Geen volledige oplossing van EG-visserijproblemen Antenne platgewaaid? Urker vloot moet niet kleiner worden Minimumloon gaat vijf procent omhoog Personalia Rij 25 km méér per volle tank. M@bilD de olie die benzine bespaart. Lichtbakken op taxi's Amsterdam afgekeurd Contact tussen Assen en Molukkers hersteld Osborne sherry, om u de rest te doen vergeten. Samen met aantal uitkeringen Voedselhulp voor Laos gevraagd Vergadering in Brussel dag verlengd IS Turkije houdt chauffeur vast 'In strijd met wegenverkeersreglement' Wilde staking bij tapijtfabriek wordt voortgezet Stadsverwarming in Breda verantwoord Royal Nederland |j| Arbeidsplaatsen nodig omgrimmige werkloosheid" te voorkomen Speciale 'kaart' kan verloskundige hulp verbeteren Pronk: zorg over ontwikkeling in Suriname ENSDAG 7 DECEMBER 1S77 BINNENLAND Trouw/Kwartet ADVERTENTIE <Van onze sociaal- jeconomische redactie DEN HAAG Het minimum loon gaat op 1 januari met 5.1 procent omhoog. Het wordt dan 1673,10 gulden per maand dus (is nu nog 1591,20), ofwel 386,10 gulden per week (367,20). Het an .besluit hiertoe is gisteren be kendgemaakt door de ministe- rie van sociale zaken. len een aantal uitkeringen ook om hoog gaan. Het was praktijk de laat ste jaren, dat AOW. bijstand en de laagste andere sociale uitkeringen waren gekoppeld aan het netto mini mumloon. Deze koppeling blijft op 1 januari gehandhaafd, zo heeft de de missionaire kabinet-Den Uyl beslo ten. Bij de formatie van het kabinet CDA-VVD is al even geredetwist over het al dan niet handhaven van deze koppeling. Het CDA wil hand having maar de VVD denkt daar wat anders over. Een eventuele loslaten van de koppeling zal echter nu pas op 1 juli volgend jaar gevolgen kun nen hebben. De nieuwe bedragen van de sociale uitkeringen worden vandaag door het ministerie bekend gemaakt. De verhoging vloeit voort uit de half- jaarlijkse aanpassing van het mini- jat mumloon aan de algemene loonont- t wikkeling. De regering heeft nog jnd overwogen de forse verhoging van ruim vijf procent uit te smeren over twee rondes in 1977, zodat de stijging tde van de minimumlonen op 1 januari Jeuffdloon niet teveel zou uitschieten boven de stijging van de overige CAO-lonen. Net als het minimumloon gaat ook :Die zullen namelijk naar verwach- het minimum-jeugdloon omhoog ting in de meeste gevallen alleen met 5,1 procent. Deze lonen gelden prijscompensatie krijgen van ruim twee procent. Later heeft de regering van dit plan afgezien. De vakbewe ging had er krachtig tegen geprotes teerd. Tegelijk met het minimumloon zul- >de id rg in ord 22 jaar 21 jaar 20 jaar 19 jaar rin 18 jaar et 1T jaar t 16 jaar voor jongeren van 22 jaar of jonger. Per leeftijdsgroep wordt dan 7,5 pro cent afgetrokken van het minimum loon voor volwassenen. De bedragen worden dan als volgt (tussen haakjes de huidige bedragen): 1547,60 (1471,90) 1422,10 (1352,50) 1296,70 (1233,20) 1171,20 (1113,80) 1045,70 994,50) 920,20 875,20) 794,70 755,80) per week per week per week per week per week per week per week 357,10 (339,70) 328,20 (312,10) 299,20 (284,60) 270,30 (257,—) 241,30 (229,50) 212,40 (202,—) 183,40 (174,40) De bedragen voor 16- en 17-jarigen zijn theorie. Deze jongeren horen na melijk een of enkele dagen per week onderwijs te volgen, en kunnen dus geen volle werkweek maken. Voor J een 16-jarige met slechts drie werk dagen per week wordt het minimum loon dan 476,32 gulden (453,48), of per week 110,04 gulden (104,64). DEN HAAG (ANP) - De voedsel- en landbouworganisatie van de Vere nigde Naties heeft een beroep op Nederland gedaan om voedselhulp ter beschikking te stellen van Laos. In dat land dreigt een hongersnood, doordat het bewind de grens met Thailand heeft gesloten. De gebrui kelijke rijstinvoer over de Mekong is daardoor komen stil te liggen. Ne derland is benaderd, omdat ons land zulke goede contacten met Vietnam heeft en aanzienlijke hoeveelheden voedsel aan dit land levert. Men