MOEILIJKE LOTING ORANJE spel Grof hindert Spanje niet ,Dit wordt een spannende competitie' ÉÊDk Bayern en Eintracht ruilen hun trainers Boris Spasski kan dreiging afwenden mmt Met Polen en DDR in voorrondegroep voor Europees kampioenschap Joegoslavië uitgeschakeld Vijfde partij in tweekamp remise Donar-coach Jim Parks verbaasd over niveau Nederlands basketbal IT Ajax jaagt nog op Jordan Tao kwon-do eist zelfstandigheid van budo-secties DONDERDAG 1 DECEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet p 11 - RHS 17 I1 Van onze sportredactie ROME/AMSTERDAM Het Nederlands voetbalelftal krijgt het erg moeilijk bij de kwalifi catie voor het in juni 1980 in Italië te spelen eindtoernooi om het Europees kampioen schap. Bij de loting, gisteren in Rome, werd Nederland inge deeld in een groep samen met Polen, Oost-Duitsland. Zwit serland en IJsland. Het beste kwam West-Duitsland er af dat in groep 7 is ingedeeld samen met Finland, Hongarije en Griekenland. De volledige indeling van de groepen voor de voorronde voor het Europees kampioenschap ziet er als volgt uit: Groep 1: Engeland, Denemarken, Ierland, Bulgarije en Noord-Ierland. Groep 2: België, Noorwegen, Oosten rijk, Schotland en Portugal. Groep 3: Joegoslavië, Cyprus, Roe menië en Spanje. Groep 4: Nederland, IJsland, Oost- Duitsland, Polen en Zwitserland. Groep 5: Tsjechoslowakije, Luxem burg, Zweden en Frankrijk. Groep 6:-Rusland, Finland, Honga rije en Griekenland. Groep 7: West-Duitsland, Malta, Wales en Turkije. Italië is als gastland tijdens het eind toernooi vrijgesteld van het spelen van voorwedstrijden. In iedere groep wordt een volledige competitie afge werkt. Wim Meuleman, voorzitter van de KNVB. kon in Rome gisteren nog niet tot zaken komen voor wat be treft de speeldata van diverse wed strijden. De KNVB wil eerst weten wanneer Spanje en België hun wed strijden spelen, omdat veel interna tionals in die landen hun dagelijks brood verdienen. De voorzitter van de KNVB was uiterst voorzichtig in zijn mening. „Hoe je het ook wendt of keert, het blijft altijd een moeilijke opgaaf. Je moet nu eenmaal als eerste in je poule eindigen wil je verder gaan." aldus de voetbalpraeses. „Boven dien zijn we ingedeeld in een poule van vijf landen, wat betekent dat we twee wedstrijden meer moeten spe len. Polen kennen we reeds, is een loodzware tegenstander. Het toeval wil nu dat we weer met IJsland zijn ingedeeld. Uit ervaring weten we dat de uitwedstrijden tegen dit land als eenvoudig werden gekwalificeerd, maar de werkelijkheid heeft ons an ders geleerd. Tja. wat Oost-Duits land betreft, onze ervaringen uit Duitsland enkele jaren terug, waren nu niet zo dat we deze tegenstander kunnen onderschatten. Dan zou dus Zwitserland overblijven om als ge makkelijk gekwalificeerd te worden, maar uiteindelijk is geen enkele te genstander onder die noemer samen te vatten." Dit wordt een cloe finish tussen Po len en Nederland. En ik zou nu niet durven zeggen wie winnaar van die poule gaat worden. Het is gewoon een kwestie van tijd en materiaal. ROME Jonf Oranje (spelen let 21 jeer) iel meedoen een het toernooi om de Europese beker voor jeufdploeren. Jonf Oranje is ingedeeld met Polen en Oost-Duitsland. In frote lijn is deielfde indeling eengehouden els voor bet „echte" toer nooi om het Europese kampioenschap, maar aan gezien slechts 