Uit brieven van lezers FAMILIEBERICHTEN" WOENSDAG 7 DECEMBER 1977 TROUW/KWARTET W Deze rut*'e* is uitsluitend bestemd voor Korte reacties op m deze Krant gelezen bencftten artikelen en commentaren, en met voor gedictiten open oneven, oproepen ot reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De inzendingen voor deze rubnek dienen zo beknopt mogeii|k te zqn De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Het is ons helaas'niet mogelijk over elk geval van bekoring ot metpiaatsmg (doorgaans een gevolg van een te groot aanbod) te corresponderen Sneven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw, Postbus, 859. Amsterdam Bij publicatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld Nu de WD (43) Mr. Scholten. het is voor de progres sieve CDA'ers heel eenvoudig om het roer om te gooien. Dat hoeft u niet over te laten aan de PvdA De CDA heeft alle gelegenheid te tonen een progressieve partij te zijn. Maar zoals Van Agt niet bang was de regering op het spel te zetten, zo zult u er niet tegen op moeten zien de CDA op het spel te zetten. Indien u werkelijk een progressief beleid wenst. Wie is hier de grote verliezer? Ik geloof de Kerk. Want buiten- staanden beoordelen ons geloof niet naar onze woorden maar naar onze daden. Doorn H. Burger Nu de WD (44) Jan Nico Scholten schrijft ook weer na wat zovelen al vóór hem hebben geschreven, dat „de Nederlandse kiezer" op 25 mei geen CDA-WD- kabinet had bedoedl. doch moet men kennelijk begrijpen een PvdA-CDA-kabinet. Waar halen de ..progressieve" scribenten van aller lei gading die malligheid toch van daan? Rond één derde van de kie zers heeft op Den Uyl gestemd; die wilden de PvdA ..aan de macht"; minder niet en anders niet. Er stond op geen enkel stembiljet, dat de PvdA met het CDA zou willen gaan regeren, noch dat de partijen van het CDA met de PvdA een rege ringscombinatie zouden willen vor men. Het is het goed recht van elk van de partijen, zulk een combinatie aan te gaan met een andere partij waarmee beste samenwerking-in-re- delijkheld valt te verwachten, waar in zoveel mogelijk van eigen pro gram kan worden verwezenlijkt. Op zichzelf is dan iedere fatsoenlijke democratische partij goed als part ner; wat dat betreft is de keuze inderdaad lood om oud ijzer. En als de PvdA dan een ondemocratische meerderheidsstrategie wil drijven, nu dan is het CDA daarvoor niet thuis en dat heeft dan echt niets te maken met onchristelijke ge kwetstheid die niet in staat is tot het maken van een „breed gebaar", maar èlles met gezonde staatkunde waar land en volk wel bij varen! en gaat het zo nodig en zo mogelijk een akkoord aan met de WD. Die is toch niet melaats? Of wel. Jan Nico? Scherpeozeel (Gld.) K. Groen Nu de WD (45) De PvdA heeft de Vogel (Den Uyl) over het net laten vliegen. Dit heb ben ze volledig aan zichzelf te wij ten. en dus ook zichzelf te verwijten. Ik heb zeer veel waardering voor de heer Van Agt en wens hem sterkte en wijsheid toe om de éénheid van het CDA te bewaren straks in een regering met de WD. En aan het adres van de zeven, ik hoop dat ook zij hier zeer loyaal aan meewerken. Uithuizen S. J. Bouwman Wolkers Bij het interview met Jan Wolkers in Trouw 3 dec., de volgende kantteke ningen: 1. De Bijbel is openhartig over „seks", in tegenstelling tot het 19e eeuwse victorianisme. Akkoord. Doch wordt in de Bijbel niet steeds genorméérd gesproken? Komt het bijbelse woord „schandelijk" nog in de boeken van Wolkers voor? Overi gens, dat hangt natuurlijk met het genormeerde spreken samen, komt overspel e.d. bij de bijbelse profeten veelal ter sprake niet slechts als menselij k-drama maar als symbool van het god-mens drama (afhoere- ren van Jahweh) zo ook in de geci teerde gelijkenis van de beide meis jes uit Ezechiêl 23. 