Door geldgebrek voor regio minder zendti j d f |p lÉL E- Door duisternis niet zonder licht Proef in onderwijs vertraagd door lange formatietijd Nieuwe serie Onedin Lijn Teleac vraagt meer zendtijd Jazz-marathon Nick Voliebregt WOENSDAG 7 DECEMBER 1977 RADIO EN TELEVISIE TV-COMM ENTAAR Om niet direct met een drama in huis te vallen, trommel ik eerst oudgedienden op die ooit in de Amersfoortse Willem Ill-kazerne gelegerd zijn geweest, 't Is vanavond kijken geblazen naar Van Gewest tot Gewest als men het oude bolwerk nog Intact wil zien. De Willem Hl, waaraan vele duizenden herinneringen zullen bewaren omdat zij er een deel van hun militaire diensttijd hebben doorgebracht, wordt gesloopt. Het gebouw was toch al verouderd en het ligt in een stadswijk dat aan sanering toe is. De gewestelijke rubriek geelt een terugblik op een vermaard onderkomen van de cavalerie, waar menig huzarenstuk werd uitgehaald. En dan nu de dramatische BBC-film, die door de NOS wordt uitgezonden. De titel Door de duisternis slaat op het donkere dal, waar een Jonge vrouw lichamelijk en geestelijk doorheen moet na in haar a a door Ton Hydra borst een knobbeltje te hebben gevoeld. In een van de omroepbladen las ik, dat de vrouw, Christine Potts, voor een ondereoek naar het ziekenhuis wordt verwezen en dan hoort dat zij kanker heeft en een operatie noodzakelijk is Deze toelichting moet zijn samengesteld door iemand die het Britse tv-spel niet heeft gezien, want zo gaat het beslist niet Het tegendeel is het geval. In het door Trevor Griffiths geschreven verhaal wordt Juist kritiek geuit op de „omtrekkende bewegingen" die zo dikwijls worden gemaakt door een medische staf. De patiënt voelt zich daardoor buitengesloten, weet niet waar hij of zij aan toe is en belandt in een toestand die het ziektebeeld en het herstel ongunstig kan beïnvloeden. Nu weet ik niet of Christines ervaringen model kunnen staan voor situaties in Nederlandse ziekenhuizen. Ze doen wel authentiek aan en zo nu en dan krijg ik verhalen te horen die enige overeenkomst en meer vertonen. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De nieuwe regionale radio-omroepen. Fries land, Noord (Groningen en Drente) en Oost (Overijssel en Gelderland) zullen voorlopig met minder zendtijd genoegen moeten nemen dan de NOS wenselijk acht. Ze zullen in 1978 moeten volstaan met in totaal 23.5 uur zendtijd per week in plaats van de maximaal beschikbare zendtijd van 27 uur en 20 minuten per week. De NOS was aanvankelijk gekomen met een voorstel tot een totale wekelijkse zendtijd van 30 uur en 20 minuten, maar daar voelde de minister hele maal niets voor. Voor de regionale omroepen bete kent het, dat Friesland wekelijks niet meer zeven uur en twintig mi nuten. maar zes uur en dertig minu ten in de lucht zal zijn en dat Noord en Oost, die ieder twee provincies bedienen, 8,5 uur in plaats van tien uur zullen gaan uitzenden. De mi nister heeft op de bedragen in het raamplan drie miljoen gulden gekort. De raad van beheer van de NOS wil de minister nu verzoeken open te staan voor nader overleg Inzake de Speciaal vandaag In Van Gewest tot Gewest: Willem lll-kazerne in Amers foort wordt gesloopt, nieuwe au toweg Apeldoorn-Zwolle en ex positie van bodemvondsten in Dordrecht. Ned. 1/19.04 Na de laatste aflevering van Iemand roals jij volgt Kenmerk, waarin teruggekomen wordt op de verkiezingen in Zuid-Afrika (interviews met onder meer dr. Jan Marais, kandidaat voor de Nationale Partij, en Helen Sui- man van de Progressieve Partij) Ned. 2/19.04 Door de duisternis is een te levisiespel van de