Corbulo komt routine te kort AHC wacht nog op winst Van Helden dingt naar kernploeg f Vierde plaats kan i Punch nog redden Aangeslagen AMVJ toch naar winst PSV sterker in Amsterdam Chinezen ook in Frankrijk erg sterk Sanders winnaar Kadertitel voor Piet Vet 'Dissident' snel op 500 meter Nederlaag tegen Den Bosch N LunaJ .i Allen Weerbaar nog ongeslagen in korfbalstrijd MAANDAG 5 DECEMBER 1977 Trouw/Kwartet 1«A door Koos Hamer VOORBURG Ze gingen er allemaal even goed voor zitten, de vijfhonderd toeschouwers in de Voorburgse sporthal De Vliegermolen die hun Corbulo kwamen aanmoedigen tegen AMVJ. Dat zelfde AMVJ dat woensdagavond zo verrassend afging in de halve finale voor de Nederlandse volleybalbeker tegen WC. de Vughtse debutant in de eredivisie volleybal. Die Voorburgse toeschouwers hadden in de eerste set ook alle reden er eens goed voor te gaan zitten Op dat moment leidde de Voorburg se ploeg in de eerste set met 14-10 Een blik op de ranglijst wijst onmid dellijk op het verrasende van deze stand. Corbulo immers verkeert in de onderste regionen van de rang lijst in de eredivisie volleybal. Een set pakken op dit AMVJ zou al sen satie genoeg zijn. De kans van slagen was beslist niet denkbeeldig. De Am- stelveense ploeg zat duidelijk opge scheept met de kater van woensdag. Kees van der Kruk. de langste aan valler bij de Voorburgers daarover: ..We dachten inderdaad dat we van deze situatie konden profiteren. Een eventuele winst had ons behoorlijk kunnen opzadelen. Op de beslissen de momenten schoten we echter dui delijk te kort." Het probleem maar Corbulo mee zit openbaarde zich het meest duidelijk toen de winst in de eerste set zo te pakken viel: de ver jonging in de ploeg brengt een grote onzekerheid in het spel. Managec coach Henk Heemskerk over dat ver schijnsel: „De jonge jongens hebben momenten dat ze subliem spelen. Op andere ogenblikken falen ze echter op de meest vreemde manieren. Dat werkt zo aanstekelijk op de anderen, dat die ook fouten gaan maken. We proberen met praten daar over heen te komen. Er zit al een duidelijke verbetering in het spel". Die vesbetering werd door de club- aanhang duidelijk gewaardeerd. Dat bleek na de snelle 1-4 start van de Amstelvense ploeg toen Corbulo die stand naar 7-4 omboog. Dat werd berrlkt door een behoorlijke dosis enthousiasme. Zowel met de serve als met een gevarieerde aanval werd driftig doorgevochten, zodat de Am- stelveense ploeg bij 11-8 en 12-8 in time-outs moest vluchten. „Jullie meten er voor vechten", was toen duidelijk de instructie die meegege ven werd. De ploeg van Jurrien Kooien kon dat vechten voorlopig in die periode nog bestrijden. Met 14-11 leek de set- winst voor het grijpen. Het gebrek aan routine om de zaak koelbloedig te beslissen openbaarde zich toen duidelijk. Het begon met een netfout van Joop Kuipers, het eeuwige ta lent dat maar niet goed doorbreekt Het blok van de Voorburgers, dat daarvoor nog al eens positieve din gen had gedaan was ineens nergens meer Het gevolg was. dat uiteinde lijk toch nog met 15-17 verloren werd. In de twee volgende sets was de Voorburgse ploeg te veel aangesla gen om zich opnieuw zo'n kans te cremeren. Het maakte Jacques de Vink. de tweede spelverdeler naast Jurrien Kooien moedeloos. „Hoe kun je vrolijk blijven als Neerlands hoop zo de kansen laat liggen." verzuchtte hij. Kees van der Kruk. die op de hem bekende manier weer zeer wis selend speelde probeerde de stem ming nog wat op te vijzelen met een kreet. „Jongens houdt er leven in" Het was echter vergeefs Met 10-15 en 12-15 moest de 0-3 nederlaag ge ïncasseerd worden Het betekent voorlopig