JEC mist Posthumus Hockeyteam voor zware oefentrip Louk Sanders zoekt z'n top NAAR PER KLM v.a.2100.- ins Croon niet geschrokken van terugval na bliksemstart KNGV wacht nog iteeds op trainer lit Rusland Leeds United wil twee ton meer voor Joe Jordan Partij afgebroken Feyenoord boos op Van der Lem Van Heumen c.s. naar India vertrokken 'De mensen zullen moeten wennen dat ik nooit zo ver als Okker kom' Handbalsters gepromoveerd OPEIGEN GELEGENHEID, COMPLEET VER ZORGDE RONDREIS NAAR BANGKOK EN SINGAPORE KLM Thuis in de lucht. RDAG 10 DECEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet 31 Johan Woldendorp EGEN - Veelbeteke- verwijst Hans Croon naar st van schaduwschutters, etballers die de beslissen- kss van hun voet laten ver ten. Op die statistiek staat I Posthumus op eenzame [te. Zes keer stelde hij een pspeler in de gelegenheid coren. NEC plukte in de filase van de competitie de sappige vruchten van wapenfeiten. Met twaalf uit een half dozijn wed- n voerde de degradatie- idaat van vorig jaar zelfs èredivisieklassement aan. een dergelijke vorm van nivel- niet abnormaal, wanneer de mgevechten net zijn losge- 1 Maar even verbazingwek- als de opmars van het Nijmeeg- ite-korps was de onthutsende [val van de Croon-equipe. De te zeven ontmoetingen leverden jenkel punt en slechts twee tref- P%- er Hans Croon hoeft niet naar en te zoeken om de depressie e afgelopen maanden te verkla- Sinds Posthumus er niet meer L gaat het mis," legt hij uit. „Hij te in Nijmegen altijd fel bekriti- I, maar zijn waarde voor Ronald lriks en Frans Janssen is erg l geweest. Dat erkennen zij zelf Sinds Posthumus geblesseerd !oren Hendriks en Janssen niet i. Zij hebben nu eenmaal een junt en een aangever nodig." (elatije tussen Hans Posthumus sterk wisselende prestaties van is inderdaad frappant. In NEC's tijd, was Posthumus voortdu- an'de partij en fabriceerden de komers Hendriks en Janssen aal negen van de zestien doel- n. Na de explosieve start kon- ze zich slechts drie keer laten elzen. (neer de inbreng van Posthumus n zo groot is, ziet het er somber j-oor NEC. Hans Croon houdt er ining mee, dat de bebaarde aan- jr het grastapijt niet meer zal feden. „Twee weken geleden is s helemaal onderzocht. Docto- sloten de mogelijkheid van her- niet, uit. Misschien wordt hij op X termijn geopereerd, maar het »r in, dat hij niet weer mag voet- ■lve Hans Posthumus verloor i ook vrije verdediger Willy Mel- k. Van de drie rustpunten in het I bleef alleen de van de Graaf- p overgenomen Guus Hiddink Maar als spelmaker zuchtte hij Ir de vergrote druk, die lis op zijn schouders werd ge- l In zijn creatie van libero pro- k, Hiddink zijn evenwicht te her ten Daar komt nog bij, dat kn tot nu toe door blessures en irsingen liefst éénentwintig voet- ers nodig had om de zestien wed- jden vol te maken. Alleen zijn fgt's Jan Mak (Volendam) en Vu- h Boskov (Feijenoord) moesten I dieper in hun spelersreservoir )EN HAAG Begin oktober rerd bekendgemaakt dat het Coninklijk Nederlands Gym- astiek Verbond <KNGV) de 9-jarige Rus Joeri Popov had anjjetrokken als trainer van Ie nationale keurturnselectie dj de dames. Na negen maan- len speuren leek de opvolger •ai de Hongaarse Eva Bartha [evonden in Popov, meester in Ie sport en turnleraar aan de icademie voor lichamelijke Ipvoeding in Moskou. Tot op leden is echter nog altijd niets ver de komst van Popov ver- lomen. Inderdaad hebben we niets aeer gehoord", aldus de heer Iwart, voorzitter van de sectie :eurturnen dames van het INGV. ..Inmiddels hebben we nze maatregelen moeten ne- nen om een zekere continuïi- pit in de trainingen te waar- jorgen. In overleg met hoofd- rainer Albert Asarjan