}SV via tegenstoten al nel in veilige haven PSV klaagt over noppen Eintracht Gemeente geeft NAC inanciële ruimte Van der Meeren houdt been stijf UEFA CUP Vakbond voor alle werkers in de sport )k zege (2-1) in tweede duel tegen Eintracht Braunschweig Liverpool duidelijk winnaar Supercup Joegoslaven te sterk voor handbalsters Rijvers: 'Veld was onbespeelbaar' Spasski ziek AZ weer afgelast commodatie wordt niet over genomen 'Telstar is niet meer dan een goed geleide amateurclub' ÉRDAG 8 DECEMBER 1977 SPORT Trouw/KwartëTP 13 - RHS15 Tweede wedstrijd derde ronde: B. lYlüchen (W.-Dld.)Eintr. Frankfurt (W.-Dld.) Lens (Fr.)FC Magdeburg (DDR) Grashoppers Zürich (Zw.)—Dynamo Tiflis (Rust.) Eintracht Braunschweig (W.-Dld.)PSV (Ned.) Standard Luik (Belg.)Carl Zeiss Jena (DDR) AC Torino (It.)Bastia (Sp.) Atletico Bilbao (Sp.)Aston Villa (Eng.) CF Barcelona (Sp.)Ipswich Town (Eng.) CF Barcelona w n s Ie 2e 0-4 1-2 0-4 2-0 0-1 4-0 0-2 1-2 0-2 1-2 1-2 2-3 0-2 1-1 0-3 3-0 r Matty Verkamman UNSWIJK Ook Eintracht Braunschweig heeft PSV de >en niet op het lijf kunnen jagen. Probleemloos eigenlijk >en de schier onklopbare Brabanders deze (gehandicapte) wedstrijd miste de aparte klasse- inbreng van de uitblinkers uit jerste treflen: Paul Breitner en van der Kuylen. De afwezig van Van der Kuylen (dijbeen sure) stond al enige dagen vast. tner daarentegen, liet onver- it verstek gaan. Dinsdagmid- ging hij er nog van uit, dat hij spelen, maar op de laatste trai- verergerde zijn achillespees- tsuur dusdanig, dat hij alsnog st afhaken. zou overigens ook voor deze vedetten moeilijk zijn geweest op de egaal uitziende, maar toch ttisch onbespeelbare grasmat. veld was woensdag plotseling iooid, hetgeen een ongekend laan-effect teweegbracht. On- ks het speciale schoeisel (de ;ste noppen waren onderge- roefd) had iedereen er de groot- moeite mee om overeind te blij- Op het oog leken de omstandig- len niet onvoordelig voor erken- individualisten als Popivoda en ndschuh enerzijds en de Van de khofs anderzijds. Maar ook zij gen toch herhaaldelijk onderuit, remmen weigerden dienst. fe gladheid bepaalde het beeld van fcwdstrijd, die op voorhand geen oede kon worden. Nu was het daar SV natuurlijk ook niet om te doen. :J was handhaving van de 2-0 rge, en zeker in de eerste helft. De Ewarte maillots gestoken Braban- s slaagden in het eerste halfuur rekkelijk gemakkelijk in dat even. De massa schreeuwde Ein- cht wel naar voren, maar het ter- leende zich niet voor een ge- rdineerd offensief. tegenstander de weg naar de kwartfinale van het UEFA Cup toernooi versperd. De 2-0 winst van 23 november is amper in gevaar geweest. Zelfverzekerd noteerde PSV zowaar een nieuwe zege: 1-2. Naast de ongeslagen competitiereeks van zestien wedstrijden betekende de overwinning van gisteren ook de zesde op rij in dit UEFA Cup-toemooi. ADRIE VAN KRAAY (tweede van rechts) schiet PSV naar een voorsprong (0-1). Het muurtje van Eintracht is duidelijk nogal geschrokken van de Eindhovense vuurkracht. TBAL Saint Etienne heeft in Parijs vriendschappelijke wedstrijd tegen hester United zonder doelpunten gellj leeld. Er waren bijna 20.000 toeschou- OCKEY - Hans Westberg. de Zweedse scoach van het nationale ljshockey- heeft aan de selectie vier tweede divi- Aiprj toegevoegd. De nieuwelingen: Dobbelaar (Lelden Lions). Patrick An Kef Eagles), Jan van der Kraak i recht) «fl Theo van Kuyk (ook Utrecht). eHOCKEY De eerste wedstrijd voor de Dpa Cup-finale van de competitie van let vorig seizoen is gisteren geëindigd in een overwinning voor CSKA Moskou. De «n versloegen Poldl Kladno. tegenstan- van Thialf in de halve finales van de ropa Cup-strijd van dit seizoen. ETBAL Om de spitsproblemen op te len heeft Anderlecht de Chileen Jorge edo uitgenodigd om in Brussel te komen (ballen. Volgende week ondergaat hij