BBC over de ervaringen van een ann borst kanker lijdende jonge vrouw. Ned. 1/20.00 De VARA begint aan een nieuwe reeks verhalen in de serie De Onedin Lijn. Ned. 2/20.30 René Sleeswijk is te gast in Stoomradio. Hilv. 2/13.30 In het luisterspel Een voet stap te veel raakt de echtgenoot van een vermoorde vrouw ver strikt in zijn eigen beweringen. Hilv. 1/23.00 Met Willem G. van Maanen praat Clara Eggink over haat boek Leven met J. C. Bloem. Hilv. 2/21.20 Pers. radio en televisie hebben trouwens al vaker de klacht doorgegeven dat patiënten zich behandeld voelen als onmondigen of zelfs als nummers en bij het verwerken van problemen weinig steun ondervinden. Daarover gaat de film. Zo kil en klinisch als de witte wanden van het ziekenhuis, praten de doktoren aan Christines bed over haar „geval". Van de gebezigde termen begrijpt zij natuurlijk niets. Zij ondertekent een formulier waarmee zij toestemming geeft voor een biopsie maar ook daarvan ontgaat haar de draagwijdte. Christine laat zich naar de operatiekamer rijden in de veronderstelling dat er slechts een stukje weefsel zal worden weggehaald om de aard van haar gezwel te onderzoeken. Als ze weer bijkomt, Is een van haar borsten afgezet. Formeel is alles in orde. Met haar tweede handtekening had Christine Potts ingestemd met een eventueel noodzakelijk geacht ingrijpen, zoals de vrouwelijke arts had gezegd. Op het wat zij zelf aanvoelt als het halveren van haar vrouw-zijn, was zij echter niet voorbereid. Allison Steadman suggereert ingehouden, en daardoor overtuigend, de spanningen waaraan een vrouw in deze situatie ten prooi kan raken. De geladenheid is soms bijzonder groot, echter zonder dat er melodramatische effecten ontstaan. Het ziekenhuiswereldje wordt realistisch uitgebeeld, compleet met de dingen die hinderen, maar verzacht door humoristische trekjes die ook tot de werkelijkheid van het hospitaal behoren. Jack Shepherd speelt hartveroverend de rol van de enigszins slordig uitziende en onconcentioneel denkende jonge dokter Pearce. Tegen de regels van de medische ethiek in, durft hij zichzelf kwetsbaar op te stellen. In een bizarre situatie en met een hoogst ongewone dialoog bereikt Pearce wel dat Christine haar evenwicht hervindt en de nieuwe realiteit durft aanvaarden. Dit is het positieve slot van een goed gemaakt t.v.-spel dat diepe indrukken kan achterlaten. mogelijkheden om boven de toege kende extra bedragen voor investe ringen en exploitatie van de zijde van CRM aanvullende financiële hulp te krijgen. Opgemerkt wordt dat de driedeling van de RONO niet realiseerbaar is zonder dat op korte termijn begonnen word met het volledig op sterkte brengen van het personeelsbestand van de regi onale omroepen. Van onze onderwijsredactie UTRECHT Experimenten met onderwijsvoorzieningen voor zes- tien- tot achttienjarigen kunnen vol gend jaar augustus niet meer van start gaan. De langdurige kabinets formatie heeft dat onmogelijk gemaakt. Dit heeft staatssecretaris K. de Jong van Onderwijs gistermiddag mede gedeeld bij de opening van de nieu we LTS aan de Ina Boudier Bakker laan te Utrecht. Prins Claus ver richtte daarbij de officiële opening. De plannen voor nieuwe onderwijs voorzieningen liggen al geruime tijd klaar op het departement. De de missionaire status van het kabinet- Den Uyl en de lange kabinetsforma tie hebben besprekingen over de ex perimenten gestagneerd. Ook als er snel positief beslist wordt, is de ter mijn voor de voorbereidingen te kort. De datum van 1 augustus 1978 kan niet meer worden gehaald. De onderwijsvoorzieningen van zes