en Hans (ai Zetten, die de weekend- rainingen voor zijn rekening leemt, is het programma tot n met de strijd om de wereld- Itels, volgend jaar oktober in itraatsburg, vastgelegd. Asar- kn en Van Zetten kunnen het ajfconder goed met elkaar vin- len. Zij denken op een lijn. Als 'opov nou toch nog op komt lagen zullen we hem natuur- Ijk wel het een en ander moe- én vertellen om hem van de ituatie op de hoogte te bren- ten. We konden natuurlijk niet b hem blijven wachten. Het is pnslotte onze taak ervoor te prgen dat de training kan porgaan". let interlandprogramma voor te dameskeurturnploeg in het borjaar van 1978 staat nog uet vast. HANS CROON traint de selectie van NEC. geweest". .Vorig jaar zou een dergelijke ontwikkeling fataal zijn capaciteiten thuis horen. Wat dat betreft heb ik niet te klagen. Ik had alleen graag gezien, dat de prestatie curve anders was opgebouwd. Ik troost me maar bij de gedachte, dat het verzamelen van punten op een verrassende manier gezonder is dan je op kleurloze wijze naar de midden moot te spelen. Er is niets aan de hand; we moeten de resterende twaalf punten nodig om ons te handhaven zonder complexen kunnen halen. Ook al moeten we, normaal gesproken, rekening hou den met een terugval in de tweede helft van de competitie. Zeven Jon" gens spelen dit jaar voor het eerst eredivisievoetbal. De onervarenheid gaat meespreken. Daar komt bij, dat mensen als Ronald Hendriks en Frans Janssen te veel kracht ge bruiken." Manager Willy Jansen vult aan: „In het begin ging het goed, ondanks het feit, dat het spelen op zondag en woensdag onnoemelijk zwaar was. Maar een jong elftal blijft in de overwinningsroes op zijn tenen lo pen. De klap komt meestal vier we ken daarna." Al met al ziet het er niet naar uit, dat NEC zijn voorlopi ge einddoel (een zesde plaats) dit jaar bereikt. De moeilijkheden rond Jan Peters, de spelarchitect die het Nijmeegse niveau ontgroeide, heeft de leiding niettemin tot bezinning gebracht. Het motto luidt nu: rustig aan een jong elftal bouwen, dat met fris elan de sympathie van de toe schouwers wint. Hans Croon, vergenoegd: „Ondanks de resultaten is de sfeer goed. Er is rust in de ploeg. Vorig jaar zou een dergelijke ontwikkeling fataal zijn geweest. Het geval Jan Peters staat er volgens mij buiten. Ik heb nu alles op de eenheid gegooid. En te recht, want het is gebleken, dat de groep overeind blijft. Vorig jaar luk te dat niet, ondanks het feit dat we toen geen vedette hadden. Een ve dette is namelijk iemand, die binnen en buiten het veld de zaak overeind houdt. Kijk bijvoorbeeld naar Wil lem van Hanegem De lucratieve transfer naar AZ'67 was voor Jan Peters een ideale dek mantel om zijn nederlaag te maske ren. Het bestuur van NEC immers, handhaafde zijn vertrouwen in Hans Croon. Willy Jansen: „Wil je in de toekomst een ploeg opbouwen, dan moet je niet iedere keer wisselen. Natuurlijk spelen resultaten voor ie dere trainer mee. Het hangt van het bestuur af in welke mate zij bestand is tegen de kritiek van buitenaf. Het ontslag van een trainer komt vaak niet van binnenuit De buitenwacht verbindt aan slechte resultaten al tijd de conclusie, dat de trainer ook slecht is. Onzin. Bovendien kost ie dere nieuwe oefenmeester geld. Hij wil afbouwen en investeren, omdat hij andere ideeën heeft dan zijn voorganger. Wanneer je puur het resultaat centraal stelt, wankel je voortdurend. Aan de andere kant kun je natuurlijk niet iedere keer zo'n jaar hebben als het afgelopen seizoen." Hans Croon tot slot: „Qua beleid en wedstrijden gaan we kapot aan het resultaatvoetbal. Kijk bijvoorbeeld naar Jan Notermans. Hij moest weg. terwijl hij de minste verantwoor ding