Anton Malatinsky: 'De spelers moeten zichzelf motiveren' DE CLOE: NEDERLAND VERGETEN liteTle VYC verbaasd over bekerfinaleplaats ZatenerinuwLibelle geen gratis wenskaarten? FC Den Haag zoektnieuw gezicht" na menselijke aanpak Opnieuw winst voor Hongaren: 3-2 Opmerkelijke zege op AMVJ: 3-2 Zaak tegen Nico Jansen geseponeerd Achterberg stopt Hasil maakt indruk Ex-international nu topscorer in Duitse iishockeycompetitie Trainersruil nog niet rond vm VRIJDAG 2 DECEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet 17 AOVERTENTIE door Matty Verkamman DEN HAAG-FC DEN HAAG is niet gelukkig met z'n trainer, Anton Malatinsky. De club heelt dan ook besloten om het contract van de bijna 58-jarige Tsjechoslowaak volgend jaar niet te verlengen. Een besluit, dat Malatinsky vorige week uit de pers moest vernemen. Het komt eigenlijk allemaal op ontslag neer. De leiding van FC Den Haag geeft dat ook min of meer toe, wanneer voorzitter Pim Arons laat weten dat „de club behoefte heeft aan een nieuw gezicht". Maar omdat het woord ontslag zo'n negatieve lading heeft doen beide partijen hun best om de werkelijke situatie te „verzachten". Waarbij één ding duidelijk I is: aan een rel heeft niemand behoefte. Wanneer men zijn oor te luisteren cru. (Loof werd, net als Malatinsky, legt in het Zuiderpark. dan wordtin de krant op zijn aanstaande ver evenwel duidelijk dat er zich toch een klein sociaal drama afspeelt. Een dubbel drama nog wel, want ook assistent-oefenmeester Rinus Loof heeft te horen gekregen dat het na dit seizoen voor hem fini is. Voor Loof is de situatie vervelender dan voor Malatinsky. Na een half leven op het Zuiderpark te hebben doorge bracht, is het perspectief voor de 61- jarige Loof niet al te rooskleurig. Desondanks neemt hij de zaken la coniek op: „Ik heb twintig jaar in het eerste van ADO gespeeld en ben hier ook al dertien jaar als trainer werk zaam. Als ik dan lees dat andere trainers soms na twee of drie maan den worden ontslagen, dan vind ik het een unicum, dat ik het zo lang heb volgehouden. Wel vind ik de manier waarop het is gebeurd, nogal LA PAZ Hongarije heeft zich als veertiende land geplaatst voor de eindronden van het wereldkampi oenschap voetbal. De Hongaren ze gevierden in La Paz in de tweede wedstrijd tegen Bolivia met 3-2. De ontmoeting, die door de Nederland se scheidsrechter Charles Corver werd geleid, was overigens weinig meer dan een formaliteit omdat de Hongaren de eerste wedstrijd, in Boedapest gespeeld, met 6-0 gewon nen hadden. Bij de rust leidde Hon garije met 2-1. De bezoekers, die het nadeel hadden ran de hoge ligging van La Paz, begonnen voorzichtig. Dat bood de Bolivianen de gelegenheid het initi atief te nemen. Nadat zij echter na 35 minuten hun aanvoerder Eduar- do Angula kwijtraakten, die gebles seerd werd en zich moest laten ver vangen, beheerste Hongarije de wedstrijd. Dat kwam tot uitdruk king in treffers van Torocsik en Ha- lasz in respectievelijk de 36e en 43e minuut. Aragones scoorde even voor rust tegen uit een strafschop die Corver gaf na een overtreding van doelman Gudjay. Moeiteloos beheersten de Magyaren na de hervatting het treffen. Het werd zes minuten voor tijd 3-1 toen een Boliviaan in eigen doel schoot. Ip de laatste minuut bepaalde Ara gones de eindstand op 3-2. Er waren 51.000 toeschouwers. De veertien