Lansers vertrek toch nog verrassing DICHTBIJ i b¥ ERD EB Doe mee aan de caloriëenquiz. evoluon Schuldeisers willen der miljoen van Opbrengst actie uropa Verbondsraad CNV betreurt heengaan voorzitter Opnieuw onderzoek 'Nollen-syndicaat' leef om de natuur' Brand in school lijkt aangestoken Zachter Spaanse sociologen bespreken situatie met landgenoten toe zit dat met een rolstoel de zak Jennifer plaag actiedag BINNENLAND Trouw/Kwartet /V— en en weer geslingerd tussen g en hoop hebben de Europese eringsleiders gisteren in Brussel loten, geen uitspraak te doen rr het tijdstip van de Europese Ürakiezingen. ■S [H t besluit om een Europees parie nt rechtstreeks, langs de weg van algemene verkiezingen, te laten nenstellen door de bevolking uit negen landen van de Gemeen- ip, is een uitvloeisel van de agen, op grond waarvan de :enschap is opgericht. Bijna itig jaar is de zaak echter blijven onder andere omdat het te enthousiasme voor een poli- ;e éénwording al snel wegvloeide de meeste regeringen (het meest illend nog bij het Frankrijk van Gaulle) en omdat de economi- vooruitgang meer aandacht vJeeg dan de politieke. is in december 1974, op de top- "jnferentie in PArijs, bleek er spra in van een positieve houding ten A zichte van de Europese verkie- ^iigen en anderhalf jaar later, in ili 1976 in Brussel, bereikten de jeringsleiders overeenstemming rer de procedure voor de verkie- ngen eq de verdeling van de zetels jf het te vormen parlement over de ^lelnemende landen. is ook afgesproken, dat de ver dingen in elk afzonderlijk land iveel mogelijk op hetzelfde tijd- ip zullen worden gehouden (met een speelruimte van een hal- week, naar de aard van de plaat- ijke zeden en gewoonten). De iriode waarin dat tijdstip zou val- ook min of meer vast, ilijk voorjaar 1978, hoewel er t ^geen datum was vastgesteld. ^)e Britten hebben het met dit alles Vj„JDg het moeilijkst gehad. In de' plaats bestaat er in de Engel- ge« socialistische regeringspartij nog eeds erg veel weerstand tegen Eu- )pa (en bij anderen vrees voor uitholling van het eigen parlement door een versterkt Europees parle ment). En ten tweede zijn de Engelsen er nog niet uit, met welk kiesstelsel zij de eenentachtig aan het Verenigd Koninkrijk toegewezen zetels zul len doen bezetten. Gevreèsd moet worden, dat de En gelsen er ook niet in zullen slagen, in de komende maanden deze knoop door te hakken en daarna nog bovendien de benodigde natio nale wetten vast te stellen. Ook in Nederland is er nog geen Wet voor de Europese verkiezingen. Er is zelfs nog geen ontwerp van wet bij de Tweede Kamer ingediend. In Nederland zijn de problemen echter minder groot en bestaat er meer overeenstemming. Tussen de zorg dat het inderdaad door Engelands moeilijkheden niet zal lukken in het komende voorjaar en de hoop op een wonder is de Europese Raad gisteren zwijgend doorgezeild. Wie leeft uit de hoop op Europese verkiezingen in het voorjaar, zal het een winstpunt vinden, dat de Euro pese regeringsleiders gisteren geen uitspraak hadden gedaan. Wie met enig realisme probeert, Engelands problemen te wegen, zal zich door onzekerheid bevangen voelen. Het zou wel eens kunnen zijn, dat het Europese stilzwijgen van gisteren moet worden geïnterpreteerd als een zwijgend instemming met uit stel van de verkiezingen. En omdat de praktijk binnen de Europese Gemeenschap leert, dat daar heel dikwijls afstel van uitstel komt, was het ons liever geweest, als de Europese Raad zich gisteren wèl had uitgesproken desnoods over uitstel, mits daarbij tegelijk dan maar een nieuwe datum was genoemd. Nu heeft het zwijgen iets onheilspellends. nds Leprafonds in Wassenaar en t Haarlemse reclamebureau Klein, bHhiphorst en Mittendoef. De 3k<thuldeisers betichten Essing van moianprestatie" in verband met het aratslukken van de landelijke actie ral-por het Leprafonds, die hij mede ss* ganiseerde. Zij eisen samen een ge- drag van ruim vier miljoen gulden, oen