25 voetbalbonden bun jcugdploe- gen inschreven en er acht in plaats van xeven "id, lijn wat aanpassingen nodig els volgt uit: Groep 1: Engeland, Denemarken en Bulgarije-, groep 2: België, Noorwegen, Schotland en Portu gal; groep 3: Joegoslavië, Cyprus en Spanje; groep 4: Nederland, Polen, Oost-Duitsland; groep 5: Tsjechoslowakije, Zweden en Frankrijk; groep 6: Sovjet Unie, Finland en Griekenland; groep 7: Turkije, Roemenië en Hongarije; groep 8: Italië, Luxemburg en Zwitserland. Want één ding is voor mij duidelijk, als we zover willen komen, moet het Nederlands elftal andere gezichten hebben. Kijk en daar zit het adder tje onder het gras. Komen Polen en Oost Duitsland met andere spelers? Een kwestie van afwachten dus." Oud-bondscoach Georg Knobel, die het Nederlands elftal in het vorige Europees landenkampioenschap naar een derde plaats loodste in Joegoslavië had er geen enkele moeite mee om zijn visie op deze loting te geven. „De zwaarste wed strijden zijn de twee uitwedstrijden tegen Polen en Oost Duitsland. Van Polen Is het langzamerhand wel be kend wat ze in eigen land kunnen presteren. Daar is het Nederlands elftal al vaker gestruikeld. Trou wens laten we ons niet vergissen in Oost Duitsland. Maagdenburg en Carl Zeiss Jena draaien op dit mo ment nog goed mee in de strijd om de diverse Europa Cups. Dat is voor mij een teken dat er nog steeds kwaliteit zit in Oost Duitsland. Bo vendien zullen de Oostduitsers zich willen revancheren. In tegenstelling tot 1974 heeft Oost Duitsland dit keer de finale van het wereldkampi oenschap in Argentinië niet ge haald. Dat roept, nee schreeuwt om daden. Laten we ons niet vergissen in Oost Duitsland." Na bestudering van de vijf landen kwam Ajacied Ruud Geels tot de conclusie dat er reële kansen zijn om de finales van het Europees kampioenschap te bereiken. Gaels: „Maar dat is dan afhankelijk van Nederlandse prestaties in Polen en Oost Duitsland. Als we thuis spelen zijn dat ploegen die geen probleem behoeven te zijn. Dat heeft het ver leden bewezen. Ach en IJsland en Zwitserland? Ook al hebben we dan misschien een geheel ander elftal dan nog mag je tegen die twee geen punten laten liggen. Vorige week heb ik Zwitserland nog op de tv gezien in die vriendschappelijke in terland tegen West Duitsland. Een fysiek zwakke ploeg. Men had veel jong talent verzameld rondom ster Botteron. Nou ik zag er niets van. Nee van die kant behoeven we niets te vrezen. De beslissing valt achter het „ijzeren gordijn." Woorden van gelijke strekking sprak zijn collega Piet Schrijvers. De inmiddels weer geheel fitte Ajax- doelman vond het resultaat van de loting niet slecht. „Ik zie ons liever tegen Polen en Oost Duitsland spe len dan tegen bijvoorbeeld Enge land. West Dutisland of Italië. Gun stig dus. Al zie ik als een berg op tegen de uitwedstrijd in Polen. Dat is verreweg de moeilijkste wedstrijd. Bovendien zit het me niet lekker dat we twee wedstrijden meer moeten spelen. Dat wordt weer rekenwerk voor competetieleider Jan Huy- bregst. Of ik er bij ben? Waarom niet. Ik ben pas dertig en het lijkt me niet dat Jongbloed dan opnieuw een sta-in-de-weg voor mij zal zijn." MÜNCHEN De Hongaar Guyla Lorant. tot nu toe de trainer van Eintracht Frankfurt, zal bij Bayern München de plaats in komen nemen van Dettmar Cramer. Wilhelm Neudecker, de voorzitter van