landen die zich hebben geplaatst voor de eindronden, die in juni van het komend jaar in Argenti nië worden verwerkt, zijn: West- Duitsland (geplaatst als wereldkam pioen), Argentinië (geplaatst als or ganiserend land), Polen, Oostenrijk, Nederland, Frankrijk, Zweden, Schotland, Spanje, Hongarije, Bra zilië, Peru, Iran en Mexico. Vrijwel zeker is Italië het vijftiende land dat naar Argentinië zal reizen. Een overwinning van Italië op eigen terrein van 1-0 op het zwakke Luxemburg is zaterdag a.s. voldoen de voor de reisbiljetten naar Argen tinië. Het zestiende land wordt Egypte of Tunesië. De beslissing welk land overgaat valt op 11 december in de wedstrijd Tunesië-Egypte. De stand in de finalegroep van de Afrikaanse zone met nog één wedstrijd te spe len is: 1. Egypte 2. Tunesië 3. Nigeria trek geattendeerd-red.) Ik bekijk de mensen van het bestuur nu dan ook nogal wantrouwend. Maar wie weet, misschien belt Real Madrid me mor gen wel. Anton Malatinsky hoeft zich over de toekomst geen zorgen te maken. An ders dan in Den Haag, wordt hij in zijn vaderland wel degelijk als een toptrainer beschouwd. Hij zal waar schijnlijk weer bij zijn oude club Spartak Trnava aan de slag gaan. Malatinsky daar over: „Ik hed ge noeg contacten, mogelijk wordt het Spartak. Het is voor mij in elk geval geen probleem om een nieuwe club te vinden." Om de beslissing naar buiten een milder karakter mee te geven, heeft FC Den Haag de problemen rond het verblijf van een Tsjechoslo- waakse trainer in Nederland geac centueerd. Die problemen zijn er echter nauwelijks. Malatinsky wil zelf in dat verband allereerst duide lijk maken, dat hij niet door de autoriteiten is teruggeroepen; zoals indertijd wel met zijn landgenoot/ voorganger bij FC Den Haag, Va clav Jezek, het geval was. Malatins ky: „Wanneer ik hier had kunnen blijven, dan hadden de sport-autorl- teiten in mijn land beslist geen be zwaar gemaakt. Mijn terugkeer werd niet geëist." Waarna Malatinsky, in navolging van Pim Arons, over de moeilijkhe den rond zijn werkvergunning ver telt. „Ik wist al twee maanden dat er geen derde jaar voor mij in Neder land was weggelegd. Die vergunning gaf vorig jaar al problemen, volgend jaar zou ik geen nieuwe meer krij gen. Ik vind dat wel begrijpelijk want er zijn tenslotte veel Neder landse trainers werkloos". Het is vervelend voor Anton Mala tinsky, maar Jaap van der Leek, de secretaris-generaal van de WON (trainersvakbond) weerlegt dat ver haal. Van der Leek: „We hadden indertijd bezwaar tegen de komst van Malatinsky, maar werden min of meer voor een voldongen feit ge plaatst. Kijk, wanneer Philips twin tig Turken naar Nederland wil ha len, dan wordt daar eerst uitvoerig over gepraat. In de voetballerij doet men het nou net andersom. Daar contracteert men een buitenlandse trainer en gaat dan pas praten over een werkvergunning. Minister Deze week bevat Libelle zes gratis wens kaarten, als bijlage in het hart van het blad. Helaas is een klein deel van de oplage zonder die kaarten verschenen. Had u de pech zo'n kaartloze Libelle te kopen? Gaat u dan over 2]/i week nog even naar dezelfde tijdschriftenwinkel. U krijgt dan alsnog uw wenskaarten! ANTON MALATINSKY: „Ik werk toch met een stel volwassen kerels, niet me.t een stel kinderen. Boersma heeft die uiteindelijk toch maar gegeven. Er is toen afgespro