpassagier. Ook in georganiseerd verband wordt aan tafeltennis ruime aandacht ge schonken. In de stad Sjanghai alleen al bevinden zich tweeëntwintig spe cifieke tafeltennishallen met elk twintig rafels. En in iedere hal staan v ljf Jeugdtrainers klaar om de jonge ren te onderwijzen in de elementaire beginselen van de sport. De selectie-procedure in China is van staatswege geregeld. Vanaf 14 Jaar worden de talentvolsten op nati onaal niveau getraind en begeleid. Onder die leeftijdsgrens zijn de spe lers en speelsters aangewezen op een zorgvuldig keuzesysteem, dat de pro vincies, autonome rijksdelen zoals Tibet en Mongolië en onafhankelijke steden in overleg met de nationale tafeltennlsassociatie opgezet hebben. Voor de Europese toemee, die de open Zweedse en Franse kampioen schappen en interlandwedstrijden tegen Frankrijk en Nederland om vat, hebben de Chinese keuzeheren een Jeugdige ploeg samengesteld, bestaande uit vijf heren en vier da mes. Volgens Lu Chi Wei een vierde rangsploeg die in Europa routine moet opdoen," zoals hij in BÖrlange (Zweden) tegenover de pers verklaar de. Veertien dagen voor de trip naar Europa kwam de groep voor het eerst bijeen in een trainingskamp. Dagelijks werden daar alleen al aan de verbetering van de techniek vier intensieve trainings uren besteed. Tot de bekendste speler is de 20- Jarige Lu Chi Wel uitgegroeid. Tot voor kort een naamloze in Europa. Maar na het behalen van de open Zweedse en Franse titel nu reeds gebrandmerkt als de nieuwe wereld kampioen van 1979 in Noord-Korea. De 1.67 meter lange sportstudent uit Peking had zowel in het Zweedse BÖrlange als in het Franse Rennes verrassend weinig moeite met de Eu ropese tafeltennlstop bij de heren, waaraan echter de Russen en Hon garen ontbraken. I DORTMUND Sepp Maier van i Bayern München staat vanavond I weer in het doel van het nationale I elftal van West-Duitsland, dat met I het oog op het toernooi om het I wereldkampioenschap voetbal in 1 Argentinië in Dortmund tegen Wa- les speelt. Op 16 november, in de I oefenwedstrijd tegen Zwitserland, I testte coach Helmut Schön Bernd Franke van Eintracht Braunscb- weig. I Franz-Josef Tenhagen (VFL Bo- I chum) bezet de Ausputzerplaats, I waar hij Manfred Kaltz (Hambur- I ger SV) vervangt. Op de linker- I vleugel speelt vandaag Rudi Seli- I ger (MSV Duisburg). I Sepp Maier (Bayern München); I Berti Vogts (Borussia Mönchen- I gladbach), Frans-Josef Tenhagen I (VFL Bochum), Rolf Rüssmann I (Schalke '04) en Bernhard Dietz I (MSV Duisburg); Rainer Bonhof I (Borussia Mönchengladbach), I Heinz Flohe (FC Köln) en Man- I fred Burgsmüller (Borussia Dort- I mund); Rüdiger Abramczik, Klaus I Fischer (beiden Schalke '04) en I Rudi Seliger (MSV Duisburg). Reserves: Bernd Franke (doel- i, Eintracht Braunschweig), I Manfred Kaltz (Hamburger SV), I Herbert Zimmermann (FC Köln), Bernd Hölzenbein (Eintracht Frankfurt) en Wolfgang Seel (For- tuna Düsseldorf)- HAMBURG Het bestuur van de Hamburger'SV heeft de berichten in de Londense krant „Sunday People" ontkend dat de Britse spe ler Kevin Keegan uit financiële overwegingen verkocht zou wor den. „Voordat we er over denken Keegan te verkopen kunnen we beter enkele andere spelers van de hand doen", aldus penningmeester Helmut Kallmann. Keegan kwam voor het huidige seizoen voor onge veer twee miljoen gulden van Li verpool naar HSV. Zijn jaarsalaris wordt op 300.000 gulden geschat. Keulen Hennes Weisweiler blijft ten minste nog twee jaar trai ner van FC Köln. Op bandslag kwamen de 57-jarige oefenmeester en het bestuur van de Bundcsliga- club een contractverlenging tot 30 juni 1980 overeen. Weisweiler had aanbiedingen gekregen van twee andere clubs uit de Bundesliga. Voorts was men in Spanje weer in Weisweiler geïnteresseerd. Weis weiler is trainer geweest van Bar celona. „Ik heb alle aanbiedingen afgeslagen omdat ik momenteel over een jong team beschik, dat bezig is sich te ontwikkelen. Op den duur kunnen hieruit succes sen voortvloeien". door Erik Oudshoorn AMSTERDAM Hans van Helden zal wél aan de schaats- selectie worden toegevoegd voor de interland Noorwegen- Nederland (dit weekeinde in Hamar), maar KNSB-praeses Herman van Laer is gister avond teruggekomen op zijn besluit om de nationale kam pioen reeds vóór de landen- wedstrijd vrije toegang