de op één na onderste plaats op de ranglijst RENNES (AFP) - Bij zijn eerste bezoek aan Europa laat de 19-jarige sportstudent Lu Chi-Wei uit Peking in tafeltenniskringen een spoor van verwoesting achter. Nadat bij één week eerder de open Scandinavi sche titel opeiste, incasseerde hij dit weekeinde de open titel van Frank rijk. In de finale van het evenement in Rennes versloeg hij voor 3800 toeschouwers de Hongaar Tibor Klampar met 21-9, 21-10, 21-18. Voordien had hij de Hongaarse ver dediger Kreis ook al met 3-0 afge troefd. Lu Chi-Wei geldt thans als één van de voornaamste favorieten voor het wereldkampioenschap 1979 in Noord Korea. In totaal zegevierden de Chinezen in zeven van de acht onderdelen. Al leen in het heren dubbelspel dron gen de Chinese combinaties niet door tot de finale. De finale van het dames enkelspel was daarentegen een geheel Chinese aangelegenheid. Yang Ying won met 21-14, 21-10, 21- 11 van Tung Ling. De Nederlandse deelnemers (Anne Vlieg en Han Gootzen) en deelneem sters (Brigitte Kooter en Sonja van Weelderen) aan de open Franse ta feltenniskampioenschappen waren zaterdag in de individuele spelsoor- ten allen al voortijdig Uitgescha- waarscniiniiiK een van ue keld. Noorderling Anne Vlieg (Mid- dTt Ceës Keiizer de h^le stars) bracht het in het enkelspel tot ",!f,ah de laatste zestien, na een overwin- wedstriJd hee" ^egespeeld, hoewel AMSTERDAM - Terwijl PSV in het Olympisch stadion in Amsterdam weinig moeite had met Ajax, kregen de handballers van dezelfde vereni ging in de naast het stadion gelegen sporthal, tegen AHC heel wat meer problemen te verwerken. In de slot fase ging AHC. dat de geblesseerde Bob Sondaar moest missen, maar wel na lange afwezigheid Cees Keij- zer weer in de ploeg had. echter toch door de knieën. De 16-17 overwin ning was voor PSV de eerste zege sinds zes jaar op de Amsterdamse vereniging. Cees Keijzer die vanwege een enkel blessure twee maanden niet heeft gespeeld, kon echter zijn ploeg niet het zelfvertrouwen schenken waar deze zo'n gebrek aan heeft. Na vijf wedstrijden hebben de Amsterdam mers nog maar één puntje, behaald uit een gelijkspel tegen De Gazellen. Toch vindt coach Wim de Wit dat er nog niet gewanhoopt hoeft te wor den. „Als we maar een keer een wed strijd winnen dan gaat het volgens mij wel weer. De ploeg gelooft niet in zichzelf en ik weet niet wat ik daar aan moet doen". Dat was waarschijnlijk een van de hing van 3-1 tegen de Luxemburger J*}** Haas TPfjpn Hp w»striuitspr t.picc ^rugzaKie „voor ae weasinja spre Haas. Tegen de Westduitser Leiss - ,n, n 0 ken we dat af. Als iedereen ermee echter was Vlieg kansloos. 0-3. Han gaat dan doet Cpps rip hplp Gootzen verloor in de tweede ronde aKKoora 8aat aan doet cees de hele wedstrijd mee, mits zijn enkel het houdt." Aanvankelijk leek het erop dat Keij zer inderdaad zijn stempel op deze wedstrijd zou drukken. In de begin periode liep er echter steeds een PSV-er bij Keijzer in de buurt en al snel was het gevaar dat van hem uit ging bezworen. Slechts een keer zag hij kans om in de eerste helft uit een WEST-BERLIJN De Nederlandse dames zaalhandbalploeg ls In de strijd om het wereld- Icamplonshap In de B-groep ln West-Berlljn goed van start gegaan. In de openingswedstrijd tegen het favoriete West-Duitsland zorgde de ploeg van Jan Alma voor een regelrechte sensa tie door met 10-10 gelijk te spelen (treffers van Hannle de Kok 5. MJep van Beek 2. Ingrid van Koppen 2 en Marjo Smeets) en gistermiddag werd ln de tweede wedstrijd het zwakkere Spanje met 15-9 verslagen (treffers nu van Hannle de Kok 6. Mieke Pottuyt 3. Els Boosten 2. Marijke Barth 