2. Beneden alle peil is het. wijlen professor K. Schilder in het kader van een flauwe woordspeling als „adder" te betitelen. Door velen wordt (werd?) hij wellicht als scheurmaker beschouwd, doch ook zij zullen niet kunnen ontkennen, hoe deze man op aangrijpende, zij het eigen-aardige, wijze aan duizen den de glorie, het recht en de barm hartigheid van God en Christus heeft verkondigd. En al heeft het hem niet als Gerrit van der Veen zijn leven gekost, wél was hij in 1940 een der eersten die ons volk onbevreesd openlijk opriep tot geestelijke weer stand (De schuilkelder uit, de uni form aan!). 3. Oneindig belangrijker dan (toen nog) dominee Schilder is de door deze aan de heer Wolkers bediende doop zélf. Diep treffend dat ook bo ven dit kind in Oegstgeest, dat later zoveel de dood zou bepeinzen, weer klonk de gebeeldhouwde taal van de klassieke gereformeerde doopsfor- muliergebeden: „opdat het met Hem begraven worde door den doop in den dood en met Hem moge op staan in een nieuw levenHem aanhangende met waarachtig ge loof. vaste hoop en vurige liefde opdat het dit leven (hetwelk tocL^ niet anders is dan een gestadig 1 dood) om Uwentwil getroost verb J te." Onverhoord gebed? Bij de fantf lie Jan Wolkers thuis ligt de Bijbe gelukkig nog voor 't grijpen! Kampen P. Peljf Overgang nov.) heef/^ e r.-k. kergl i of andei B KnaiHo Jac. B. Looijen (Trouw 30 nov gelijk. Ik heb destijds de niet verlaten, omdat een protestantse kerk mij boeide. D reden daarvan was: „Jezus boeidt mij" (dat is ook de titel van een van mijn boeken). Ik wist het vanuit dtJOf ervaring met mijzelf en ook met de^- andere kloosterlingen: mensen, en dus ook kerken, stellen altijd telei Maar ik was ook tot de geloofszekerl heid gekomen: Christus stelt nooil 31 teleur. Daarom zocht ik aansluiting ïtl bij een kerk die (destijds) heel dui-jin delijk het „Christo solo allee Christus" beleed. Velp (Geld.) H. J. Hegge^, li u1" U ker u kunnen van maandag to! en met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6 Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Code dankbaar hopen wij op 19 december a.s. met onze ouders, groot- en overgrootouders, de heer en mevrouw W. de Boer en N. de Boer-Teerink de dag te gedenken waarop zij 60 jaar geleden in het huwelijk traden. Mede namens hun klein- en achterkleinkinderen, F, A. de Boer J W de Boer-Kruithof Den Helder. 7 december 1977 Goede Reede. Julia na plein 4 Gelegenheid tot gelukwensen op 19 december 1977 van 5 00 tot 6.00 uur n m in rusthuis Goede Reede te Den Helder. Julianaplein 4. „Leer ons Heer beseffen dat Gij het alles deed" God heeft thuisgehaald na een langdurige ziekte van Zijn moegestreden kind, mijn geliefde doch ter. onze zuster, schoonzuster en tante Francina Augustina Rolling echtgenote van de heer J. Zouteweile op de leeftijd van bijna 66 jaar Rotterdam, 3 december 1977. Rotterdam: Mevr. K. Rolfing-Klos Canada: J. Friend-Rolfing N. J. Friend Amsterdam A. Siebel-Rolfing Rotterdam: J. E. A. Rolling Rotterdam: J. Kok-Rolfing Rotterdam: H. F. Ouwehand-Rolfing G. Ouwehand Leersurn J F. Rolfing C. W. Rolfing-v.d. Heyde En nu. u-ot verwacht ik. HereMijn hoop. die is op U! Psalm 39 8 In volle vrede ging van ons heen. onze lieve zorgzame moeder, oma en overgrootmoeder Gerritje Helena Bronsema van den Berg Op de leeftijd van 87 jaar. Sinds 18 november 1970 weduwe van Jan Bron sema F Bronsema J. Bronsema-Haasnoot Tynaarloo: H. M. Bosch-Bronsema Rome. (Italië): A J. Bronsema M. Bronsema-Noordzij 's-Gravenhage: J. G. van der Harst-Bronsema C. van der Harst Assen: C. C Crajé-Bronsema B Craje Zoeterwoude: G. H van Peet-Bronsema P J. van Peet Klein- en achterklein kinderen Assen. 5 december 1977 „De Vijverhof', Vredeveldseweg 75 De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 9 december om 14.00 uur in de Andreaskerk. Dei- manstn.it 7. s-Gravenhage. waarna de begrafe nis zal plaatshebben om ongeveer 15.00 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Sir Winston ChurchilUaan 233 te Rijswijk (Z.