ken dat, ondanks het tweejarig con tract van Malatinsky, verlenging van die vergunning van jaar tot jaar zou worden bekeken. Maar ja, wan neer zo'n man dan tot ieders tevre denheid werkt, dan gaat de WON natuurlijk geen negatief advies aan de Stichting Arbeidszaken uitbren gen. Dat is vorig jaar niet gebeurd en het zou volgend Jaar waarschijn lijk ook niet gebeuren. Tenslotte is die man ook nog eens lid van de WON geworden. Ik moet zeggen dat een nieuwe vergunning voor Ma latinsky nog niet aan de orde is geweest." Die informatie van Van der Leek leert slechts dat er maar één pro bleem is: Malatinsky voldoet niet en moet om die reden vertrekken. Het geen dan de vraag oproept of er nog wel een basis voor samenwerking tussen de trainers en spelers is. FC Den Haag staat weliswaar te boek als een 'sociale' club, maar een feit is, dat de sfeer inmiddels slecht is. Hoe slecht, dat bleek deze week weer eens, toen Aad Kila en Dojo Perazic tijdens de training met el kaar op de vuist gingen. Malatinsky wil echter doorgaan. Wanneer het aan hem ligt, dan dient hij zijn con tract gewoon uit. Hij zegt: „Ik mag dan weg gaan, de spelers blijven. Die moeten voor zich zelf vechten, een beter contract zien te verdienen. Het is mijn taak om de spelers in conditie te houden, ze tactische uit leg te geven en het combinatie- en technisch vermogen te stimuleren. Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM Je speelt amper twee maanden voor het eerst in de ere-divisie volleybal en bent door het winnen van een halve finale-wedstrijd voor de Nederlandse volleybalbeker dan meteen maar een mogelijke kandidaat voor deelname aan de Europa cup voor bèkerwinnaars. Zie hier een korte karakteristiek v het Vughtse WC. De Brabantse ploeg verraste woensdagavond in Schoonhoven door het voor de finale gedoodverfde AMVJ met 2-3 te verslaan. In de op Tweede Kerstdag in Rhenen plaatsvin dende finale komt WC uit tegen landskampioen Blokkeer. Voor het overige zijn ze zelf verant woordelijk." Waarmee A'nton Malatinsky zelf, zijn en FC Den Haags problematiek aan geeft. Waar de vriendelijke man een gebrek aan hardheid wordt ver weten, blijft hij van zelfdiscipline uitgaan. Het gezeur van spelerskant om een meer autoritaire aanpak (aanvoerder Lex Schoenmaker uitte deze week weer eens kritiek in die richting) zegt overigens meer over het niveau van de voetballers dan over dat van de trainer. Malatinsky, nu toch even fel: „Wat is dat voor onzin, ik werk toch met volwassen kerels, niet met een stel kinderen. Ik vind dat de spelers zich zelf moeten motiveren. Als ze dat niet kunnen dan zijn het geen profvoetballers. Ik geloof niet in boeten, in harde disci pline. Schreeuwen, dat kan ieder een. maar wat bereik je er mee? Twintig jaar geleden was dat de methode, nu kan het niet meer." Die voor zijn doen felle uithaal, laat hij nog volgen door een voor Schoenmaker niet zo prettige op merking. Hij reageert op de klach ten van Schoenmaker en andere spelers die de recent verloren beker wedstrijd tegen Vitesse betreffen. Schoenmaker was het er helemaal niet mee eens dat hij voor die wed strijd als directe tegenstander van Henk Bosveld werd aangewezen. Malatinsky echter: „Schoenmaker is even langzaam als Bosveld, daar om heb ik dat gedaan. Maar ik be grijp wel wat er speelt: het is voet ballers namelijk eigen om altijd te gen de zwakste tegenstander te wil len spelen." ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft de zaak tegen Nico Jan sen geseponeerd. De Feyenoorder kreeg zondag in de wedstrijd tegen FC Amsterdam een gele kaart van scheidsrechter Van Ettekoven, om dat hij de Amsterdam-speler Leo de Leeuw in het gezicht zou hebben gespuwd. Nadat beide spelers had den verklaard dat er in het geheel 'niets was voorgevallen, gaf Van Et tekoven na afloop van de wedstrijd toe dat hij zich vergist had en dat hij dit aan de tuchtcommissie zou me dedelen. De volgende straffen werden uitge sproken: J. A. H. van der Bijl (FC Dordrecht) een wedstrijd onvoor waardelijk plus een wedstrijd voor waardelijk met een proeftijd van een jaar plus een boete van 75 gul den; D. Dubbeld (FC Dordrecht) een wedstrijd onvoorwaardelijk plus een boete van 100 gulden; J. Waslan- der (Excelsior) twee wedstrijden on voorwaardelijk plus 100 gulden; J. van de Berg (FSC) twee wedstrijden onvoorwaardelijk plus 200 gulden, J. Colombain (FSC) twee wedstrij den onvoorwaardelijk plus 100 gul den; G. G. Damen (NAC) twee wed strijden onvoorwaardelijk plus 125 gulden. Opvallend was dat de ploeg van trai ner-coach Rob Hachmang eerst een 2-0 achterstand moest wegwerken en in de drie sets daarna telkens tegen een 12-6 achterstand moest aankij ken. Een duidelijk bewijs van veer kracht. Een veerkracht die de ploeg overigens al eerder toonde. De promotie naar de eredivisie ging bepaald niet van een leien dakje. Het zesjarig verblijf in de eerste divisie werd vorig seizoen afgesloten met een tien punten achterstand op kam pioen Were Di. „In het begin van dat seizoen was de ploeg drastisch ver jongd," aldus Hachmang, „dat heeft uiteindelijk goed doorgewerkt. In de promotiewedstrijden versloegen we het uit de ere-divisie gedegradeerde Radius en EAW, dat in de andere eerste divisie tweede werd." „De eredivisie is voor ons een avon tuur," aldus de Vughtse ambtenaar voor sportzaken, „we weten gewoon dat in andere ploegen veel betere spelers rondlopen." Ondanks dat vallen de verrichtingen van Hach- mangs ploeg in de eredivisie beslist op. Er werd met een nipte 2-3-neder- laag gestuit op hetzelfde AMVJ waar nu de halve finales van werd gewon nen. Bij landskampioen Blokkeer werd met dezelfde cijfers verloren. Iets wat voor een debutant opval lend goed is. „Het opvallende van al die wedstrij den is," weet Hachmang. die mee hielp aan de oprichting van WC. „dat we in al die wedstrijden toch steeds maar weer vrii snel een grote 3 2 0 1 4 6-7 3 1113 3-3 4 1 1 2 3 5-4 GRONINGEN Eddy Achterberg stopt-met het spelen van betaald voetbal. Gisteren vroeg hij aan het bestuur van FC Groningen om ont binding van zijn contract omdat hij in zijn werk promotie had gemaakt waardoor hij onvoldoende tijd vrij had om te trainen. Het bestuur van FC Groningen heeft Achterberg daarop de vrije hand gegeven. Van onze sportcorrespondent VLAARDINGEN Deze week be slist Franz Hasil of hij op het aan bod van FC Vlaardingen zal ingaan. Woensdagavond speelde de Oosten rijker met FC Vlaardingen een oe fenwedstrijd tegen derdeklasser Meto in Hoogerheide en maakte op de technische staf van de Vlaarding- se ploeg een zeer gunstige indruk. door Erik Oudshoorn KREFELD Het vormt nauwelijks problemen om een lijstje van Neder landse sportlieden