2. Mïep van Beek en Peggy Brouwers) Nederland heeft door deze resulta ten uitzicht behouden op een van de bovenste twee plaatsen ln poule A. die recht geven op verdere deelneming in dit toernooi. aanval te scoren. Wél schoot hij nog twee strafworpen raak, nadat Bert Rijkenberg tegenover PSV-doelman Frank Maas vanaf zeven meter een keer had gefaald. In de tweede helft bleek dat Keijzer conditioneel nog wel wat tekort kwam. Coach Antonioni van PSV was z'n collega De Wit er dankbaar voor dat hij Keijzer ondanks zijn minder goede spel toch handhaafde. „Cees Keijzer kwam in de tweede helft duidelijk kracht tekort. Meest al is hij wel gevaarlijk met z'n ondei handse schoten en door zijn aandei in de aanval. Hij ziet dan kans onj twee man te binden. Dat kwam er nafVL de rust helemaal niet meer uit. Hi^j schoot vrij weinig en onzuiver. Ik zoii0, hem er uit gehaald hebben." ]Jfll Ondanks z'n slechte tweede helfl was Keijzer niet ontevreden over ziji| optreden. „Ik heb twee maandei niet gespeeld daar moet je wel rekej ning mee houden. Om mijn enkej niet te forceren heb ik expres nojj een beetje voorzichtig gespeeld, tweede helft ging voor mezelf oo^ niet lekker, maar ik weet niet waa; om de coah me er niet heeft uitgej haald. We hadden deze wedstrijd naj tuurlijk wel moeten winnen, maai het is nog geen tijd om bij de pakkei neer te gaan zitten. Ieder jaar zijn we* er nog gekomen dus ook dit jaar zaf het wel goed gaan." Doelpuntenmakers AHC: Bart Rijf!®' kenberg 3. Cees Keijzer 3, Frank vair* Weerdenburg 3. Rob te Rehörst 3|"el Kees Swart 2. Florian Willems 1, Aosla van der Vliet 1. PSV: Henri Mut?ma saerts 5. Paul Bosman 4. Silvio vaa|vo< Gooi 3. Andre Hoovers 2. Hans Mor-i.. riën 2, Noud van Dal 1. EREDIVISIE HEREN: Sittardia-Hercules 16<b 12. De Gazellen-Swifl Arnhem 15-14. E en O-u Hermes 22-24. AHC31-PSV 16-17. Swift Roer-,a mond-Blauw Wit 12-29 Stand: Siltardia 5-lOJ Blauw Wit 5-10. Hermes 5-8. PSV 5-7. Gazellen, 5-6. Swift Roermond 5-2. Swift Arnhem 5-2. E eni O 5-2. Hercules 5-2. AHcl 5-1 j van de Hongaar Kreisz (0-3). Ook het damesdubbel Kooter-Van Weelde ren bereikte de laatste zestien. De tegenstand van de Chinese dames Jan Jing en Jang Jen Sjoen was daarna echter onoverkomelijk: 0-3. In het herend ubbel werden Vlieg en Gootzen, in de eerste ronde, even eens uitgeschakeld door Chinezen, te weten: Toeng Sjen en Wej Tsjing Sjeng. Vlieg, die vrijdag in de lan- denwedstrijd met Gootzen ook al door China een halt werd toegeroe pen. werd in de tweede ronde van het gemengd dubbelspel, met inval ster Brigitte Kooter (Avanti) uitge schakeld door een Chinese combina tie: Hoeang Toen Sjen en Jan Jen Sjoen. De dames overleefden bij hun enkelspelen de eerste ronde niet. De smash van Peter Kool levert niet het gewenste resultaat op. Martin de Groot van AMVJ (r) blokkeert goed. Hewn: Corbulo-AMVJ 0-3 (15-17. 10-15. 12-15). Orawl-Blokkeer 0-3 (13-15. 15-17. 8-15), VC TH- burg-Geldrop VC 2-3 (4-15, 15-13. 15-7. 12-15, 2- 15). Lycurgus-WC 3-1 (15-10. 7-15, 15-6, 15-12). AMVJRLVC-Orton 1-3 (4-15. 15-9, 4-15. 9-15). Were Di-Zaan'69 0-3 (5-15. 6-15. 12-15) Stand. Heren: Blokkeer 8-16. AMVJ 7-14. Zaan '69 7-12. WC 7-8. Orion 7-6. Orawl 7-6. AMVJ- RLVC 7-6. Were Dl 7 4. Oeldrop VC 7-4. Lycur- gu* 7-4. Corbulo 8-4. VC Tilburg 7-2. Damn: Energo-UVC 3-0 (15-5, 15-6. 17-15), Cor- bulo-Dynamo 3-1 (15-6. 15-12. 14-16, 15-9), Orawl- VC Heerlen 1-3 (17-15,11-15,3-15. 3-15). Valbovol- Longa'59 3-0 (15-8. 16-14, 15-6), SFC-Orion 1-3 <7- 15. 13-15. 15-12. 9-15). DVC-AMVJ 3-1 (15-11. 