31 Folkerts niet als RAF-lid berecht Wat doe je met worst? Vroeger CIA-agent valt beleid bij uitwijzing aan Hoge Raad verwerpt cassatie Frans H. Vóór '85 zijn zeker 180 verzorgingshuizen nodig ♦Twintig jaar geëist wegens moord jen poging tot moord Pantser wagen Nijmeegse socioloog Th. A. M. Vis: Insulinezaak Lückerheidekliniek WOENSDAG 7 DECEMBER 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet I door Leo Kleyn UTRECHT Slechts de uitzonderlijk zware bewaking van het Utrechtse gerechtsgebouw en de omgeving daarvan duidde er gisteren op dat (voor het eerst in Nederland) een proces werd gevoerd tegen een lid van de Rote Armee Fraktion (RAF). De naam van deze organisatie werd bij de berechting van de 25-jarige Westduitser Knut Detlev Folkerts slechts in het voorbijgaan genoemd. Zowel de Utrechtse rechtbank als de officier van Justitie wenste hem kennelijk niet als een politieke delinquent te beschouwen. ka De officier, mr T. van Dijk, die we gens moord, poging tot moord en verboden wapenbezit twintig jaar gevangenisstraf tegen Folkerts eiste, merkte in zijn requisitoir omtrent diens motieven niet meer op dan dat slechts te raden viel met welke be doelingen dc verdachte zich in Ne derland ophield. Hij volstond met de constatering dat Folkerts „in koelen bloede" handelde, toen hij op 22 sep tember in Utrecht twee politieman nen neerschoot. Dat Folkerts heeft laten weten zich „als gevangene uit de RAF" te beschouwen, nam hij voor kennisgeving aan. De president van de rechtbank, mr K. 8. Bieger, memoreerde dat Fol kerts in Duitsland tot de RAF be hoorde, maar ging daar verder niet op in. „Dat is niet zo belangrijk in deze zaak," zei hij. Ook Folkerts zelf had er gisteren geen behoefte aan dat aspect te belichten. Hij kondigde aan vandaag, voordat zijn twee raadslieden hun pleidooien houden, een verklaring te zullen afleggen. Onder verwijzing naar die verklaring wenste hij gisteren ook geen vragen te beantwoorden. Ook toen de presi dent te kennen gaf graag te willen weten wie hij met Folkerts voor zich had, „los van wat er eventueel ge beurd is", volhardde deze in zijn stil zwijgen. „Dat zal wel uit mijn verkla ring blijken," liet hij via de vrouwe lijke tolk weten. Getuigen Tijdens het vooronderzoek heeft Folkerts eveneens weinig of niets losgelaten. Verstoken blijvend van zijn verslag van en visie op de schiet partij, moest de rechtbank te rade gaan bij enkele getuigen daarvan. Onder hen bevond zich de 37-jarige hoofdagent-rechercheur van de Utrechtse gemeentepolitie L. C. Pie- terse, die door Folkerts in de buik was geschoten, maar het er dank zij een spoedoperatie levend had afge bracht. De 46-jarige brigadier A. Kranenburg, wiens rechterlong door de kogels uit Folkerts' revolver door boord werd, overleed kort na de schietpartij aan inwendig bloedver lies. Getuige Pieterse, eind oktober uit het ziekenhuis ontslagen, maar nog steeds met ziekteverlof, vertelde de rechtbank dat zijn „maat" Kranen burg en hij op 22 september op dracht hadden gekregen de wacht te houden in het kantoor van een auto verhuurbedrijf dat wachtte op de terugkomst van een auto die op 10 september was verhuurd aan een Duitse vrouw die zich als Astrid Win ter had gelegitimeerd. Een dag eer der was bekend geworden dat het als legitimatie gebruikte rijbewijs ver valst was. Tegen zessen, aldus Pieterse, werd de auto teruggebracht door een man die zich met de papieren aan de balie vervoegde. Na kort overleg in de aangrenzende garage werd besloten de man, conform de opdracht, aan te houden. De beide rechercheurs had den hem nog nauwelijks vastgepakt, of de man die later Folkerts bleek te zijn, was gaan schieten. Pieterse voelde een enorme pijn in zijn buik en viel op de grond. Daarna hoorde hij nog enkele schoten. Terwijl Pieterse op de grond bleef liggen, wist Kranenburg nog een na bijgelegen café te bereiken. Daar