arTj-ksing weigert het Leprafonds te be palen, en heeft zelfs een tegenvorde- van negen ton ingediend. Es- bg. ook beheerder van het bureau |5e' teressing b.v. te Heerhugowaard, be° eft meegedeeld dat de beslagpo- heHng is mislukt, „omdat zij op ver leerde juridische gronden berustte." stlg uigens hem komt de opbrengst van nutt actie „Geef om de natuur" onder oro-fen beding in gevaar. „Het geld eniaat op rekening van het Wereldna- t djj urfonds, en ik kan er op geen enke- an<1t manier aankomen." Hij betreurt dat het Wereldnatuurfonds op Ük^ze manier bij de zaak is betrokken. e^-erigens blijkt op 25 november, bij ren afsluiting van de actie „Geef om Van onze sociaal-economische redactie AMSTERDAM De verbondsraad van het CNV heeft laten weten begrip te hebben voor de overwegingen, die CNV-vooizit- ter Jan Lanser er toe hebben gebracht zijn voorzitterschap neer te leggen. Tegelijkertijd zegt de verbondsraad het vertrek van Lanser te betreuren, „omdat hij op uitstekende wijze aan het verbond leiding heeft gegeven in een periode, waarin zich belang rijke ontwikkelingen binnen de christelijke vakbeweging hebben voltrokken". Hoewel Jan Lanser al bij de aanvaar ding van zijn voorzitterschap heeft gezegd dat hij de veeleisende functie van het CNV-voorzitterschap slechts een beperkt aantal jaren wenste uit te oefenen, komt zijn vertrek toch nog als een verrassing. Nog in oktober wees hij een aanbod ADVERTENTIE In het Evoluon kan dat, en nog veel meer. Proef de sfeer van die wonderlijke wereld in Eindhoven. Interessant voor oud, leerzaam voor jong. Opwindend voor iedereen. Direct aan de Rondweg In Eindhoven Open: maandag t/m vrijdag van 9 30 - 17.30 u; aalerdag 10.00 - 17 00 u; aon- en leestdagen 12 00 - 17.00 u. 1e Kerstdag en Nieuwjaarsdag gesloten. Ook voordelige NS-attractie! Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Twee schuldeisers van Ben Essing, organisa tor van de actie „Geef om de natuur", stellen pogingen in het cerk om de girorekening van het Wereldnatuurfonds in Zeist te ^lokkeren en beslag te leggen op een deel van de opbrengst van dfcle actie, ,nztIet gaat hier om de Stichting Neder- Van onze Haagse redactie DEN HAAG, Er wordt weer een onderzoek ingesteld naar de handel en wandel van het „Nollen-syndi caat", een ondoorzichtig geheel van ondernemingen en organisaties voor zwakzinnigenzorg. De Sociale Verze keringsraad gaat bekijken wat er gebeurd is met uitkeringen ingevol ge de algemene arbeidsongeschikt heidswet (AAW). Dat blijkt uit ant woorden van staatssecretaris Hen driks op vragen van PvdA-Kamerle- den. De stichting Samivoz, waarvan de heer A. C. J. A. Nollen de oprichter en stuwende kracht was, Is volgens Hendriks onjuist omgesprongen met een van haar fondsen, het Stefo- sa-fonds. Op het effectenpakket van Stefosa zijn grote verliezen geleden, tot meer dan een miljoen gulden. Hendriks heeft de Indruk, dat er „transacties van speculatieve aard" zijn geweest, en hij vindt dat onge wenst. Aan Samivoz heeft hij dat laten weten, zo blijkt ook uit de antwoorden. van de hand van het CDA-bestuur in Utrecht om op te treden als lijsttrek ker bij de komende gemeenteraads verkiezingen. Het was daarbij de be doeling dat Lanser na de verkiezin gen wethouder zou worden als opvol ger van KVP-voorzitter W. Vergeer, die Is benoemd tot lid van het Euro pees parlement. Ook tijdens de for matie van het kabinet Van Agt-Wie- gel is Lanser op de achtergrond ge bleven. HIJ ambieert geen post in dit kabinet. Zoals de verbondsraad van het CNV al aanduidde, hebben zich onder het voorzitterschap van Lanser binnen de christelijke vakbeweging belang rijke ontwikkelingen voorgedaan. De belangrijkste daarvan is onge twijfeld de hergroepering binnen de Nederlandse vakbeweging na het mislukken van de federatieve sa menwerking tussen NW, NKV en CNV. Lanser heeft lang geprobeerd binnen de federatieve samenwerking van de drie ruimte te bevechten voor het