Nederland moet snel met nieuwe produkten komen Stadsverwarming Almere in zicht Zou u willen dat uw vriendin wat romantischer was? Uit brieven van lezers De oplossing vindt u bij deBoekhandeL VNO en NCW: 'Meer wijden aan vernieuwing' Brugwachter te laat wakker: minder treinen Steekvlam bij surprise maken: vier gewonden Haagse Amsterdammertjes Duitse waterpolitie uit haven Delfzijl gestuurd na incident Spa Orange Harde maatregelen tegen 'bv-zwendel' VRIJDAG 2 DECEMBER 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet9 Van onze Haagse redactie DEN HAAG „We moeten nieuwe produkten gaan maken in Nederland en snel." Dat zeggen de werkgeversorganisaties VNO en NCW tegen hun leden en tegen de overheid. „Wil ons land zijn rol op de internationale markt kunnen blijven spelen, dan is het van doorslaggevend belang dat ons hele bedrijfsleven, grote en kleine bedrijven, zich met voortvarendheid kan en gaat wijden aan innovatie", aldus de werkgeversorganisaties. is bovendien een van de snelst en direct werkende middelen om inno vatie tot stand te laten komen", me nen de werkgevers. Royaler In een gisteren uitgebrachte brochu re „innovatie, een nieuw elan" laten VNO en NCW er geen twijfel over bestaan dat de eerste verantwoorde lijkheid voor het ontwikkelen en toe passen van nieuwe technologieën (innovatie) bij het bedrijfsleven moet liggen. „Omdat de financiële positie van de Nederlandse bedrij ven verre van rooskleurig is hebben wij de overheid een sterke financiële rol toebedeeld", aldus VNO-vooizit- ter mr. Chr. van Veen in een toelich ting op het stuk. „Maar de brochure is bepaald ook bedoeld om de eigen leden te activeren." VNO en NCW doen een aantal aan bevelingen, dat moet leiden tot het inlopen van de „innovatie-achter stand" op met name de Verenigde Staten. Zo moet er meer kennis wor den overgedragen aan bedrijven door TNO, universiteiten en hoge scholen. Vooral middelgrote en klei nere bedrijven zullen daarvan profi teren. Er zouden ook „innovatie win kels" opgericht moeten worden, waar bedrijven kunnen vragen om informatie en hulp. De overheid als opdrachtgever aan het bedrijfsleven moet meer reke ning houden met innovatie. „Onder nemingen durven de ontwikkeling van een nieuw produkt of proces vaak eerder ter hand te nemen wan neer zij zich gedragen weten door het aankoopbeleid van de overheid. Het De overheid moet royaler zijn met de financiële middelen, bestemd voor innovatie. De zogeheten „ontwikke lingskredieten". die de overheid be schikbaar heeft voor bedrijven met nieuwe ideeën en vindingen, moeten worden uitgebreid. Het moet een voudiger zijn deze kredieten te ont vangen. Ook moet aan deze vorm van overheidssteun meer bekend heid worden gegeven. Daarnaast dient de overheid in de belasting sfeer meer ruimte te scheppen voor bedrijven, die zich op innovatie rich ten. Innovatie kan ook worden be vorderd, doordat de overheid deel neemt in het aandelenkapitaal van bedrijven. VNO en NCW zeggen hier bij nadrukkelijk, dat het slechts om een tijdelijke deelname mag gaan. Opmerkelijk Is, dat de beide werkge versorganisaties pleiten voor een „innovatietoeslag" in de Wet Inves teringsrekening. Dit wetspian van het kabinet Den Uyl is door de werk gevers bekritiseerd omdat het inves teringen via speciale toeslagen in een bepaalde richting (bijv. schoner milieu, energiebesparing) wil sturen. In het regeerakkoord van CDA en WD wordt ook gesproken over een innovatie-toeslag. Volgens voorzitter ir. J. de Wit van het NCW (christelij- AOVERTENTIE «XS>*2)*<K£) 1842—1977 135 jaar Fortuin Suikerwerken WH Deze fraaie Jubileumbus met 500 gram Wilhelmina epermunt en 15 waardepunten tijdelijk van 7,50 voor f 6,95 Van onze redacteur wetenschappen UTRECHT Het ziet er naar uit dat Almere een systeem voor stadsverwarming krijgt, kondigde minister Lubbers van econo mische zaken gisteren aan op een symposium over deze energie besparende techniek. Fortuin bestaat 135 jaar!! Vandaar een dubbele Jubileum-actie. 