Joan Baez kwam niet uit de verf Rij 25 km méér per voile tank. MobilD de olie die benzine bespaart. Het rijk van Ebla Régis Debray kreeg Prix Fémina Luc Lutz en echtgenote in tv-spel Kuikens en gereedschap voor Tanzania DINSDAG 29 NOVEMBER 1977 RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet TV-COMMENTAAR WManneer u een blik wilt slaan op de oudste streken die in de bijbel worden vermeld, dan dient u vanavond het eerste net in te schakelen. Een EO-team liet de camera s glijden over de plaats waar een van de belangrijkste archeologische vondsten van deze eeuw werd gedaan. Bij het Syrische dorpje Teil Mardick, vijftig kilometer ten zuiden van de beroemde stad Aleppo, ontdekte een Italiaanse expeditie in de verbrande resten van een palels de voor een belangrijk deel intact gebleven bibliotheek met 16.000 kleitafels. Het vuur heeft de tabletten gehard waardoor ze ruim veertig eeuwen konden trotseren. Over deze ontdekking, die de nagenoeg onbekende beschaving van het rijk van Ebla aan het licht bracht, krijgt u Informatie uit de eerste hand. De vondst is namelijk gedaan door prof. Matthiau. hoogleraar aan de universiteit van Rome. Hij vertelt iets over de omvang van dat oude koninkrijk, de datering en waarop de inhoud van d kleitabletten betrekking heeft. De vertaling vordert langzaam, want de ambtenaren hebben tussen 2400 en 2250 vóór Christus hun notities gemaakt in een in onbruik geraakte Semitische taal. Uit het spijkerschrift hebben taalgeleerden inmiddels herleid dat de kleitabletten koninklijke besluiten zijn en ook documentatie bevatten over de twee voornaamste takken van nijverheid: het weven en de houtverwerking. Een hoogst interessant aspect is de vermelding van de vroegste bijbelse steden. Salem, de stad van Melchizedek, is op de tabletten gevonden. En ook Hazor. Megiddo, Gaza en Joppe. Men meentzelfs aanduidingen te hebben voor Sodom en Gomorra. In het EO-programma De Bijbel open laat Willem Glashouwer jr. zien hoe de tells zijn ontstaan. De heuvels bevatten resten van vercheidene beschavingen. Al gauw nadat een stad was verwoest, bouwden de veroveraars op de puinhopen hun eigen bolwerk. Het a werd een middelpunt van handel en cultuur, maar vaak maakten andere indringers een eind aan de hoogbloei. De sporen daarvan kunt u vanavond in de aarden wallen volgen. Bij eerdere opgravingen, onder andere in de Babylonische stad Akkad, waren de geleerden wel op de naam Ebla gestoten, maar welke betekenis men daaraan kon hechten, was niet bekend. Men wist niet eens waar Ebla moest worden gezocht. Even buiten het armoedige dorpje Teil Mardick vonden Matthiae en zijn helpers in 1975 de overblijfselen van wat thans het centrum blijkt te zijn van een machtig rijk. Het omvatte grote delen van Syrië en Iran en strekte zich uit tot de Middellandse Zee. Tabletten met hiëroglyfen wijzen op contacten met Egypte. Gebleken is voorts dat Ebla de beroemde stad Mare overmeersterde en Akkad schatplichtig maakte. Naast mij ligt een verhaal dat EO-medewerker Feike ter Velde in Damascus eigenhandig op de telex door Ton Hydra yËtnÊ mocht zetten. Daarin schreef hij dat Naram-Sin. de koning van Akkad, tussen circa 2270 en 2234 vóór Christus in een kleitablet gewag liet maken van zijn glorieuze overwinning op Elba. De inscriptie vermeldt trots dat dit sinds de schepping van de mens nog niet eerder was gebeurd. Willem Glashouwer zegt bij de excursie door de palelsresten dat de stad waarschijnlijk 250.000 inwoners heeft geteld. In het boek De grootste mysteries aller tijden wordt echter gezegd dat het inwonerstal tussen de 20.000 en 30.000 moet hebben gelegen; „een hoog aantal voor die tijd". Daarin lees ik voorts dat vrouwen in het rijk van Elba een belangrijke sociale rol vervulden. Zeker is, dat onze kennis van de vroegste