eigen geluid en de christelijke grondslag van het CNV. Toen hij die ruimte onvoldoende aanwezig acht te, aanvaardde hij teleurgesteld, maar resoluut de consequentie: het CNV haakte af. Inter-confessioneel Met name na 1975 profileerde het CNV sterk zijn interconfessionele karakter en zette als algemene chris telijke vakbeweging de deur voor protestant èn katholiek wijd open. Niet zonder succes overigens, want de toeloop van katholieke werkne mers en van katholieke bonden ga ven aan de groei van het CNV een krachtige impuls. Lanser zag in be trekkelijk korte tijd zijn ledental van ruim 200.000 naar 300.000 groeien. Het mislukken van de federatie van de drie leidde haast onvermijdelijk en tot zorg van Lanser tot een verwijdering van de Federatie Ne derlandse Vakbeweging, waarin NVV en NKV samenwerken, ener zijds en ht CNV anderzijds. Tijdens de stakingen in het voorjaar ontlaad de de polarisatie zich in een krachti ge aanval op de persoonlijke integri teit van Lanser, toen de Industrie bond NVV zijn betaalde adviseur schap bij OGEM publiceerde. Hoe wel de verbondsraad van het CNV op de hoogte was van zijn nevenfunc ties en Lanser zelf zijn adviseur schap niet onverenigbaar achtte met het voorzitterschap van een vakcen trale, besloot hij zijn nevenfuncties lid van de adviesraad van de ABN Jan Lanser en adviseur van OGEM neer te leggen. Soms fel Vooral in zijn redevoeringen heeft Lanser zich laten kennen als iemand die diep heeft nagedacht over de grondslagen en doelstellingen van de christelijke sociale beweging. Het goede bestaansrecht van die bewe ging heeft hij keer op keer, soms fel. verdedigd. In geschrift deed hij dat In de bij Kok in Kampen uitgegeven boekjes „Mondige mensen" ('75) en „menswaardig bestaan" ('76). Cen traal thema ln deze beschouwingen is de tot verantwoordelijkheid en naastenliefde geroepen mens: een thema dat hij vaak heeft uitgewerkt en dat hem in welke nieuwe func tie dan ook vrijwel zeker zal blij ven bezighouden. Lanser (51) werd in 1969 voorzitter van het CNV en volgde in die functie Jan van Eibergen op. die met pen sioen ging. Hij werd op 16 mei 1926 geboren in Sliedrecht. Zijn eerste baan was machinebankwerker. In 1949 trad hij bij de christelijke vakbeweging in dienst. Hij begon als administratief medewerker bij de toenmalige christelijke metaalbe- drijfsbond (CMB). In 1952 werd hij bezoldigd bestuurder van die bond, vijf jaar later lid van het centraal bestuur en uiteindelijk CMB voorzit- ter in 1965. In 1968 werd hij lid van het bestuur van het CNV en in 1969 CNV-voorzitter. de natuur", door het actiebureau via de televisie een foutief eindbedrag te zijn doorgegeven. Niet twintig mil joen was toen de opbrengst, maar slechts vijftien miljoen gulden. Men schatte het bedrag aan giften, die spoedig binnen zouden komen, op vijf miljoen, maar tot dusver is vol gens een ruwe schatting nog maar zeventien miljoen binnen. Het ver wachte eindbedrag was vijftig mil joen gulden. BEST (ANP) Bij een brand in de lagere school Sint Lidwiena in Best is een schade van ongeveer honderd duizend gulden ontstaan. De politie vermoedt dat de brand is aangesto ken. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Door de brand werd één leslokaal volledig vernield, an dere lokalen liepen rook- en water schade op. HET WEER door Hans de Jong Het is hier al vaker gezegd: er zijn geen aanwijzingen voor een ouder wetse inval van Russische winter kou. Wil er werkelijk iets „groots" tot standkomen, dan is meestal het procédé: een achter een diepe de pressie van noordwest naar noor doost, later oost, ruimende wind bij een weerstoestand van regen, over gaand in (natte) sneew, u weet wel: sneeuw in het slijk, met drie dagen een harde dijk. Zoiets is er in deze decembermaand niet bij. Feitelijk is die wind maar een beetje aan het pieren. Hij is doorgegaan van noor doost naar zuidoost en is meren deels verliefd geworden op deze windhoek. Nu kan ook een