"hodesië geeft in Mozambique ot Harar nog ïnduidelijk Stakingen op Westduitse universiteiten Radicale wijziging van Japans kabinet Koningin en Prins in Senegal - een echt ontwikkelingsland Verwarring over doden bij Indiase aantal ramp er" ;rïker 1200 doden' "(krtijen twisten over beheer Üfc Auto als bewijsstuk Doden bij branden in Engeland Alle betogingen in Sri Lanka verboden Schattingen tussen 20.000 en 50.000 Grieken hebben nieuwe regering „^n Meo-stam sCi Laos gedood DAG 29 NOVEMBER 1977 BUITENLAND Trouw/Kwartet frkqsBURY/MAPOETO (AP/UPI/Reuter) In Salisbury is erd ren voor het eerst toegegeven dat Rhodesische troepen in J.J? zijn geweest tegen guerrillastrijders in Mozambique*. Daar- sterijn volgens schattingen 1200 zwarte nationalisten om het /oort gekomen en werden twee belangrijke bases van de guerril- gseè, die strijden voor een zwart meerderheidsbewind, ver en dt. s, ti ad J ge' Us 4. nd qopi ad- pties waren gericht tegen het ïn aillaleger van Robert Moegabe, an de twee leiders van het Pa- isch Front. Het voornaamste ren ót was het hoofdkwartier van nationalisten bij Chimoio, in Mo- gelijque, negentig kilometer van ndp»ens met Rhodesië. 261 «ïkkelijk werd in Salisbury ge- dat Rhodesische troepen die één man zouden hebben ver niet slaags zijn geweest met bzambikaanse regeringsleger, iter van defensie Roger Haw- jsprak zijn „erkentelijkheid" uit de „efficiency" waarmee zijn ike en zwarte militairen (ook die den in het Rhodesische rege- waren aangezocht voor Pvt actie, aldus Hawkins. t V0| o do was volgens hem „noodzake- 1 geworden door toenemende in- vanuit Mozambique in Rho- De bewindsman zei dat de iopen twee maanden meer dan Wüerd zwarte burgers in Rhodesië racty „terroristen" zijn vermoord. ;om< ro&ctie van de blanke Rhodesische ^erheidsregering begon afgelo- Vrijwel tegelijkertijd DA|kte de blanke minderheidspre- Ian Smith een plan bekend om ereenstemming te komen met •arte meerderheid in zijn land. hua Nkomo, samen met Moegabe —.er van het Patriottisch Front, s dit plan gisteren nog eens van iand. „Smith is met zoveel rege- en gekomen, en ze stelden alle- niets voor," zo zei hij. Veroordeelde fel het Rhodesische feden in Mozambique, waarbij overigens naar zijn zeggen hon- 1 guerrillastrijders om het leven 0en gekomen, en niet 1200, zoals Salisbury was beweerd. nieuw teririgens kwamen de Rhodesische >reg»pen zaterdag opnieuw in actie. nel_ Zij vielen toen een guerrillabasis aan bij Tembue. meer dan tweehonderd kilometer van de grens. Voorzover bekend zijn Rhodesische troepen nimmer zo ver op Mozambikaans grondgebied geweest. De totaaloperatie was de grootste die Rhodesië tot nu toe tegen de zwarte nationalisten heeft uitge voerd. Er werd bij Chimoio gebruik gemaakt van bommenwerpers, waarna helikopters kwamen die het kamp met machinegeweren be stookten. Luchtlandingstroepen be gonnen daarop volgens een oogge tuige de kampbevolking stelselma tig te vermoorden. Bij een eerdere actie tegen een guer rillabasis van Rhodesische troepen kwam later vast te staan dat het ging om een vluchtelingenkamp. Volgens de zegsman werden achte raf zeker honderd lijken gevonden van jongens en meisjes van nog geen twintig die in het kamp bij Chmoio een opleiding zouden krij gen. In de dichte rimboe erom heen zouden nog honderden slachtoffers zijn. NKOMO: al zoveel regelingen. W4IROBI (Reuter, UPI) Het lot van het Ethiopische Harar is ,uwg onduidelijk. De strijdende partijen het Westsomalisch vrijdingsfront en Ethiopische regeringstroepen betwisten :aar de zeggenschap over de historische bergstad. Vast staat Gé, in de smalle oude straten gevochten is. erei. etaris-generaal Abdoellahi Has- kg Mohammed zei dat zijn bevrij- jTTjgsbeweging de stad vast in hand ft. In de Ethiopische hoofdstad Jis Abeba werd echter gezegd dat eerste aanval van het front is eslagen. Diplomaten wisten te Iden dat alles in Harar op het nblik rustig is, net als in het iijgelegen Dire Dawa, een belang- spoorwegknooppunt. *PI Ide steden liggen in de Ogaden .