1. U kunt de bus met inhoud nü tijdelijk kopen voor f 6,95. 2. U kunt er ook voor sparen. 5 waardepunten bij de Goudbakjes Wilhelmina pepermunt (inhoud 4 rol), 10 punten bij de Ronde Geschenkdozen W.P. (280 gram). Vraag Uw winkelier, banketbakker, chocolaterie of comestibleszaak. Stuurt U ons 120 pupten, dan zenden wij U deze kleurrijke bus met inhoud gratis en franco toe. Een vorstelijk cadeau voor lief hebbers van vorstelijke pepermunt. Adres: Jubileum-actie Fortuin Suikerwerkenfabriek Dockum WOERDEN (ANP) - Doordat de brugwachter van een brug bij Woerden zich verslapen had moesten er vier treinen uitval len en kregen twee treinen ver traging. De brugwachter kwam om half zeven in plaats van kwart over zes. De treinen die moesten vervallen waren die van Woerden-Leiden, Alphen- Leiden, Leiden-Alphen en Alphen-Woerden. „Het is de bedoeling dat er nu op de kortste termijn groen licht wordt ge geven", aldus de minister, die zijn eigen positie overigens omschreef als „overrijp demissionair". Het positie ve advies over het project van de Nederlandse energie-ontwikkelings maatschappij (NEOM) was gister ochtend binnengekomen. bij stadsverwarming wordt in een kleine centrale in één proces elektri citeit opgewekt en warmte voor wo ningen en gebouwen die door een ondergronds leidingnet wordt gedis tribueerd. De gecombineerde opwek king zal, wanneer Almere is afge bouwd, 25 procent aardgasbesparing opleveren ten opzichte van het ge bruikelijke systeem van individuele of bloksgewijs gestookte centrale- verwarmingsinstallaties plus elektri citeitsopwekking die alle afvalwarm te in koelwater loost. Voor de in Almere geprojecteerde 40.000 wonin gen komt dat tussen nu en het Jaar 2000 uit op een totale besparing van tussen 600 en 900 miljoen kubieke meter gas, deelde Lubbers mee. Hij wees er verder op dat de totale investering in het project 300 mil joen gulden zou bedragen, vergele ken met 110 miljoen voor gewone verwarmingsinstallaties. Dat bete kent bovendien een extra hap werk gelegenheid. Volgens het advies van de NEOM zou de regering een subsi die van 25 miljoen gulden moeten toezeggen voor de onvermijdelijke aanloopverliezen. (Almere staat er niet van het ene jaar op het andere, maar de eerste huizen moeten wel meteen worden aangesloten op een op dat moment veel te grote installa tie). Verder zou de neom een risico dragend financieel meerderheid saandeel moeten nemen in hetop te zet ten warmtedistributiebedrijf. Andere deelnemers zouden moeten zijn het openbaar lichaam Zuidelijke Usselmeerpolders en de Provinciale Gelderse elektriciteitsmaatschappij. De PGEM zou als directie en exploi tant van het distributiebedrijf moe ten optreden, en zelfstandig voor de centrale moeten zorgen die de warm te levert Een van de consequenties van het systeem is dat Almere geen open baar gasnet zou krijgen. Dat zou namelijk bijna uitsluitend voor ko-. ken dienen, en dat zou een niet meer te verantwoorden investering zijn. Almere zou dus elektrisch gaan ko ken. Dat is in principe duurder, maar de financiële opzet zou zo geregeld worden dat de consumenten daar niet slechter van worden. Het is bo vendien het tegendeel van energie besparing, maar volgens berekenin gen van de Beleidsadviesgroep stadsverwarming, die het symposi um gisteren organiseerde, zou dat de te verwachten totale aardgasbespa ring met nog geen procent be ïnvloeden. DOETINCHEM (ANP) Een ongeluk bij het maken van een surprise voor een bruidspaar heeft tot gevolg gehad dat de helft van een dubbel woonhuis aan de Rozengaardseweg in Doetinchem uitgebrand is. Vier bewoners van het huis wa ren in de keuken bezig een jute zak met lijm in te smeren. Daar bij