medische keuring. Met de transfer zou bedrag van 375.000 gulden gemoeid zijn. LETIEK Jos Hermens is naar Austra- en Nieuw-Zeeland vertrokken om daar toemee al te werken. Het gaat om zeven strijden in de laatste drie weken van uan Hermens is ook van plan om het ird op de tien kilometer, dat hij onlangs jtraakte aan Gerard te Broke, weer terug reroveren. ILRENNEN Freddy Maertens komt end seizoen zowel in de Ronde van nkrijk als in de Ronde van Spanje uit BNEN - De Sovjet-Unie heeft in Brigh- (GB.) een Internationaal turntoernooi onnen. Op de tweede plaats eindigden Verenigde Staten, derde werd Hongarije, beste prestaties leverden bij de dames rilyn Chapman (VS), die 9.55 kreeg voor r oefening op de brug ongelijk, en bij de tn Vladimir Achasov met dezelfde pun- •aardering voor zijn ringoefetüng. ETBAL - Het Jeugdelftal (tot 18 Jaar) iWest-Duitsland heeft in Freiburg (Wld.) eerste wedstrijd voor de kwalificatie van "■"lUEFA-toernool dat volgend Jaar in Po- wordt gehouden, tegen Zwitserland met gewonnen. Er waren liefst 20.000 toe- uuwers. Het beproefde concept bracht PSV ook nu weer verder. Rustig liet de Rijvers-equipe de opponent uitrazen om vervolgens in de tegenaanval toe te slaan. Uitblinker Adrie van Kraay wees zijn team met een fraai doel punt de weg, Gerrie Deijkers zorgde nog vóór rust voor 0-2. Verdedigend werd de zaak goed gesloten gehou den. Willy van de Kerkhof en Jan Poortvliet waren de sterkste pion nen op het middenveld en de aanval draaide ook zijn rondjes mee in de swingende caroussel. Er ging te veel mis. Toch was Van Beveren twee keer in gevaar, alvo rens Adrie van Kraay nog meer ze kerheid bracht. Eerst maakte hij een taxatiefout goed, door subliem te reageren op een doelpoging van Handschuh. Later miste een kopbal van Hasse Borg het doel nipt. Maar daar bleef het Duitse gevaar dan ook toe beperkt in de eerste vijfen veertig minuten. Sneller dan PSV zelf ooit voor moge lijk zal hebben gehouden, was de buit dus binnen. Van Kraay brak de ban met een schitterend doelpunt De bij afwezigheid van Van der Kuy len tot aanvoerder aangewezen ex- international, boorde zijn traptech- niek bij een vrije trap volledig aan. Van vijfentwintig meter afstand joeg hij de bal met bliksemkracht voorbij doelman Wolfgang Franke. De keeper die toch niet als een klei ne Jongen te boek staat, was kans loos op het projectiel. Het publiek besefte dat PSV zich had gekwalificeerd voor de kwartfi nale. Mochten er nog twijfelaars zijn, dan bracht Gerrie Dijkers die twee minuten voor rust van hun geloof. Op een dieptepass van Re- nee van de Kerkhof, prikte hij de bal uit een „onmogelijke" hoek langs Franke in het net. De counter had weer eens optimaal gerendeerd voor PSV. Op snelheid en techniek die het in tegenstel ling tot Eintracht toch nog bij vla- Sen etaleerde op het zeepveld was e tegenaanval weer eens een suc cesvol wapen gebleken. Toch werd het nog even leuk, in de tweede helft. Niet dat er sprake van goed voetbal was, maar wel van eni ge spanning. Eintracht en zijn fans veronderstelden weliswaar geen uit zicht op de volgende ronde, maar de tegentreffer in de eerste minuut na rust deed ze toch goed. Het was nog wel een goal van Wolfgang Bruns, die de in de kleedkamer achterge bleven Alexander Ristic was komen vervangen. Bruns scoorde nadat Van Beveren een schot van Hand schuh niet had kunnen verwerken. Eintracht mocht daarna blijven aandringen. De ploeg miste echter de klasse om gevarieerd de weg naar het doel te zoeken. Alles eindigde in een fuik van uitzichtloosheid. PSV had geen kind aan deze tegen stander. EINTRACHT BRAUNSCHWEIO-PSV 1-2 (0-2) 33: Van Kraay 0-1. 