samen te stellen, die zich voornamelijk toeleggen op het maken van punten. Ze zijn uit de teamsporten eenvoudig te selecteren: Ruud Geels (voetbal), Paul Litjens (hockey), de gestopte Hamilton Ri chardson (honkbal), Kees Akerboom (basketbal) en Dick de Cloe (ijs hockey) Dick de Cloe? Jazeker, ook die naam hoort erbij. Even het geheugen opfrissen: de Nederlandse Canadees speelde in het seizoen '73/ '74 voor het roemruchte team van Den Haag. Sindsdien nooit meer wat van gehoord? Klopt. Hij ging in op een lucratief aanbod van Krefeld en groeide vanaf die tijd uit tot de groot ste scherprechter die het Westduitse ijshockey ooit heeft gekend. In de ijshallen van de Bundesliga is Dick de Cloe (24) niet voor niets een gevreesde te genstander. Om maar een paar statistische feiten te noemen: sinds zijn intrede in West- Duitsland drie en een half Jaar geleden werd De Cloe al fluitend topscorer. In die periode knalde hij 204 maal de puck tegen het net. In 1975 schreef hij geschiedenis door het Bundesliga-seizoen-record op 61 goals te brengen. Dit seizoen lijkt wederom een topjaar te worden, nu de Krefelder met 43 doelpunten de lijst onbedreigd aanvoert. Kortom, een man die je elke spelseconde in de gaten moet houden. Gebeurt dat niet, dan maakt hij er in z'n eentje een doelpun- tenfestijn van. De Cloe is van hetzelfde hout gesneden als Jack de Heer. die al jaren een toppositie inneemt op de schutterslijst. Maar hij wil zich met De Heer toch niet graag idenüficeren. „Ik ken Jack wel een beetje. Twee jaar speelde ik met hem in het nationale team Hij is toch een totaal andere speler als ik. Meer een woelwater. En ook een bikkelharde als het moet. Dat in tegen stelling tot mij. Verder is De Heer veel kleiner en kan hij sneller accelereren." De Cloe vraagt of het gesprek in het Duits gevoerd kan worden. Het is typerend voor z'n aanpassing aan de Bonds-republiek. Ne derlands, en zelfs het Engels, is hij nagenoeg verleerd. Veel Nederlandse Canadezen kun nen wat dat betreft van hem leren. Hoewel zij vaak al jaren in ons land bivakkeren, blijft hun voertaal rotsvast de Engelse met het Canadese slang-accent. Maar goed. De Cloe rest ook weinig anders want in de Bundesliga worden nauwelijks Canadezen geïmporteerd. Hij weet dan ook: „Elk team heeft maar twee buitenlandse spelers. Dat kunnen Canadezen zijn, maar ook Finnen en Zweden. Het Westduitse ijshockey is vooral Skandinavlsch georiënteerd. Dat be tekent veel schaatsen, lange slagen en min der hard ijshockey. Daar heb ik de eerste maanden wel aan moeten wennen. Ze wil den me toen nog terugsturen Dick de Cloe (en de Krefelder Eishockey Verein ongetwijfeld ook) is achteraf dolge lukkig dat dat laatste niet is gebeurd. In het team van trainer Otto Schneiberger voelt hij zich thuis als nergens ter wereld. „Alles is afgestemd op mij," constateert hij logi scherwijs. „Goed, het heeft als nadeel dat de tegenstander zich voornamelijk op één spe ler behoeft te concentreren. Maar, ik vind altijd weer een gaatje om te doelpunten. Je kan het een soort instinct noemen. Al vanaf m'n negende jaar toen ik met ijshockey begon merkte ik dat ik daarmee geboren ben. Verder ben ik slechts een middelmatige ijshockeyer Maar is Gerd Müller dan zo n goede voetballer? Hij heeft, net als ik, ge woon wat meer geluk." Door zijn bijna volmaakte inburgering