tien- tot achttienjarigen zijn nodig om in de lacune te voorzien, die voor leerlingen na het Lager Beroeps On derwijs ontstaan. Omdat zij de praktijkgerichte opleiding hebben gevolgd kunnen zij niet doorstro men naar het Middelbaar Beroeps Onderwijs. Werk is in veel gevallen niet te krijgen. Daarom wordt ge zocht naar een soort van vervolgon derwijs, waarin het accent komt te vallen op een vakopleiding. Overleden Bij een verkeersongeluk op de Biltseweg tussen Utrecht en Baarn is om het leven gekomen de heer A. Polderman, secretaris van de vereniging van Nederlandse zie kenfondsen. Hij vervulde tal van andere functies op het gebied van de gezondheidszorg. Zo was hij onder meer ook lid van de sociale verzeke ringsraad en plaatsvervangend lid van de ziekenfondsraad. Vanavond, morgen en overmorgen brengt de VARA de eerste drie afleveringen op het scherm van een nieuwe serie afleveringen van de Onedin Lijn. James Onedin bevindt zich in Zuid-Amerika, waar hij een eigen haven voor zijn schepen bouwt. Op de foto Baines (gespeeld door Howard Lang) die James te hulp komt als hij in moeilijkheden verkeert. HILVERSUM De stichting Tele ac heeft aan de NOS extra televi siezendtijd gevraagd voor het pro ject „Doe het zelf", waarmee in het voorjaar van 1978 een begin wordt gemaakt. Dit project bestaat uit steeds acht programma's van der tig minuten over de onderwerpen „klusjes in huis", „voeding", „zelf kleding maken" en „gymnastiek en yoga" en is speciaal bedoeld voor huisvrouwen. De Vereniging van huisvrouwen heeft echter geklaagd over de uit zendtijden, die erg ongeschikt zou den zijn voor huisvrouwen. Daar om vraagt Teleac toestemming om naast de gebruikelijke uitzending op een avond van kwart over zes tot kwart voor zeven en een herha ling op woensdagmiddag de cursus ook op een ochtend in de week, voorafgaand of aansluitend op de school-tv te mogen uitzenden. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met een twaalf uur durende Jazz-marathon van half twee 's middags tot half twee 's nachts wordt zondag 11 december Nick Voliebregt herdacht die deze zomer na een auto-ongeval over leed. Voliebregt stond bekend als Jazz-promotor. Bij de marathon wordt nauw sa mengewerkt tussen AVRO, NOS, TROS en VARA. De manifestatie is bedoeld om het werk van Volie bregt zoveel mogelijk voort te kun nen zetten. Van de muziek worden radio-opnamen gemaakt. De TROS begint een bijdrage van het trio „In trio duction", de NOS draagt bij met het Rumora-quar- tet, waarin het trio Arnhem-Huis- sen is opgenomen. De AVRO is' vertegenwoordigd door de Jazz- Skymasters. Voor de VARA treedt op saxofonist Hans Duiver, samen met de Perikels. Radio vandaag HILVERSUM 1 (298 m. en FM-kanalea- «TROS 7 00 Nieuw* 7 02 (S) Ruiti* beko men. 7.30 Nuruw». 7/41 AXtua-ochtendeditte. 8 30 Nieuw*. 8 36 Gymnastiek voor de huis vrouw 8 43 (S) Kom er maar eens bij: ge sprek 1000 (S) Wat «f je me nou gesprekken en muziek. 10 30 Nieuw* 10 33 CS) Tourja-Toernee 11 45 (S) Cafe-chantanL 12 26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12 30 Nieuw* 12 41 Aktua II. 13.00 Hoogte punten uit musiCals. 13 30 (S) Sport na sport, jeugdprogramma 14 00 (S) Speciali teiten a la carte, klassieke verzoeken. 15.00 CS) Als dat zou kunnen, verzoekplaten pro gram ma 15.30. Nieuws 16 30 (S) kernpunt, gesprekken. 17 20 OVERHEIDSVC LICHTING Mens en samenleving. Uilzen ding van het ministerie van CRM. 17 30 Nieus. 17.32 Aktua-magazine. 18.19 Uitzen ding P.P.: Uitzending van de PvdA. 18.30 Nieuws- 18.41 (S) De verhalen van Virgilius, vervolgverhaal. 18.45 (S) Michel en Louia, lichte muziek. 