droeg. Wanneer je zo'n beleid voert, kom je er niet. Er zijn slechts twee verenigingen in Nederland, die geduld hebben: PSV en FC Twente. En wat is het gevolg van de handel wijze van de rest? De trainer dekt zich in, denkt zuiver aan de presta tie en neemt dus geen risico. Waar zie je. buiten Van Kraay, nog een ausputzer naar voren gaan?" AMSTERDAM De kans dat Joe Jordan van Leeds United naar Ajax zal komen, is uiterst gering gewor den. Nadat de besturen van beide clubs op 28 november in principe overeenstemming bereikten over de hoogte van de transfersom (300.000 pond sterling, zijnde ronde de 1.300.000) heeft Leeds-voorzitter Cussins gistermorgen laten weten dat de prijs inmiddels met 50.000 pond 215.000) is verhoogd. Mana ger Armfield heeft dat nog eens be vestigd. Het was oorspronkelijk de bedoe ling dat Jordan allang in Amster dam zou zijn. Maar manager Arm field bedong na de eerste overeen komst dat Jordan nog twee wed strijden voor Leeds mocht spelen. Amsterdam/Belgrado De zevende matchpartij tussen Viktor Kortsnoj en Boris Spasski is gisteren na 40 zetten afgebroken. Vandaag wordt de partij uitgespeeld. Kortsnoj staat voor met 4-2. Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Gerard van der Lem, die zich deze week in het voetbalweekblad Voetbal International nogal laatdun kend over Feyenoord en trainer Boskov heeft uitgelaten zal zich voor de clubleiding en de spe- lersraad moeten verantwoorden voor zijn uitlatingen. In het bewuste interview be klaagt Van der Lem zich over het werkklimaat bij de Rotter damse club en over de Joegosla vische trainer van wie Van der Lem zegt dat hij ziek van hem wordt. De Feyenoorder vindt dat er tussen hem en Boskov geen enkele communicatie be staat en dat hij de man niet kan verstaan. Adjunct-directeur Peter Ste- phan meent dat Van der Lem over de schreef is gegaan en dat het hem niet past modder naar zijn werkgever en trainer te gooien. Stephan: „Van der Lem heeft overigens ontkend dat hij negatieve dingen heeft gezegd. Maar we zullen met hem en de speiersraad de affaire bespre ken. We kunnen ons, nu we steeds beter gaan draaien, geen onrust veroorloven." Om die reden heeft men bij Feyenoord ook nogal geschrok ken gereageerd over de belang stelling die de eerste-divisieclub PEC/Zwolle voor Clyde Best aan de dag legt. De Bermudiaan die tot aan het eind van het seizoen is gehuurd van de Ame rikaanse club Portland Tim bers, kan als Feyenoord geen gebruik maakt van het recht hem te kopen, eventueel door PEC/Zwolle worden aangetrok ken. Volgens Stephan wil Feyenbord hem voorlopig niet kwijt. Ten slotte uit de Feyenoord- ziekenboeg: Nico Jansen heeft een weck rust voorgeschreven gekregen. Er is opnieuw water in zijn knie geconstateerd. Eredivisie Heden: PSV-FC Utrecht (20.00 uur) Morgen: Haarlem-AZ'67 FC Twente-Ajax Sparta-Vitesse FC Den Haag-NAC NEC-Feyenoord FC VW-Roda JC FC Amsterdam-Go Ahead Volendam-Telstar Eerste Divisie Heden: MVV-SW (19.30 uur) Morgen: PEC Zwolle-Fortu na SC FC Dordrecht-FC Groningen Excelsior-Heerenveen SC Amersfoort-Willem II Wageningen-FC Den Bosch SC Cambuur-Helmond Sport Veendam-Eindhovcn De Graafschap-Heracles AMSTERDAM De voorbereiding van de nationale herenhockeyselec- tie op het toernooi om de wereldbe ker, dat van 18 maart tot en met 2 april 1978 in Argentinië wordt gehou den, is serieus begonnen met het vertrek van bondscoach Wim van Heumen en vijftien spelers naar In dia. Weliswaar wordt er al maanden naar het treffen in Buenos Aires uit gekeken, een toernee van ruim twee weken door het land van de hockey- leermeesters, wereldkampioen In dia, is natuurlijk iets heel anders dan centrale trainingen en oefenduels