kwam een damp vrij die door een brandende gaskachel vlam vatte. Er ontstond een steek vlam, waardoor het viertal twee degraads brandwonden opliep. Ook Den Haag krijgt de zogenaamde „Amsterdammertjes". Bewoners van de Hoefkade in de Haagse Schilderswijk klaagden over de vele auto's, die op de stoep geparkeerd stonden. De gemeente heeft nu palen op de stoep laten plaatsen, die in Amsterdam al zeer gebruikelijk zijn en dan ook „Amsterdammertjes" heten. Van een onzer verslaggevers DELFZIJL De Duitse waterpoli- tie is gisteren de haven van Delfzijl uitgestuurd toen ze probeerde daar een Deens schip aan te houden. De directie van het havenschip Delfzijl was hierover nogal verbolgen en heeft de Duitsers erop gewezen dat men in een Nederlandse haven geen bevoegdheden heeft. Het ging om het Deense motorschip „Mikkel Mols", waarmee ook het havenschap Delfzijl zelf moeilijkhe den heeft. Het motorschip onder houdt vanuit de haven van Delfzijl regelmatig „butterfahrten". Passa giers kunnen tot een bepaald maxi mum belastingvrij goederen kopen als het schip in de open zee vaart De eigenaar van de „Mikkel Mols" ver zuimde echter het zeehavengeld in Delfzijl te voldoen. Gistermiddag besloot het havenschapbestuur dit nu langs gerechtelijke weg te zullen invorderen. Nadat de eigenaar in afwachting hier van een bankgaran tie had afgegeven, kreeg het schip toestemming de haven te verlaten. Toen bleek dat een Duitse po li tie- boot in de havenmond van Delfzijl voer om beslag te leggen op het schip. Na protest van het havenschap voer de Duitse politie de haven uit en probeerde daar een actie tegen de Deense boot. De kapitein wees de politie echter terug. Een schip dat vanuit een Nederlandse haven uit vaart, kan de Eems, waar geen Duits-Nederlandse grens is vastge steld. beschouwen als Nederlands vaarwater. De kapitein was hiervan vooraf op de hoogte gesteld door het havenschap. De waterpolitie keerde toen onverrichter zake terug naar Emden. De poging om het schip aan te houden, hield verband met het feit dat de Deen eveneens schulden heeft in de haven van Emden. ADVERTENTIE met Spa bronwater bereid Drink de natuur ke werkgevers) kan het wenselijk zijn om investerende bedrijven, bo ven een voor ieder gelijke basispre mie, „een extra financiële stimu lans", te geven. VNO en NCW bepleiten ook de vor ming van een .Jdeeënfonds", waaruit geld geput kan worden om ideeën van personen en bedrijven op hun merites te onderzoeken. Volgens ir. H. B. Peteri, voorzitter van de werk groep die de innovatie-brochure ver vaardigde. ontbreekt het in ons land geenszins aan ideeën. „Echter, er zijn tal van financiële en organisatori sche belemmeringen voor de uitwer king ervan. De overheid kan die be lemmeringen voor een belangrijk deel wegnemen", aldus ir. Peteri. UTRECHT (ANP) De vervoersfe- deratie NVV/NKV gaat in samen werking met de werkgevers in deze bedrijfstak harde maatregelen ne men tegen wat zij noemen de „bv- zwendel". Harde maatregelen bete kenen het zonder pardon intrekken van de vervoersvergunning. Volgens de bonden grijpen de bedrijfsvereni ging, de pensioenfondsen en de fis cus Jaarlijks naast enkele miljoenen guldens, doordat malafide onderne mers van de ene bv in de andere stappen, „daarbij een spoor van schulden achterlatend". De bonden hebben aanwijzingen dat het regelmatig voorkomt dat een ondernemer zijn bv met opzet failliet laat gaan, zodat er alleen nog maar een „lege" bv overblijft. Voor de schuldeisers valt er bij zo'n lege bv niets meer te halen en de eige naar kan met zijn persoonlijk kapi taal ook niet aansprakelijk worden gesteld. Om zijn bedrijf te kunnen voortzetten, richt de ondernemer weer een andere bv op totdat ook die failliet gaat, enzovoort. De ach terstallige premies van de failliete bv's haalt de bedrijfsvereniging uit een aparte pot, die