meent, dat het Nederland mogelijk zal zijn via Vietnam hulp te bieden aan de hongerende bevolking van Laos. Van een onzer verslaggevers 0p BRUSSEL Ook op de tweede dag van de onderhandelingen over het Europese visserijbeleid voor het komende jaar zijn de negen ministers van landbouw en visserij van de lidstaten (de Visserijraad) niet tot besluiten gekomen. Vandaag zullen de onderhandelingen tegen de oorspronkelijke bedoeling in worden voortgezet. I Een woordvoerder zei gisteravond, na een dag van „volstrekt ongeordende gesprekken", wel te verwachten, dat in ■•deze Visserijraad beslissingen zullen worden genomen, zij het dat niet het totale pakket van het Europese visserijbeleid boven water zal komen. De Visserijraad kwam gisteren in de namiddag pas echt bijeen. Daarvóór vjerd, op initiatief van de Belgische minister van landbouw en visserij, tevens voorzitter van de Visserij- ■H raad, Humblet, overleg gepleegd in UR diverse werkgroepen van ambtena- ren-deskundigen, terwijl de minis- ters het hoofd bogen over een amen- 1 R dement (van Humblet). Daarin zou M elke lidstaat het recht krijgen, een zijdig maatregelen ter bescherming •kw van de visstand in de eigen kustwa- ert- teren te nemen, in het geval de Euro pese Commissie op dit punt in ge- op haring kan worden gevist, om daarna voor de rest van het jaar deze vangst eenzijdig te verbieden. Het haring-vissen voor de Britse vis sers begint namelijk in januari en loopt in april af. Voor de vissers uit de overige lidstaten begint het sei zoen pas in mei-juni. Het overleg over de visvangsten in Weinig bloedarmoede breke blijft. De Britten en Ieren, lnofhlitwom V&fl warme voorstanders van dit amen- lUUUUllWUip Vd.Il „ij dement, vonden tegenover zich de continentale eg-landen, die dit recht aan strenge regels willen verbinden. Politieke waameipers in Brussel menen, dat de Britten streven naar een situatie, waarin de eerste drie maanden van 1978 in de Noordzee eel» rar Sigarettensmokkel Van een onzer verslaggevers ►mi ROTTERDAM/ISTANBUL De me Rotterdamse vrachtwagenchauf- dej feur W. A. Plinck, die op verdenking iet) van sigarettensmokkel reeds vanaf 25 oktober in Turkije wordt vastge- nn houden zal daar vermoedelijk nog igjl enkele maanden moeten blijven. z i- uds °P grond van dossiers heeft een iraa Turkse rechter beslist dat hij on- e re danks verzoeken om vrijlating van r jj de Nederlandse ambassade in Anka- troj ra verdacht wordt van een straf- aaU baar feit en dat hij tot na zijn be- s a, rechting het land niet mag verlaten. lijiqDoor toedoen van de ambassade k mag Plinck zich vanuit een hotel in wee Istanbul wel vrijelijk in Turkije be- ou» wegen. Zijn vrouw zal zich zaterdag Va hij hem voegen, ove w< Plinck, chauffeur bij het Rotter- 3oe damse transportbedrijf Furness, be kwam in moeilijkheden toen het i e Turkse Staatsmonopolie, waarvoor e zij de sigaretten volgens Furness waren va bestemd, verklaarde de partij niet te buil hebben besteld. De douane bestem- n dl Pelde de vracht daarop als smokkel- r al| waar. Na overleg met Turkse autori te teiten via het ministerie van buiten- tijllandse zaken verkeerde het trans- >r( portbedrijf onlangs in de stellige j d overtuiging dat Plinck zijn paspoort ec Kou terugkrijgen en naar huis kon ngj terugkeren. De douane had het on- wa derzoek afgesloten, maar verwees de m« chauffeur voor verdere afhandeling pudvan de zaak door naar een officier ctÜJ yan justitie, die aanleiding zag een ntj nader onderzoek in te stellen, r •eeg Een woordvoerder van Furness zegt 9 het een onbegrijpelijke affaire te )on vinden. Het bedrijf vervoert al ruim and| twee jaar regelmatig partijen siga retten naar Turkije, nog nooit heb ben zich moeilijkheden voorgedaan. Billiton in Arnhem DEN HAAG (ANP) Na de loodult- worp van Billiton in Arnhem was er slechts bij een gering aantal kinde ren sprake van bloedarmoede. Dit heeft een onderzoek van het Rijksin stituut voor de