43: Deijkers 0-2,46: Bruns 1-2. Scheidsrechter: Palotai (Hong). Toeschou wers: 18.000. EINTRACHT BRAUNSCHWEIG: Franke; Borg, Orzyb, Hflberinann, Zembskl, Merkhof- fer; Ristic (Bruns). Handschuh. Crobe; Popivo da, Dremmler. PSV: Van Beveren; Krijgh, Van Kraay, Brandts. Poortvliet; Stevens. Willy van de Kerkhof. Deacy, Renee van de Kerkhof (Postu- ma), Deijkers, Lubse (Francois). LIVERPOOL Liverpool heeft de Supercup veroverd door de tweede wedstrijd tegen Hamburger Sport Verein met 6-0 te winnen. Bij de rust leidde Liverpool (houder van de Eu ropese beker voor landskampioe nen) met 2-0. In het eerste duel, dat in Hamburg werd gespeeld, had HSV (in het bezit van de Europa Cup voor bekerwinnaars) het tot een gelijkspel (1-1) gebracht. PORTA WESTFALICA Het Ne derlandse zaalhandbalteam (dames) heeft gisteravond in Porto Westfali- ca tijdens de strijd om de wereldtitel in de B-groep een wedstrijd voor Poule I van de finaleronde tegen Joegoslavië met 11-22 verloren. Bij de rust was de stand 13-6 voor de Joegoslavische dames. j Poule I: Joegoslavië-Nederland 22-11 (13-6), West-Dultsland-Frankrijk 14-10 (9-5i. Van onze speciale verslaggever BRUNSWIJK Natuurlijk telde voor PSV gisteravond vooral dat er tenminste een plaats bij de laatste acht in het toernooi om de UEFA Cup was veroverd, maar toch viel er na de tweede overwinning op Eintracht Braunschweig iets van wrevel te bespeuren bij de Eindhovenaren. Op het veld dat volgens Kees Rijvers eigenlijk afgekeurd had moeten worden door de Hon gaarse scheidsrechter Palotai, leken de Duitsers zich iets beter staande te kunnen houden. Kees Rijvers sprak in feite over een nieuwe noppen-affaire. Het was goed te zien dat de spelers van Eintracht vaster op het veld stonden. Toch hadden wij dezelfde noppen onder- geschroefd. Volgens mij hadden zij de noppen echter niet helemaal inge draaid." Niet geheel aangedraaide noppen of noppen met een iets langere schroef verbeteren de greep van de schoe nen op een glad veld zoals in Bruns- wijk. Adrie van Kraay: „Wij dachten wel dat de scheidsrechter die nop pen zou gaan controleren. Daarom hadden wij dat niet gedaan. Van Eintracht zijn er twee spelers gecon troleerd voor het begin van de wed strijd maar ze hebben toch gewoon door mogen spelen, terwijl het ge vaarlijk zou kunnen zijn." Rijvers: „Ik geloof niet dat het verboden is, maar het is wel gevaarlijk." Rijvers vond dat er eigenlijk hele maal niet gespeeld had kunnen wor den. „In Nederland was dit veld af gekeurd. Het hield voor ons ook een extra risico in. Je zult maar achter komen. Op zo'n moment stelt die 2-0 van Eindhoven niets meer voor." Willy van de Kerkhof (links) in duel met Eintrachts Demmier. René van de Kerkhof hij verliet het veld vroegtijdig met een zeer lichte blessure die hem niet zal ver hinderen komend weekeinde weer in actie te komen over de nadelen van het veld: „In de counter is het zeker moeilijk. Je kunt op zo een onbespeelbaar veld als aanvaller weinig uitrichten, alleen met de bal aan je voeten kun je voor gevaar zorgen. Dat zag men ook aan de manier waarop wij aan onze doel punten konden komen. Verdedigers hebben het in een normaal spelpa- troon makkelijker dan aanvallers." Rijvers overwoog in de rust te pro testeren tegen de noppen van de spelers van Eintracht Braun schweig. Hij zag daar toch maar vanaf, niet in het minst omdat PSV opdat moment riant aan de leiding ging. De trainer van de Eindhovenaren had de Welshman Nick Deacy spe ciaal opdracht gegeven om Ein trachts Merkhoffer af te stoppen. „Deacy speelde in feite als wat han gende rechterspits om zo bij Merk hoffer te blijven die in Eindhoven al getoond had gevaarlijk te zijn. Ach ter Deacy moest Stevens overne men. Dat lukte prima". Bran co Zebec. de trainer van Ein tracht was diep teleurgesteld over z'n ploeg. In een lange tirade sprak hij over „geen rust in het elftal, te weinig ideëen, bij vlagen amateuris tisch gespeeld". En over PSV: „PSV speelt uitgekookt, als echte profs. De wijze waarop ze een