bijbelse geschiedenis door de duizenden kleitabletten (die in Aleppo zorgvuldig worden bestudeerd), aanzienlijk zal worden uitgebreid. Niet alleen een belangwekkende maar ook een gevoelige zaak, want de Syriërs willen er vooral niet de nadruk op leggen dat het tevens gaat om de oudste bronnen van Israëls historie. door Willem Schrama ROTTERDAM Het eerste solo-optreden in Nederland zal op Joan Baez geen diepe indruk hebben gemaakt. In de chique, maar voor dit soort doeleinden nogal sfeerloze ambiance van de grote Doelenzaal werd ze zondagavond geconfronteerd met een bij uitstek lusteloos publiek dat niet bereid was uit zijn schulp te kruipen. Ondanks herhaalde pogingen daar toe zag de nu alweer 37-jarige ..Queen of Folk Protest" anderzijds geen kans om met haar gitaar als enige begeleiding dat beetje sjeu los te weken, dat van dit soort concerten zulke kostelijke belevenissen kan maken. Toch was daar voldoende aanleiding PARIJS (AFP) De Franse schrij- ver-filosoof Régis Debray, die tien jaar geleden in Bolivia 30 jaar kreeg omdat hij had samengewerkt met Ernesto „Che" Guevara, is maandag in Parijs bekroond met de jaarlijkse JPzlX Fémina" voor literatuur. De bray kreeg de prijs voor zijn tweede roman. „La neige brule" (De sneeuw brandt), uitgegeven door Les Editi ons Grasset. Tot dusver was Débray vooral be kend als strijder voor de revoluUe in Latijns-Amerika. Debray bracht in totaal tien Jaai door in Latijns-Amerika. onder meei op Cuba waar hij aan de universiteit doceerde. Hij gaf zijn ervaringen daar allereerst een theoretische vorm. in publikaties als „La révoluti- on dans la révolutlon" en „La criti que des armes". Na een bundel no vellen. ,JLa frontière", debuteerde Debray in- 1975 als romancier met „llndésirable". Het maandag bekroonde „La neige brule" is een vrijer verslag van De- brays persoonlijke ervaringen met de revolutie, want. zegt de auteur, „men schrijft zoals men leeft." Debray heeft er door een mengeling van hartstocht en humor een erg persoonlijk verslag van gemaakt, met tal van schimpscheuten aan het adres van zekere intellectuelen die zich aan de bittertafel revolutionai ren wanen. Een andere Franse literaire prijs, de Prix Médicis is dit Jaar toegekend aan Muchel Butel voor zijn eerste ling ..1'Autre amour". De gelijknami ge prijs voor in het Frans vertaald werk kreeg de ArgenUjn Hector Bi- ancotti voor zijn vierde roman die in het Frans verscheen onder de titel ,.Le traité des saisons" voor. Actief als ze is in bewegingen die voor de mensenrechten opko men, zingt ze niet over abstracties, maar over mensen die ze tijdens haar activiteiten heeft ontmoet. En dat gebeurt met een stem die glas doet breken, die tot in de kleinste perfecties wordt beheerst. Dat haar platenrepertoire de laatste jaren wat commerciëler en dus toegankelijker is geworden, heeft aan haar princi pes niets afgedaan, zo bleek weer eens tijdens dit concert. Zo konden liedjes over haar zoon Gabriël, over een Russische dissi dent, over homofielen en over haar vroegere verhouding met Bob Dylan heel goed samen gaan. zonder ook maar een moment haar integriteit als strijdbaar pacifiste aan te tasten, al mag een donatie aan de Internati onale Broederschap der Verzoening Joan Baez (IFOR) voor mij best achter gesloten deuren worden overhandigd. Om het kort te houden: Baez gaf halverwege nog een hint door te zeg gen dat ze als „anti-geweld-soldaat" niet alleen haar zang en haar her sens, maar wel degelijk ook haar humor in de strijd werpt. Het mocht niet baten. Zelfs bij de toegiften, die bedoeld waren als samenzang („Amazing grace", „We shall overco me") mocht de zangeres slechts het genoegen smaken van luttele deci bellen onwennig geneurie. Van onze radio- en tv-redactie AMSTERDAM Vanavond brengt de TROS het blijspel „Houd jij