-H.) Gelegenheid tot condoleren voor de rouwdienst in de Andreaskerk. Corr.adres: Waterstraat 131. Assen. Van ons is heengegaan onze geliefde moeder, groot- en overgroot moeder Aagje de Boer-Wynia op de leeftijd van 83 jaar, sedert 17 december 1969 weduwe VAN Tjebbe Fokke de Boer. Zij verlangde bij haar Heer en Heiland te zijn. „Zie. Ik maak alle din gen nieuw." Drachten: J. Jaarsma-de Boer J. Jaarsma Dokkum: W. de Boer G. de Boer-Visser Hantumhuizen: J. de Boer W. de Boer-Tilma Broek op Langendijk: D. de Boer Hantumhuizen: T. Tilma-de Boer J. Tilma Nijmegen: W. Will-de Boer L. Will Voorthuizen: S. J. de Boer S. de Boer- Van der Kou we Enkhuizen: A. Kooiker-de Boer A. Kooiker klein- en achterkleinkin deren Op vrijdag 9 december zal een rouwdienst houden worden in de Ge- ref. Kerk te Ternaard om 2.00 uur. Vooraf gele genheid om te condo leren. Ternaard, 6 december 1977 Rusthuis „Spiker". Corr. adres J Jaarsma, De Zwaden 15. Drachten Na een langdurig lijden nam God uil onze familie kring weg onze geliefde broer en zwager Jacob Jongeneel echtgenoot van Cornelia Pronk, eerder echtgenoot van M. J. Knoppert en M. A. Boot, in de leeftijd van 79 jaar. Katwijk a.d. Rijn: A. Vooys-Jongeneel A. A. Vooys Hoofddorp: Jac. C. van Vliet Nieuw-Vennep: W. A. M. Vreeken-Jongeneel L.M. Vreeken Koudekerk a.d. Rijn. G. Jongeneel-van Tilburg Rietveld: S. Jongeneel-Van Vliet Alphen a.d. Rijn: G. Jongeneel J. M. Jongeneel-Bos Westbroek: S. Jongeneel-Dorrepaal Haarlem: J. T. v.d. Wijngaard Nieuw-Vennep: Joh. Jongeneel H. M. Jongeneel-de Kleuver Alphen a.d. Rijn: J. van Wieringen-Jongeneel C. van Wieringen Alphen a.d. Rijn. 6 december 1977. De Hecre nam tot Zich onze beste vriend Henk Speijer Wij hebben in hem een hartelijke en trouwe vriend verloren. fam. Hameeteman fam. Grooteboer fam. Hoekstra fam. Verhey Rotterdam H'berg. 6 december 1977 Enige en algemene kennisgeving Tot onze droefheid is overleden onze vader en grootvader Hendrikus Brons op de leeftijd van 81 jaar. Rotterdarrr H. Brons S.- Brons-Van Lijf Amstelveen: J. Brons W. Brons-Roos Rotterdam: W. Brons G. Brons-van den Berg en kleinkinderen 's-Gravenhage, 5 december 1977. Jan Muschlaan 198. Correspondentieadres W Brons Flons Versterlaan 1, Rotterdam. Geen bezoek en geen toespraken De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag a.s. op de algemene begraafplaats „Crooswijk". Kerkhof laan 1 te Rotterdam. Vertrek vanaf het woonhuis om 12.30 uur. Aan komst aan de begraafplaats circa 13.20 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de kapel. Tot onze verbijstering werd ten gevolge van een ongeval plotseling van ons weggenomen, onze lieve Alwin leeftijd 36 jaar. Adreènne Polderman Patricia Elwine en verdere familie Bilthoven. 5 december 1977 Rubenslaan 2 Geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in de rouwkamer Soestdijkseweg 265 Z te Bilthoven; aldaar geen bezoek. De crematieplechtigheid zal plaatshebben vrijdag 9 december om 14 uur in aula I van het crematori um „Daelwijck", Floridadreef te Utrecht-Noord (Overvecht) Na de plechtigheid gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Als gevolg van een noodlottig ongeval is op 5 december plotseling overleden, de heer A. Polderman Secretaris van onze Vereniging Wij verliezen in hem een toegewijd medewerker. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw en 2 kinderen. Bestuur Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen Zeist, 6 december 1977 Driebergseweg 3. Met grote verslagenheid delen wij u mede, dat als gevolg van een verkeersongeval op de avond van 5 december in de leeftijd van 36 jaar van ons is weggenomen, de heer Alwin Polderman Secretaris Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen Hij was een fijne collega en een goede vriend. Zeist. 