13- 15 15-3, 15-11) Siand: Dames Orion 8-16. VC Heerlen 9-16. Corbulo 8-12, Dynamo 7-10. Energo 7-8. DVC 7-8. SFC 7-6. Orawl 7-6, UVC 7-4. AMVJ 8-2. Valbovol 8-2. Longa '59 7-0 JULIANADORP Via een overwin ning in de finale tegen zijn naaste concurrent Hans Sundquest, is Piet Vet voor de eerste keer in zijn carriè re Nederlands kampioen in het ka der 47/2 geworden. De 28-jarige bil jarter uit Berkhout, verzamelde in de wel spannende, maar niet zo bijs ter fraaie eindstrijd in tien beurten de vereiste 400 punten met daarbij een uitstekende slotreeks van 185. HARDERWIJK (ANP) De terug keer van Louk Sanders uit het verre oosten heeft de „oude hap" van het nationale tennis nieuwe inspiratie gegeven. Bij het tweede toernooi van het wintercircuit, dit weekeinde in Harderwijk, voorkwamen San ders, Fok, Thung en de Engelsman Paish een herhaling van het ope- ningstoernooi in Hoorn, toen 'de jeugd verrassend doorbrak. Mare Albert, de winnaar van toen, werd nu in de kwartfinales bedwongen door Rolf Thung. Frank Laprez ver loor van de geroutineerde Niek Fleu- ry en jeugdkampioen Huub van Boeckel ging tegen de Amerikaan Newberry door zijn enkel. Vanaf de halve finales waren de routiniers on der, elkaar. Van hen toonde Louk Sanders zich de sterkste, al had hij dan in de eindstrijd knap veel moei te met de hardslaande Wouter Fok (7-6. 6-4). Deze had tevoren met klein verschil gewonnen van Rolf Thung. Sanders incasseerde dus de hoofd prijs van 1500 gulden en is favoriet voor de extra premie van 2000 gul den, die wordt uitgekeerd aan de speler, die aan het einde van de vier toernooien gemiddeld de beste re sultaten heeft behaald. ZWEMMEN - Een wUselslagploei (meisje» van de zwemvereniging PSV uit Eindhoven heeft in Veldhoven het nationaal aspiran tenrecord op de 4 100 meter gebracht op 4 minuten en 36,8 seconden De ploeg bestond uit Rietje Retjndera. Marjan Eding Anneke van Kraay en Ana Hooft WATERPOLO - De Hongaarse waterpo loploeg Ferencrarot heeft dit weekeinde in Mliaan de Europese beker voor bekerwin naars gewonnen Het team uit Boedapest, dat drie jaar geleden ook aJ het sterkst was ln de eerste editie van het toernooi, zegevier de tweemaal achtereen en speelde ln de slotwedstrijd - toen er niets meer op het spel stond - gelijk tegen Pro Recco Oenua. KARATE - Nederland heeft zowel bij de landenploegen als Individueel de wereldtitel veroverd In de landenwedstnjd werd West- Duitsland tweede en Frankrijk derde BIJ het individuele kampioenschap veroverde Otu Roethof uit Amsterdam de gouden me daille door ui de finale Eugene Codsincton «Eng) te verslaan De Spanjaard Jean Pedro CarvC veroverde het brons ATLETIEK - De Amerikaan Bill Rod gen heeft in Zuid-Japan de I2e internationale marathon van Fukuoka gewonnen ln 2 uur 10 minuten en 55 seconden De Rus Leonid Mossejev '2Si werd tweede ln 2 11 57 en de Italiaan Massimo Magnam eindigde Ui 2 13 04 op de derde plaats Olympisch kam pioen op d* 5 en 10 kilometer, de Fm Lasse Vlren. die bij de Olympische Spelen in Mon treal ook nog vijfde werd op de marathon, eindigde in Fukuoka op de vijftiende plaats Zijn UJd was matig 120 40 ATLETIEK - BIJ de cross in Appelscha was junior atlete Elly van Hulst iLionitasi snel ler dan de senioren ZIJ legde de 3000 meter af ln 11 minuten 54 seconden Bij de dames werd eerste de in schaaUkrtngen bekende Anneke Zelnstra «eveneens Uocutssi ln 12.10 TURNEN - De Nederlandse Jeugdploeg he ren Cm 21 Jaar heeft ln Eindhoven de inter landwedstnid tegen Engeland gewonnen met 228 50 pnt tegen 219.70 pnt In de indivi duele eindrangschikking eindigde de Neder lander Ton Hoenkamp roet SI 85 pnt als eerste OOLF - De Amerikaanse televisiestations CBS en NBC zullen vanaf 1979 een aantal