nou van mij of ik van jou?" met het populaire toneelpaar Luc Lutz en Simone Rooskens om 20.25 uur op Nederland 2 op het scherm. De tele visieopnamen werden gemaakt in het Rotterdamse Hofpleintheater in de tijd dat het stuk na de première in maart 1976 een groot aantal ma len is opgevoerd in verschillende theaters in ons land. Het verhaal is van de Engelse schrijfster Enid Rudd en gaat over een man en een vrouw, die aanvan kelijk ongehuwd samenwonen, maar wanneer er een baby op komst is bezwijken zij voor de zekerheid van het huwelijk. De man, een zeke re Ferdinand Koster is schrijver, al thans hij probeert het te zijn. Zijn detectiveroman Bennie Binnenban- tammer wil echter maar niet aan slaan bij het publiek. Dankzij een list van zijn vrouw So phie weet Ferdinand zijn geestes- Luc Lutz en Simone Rooskens als de detectiveschrijver en zijn vrouw. kind echter tot een bestseller om te toveren. Dat betekent dat succes en geld binnen komen rollen. Met de welvaart en het tweede huis komt ook de behoefte van Ferdinand aan een extra vriendin die de schrijver meent nodig te hebben. Het ziet er niet zo komisch uit tot nu toe. maar de manier waarop Sophie weet wat haar te doen staat levert veel stof tot lachen. ADVERTENTIE Onderwerpen in Nader Beke ken zijn: de Zuid-Afrikaanse verkiezingen; de situatie in Is raël en sjoelen in Nederland. Ned. 1 21.00 O Aktua besteedt aandacht aan de laatste fase van de kabinets formatie. Voorts beelden van de 'race-ralley' in Engeland en een reportage over Jacques Brei. Ned. 2/22.15 In Het marsepeinen varken, een tv-spel van Lasse Hall- ström, staat een oude vrouw te recht voor wie een kleine jeugd zonde een levenslange obsessie is geworden. Ned. 1 22.45 Kantonrechter nr. A. A. S. M. Aerden is te gast bij Fons Disch. Hilv. 2 16.03 De Haarlemse zangeres José Koning maakt haar radiodebuut in AVRO - Totaal - Theater. Hilv. 1 20.00 Radio vandaag HILVERSl'M I (298 m en FM-kanalen) AVRO 7.00 Nieuws 7.02 (S) AVRO-klok (7 30 Nieuws 7.41-7.55 Radiojournaal 8 30 Nieuws 8 36 Gymnastiek voor de huis vrouw 8 45 De groenteman. 8 50 Morgen wijding 900 (Si Dansmuziek uit Spanje. 9 15 Open School 10 00 Radio-Lawaai pape gaai, kinderprogramma. 10 10 Arbeidsvita minen (1030 Nieuws 1033-1035 Radiojour naal II 30 (S) Rondom twaalf, een uur allerlei voor iedereen 12 26 Mededelingen voor land en tuinbouw. 12 30 Nieuws. 12 41 Radiojournaal. 12.55 Europa van |~~J 13 10 (S) Pianomuziek 13 25 CJËIB 13 30 n Middagje AVRO. gevarieerd |l gramma (15 30 Nieuws. 15 30 Radiojour naal i 17.00 Voor ons gemaakt (door ons gekraakt kinderprogramma. 1TJ0 Overheidsvoorlichting: Nieuws uit de Ne derlandse Antillen. 17.30 Nieuws. 17.32 Ra diojournaal. 17.50 Toppers van toen. 18.19 PP Uitzending van het CDA. 18.30 Nieuws. 18 41 Per Saldo 19 00 Trefpunt, documen taire. NOS: 19 15 (S) Accoord muziek door amateurs. AVRO 20 00 (S) AVRO Totaal Theater (22.30 Nieuws 22.40-22.55 Radio journaal.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen) - KRO 7 00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek 7.20 Het levende woord. 7.25 Badinerie- klassieke muziek. 7.54 Overweging. 8.00 Nieuws 8 11 Echo 8 30 Aubade klassieke muziek 9 00 De leUer M (9.30 Scheeps praat informatie voor schippers. 935 Wa terstanden.) 10 30 Ik sta hier niet voor de banken te praten: schoolradio 11.30 Ouder worden we allemaal bejaardenprogram ma. 12 00 In de Boerderij licht programma. Overheidsvoorlichting: 12.49 Uitzending voor de landbouw KRO- 13.00 Nieuws 13.11 Echo Magazine. 13.45 Voor de veran dering. gezinskatechese. 14.00 Lange vin gers. schoolradio. 15.00 In de wachtkamer. 16 00 Nieuws 16 03 Spreekuur. NOS: 17 00 Het zal mijn tijd wel duren, milieuproble matiek. 17.20 (S) Eurolight. 17.40 Tambu: informatie en verzoekplaten voor de Antilli- anen in Nederland. 