de in grote moeilijkheden verkerende Beierse vereniging, verklaarde gisteren dat Cramer geruild wordt tegen Lorant en derhalve met ingang van beden de nieuwe coacb van Eintracht Frankfurt is. Guyla Lorant en de huidige tweede trainer van Eintracht Frankfurt Pal Csernai, tekenden beiden woensdagmiddag in München een contract dat hen voor anderhalf jaar aan de drievoudige winnaar van de Europese beker voor landskampioenen bindt. Dettmar Cramer, die onmiddellijk nadat hij de laatste training bij Bayern had geleid naar Frankfort reisde om de details van een verbintenis bij Eintracht te bespreken, zal volgens Bayern-voorzitter Neudecker ook een contract tekenen tot 30 juni 1979. door Theo Reitsma BELGRADO Tot volle tevredenheid van het organisatiecomi té heeft Spanje zich gisteren geschaard onder de deelnemende landen aan de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal. Argentinië is blij met de Spaanse inbreng die puike gevolgen voor de publieke belangstelling oplevert. Joegoslavië wordt bedankt voor de misdragingen op het eigen veld; Spanje kon zo tenminste het resultaat voor de plaatsing vrij eenvoudig binnen halen (0-1). door Max Pam AMSTERDAM/BELGRADO De vijfde matchpartij tussen Viktor Kortsnoj en Boris Spasski is gisteren in Belgrado na 44 zetten in remise geëindigd. Spasski bracht met zwart ten opzich te van de derde partij een kleine verbetering aan, maar kwam in het middenspel opnieuw in moeilijkheden. De beslissende wedstrijd in Belgra do tussen Joegoslavië en Spanje liep over van incidenten. Joegoslavië to verde bewust een reeks van schanda len tevoorschijn in een duel, waarin hfjt zaak was om met twee doelpun ten verschil van Spanje te winnen. De greep in de trommel met grove verrassingen die ook de Engelse scheidsrechter Burns volledig ver bijsterde, zorgde ervoor dat goed voetbal onmogelijk werd. Spanje had geen enkel probleem om de rui me grenzen Van Burns eveneens te beproeven. De wedstrijd in de voor ronde van het wereldkampioen schap groep acht scoorde daardoor hoog op de lijst met volstrekt onmo gelijke momenten. Spanje raakte echter nooit de cadans kwijt. Terwijl de tijd gunstig verstreek en de agita tie en slecht spel bij de tegenstander gelijk op gingen, openbaarde zich het nut van de speelwijze die coach Kubala had opgedragen. In de 25ste minuut van de tweede helft doodde een doelpunt van Ruben Cano zelfs de illusies van de onvolwassen tegen stander. Spanje heeft onder het langdurige bewind van Kubala een nuttige for matie in elkaar1 gesleuteld. De 51- jarige oud-Hongaar die nu zeven jaar aan het bewind staat, na de mentali teit van zijn huidige vaderland in tien actieve jaren bij Barcelona te hebben beproefd, wordt zeer gewaar deerd. Vier jaar geleden miste Span je de eindfase van het wereldkampi oenschap, toen ook Joegoslavië in een extra wedstrijd de beslissing for ceerde. Nu werkte Spanje zich effi ciënter door de voorronde. De waanzinnige wedstrijd die Joe goslavië enkele weken geleden met 6-4 van Roemenië won, blies de bijna gedoofde hoop in Joegoslavië weer op. Valok, de coach, had gekozen voor een team met spelers, die slechts de eigen competitie kennen. De buiten de grenzen spelende land genoten verweet hij: „hun ambitie te hebben vergeten". Voor de wedstrijd van gisteren greep hij dan ook slechts terug op Popivo- da van