19.05 CS) Hartje Amsterdam, gevarieerd programma. 22-00 (S) Een mond je Fran», Franse platen. 22.30 Nieuws. 22.40 Aktua IV 23.00 (S) Eén voetstap te veeL hoorspel. 23.39 (S) Lichte grammoCoonmu- nek 23.55-24 00 Nieuw*. HILVERSUM II <402m en FM-kanalen)VA- RA: 7.00 Nieuws- 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 In de Roode Cirkel, nieuwsprogramma. <8 00-8.10 Nieuws). 8.50 Ombudsman. 9.00 Jan Gonssen met zijn elektronisch accorde- onorgeL NOS: 9 20 Wat heeft dat kind? pedagogische rubriek. 9.35 Waterstanden. VARA: 9 40 Schoolradio. 10.00 Radioweek blad 1100 Nieuws. 11.03 Radioweekblad vervolg). 11-30 De Franse opera (10). 12.00 Hasselt - Centraal, gesprekken. 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen van de dag. 13J0 Stoomradio. 16.00 Nieuws 16.03 De ries, hoorspel v. Peter Rómer, (1) De weg heen. 16.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 (S) Promenade Orkest RVU: 17.35 Alternatie ve geneeswijzen- VARA: 17.55 Mededelin gen SOS- en politieberichten 18 00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag. 18.25 (S) Tussen start en finish: sportprogramma. 19 30 (S) Vnje tijd. blije tijd. portret van de Eerste 's- .Gravenhaagse Accordeonvereniging Haga- num. 20.05 (S) Radiophilharmonisch orkest en soliste: klassieke muziek. 21.20 Gesprek. 21.45 (S) Muxiek van deze eeuw. NOS: 22.15 (S) Internationaal Jazz-festival Laren 1977. 23.00 (S) Met het oog op morgen (23 05 Aktualiteitenoverzicht Radio-TV; 23.10 De krant van morgen; 23.20 Den Haag van daag. 23.52 Yoga). 2345-24.00 Nieuws. HILVERSUM UI (445 m en FM-kanalen- )KRO: 07.02 (S) Drie op je boterham. 09.03 (S) Pepopdrie. 11.03 (S) Drie draait op ver zoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 (S) De Theo Stokkink show. 16.03 (S) Hit- meester. NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. 19.30 (S) Langs de lijn. 23.03 (S) NOS-Jazz. 00.02 (S) Metro's Midnight Music. 01.02 (S) Muzekuul. 02 02 (S) Dat wordt weer nachtwerk. 04.02-07.00 (S) De achternacht HILVERSUM IV (FM-kanalen) NCRV: 07.00 Nieuws. 07.02 Het levende woord. 07.08 (S) Te Deum Laudamus, gewijde muziek. 07 30 (S) Predludium: klassieke muziek en cultureel nieuws. 09 00 Nieuws. 09.02 (S) Onder schooltijd. 10.00 (S) Orkestpalet Het Amsterdams Philharmonisch Orkest en so list 11.30 (S) Platennieuws. 12.00 (S) Piano- werken uit de Romantiek. 12.30 (S) Thema programma. 13.30 (S) Middagsymfonie. 14.00 Nieuws. 14.02 Verhalen uit de wereldli teratuur. 14.30 Orgelconcert. 15.00 (S) In de schaduw van de meesters. 16.00 (S) Liede ren van Brahms. Fauré en Chausson. 16.37- 17.00 (S) Muziek van eigen tijd. TV vandaag NEDERLAND I 10.00 NOS/NOT: SchOC<Wevrs* 15 JO NCRV Bofce da baar 15.40 ZoMr. kinderprogramma 17.00 Zo vr^ ais een vogel leugdsene 18.25 NOS: S 18.55 Journaal 19.04 V8n gewas 19.50 P P UrtaareftngvandeBP 20.00 Ooor de diastema (Through the «gW) speeküm 2145 Journaal 2140 Oen Haag *a 22.05 Panorarrsek 19.04 IKON: iemand zoals jij. gesprekken 18.15 TELEAC: Natuurkunde O overal, les 1 18.4$ NOS: Toe 1845 Journaal 20.00 NOS: Journaal 20.25 SOCUTERA: Film van hel Nedertands Cornrté voor kinderpostzegels 20.30 VARA: The Onedin kne. tv-sene 22.15 Zutd-Amenka. wereiddeei in beweging, documentaire serie 1246: Toen smidje Verholen weer bij kwam, merkte hij dat hij in een ouderwetse legerstede lag, zo'n soort bedstee die met deurtjes geslo ten kon worden. Heer Jacob van Uylen had een zeteltje bijgeschoven en zat daar rustig in te wachten. „Aha, ge zijt weer bijgekomen," glimlachte hij blij toen de smid zijn ogen opsloeg. „En