te gen clubteams. In een periode van twaalf dagen zul len in India niet minder dan negen wedstrijden worden afgewerkt. Daarbij zijn vier officiële interlands, op 10 december (de eerste wedstrijd dag) in Bombay, 15 december in Bhi lai, 17 december in Nagpur en 18 december in Madras. Verder worden duels tegen provinciale teams ge speeld op 11 december in Delhi, 13 december in Gwalior, 19 december in Madurai, 20 december in Bagnalore en 21 december in Hyderabad. Van Heumen, die van mei 1975 de supervisie heeft over het herenteam. heeft met opzet een zo strak moge lijk wedstrijdschema gekozen om enigszins de zware omstandigheden in Argentinië te imiteren. In Zuid- Amerika moet ook een groot aantal wedstrijden in kort tijdsbestek wor den afgewerkt. Een halve finalist moet in zestien dagen acht wedstrij den spelen. Nederland en India zijn in Argentinië niet in een groep inge deeld. De tegenstanders van Oranje zijn in eerste instantie: Argentinië, Italië, Ierland, Pakistan, Maleisië en Spanje. Nederland heeft nog nooit in India een officiële interlandwedstrijd ge wonnen. De drie overwinningen van de nationale ploeg kwamen in Am stelveen (2x) en tijdens de Olympi sche Spelen van Montreal tot stand. Wel heeft Nederland tijdens een toernooi in Januari 1967 tweemaal 0-0 gespeeld in Delhi en Jullundur. In totaal hebben de twee landen elkaar 28 keer in testwedstrijden ontmoet. Zeventien maal wonnen de Aziaten, acht keer werd het een ge lijkspel en drie keer won Nederland. De doelcijfers zijn 22-74. Het was de bedoeling dat Van Heu men met zestien spelers naar India zou vertrekken. Topscorer Paul Lit- jens van Kampong (hij scoorde 93 keer in 84 wedstrijden) bleef echter om privé-redenen thuis. De kans be staat dat hij zich later bij de ploeg zal voegen. De gegevens van de selectiespelers zijn: Doel; Maarten Sikking (Schaerwey- de), 29 jaar. 83 interlands Pierre Hermans (Oranje Zwart), 24 jaar. 5 interlands. Veld: Wouter van den Bergh (Amsterdam), 29 jaar. 16 in terlands. André Bolhuis (Kampong), 31 Jaar, 89 interlands. Theodor Doy- er (Venlo) 22 jaar, 35 interlands. Geert van Eijk (Venlo) 29 jaar. 31 interlands. Thom van 't Hek (Kam pong) 19 jaar, 20 interlands. Peter van der Horst (Amsterdam 21 jaar. 11 interlands. Imbert Jebbink Croon is optimist genoeg om ienkort een kentering te voor- len. Maar aan de andere kant iwt hij de werkelijkheid niet, neer hij stelt: „We staan nu on- jer op de plaats waar we qua door Erik Oudshoorn LEIDEN Het ware leven van een proftennisser. Louk Sanders heeft er de afgelopen twee maanden even aan kunnen ruiken. Voor het eerst in zijn nog prille profcarrière werkte de nationale kampioen een excursie af langs grote tennistoernooien in het buitenland. Na een balletje te hebben opgeslagen in Sydney en Perth toog hij door het luchtruim naar Tokio en Hong Kong om vervolgens via Manila in Bombay zijn zeven weken durende trip af te sluiten. Wereldschokkende resultaten behaalde San ders in deze Grandprix's niet. Maar desondanks, keerde hij met een voldaan gevoel op Schiphol terug. In het Verre Oosten had de Leide- naar namelijk 35 punten voor de wereldranglijst van de Association of Tennis Professionals (ATP) ver gaard. Als de computer het goed uitrekent, schuift Sanders nu onge veer tachtig plaatsen op. Waar schijnlijk naar nummer 93. Een plek je in de top 100 derhalve, waardoor Sanders automatisch is geplaatst voor befaamde toernooien als Wim bledon, Melkhuisje, Grand Prix van Parijs en Amerika. Geen kwalifica tietoernooien meer derhalve. „Dat was wel een ellende", herinnert San ders. „Tijdens het toernooi van Wim bledon werd ik ook in de voorronden uitgeschakeld. Dat