Verschuivingen op de wielerkalender Spasski krijgt iets van oude vorm terug A Vv°* <Jh gelopen halfjaar voetballerij erg gemist' Afrikaanse landen: tefir van dpr TTart* niPUWP cforf Geen tweedejboycot amings- ric^d or etd!anje Spannende vierde partij remise WK 25 en 26 augustus in Nederland Opnieuw winst Evonne Cawley J 29 NOVEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet P 11 - RH 15 - S 13 id 4 w IWl 444^4 4.J4444 4# JL ttiV 44 I^Jw444 4 RABAT (UPD In navolging van de besluiten, die de vergader!: maj swert rTas^han Woldendorp t jS hJAR Cor van der Hart noemt het „een nieuwe start", -ectjft de kersverse veldtrainer van AZ'67 gelijk in, maar als diender zal juist Van der Hart weten, dat de gebroeders ias gr hem een laatste kans hebben gegeven. De trainersca- ie st|n van de oud-international worden door geen mens in ingetrokken. Het feit, dat het een publiek geheim is, dat rie j, Hart niet afkerig was van het nuttigen van geestverrij- iateiloeistoffen, vormde daarentegen wel een breekpunt voor ïg van de Alkmaarse club. n pa ur„ejer Hart ls operatief van dat Dedri verlost- Het trieste is al- ,t jaiAZ hem met gitzwarte inkt g b^el „dronkaard" heeft opge Vann.een stuitend communiqué Jevisiekijkend Nederland „Studio Sport" op de ^bracht van Van der Harts lijkheden. Of liever ge werd iets gemompeld over ingreep, waardoor J voorlopig tijdelijk "band bij AZ in de weg kon laas Molenaar sprak over "periode van een halfjaar, i der Hart juist uit een of richting was ontslagen. 11 Je voormalige trainer van jvolgens Holland Sport, AZ jederlands elftal, Standaard oenpOZA Het Nederlands ielftal krijgt in Argenti- idens het toernooi om de Ibeker, in de eerste fase oednieuw trainingsveld ichikking. Deze accom- ie, in Porterillos (op een te#d van 42 kilometer van le vaoza), moet nog helemaal okken worden. Volgens t inFranse persbureau AFP ft ot binnenkort een begin ard«kt met de aanleg van dit erdfigsveld, dat uitsluitend i, al Oranje beschikbaar zal Hij] indoet aanleggen van deze vaiingsgelegenheid, hetgeen 'lijvtreoek van de Koninklijke rlandse Voetbal Bond fB) wordt gedaan, is er uitgegaan dat Nederland ^groepswedstrijden in eer- «tantie in Mendoza en iba (groep 4) zal spelen. NVB ontkent, bij monde ;e heer Hans Hamstra van fdeling voorlichting, dat inleg van een nieuw trai- sveld in Mendoza op ver- van de KNVB zal gebeu- .Het is onlogisch maatre- te nemen, alvorens de (op 14 januari 1978) plaatsgevonden. Wij heb- ;een verzoek vóór de aan- an een trainingsveld ge- maar het is natuurlijk zakelijk dat dicht bij de s, waar de zestien ploegen ondergebracht, trainings- enheid moet zijn, dus ook endoza," aldus Hamstra. J ÏHOVEN Ajax heeft ge- >rd in te gaan op het ver van PSV om de wedstrijd n beide teams reeds za- gavond te spelen, dit in nd met de UEFA Cup- Wichtingen van PSV in pschweig. Ajax vreest dat ^pelen op de zaterdag- d minder Eindhovense 1 orters naar Amsterdam 1 trekken, wat financieel lig werkt. Een uitverkocht Ipisch Stadion wordt niet acht. reigering is in Eindhoven gemengde gevoelens ont- en. Kees Rijvers: „Ajax kt, dat het in het verleden I zelf hetzelfde heeft ge- [*C Jd en het de tegenstander en soort morele verplich- opdrong. Gesteund door ttblieke opinie. Nu het zelf :orJt verzocht hetzelfde te 'P "l weigert men." •ta RDAM De voetbal- Jd Sparta-Go Ahead de derde ronde om de om de KNVB-beker zal ild worden op 24 decem- 1977. De KNVB had de ijd aanvankelijk 'vast- Id voor 26 december. o Jansen TERDAM Nico Jansen zijn terugkeer in de ere- ie met een gele kaart op- sterd. De Feyenoorder, ia rust Richard Buddingh hg, protesteerde fel tegen door scheidsrechter Van koven uitgedeelde kaart, en: „Ik zou naar Leo de w hebben gespuwd. Maar fi absoluut niet waar." jEttekoven gaf na afloop dat hij een „vergissing" gemaakt. „Het kan best 'dat Jansen op de grond .1 gespuwd. Als hij De Jlw had geraakt, had ik een kaart moeten geven," le het warrige commen- van de arbiter. Luik en Fortuna SC op de hoogte was van de letterlijke tekst, toonde hij zich niet bijster gelukkig met de inhoud. Openhartig klinkt het: „Voor de mensen, die me niet ken nen, was de tekst erg hard. Ze zou den kunnen denken, dat ik een aan rander ben geweest. Maar goed, AZ is een grote organisatie, ik heb er in toegestemd dat dokter Greep opera tief zou ingrijpen. Als er vroeger in ongunstige zin over mij gepraat werd, moet dat nu over zijn." Van der Hart beseft nu ook, dat hij in het verleden niet glimlachend over dat ..borrelpraatje" heen had moe ten stappen. „Ik heb daar altijd aan meegedaan, wanneer er journalisten op bezoek kwamen. In hoeverre dat mijn carrière heeft