heeft het schuttersfenomeen De Cloe alle interes se voor het Nederlandse ijshockey laten varen. Al ligt Krefeld slechts enkele kilome ters verwijderd van de grens, Nederland is voor hem een afgedane zaak. „Laat ik voor op stellen dat m'n contract pas eind volgend seizoen afloopt. En zoals het er nu uitziet, wordt dat zeker verlengd Ik zou niet anders willen. De Duitse competitie is nu eenmaal interessanter. Vooral in Beieren is het ijs hockey bijzonder populair. Maar ook in Düs- seldorf zitten vaak tienduizend toeschou- land spelen, waren in Canada te zwak om in aanmerking te komen voor een profcon tract. Om iets van de wereld te zien en om niet de hele dag in de fabriek te hoeven staan, zijn ze naar Nederland gekomen. Zo'n club of sponsor „koopt" meestal niets an ders dan een slap afgietsel van het Canadese ijshockeybestand. Dieptriest dat ze daar de jeugd mee opschepen. Trouwens, ik zou óók niet graag meer met ze willen ijshockeyen. Hun spel is mij te ruw geworden Het is te gek dat Je in Nederland spelers hebt rondlo pen, die er een hobby van maken om te knokken. Hier sta je na het uitlokken van een vuistgevecht gelijk ZES duels aan de kant." DICK DE CLOE: „Het is te gek dat je in Nederland spelers hebt rondlopen, die er een hobby van maken om te knokken." wers te kijken. Hier in Krefeld mogen we ook niet klagen. 5500 toeschouwers per thuiswedstrijd. Tja, en dan is het misschien vervelend om te zeggen, maar het Westduit se ijshockey is zeker een klasse beter dan het Nederlandse. Met name door het feit dat de jeugd wordt opgeleid door gediplomeer de trainers. In Nederland zijn het veelal Canadezen die daarvoor worden aange trokken." En van die Canadezen of ze nu wel of niet geboren zijn uit Nederlandse ouders heeft De Cloe geen hoge hoed op Een beetje minachtend zegt hij: „Goed, de eerste ÜJn van Thialf zou in dc Westduitse competitie kunnen meedraaien. Maar daarmee heb Je het ook wel gehad. De meesten die in Jullie D« Krefelder Ehhoekey Verelo (KEV) «taat op 4 op de tweede plaati In de Bundesllfa, dc Duitte cerate divide. Kóln heeft de leiding Met één punt vooriprongDe Krefcldae equipe, die onder aanvoering «laat tan Lothar Kremerihof, maakt dit «eiioen meer dan ooit kant om de nationale titel in dc wackt la «Iepen. De koningsschutter zegt tegen het Neder landse ijshockey dus „auf wiedersehen". Maar geldt dat ook voor het nationale team? De Cloe zou in de tweede lijn van Hans Westberg (waar overigens ook zijn neef Al fred in uitkomt) niet misstaan. „Maar", op pert de Krefelder bezwaarlijk, „ik heb slech te ervaringen met het nationale team. Na de WK in Sapporo wilde secretaris Van Rijs wijk mij niet de beloofde onkostenvergoe ding uitkeren. Zogenaamd vanwege wan prestatie. Hij gaf me later nog eens een trap na, in een interview met het blad Der Spie gel. Toen die krant een tijdje later bij mij aanklopte, heb ik een heleboel moeten rechtzetten. Nee, dat nationale team zie ik ook niet meer zo zitten. Ik voel ook totaal geen affiniteit met het Nederlanderschap meer." Uitslagen Nederlandse competitie: Oronln- gen-HYS 10-3, Tilburg Trappers-Nijmegen 6-1. Amsterdam-Thialf 7-7, Thialf-Gronin gen 11-2 1. Tilburg Trappers 2. Groningen 3. Amsterdam 4. Thialf 5. HYS 6. Nijmegen 3 3 0 0 6 20- 4 3 2 0 1 4 17-16 2 110 3 19-13 3 1 1 1 3 20-13 2 0 0 2 0 7-15 3 0 0 