Strenge bewaking bij -berechting Folkerts 3 Hoe Nationale-Nederlanden het pensioenbeleid voor uw medewerkers in het buitenland kan stroomlijnen. I Zeventig politiemannen permanent paraat Protest jongeren tegen suggestie van Van Veen Politie Amsterdam krijgt regels voor aannemen attenties Minder onderzoek ter voorkoming van meer studentenstops Ook voor werknemers van uw buitenlandse vestigingen, of het nu Nederlanders zijn of niet, is een passende pensioenvoorziening een arbeidsvoorwaarde van eminent belang. Tot zover is alles duidelijk. Maar de haken en ogen die er voor u aan vastzitten, zijn vrijwel niet te tellen. Want het ene buitenland is het andere niet Argentinië heeft andere sociale voorzieningen dan Koeweit. De Belgische fiscus koestert andere denkbeelden dan de Engelse. Zijn de premie-offertes zoals u bedoelde? Hoe moet het met overplaatsingen? En zo voort, en zo verder. Daarom heeft Nationale-Nederlanden met vooraanstaande buitenlandse verzekeraars een samenwerkingsovereenkomst gesloten, die het mogelijk maakt een wereldwijd verzekerings programma te bieden voor uw buitenlandse vestigingen. We onderhouden en coördineren contacten met verzekeraars, makelaars en actuariële adviseurs in talrijke landen. Adviseren u, in samenwerking met hen, over offertes, contracten, pensioenreglementen. En als uw buitenlandse vestigingen samen minstens 100 werknemers hebben, kunt u bovendien gebruik maken van het Multinational Insurance Arrangement (MIA). Dat biedt u, als moederbedrijf, verschillende voordelen zonder dat daardoor de condities voor de locale contracten beïnvloed worden. Zodoende kunt u komen tot een pensioenbeleid dat niet alleen efficiënt is, maar ook economisch verantwoord. Veel meer informatie heeft u te bieden Nationale- Nederlanden Levensverzekering Maatschappij N.V., Afd. International Service, Schiekade 130 in Rotterdam. Telefoon 010 - 65 27 00, toestel 483 of930. Daar ligt ook een brochure, speciaal bestemd voor internationaal werkende ondernemingen. Gereed om u op aanvraag te worden toegezonden. Nationale-Nederlanden TERDAG 3 DECEMBER 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet 13 Van een onzer verslaggevers n*UTRECHT De berechting van de 25-jarige Westduitser Knut Detlev Folkerts door de Utrechtse "««rechtbank zal met zeer strenge veiligheidsmaatregelen gepaard gaan. In de omgeving van het 07 gerechtsgebouw zullen permanent vijftig politiemannen patrouilleren, terwijl in het gebouw -ongeveer twintig politiemannen aanwezig zullen zijn. De ramen van de zittingszaal zullen met wanstalen platen worden afgeschermd. ,m aken Folkerts, lid van de Rote Armee Fraktion (RAF), staat dinsdag en s^woensdag terecht op beschuldiging e tui^van moord, poging tot moord en ierboden wapenbezit. Op 20 decem ber zal de rechtbank uitspraak doen. Gedurende deze drie dagen komen alle andere werkzaamheden in het ihtsgebouw aan de Hamburger straat stil te liggen. Er wordt een noodgriffie ingericht in het gebouw van de Centrale raad van beroep aan de Trans en het parket van de offi cier van justitie wordt tijdelijk on dergebracht in het hoofdbureau van „^politie. Bewaakt en verlicht Het gerechtsgebouw wordt sinds een paar dagen dag en nacht bewaakt en sinds donderdag ook verlicht. Nadat maandag het personeel naar huis is 'gegaan, zal het geheel worden door zocht en zullen de vertrekken die niet voor de behandeling van de zaak-Folkerts worden gebruikt, wor den afgesloten. Een aantal straten in de omgeving van het paleis van justitie zal op 6, 7 en 20 december voor het verkeer worden afgesloten. Degenen die daar wonen of werken, krijgen een pasje. De twee scholen die in dat gebied liggen, zullen gesloten zijn, met dien verstande dat een ervan, tegenover het gerechtsgebouw gelegen, als po litiepost zal worden ingericht. Volgens hoofdinspecteur B. van Baarle van de Utrechtse gemeente politie is een beroep gedaan op bij stand, maar verdere bijzonderheden daarover wilde hij niet geven. In elk geval zullen er naar zijn zeggen geen militairen worden ingezet. De met de bewaking belaste politiemannen zul len kogelvrije vesten dragen en wor den bewapend met karabijnen. Er worden geen pantservoertuigen ingezet. Ouders Verwacht wordt dat ongeveer tach tig verslaggevers, onder wie een do- zijn buitenlanders, het proces zullen bijwonen. Zij zullen, evenals het pu bliek, worden gefouilleerd. De pu blieke tribune telt achttien zitplaat sen. Belangstellenden krijgen toe gang naar volgorde van aankomst. De ouders van Folkerts zullen het proces waarschijnlijk ook bijwonen. I AMSTERDAM (ANP) Het Am sterdams politiepersoneel mag Voortaan uitsluitend ter gelegen- aeid van kerstmis en de jaarwisse ling en dan nog onder bepaalde voorwaarden geschenken van be drijven of personen aannemen. Dit