golf toernooien voor profs op de tetevtsif uitzenden Zij beulen hiervoor een bedrag van 30 miljoen dollar (70 miljoen guldeni waarvoor zij de rechten verwierven voor zo n 25 toernooien verapreid over dne jaar VOETBAL - Ferdinand Fransen (49) Is benoemd tol voorzitter van FC Twente Hij volgt Jan Masman op die ln Assen burge Van onze sportredactie AMSTERDAM Tijdens selectiewedstrijden voor de interland Noorwegen-Nederland, zaterdag en gisteren verreden in Eindho ven heeft Hans van Helden opnieuw gedemonstreerd dat hij kan worden gezien als de sterkste Nederlandse rijder. Reeds op de 500 meter maakte hij indruk door ln het directe tweegevecht met Piet Kleine een tijd van 39,88 te realiseren. Kleine eindigde vele lengtes daarachter (41,58) Op de vijf kilometer nam de oud wereldkampioen uit Hollandsche- veld weer revanche door ln de vries kou Van Helden bijna twee seconden voor te blijven (7.31,22 om 7.33,16). Gisteravond daarentegen, toonde Van Helden dat hij zich op die af stand enigszins had gespaard. Zowel de 1500 meter als de drie kilometer schreef hij op zijn naam (2.05,25 en 4 21.69). Daardoor kan Van Helden zijn plaats ln de kernploeg voor de interland tegen Noorwegen niet meer ontgaan. De Fries maakt zich overigens nu al druk over hetgeen hem na die landenwedstrijd te wach ten staat. „Ze kunnen mij niet als een hond na Noorwegen-Nederland een schop geven. Ik laat niet met me sollen. Er moet zo gauw mogelijk een gesprek komen tussen mij en verte genwoordigers van de KNSB. Maar zij moeten het initiatief daartoe nemen." Noch Egbert van 't Oever, noch su pervisor Tjaart Kloosterboer is ech ter bereid om een gesprek met Hans van Helden te arrangeren. Van 't Oever: „Van Helden ls op een gege ven moment dwars gaan liggen. Hij zal dus ook het initiatief tot dat gesprek moeten nemen. Daarvoor zal hij echt niet een knieval behoe ven te maken." Van 't Oever was over zijn pupillen dik tevreden. „Qua opbouw hebben we goede resultaten geboekt. Alle gewestrijders die tot nog toe een leidende positie innamen op de sei- zoenlijst zijn teruggedrongen. Die vijfhonderdmetertijd van Van Hel den was trouwens een dijk van een tijd." Wat betreft de gewestrijders tot voor de wedstrijden in Eindhoven nam de vrijwel onbekende Tom Oudshoorn een verrassende eerste plaats in op de seizoenranglijst. Na een acceptabele 500 meter (41.23 - vierde plaats) volgde zaterdag ech ter een teleurstellende vijf kilometer (7 45.07) De scheepstimmerman uit Rljpwetering „Dat viel behoorlijk tegen Ik ging wat moeilijker door de bochten Misschien nog een ge brek aan techniek. Ben ook pas drie jaar met schaatsen bezig." Krijgt Hllbert van der Duim geen uitstel voor zijn examen dan bestaat de mogelijkheid dat de 23-jarige pu pil van gewesttrainer Jan de Vries alsnog wordt toegevoegd aan de groep van zes voor de interland EINDHOVEN - De wedstrijden om de Bra bant trofee zijn zaterdagavond ontsierd door vele valse starts Op verzoek van Kloosterboer en Van 't Oever zou starter Marten Baret de nieuwe startprocedure volgen Dit omdat er door de internationale schaatsunie (ISU> een voorstel ls aangenomen dat de nieuwe procedu re voorschrijft. De Noren en Westduitsers wer- ken al met dit nieuwe systeem. In Nederland ls men duidelijk achter Men had gedacht dat pas -volgend jaar deze nieuwe startwijze tijdens internationale wedstrijden gebruikt zou wor- Noorwegen-Nederland. De selectie bestaat dan uit: Van Helden. Vriend, Derksen. Kleine. Schalij en Ouds hoorn. Overigens zijn er volgende week maandag in de strijd om de Domtrofee op de 500 en 3000 meter nog mogelijkheden om de tijden wat scherper te stellen. Vervolgens zal het definitieve keurkorps bekend worden gemaakt. 