zakte hij in elkaar, waarna hij in een ziekenhuis, vlak voordat hij ge- Nadat de officier van justitie zijn uitvoerige dagvaarding te gen Folkerts had voorgelezen, vroeg een van diens verdedi gers, mr A. W. M. Willems, het woord om te protesteren tegen de aanwezigheid van een pant serwagen in de onmiddellijke nabijheid van het Utrechtse ge rechtsgebouw. Hij wees erop dat de president van de Utrecht se rechtbank de toezegging had gedaan dat zich op het terrein dat het gebouw omgeeft geen pantserwagen geplaatst zou worden. Hij vroeg de rechtbank zich daarover te beraden, waar na hij te horen kreeg dat de rechters daarover geen uit spraak konden doen. Overigens was ook vrijdag van de zijde van de Utrechtse ge meentepolitie (verantwoorde lijk voor de bewaking buiten het paleis van justitie) meegedeeld dat geen pantserwagens zouden worden ingezet. Zoals toen ook al aangekondigd, waren uiterst strenge veiligheidsmaatregelen genomen. Rondom het ge rechtsgebouw waren zeer veel afzettingen geplaatst en werd gepatrouilleerd door politie mannen die met karabijnen wa ren bewapend. Een aantal van die politiemannen hielde de ka rabijn permanent in de aanslag. Het proces werd gevoerd bij kuntlicht: de ramen waren afge schermd met dikke stalen platen. In de zittingszaal bevonden zich ook de moeder, een oudere broer en enkele bekenden van Knut Folkerts. Bij diens bin nenkomst in de zaal, geboeid tussen twee agenten, begroet ten zij hem met gebalde vuis ten. De moeder van Folkerts drong zich tussen de agenten in om haar zoon te omarmen. opereerd zou worden, overleed. Fol kerts was weggerend en trachtte al schietend te ontkomen, maar kon worden overmeesterd door de poli tiemannen die buiten het gebouw voor rugdekking van de twee recher cheurs hadden moeten zorgen. Duitse vrouw Volgens de 52-jarige adjudant van de Utrechtse gemeentepolitie J. H. van Dam, die ook als getuige werd gehoord, was uit veiligheidsoverwe gingen besloten ln het verhuurbe drijf, en niet daarbuiten, tot arresta tie over te gaan. Van Dam, die belast was met de leiding van het onder zoek naar de schietpartij zei dat Pieterse en Kranenburg gewapend waren, maar hun wapen niet hadden gebruikt. Folkerts had naar zijn zeg gen binnen vier of vijf keer en buiten drie keer geschoten. Uit de verklaring van Van Dam bleek dat al op 3 september een Duitse vrouw bij het onderhavige verhuurbedrijf in Utrecht een auto had gehuurd. Op 9 september was die auto teruggebracht, waarna de vrouw de volgende dag was teriigge- Vljandlg komen om opnieuw een auto te hu ren. De termijn werd tussentijds te lefonisch tot 23 september verlengd. Inmiddels was in Den Haag op een politie-agent geschoten, nadat daar een vrouw een gehuurde auto had teruggebracht. Het schot, dat de agent verwondde, was gelost door een man die de vluchtende vrouw te hulp was geschoten. De gebeurtenis in Den Haag gaf de Utrechtse politie aanleiding in actie te komen. De rol van de onbekende vrouw, die zich ln Utrecht had uitgegeven voor Astrid Winter, kwam gisteren verder niet ter sprake. Ook op de handel wijze van de politie bij de arrestatie, die destijds veel vragen heeft opge roepen, werd niet diep Ingegaan. De president vroeg getuige Van Dam wel hoe de instructies „bij dit soort arrestaties" luiden maar hij kreeg daarover geen uitsluitsel. De 23-jarige receptionist van het verhuurbedrijf F. C. M. Oudshoorn wist als getuige de rechtbank nog te vertellen dat Folkerts „schichtig" was geworden, nadat de belde re chercheurs zich even in de garage hadden teruggetrokken. Hij had ge zien dat Folkerts zijn hand op en neer bewoog onder zijn leren jasje. Toen Folkerts begon te schieten, was de receptionist onder de balie gekropen. t Bloedbad In zijn requisitoir merkte de officier van Justitie over de handelwijze van de politie op dat bij de arrestatie getracht was „zo min mogelijk