was op een ten nisbaan, die veel weg had van een modderbad. Ik heb toen gezegd: hier kom ik nooit weer. De zaken liggen nu anders natuurlijk." Behalve punten voor de ATP-liJst heeft Sanders natuurlijk ook de eer ste „profduiten" voor zich opgeëist. Zijn bankdirecteur zal er echter niet van onder de indruk zijn geraakt. Sanders: „In het Verre Oosten ben ik drie keer in een kwalificatietoernooi gestrand. Dan levert zo'n toernooi niets op. De veelal forse uitgaven aan hotelrekeningen en vliegtickets zijn dan voor de keizer z'n baard geweest. Maar ook sportief gezien is het vervelend natuurlijk. De rest van het toernooi loop je maar een beetje rond met je ziel onder je arm. Van het bedrag dat ik de afgelopen maandan wèl verdiend heb, kan ik de komende weken aardig rond ko men. Er is alleen niets om op zij te leggen voor de sociale voorzie ningen." Het „grote geld" is voor Sanders dus nog niet weggelegd. Maar dat is ook niet de reden waarom de nationale kampioen zich in juni van dit jaar op het profavontuur heeft gestort Al thans zo stelt hij dat. „Het is gewoon leuk om van je hobby je werk te maken. Bovendien wilde ik graag weten waar het plafond van m'n sportieve vermogens ligt. Je kan zeg gen dat ik er aan begonnen ben vanuit een sportief eergevoel Mis lukt het, dan kan ik altijd terugval len op m'n werk als bedrijfseconoom. Maar zover komt het volgens mij niet. Nu al, bespeur ik vorderingen." Sanders is trouwens dit hele jaar aan een opmerkelijke opmars bezig. Tweemaal sloeg hij zich in de kwart finale van een belangrijk toernooi (Melkhuisje en Manila). Tijdens de Grand Prix van Manila moest hij daarvoor twee lastige klippen omzei len: de Amerikanen Jim Daleney en Tom Gorman. Manual Orantes maakte aan de illusie op een groter succes een einde, door hem in de achtste finale uit te schakelen. Im posant was ook de overwinning van Sanders op Tom Okker in het World Star tennistoernooi. Daarmee stelde Sanders zich tegelij kertijd kandidaat als troonopvolger LOUK SANDERS: ,,Het is gewoon leuk om van je hobby je werk te maken." van Neerlands grootste tennisser al ler tijden Sanders: „Ik opvolger van Tom Okker? Welnee, dat kan toch niet. Okker heeft jarenlang tot de tien beste tennissers van de wereld behoord. De mensen zullen eraan moeten wennen dat ik zover nooit kom. Zo'n overwinning als toen op Okker is eenmalig. Met tennis is incidenteel, alles mogelijk. Behalve Vilas, Connors en Borg kan je ieder een met een beetje mazzel ver slaan." Hoewel Sanders zichzelf niet in de voetsporen van Okker ziet treden, kan hij zijn progressie van dit jaar toch niet ontkennen. „Tennis heeft voor mij altijd op een tweede plan gestaan. Altijd liet ik m'n studie prevaleren (die is inmiddels afge rond, red.). Kwam er eens een toer nooi van importantie, dan kreeg ik plotseling oogkleppen voor. Dan wilde ik vlammen om op te vallen. Meestal waren de gevolgen tegenge steld." Louk Sanders geeft het eerlijk toe. Toch vraag je je af hoe het dan in hemelsnaam mogelijk is. dat de Lei- denaar vier maal de nationale titel kon veroveren. Zit Nederland dan zo dun in z'n toptennissers? Eerlijk ge zegd: ja. Maar gelooft Sanders, er vindt op dit moment toch een kent^ ring plaats. Hij constateert: „De ten- nisbond heeft er de laatste Jaren alles aan gedaan om de top te ver breden. Vroeger moest je in het wes ten van Nederland wonen om hoge ogen te kunnen gooien. Tegenwoor dig zie je ook een Marc Alberts (Eys- den) bij de besten. Dit is het gevolg van het feit dat de tennlsbond de regio's met meer geld en betere be geleiding is gaan aanpakken. De re sultaten komen vanzelf, ook voor wat betreft het nationale team. Let maar op. Die