Eintracht Braunschweig. Ge dwongen als hij was door een blessu re van Zungul. De ploeg echter, die in het stadion van Belgrado voor honderdduizend mensen Spanje toonde de kaart daarna nog aan Ruben Cano, Juanito, Boljat, Mar- celino en Muzinic. Een greep op de chaos verkreeg hij nooit Spanje had genoeg kwaliteit en hardheid in huis om een wedstrijd van dit allooi aan te kunnen. Som bere voorgevoelens doen verwach ten, dat het in Argentinië ook wel eens deze kant op kan gaan. In Mi- guelli en Camacho heeft Spanje wat dat betreft stevige cipiers die aan vallers gretig plat en lam leggen. In Belgrado nam Cardenosa, een speler van Betis, de taak op zich om het oogstrelende van counters voor zich op te eisen. Naast de kwaliteit van De Spanjaard Juanito wordt na de rellen in het duel tegen Joegoslavië van het veld gedragen. Angstige ziekenbroeders kijken achterom of er nog meer flessen van de tribunes dalen. Leal, San José en Asensi was hij een hangende linksbuiten, die net zo ge-, makkelijk goed als gemeen speelde. Kubala had met hem een tactische verdienste in de overwinning, die geaccentueerd werd in het enige doelpunt. Cardenosa gaf namelijk de voorzet na voorbereidend werk van Juanito, waarna Ruben Cano scoorde. De buit van veertigduizend gulden de man was op dat moment volledig binnen. Het deerde minder dat Pirri al binnen tien minuten geblesseerd uit de wedstrijd moest worden ge haald en dat Juanito, toen hij na het doelpunt uitviel, geveld werd door een gevuld plastic flesje dat uit het publiek werd gegooid. De twee spe lers van Real Madrid hebben enkele dagen tijd om te herstellen voor de topper In de Spaanse competitie, Barcelona-Real Madrid, die vreemd genoeg voor komende zondag, di rect na de zware interland, is gepland. Spanje dat al in de 25ste minuut van de eerste helft verbleekte, toen Olmo een bal van Stoikovic van de lijn haalde en Susic daarna tegen de paal schoot, zal in de komende maanden de competitie overigens aanpassen aan de voorbereiding op het wereldkampioenschap. De macht van Kubala is groot. Op de dag voor de wedstrijd legde hij op een urenlange persconferentie uit, waarom hij op dat moment geen opstelling verschafte. Omsovesos, de voorzitter, dekte hem via een woordenvloed en de Spaanse pers schikte zich bereidwillig. Kubala heeft krediet door zijn werkwijze, waarop jonge spelers tot volwaardi ge internationals uitgroeiden. Tech nisch uiteraard onderlegd, tactisch in staat om zijn plannen uit te voeren. Terwijl hijzelf tijdens de wedstrijd doorlopend commentaar gaf via een Spaanse radiozender, hielden de spelers het hoofd op het veld koel en trapten zij vernietigend buiten de perken daar waar Burns hen liet gaan en de Joegoslaven de schenen bloot gaven. JOEGOSLAVIC-SPANJE 0-1 (0-0) 69: Cano 0-1 Toeschouwers: 91.000. Scheidsrechter: Burns (Eng.). JOEGOSLAVIË: Katallnlc; Hatunlc. Stojkovlc. Trilunovtc, Boljat; Muzinic. Sead Suslc (Halll- hodic), 8ur)ak; Poplvoda (Vukotlc), Kustlnlc, 8atet Susic. SPANJE: Miguel Angel; Marcelino, Plrrt (Olmo), Miguell, Camacho; San José, Cardeno sa, Asensi, Leal; Juanito (8anUUana), Cano. GROEP 8 Spanje Roemenië Joegoslavië 4 3 0 1 6 4-1 4 2 0 2 4 7-8 4 1 0 3 2 6-8 Kortsnoj veroverde het loperpaar en bezorgde zwart bovendien een ver splintering van damevleugel-pion- nea De vraag is of er op dat moment voor Kortsnoj