(ja^stijn, die op het ogenblik bij depiopië hoort, maar waarop Soma- Qjtaanspraken doet gelden. Volgens Lerj* door Somalië gesteunde front is de het ogenblik negentig procent eenp de woestijn 'bevrijd'. Zeker is e w de stad Jijiga gevallen is, en in era nalische handen, isjj, plaats werd verdedigd door het JU ïiopische volksleger nog maar [an °P8ericht om het land te verdedi- dat nu op Harar is terugge- ^.nJMren. Ethiopië zou op het ogen- plannen beramen voor een te- lanval. ;nU Inmiddels is Somalië ook op het di plomatieke front in actie gekomen. President Siad Darre is in Egypte, en reist daarna door naar Saoedi-Ara- bië en Zuid-Jemen, in een poging politieke steun te krijgen. De Saoe- di's hebben Somalië hulp toegezegd, nu de Sowjet-Unie een aartsvijand van Saoedi-Arabië Somalië heeft moeten verlaten. Vice-president Hoessein Koelmiye Afrah maakt te gelijkertijd een reis door Westeuro- pese landen om de Somalische zaak daar te behartigen. Een bewijsstuk tegen van de moord beschuldigde Gentse rechter Guy Jespers is een uitgebrande auto. Om de aanklacht kracht bij te zetten werd de wagen gisteren de rechtzaal ingereden. TOKIO (Reuter, UPI) De Japanse premier Takeo Foekoeda heeft gisteren zijn elf maanden oude kabinet radicaal gewijzigd. Van de 21 ministers die tot dusver zitting hadden in de regering is er slechts één gehandhaafd. De bedoeling van de kabinetswijzi ging, waarbij er twee nieuwe, sterk economisch getinte posten ge creëerd zijn, is om beter te kunnen optreden tegen de binnenlandse eco nomische problemen en om te probe ren de wrijvingen weg te nemen, die de grote export van Japan oplevert in de betrekkingen met de Verenigde Staten en de Europese Gemeen schap. Voor dit laatste is onder meer aange steld KiichiMiyazawa oud-minister van buitenlandse zaken. Hij is direc teur geworden van het bureau voor economische planning en is daar naast belast met het behartigen van de economische zaken buiten Japan. Miyazawa spreekt vloeiend Engels (voor Japanse politici een unicum) en is in kringen rond de Amerikaan se regering een goede bekende. Oud-ambassadeur in de Verenigde Staten. Noboehiko Oeshiba is aange steld als reizend ambassadeur voor buitenlandse handelsaangelegenhe den. Ook dit is een nieuwe post en hij is bedoeld om de Japanse uitvoer vloeiender te doen verlopen. Volgens waarnemers is de belang rijkste nieuwe man Toshio Komoto, die is benoemd tot minister van in ternationale handel en industrie. Komoto bekleedde deze functie eer der onder de vroegere premier Takeo Miki, van wie hij nog steeds een goede vriend is. Komoto wordt in Japan gezien als een zakenman die politicus is geworden. Sterke yen De nieuwe minister van financiën is Tatuo Moerayama. Op een perscon ferentie zeiden beide laatsten dat het stimuleren van de binnenlandse economie de hoogste prioriteit zal hebben. Komoto voegde hier nog aan toe dat ook de importen moeten worden verhoogd. Dat is de wens van zowel de Verenigde Staten als de Europese Gemeenschap. Volgens beide mannen wordt dit vergemak kelijkt door de sterke Japanse yen, die sinds begin dit jaar ten opzichte van de dollar 22 procent meer waard is geworden. Deze stijging heeft echter wel de onrust gewekt van de Japanse ex- portbeurs omdat hierdoor de prijzen van de Japanse goederen omhoog gaan er er dus minder van verkocht door Nico Kussendrager Alle bedelaars in de hoofdstad van Senegal, Dakar, zijn aan de vooravond van het bezoek van koningin Juliana en prins Bernhard, van de straat gehaald. In dat opzicht alleen al is de West- afrikaanse staat, een echt ontwikke lingsland. Meer er zijn meer kenmer ken die Senegal tot de derde wereld doen behoren: het belang van de landbouw, afhankelijkheid van maar een paar grondstoffen, grote werk loosheid. weinig industrie, een hoge bevolkingsgroei, een laag inkomen per hoofd (amper tweeduizend gul den per jaar), veel ongeletterdheid en een hoge