Oaleacup moeten we toch over een paar jaar kunnen winnen?" De Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond heeft ook Louk San ders financieel op weg geholpen toen hij in juni van dit jaar met zijn profcarrière startte. Als tegenpres tatie moet hij wel deelnemen aan het nationaal kampioenschap (Ok ker ontbreekt al Jaren op dit evene ment) en aan andere landelijke ten- nisevenementen zoals het Wintercir- cuit. Zo gaat dat nu eenmaal in de sport: voor wat hoort wat (Kampong) 31 jaar. 17 interlands. Hans Jorritsma (Amsterdam) 28 jaar. 50 Interlands. Ties Kruize (HCKZ) 25 jaar. 72 interlands. Wou ter Leefers (HGC) 24 jaar. 81 inter lands. Carel van der Staak (Oranje Zwart) 26 jaar. 13 interlands. Ron Steens (HCKZ) 25 jaar. 83 inter lands. Tim Steens (HCKZ) 22 jaar, 29 interlands. Paul Litjens (Kam pong) 30 jaar, 84 interlands MINDEN - Het Nederlandse da mes-zaalhandbalteam heeft een voortreffelijke prestatie geleverd. Dank zij een overwinning (16-15) op Denemarken in de strijd om de vijf de en zesde plaats in het toernooi om het wereldkampioenschap in de B-groep promoveren de Nederland se dames naar de A-groep. Deze groep zal eind 1978 in Tsjechoslowa- kije om de wereldtitel strijden. Voor 1000 toeschouwers hebben Ne derland en Denemarken in het West- duitse Minden een zeer spannende wedstrijd gespeeld. Denemarken was licht favoriet. De Deense dames staan internationaal gezien een treedje hoger dan de Nederlandse zaalhandbalsters Maar het Neder landse team had in West-Duitsland blijk gegeven van een uitstekende wedstrijdmentaliteit. En ondanks een gebrekkige voorbereiding door een tekort aan financiële middelen was de ploeg van coach Alma beter op dreef dan verwacht mocht worden. In de eerste helft heeft Denemarken constant de boventoon gevoerd Topscorers Birte Carlscn en Annet te Jacobsen brachten de Deense da mes de stand via 2-5 en 4-7 naar 6-8 bij de rust. Na de hervatting kwam Nederland sterk terug. Nadat Dene marken in de eerste minuut door een strafworp het verschil op drie goals had gebracht, sloegen de Ne derlandse dames toe. Het tempo werd aanzienlijk verhoogd en snelle break-outs brachten Oranje in de achtste minuut op gelijke hoogte 9- 9. Vanaf dat moment speelde Neder land een gewonnen wedstrijd. De dames behielden constant een voor sprong met een of twee doelpunten En vijf minuten voor het einde sloeg Hannie de Kok. de absolute topsco rer van het Nederlandse team. de definitiefe kloof 16-13 In de laatste dne minuten kwartl Denemarken nog terug tot 16-15. maar de over winning was een feit: de Nederland se dames promoveerden. Zonder meer een geweldig resultaat Doelpunten: Hannie de Kok 5. In- grid van Koppen 4. Mlep van Beek 3. Marjo Smeets 2, Mieke Pottuyt 1 en Els Boesten 1 WCRTENTIE n Indonesié-reis is een vakantie om nooit te vergeten. De KLM en Garuda vliegen u er snel en comfortabel heen. En voor de prijs hoeft u 't ook niet meer te laten. De aangewezen weg als u Indonesië, goed kent of er familie of vrienden hebt. Verblijf en vervoer ter plaatse regelt u dan zelf. Als u minstens 2 1 en hoogstens 180 dagen wegblijft kost een retour Ja karta 2100.: Het jongeren tarief is 1777.: De meest makkelijke en comfortabele manier om de gordel van smaragd te zien. U reist per luxe touringcar. U verblijft in le klas hotels. Alles is voor u geregeld. Ook te combineren met een cruise. Een bezoek meer dan waard. bijv. 24 da gen in combinatie met een Indonesie-reis De KLM heeft een gratis brochure voor u Die kunt u halen bij uw icisbureau. KLM-kantoor of aanvragen bii KLM Nederland. Afd.SPL/UC. Postbus 7700. Schiphol

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 31