volksgezondheid uit gewezen. Bij het onderzoek waren 744 kinderen betrokken. In geen van de onderzochte wijken doen zich meer gevallen van bloedarmoede voor dan normaal bij een bevolkings onderzoek te verwachten is. Volgens staatssecretaris Hendriks bevestigen de resultaten van het on derzoek dat het terugbrengen van de looduitworp door Billiton de doel stelling moet zijn van het beleid van alle betrokken instanties. AMSTERDAM (ANP) De nieuwe lichtbakken die al enkele maanden op Amsterdamse taxi's prijken, zijn in strijd met de voorschriften. Dit heeft de Rijksdienst voor het Wegvervoer aan het Amsterdamse gemeentebestuur geschreven. De lichtbakken waren door de taxi chauffeurs op hun wagens aange bracht om de herkenbaarheid te vergroten in overleg met het ge meentebestuur. Tot nog toe heeft de Rijksdienst voor het Wegver voer in de zaak van de lichtbakken een oogje dichtgeknepen, maar van volgend jaar af zullen de taxi's waarop ze voorkomen worden afge keurd. De bakken vertonen aan voor- en achterkant met forse letters het woord „taxi". Als het donker is, is de bak geheel verlicht. Aan de uit einden van de bak branden dan aan de voorzijde witte en aan de achterzijde rode lampen. Over die witte en rode lampen is de rijks dienst gevallen. Zodra namelijk de taxi 's avonds en 's nachts passa giers vervoert, wordt de verlichting achter het woord „taxi" uitgescha keld en blijft de witte en rode ver lichting aan weerszijden van de bak branden. En dat is volgens de rijksdienst verboden, omdat het in strijd is met artikel 84 van het wegenverkeersreglement, waarin de verlichting van voertuigen gere geld wordt. Ook de politie in Amsterdam is de onwettigheid van de lichtbakken opgevallen, maar zij heeft tot nu toe niet ingegrepen. „Wij beschou wen de lichtbakken als „verwarring stichtende verlichting." aldus het hoofd van de surveillance-afdeling van de politie, die zegt „de vinger aan de pols te zullen houden". Over de lichtbakken op Amster damse taxi's is al geruime tijd over leg gaande tussen gemeente (de taxicentrale) en het ministerie van verkeer en waterstaat (de Rijks dienst Wegverkeer). Tot nu toe is geen overeenstemming bereikt, al dus het ministerie, dat benadrukt dat de besprekingen met Amster dam bijzonder plezierig verlopen. De hele zaak is in feite een kluif voor juristen, aldus het ministerie van verkeer en waterstaat. Van een onzer verslaggevers ASSEN Het contact tussen de Zuidmolukse gemeenschap in Assen en het gemeentebestuur is gisteren weer hersteld. Enkele maanden geleden verbraken de Zuid-Molukkers het contact na een politionele zoekactie naar wapens in hun wijk. De wijze waarop deze actie gebeurde was in hun ogen niet te rechtvaar digen. ADVERTENTIE Europese wateren in 1978 verliep gisteren in grote verwarring. De Eu ropese Commissie kwam met cijfers over de verliezen (in hoeveelheden vis) die elke lidstaat bij aanname van de Commissie-voorstellen zou den lijden. „Op, een gegeven ogen blik wist niemand meer, hjoe die cijers moesten worden uitgelegd", aldus een woordvoerder. Zoals bekend stelt de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EG, voor 1978 een totaal haringvanstverbod in de Noordzee, Skagerrak en Ierse Zee voor. waar door voor Nederland een toegestane vangst resteert van 4.500 ton (in 1977: 15.000 ton), en verder een ver mindering van de tong- en schol vangsten tot respectievelijk zesdui zend ton (9.600 ton) en 34.000 ton (36.000 ton). Nederland vindt deze voorgestelde vangsthoeveelheden in zijn alge meenheid te laag en het Nederland se aandeel daarin bovendien te klein. Volgens de woordvoerder zijn de exclusieve visserijzones niet aan de orde geweest. Ierland en Groot- Brittannië willen, zoals bekend, een vijftig mijls-zone, terwijl de Europe se Commissie, gesteund door de Continentale EG-laden, een zone van maximaal twaalf zeemijlen ver langt. Ook nu rechtvaardigen we die han delwijze nog niet, zo vertelde