te ver schaffen tot de kernploeg. Van Helden was wegens rebellie uit de kernploeg verwijderd, maar kreeg deze week te horen dat hij weer welkom was. Overi gens tegen de zin in van de LTC. De nieuwe regeling is het gevolg van wilde tonelen die zich afspeelden rond het toer nooi om de Dom-trofee, j.L maandag. De Brabantse Fries ging tijdens die wedstrijden in Utrecht volledig in de fout door een TV-equipe van de TROS het werken op een hardhan dige manier onmogelijk te maken. Eerst verhinderde hij dat er „sfeer opnames" werden gemaakt in de kleedkamer. Later deed hij een po ging om filmapparatuur uit de han den van camaraman Wil Rutten te slaan. En tevens bracht hij de woor den „als ze mij uit m'n concentratie halen dan sla ik ze in elkaar" ln de praktijk door technicus Eli Huitema met de punt van de schaats in de zij te prikken. Hans van Helden moet tijdens deze charges wel gehandeld hebben ln een overspannen toestand. Waar schijnlijk ls de vele publiciteit rond zijn persoon de afgelopen weken hemtoch iets teveel geworden. Maar desalniettemin kon zijn gedrag echt niet door de beugel. KNSB-voorzit- ter Herman van Laer typeerde dat: „Hans heeft ook zijn sportieve plich ten. Gaat hij op deze wijze tekeer, dan brengt hij de schaatssport al leen maar in discredlet." En verder over de beslissing die gisteravond door het dagelijks bestuur werd ge nomen: „Aanvankelijk waren wij van mening dat Van Helden, vanwe- gTamma van Tjaart Kloosterboer en Egbert van 't Oever zal moeten deel nemen." Dat laatste kan dan weer voor nieu we problemen gaan zorhgen want Van Helden verkaade maandag in Utrecht nog. dat hij ln geengeval aanhet tempo-lopen en de kracht training die beldenworden verzorgd doorTJaart Kloosterboer, wil meedoen. DEN HAAG De schaatiweditrijd lusten de (cweetelljkc rijdttert en de RutiUche dimcv HANS VAN HELDEN verder zien eerst Noorwegen en dan maar weer ge de prestaties die hij dit seizoen heeft geleverd (hij won de Brabant trofee, de Domtrofee en-boekte tot nu toe ook verreweg de beste Neder landse seizoentijden, red.) zonder meer een toegangsbewijs voor de kernploeg heeft verdiend. Maar ja, ln Utrecht ging hij wel een beetje te ver natuurlijk. Over zijn definitieve toetreding tot de kernploeg wordt nu volgende week maandag pas ge sproken. Een dag na de interland in Hamar dus. Ik kan op dit moment al met zekerheid stellen dat in dat ge sprek hem nogmaals wordt verteld dat hij gewoon aanhet trainingspro- RENNES Htl Chinese tafrllennitirem dal vanaf II december een viertal wedilrijden in Nederland xal «pelen, heefl In Renne» een twee- voudife overwinninj behaald op hel Frame team. BIJ de heren wonnen de Chineten mei H. Van de Fransen, die In hun sterkste opstelling verschenen mei Blrocheau en Secretin, bracht de Europese kampioen Secretin één winstpartij op tija naam. getuige de 14 nederlaag. De enige Franse over winning kwam op naam van hel Franse dubbel Daviaud/Bergerel. dat Vang Yeng Cbun/Yang Ying in drie sets versloeg: 8-21. 21-14 en 21-19. In het enkelspel was Claude Bergeret. de nummer één van Frankrijk, kansloos legen Yang Ying: tweemaal 12-21. KNSB stond, gaat niet door. Het bondsbureau van da KNSB verruimde de Russische bond van desa extra wedstrijd op de hoogte te brengen. Toen trainer Boris Stenln bij aankomst in Neder land er van boorde, weigerde hij tijn medewer king. HIJ wil ilch in de voorbereidiog geheel richten op de officiële landenwedttrijd dit week einde in Heerenveen. Zowel taterdag als xoodag beginnen de wedstrijden daar om 18.00 uur. De opname van Van Helden in de kernploeg betekent overigens ook, dat Jan Derksen de nimmer doorge broken stayer zijn plaats voor onbe paalde tijd is kwijtgeraakt. Tijdens de wedstrijden in Eindhoven en Utrecht, die allen als selectiewed strijden golden voor de Interland van dit weekeinde ln Hamar, wist hij geen plaats te veroveren bij de beste zes rijders. Ton Oudshoorn deed dat wel, en komt zodoende voor het eerst ln aanraking met de kern ploeg. De 23-jarige scheepstimmer man uit Rijpweterlng, maandag nog derde in de strijd om de Domtrofee, ls overigens nog niet zeker van een vaste plaats in de kernploeg. Dat zal na de Interland nog eens door de LTC en de bondscoaches worden bekeken. Sake Santema, voorzitter van de LTC: „Oudshoorn is een ta