kinder)sterfte. Afhankelijkheid Vooral die afhankelijkheid van maar één grondstof (pinda's in dit geval) springt in Senegal in het oog. Als de prijzen van die aardnootjes op de wereldmarkt kelderen (en dat ge beurde) heeft Senegal geen inkom sten meer voor de hoognodige uitga ven. In dit geval kwamen er boven- Platteland dien nog een keer de gevolgen van de droogte bij, Noord-Senegal hoort tot de Sahel. De aantrekkingskracht van Dakar leidde tot grote krottenwijken, met optrekjes van karton, hout en golf plaat waar een groot deel van de bevolking verblijft, in stank en kom mer, zonder uitzicht op verbetering. worden. Premier Foekoeda heeft Soenao Sonoda benoemd tot minis ter van buitenlandse zaken. Hij was secretaris van het kabinet. Volgens waarnemers is de kabinetswijziging niet alleen bedoeld om de economi sche problemen aan te pakken, maar moet zij ook gezien worden als een poging van de premier meer invloed uit te oefenen. De meeste nieuw be noemden hebben over het algemeen dezelfde opvattingen als premier Foekoeda. Het nieuwe kabinet werd later op de dag door de Japanse keizer Hirohito beëdigd en kwam daarna voor het eerst bijeen. LONDEN (AFP) Een man en zijn twee kleinkinderen van een en twee jaar zijn om het leven gekomen bij een brand in Liverpool. Zodra het brandalarm was gegeven, grepen mi litairen in. Zij kregen hulp van vier brandweermannen met zuurstof maskers die hun staking tijdelijk onderbraken. Het bestuur van de bond van brandweerlieden kwam gisteren bijeen om zich te beraden over de houding van de Britse rege ring tegenover de looneisen van de bond. COLOMBO (Reuter) De regering van Sri Lanka heeft alle politieke betogingen in het land verboden. De reden is, dat zij de staat veel geld kosten en veel schade aan eigen dommen veroorzaken, zo heeft een woordvoerder van het ministerie van defensie gisteren bekendge maakt. Bijeenkomsten van politieke partij en zijn niet verboden. De Vrijheidspartij, een oppositie partij van het centrum zou vandaag een betoging houden om te proteste ren tegen de eerste begroting van de regering, waaruit voedselsubsidies voor 7 miljoen mensen ongeveer de helft van de bevolking van het eiland verdwenen zijn. Om de afhankelijkheid van de pin da's wat te verminderen schakelde het land over op onder andere ka toen, maar dat werd een koude ker mis. De westerse afnemers doen het steeds meer met kunststoffen als ny lon. draion en hoe ze verder mogen heten en het katoen voortbrengende ontwikkelingsland kon weer naar de inkomsten fluiten. Die slechte gang van zaken lokte veel Senegalezen van 't platteland naar de hoofdstad Dakar. Zij hadden de ijdele hoop dat daar nog wel iets te verdienen zou zijn. Voor een groot deel zijn dit de bedelaars die voor de aanvang van het bezoek van konin gin en prins naar elders werden over gebracht. Is het koninklijk paar don derdag weer vertrokken, dan mogen zij de straat weer op. Op het platteland ligt die toekomst zeker op het ogenblik ook niet. Sinds het begin van het regenseizoen is nog geen tiende gevallen van de hoeveelheid water die gebruikelijk is. Senegal treft het lot van de ande re Sahellanden en daar is op dit moment weinig aan te doen. Hoog wordt vaak opgegeven van het van oorsprong Deense bedrijf Bud- Sengal, dat op grote schaal groenten voortbrengt. Het kan dus wel, wordt er dan gezegd. Inderdaad, maar die groenten zijn dan wel voor de Euro pese markt de Senegalezen heb ben er weinig aan. Altijd zelfstandige landbouwers moeten ze er als knecht werken wat in het verkeerde keel gat schiet en het tuinbouwbedrijf pompt water van grote diepte weg. Dat betekent dat bevloeiing voor de kleine boeren in de omgeving nog moeilijker is geworden dan het toch al was. Négritude President Leopold Senghor had het graag allemaal anders gewild. Hij is de man van de négritude. grofweg: het zwart zelfbewustzijn. Maar het bleef tot nu toe bij schone gedach ten daarover. De négritude heeft het land niet ontwikkeld, of