giste ren de heer H. O. Tuhumury, secreta ris van de Zuidmolukse wijkraad in Assen. Desondanks is de stap geno men om weer tot normale betrekkin gen met de gemeente te komen. Gis termiddag gebeurde dit tijdens een ontmoeting tussen het gemeentebe stuur. leden van de wijkraad en ds. Metiary, voorzitter van de Zuidmo lukse eenheidsbeweging in Neder land, de Badan Persatuan. „Dit doen wij in de overtuiging dat wij ook het recht hebben, te leven als iedere andere ingezetene van As sen," aldus de heer Tuhumury. „Wij gaan ervan uit, dat wij elkaar leren waarderen en respecteren, zodat wij als mens tot mens met elkaar kun nen samenleven." Volgens de wijkraad heeft het veel voeten in de aarde gehad om de gehele Zuidmolukse gemeenschap zover te krijgen, dat men akkoord ging met herstel van het contact. Het feit, dat er in de afgelopen drie maanden zeker twintig vergaderin gen in eigen kring nodig waren, be wijst, hoe zorgvuldig men te werk is Ook de jongeren zijn akkoord ge gaan, hoewel er altijd wel een paar mensen zijn, die het ermee oneens zijn," zo verklaarde de heer A. Sola- moer, voorzitter van de wijkraad. Tegenbezoek Wie Spanje kent, kent Osborne sherry. De Zuidmolukkers hebben inmid dels plannen om het contact met de gemeente voort te zetten. Wat die precies Inhouden, wil men nog niet vertellen. Wel is besloten, het ge meentebestuur uit te nodigen voor een tegenbezoek. De gemeente heeft onlangs gewezen op de mogelijkheid om aan de Zuidmolukse minderheid een vorm van medebestuur in de stad te geven, op basis van artikel 61 van de Gemeentewet. Volgens wijkraadvoorzitter Sola- moer willen de Zuidmolukkers zich daarover eerst nog nader beraden. De ontwikkelingen wat dit betreft zullen worden ingebracht in een commissie met vertegenwoordigers van de gemeenten die Zuidmolukse minderheden hebben. Burgemeester Masman van Assen zei verheugd te zijn dat het contact nu formeel is hersteld, zodat nu periodiek de za- - x ken die de Zuidmolukse gemeen- gegaan om alle groeperingen erbij te schap betreffen, besproken kunnen betrekken, zo werd gezegd. worden. OSS (ANP) De wilde staking bij een tapijtfabriek in Oss, die maan dag is uitgebroken, gaat door. Vol gens het arbeidersmachtcomite Oss staken ongeveer 200 werknemers. Algemeen directeur J. Jansen, houdt het op 133. De produktie in Oss ligt stil. De stakers eisen van de directie her ziening van een functie-classificatie systeem dat op 1 januari aanstaan de in gaat. Met name willen zij maatregelen waardoor het onmoge lijk wordt dat werknemers in loon achteruitgaan. De directie heeft zich maandag al bereid verklaard met de ondernemingsraad over deze kwes tie te praten. Dan moet echter wel eerst het werk worden hervat. Gis teravond zei de heer Jansen die voorwaarde onverkort te hand haven. Volgens een woordvoerder van het arbeidersmachtcomite Oss, een niet erkende vakbond die nauwe relaties onderhoudt met de socialistische partij, is de vastberadenheid de sta king voort te zetten gisteren toege nomen. Een steunactie heeft in een paar uur al enkele duizenden gul dens opgebracht. Vandaag zullen stakers naar pro- duktiebedrijven in Belgische plaat sen trekken om te proberen ook daar solidariteit op te wekken. BREDA (ANP) In het uitbrei dingsgebied Haagse Beemden in Breda is elektrische stadsverwar ming verantwoord. Comfort en kos ten van stadsverwarming in dit ge bied zullen gelijkwaardig zijn aan die van aardgasverwarming. De be sparing aan aardgas zal ongeveer 35 tot 50 miljoen kubieke meter groot zijn. Alle bewoners in deze Bredase wijk zullen wel elektrisch moeten gaan koken. Dit staat in een rapport voor de minister van Economische Zaken dat door de NV Kema is op gesteld. DEN HAAG Burgemeester L. J. Hommes van Beusichem is met in gang van 1 januari benoemd tot burgemeester van de nieuw gevorm de gemeente Buren. De heer Hom mes (46) is burgemeester van Beusi chem sinds 16 januari 1966. Hij is