17.55 Mededelingen. 18 00 Nieuws. KRO: 18.11 Echo. 18.30 (S) Op Vleugels: piano-improvisaties. 18.50 Ver kenning informatief programma. 19.00 Kerk in meervoud. reportage. 19.30 (S) Zin in muziek 20.00 Nieuws. 20.05 Overweging. 20 15 (S) Hedendaagse muziek. 21 30 Spek takel 1977-1978. cultureel programma. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen 23.05 Actualiteitenoverzicht Radio-TV. 23.10 De krant van morgen; 23.20 Den Haag van daag; 23.52 Yoga. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen) VARA: (Van 7 00-8.00 Actualiteiten via Din gen van de dag.) 7.02 (S) Gesodemeurders. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) VARA's zoekplaatje. 14.03 (S) Spitsbeeld. 16.03 (S) LP-top-20 en de Tip- LP. 17.03 (S) Alfred Lagarde NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. VARA: .19.02 (S) Popreconstmctie. 20.02 (S) Nashvil le. 21.02 (S) Popdonder. 23.02 (S) Wachten op middernacht 0.02 (S) Nacht drie-draai. 1.02 (S) Nacht drie-draai. 2.02 (S) Peter Holland. 6.02-7.00 (S) Truck. HILVERSUM IV (FM-kanalen) - TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Capriccio. Kamer- en orkestmuziek. 9.00 Nieuws 9 02 (S) Als reizi gers onderweg9.30 (S) Van heinde en verre. 10.00 (S)Opus tien tot twaalf. Kamer- en orkestmuziek. 12.00 (S) Intermezzo. Amusementsmuziek. 13.00 (S) De meest ver kochte „klassieke tien". 13 30 (S) Koren en korpsen. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Om de kunst 14.30 (S) Guitariteiten. 15.00-17.00 (S) Belcantorium. Werk van Mozart en Rossini. TV vandaag NEDERLAND I 11 30 en 14.00 NOS/NOT: ScNooBMvow 18.1 S TELEAC: Bedrwqda landschappen, «a 13. 18.45 NOS: Fabeltjeskrant 18.55 NOS: Journaal 18.04 EO: Windkracht 16 19.30 16 000W 20X0 Een korte maar moow zomer, nat 20.25 Van uwnezmqen samenzang 21M Nader bekeken 21 SS NOS: Journaal 21.80 Oen Haag vandaag 22.05 Oten hoe zit hel nou met Sien?. 22.45 Het marsepeinen varken (det ar gnsens fel). 23.15 Journaal NEDERLANOII 18.45 NOS: Paspoort informatie voor Italianen 18.55 NOS: Journaal 19.04 TROS: Alles over schildpedden 1929 George Baker Selection, muzikaal programma 20.00 NOS: Journaal 2025 TROS: Hou jij van mij of Ik van |Ou, blijspel 2215 TROS: Aktua tv 23.05 NOS: Journaal HILVERSUM (ANP) „Wij hebben ons geweten niet willen afkopen met het noemen van een gironummer maar we hebben willen laten zien. dat de mensen daar graag willen werken met hun eigen problemen." Dit zegt regisseur Manus van der Kamp over de documentaire „Vito- no. een dorp uit het nieuwe Tanza nia", die in samenwerking is ge maakt met de NOVIB. Morgen avond zal Veronica de documentaire uitzenden. De film is er een van een serie van zes over dorpen in India, Tanzania, Peru, de Philippijnen, Kenia en Ecu ador. Van der Kamp laat zien hoe de mensen in het Tanzaniaanse be rgdorpje Vitono gemeenschappelijk de exploitatie van een kalksteen groeve ter hand hebben genomen. Haast letterlijk, want behoorlijk ge reedschap ontbreekt daar nog. Maar er wordt in de film niet om geld gevraagd. Dat hopen de bewoners van Vitono te krijgen van het Com munity development trust fund in Tanzania, dat buitenlandse hulp, onder meer van de NOVIB, over tal van kleine projecten verdeelt. In de documentaire wordt ook aan dacht besteed aan-een ander mini- project in het dorp Lugoba, honderd kilometer van Dar Es Salaam. Hier kreeg de dorpsschool duizend kui kens en voor een paar maanden voer. De kinderen van de dorps school verzorgen nu bij toerbeurt de kippen en leren spelenderwijs hoe zo'n kippenbedrijfje georganiseerd moet worden. De boeren uit de om trek komen kijken en het resultaat is dat hier en daar op bescheiden wijze nieuwe kippenboerderijen worden opgezet. 