leeft hoofdcommissaris Th. San- Iers bepaald. De „attenties" mogen niet bestaan iit geld of geldswaardige papleren ;n niet meer dan een „geringe ge- Druikswaarde" hebben. Verder mo len zij niet bestemd zijn voor indivi- luele politiemensen, maar alleen oor de medewerkers van een onder- leel De hoofdcommissaris schrijft, dat :ich de laatste jaren buiten het torps een ontwikkeling heeft voor- ;edaan om in het bijzonder ter gele enheid van kerst en nieuwjaar aan mderdelen van het korps attenties oor het personeel te zenden. In nkele gevallen heeft dit. aldus San- flers, vormen aangenomen, die het wenselijk maakten hierover enkele ichtlijnen te geven Getuigen Folkerts verblijft sinds 28 oktober in het huis van bewaring in Maas tricht. nadat hij enige tijd in de kazerne van de marechaussee in Soesterberg gevangen had gezeten. Tijdens zijn verblijf daar eiste hij via een kort geding, dat hij verloor, onmiddellijke overplaatsing naar een huis van bewaring. Bij de be handeling van het geding liet de landsadvocaat al weten dat het ein de van zijn detentie in de kazeme in zicht was. De officier van justitie, mr T. van Dijk. heeft drie getuigen gedag vaard. Het zijn hoofdagent L. C. Pieterse, die de moordaanslag van Folkerts overleefde, een employé van de garage waarin de schietpartij zich afspeelde, en een wapendes kundige die is verbonden aan het Gerechtelijk laboratorium in Rijs wijk. Volgens mr P. H. Bakker Schut uit Utrecht, die met mr A. W. M. Willems uit Tiel als verdediger op treedt, zal mogelijk ook nog een getuige décharge worden opge roepen. In de dagvaarding die tegen Fol kerts is uitgebracht, wordt niet ge sproken over zijn lidmaatschap van de RAF, en ook niet over de schiet- De ramen van de zaal waarin volgende week Knut Folkerts wordt berecht, zijn al van stalen platen voorzien. partij in Den Haag, die aan die in mogelijk aandeel van Folkerts in de werd gedood. In Utrecht schoot Fol- Utrecht voorafging. Indertijd heeft schietpartij in Den Haag, waarbij, kerts de 46-Jarige brigadier van ge- de politie wel gesproken over een anders dan in Utrecht, niemand meentepolitie A. Kranenburg dood. DELFT ANP) Om studenten stops te v. irkomen wil minister Van Ker.n i. .de bezuinigen op de onderzoekcapaciteit van de univer siteiten en hogescholen. Op korte termijn ziet hij geen mogelijkheid deze stops te ontlopen door de kos ten per student te drukken. Dit blijkt uit een brief van de be windsman aan de colleges van be stuur. Hiermee heeft Van Kemena- de een ander standpunt ingenomen, dan voordien. Uit een eerdere brief was hem duidelijk geworden dat de onderzoekcapaciteit niet mocht worden aangetast. De ramingen blijken echter niet te kloppen. Ook is er geen mogelijk heid meer middelen beschikbaar te stellen om de problemen het hoofd te bieden. Uitbreiding van het aan tal studentenstops dient tot het ui terste te worden voorkomen door de kosten per student te verminderen, aldus Van Kemenade. Dreigt in een vakgebied de onder zoekcapaciteit beneden een mini mum te komen en blijkt dit knel punt niet anders te kunnen worden opgelost, „dan lijkt een numerus fixus onontkoombaar." aldus Van Kemenade. ADVERTENTIE' J* - s- voorzitter Van Veen om jongeren in Van onze soc.-economische redactie AMSTERDAM Negen jongeren organisaties hebben geprotesteerd tegen het voorstel van werkgevers- iuw_de gelegenheid te stellen .zonder ^1 verplichtingen wederzijds" geduren de zes maanden in de bedrijven rond J te laten kijken. Van Veen deed deze oa& suggestie in het kader van de be strijding van de jeugdwerkloosheid op de onlangs gehouden jaarverga dering van het Verbond van Neder- I landse Ondernemingen. De negen jongerenorganisaties wij zen erop dat dit voor de jongeren betekent, dat zij de eerste zes maan den geen loon zullen ontvangen, dat er geen sprake zal zijn van arbeids voorwaarden en dat zij na bij ont- iedinj slag na zes maanden geen recht zul len hebben op WW. „Een dergelijke aanval op het verworven recht van minimumjeugdloon wordt gepre senteerd als een geste van onderne merskant in de bestrijding van de jeugdwerkloosheid en kan volgens Van Veen bijdragen tot een meer bewuste en gerichte beroepskeuze en tot het vinden van een betrek king," aldus de jongerenorganisa ties. die aankondigen dat zij zich massaal zullen verzetten tegen deze plannen. De verklaringen van de jongerenor ganisaties is ondertekend door de PvdA-jongeren. het Algemeen Ne derlands Jeugd Verbond, de HTS- Unie, de KWJ werkende jongeren, NVV-jongerencontact, NIVON-jon- geren de VVDM, het LOG en het landelijk komitee van schoolverla ters. Jn ha buitenland zijn vele zaken anders geregeld dan wij hier gewend zijn." (F.GA Koek, afdeling International Service)

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 13