de verschil len tussen arm en rijk kleiner gemaakt. Senghor kan het mooi zeggen, hoor je in Dakar op straat, maar daar hebben we zo weinig aan. Hij is een wijsgeer, een dichter, een geleerde, maar geen man van de praktijk. Hij kan dan wel praten over terugkeer naar de Afrikaanse eigenheid, naar oude waarden, maar die kun je niet eten. De noden van het volk ont gaan de president. Ondertussen heeft hij van Senegal wel één van de weinige Afrikaanse landen gemaakt met een schijn van democratie. Zij het, dat zijn eigen Progressieve Unie van Senegal dc partij is, en de twee andere door Senghor achtereenvolgens links en rechts zijn geplaatst. Duidelijkheid voor alles, en de UDS boven aan. Volgend jaar zijn er verkiezingen. Senegal is geen concentratieland voor de Nederlandse ontwikkelings hulp. Wel helpen Nederlandse instel lingen als ICCO (protestants), met waterleiding. Cebemo (rk) en Novib (algemeen); beide met o a. scholen. Van regeringswege is er bijstand in het kader van de hulp voor de hele Sahel. Nederlandse bedrijven zijn net als westerse ondernemingen van harte welkom om de afhankelijk heid van de landbouw te verkleinen. Wel geldt net als opnieuw in veel ontwikkelingslanden dat met in dustrialisatie erg moet worden op gepast, wil het voor Senegal niet meer na- dan voordelen opleveren. Het land gokt op meer samenwer king met Nederland nu koningin en prins langs komen. NEW DELHI (Reuter, UPI, AP) Het dodental van de stormramp van 19 november in de Indiase deelstaat Andhra Pradesj wordt nu geschat op 20.000, zo heeft het Indiase persbu reau Samatsjar gisteren meege deeld. Dat is dan wel een officiële schat ting, waarmee niet alle Indiase auto riteiten het eens zijn. Vier vooraan staande politici van de regerende Janata (volks)partij van premier Mo- rarji Desai hebben in een gezamen lijke verklaring laten weten dat het aantal slachtoffers van de storm veel hoger is dan de regering van de deel staat aanhoudt. De regering van Andhra Pradesj Is in handen van de Congrespartij van de voormalige premier Indira Gandhi, die landelijk gezien in de oppositie zit. De vier politici vragen zich af of de deel staatregering probeert „haar misda dige nalatigheid te verdoezelen." De vier politici schatten het aantal do den op ongeveer 50.000. Inmiddels zijn militairen gisteren begonnen met het bergen van de lichamen van mensen en van dode dieren. Ook wordt door hen water gedesinfecteerd en helpen zij artsen met het inenten van de bevolking tegen cholera. De storm heeft zeker twee miljoen mensen dakloos ge maakt en de schade aan verwoeste huizen wordt op ongeveer 750 mil joen gulden geraamd. De regering van de deelstaat heeft New Delhi gevraagd de genietroepen te laten helpen bij het bouwen van duizen den nieuwe woningen. Hoewel de nationale- en de deel staatregering hebben gezegd dat het reddingswerk niet vertraagd mag worden door van de ramp een poli tieke rel te maken, is dat laatste al nauwelijks meer te voorkomen. Het afgelopen weekeinde nam de deelstaatminister van onderwijs. Krishna Rao zijn ontslag met de woorden dat hij meer voor de men sen in het getroffen gebied kon doen als ambteloos burger dan als minis ter. Ook de minister van gezond heidszorg in de deelstaat heeft zijn ontslag aangeboden vanwege ver schil van mening met de premier van de deelstaat, Vengal Rao. ATHENE (AP) De nieuwe Griekse regering van premier Karamanlis is beëdigd. Uit de samenstelling van de 42 leden tellende regering, 20 ministers, 21 staatssecretarissen en een vice-premier, valt af te leiden dat Karamanlis weinig of geen ver rassingen in petto heeft en dat het vorige beleid zal worden gecontinu eerd. Panayiotis Papaligouras is verhuisd van economische coördinatie naar de ministerspost van buitenlandse zaken. Verwacht wordt dat hij zich sterk zal maken voor de laatste sta ge in de onderhandelingen over de toetreding van Griekenland tot de EG. Evanghelos Averof-Tositsas behield de gevoelige post van