1239: „Wel sapperdekriekse-sappige- bosbes!" viel het kaboutertje boos uit en hij deed gauw zijn dekseltje weer op zijn blikje. „Ik had je dat stuifmeelpoeder van de pimpelpaar se bostijloos nóóit moeten laten zien. Verholen. Hupla zet dat blikje maar weer gauw op zijn plaats!" „Wat is er dan voor ge heimzinnigs aan dat stuifmeelpoe der?" vroeg smidje Verholen, terwijl hij het blikje met enig ontzag aan pakte. „Jij begrijpt ook niks zei de kabouter met een geheimzin nig lachje. „Het woord zégt het toch immers eigenlijk al. Tijloosdat is tijd-loos. Wie tijd-loos is, is zijn tijd kwijt en hij kan overal en ner gens zijn. Meer verklap ik je niet. want dat is streng verboden." „Nou dan ga ik maar weer eens op huis aan," zei smidje Verholen. „Denkt U, dat U zich verder alleen kunt redden?" „Dat zal wel gaan, beste Verholen," glimlachte de ka bouter wijs. „Nogmaals bedankt voor je hulp, en gaafne tot weder dienst bereid. Misschien zul je dat wel héél spoedig merken En zo liep de smid even later het kabouter huisje uit. de deur met kracht ach»f zich in het slot smijtend. Daar si hij weer in de geheimzinnige di ternis van het geheimzinnige kal terbos, waar alles zijn eigen gehi zinnige leventje leidtMa; kabouter glimlachte wijs en mi pelde: „Wat toevallig toch. dat il vreselijk moest niezen, hè? Het pelpaarse stuifmeelpoeder vit met dikke wolken het doosje uil denk. dat de smid er juist voldoei van heeft ingeademd om een sj nend tijdloos avontuurtje te ven. Laten we maar hopen, dat-i zich goed doorheenslaat -»n FERD'NAND 152 - Hij dacht na over haar bekentenis, die hij niet alleen menselijk, maai ook logisch vond. Een mens be schouwde nu eenmaal altijd nog een oorlog als een zaak van mannen, maar dat was het al lang niet meer. Iedereen was erbij betrokken en zou er in de komende oorlog nog veel meer bij betrokken worden. Vol te derheid zei hij: „Dat had je me eer der moeten vertellen, Claire, maar ik ben blij, dat je het nu toch hebt gezegd" en ineens zat zij op het haardkleed en sloeg haar armen om zijn knieën. „Maar jij gaat toch niet weer meedoen, Paul? Dat doe je toch niet; ik kan dat niet nog eens doormaken". Haar haar strelend, zie hij: „Natuurlijk niet, op mijn leef tijd! Ik zal hier trouwens meer dan genoeg te doen hebben." Zij knikte gTetig en hij verwonderde zich. dat zijn verzekering, die niet gold voor Simon, Stevie, Andy of haar schoon zoons. haar zo opluchtte. Toen dacht hij aan wat Maureen eens gezegd had en wat hij zelf altijd had vermoed. Haar kinderen konden haar niets schelen, nu zij volwassen waren. Haar hele leven, sinds zijn komst in het dal, had zij alles op één kaart gezet. II Er was altijd een zeker ritme ge weest in hun gemeenschap; een klein misverstand kon oorzaak zijn, dat zij elkaar weinig zochten; een gesprek als dit over de oorlog bracht hen zo tot elkaar, dat het weken lang leek, alsof zij niet meer dan dertig jaar, maar nog geen dertig dagen getrouwd waren. Soms gin gen zij met de nu vijfjarige John naar hun hut bij de baai. waar Claire John leerde zwemmen, zoals zij het zelf daar had gedaan. Paul bleef dan naar hen zitten kijken, zoals hij in het verleden vaak naar haar had zitten kijken. Hij kon niet altijd met haar mee, want er was behoorlijk veel werk op het landgoed. Maar dan had Claire vaak gezelschap van de Lee Gib sons. die de oude villa van Celia Lovell in Coombe Bay hadden gehuurd. Cyrus en Myra Gibson waren naar Engeland gekomen, omdat zij haar stamboom wilde maken; Cyrus was een bekend portretschilder, maar het landschap van het dal boeide hem zo. dat hij er niet meer weg wilde. Paul en Claire hadden direct sympathie voor het oude echtpaar opgevat. Die hadden zelf geen kin deren en waren dol op John en Jerry, die 's middags vaak door Mary aan zijn grootmoeder werd toever trouwd. Tijdens een periode van zomerweer in mei ging Claire elke dag naar