op schudding" te veroorzaken en het risico voor toevallige passanten tot een minimum te beperken. Daar naast meende hij dat de recher cheurs Kranenburg en Pieterse ge toond hebben de verdachte mense lijk te willen benaderen. De officier wees erop dat beiden al eerder vele malen samen aanhou dingen hadden verricht, „ook van verdachten die bekend stonden als zware criminelen, ook van gewapen de verdachten". Hij liet uitkomen het gerechtvaardigd te achten dat zij ook ditmaal „hun gebruikelijke werkwijze" hadden toegepast, „hoe zeer ook gewaarschuwd voor de mo gelijke risico's". Dat de werkwijze van de recher cheurs deze keer was geëindigd in wat hij een „bloedbad" noemde, weet de officier aan de vijandige houding van Folkerts „tegenover onze rechts- en maatschappelijke orde" en aan diens onverschilligheid „tegenover een anders leven". Pie terse en Kranenburg daarentegen, zo zei hij,.hadden de moed getoond „zich als mens te gedragen" en wa ren bereid geweest „zich letterlijk kwetsbaar op te stellen". Folkerts, zo meende de officier, had zich „geestelijk en feitelijk" voorbe reid op een mogelijke confrontatie met de politie. Hij hield de recht bank voor dat Folkerts onmiddellijk schoot, toen hij in Kranenburg en Pieterse (beiden ln burger) politie mannen vermoedde, en dat hij in het bezit was van een klein wapenar senaal, waaronder „een gebruikskla re scherpe scherfhandgranaat met ingeschroefde ontsteking". Die be wapening, aldus de officier, „is al leen verklaarbaar vanuit zijn voor nemen en opzet om te doden". Met karabijnen bewapende en in kogelvrije vesten gestoken politiemannen bij het Utrechtse gerechtsgebouw, waar Knut Folkerts berecht wordt. Achter hun rug het door de verdediging gewraakte pantservoertuig. Worst op brood, worst in de stamppot en de soep, worst uit het vuistje, worst bij de borrel allemaal heel ge woon. Maar met worst is ook veel te fantaseren. Banaanworst Neem een grote rookworst, haal hem uit het zakje en snijd hem op regelmatige afstanden ln. Steek in iede re inkeping een sneetje pit tige oude kaas en bestrijk die met mosterd of gember. Leg de worst ln een beboter de ovenschotel. Leg in het midden twee gehalveerde bananen en leg er wat wal noten op. Laat de worst bruin worden en de kaas smelten. Garneer met pe terselie, geraspte appel of stukjes mandarijn. Variaties Harde worst eten we op de boterham. Maar bak eens schijfjes (niet te dik gesne den) harde worst. Er hoeft maar weinig braadvet bij. Geef ze bij aardappelen en sla. Rol in een plak ontbijt spek een halve ontpelde to maat, eventjes in de pan en meteen is er een nieuwe smaak aan tafel. Bak eens sausijsjes op de gebruikelijke manier en doe er uienringen bij, paprika reepjes (rood en groen), flink wat peper. Doe er tijm bij, laurier en wat Worces- tershiresaus en er is een nieuw sausijsje geboren. Worstbroodje In verscheidene plaatsen in Nederland worden met oud jaar worstbroodjes gegeten. Maar ze zijn ook op elke andere dag lekker met on geveer 3 dl melk met 20 gram gist en 500 gram bloem, 10 gram zout en 25 gram boter een gistdeeg be reiden zonder klontjes. Het deeg laten rijzen en dan uit- rollen tot een rechthoekige lap van ongeveer 16 centi meter breedte. Hiervan re pen snijden van 3 cm breed te. In elk lapje een borrel worstje rollen. De broodjes op een dun ingevet bakblik leggen, met wat geklopt ei bestrijken en ongeveer tien minuten in de hete oven la ten bakken. Warm op dienen. Knakskroketten Knakskroketten maken we van 4 knakworstjes, 1 ei, wat paneermeel of fijnge stampte beschuit en wat aardappelpuree. De kna kworstjes vijf minuten la ten broeien in een pan met water dat net tegen de kook aan is. De worstjes eruit ha len en goed afdrogen. Nu worden ze in een Jasje van aardapppelpuree gewik keld. Dat jasje moet onge veer 1 cm dik zijn. De kro ketten door een losgeklopt ei halen, daarna