meer in heeft gezeten dan remise In de partij verloor Spasski op de 26e zet een pion, maar hij slaagde er in lopers van ongelijke kleur op het bord te brengen. Op de 44e berustte Kortsnoj er in dat hij zijn pluspion niet te gelde kon ma ken en bood hij remise aan, hetgeen door Spasski uiteraard onmiddelijk werd geaccepteerd. In Belgrado wordt overigens bericht dat Kortsnoj vele dreigbrieven ont vangt en dat zijn persoonlijke bewa king is verscherpt. Bovendien zou Kortsnoj geklaagd hebben over de Joegoslavische censuur en zouden op het postkantoor zijn brieven door een beambte zijn geopend. Een deel van zijn post kreeg Kortsnoj terug met de mededeling dat het om „on bruikbare" lectuur ging. De stand is nu 3'/rl'/. in het voordeel van Kortsnoj. Wit: Kortsnoj Zwart: Spasski 1. c2-c4 c7-c5 2. Pgl-f3 Pg8-F6 3. Pbl- c3 Pb8-C6 4. d2-d4 e5xd4 5. Pf3xd4 e7-e6 6 g2-g3 Dd8-b6 7. Pd4-b3 Lf8- b4 (In de eerste matchpartij speelde Spasski 7Lc5 en ontsnapte met remise. In de derde partij werd hij na 7. Pe5 weggeschoven. De tekstzet lijkt ook al geen succes. Misschien moet Spasski maar eens naar een andere methode grijpen) 8. Lfl-g2 Db6-a6 9. Pb3-d2 Lb4xc3 10. b2xc3 0-0 11. 0-0 d7-d5 12. Ddl-b3 Lc8-d7 13. Db3-a3! (een zeer sterke manoevre, omdat zwart na 13. Da3x 14. La3x Te8 wat minder staat. Spasski doet het echter anders) 13. Pc6-a5 14. c4xd5 e6xd5 15. c3-c4 (opnieuw zeer krachtig. Op 15. Ld7-g4 16. LCl-b2 Pf6-e4 (Wellicht Is 16. Le2x mogelijk) 17 Pd2xe4 d5xe4 18. Lb2-c3! (wik kelt af naar een voor wit gunstige stelling) 18. Pa5xc4 19. Da3xa6 b7xa6 20. Lg2x^4 Ta8-b8 21. f2-f3 door Bob Lieshout GRONINGEN Ondanks vele lovenswaardige projecten, forse sommen geld en een, voor Nederlandse begrippen, ongekend groot en enthousiast publiek is Donar er tot nu toe niet in geslaagd de werkelijke top ln het Nederlandse basketbal te bereiken. De Groningers waren volgens iedereen geduchte en klasserijke tegenstanders maar verloren wel keer op keer de beslissende wedstrijden. Dit seizoen wil Donar definitief afre kenen met de reputatie van goedwil lende verliezer. Teneinde dit te berei ken werd de ploeg duchtig versterkt. Naar Groningen kwamen de Ameri kaanse Nederlanders Everett Fopma en John Fr aken en een nieuwe, Ame rikaanse, center, John Wayne Croft. Bovendien werd coach Bob Klop penburg vervangen door Jim Parks, de eerste Amerikaanse coach ln Gro ningen met een Amerikaanse naam. Wie Jim Parks voor het eerst ziet, vraagt zich af of het bestuur van Donar wel een Juiste keuze heeft gedaan. Zo op het oog heeft Parks meer weg van een sympathieke so- ciologie-professor, dan van een bas- kettbal-coach. Het gerucht wilde moest dwarsbomen, miste nu een z*ifs dat Parks echt een verkeerde evenwichtige instelling. Al direct na de aftrap door de Spaanse ploeg kwam de spits Kus- tudic met gestrekt been op Asensi in Burns had toen al geel moeten trekken, maar volstond met een vrije trap en verkeersmaatregelen in het opstootje. Grove en smerige overtredingen volgden elkaar ln een hoog tempo op. De Engelse scheids rechter verstrekte pas geel in de 27ste minuut, toen Cardenosa na een overtreding en bijbehorend fluitsignaal de bal wegtrapte. Burns keuze zou zijn. Volgens sommigen was hij niet gekwalificeerd. Dit wordt door Parks krachtig weerlegd. Gezien zijn opleiding mag hij op alle niveaus