500 METER HEREN I Hans van Helden 39 88 sec 2 Frit* Schalij 40 48. 3 Hilbert van der Duim 41 17; 4 Ton Oudshoom 41.23; 5 Joop Pasman 41 24 5000 METER 1 Kleine 7 31 22. 2 Van Helden 7 33 16; 3 Vriend 7 33.59. 4 Sljbran- dy 7 35 15. 5 Derksen 7 38 17 EINDKLASSE MENT 1 Van Helden 85 198 pnt 2 Schalij 86 719; 3 Vnend 86 939. 4. Kleine 86 972. 5 Pasman 87 313 1500 METER HEREN 1. Van Helden 2 04 25. 2. Kleine 205 05. 3 Voorneveld 2 06 04. 4 Schalij 2 06 70 5 Vnend 2 07 77 3000 METER 1. Van Helden 4 21 69. 2 Vriend 4 26 52 3 Kleine 4.28.57.4 Derksen 4 27 06. 5 Oudshoorn 4.27.41 RESIDENTIECUP Hoewel hij tot nog toe een beetje op de achtergrond is gebleven, heeft de sprinter Sies Uilkema zaterdag tij dens wedstrijden om de Residentie- cup (een soort IJsselcup, maar dan voor junioren) bewezen dat hij op de 500 meter nog altijd in staat is om een scherpe tijd op de klokken te laten afdrukken. De negentienjarige Fries bleef op de Uithof zijn concur renten op de kortste afstand ver voor door uit te komen op 39,52. Tweede werd Jan van de Roemer met een tijd van 40,81. Hans van Helden op weg naar een snelle tijd op de 500 meter. Sies Uilkema legde ook beslag op de eerste plaats in het algemeen (indi viduele) rangschikking, anderhalve punt voor Teun Busser. De beide Friezen stelden daarmee ook de Re sidentiebeker veilig voor hun eigen provincie. DYNAMOCUP Wereldkampioene Vera Brindsei heeft in het nieuwe seizoen nog niet veel laten zien. De Russin viel dit weekeinde in Oost-Berlijn na een gewonnen 500 meter (44.09) bij de wedstrijden om de Dynamocup te gen op de langere afstanden en moest genoegen nemen met een der de plaats in het eindklassement ach ter de Oostduitse Marion Dittmann en de wereldkampioene sprint Syl via Burka. Achter dit drietal nestel de zich Ina Steenbruggen. verras send winnares van de 1000 meter 11.30.45). Het Utrechtse meisje was dit weekeinde „leading lady" van Ab Krooks gedecimeerde formatie. Annie Borckink was al eerder voor een blindedarm-operatie opgeno men in een ziekenhuis. Haitske Va- lentijn-Pijlman verscheen de twee de dag niet meer aan de start. Joke van Rijssel werd door een val op de drie kilometer ver teruggeworpen. GRANATH INZELL Bij Internationale schaatswedstrijden in Inzeil zijn ze ven van de veertien sprinters het slachtoffer geworden van het nieu we startcommando, waarmee men minstens één seconde onbeweeglijk moet staan. Eén van hen was de oud-Olympisch kampioen Erhard Keiler. Prestatief gezien sprong Oloph Granath het meest in het oog. De Zweed legde gisteren de 500 me ter af in 38,9 seconden, nadat hij zaterdag niet meer dan 39.1 nodig had om de kortste sprintafstand te voltooien. NOREN KONGSBERG De Noorse schaat sers hebben zaterdag en zondag hun vroege vorm gedemonstreerd bij wedstrijden natuurijs in Kongsberg. De achttienjarige Frode Ronning (sprinter) verbeterde met 39.3 secon den het baanrecord de 500 meter. Op de 3000 meter duldden de vier „Essen" geen inmenging. Ze eindig den de eerste vier laatsten. Stensen voorop in 4.19.4. Op de 5000 meter, die gisteren werd verreden, kwam Sten Stensen als eerste over de fi nishlijn in een tijd van 7.25.1. Twee de werd Jan Egil Storholt (7.27.0). Voor het eindklassement verwissel den deze twee rijders van plaats. Storholt werd derhalve eersie (168.666) en Stensen tweede 1169.776). Stensjhjemmet en Sjör- brend volgden en maakten het rond je van de „vier Essen" weer com pleet. DRIEBANENTOERNOOI HEERENVEEN - Tijdens wedstrij den voor het driebanentoernooi zijn in Groningen de baanrecords op de 