door het paneermeel wentelen. Bak ken in heet frituurvet of olie en ze even laten uitlekken op keukenpapier. Worsttaart Neem een ronde bladerdeeg (klaar uit de diepvries), leg hierop dunne plakjes bor relworst, dunne plakken rookworst, uienringen, in ringen gesneden rode en groene paprika (zonder zaadjes). Zet de taart even ln de warme oven op een dun beboterde bakplaat en laat alles op een matig vuur heet worden. Een hartige taart bij de borrel. Van onze redacteur weten schappen DEN HAAG Volgens de Nij meegse socioloog drs Th. A. M. Vis zullen er vóór 1985 tenmin ste 180 verzorgingshuizen voor bejaarden moeten worden bij gebouwd, uitgaande van hon derd bewoners per instelling. Zijn berekening wijkt aanmer kelijk af van de conclusies die twee jaar geleden door de Staatscommissie Bevolkings vraagstukken werden gepubli ceerd. Volgens dit zogenaamde rapport-Fennis zou in 1985 nog een structureel overschot aan plaatsen in bejaardenhuizen bestaan. De heer Vis grondt zijn voorspelling op een complicatie die door de alge mene veroudering van de bevolking wordt veroorzaakt. Niet alleen neemt het aantal oudere mensen toe, maar bovendien zal een steeds gro ter percentage van hen tot de al- leeenstaanden behoren. En het Is juist deze categorie die op hoge leef tijd vaker is aangewezen op opname in een verzorgingshuis. Nog optimistisch Omdat vrouwen gemiddeld ouder worden dan mannen en dat ver schil neemt nog eerder toe dan af zal met name het aantal bejaarde weduwen volgens voorspellingen van het Cenrtaal bureau voor de statistiek sterk toenemen. Een ver sterkende factor ziet Vis in de terug lopende percentages van weduwen (ook weduwnaars trouwens, maar daar zijn er veel minder van) die sdamenwonen met het gezin van een getrouwde zoon of dochter. Tussen 1971 en 1976 daalden die percentages met de helft, voor weduwen van 80 Jaar en ouder bijvoorbeeld van twin tig naar tien procent. De berekeningen van Vis gaan nog uit van de volgens hem zeer optimis tische veronderstelling dat vóór 1985 tussen de bedrijven door de ..zeven- procentsnorm" wordt gerealiseerd. In het peiljaar 1973 woonde 8.8 pro cent van de 65-plussers ln een verzor gingshuis. De genoemde norm gaat er van uit dat dat maar voor 7 pro cent echt nodig was, en dat die situa tie door een meer systematisch op- namebeleld moet worden rechtge trokken. Volgens drs Vis komt daar nog steeds niet veel van terecht, en als die „heksentoer" in 1985 vol strekt niet gehaald wordt, zouden er in plaats van 180 dan al 550 extra bejaardenhulzen nodig zijn. Drs Vis maakt deel uit van de in oprichting verkerende intervakgroep Sociale gerontologie aan de universiteit van Nijmegen. Hij publiceerde zijn bere keningen in het aan de bevolkings ontwikkeling gewijde december nummer van het tijdschrift TNO project. Simpkins „Je bent heus niet grappig, Simpkins DEN HAAG De hoge Raad in Den Haag heeft gisteren de cassatie, die de 42-jarige hoofd verpleger Frans H. uit Kerkrade tegen het arrest van het gerechtshof in Den Bosch had ingesteld, verworpen. Het hof had de verpleger wegens moord op bejaarde patiënten van de Lückerheidekliniek in zijn woonplaats veroor deeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar. Tijdens de zitting op 18 oktober had den de advocaten de Hoge Raad gewezen op enkele getuigenverkla ringen tijdens het langdurige proces, Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Philip Agee, de voormalige agent van de Amerikaanse geheime dienst (CIA), meent dat de Nederlandse autoriteiten hem zo snel mogelijk het land willen uitzetten om te voorkomen dat hij tegen zijn uitwijzing in beroep kan gaan bij de Raad van State. Behalve schending van de rechtsor de, verweet de officier Folkerts zich tijdens zijn detentie „duidelijk af wijzend, onbewogen, stuurs en vij andig tegenover elke politie-ambte- naar" te hebben opgesteld. „Wan neer