lent die terdege ln de gaten zullen houden. Wat betreft Jan Derksen: ook daar wordt volgende week maandag nog uitvoerig over ge praat." Jan Derksen loopt overigens met het plan rond om zich dit seizoen sowieso niet meer beschikbaar te stellen voor het elitekorps van de Nederlandse schaatswereld. Dit om maatschappelijke redenen De ploeg voor de interland tegen Noorwegen bestaat nu uit: Hans van Helden, Piet Kleine, Hilbert van der Duim, Frits Schalij. Ton Ouds hoorn, Klaas Vriend. Bij de dames is Yang Ying de opval lendste speelster ln de Chinese keur troep. In maart van dit jaar verover de zij In Birmingham met de Noord- koreaanse Pak Yung Ok de wereldti tel ln het damesdubbelspel. Ook zij behaalde in Zweden en Frankrijk de 'doublé'. Als groot talent moet de 15- jarige Tung Ling bestempeld wor den. De nationale kampioen bij de meisjes cadetten reikte in Zweden en Frankrijk tot de finale. De suprematie van China was ln belde landen angstvallig groot. Zo- wel in BÖrlange als ln Rennes was de strijd vanaf de halve finales een vol ledige Chinese aangelegenheid. Met één uitzondering: in de finale van het duel om de Franse titel vond Lu Chi Wei de Hongaar Klampar op zijn weg. In de revanchewedstrijden ver sloeg dezelfde Hongaar Lu Chi Wei. Maar daar moet wel de kantteke- neing bij geplaatst worden, dat de Chinees last ondervond van een polsblessure. In de landenontmoeting tegen Frankrijk waren de Fransen ln hun sterkst? samenstelling, waarmee zij op 13 oktober ln Alkmaar voor de Europese Superliga Nederland ver sloegen. Met 2-5, kansloos. Alleen Europees kampioen Secretin mocht één overwinning binnenhalen. Het Nederlandse team in welke sa menstelling dan ook, heeft uiteraard weinig kans op succes tegen deze grootmeesters uit China. Ook het meespelen van de Westduitser Wil- fried Lleck (vijftiende op de wereld- anglijst) ln de laatste wedstrijd ln Tilburg zal daarin geen verandering brengen. Een individueel succesje door setwinst of partijwinst (Bettlne Vriesekoop?) zal voor Europese be grippen al een gewaardeerde presta tie betekenen. DEN HAAO - Bondscoach West- berg de selectie voor het Nederlands ljshockeyteam bekend gemaakt, dat op tweede kerstdag naar Kopen hagen vertrekt om daar mee te doen aan het toernooi om de Pondus-cup. In de selectie ontbreken twee beken de namen: Jack de Heer, de topsco rer van de eredivisie, die in de com petitiewedstrijd tussen Nijmegen en Thialf vorige week zijn duim brak en tot januari is uitgeschakeld, en Klaas van de Broek, de enige speler van Tilburg die eerder deel uitmaak te van de selectie. Hij zal wegens zakelijke beslommeringen niet mee naar Denemarken gaan. De selectie is als volgt samengesteld: Doel: Van BUaen (Thialf) en De Bruljn Arm ter- dam) achter De Cloe en Hille (Amsterdam). Krlkkc en Van Oog (Oronlngen). Van 8oldt en Nota (Thialf) en Colljn (Den Bosch) Voor: Berkeling, KI ooi ter, Schftffer en Huizinga (Amsterdam), Jansen, Koopmam en Van Wie ren. (Thialf), van Heumen (Nijmegen), Van On langs en Tooren (Oronlngen) en Sarts (Den Bosch). BELGRADO Viktor Kortsjnoj heeft ln Belgrado na 66 zetten de afgebroken achtste partij ln de schaaktweekamp met Boris Spasski gewonnen. Kortsjnoj, die met zwart speelde, leidt de tweekamp in de finale van het kandidatentoernooi met 6-2. De winnaar komt in een strijd, met als inzet de wereldtitel, uit tegen regerend wereldkampioen Anatoli Karpov. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM - Het PPR-raads- lid, Frans van der Ven, heeft schrif telijk aan B. en W. gevraagd of het bekend ls, dat de voetbalclub PSV geen reizen meer zal organiseren naar het Olympisch Stadion omdat de veiligheid binnen het stadion niet kan worden gewaarborgd. Hij infor meert of het stadsbestuur al zijn Invloed kan aanwenden, opdat de leuze „sport verbroedert" ook ln het Olympisch stadion, ln het bijzonder tijdens wedstrijden van het betaal de voetbal, kan worden gerealiseerd. Het raadslid vraagt verder of B. en W. bereid zijn vla hun vertegenwoor diger in de raad van commissarissen van het Olympisch Stadion en nu het erfpachtscontract afloopt in vloed uit te oefenen. Hij verzoekt ook dit vraagstuk ln de vergadering van de commissie van bijstand voor de sport aan de orde te stellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13