hervormd en lid van de PvdA. ADVERTENTIE Geluk bij een ongeluk dat uw verzekeringsman zo slim was om aan de tévé-verzekering van Royal Nederland te denken. verzekering maatschappij nv door Jac. Lelsz URK Met het oog op de toekomst van Urk moet de vissersvloot van dit voormalige eiland haar huidige sterkte behouden. Bovendien behoort het economisch draagvlak van de gemeente vergroot te worden: vóór 1980 is er behoefte aan een 375 nieuwe arbeidsplaatsen voor mannen en vijftig voor vrouwen. Komen deze er niet, dan zal de werkloosheid in Urk stijgen met 150 tot tweehonderd mannen, afhankelijk van de mogelijkheden om elders aan een baan te komen. Hierdoor zou de werkloosheid toenemen tot twintig procent, wat ver boven het landelijk gemiddelde is. Dat heeft het provinciaal be- sociaal minder gewenst, van- wege de grote pendelaf standen. stuur van Overijssel geschre ven aan de ministers van so ciale zaken, economische za ken en landbouw en visserij naar aanleiding van een door het Economisch Technolo gisch Instituut Overijssel uit gebracht rapport over Urk. Gedeputeerden van Overijs sel willen op korte termijn met de bewindslieden over maatregelen ten aanzien van Urk praten. Zij maken zich ernstig zorgen over de steeds meer betrek kende hemel boven Urk. De cijfers worden nog te roos kleurig genoemd, omdat de pendel waarmee gerekend is, aan de hoge kant wordt ge acht. Bovendien is die pendel De ramingen zijn bovendien gebaseerd op veronderstel lingen van ongewijzigde vangsthoeveelheden voor tong en schol In de komende jaren. In EG-verband tekent zich echter een belangrijke vermindering van speciaal de hoeveelheid tong af. Volgens gedeputeerden van Overijs sel blijven zelfs bij een meer optimistisch gesteld model de cijfers van Urk „een grim mig werkloosheidsbeeld" vertonen. Sanering Volgens het jaarverslag van het Urker vlsafslagbedrijf over 1976 hebben twintig Ur ker vaartuigen van de sane ringsmogelijkheden gebruik gemaakt. Het betroffen in het bijzonder schepen met een lage tonnage en een be trekkelijk hoge ouderdom. Per 1 januari 1977 bedroeg het aantal Urker vissersvaar tuigen in de categorie motor- trailers (loggers en kotters) 121 schepen. Het motorver mogen van de vloot was ge middeld per schip 867 pk en het vermogen nam toe naar mate de schepen jonger waren. Rekening moet worden ge houden met een bescherming door Denemarken en Noor wegen van het „vrije" 8ka- ggerrak, waar nu door een deel van de Urkers buiten de regeling van de vangsthoe veelheden om op schol wordt gevist. Door deze en andere maatregelen zal het aanbod van schol en tong teruglopen, en met een stijging van de prijs van scholt en tong moet dan ook rekening worden ge houden. Bij afscherming van het Skagerrak door Noorwe gen en Denemarken en bij streng doorvoeren van de vangstregeling van schol en tong kan voor Urk een totale besomming van vijfentachtig miljoen gulden worden bere kend. Geen emplooi Uitgaande van een gelijkblij vend kostenpijl zou deze be somming rendabel kunnen zijn met 85.000 pk. Dit bete kent dat van de thans aanwe zige 105 000 pk er 20.000 pk uit de vaart genomen kan worden, wat neer komt op 23 schepen. Ook een andere be rekening is echter mogelijk. Het komt er op neer dat vijf tien tot vijfentwintig sche pen zullen moeten verdwij nen. Er zal dus een vloot blij ven van 95 tot 105 schepen. De bemanning loopt zodoen de terug van 660 tot 535 585 personen. Voor 75 tot 125 Ur kers biedt de Noordzee hier door geen emplooi meer. Structuurverbetering Gedeputeerden zijn voor een overgangsregeling, waardoor vissers financiële bijstand krijgen in een moeilijke peri ode tot dat de situatie in deze bedrijfstak is verbeterd. Het in de vaart houden van de Urker vloot wordt door hen ook van grote betekenis ge acht met het oog op het in standhouden van vele aan de visserij verwante activitei ten. Indien zo'n overgangsre geling niet mogelijk is. dan moet er iets anders