3 0 8-28 achterstand opliepen, maar dan toch steeds weer goed terugkwamen. Hoe komt zoiets? Misschien is het een kwestie van nditie. Al hoewel ik er direct bij moet zeggen dat ik daar op de training niets aan doe. Ik geef alleen maar baloefeningen. Daar zit dan wel eén conditioneel aspect in. maar het gaat dus bij ons anders dan bij de meeste eredivisieploegen. Die kunnen het ook allemaal opbrengen veel tijd aan die conditietraining te besteden omdat ze minstens drie keer per week trainen. WIJ kunnen het maar twee keer per week doen omdat er geen geld voor beschikbaar is. De jongens doen het echter met groot plezier. Ik zie dat an een Jan van Eys, die vorig seizoen bij de VC Tilburg speelde en daar wel drie keer per week aan de bak moest. Hij vindt echter dat hij nu meer doet." „Overigens moet ik wel zeggen, dat ik woensdagavond met stomme ver bazing naar mijn eigen ploeg heb zitten kijken. Dit hield ik niet voor mogelijk Misschien daarom, dat we ons daarom ook niet meteen reali seerden, dat er misschien voor ons een Europa Cup toernooi aan vast zit." Aldus de 42-jarige Hachmang die zich in zijn achtste trainingsjaar niet zo'n groot succes had voorge steld. De resultaten van de halve finales voor de nationale volleybalbeker wa ren: heren. AMVJ-VVC 2-3 (15-4, 15- 13. 12-15, 12-15, 13-15), Blokkeer-Ora- wi 3-1 (14-16. 15-2, 15-8. 15-13). Dames: VC Heerlen-DVC 3-0 (15-5, 15-6, 15-12). MuNCHEN De ruil tussen de oe- fenmeesters van Bayem München en- Eintracht Frankfort, Dettmar Cramer en Oyula Lorant, is nog steeds geen feit. Gisteren leidde Cramer gewoon de middagtraining van Bayern. In Frankfort zat het bestuur van Eintracht met Lorant om de tafel, om met hem over de overgang naar Beieren te praten. Volgens Wilhelm Neudecker, de voorzitter van Bayern München. heeft de 54-jarige Lorant het be stuur van zijn huidige club ge vraagd, hem op staande voet te ont slaan. om zo snel mogelijk bij Bay ern aan de slag te kunnen. „In het bestuur van Eintracht bestaan ver schillende meningen over het ver trek van Lorant. Sommige leden van het bestuur willen hun trainer tot de volgende UEFA-Cup wedstrijd hou den en anderen willen hem pas per 1 januari 1978 kwijt. Er wordt ook nog over april volgend Jaar gepraat". De besprekingen van woensdag avond tussen Dettmar Cramer en Eintracht Frankfort hebben geen re sultaat opgeleverd. Neudecker. „Ik ga ervan uit dat Cramer ook zater dag bij de wedstrijd tegen Kalsers- lautem nog onze trainer is. Lorant ben ik in zoverre tegemoetgekomen, dat hij aanstaande woensdag bij de tweede wedstrijd in de derde ronde van het UEFA-bekertoernool tegen ons nog op de bank van Eintracht zal zittea" In Frankfort stelt men, d de door de voorzitters van de beide clubs, Neudecker en Von Theumen, geslo ten overeenkomst niet door alle be langhebbenden is goedgekeurd. On der hen is de aanvoerder van Ein tracht, Jürgen Grabowski. die zijn veto over de ruil heeft uitgesproken. SKItN - De rrancala* Perrtne Polo»» beeft de vierde wedstrijd voor de wereldbeker, een reuzenslalom voor dames grwonnen Twee de was haar landcenole Fabienne Servet en derde de Italiaanse Claudia Olordanl BASKETBAL - den 84-111. LAndlust-BOB WM Stand aan de kop Lelden 7-14. EBBC 7 12. Donar en Punch 7-10, dames Land!ust-BOB 41-67

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 17