vertel me nu toch eens, goede Verholen. Waarvan schrok ge toch zo, toen ge bemerkte, dat ik Jacob de Rechtvaardige was, de slotheer van de Uylenborgh?" „Ach kom nu toch, gij mallerd," zei vrouwe Julia, die het logeervertrek binnenstapte met een beker in haar hand. „Waarom zou seigneur Verho len schrikken van Jacob de Recht vaardige? Nee hoor, als ge het mij vraagt heeft seigneur Verholen kou gevat en daarom breng ik hem anijs melk. Niks beters voor de verkoud heid dan gloeiende anijsmelk, heeft mijn petemoei mij geleerd." Smidje Verholen dronk enkele slokjes anijs melk en vocht intussen een zware, innerlijke tweestrijd uit. Wat moest hij nu doen? Zwijgenof spre ken? Hij besloot tot het laatste en zei: „Heer Jacob.de loop van de geschiedenis kan ik niet wijzigen. en wat gebeurd is. is gebeurd. daaraan kan ik niets meer verand ren. Luister dus goed, heer Jacq Sijmen Knoet heeft wraak gezwori en wel om die kaakslag. Hij uil U e. uw hele gezin om het leven brengeÜ en de Uylenborgh vernietigen tot doe laatste steen. „Aha! En denkt g' dat ik dat niet weet!?" riep he«s Jacob strijdlustig uit. „Laat Sijmer Knoet het lef eens hebben een vin0! ger naar ons uit te steken! Dan zal ikcr hem nog tien van die kaakslagen verkopen!" FERD'NAND V 1 Tki - 158 - „Mankeer je echt niets?" „Ik ben zo fris als een hoentje: aan boord hebben zij me liters rum gege ven, ik ben nog niet helemaal nuch ter. Ik heb negen dagen verlof. Wilt u tegen Rachel zeggen, dat ik onder weg ben. En nu moet ik ophouden, er staat een hele rij voor de cel. Tot straks, Luit." Paul bleef verbluft staan, de hoorn in zijn hand. Hij dacht: „Hij heeft meer geluk dan zijn moeder. Hij heeft die Spaanse nachtmerrie over leefd en nu dit. Gezwommen! Toen hoorde hij de ketel ln de keuken fluiten. Hij zette thee, schonk twee mokken vol en liep daarmee naar boven. Het verbaasde hem, dat Clai re nog sliep, maar hij bedacht zich, dat zij om twee uur met hem was opgestaan om koffie voor hem te zetten. Hij bleef naar haar staan kijken en net als altijd had zij een betoverende invloed op hem. Ineens sloeg zij haar ogen op: „Hoe laat ls het?" „Tijd om op te staan, het is maar goed dat je wakker werd. Nog even en ik had naast je in bed gelegen en dan hadden wij de hele ochtend verspeeld. Ik heb Simon net aan de telefoon gehad." „Simon? Is hij hier, is alles in orde?" „Hij zit in Folkestone en komt met verlof. Zelfs niet gewond. Het leek wel, alsof hij Duinkerken een nog davender overwinning vond dan Waterloo." „Wat ben ik blij, Paul. Blij voor Jou, maar nog meer voor mijzelf." Hij ging op de rand van het bed zitten: „Dat wist ik wel. Hij heeft jou altijd heel na aan het hart gelegen; jij wilde alle stiefmoederverhalen lo genstraffen. Hij dankt zijn redding in elk geval aan jou. Hij zei, dat hij was gaan zwemmen. Heus, hij is bij Calais het water ingelopen en toen hij zo'n twee kilometer had gezwom men, vond hij een olievat en is hij door een torpedojager opgepikt En jij hebt hem leren zwemmen, Claire." „Ja," zuchtte zij voldaan, „en hij was verreweg de beste zwemmer van het stel. Heb je het al tegen Rachel gezegd?" „Neen, ik heb het net gehoord. En Rachel is natuurlijk aan het werk op het land, zodat zij de telefoon niet hoort" „Dan ga ik direct naar haar toe." „Dat doe je niet; ik wil eerst 'n ontbijt van je hebben. Stuur Mark Codsall maar naar haar toe." Hij geeuwde luid. Ineens keek zij bezorgd: „Je moet bek-af zijn, waar om kruip je niet een uurtje in bed? Dan breng ik je je ontbijt wel hier." Het idee trok hem erg aan, maar hij dacht aan ai het werk, dat