hem ln een der eerste verhoren wordt meegedeeld wat hij feitelijk heeft aangericht, toont hij ook geen enkele emotie." Aan de houding van Folkerts is het volgens de officier ook te wijten dat met zijn „persoon" weinig rekening is gehouden. Hij sprak van „een verdachte die een voorlichtingsrap port van een reclasseringsinstelllng of een psychiatrische rapportage schamper afwijst" en „geen enkele indicatie geeft enig Inzicht verwor ven te hebben in het strafwaardige van zijn handelen". Met betrekking tot de strafmaat zei de officier er rekening mee te heb ben gehouden dat Folkerts als bui tenlander ln een Nederlandse straf inrichting zijn straf zal moeten on dergaan. Ook om „de uiteindelijke terugkeer ln de maatschappij voor een 25-Jarige dader" niet voorgoed onmogelijk te maken, elite hij in plaats van levenslang een gevange nisstraf van 20 Jaar, „een tijdelijke gevangenisstraf van de langst moge lijke duur". Het proces zal vandaag worden voortgezet met de verklaring van Folkerts en de pleidooien van zijn raadslieden, mr. P. H. Bakker Schut en mr A. W. M. Willems. De 42-Jarige Agee verblijft sinds juni ln Nederland. Daarvoor werd hij ln Engeland en ln Frankrijk uitgewe zen. Volgens het ministerie van justi tie schaadt Agee de buitenlandse betrekkingen van Nederland en houdt hij zich niet aan enkele voor waarden, die zijn verbonden aanzijn verblij f svergunning. Volgens de advocaat van Agee, mr. W. J. van Bennekom, hoorde Agee in april van dit jaar van de Nederlandse ambassade ln Londen dat hij toe stemming kreeg naar Nederland te komen, indien hij geen activiteiten zou ondernemen die schadelijk zijn voor de goede orde, de nationale veiligheid of de goede betrekkingen van Nederland met andere landen. Daarvoor had Agee late weten te zullen doorgaan met zijn Journalis tieke werk over de CIA. In Juni meld de Agee zich bij de vreemdelingen dienst, ln de verwachting dat hem verblij fsvergunning zou worden ver leend. In september echter liet staatssecretaris Zeevalking weten dat Agee 'activiteiten heeft ont plooid die schadelijk zijn voor de buitenlandse betrekkingen van Ne derland' en dat zijn verblijfsvergun ning 30 november afliep. Mr. Van Bennekom tekende hierte gen beroep aan en vroeg tevens om verlenging van de verblijfsvergun ning. Dat laatste verzoek werd eind vorige week van de hand gewezen. Wat het beroep betreft: Agee zal op 19 december voor de adviescommis sie voor vreemdelingenzaken moe ten verschijnen. Een verzoek van Agee om uitstel (hij zou die periode esn buitenlandse reis maken) werd gisteren afgewezen. Mr. Van Bennekom: „De zitting van de adviescommissie komt wei bij zonder snel na het aantekenen van beroep. Normaal duurt dat vier keer zo lang. Wij hebben het sterke ver moeden dat de autoriteiten Agee niet de kans willen geven beroep ln te stellen bij de Raad van State. Dat kan alleen wanneer hij een jaar ln Nederland zijn hoofdverblijf heeft gehad. Een merkwaardige beper king. Bij de Tweede Kamer ligt al twee Jaar een wetsontwerp om deze bepaling af te schaffen. Een andere mogelijkheid bij de Raad van State in beroep te gaan, is wanneer er drie maanden na het aantekenen van het beroep niets is gebeurd. Dat bete kent dat vóór eind Januari een beslis sing moet zijn genomen." Goede kans Mr. Van Bennekom is ervan over tuigd dat Philip Agee voor de Raad van State „een goede kans" maakt. Het Is volgens mr. Van Bennekom volstrekt onduidelijk wat de voor waarden zijn waaraan Philip Agee zich dient te houden. Het gaat niet aan, aldus mr Van Bennekom, ie mand voorschriften op te leggen waarvan niemand weet wat ze In houden. Ook blijkt uit niets welke activiteiten Agee heeft ondernomen die schadelijk zijn: de beschuldigin gen zijn volgens mr Van Bennekom zo vaag dat Agee niet eens ln staat ls zich daartegen te verweren. Tenslot te, zo zei gisteren mr Van Bennekom op een