wordt gevuld door de overige werkgevers. Nu de VVD (21) Een dringend verzoek aan de heer Aantjes en gelijkgezinden. U heeft nu lang genoeg uw best gedaan voor het CDA. Stap er a.u.b. uit en sticht een linkse CDA partij, dan kunnen wij en al die anderen die er net zo over denken, ook weer op een chris telijke partij stemmen. Laat ons niet in de kou staan. Voorburg Mevr. Vegter Scheurer Nu de VVD (22) Het moet nu toch duidelijk zijn dat het CDA niet in volle ernst met PvdA en D'66 in zee wilde gaan. Ondanks dat „christelijk geïnspi reerd" programma staat het CDA dichter bij de WD dan bij de PvdA en D'66, vijf dagen prettig babbelen bewijzen dat. Laat het CDA daar oprecht voor uitkomen. Het steeds maar weer verwijten maken aan het adres van de PvdA en D'66 maakt een laffe indruk. Het CDA heeft ge kozen voor behoudzucht. Amsterdam B. Bastiaans Nu de VVD (23) Het hele optreden tot nu toe van het CDA heeft mij doen denken dat van een „halb-starke" ofwel een nog- niet-volwassene, de zgn. puber. Als de dood voor aantasting van z'n eer, bouderend over oudzeer, grillig, van het ene uiterste in het andere, niet bij machte te doorzien dat een „comfortabele", respect suggeren- rende aanpak weieens een verbor gen verleider zou kunnen bevatten; argeloos je in laten pakken in een mooie ontspannen omgeving en krampachtig je opstellen tegenover een partner die Je op recht-toe- recht-aan wijze au-serieux neemt. Het is overigens bekend, dat dege nen die het meest met elkaar ge meen hebben (CDA-PvdA) het moei lijkst met elkaar overweg kunnen, maar toch steeds weer bij elkaar komen, omdat ze uiteindelijk niet zonder elkaar kunnen. Hopelijk geeft dit degenen, die het verkwan selen van het evangelische aspect van het CDA-program niet kunnen en willen begrijpen, waaronder ik mijzelf reken, nog wat hoop. In ieder geval bieden Aantjes en de zijnen nog enig perspectief voor de chris ten democratie in tegenstelling tot degenen, die een demagogische par tij voorstaan: terwille van de een heid alles willen slikken en de „dwarsliggers" moeten er maar uit Zowaar onchristelijker, ondemocra- tischer kan het niet Westervoort B. A. W. Thomas-Korvinus Nu de VVD (24) Vooral door de ongeloofwaardigheid van Aantjes c.s. weiger ik nog langer tot de achterban van het CDA te behoren, daar ik het gevoel begin te krijgen mezelf ontrouw te worden door met mijn lidmaatschap mede het bestaan van deze partij zonder innerlijke samenhang te bevestigen. Als er naast Aantjes nu ook een groot aantal vooraanstaande CDA- ers waren, die even duidelijk en openlijk hun voorkeur voor de WD uitspraken, zodat ik mij met hen kon identificeren, dan zou ik deze partij, ondanks het bezwaar van die verdeeldheid (maar het Evangelie is geen partijprogramma, ik heb enig begrip voor het bestaan van diverse richtingen binnen één federatie) nog een tijd het voordeel van de twijfel hebben gegeven, maar het Is kenne lijk in het CDA taboe om openlijk voor de WD te zijn. Nijmegen/Hatert Henk Groeneveld Nu de VVD 25 Het is voor onbegrijpelijk dat het CDA nu plotseling samengaat met de WD. Dit bewijst het gelijk van de socialisten. Hoe oneindig schiet steeds weer de confessionele poli tiek te kort. Het lijkt mij ondenk baar dat de PvdA in zee zou gaan met de huidige WD. Het CDA doet dat wel, is er ook de partij naar. Laten we wel zijn: niets verplicht het CDA een samengaan met de WD. Toch gebeurt het. Binnen een week was Van Agt akkoord met Wie gel. Sorry hoor, dat CDA is voor mij ongelooflijk door de mand gevallen. Haarlem Hans de Jong Nu de WD (26) Ik heb bij de verkiezingen geaarzeld tussen WD en CDA. Ik heb tenslot te mijn bezwaren tegen Wiegel opzij gezet en op de WD gestemd, terwijl ik lid was van de CHU, vervolgens van het CDA en tenslotte van de ARP. Mijn aarzeling kwam vooral voort uit mijn angst voor een toe