wedstrijd kunnen beheersen is imponerend. Er is heel wat voor nodig om zo'n elftal bang te maken. Wij hadden daarbij trouwens de pech dat onze doelman Francke een ongelukkige avond kende". Met name doelde hij dan op het eerste doelpunt toen Francke nog bezig was met aan- wijzigingen voor het muurtje toen Adrie van Kraay de bal achter hem joeg. BELGRADO De zevende partij voor de finaletweekamp van het kandidatenschaaktoernooi tussen Boris Spasski en Viktor Kortsjnoj. die gisteren in Belgrado zou worden gespeeld, is uitgesteld tot morgen 9 december. Spasski heeft zich voor de tweede maal in een week ziek gemeld. Iedere speler heeft het recht driemaal uitstel te vragen. Kort sjnoj heeft na de zesde ronde de leiding met 4-2. ALKMAAR De voor gisteren vastgestelde wedstrijd in de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker tussen AZ'67 en Fortu- na SC werd in verband met de slech te gesteldheid van het terrein in Alkmaar afgelast. De wedstrijd zal nu gespeeld worden op woensdag 14 december. 1EDA B. en w. van Breda zijn iid de eredivisieclub NAC een fcere subsidie te geven. NAC krijgt de periode 1974-1979 jaarlijks J.OOO gulden subsidie. Het voorstel om in de periode 1979-1981 de bsidie jaarlijks met 50.000 gulden verhogen en over die verhoging i indexering van 5,5 toe te passen, ssen 1982 en 1985 zal het totale iidiebedrag met hetzelfde per- Qtage verhoogd moeten worden. n en ander betekent dat volgens voorstel NAC in 1977 250.000 gul- ii, in 1980 302 700 gulden, in 1981 >650 gulden, in 1982 375.200 gul- 1 in 1983 396.000, in 1984 418.000 in 1985 440.000 gulden zal ont- en w. van Breda stellen daarvoor aantal eisen. NAC wordt ver- it jaarlijks een sluitende begro- aan te bieden, de club moet en ven gedogen dat de gemeentelij toehoorder alle bestuursvergade- gen bijwoont en NAC moet tussen ft en 1985 het negatief vermogen >RjJn 600.000 gulden wegwerken. De iis dat daarvoor in 1979 en 1985 m4000 gulden per jaar wordt be stemd en in de tussenliggende jaren steeds 100.000 gulden. In het voorstel aan de raad wordt afgezien van overneming van de to tale NAC-accommodatie. Het be stuur had hierom in april 1975 ge vraagd, toen het de club zowel spor tief als financieel niet best ging. Kor te tijd later kwam er een kentering, en steeg het bezoekersaantal van nog geen 7000 gemiddeld per wed strijd naar ruim 10.000. Het voorbije seizoen kon de exploitatie worden afgesloten met een winst van 10.000 gulden, terwijl een verlies van onge veer 130.000 gulden in de begroting was geraamd. B. en w. voelen er ook niet veel voor de accommodatie over te nemen, omdat dit in het onderhoud en in een verbetering van de voorzieningen, volgens het college, zeker duurder zal uitvallen. In de voorgestelde sub sidieregeling is de hoogte van de subsidie afgestemd op de bereke ning die de gemeente Breda hanteert voor de sportverenigingen die ge meentelijke sportterreinen huren en waarop de gemeente het onderhoud verricht. Van onze sportredactie HAARLEM Paul van der Meeren en Telstar zijn nog steeds onverzoenlijk. Ook het op de televisie verspreide ge rucht, dat voor een extra ho norering van twintigduizend gulden alle open gereten won den worden omzwachteld, heeft de doelman van degra datiekandidaat nummer één niet milder gestemd. Integen deel. „Het is onbegrijpelijk," briest hij. „Het is gewoon de grootste onzin, die er te koop is." Van der Meeren vindt geld niet het hete hangijzer in het conflict, dat enkele weken geleden tussen hem en zijn vereniging (lees: voorzitter Ton Zwikstra) ontstond. „Het is gewoon een principiële kwestie. Ik ben er van overtuigd, dat Ik in mijn recht sta. Zolang Zwikstra dat niet wil erkennen, houd ik mijn been stijf. Hij heeft mijn contract nog steeds niet in orde gemaakt. Ik heb die beleidsfout drieënhalve maand lang geaccepteerd. In