500 en 1000 meter verbeterd. Piet de Boer won de 500 meter in 39.7 sec. Het oude record stond sinds vijf jaar op naam van de Zweed Ove König met 39.8 sec. Op de 1000 meter was Eppie Bleeker de snelste met 1.22.4. Op deze afstand stond sinds 1972 het baanrecord op naam van Jos Valentijn met 1.23.6. RIA VISSER DEN HAAG - De 16-jarige Ria Vis ser was tijdens nationale schaats wedstrijden op de Uithof in Den Haag de snelste dame. Zij zegevier de op de 1000 meter in 1.32,68 en won de 1500 meter in 2.22,42 Ria Visser, die met Ilona Leushuis is gekozen voor de interlandwedstrijd Neder land-Sovjet Unie op 17 en 18 decem ber in Heerenveen, was beter dan de sterkste senic.c, Hanne de Jong (1.32.83 en 2.22.95) Bij de hren-junio- ren werd Piet Liefaard eerste op de 1000 meter (1.23,49) en de 1500 meter (2.08,66) door Bob Lieshout DELFT Het lijkt het geluk van het Delftse Punch te worden v* dat de Nederlandse Basketball Bond juist dit jaar besloten heeft Ap de eerste vier van de competitie na afloop zogenaamde „play- offs" te laten spelen om het kampioenschap. Het heeft er'A( namelijk, na de zaterdagavond gespeelde wedstrijd tegen Denz«. Bosch, alle schijn van dat Punch voor het eerst sinds jaren geen} plaats bij de eerste drie in de eredivisie zou kunnen opeisen. breaks volgden. Zonder mankeren werd Punch op achterstand gezet.,} ^7 Aan Buff Kirkland was de dankbare VOg taak de zege voor Den Bosch veilig te Rc stellen. Met een knappe aanvalsrer ff? bound, een daaropvolgende score eri «ai een geconverteerde bonus vrije ncr worp, bracht hij de voorsprong op een beslissende acht punten. Daar J{j£ vermochten een hardwerkendeaiti Delftse verdediging en een nog har- der vloekend Delfts publiek niets meer aan te veranderen. Werd er woensdag al verrassend ver loren van Rotterdam-Zuid, nu werd de ploeg in een, tot kort voor het einde spannende wedstrijd, door Den Bosch met 94-104 aan de kant gezet. Samen met BOB, Flamingo's en RZ. maakt Punch nu een kans op de vierde plaats. Via die vierde plaats en die „play-offs" moet dan een seizoen ver beneden de stand van een ploeg met de reputatie van Punch toch nog goed gemaakt worden. De terugval van Punch kan vrijwel geheel verklaard worden door de problemen met de vorige sponsor. Deze achtte zijn naam-bekendheid genoegzaam gestegen en weigerde nog verder geld in de ploeg te steken. Triest resultaat voor Punch was dat de ploeg tijdens de afgelopen trans ferperiode geen vervangers kon zoe ken voor vertrekkende spelers, laat staan zich versterken met Ameri kaanse Nederlanders, zoals de voor naamste concurrenten Den Bosch, Leiden en Donar dat deden. Boven dien is het een ernstige handicap voor de Delftse ploeg dat Toon van Helfteren één van de basisspelers, nog steeds geblesseerd is. Na maanden van afwezigheid ten gevolge van een hernia-operatie is Van Helfteren nu geveld door een liesblessure en aangezien niemand tot nu toe weet waar deze vandaan komt. kan het nog wel enige tijd duren voordat hij weer kan spelen. Daarmee is overigens niet gezegd dat de speler die hem vervangt, niet zou voldoen. Integendeel. Paul van Solm laat zich niet intimideren in de rebound en komt in de aanval vaak tot verrassende acties. Van Solm is echter, ondanks een gelijke fysiek een totaal andere speler dan Van Helfteren. Hij mag graag onder het bord spelen, terwijl het daar met Jimmy Woudstra. Rudy Jackson en soms Billy Taylor, toch al zo druk is. Van Helfteren houdt zich daarente gen veel meer bezig met de opbouw van de aanval. Dankzij de inbreng van Van Helfteren kon Punch het zich vorig jaar permitteren met één guard en vier lange mensen