6 december 1977. Driebergseweg 3. Personeel Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen Met diepe droefheid berichten wij u. dat na een langdurig, geduldig gedragen lijden, heden zacht en kalm van ons is heengegaan mijn lieve man, onze goede vader en opa Jan Cornells Verheul op de leeftijd van 65 jaar. Uit aller naam: C. Verheul-van der Wolk Amsterdam. 4 december 1977 Simonskerkestraat 35 Geen bezoek aan huis Geen toespraken Gelegenheid tot afscheid nemen in een rouwka mer van de coöperatie PC Ookmeerweg 273, Am sterdam-Osdorp woensdag van 14.30-15.00 en 18.00-20.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben donder dag 8 december a.s. tegen 14.45 uur op de begraaf plaats „Westgaarde", Ookmeerweg/Osdorperban, Amsterdam-Osdorp (bereikbaar met bus 23). Hoewel wij wisten van zijn ernstige ziekte werden we toch nog opgeschrikt door het heengaan van onze medewerker en collega, de heer J. C. Verheul Zijn humor en opgewektheid zullen steeds in onze herinnering blijven. Moge zijn vrouw en kinderen de kracht ontvangen om dit verlies te dragen. Directie en collega's Trouw/Kwartet B.V. Amsterdam, 4 december 1977. Uit onze familiekring heeft de Here tot Zich genomen onze jongste broer en zwager Hans em. predikant van de Chr. Geref. Kerk van N leuw-Amsterdam. Geboren 14 januari 1913. Apeldoorn: J. P. de Bruin A. L. de Bruin Scherpenzeel (Gld.): H. J. Jonker-de Bruin G. Jonker Apeldoorn: L. A. de Bruin H. de Bruin-Denekamp Arnhem p. J. M. de Bruin G. A de Bruin-Otter Nunspeet, 6 december 1ST? Wat geen oog heeft gezien en geen oor heeft geh( ord en wat in geen mensenhart is opgekomen, al wat God heeft bereid voor degenen, die Hem liefhebben. 1 Cor. 2 9 Heden nam de Here tot Zich in Zijn Heerlijkheid mijn innig geliefde man. onze zorgzame vader en lieve opa Bauke Baites van der Schaaf op de leeftijd van 76 jaar. Amsterdam. F. van der Schaaf-Pasveer Amsterdam. H. van der Schaaf A. van der Schaaf-Bos Dordrecht. H. van der Schaaf A. G. van der Schaaf-van Engeland Amsterdam, J. H. van der Schaaf C. van der Schaaf-Holster Saskia, Bob en Kees Amsterdam, M. P. van der Schaaf Amsterdam, 5 december 1977. Plantage Badlaan 16 boven. Geen toespraken. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek donderdag avond van 7-7.30 uur in het gebouw van de Protes tantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P.C.B. u.a., Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 9 decem ber om 14 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruislaan te Amsterdam. In alle rust is, na enige moeizame jaren, in vol en stil vertrouwen, naar zijn Hemelse Vader gegaan, onze lieve man, vader en opa Hendrik van Setten op de leeftijd van 75 jaar. Renswoude: A. van Setten-Davelaar Twello: H. H. Stol-van Setten E. H. Stol Marco, Frank en Harald Barneveld: H. J. van de Hoef-van Setten J. van de Hoef Arin, Gerke en Rian Renswoude. H. J. R. van Setten A. van Setten-Ruhrwiem Renswoude. 6 december 1977. Esdoornlaan 8. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren vrijdag van 19.30- 20.30 uur en na de begrafenis in gebouw „Reho- both". Kerkstraat te Renswoude. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden zaterdag om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats. Oude Holleweg te Renswoude. Na een langdurige ziekte is van ons heengegaan onze zeer gewaardeerde medewerker en collega, de heer T. de Blécourt Bedum, 4 december 1977 Direktie en medewerkers Bats' Automobielbedrijf B.V. Bedum „Ik weet dat mijn verlosser leeft." Na een lang ziekbed nam de Here tot Zich onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Johanoa Clasina van Selm-Boerefijn weduwe van Jacob van Selm, op de leeftijd van 82 jaar. De Bilt: C. Boer-van Selm Hamilton (N.Z.): J. van Selm C. van Selm-Verhoeven Huizen (N.H.): E. van Selm G. van Selm-Jansen Wellington (N.Z.): J. van Selm A. van Selm-Nap Hardegarijp: Th. Stellingwerf J. Stellingwerf-Bakker Klein- en achterkleinkinderen Utrecht. 