die tijd heb ik gespeeld, terwijl er geen handte kening onder een contract stond." Het ongenoegen bij Van der Mee ren nam toe. toen Zwikstra weiger de om zijn klasse-doelman naar Go Ahead Eagles te laten transfereren. De Deventer club legde contacten met de kapper, toen het keepersbe stand door langdurige blessures van Hennie Spijkerman en Jan En- PAUL VAN DER MEEREN: „Iedereen is bang voor Zwikstra. En dat terwijl hij geen poot heeft om op te staan." deman te zeer was uitgedund om op goede prestaties te kunnen reke nen. Toen Spijkerman twee weken geleden in de bekerwedstrijd tegen FC Twente een bevredigende ren tree vierde, begon manager Bob Maaskant te twijfelen. Er was wel iswaar een doelverdediger nodig, maar de kwaliteit van de sluitpost werd publiekelijk ter discussie ge steld: of hij moest rechtstreeks on der de lat kunnen stappen, of hij diende genoegen te nemen met een plaatsje in de dug-out. Met dat laatste neemt Van der Meeren geen genoegen. Niet ge remd door bescheidenheid klinkt het: „Als het door was gegaan, had lk dezelfde functie gekregen als Jan Jongbloed bij Roda JC Op grond van tv-beelden, die ik van Spijkerman heb gezien, ben ik be ter dan hij is. Ik reken mij, wat de keepers betreft, tot de top vijf van Nederland. En dat is niet niks Ik kan mij voorstellen, dat Spijker man een teleurgesteld man zou zijn, als lk was gekocht, maar dat Is nu eenmaal het vak. Niet de spe lersgroep bepaalt de samenstelling van het elftal, maar de manager." De man. die zich bij Telstar in dat pak heeft gestoken, moet het daar om bij Paul van der Meeren ontgel den. Hij verwijt Ton Zwikstra een „vreselijk aanvechtbaar beleid". Maar met die kwalificatie wordt de lawine van kritiek niet gestuit, „Zwikstra kan in zijn eigen vereni ging de touwtjes niet in handen houden, laat staan in het sectiebe- stuur betaald voetbal (hij fungeert in dat lichaam als penningmeester - red.)," beweert Van der Meeren. „We hebben niet eens een adminis trateur in dienst. Telstar is niet meer dan een goed geleide ama teurclub. Daar komt bij, dat Zwik stra zijn afspraken niet of slecht nakomt. De ellende is, dat de spe lers de dupe van zijn overheersende rol ln de vereniging worden. Hun Intelligentie ligt op een bepaald niveau. Zij kunnen niet tegen hem praten en dat heeft er toe geleid, dat iedereen bang voor hem is. En dat terwijl hij geen poot heeft om op te staan." Ton Zwikstra voelt niet de behoef te om in details op de kritiek van Van der Meeren te reageren. „Ik ga niet ln op zijn verhalen, al kan ik me zijn teleurstelling goed voor stellen. Voor het overige moet hij in de spelersgroep maar medestan ders proberen te vinden en de din gen doen, waarvoor hij is aange steld goed knippen en goed keep en. Hij is bij Telstar nooit één cent te kort gekomen Wanneer hij vindt, dat ik afspraken niet nakom, moet hij dat maar eens verduidelij ken. Met mijn beleid hoeft hij zich helemaal niet te bemoeien Daar is het te moeilijk voor." door Johan Woldendorp AMSTERDAM Op 30 september pleitte Jan van Gorssel met nadruk voor een landelijk instituut, waarin alle werknemers in de sport een plaatsje zouden moeten vinden. De staffunctionaris van het ministerie van CRM deed die uitspraak op een studiedag van de bond van afgestu deerden aan het CIOS in Sittard. Lang, zeer lang moet hij zich een roepende in de woestijn hebben ge voeld. De mensen, die in de sport hun brood verdienen, zijn inin of meer vogelvrij verklaard de organisatie graad is trouwens belachelijk laag, anderzijds hebben de vakbonden hun problemen lange tijd onvoldoende on derkend maar dachten er niet over hun recht te zoeken. Volgend jaar, door Van Gorssel als het jaar van de doorbraak gekarakte riseerd, lijkt er eindelijk verandering in die situatie te komen. Onlangs is er een werkgroep in het leven geroepen, die de oprichting van de Nationale Federatie van Werknemersorganisa ties in de Sport (NFWS) wil voorbe reiden. De club in wording kan daar bij rekenen op een subsidie van 350.00(1,-; een bedrag dat bij elkaar is gesprokkeld door CRM, de Neder landse Sportfederatie en de stichting Nationale Sporttotalisator. Als toe komstig voorzitter van de NFWS wordt Peter Kramer, rector van dr Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding, genoemd. Hij staat nog in dubio, omdat hij momenteel voorzit ter is van de Koninklijke vereniging van I.o.