te spe len. Nu wordt de ploeg, wanneer on der druk in de aanval, gedwongen terug te vallen op twee guards, het geen een ernstige verzwakking bete kent in de verdediging. Dat dit verzwakte punt het toch nog tot twee minuten voot tijd tegen Den Bosch kon volhouden, dankte de ploeg aan een zekere nonchalance in de aahval bij de Boschenaren en de beslissing van Bill Sheridan zo lang mogelijk man-to-man te blijven spe len en er een leuke wedstrijd van te maken. Daardoor kon het Delftse publiek genieten van een aantal spectaculaire acties van Rudy Jack son. Na een wat moeizaam ogende dribbel en liefst omgeven door alle verdedigers van Den Bosch, kwam Jackson in de tweede helft keer op keer tot scoren, zelfs Calvin Crews reikte tegenover hem toch niet hoog genoeg. Ook Jimmy Woudstra en Paul van Solm mochten tot de Delft se pret bijdragen. Dat Van Solm tot twee keer toe Kees Akerboom op het verkeerde been zette, werd het pu bliek bijkans te veel. Na 9 minuten spelen in de tweede helft en bij een achterstand van 6 punten voor Den Bosch vond Sheri dan het wel genoeg. Een 2-3 zone legde de Delftse aanval aan banden, alleen Woudstra kwam nog regelma tig tot scoren. En bovendien zorgde de zone-verdediging voor een betere rebound, waaruit een aantal snelle E Sf Scores: Punch Taylor 21, Woudstn 22, Jackson 19. Den Bosch Crews 19. Pluim 18, scï Akerboom 16. iw HEREN EREDIVISIE ^i( Amstelveen-Donar 60-85, Punch-Den Bosch 94-. spi 104, Twento-BOP 87-85. Landlust-Flamings 85--, tyll 'nm- 1 V DAMES EREDIVISIE: White Stars-Fortunk, Flash 68-70. Amstelveen-Voorburg 49-73. Jum-'[ Vil pers-White Stars 66-59 Blue Stars-BOP 55 88. 15. r lÉital Forluna Flush- 2o, Me de TCM dui ein nr ter Van onze korfbalmedewerker DORDRECHT - Wie houdt Allen 5" Weerbaar van een nieuw kampioen-| bi.i schap af? Nota bene bij het thuis; sterker spelende Deetos gebeurdejZ\* het niet. Het leidende duo bij de 1-3 zaalkorfbalkampioenen, coach Win Asman en trainer Cees van Lunte ren. hadden zo'n opstelling gefabri ceerd. dat de gevaarlijke Dordts aanvaller John Boogers er niet aa te pas kwam. Daardoor verdween de adder uit de Dordtse aanval. Het gevolg was wel, dat een andere Dordtenaar. Aart Schalks, zich praktisch kon vrijspe^ len. Tegenover de sterkere Amster damse aanvallers was dat niet zc een bezwaar, omdat daar meef kracht in zat. Dat meer kracht bete« kende overigens geen groot verschil Het opmerkelijke in het duel tusser het in eigen hal spelende Deetos ei Allen Weerbaar zat in de kleinere dingen. Een van die kleine dingen was het geringe maar doorslagge vende verschil in de eerste aanval. Arend Orsel, Loek van de Boog en Carla Stokvis waren net iets sterker dan hun Dordtse collega's. Tot rust was er nog een evenwicht (4-4). daarna kon Allen Weerbaar echter steeds een kleine voorsprong opbouwen. Allen Weerbaar bleef door de 8-9 zege de enige ongeslagen ploeg uit de beide hoofdklassen. MICROKORFBAL Hoofdklasse a; Rohda-PKC 7-12. Wordt Kwiek HKV 13-13. Trekvogels-Luto 4-6, Ons Eibernest- Deto 11-8. B: DKOD-Blauw Wit 10-19. Fortun* Archipel 6-3. DOS 46-Dte Haghe 20-12. Deetos- AlJen Weerbaar 8-9 HOOFDKLASSE A DETO Ons Eibernest Lu to Wordt Kwiek Rohda HKV Trekvogels HOOFDKLASSE B Allen Weerbaar Fortuna Blauw Wit Deetos DOS'46 Archipel Die Haghe DKOD tmr 4 3 0 1 6 46-35 Iers 4 3 0 1 6 45-40 4 2 1 1 5 47-41 - 4 2 1 1 5 4 2 39 JT* 4 2 1 1 5 50-4» J" 4 11 2 3 7141 Jj"' 4 0 2 2 2 44 49 J" 4 0 0 4 0 39-51 4 4 0 0 8 48-31 4 3 0 1 6 40-3» 4 2 1 1 5 45-31 4 2 0 2 4 39-31 i 1 1 2 3 51-44 4 1 1 2 3 24 27 4 1 0 3 2 38-52 4 0 13 1 41-60 Arhi

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10