defensie Ge orge Ralis werd minister van econo mische coördinatie. Onder de vorige regering Karamanlis leidde hij het kabinet van de premier en was hij minister van onderwijs. Constantine Papaconstantinoe werd benoemd tot vice-premier. Tot nog toe was hij voorzitter van het parlement. Karamanlis, leider van de conservatieve nieuwe democrati sche partij, verzamelde tijdens de verkiezingen van vorige week 173 zetels in het 300 zetels tellende par lement. Twee weken lang gaan studenten protesteren door J. den Boef oil isbiad in Bangkok luizend mensen zijl ;b« NGKOK (Reuter) Het Thaise %d Bangkok World maakte giste- i melding van berichten volgens Ske sedert vorige week woensdag fLaos ongeveer 1.000 dorpelingen 1 de Meo-stam zijn gedood of ge- ind door bombardementen van de het Lao. berichten zijn afkomstig van Echtelingen in Noordoostthailand. f Meo's behoorden tijdens de bur- orlog tot de felste tegenstanders a de Pathet Lao die in 1975 aan de fecht kwam. '^éigens de vluchtelingen worden dorpen door vliegtuigen en artil- he bestookt. Een deel van de Westduitse studenten zal in de komende veertien dagen in en buiten de universiteiten demonstreren, mede in de vorm van stakingen, tegen de voorgenomen beper king van de studieduur, het uitschakelen van studenten-organi saties (zoals in Baden-Württemberg en Beieren) en in het alge meen tegen de naar hun oordeel onbevredigende omstandighe den, waaronder zij moeten werken. Het onbehagen dat tot de aankondi ging van de staking leidde, heeft echter ook veel te maken met de toenemende werkloosheid onder academici. Er is gebrek aan voldoen de arbeidsplaatsen. Door een even tuele beperking van de studietijd worden de studenten die reeds een plaats aan de universiteit hebben bemachtigd, niet meer getroffen. Die beperking gaat pas gelden voor de genen die zich volgend jaar melden. Voor hen die thans de universiteiten bevolken, is ook van groot belang dat de overheid de studietoelagen verhoogt en in het algemeen meer geld voor het universitaire bedrijf ter beschikking stelt. Wat dit laatste betreft moet worden aangenomen dat de bereidheid daar toe meer zal afnemen dan toenemen. De regering in Bonn (van sociaal democraten en liberalen) wil lang zaam maar zeker een eind maken aan de volgens haar bevoorrechte positie van degenen die een acade mische vorming krijgen en later voor wat men noemt de betere banen in aanmerking komen een bevoor rechte positie, vergeleken bij de ge ringe mogelijkheden van de „wer kende jongeren" om zich te kwalifi ceren voor een beroep dat hen in staat stelt, zich van een redelijk in komen te verzekeren. Principieel Met de verkorting van de studietijd wil de overheid bereiken dat het niet langer nodig zal zijn om jonge men sen af te wijzen wegens een tekort aan studie-plaatsen. Zij acht de maatregel in het bijzonder noodza kelijk omdat zich in de nabije toe komst jongeren zullen melden uit de jaren, waarin naar verhouding veel meer kinderen werden geboren dan daarvoor. De studenten die zich de monstratief tegen de overheidsplan- nen wilden verzetten, doen dat op principiële gronden, omdat zij van mening zijn dat niet de staat maar de universitaire gemeenschap zelf over zulke belangrijke zaken hoort te beslissen. De overheid en met haar de meerder heid van de parlementsleden zijn echter van oordeel dat de universi teiten ondanks de ingrijpende her vormingen sinds de woelige jaren zestig niet in staat zijn gebleken hun eigen zaken te regelen. Daar stellen de studenten tegenover dat de schuld hiervoor moet worden ge zocht bij de hoogleraren, die tekort zijn geschoten bij het mogelijk ma ken van een studie, welke met succes binnen een redelijke tijd kan worden afgesloten. Van overheidszijde wordt hier weer op geantwoord dat de wet geving betreffende het universitair onderwijs (Hochschulrahmengesetz) vooral bedoeld is om de wetenschap pelijke staf te dwingen so'n studie mogelijkheid te realiseren. Verscheidenheid Overigens