komstig samengaan met de PvdA. Gelukkig heeft de PvdA zich buiten spel gezet en krijgen we nu hopelijk een regering die goed wil zijn voor ALLE mensen en niet alleen voor mensen met een kleine beurs. Badhoevedorp W. L. K. van Oosten Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op m deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor gedichten, open brieven, oproepen ol reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden). De inzendingen voor deze rubriek dienen zo beknopt mogelijk te zijn. De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor. Het is ons helaas niet mogelijk over elk geval van bekorting ol nietplaatsing (doorgaans een gevolg van een te groot aanbod) te corresponderen. Brieven adresseren aan: Secretaris hoofdredactie Trouw, Postbus. 859, Amsterdam. Bij publicatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. Nu de WD (27) Onbegrijpelijk is, dat zes AR-men- sen het niet eens zijn met het bereik te akkoord en slechts bereid zijn te „gedogen". Immers, wat op tafel ligt, vertoont zoveel trekken van het aanvankelijke akkoord met de PvdA/D'66, dat het behoorlijk „rood" is te noemen. Het ware zelfs begrijpelijker geweest, als van de kant van de rechtervleugel van het CDA en van de WD méér bezwaren zouden zijn gekomen. Aan de heren Aantjes, Boersma c.s. moet in ern stige overweging gegeven worden lid te worden van de PvdA. Rotterdam W. van der Waal Nu de WD (28) In de afgelopen weken zijn we ons bewust geworden hoe het toeging binnen de ARP. Dat men na alles in die kringen toch door wilde gaan met de PvdA, kwam ons zeer vreemd over; daar gaan dan de stemmen. Gelukkig hielden de an deren binnen het CDA-blok elkaar vast. Als oud-ARP'er wens ik de heer Van Agt veel sterkte en wijs heid en rust in de komende dagen toe. Hilversum E. G. J. Bergman Nu de WD (29) De AR-top staat veel te ver van het kiezersvolk af. De achterban van de AR is niet rood in 't algemeen, zoals zij menen. De roodgetinten zijn voor het merendeel allang tijdens de verkiezing overgelopen naar de PvdA. In de top en het georgani seerd verband van de AR-partij zijn ze blijven zitten. Persoonlijk geloof ik, dat we de AR belangen niet meer kunnen overlaten aan deze top, wel ke steeds meer inspeelt op socialis me en haar uiterst linkse achterban. Wapenveld H. J. Heersink Nu de WD (30) Het is een wonderlijke redenering van Van Agt om de zes tegenstan ders van het regeerakkoord met de WD toch maar mee te tellen als voorstanders, omdat de fraétie het met meerderheid heeft aange nomen. Op deze wijze kan men nog verder gaan en om een extreem voorbeeld te nemen, zelfs bij 24 tegenstanders, zodat het akkoord nog net is aange nomen, te zeggen: de uit 49 leden bestaande fractie heeft het aan vaard; met de 28 WD-ers, die het allen hebben aanvaard, is er dus een parlementaire meerderheid. Ik ver onderstel dan, dat die 24 tegenstan ders van het akkoord beloven een eventuele motie van wantrouwen niet te steunen, maar het beleid van het kabinet zakelijk te beoordelen. Rotterdam W. Brak Kennedy Ik wil even inhaken op het artikel van 25 november, waarin staat dat door ingrijpen van president Kenne dy een oorlog tussen Nederland en Indonesië verhinderd werd. Heel goed weet ik nog dat ik toen dacht (en menigeen met mij): „Wat de heer Jezus Christus niet kan bereiken met het kabinet-De Quay (een KVP'er, christen) dat lukt Kennedy wel. Het is niet waar dat bijna nie mand zag wat Amerika ging doen, maar wel werden velen misleid door de bravour van mijnheer Luns, die Buitenlandse zaken deed volgens: regeren is niet vooruitzien en wat (een ander) niet weet wat niet deert Dat is pas politiek. Haarlem A. C. Handgraat Roddel In Signalement van 26 november is het onbenullige geschrijf in bladen als Story en Privé aan de kaak ge steld. Terecht. Op één aspect is he laas