zuidoos ten wind het kwik in de thermome ters wel flink doen dalen denk maar aan luchtaanvoer vanuit een zuidduits sneeuwgebied maar dan moet hij gestuurd worden door een hogedrukgebied. Nu is daar geen sprake van: het zijn depressies bij zuidwest-Ierland (er nadert al weer een minimum, uitdiepend tot 968 millibar), dat die circulatie regu leert. Dit brengt mee, dat de wind- baan een zogenaamde cyclonale kromming heeft tegen de wijzers van de klok in en er voortdurend zachtere lucht wordt aangevoerd. Die Engelse depressie heeft meer greep op de weerscirculatie kunnen krijgen na het terugtrekken van het Zuidscandinavische maximum op zijn thuisbasis: Noord-Finland Noord-Rusland (1.038 millibar). Als wij de Amerikaanse computer- kaarten mogen geloven, zal die zuid oostelijke wind de hele week door gaan, en zelfs nog komende zondag aanwezig zijn. Weliswaar wordt het maximum dan weer over Zuid-Scandinavië ver wacht, maar evenals eerder in de cember strekt zich ook dan een uit loper ervan uit naar de Alpen en Zuidoost-Europa. Het is deze uitlo per die verhindert dan linea recta kou uit de randstaten (min tien k min twaalf graden of nog lager bij vijf tot tien centimeter sneeuw) met oost- tot noordoosten winden naar ons toekomt. Er is dus nu alweer iets te zien van een bepaalde neiging, van een zeker voorkeurspatroon, in de luchtdrukverdeling zoals wij die ook in de voorafgaande zachte win ters konden opmerken. Als die „trend" inderdaad kenmerkend zou blijven voor de komende weken en maanden met dat voortdurend naar het noorden afbuigen van langs een zuidelijke oceaanroute aangevoerde depressies, ten westen van de Britse eilanden langs, blijft het ook ln deze winter weer hoogstens bij enkele dagen op het ijs en daarna weer, hoepla, afgelopen door opkomende dooi, bij gekwakkel. Gisteren is het kwik in vrijwel het gehele land onder nul gebleven, met maximum op Rozenburg met min. 0.3, in Roosendaal min 0.6 graad Celsius. Langzaam breidde zich een zone met ijsregen en sneeuw en ook gewone regen van het zuiden over ons land uit. Dit gaf aanleiding tot' spiegelgladde wegen. Op Rozenburg kon worden geschaatst, merk waardig genoeg bij slechts drie da gen vorst en een minimum van niet meer dan min 2 graden. En dan nu de beloofde november- neerslag: het meeste viel in Papen- drecht met 247 millimeter, gevolgd door Hazerswoude 233, Krimpen aan de IJssel 226, Rozenburg 224, Zwijndrecht 223, Amsterdam 222, Alkmaar 216, Baflo 210, Koog aan de Zaan 195, Ulrum 192, Giessendam- Hardinxveld 190, Bilthoven 188, Alphen aan den Rijn 185, Marken 182, Huizen 178, Almkerk 177, Oos terbeek 175, Oud-Beijerland 174, Leiden 172, Ede 171, Herwijnen en Texel 170, Stroe en Santpoort 176, Arnhem 166, Ulthuizermeeden 165, Roosendaal 164, Nijmegen 159. Apeldoorn 158, Oostkapelle 153, Eist 151, Emmen 150, Bussum en Dinx- perlo 149, Fijnaart 146, Brunssum 143, Stad Groningen en Wagenbor gen 141, Ten Post 140, Meliskerke en Slddeburen 139, Musselkanaal 134, Kampen 133, Aalten 120, Eljsden 99 millimeter, alsjeblieft, wat droog daar in Zuid-Limburg! (normaal Is van 60 mm in Noord-Limburg tot 80 in het uiterste noordwesten van het land). HOOGWATER donderag 8 december, Vltuln- gen 1147—, HanngVUetóiutzen 11.54.-, Rotter dam 1.27-13 38. Schevetüngen 0.27-12 53. IJmul- den 1.06-13.30. Den Helder 4 54-17 45. Harlingen 7 05-20.02, DellzlJI 9.10-21.56 DORDRECHT Twee Spaanse so ciologen, Santiago Manchó en me vrouw Iza, zijn naar Nederland ge komen om met hun hier werkende landgenoten te spreken over hun positie en hun verhouding tot de volop ln ontwikkeling zijnde Spaan se samenleving. Op initiatief van Luis Artgas, een aan de Dordtse stichting voor buitenlandse werkne mers verbonden sociaal werker wordt ln Dordrecht een driedaagse conferentie gehouden die bedoeld is om de Spanjaarden op de hoogte te stellen van wat in hun land gebeurt en wat in het kader daarvan de mogelijkheden zijn tot