coachen. Overigens, hij heeft zijn licentie nog steeds niet ontvangen, maar dat is te wijten aan het feit dat de commissie, die daaro ver gaat niet al te vaak bijeen komt. Een samenloop van omstandighe den bracht Parks en zijn gezin naar Groningen. In de eerste plaats wil den hij en zijn vrouw al jaren naar Europa en toen Parks voor het sei zoen 1977-1978 recht had op een sab batical year, was dat dé kans. Ten tweede wordt het in de VS als posi tief ervaren wanneer men een tijdje in Europa gecoached heeft, omdat op de Olympische Spelen met de Europese regels gespeeld wordt. Tenslotte belde Ron Mulder (een vroegere coach van Donar) op met de vraag of Parks wellicht geïnteres seerd was in de Groningse ploeg. Toen Parks ln augustus in Gronin gen arriveerde, was hij aardig op de hoogte van het Nederlandse basket bal, dankzij gesprekken met onder anderen Ron Mulder, Bob Kloppen burg, Pete Miller en Everett Fopma. Toch was hij nog aangenaam ver rast door het niveau van de Neder landse basketballers. „Ik dacht dat het Nederlandse basketbal draaide om de Amerikanen en Nederlands- Amerikanen. dat de Nederlandse spelers geen Inbreng hadden. Dat bleek niet waar te zijn. Het zijn echt goede spelers, van het Amerikaanse „college"-niveau. Voor een goede prestatie is ons team afhankelijk van de inbreng van de Nederlandse spelers". Desondanks zijn er blijkbaar toch niet genoeg goede spelers, tenmin- lers hun best doen, dan valt er voor het publiek genoeg te genieten. Echt nadelig voor het spel zijn zaken die de wedstrijd vertragen, zoals dat een coach geen time-out kan nemen wanneer hij dat wil en de tè om slachtige procedure bij het wisselen van spelers". De eerste wedstrijd tegen Den Bosch ging verloren, omdat de aan val van Donar in de laatste minuten van de tweede helft stil viel tegen de zóne-verdediging van Den Bosch. GRONINGEN - Donar cradivitta bel duel te(en EBBC mei 91-82. BIJ de 1:4I-4L E - JIM PARKS: ..Deze competitie is veel evenwichtiger dan de Nederlanders denken." ste dat is de reden die Parks aan voert waarom er dit jaar zoveel zó- ne-verdedigingen gespeeld worden, want „hoe beter je spelers, hoe meer man-to-man Je kunt spelen. Ik ben een coach die graag man-to- man speelt, maar een man-to-man wordt onmogelijk gemaakt, omdat Everett Fopma door zijn reputatie te snel zijn persoonlijke touten krijgt. Daarom moet ik wel een zó ne-verdediging spelen, want Ik heb hem ln de wedstrijd nodig. Voor een verbod op de zóne-verdediging zou ik ook niet voelen. Het is een wapen dat ik ter beschikking moet hebben Trouwens, wanneer een zóne goed wordt uitgevoerd, wanneer de spe- Hoe kwam dat? „Het was de eerste keer dat iets dergelijks ons over kwam. Ik denk dat de reden gezocht moet worden in de vermoeidheid. Ik had die wedstrijd eigenlijk slechts de beschikking over zes spelers. Bo vendien ontbrak Pete Miller en dat is precies de man die ons over een dood punt moet heen helpen. Ik geef ons deze keer een beste kans Den Bosch te verslaan, niet zozeer om een specllieke reden, maar omdat de teams tegen elkaar opgewassen zijn. Maar niet alleen wij kunnen Den Bosch verslaan, dat geldt ook. wel licht op Amstelveen na. maar die heb ik nog niet zien spelen, voor alle teams Deze competitie Is veel even wichtiger dan de meeste Nederlan ders denken. Ik heb nog geen slecht team gezien. Er zijn zeker zeven teams die in aanmerking komen voor een plaats in de „play-offs". Nee dit wordt een spannende, aan trekkelijke competitie. Ik weet niet wat de fans ln dit opzicht zouden kunnen wensen". Lg4-e6 (Niet alleen is de zwarte pion- nenfonnaties lelijk versplinterd, maar wit bschikt in deze open stel ling ook over het loperpaar) 22. Tfl- bl a6-a5! 