de baai toe. Op een middag stond zij op een rotsblok naar de kinderen in het De Boekerij Baarn water te kijken, haar rug naar het ravijn, toen Lee Gibson haar toe riep: „Even zo blijven staan, verroer je niet, meisje!" Zij dacht dat hij een foto wilde nemen, maar toen zij even later naar hem toe ging. zag zij, dat hij een paar schetsen van haar had gemaakt in verschillende houdingen op de rots staand. „Hebt u nu echt geen beter model dan een grootmoeder, die kinder meisje speelt voor haar kleinkinde ren?" schertste zij. maar hij ant woordde: „Ik geloof, dat ik je getrof fen heb. Myra gelooft het ook. Als je wilt kan ik er mee doorgaan. Kom even mee naar de hut: Myra let wel op de kinderen". Hij ging haar voor naar de hut, die Paul tot zijn be schikking had gesteld. Zij bleef stokstijf staan, toen zij voor de lege haard een portret ten voeten uit van zichzelf zag staan, zittend op een rots en bezig zich af te drogen met een blauwe handdoek. Het was voor twee-derde voltooid. Het portret was volkomen natuur lijk; het had niets geposeerds. Zij was er geweldig mee ingenomen, niet alleen omdat het zo goed leek, maar ook omdat hij er in geslaagd was haar vitaliteit vast te leggen. „O Cyrus, dat is fantastisch. Ik zie er niet ouder uit dan veertig en toch ben ik het helemaal." Zij voelde zich zo gevleid, dat zij hem een kus gaf: „Weet Paul hier iets van? Heb je het hem laten zien?" ..Nee, in de eerste plaats is het nog niet af en zul je voor me moeten poseren voor de laatste streken en in Je tweede plaats weet ik niet of hij net wel goed zou vinden, dat ik ronder opdracht een semi-naakt van zijn vrouw heb geschilderd. Hij is juderwets genoeg om mij vanwege mijn vrijpostigheid het dal uit te sturen." „Hij vindt het vast geweldig. Zeg, volgende week is hij Jarig. Zou je het tegen die tijd klaar kunnen hebben?" „Als jij meewerkt wel." Zij merkte dat hij blij was over haar enthousi asme, „maar nu dek ik het af, de kinderen zouden het kunnen zien en het Paul vertellen, en ik neem aan dat jij het hem als een verrassing wilt geven." „Ja. dat wil ik." Zij vertelde hemC"" Paul lang geleden eens had vocm steld een portret van haar te la schilderen door een Londense sc der, maar dat daarvan nooit i terecht was gekomen. „Eigenl jammer, want toen was ik het wai om geschilderd te worden." „Dat ben je nu ook, in mijn ogen in de zijne. In de mijne, omdat figuur nu boeiender is dan toen et de zijne, omdat je helemaal n veranderd bent. Ik zag hem naai kijken, toen je een paar dagen ge den aan het zwemmen was, en merkte dat het water hem inl mond kwam." Op de laatste dag van mei kwart alle kinderen naar het dal voorl viering van Pauls zestigste verja dag. de volgende dag. Zelfs Whizi haar man waren er, want hij was! even in Engeland. In hun slaapij mer zei Claire die avond tegen P< dat hij haar verjaarscadeau pasl krijgen als alle kinderen weer 9 waren. Niets vermoedend vroeg i of het per post zou komen; het I dat zij een kleur kreeg intrigeel hem: „Zeg, is het iets dat de kirt ren niet mogen zien?" Wordt verv< Horizontaal. 1. plomp, 4. verniiia rivier in Zwitserland, 8 rij tuigje he twee wielen, 9. voorwerp om ietter elkaar te houden, 11. echtgenoot b( ketting zonder einde, 14. pers. v»de naamw., 15. plaatsje onder Bor 16. voertuig, 17. erwtesoep, 19. g« weinig, 21. zeker kaartspel, 23. wvc in Limburg, 24. verharde huidjzi; een zekere, 26. nadruk. Verticaal. 1. stuk stof, 2. plaats de Middell. Zee, 3. vrucht. 4. sctfie kameel, 5. Holl. gravin. 6. overtto komst, 7. geneesmiddel. 10. gil to bijbels figuur. 17. boerderij. 18. 211 van een trap, 20. telwoord, 22. Oplossing vorige puzzel Hor. 1. parapet, 5. akteren, 6. ar tie. 7. inmaken. Vert, l, mankement, 2. material verenigen. el -

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4