5 december 1977 „Tamarinde", Neckardreef 6 Corr.adres: Disselweg 8, Huizen (N.H.) De overledene is opgebaard in de rouwkamer van „Tamarinde". Gelegenheid tot condoleren aldaar woensdag van 19.30-20.30 uur. Geen bloemen De teraardebestelling zal plaatshebben donder dag 8 december om 14.30 uur op de begraafplaats „Tolsteeg". Opaal weg. Vooraf zal om 13.15 uur een rouwdienst worden gehouden in „Tamarinde". Geheel onverwacht nam de Here van ons onze lieve moeder en oma Maria Hendrika van den Brom-Hommel op de leeftijd van 76 jaar. ,,'k Heb Jezus lief! Hij is mijn licht en kracht." W. van den Brom J. van den Brom-Heinen Ton en Dick C. van den Brom J. M. van den Brom-Schoonenberg Mary, Silvia. Gerard en Jos Utrecht. 5 december 1977. Corr.adres: Nijldreef 21, Utrecht. De overledene is opgebaard in de rouwkamer Schoolstraat 12. Gelegenheid tot condoleren al daar donderdag van 19-19.30 uur. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 9 december om 10.45 uur op de begraafplaats „Tol steeg", Opaalweg Heden overleed, in de Hope des Eeuwigen Levens, voor ons onverwacht, onze geliefde broer en oom Arie Kok in de ouderdom van 70 jaar. P. Kok P. Kok L. Kok Pernis, 5 december 1977 Saturnuspad 3a. Aan huis liever geen bezoek De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Ikazia ziekenhuis te Rotterdam. Gelegenheid tot rouwbezoek aldaar donderdag avond van 8 tot 8.30 uur. De Bijzetting in het familiegraf zal plaats hebben vrijdag 9 december a.s. op de algemene begraaf plaats te Pernis. Vertrek vanaf het woonhuis om 1 uur. Dc Algemene Kerkeraad van de Gereformeerde/ Kerk Diemen - Watergraafsmeer - Bijlmer geeft V met ontroering kennis van het overlijden van 1 broeder Abraham Johannes Topman Wij denken met dankbaarheid aan wat hij vele jaren voor onze gemeente betekende. De God en Vader van onze Here Jezus Christus trooste zijn vrouw, kinderen en familie met de belofte van het eeuwige leven. Namens de Algemene Kerkeraad Drs. C. P. T. Rijper, praeses M. v.d. Wal, scriba. Alle schoon dat de aard kan geven, blijkt een pad dat tot U voert. En alleen is leven leven, als het tot de dood ontroert Heden ging van ons heen onze lieve vader, groot- en overgrootvader Maarten Johan van der Kleij op de leeftijd van 84 jaar. Rotterdam: J. D. Verheyen-van der Kleij P. C. Verheyen A. P. van Huet-van der Kleij P. A. van Huet Voorburg: C. W. Scheurkogel-van der Kleij A. Scheurkogel Zwijndrecht: M. A. Kats-van der Kleij J. Kats klein- en achterkleinkinderen Rotterdam. 4 december 1977. Correspondentie-adres: v. d. Meydestraat 33a, Rotterdam-3004. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7 tot 7.30 uur in de rouwkamer „Silentium", Mathe- nesserlaan 486. De teraardebestelling zal plaatshebben donder dag 8 december op de begraafplaats Oud-Kralin gen". Kralingseweg 334, na aankomst in de kapel om 10.30 uur. Vertrek vanaf de rouwkamer om 10 uur. Uw bewijzen van deelneming, betoond tijdens de ziekti U| en na het overlijden van mijn geliefde man, onze zorgr" me vader, schoonvader en opa Johannes Jacobus Mooten maken het ons onmogelijk u allen in een persoonlij^ schrijven te bedanken. Uw belangstelling persoonlijk, schriftelijk of in de vors van bloemen tot uitdrukking gebracht, heeft ons ve< goed gedaan, daarvoor willen wij langs deze weg harte lijk danken In het bijzonder danken wij de weleerwaarde heer d u van Niel voor de geestelijke bijstand. H.H. doktoren vai n Rijnsburg alsmede doktoren en verplegend personee n van de hartbewaking van het Academisch Ziekenhuis t 41 Leiden voor de medische verzorging en de liefdevol! l verpleging, de begrafenisvereniging „De Laatste Eer v en de heer N. van Rij voor de correcte uitvoering van d V begrafenis. k Mede namens kinderen en kleinkinderen: M. J. Mooten-de Mooij Rijnsburg. december 1977 Burg. Meiboomstraat 17.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10