terugkeer. Luis Artgas heeft de conferentie no dig geacht omdat het politieke vor mingsproces bij de Spanjaarden in Nederland zich maar langzaam vol trekt terwijl de ontwikkelingen in hun land juist in versneld tempo plaats vinden Hij heeft vooral op de ongeorganiseerde werknemers ge mikt omdat een van de thema's die de sociologen behandelen zelforga nisatie is. Volgens hem heeft de ervaring ge leerd dat buitenlandse werknemers eerder geneigd zijn naar hun land terug te keren als de politieke situa tie verbetert. >W onder redactie van Loes Smit Itel voor dat u in een rolstoel moet itten. Moeilijk in te denken voor 5en gezond iemand, maar voor dui mden mensen is het niet anders, imand is zo vriendelijk een eindje iet je te gaan rijden, maar die ft er geen idee van hoe een itoelpatiënt zich voelt. En intus- m staat de „zitter" doodsangsten it bij het oversteken, doet onge ld tientallen mensen schrikken idat die bijna het wagentje tegen lun benen krijgen, ergert zich in- ndig groen en geel omdat hij of niet kan zien met wie de begelei- TTler achter zijn rug staat te praten, '^t)f omdat de verkoopster in het sarenhuis alleen tegen de begelei- der praat, alsof de rolstoelpatiënt af liet bestaat sin Gr Allemaal situaties die moeilijk ken »oor te stellen zijn als je zelf nooit lo afhankelijk bent geweest. Daar- n is het heel nuttig, dat MGZ (dat ttekent Maatschappelijke Ge- ndheidszorg en is het maandblad lenvan de Nationale Kruisvereniging) ten rijtje „tips voor rolstoelbegelei ders" heeft afgedrukt. Dat is nodig, want er zijn nog veel mensen die óf helemaal niet met zo iemand in een wagentje durven rijden uit angst dat ze iets verkeerd zullen doen, óf overgedienstig zijn en de invalide veel te gauw met alles willen hel pen, ook met dingen die hij best zelf aan kan. Fout, zegt MGZ. Als iemand in staat is iets zelf te doen, iaat hem dan ook. Ontmoet je al rijdend een kennis, ga dan niet zo staan praten dat de invalide zijn nek zowat 180 graden moet verdraaien om mee te kunnen praten en kijken. In warenhuizen, restaurants en levensmiddelenwin kels is het echt zo dat verkopers zich meestal tot de begeleider rich ten. Wat doe je daaraan? Gewoon de gehandicatpe zelf laten zeggen wat ie wil hebben. En natuurlijk ziet de man of vrouw in de rolstoel lang niet wat de begeleider kan zien. Wil je dus de patiënt ergens op attent maken, buig Je dan eerst voorover om te kijken of het be doelde ook op die „hoogte" te zien is. Makkelijker voor het voeren van een gesprek is ook om naast de rolstoel te lopen in plaats van er achter. Bij het oversteken van een drukke straat moet je je goed reali seren dat de invalide zich compleet „overgeleverd" voelt. Doe daarom extra voorzichtig, duw de wagen nooit voorbij geparkeerde auto's en ga dan zelf naast de wagen staan om te zien of je wel over kunt steken. Net zo overgeleverd is de zitter in de rolstoel, als het wagen tje een hoogte af moet. Het ls echt eng om met een vaartje naar bene den te gaan, terwijl de begeleider er achter hangt en holt. Handiger voor beide partijen is om er achte ruit af te gaan. Zo kan de invalide ook niet voorover vallen. De laatste tip van MGZ: blijft een kind voor de rolstoel staan, geeft de gehandi capte dan ook de gelegenheid om met dat kind te praten. Het komt maar ai te vaak voor dat ouders en rolstoelbegeleiders zo'n kind bars verhinderen om zijn (helemaal niet zo ongezonde) nieuwsgierigheid te bevredigen. Door de gesprekjes tussen patiënt en kind, zegt MGZ, kan de afstand tot het „anders zijn" juist worden verkleind. En zo zijn er zoveel dingen die met een beetje inzicht makkelijk beter kunnen. Allemaal kleinigheden, maar wel kleinigheden die een ritje voor de rolstoelpatiënt allerminst tot een pretje maken als de begelei der niets van rolstoel en berijder begrijpt. Als in een rolstoel lit, zie dan maar hoe je bij een straattelefoon komt. Zolang niemand zich kan indenken hoeveel problemen het voor