gebeuren In dat geval zou een nieuwe saneringsregeling aanbeve ling verdienen ter oplossing van de alsdan ernstige pro blemen. Andere ideeën om Urk oit de zorgen te halen, zijn, aldus het provinciaal bestuur in een brief aan „Den Haag", een structurele verbetering van de investerings- en ult- breidingsvoorwaarden voor het bedrijfsleven, verbete ring van de onderwijsmoge lijkheden ten gerieve van de jongeren (het opleidingsni veau is er gemiddeld laag) en verbetering van de mogelijk heden voor hen die na hun vijftigste afvloeien uit de Noordzeevisserij (kans op an der werk is er thans voor hen nauwelijks). Volgens gedeputeerden moet in dit verband ook gekeken worden of er voor deze groep nog een toekomst ligt op het IJsselmeer. De vangsten op dit water zijn de laatste tijd rijk te noemen Mogelijk zou het aantal Urker schepen op het IJsselmeer te vergroten zijn, voor zover dit verant woord is. Op 1 Januari 1977 bestond de Urker IJsselmeer- vloot uit 18 vaartuigen: één achtste van het totaal aantal vissersscghepen dat zich nog op dit water bevindt. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De verloskundige hulp in ons land kan verbeterd wor den door de invoering van een „zwangerschapskaart". Alle belang rijke gegevens, die vergaard worden bij zwangerschapscontroles, zouden op die kaart moeten staan; mede aan de hand van deze gegevens kan dan bepaald worden waar de vrouw bevallen zal; thuis of in een zieken huis. De centrale raad voor de volksge zondheid zegt dat in een advies aan staatssecretaris Hendriks. De raad vindt, dat de eigen wens van de vrouw over de plaats van bevalling „een zwaarwegende factor" moet zijn als er geen medische noodzaak is voor opname in een ziekenhis. De keuzemogelijkheden thuis, in het ziekenhuis onder leiding van vroed vrouw of huisarts of poliklinisch (binnen 12 tot 36 uur weer naar huis) staan op een lijn. „Deze mogelijk heden moeten ook financieel gelijk gesteld worden", luidt het advies. Bevallingen met medische indicatie mogen alleen gebeuren ln de daar toe erkende afdelingen van algeme ne ziekenhuizen, onder leiding van een specialist. Er moeten kwaliteits eisen worden opgesteld, waaraan die afdelingen dienen te voldoen. De raad pleit ook voor „samenwer kingsverbanden" tussen verloskun digen, huisartsen en specialisten. Daarvan kan eveneens een verbete ring van de verloskundige zorg wor den verwacht. HILVERSUM (ANP) - „In de afge lopen twee jaar is in Suriname niet hard genoeg gewerkt aan de ontwik keling van het land." Dat gaat de demissionaire minister voor ontwik kelingssamenwerking drs J. Pronk zeggen aan het slot van een reporta ge, die VARA-visle vanavond wijdt aan de opbouw van het nu twee Jaar onafhankelijke Suriname. „Er zijn nogal wat mensen teleur gesteld over hetgeen er in de afgelo pen twee jaar in Suriname tot stand Is gebracht en ik deel ook een beetje die teleurstelling," zo zegt Pronk. HIJ vindt dat er onvoldoende echt gewerkt is aan de ontwikkeling van andere gebieden dan Paramaribo en West-Suriname. „Er is ook onvol doende gedacht aan het creëren van echte werkgelegenheid, bijvoor beeld door middel van landbouw en klelnlndustrie." Pronk zegt voorts te vinden dat er door sommigen op sommige departementen ln Para maribo onvoldoende hard ls gewerkt. Hij zegt verder van mening te zijn dat de samenwerking tussen Neder land en Suriname kritischer moet worden dan in de afgelopen twee Jaar het geval is geweest en wil dat Suriname een heel goede regering krijgt. „Ik vind, dat sommige minis ters ln Suriname vervangen zouden kunnen worden door mensen, die gewoon harder willen werken," al dus Pronk. In de reportage vanavond op Neder land 2 om 21.20 uur, wordt een beeld gegeven van de stand van de ont wikkeling sinds de onafhankelijk heid met name ln West-Suriname. ..Ik moet echt wat meer zakgeld heb ben om mijn huishouden te kunnen doen

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 3