persconferentie ln Amster dam, is de vrijheid van meningsui ting in het geding (Agee is freelance Journalist), zodat het daarom extra belangrijk ls dat de Raad van 8tate zich, als enige onafhankelijke rech ter ln vreemdelingenzaken, over deze zaak uitspreekt. Publicatie brief Als aanleiding tot de beslissing Agee geen toestemming te geven in Nederland te blijven, wordt van de zijde van Justitie de publikatie ge noemd ln het Engelse blad The Le veller (juli/augustus-nummer) van een brief van Agee uit Amsterdam. Agee zegt dat in deze brief geen bijzondere feiten staan: de twee na men van CIA-agenten die hij noemt, zijn al eerder gepubliceerd. Agee vertelde gisteren zich in Neder land bezig te houden met het schrij ven van artikelen, het houden van lezingen en het verstrekken van in lichtingen. Ook is hij betrokken bij een film-project. Daarnaast pro beert hij een centrale opslagmoge lijkheid te vinden voor gegevens over mensen en organisaties die connecties met de CIA hadden of hebbea Philip Agee meent dat hij niet een speciale actie tegen de CIA, voert: „Overal komen mensen ln ac tie tegen de CIA, proberen Journalis ten. historici, sociologen en allerlei andere mensen de geheimen van de CIA bloot te leggen. Ik stel mijn kennis over de CIA aan deze mensen ter beschikking, maar ik organiseer ze niet, lk zet ze niet aan tot actie". Tenslotte zei Agee niet te weten waarom de Nederlandse autoritei ten zo'n haast maken. In Engeland en Frankrijk had hij aanwijzingen dat de uitwijzing onder druk van de CIA gebeurde, maar ln Nederland was hem nog niets gebleken van druk van de zijde van de CIA. die volgens hen niet als bewijsmid delen gebruikt konden worden om dat ze geen feiten weergaven. De verklaringen betroffen slechts be schouwingen. Voorts waren ze van mening, dat het hof ln Den Bosch het recht had geschonden door bij de straftoemeting geen rekening te houden met de verzachtende om standigheden die de rechtbank ln Maastricht wel bij haar oordeel had betrokken. De Hoge Raad verwierp echter deze cassatiemiddelen. De hoofdverpleger heeft tijdens het vele weken durende proces voor de rechtbank ln Maastricht en later voor het hof in Den Bosch steeds volgehouden niet schuldig te zijn aan moord op bejaarde mensen. De officier van Justitie bij de rechtbank had negen moorden ten laste gelegd, ofschoon hij ervan overtuigd was. dat Frans H. veel meer patiënten er werd een getal genoemd van tus sen de 250 en 300 door middel van een overdosis Insuline om het leven had gebracht. De verpleger zei Insu line te hebben toegediend om ze van pijn en onrust te bevrijden. De officier eiste een gevangenisstraf van tweemaal levenslang. De rech ters, die vijf moorden bewezen acht ten, veroordeelden Frans H. tot der tien Jaar. Zij hielden rekening met de slechte omstandigheden in de kli niek zoals gebrekkige medische en verpleegkundige zorg. Ook het toe zicht van het bestuur en de controle op de verstrekking van medicijnen hadden zoveel te wensen over gela ten dat ook deze als verzachtende omstandigheden konden worden aangemerkt. De hoofdverpleger ging ln hoger be roep. De procureur-generaal kwam na het opnieuw horen van tal van getuigen en de ondervraging van vele nieuwe getuigen tot de conclu sie, dat Frans zich aan vele moorden schuldig had gemaakt en de zwaar ste straf hier op zijn plaats was. HIJ eiste levenslang. Het hof vond de misdaden eveneens van ernstige aard en was het met de procureur- generaal eens. dat ln dit geval geen sprake kon zijn van verzachtende omstandigheden. Wel hielden de rechters rekening met de verminder de toerekeningsvatbaarheid van de hoofdverpleger. Het hof veroordeelde Frans tot een gevangenisstraf van achttien jaar. De hoofdverpleger, die had aange kondigd tot het uiterste door te vechten, stelde cassatie ln tegen het arrest.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9