-leraren. Met een ledenbe stand van 7.000 is zij de grootste op haar gebied in Nederland. Door ook het roer van die organisatie in handen te houden, zou hij op pa pier in aanvaring kunnen komen met de toekomstige NFWS. Aan de ande re kant kan dc NFWS in relatie tot de coaster „Koninklijke" een oceaansto mer worden genoemd. De nieuwe fe deratie omvat een groot terrein en zal bovendien de kreet „polariseren" niet besmet verklaren. Zij immers, werpt zich op als een echte werkne mersclub. Dat houdt automatisch in. dat haar doelstellingen nauw verwant zijn met die van de vakbonden en dat zij volgaarne een werkgeversclub te genover zich vindt. Die rol zou dan door de sportbonden vertolkt moeten worden. De NFWS zelf, sluit samen werking met de vakcentrales niet uit. In haar „regeringsverklaring" legt de NFWS in oprichting op pijnlijke wij ze bloot, waar het in het verleden aan heeft ontbroken. Letterlijk slaat er: „Om tot een betere arbeidssituatie voor de werknemers in de sportsector te komen pleit de NFWS voor de totstandkoming van een sportwetgc- ving, waarin onderzoek, planning, be leidsvoorbereiding en advisering op plaatselijk, regionaal, provinciaal en landelijk niveau zal worden geregeld. Verder moeten probleemgebieden als een afdoende bestrijding van arbeids bemiddeling op commerciële basis, een adequate gezondheidszorg en li- tel- en beroepsbescherming van sportlechnisch- en verzorgend kader bij voorkeur wettelijk worden gere geld." Ambitieus als dc werkgroep is, heeft ze een uitgebreid actieprogramma ge componeerd, dat weliswaar als een herkauw-maaltijd kan worden be schouwd van gangen, die al veel eer der en veel vaker op tafel zijn gezet, maar nog altijd smakelijk is, omdat de menukaart er vol van staat. Triest, maar waar. Het is daarom te hopen, dat de NFWS geen verzameling idea listische hobbyisten wordt, maar zo'n sterke organisatie, dat het onkruid eindelijk eens kan worden verdelgd. Een kleine opsomming: het bevorde ren van reglementering van werktij den voor werknemers in de sport; het terugdringen van het aandeel van het premie-inkomen in het totale inko men (betaalde voetballers bijvoor beeld genieten een relatief laag basissalaris en moeten hun brood met al dan niet forse tot overdreven hoge premies beleggen); de afschaffing van het transfersysteem, in welke vorm dan ook (er moet dus tevens een streep door het bijna even Middel eeuwse vergoedingenstelsel van de KNVB worden gehaald) en het tot standkomen van een pensioenrege ling. De NFWS uit in haar actieprogram ma ook verlangens, die de emancipa tie van haar leden in het „normale" werknemersleven bevorderen. Voorts staat zij op de bres voor kwaliteitsbe waking bij sportbeoefening. Om dat te garanderen pleit ze voor applicatie cursussen, het ontwerpen van gemo derniseerde leerplannen voor bonds- opleidingen en andere opleidingsin stituten en het oprichten van service verlenende instituten voor sportmas sage en sportgeneeskunde. Het is te hopen, dat de NFWS de sportbeoefenaars in Nederland klare wijn kan serveren. Voorwaarde num mer één is uiteraard, dat de arbeiders in de sport de rijen sluiten. Aan hen en hun versplinterde belangenvereni gingen ligt bet of de NFWS levensvat baar is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15