hebben de universiteiten in de Bondsrepubliek niet alle met dezelfde problemen te maken. Zo keren studenten in de deelstaten Baden-Wilrttemberg, Beieren en Ne- dersaksen zich vooral tegen de uit schakeling van hun organisatie (de ASTA) door stopzetting of dreiging daarmee van de verstrekking van overheidsgelden. Het is juist deze verscheidenheid in bezwaren die er toe heeft geleid dat thans wordt geprobeerd, tot stakingen en andere demonstraties te komen, die in ge heel West-Duitsland samenvallen. Het is de vraag of de ontevreden studenten het juiste tijdstip voor hun acties hebben gekozen. Zo val len hun demonstraties in een perio de, waarin de herinnering aan de terreurdaden van de RAF nog zeer levendig is. De organisatoren zullen ongetwijfeld hun best doen om de acties in de hand te houden, maar de ervaring heeft geleerd dat er altijd wel groepen zijn die op een bepaald ogenblik proberen de leiding over te nemen en demonstraties voor eigen doeleinden te gebruiken. Hier moet niet worden gedacht aan voorstan ders van politieke terreur, maar aan de zgn. K-groepen (uiterst-linkse communistische splintergroepen) die met name in de universiteiten actief zijn. Het is niet uitgesloten dat de organi satoren er in slagen, zo'n ongewen ste ontwikkeling te voorkomen, vooral als de K-groepen beseffen dat zij er geen belang bij hebben de veertiendaagse studentenstaking al bij voorbaat op een mislukking te doen uitlopen. Maar zelfs dan is de mogelijkheid niet uitgesloten dat de studenten met hun activiteiten het tegenovergestelde bereiken van wat zij voor ogen hebben. In de ogen van de „werkende jongeren" en de vak bonden zijn de studenten nog meer dan voorheen vertegenwoordigers van een bevoorrechte groep, of zij nu uit „betere kringen" of arbeiders gezinnen komen Jeugdwerkloosheid Men kan dat kleinburgerlijk vinden en er nog andere namen voor beden ken, maar de werkelijkheid is nu eenmaal niet anders. Ook in West- Duitsland heeft het probleem van de jeugdwerkloosheid verontrusten de vormen aangenomen. En het ziet er niet naar uit dat daar spoedig een oplossing voor zai worden gevon den. Het feit dat ook steeds meer mensen met een academische oplei ding geen werk vinden als zij hun studie met succes hebben afgeslo ten, heeft het probleem nog gecom pliceerder gemaakt, omdat talrijke academici in afwachting van betere tijden bereid zijn om voorlopig met een „gewoon baantje" genoegen te nemen. Deze op zichzelf zeer begrijpelijke ontwikkeling leidt er volkomen on bedoeld toe dat de „werkende jonge ren" die niet de gelegenheid hadden om een behoorlijke opleiding te vol gen. nog meer dan voorheen aan het kortste eind dreigen te trekken. Op de partijdag van de SPD van kanse lier Helmut Schmidt, die onlangs in Hamburg werd gehouden, werden deze „werkende jongeren" min of meer in bescherming genomen te genover „veeleisende studenten". Schmidt vertelde de afgevaardigden te hebben gehoord van een jonge man die zijn universitaire opleiding met succes had afgesloten en op het arbeidsbureau een baan had ver langd. die hem minstens 48.000 mark per jaar zou opleveren. „Ik kan deze jongeman gelukwensen met zijn zelfvertrouwen, maar hij moet niet vergeten dat er zeer veel Jonge mensen blij zouden zijn, als zij met de helft daarvan zouden kun nen beginnen. Ik vrees dat velen er zich op moeten instellen, dat het inkomen van academici in de toe komst bepaald niet veel hoger zal zijn dan dat van vakarbeiders. Ook voor Jonge mensen die in overheids dienst treden, zullen daaruit conse quenties getrokken moeten worden". „Veel studenten hebben al lang be grepen", aldus Schmidt, „dat hun studie geen levenslange inkomens aanspraak geeft, die automatisch in vervulling moet gaan. Pas als dit inzicht gemeengoed wordt, kunnen wij er met een rustig geweten naar streven, zoveel Jonge mensen als maar mogelijk is de kans op een universitaire opleiding te bieden"

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7