23 Le4-d3 a4-a4 24. Kgl-f2 a4-a3 25 Tbl-b3 Pc4-b2 26. Tb3xa3 Pb2xd3 27. e2xd3 (Zwart heeft zich zo goed mogelijk verdedigd. Welis waar heeft hij een pion verloren, maar de ongelijke lopers die op het bord zijn verschenen waarborgen hen goede remisekansen.). 27.Tf8-d8 28. Tal-dl Td8-d7 29. g3- g4 f7-l6 30. Tdl-d2 Kg8-f7 31. Ta3-a4 Tb8-b5 32. Lc3-d4 a7-a5 33. Ld4-c3 Td7-c7 34. Ta4-a3 (34. La5xTa7. of Ta5x Ta5x 35. La5x Ta7 36. Lc3 Ta2x) 34. a5-a4 35. Lc3-d4 Tb5-b4 36. Ta3-c3 Tc7xc3 37. Ld4xc3 Tb4-b5 38. a2-a3 h7-h5 39. h2-h3 h5xg4 40. h3xg4 f6-f5 41. g4-g5 Tb5-b3 42. Lc3- b4 f5-f4! 43. Td2-e2 Le6-d5 44. Te2-e5 en Kortsnoj bood remise aan. Van onze sportredactie AMSTERDAM Ajax is nog steeds vast van plan om de Schotse Inter national Joe Jordan te kopen. Vol gens penningmeester Brandsteder van Ajax staat het voor 99 procent vast dat Jordan op korte termijn zal worden ingelijfd. Die korte termijn zal deze week niet meer aflopen, want Leeds United, de Engelse club waar Jordan op dit moment voor speelt, moet eerst een nieuwe spits vinden voor Jordan verkocht wordt. Ajax wil Jordan vóór 15 december kopen. Op die datum dienen aan de UEFA de namen opgegeven te wor den van de spelers voor de kwartfi nales van de Europa Cup toernooi en. Ajax had Jordan komend week einde in de wedstrijd tegen PSV willen laten debuteren. De extra toeschouwers die op die primeur af zouden zijn gekomen zouden een niet onbelangrijk deel van de trans fersom van 1,2 miljoen gulden al glad hebben gestreken UTRECHT (ANP) „De voorzitter van de sectie Tae kwon-do van de Budo Bond Nederland heeft de afge lopen maanden bi) de problemen tussen hem en hoofdbestuur van de bond als een agressieve dolleman om zich heen geslagen, dus hij kan onmogelijk eisen, dat hij wordt her benoemd". Dit zei de raadsman van de Budo Bond Nederland (BBN), mr. G Hoofd Graafland, gisteren ln een kort geding, dat de heren N. J. Thou- tenhoofd en H. Janssen als voorma lig voorzitter en secretaris van de sectie Tae kwon-do (een Koreaanse gevechtssport) hadden aangespan nen tegen de BBN. Van de president van de rechtbank in Utrecht; prof. mr. V. J. A van Dijk, vroegen zij de onmiddellijke ontheffing uit hun functies door het bondsbestuur on gedaan te maken. Mr. J. L. Janssen van Raay betoogde namens Thoutenhoofd en Janssen, dat het niet herbenoemen van deze twee tot sectiebestuurders moet worden opgevat als een onrechtma tige en onbesuisde daad. De raads man weet deze tour de force van het bondsbestuur aan persoonlijke grie ven tegen het tweetal raar aanlei ding van enkele meningsverschillen t Behalve vernietiging van het ont slag van de secuebestuurders Thou tenhoofd en Janssen wilde mr Jans sen van Raay ook. dat de rechtbank president de budobond zou ver plichten ernst te maken met het nakomen van gemaakte afspraken over zelfstandigheid van de secties binnen de bönd Volgens de advo caat is dit in het belang van alle oosterse vechtsporten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 17