hem nog wachtte. „Nee het gaat echt nietmaar zij had zijn eerste [edereen ditje te komen, reactie gezien en zei scherp: „Het kan wel en het gebeurt. Vooruit, geef op die dingen." Zij begon hem uit te kleden en hij gaf toe. Binnen twee minuten lag hij in het nog warme bed en rook hij haar parfum. Hij zal hoe zij zich aankleedde en de kamer uit ging. Toen begon hij te doezelen, maar ineens ging de deur open en verscheen de zesjarige John. „Kom er maar in, Jongen!" John droeg een cowboy-pak, dat Thirza voor hem had gemaakt. Hij greep direct naar Pauls revolver, die hij met zijn kop pelriem op tafel had gelegd. „Afblij ven," zei Paul, „het ding is geladen." „Hebt u nazi's neergeschoten, Paps? „Nee, er waren er jammer genoeg geen in de buurt." „Oom Rumble zegt, dat de zee rood wordt van hun bloed, als zij probe ren bij Coombe Bay aan land te komen", zei John ernstig. „Wilde hij me voor de gek houden?" „Nee, dat deed hij niet. Iedereen hier aan land probeert te komen,11 gaat er aan, wij zullen ze met onz«[e| geweren opwachten. Maar zeg, 11% moet j e gaan ontbijten". „Oké", zei de jongen, zich niet wust dat zijn vader grinnikte. Okéjh en in een cowboy-pak op een moj; ment als dit. Het was een tikje paraas doxaal, zo'n zesjarige, die voor prako rieheld speelde, terwijl de volwasse g; nen in een echte oorlog waren ge-^j wlkkeld. Hij sliep al weer bijna, toen Claire met het blad binnenkwam^ Door de geur van het gebakken spekfo en de eieren had hij ineens weeifej honger. j, Claire zette het blad voor hem neer ti en ging op de rand van het bed e zitten. „Geen nieuws van hel D| Coombe-Bay-front?" e Hij vertelde haar, dat alles rustig^ was geweest, wat Rumble en Smutfi gedaan hadden en hoe hij een o% weg had gemaakt via het dorp entai Het Klif. Zij glimlachte: „Ik moet de u Duitser nog zien, die jou van je land verdrijft, Paul, dat moet een zeskop-1 pig monster zijn met een dodelijke^, straal". „Er is heus meer voor nodig dan een^ paar man met ouderwetse geweren, i wij hebben bijna helemaal geen wa pens en geen mensen". m „Maak je maar geen zorgen, zij pro beren het niet eens. En wij winnnen het echt wel; dat doen wij altijd na de eerste ontreddering. Jij eindigt je leven hier en ik ook. Wordt vervolgd Horizontaal. 1. speileiding. 5. strijd perk. 10. palmboom. 12. vette vloei stof. 13. muzieknoot, 14. rijtuig. 17. landbouwwerktuig, 18. loot, 20. jong schaap, 21. jongensnaam, 22. rund, 24. meisjesnaam, 25. oorlogsgod, 26. sloom. 28. voegwoord, 30. pers. voor- naamw., 32. houten vat, 34. bid (Lat.), 36. teken in de dierenriem, 38. Anno Mundi (afk.), 39. lofspraak, 41. Chinese lengtemaat, 42. pret, 44. wil de beest, 46. veredelen, 47. pootaard- appel. Verticaal. 1. schatten, 2. Ierland, 3. pers. voornaamw., 4. opening van een fuik. 6. paard, 7. oude lengte maat, 8. inwendig orgaan, 9. god van de zee, 11. metselspecie, 15. reeds, 16. voorzetsel, 19. hoog bouwwerk. 21. wijnmaat, 23. vreemde munt, 24. vochtmaat. 27. oefenproeftijd. 29. bloeiwijze. 31. Turkse titel. 33. voor teken. 34. aardrijkskundige aandui ding. 35. scheik. element, 37. sier- Dlant. 39. een zekere. 40. ik (Lat), 43. UIH lil afk. van item, 45. deel van de bijbe Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. leng-amper; 2. art li era-aga; 3. Sara-sip-ek; 4. troep-sin 5. oor-las-net; 6. reek-pek-go; 7. Gr£ ta-toom; 8. iep-oir-Dee; 9. eiker-ke Verticaal. 1. last-orgie; 2. era-roe-i 3. Nero-ree-pk; 4. Gea-elk-toe; 5. spa-pair; 6. mais-set-RK; 7. pap-inl K ode; 8. Eger-ego-er; 9. raket-omen vi

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4