een in valide geeft om onderweg even op te bellen, moet een rolstoelpatiënt steeds weer hulp van vreemden vra gen en is hij op die manier dus afhankelijker van anderen dan no dig. Bij de Duitse PTT heeft iemand die moeilijkheid wèl aangevoeld met het resultaat dat in dc buurt van een groot aantal Westduitse revalidatie centra dc telefooncellen nu zijn aan gevuld met een apart telefoonhokje voor mensen in rolstoelen. „U kunt hier storten", sprak de kerstman en hield de filiaalhouder van een bank een pistool plus een geopende „zak van Sinterklaas" voor. Noodgedwongen vulde de bankman de zak met een bedrag dat tegen de honderdduizend gul den liep, waarop de fraai met tab berd en baard uitgedoste overval ler verdween na het personeel ge bonden en gekneveld te hebben. Overvallen als deze komen elk jaar voor, zo gauw er als Sinterklaas of kerstman verklede figuren rondlo pen. De eerste overval van dit soort is dit jaar gemeld uit het Zwitserse plaatsje Oetwill am 8ee bij Zürich, waar de bankhouder de alarmknop pas kon indrukken toen de „kinder vriend" al hoog en breed verdwe nen was. De politie zocht en vond tientallen kerstmannen (die daar als Sinterklaas optreden), allemaal met zakken vol cadeautjes, maar niet één met het geroofde geld. de aan Amnesty, de internationale handtekeningenactie voor alle poli tieke gevangenen, poëzie en mu ziek over politieke gevangenen en een massale tocht langs de ambas sades van Argentinië, de 8owjet- Unie, Zuid-Afrika, Tsjecho-Slowa- kijke. Uruguay, Zuld-Korea en In donesië dat zijn allemaal program mapunten die zaterdag aan de orde komen op de informatie-actiedag van Amnesty International in Den Haag. Alles bij elkaar duurt de bijeenkomst van tien tot vijf uur. Adres: Amicltia, Westelnde 15 ln Den Haag. van toneelstukken en de mensen van de televisie liggen niet op Je stoep om Je te smeken. Vandaar dat ik zo af en toe ga solliciteren. Dan schrijf ik twintig brieven naar toneelgezelschappen en drama- hoofden van de omroepen. Zo van: ik ben die en die, heb dat en dat gedaan en denk eens aan me. Of: heeft u iets voor me de komende maanden. Je moet wel iets overwin nen voor je zover bent. Maar het ls belangrijk. Je ligt op het bureau van die mensen, ze weten weer even dat Je nog leeft. En dat voor 55 cent, dat mag Je toch niet laten?" Lezingen over dertig jaar Universe le Verklaring van de Rechten van de Mens, de oorzaken van schen dingen, bewustwording met be trekking tot de mensenrechten, een forum over de rol van de kerken, vakbeweging, media en politieke instellingen, het Jaarrapport van Amnesty International, de uitrei king van de Nobelprijs voor de vre „Heel vroeger, pas van de toneel school af, dacht Jennifer WUlems dat toen voor haar het grote toneel werk begon. Stukken van Pinter, uiteraard Moeder Courage, natuur lijk een hoofdrol ln een stuk van Tsjechow. Maar al snel ontdekte ze dat er geen Getemde Feeks van één meter vijftig bestaat. Daar om houdt ze zich nu lekker bezig met Ome Willem, Plpo de Clown en Wonderlijke Wereld". Aldus Hette Visser ln het omroep blad Veronica over actrice Jennifer Wlllems, die over haar eigen free lance-werk zegt: „Bevalt me wel. al moet Je er achteraan. De producers Aan het begin van deze eeuw telde Amerika één advokaat op 1100 mensen; 25 Jaar geleden was dat één op elke 700 en nu één op elke 530 Amerikanen. Sinds 1970 is de Amerikaanse bevolking gegroeid met 6 procent, maar het aantal advokaten steeg met 14 procent. De Amerikaan die dit uitgezocht heeft, ene Auerbach van het Wel- lesley College, vindt dit een benau wend verschijnsel en het tijd- schrijft De Bejaarden, waarin we het bericht lazen, noemt het zelfs een „advokatenplaag." De genoem de Auberbach zegt. dat men „de leek wil wijsmaken dat er een over vloed aan wetten en voorschriften, procedures en advokaten nodig is om een rechtvaardiger maatschap pij te krijgen."

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5