niet gewezen en dat is dat der gelijke bladen ijverig meewerken aan het zedenbederf in ons land. Echtbreuk noemt men „een roman ce", hoererij noemt men „liefde" enz. Men schrijft over sterren, die „het geluk" eindelijk hebben gevon den, maar verzuimt te vermelden dat diezelfde sterren eerst een hele boel mensen ongelukkig hebben gemaakt. Den Haag A. Fraanje Berisping (3) het autorijden! Tenslotte is het rij den in personenauto's te hard en te snel. ook in steden voor de kinderen een dagelijks voorbeeld van geweldspraktijk. Rotterdam P. PUon De paus heeft zijn toespraak tot de Nederlandse bisschoppen niet pola riserend bedoeld, maar bindend, verzoenend. Nieuwe stijl moet n$ar oude stijl komen en oude stijl naar nieuwe stijl. U spreekt uw kinderen toch ook wel verzoenend toe, dat is geen schande. Eens in de vijf jaar valt er wel eens een nootje te kra ken. Maar zolang er nog met elkaar gepraat wordt, is God in ons midden. Amsterdam A. M. Dellemijn Fiscus In tegenstelling tot wat prof. Dijk opmerkte als zou de fiscus niet moraliserend mogen zijn, (Trouw 29 november) wil ik stellen; de over heid heelt Juist wel de taak om door middel van al haar wetten de Tien Geboden te houden en in al de wet ten deze normen uit te laten komen. Het is een teken van de al maar voortgaande ontkerstening en het verlangen de Bijbel uit het leven (vooral het openbare leven) te weren. Groningen C. A. van Gelder Auto Gaarne adhesie voor het betoog over dilemma openbaar vervoer of auto van ir. Zoete (Trouw 25 nov.) Ik wil het getal van 60.000 gewonden (per jaar en wat voor gewonden!) onderstrepen. De grootte van dit getal dringt namelijk niet tot de mensen door. Doorrijden bij onge val. Hier zijn percentages over. tot omstreeks 3400 ongevallen per Jaar. Dit is een vorm van misdadigheid, die in het Wetboek van 8trafrecht. resp. WVR niet voldoende met straf bedreigd wordt. Het doden, ook het opzettelijk doden, wordt daarmee een algemeen aanvaard risico van Drie honden Wat 'n pracht gelegenheid heeft die kabinetswisseling gegeven om stoom af te blazen! Goed toch maar zo'n veiligheidsklep die „TROUW" aan overkropte linkse en rechtse ge moederen heeft geschonken. Soms heb ik daarbij wel eens moeten den ken aan milieu-vervuiling en aan Paulus' woord: „Zó moet het onder u niet zijn!" Maar de schrijvers heb ben dan toch voor zichzelf het bevre digd wraakgevoel gehad: „Dat heb ik toch maar even lekker kungen spuien." Ik heb de laatste tijd meer malen moeten denken aan dat spreekwoord van de vechtende hon den! Een half jaar lang ten aan- schouwe van miljoenen kijkers en luisteraars opgevoerd! Zes maanden lang elkaar een beentje lichten, om dat beentje vechten; elkaar het le ven zuur makend en van kwade trouw betichtend, het onderste uit de kan willen en dan het lid op je neus krijgend! Volkomen de hou ding van Aantjes mij kunnen Inden kend, deze week op de TV: „De PvdA zit me in dit opzicht tot zó ver!" en daarbij naar zijn keel grij pend! En dan plotseling de derde tussen beide komend, hen schei dend. en één van de partijen tot rede brengend en zeggen: „Nou is het genoeg!" De andere de wonden lik kend, achterlatend! Amsterdam F. A. Stroethoff ADVERTENTIE Nu is hel mooi lijd om daar iels aan te doen. Straks is hel Sinterklaas. Daarna Kerstmis. Het is kado-tijd. Een geschenk kan dan boekdelen spreken. Durf'bijvoorbeeld een dichtbundel te geven. Of een bock vol prachtige prenten. Ol een roman om bij weg te dromen. Of een boek over jou en haar.over jullie relatie. Zo'n veelzeggend kado vindt u bij de boekhandel. Want daar is alles, waarvoor uwvriendiotot uw vriend, broer, kennis, collega) zich maar interesseert En alles, waarmee u iets van uzelf kunt zeggen. Er is zoveel, dal u altijd iets persoonlijks kunt vindea Kortom-

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9