geschaad, weet ik niet. Ik heb mijn werk altijd naar behoren gedaan, maar het schijnt toch mee te spelen." Cor van der Hart kwam daar vooral de afgelopen zomer op pijnlijke wij ze achter. Hij was er vast van over tuigd, dat de clubs zich in rijen van drie voor zijn woning zouden opstel len. Dat gebeurde niet. Goed, er waren zelfs gisteren nogvage aanbiedingen van Griekse en Noor se clubs. Die offertes beschouwde hij niet als redelijke alternatieven. Cor van der Hart voelde zich, voor het eerst in zijn leven, een werkloze. Een soort paria, die dolgraag vol waardig werk wil doen, maar daar voor de kans niet kreeg. „Ik heb vijftien maanden lang bij FSC gewerkt. Met erg veel plezier, dat staat buiten kijf. Maar ik had er een hekel aan om iedere keer voor niet meer dan 1500 2000 mensen te voetballen. Dat kon ik niet volhou den. Als je diep in mijn hart kijkt, ben ik er steeds vanuit gegaan, dat ik een nieuwe club zou krijgen. Daarna worstelde ik met het pro bleem, dat ik ging twijfelen. Zou ik nou echt geen vereniging kunnen krijgen? vroeg ik me af. Anderen spraken me moed in. De realiteit was evenwel, dat ik de voetballerij het afgelopen half Jaar heel erg heb gemist. Werkloos zijn is ontzet tend." Cor van der Hart heeft in wezen maar kort bij dat leger arbeidzoe- kenden gediend. Het heeft hem de ogen geopend. Maar als al zijn vak genoten, wordt hij toch weer ziende blind, wanneer hij achter de gla mour- en glitterfacade van zijn vak RABAT (UPD In navolging van de besluiten, die de vergadering van ministers en staatshoofden van de Gemesiebestlanden deze zomer in Londen heeft genomen, heeft de algemene vergadering van de overkoe pelende Afrikaanse sportraad een resolutie aangenomen, waarin staat dat de Afrikaanse landen in 1980 zullen deelnemen aan de Olympische zomerspelen. De aanwezigheid van Nieuw-Zeeland in Moskou zal geen aanleiding vormen tot een tweede Olymp&sche boycot De algemene vergadering, die in Rabat met zesendertig lidstaten een vierdaagse bijeenkomst beëindigde, nam ook het voorstel aan, waar door toekomstige politieke beslissingen zullen worden overgelaten aan een onderzoekscommissie, die zal bestaan uit ministers van Jeugd- en sportzaken van de Afrikaanse landen. Daarmee is het gevaar van een herhaling van de „uittocht" van vorig jaar goeddeels bezworen. Vlak voor het begin van de zomerspelen van Montreal besloten destijds vrijwel alle Afrikaanse landen op het laatste moment van deelneming af te zien. door Max Ram BELGRADO/AMSTERDAM De vierde partij in de match tussen Boris Spasski en Viktor Kortsnoj is gisteren na 32 zetten in remise geëindigd. Hoewel het niet tot het afbreken is geko men. is het een bijzonder spannende partij geweest, waarin Kortsnoj eén tijdelijk stukoffer bracht, dat weliswaar praktisch gedwongen was, maar waarvan de complicaties bijzonder moei lijk waren te berekenen. Het is echter niet helemaal uitgesloten dat vooral van de kant Kortsnoj het een kwestie van huisanalyse is geweest. Na een in-actieve periode van een half jaar stond Cor van der Hart (links) gisteren weer als trainer op het veld. Hij instrueert de AZ-selectie. gluurt. „Voetbal is hoe dan ook mijn vak. Daarin wil ik werkzaam blijven. Ik voel me echt niet vogelvrij of onzeker. Als je merkt, dat je het niet kunt winnen, moet je vertrekken. Dat is bij mij gelukkig nog maar één keer gebeurd." Dat was in de zomer van 1974, toen Cor van der Hart zijn werk bij het Nederlands elftal niet af mocht ma ken. Eerst kocht de KNVB hem met veel poeha weg bij AZ '67, ruim een jaar later werd hij veroordeeld tot de schopstoel. Al zal het spreek woord „wanneer er twee ruzie ma ken, hebben er twee schuld", onge twijfeld opgeld hebben gedaan. Toch heeft Cor van der Hart geen spijt van dat turbulente KNVB-jaar gekregen. „Eerlijk, het was een ze nuwentoestand. Ik ben een half jaar van huis geweest. Ik heb veel tegen standers geobserveerd, stapels rap porten geschreven en talloze analy ses gemaakt. Maar ik heb er een hoop van opgestoken. Zoals ik ook veel van Standaard Luik heb ge leerd. Daar ontmoette ik immers het Europese clubvoetbal. Toen ik in 1973 wegging bij AZ, was dat aan de ene kant jammer. Jammer, omdat ik het werk niet had afgemaakt. Aan de andere kant heb ik veel gezien van de wereld. En dat is een goede zaak geweest." GENÊVE De Franse verkiezingen (12 en 19 maart 1978) en het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal in Argentinië (1-25 juni 1978) zijn de oorzaak van een aantal wijzigin gen in de internationale wieleragen- da voor profs voor het komende jaar. In verband met de verkiezingen zal de etappewedstrijd Parijs - Nice plaats vinden van 5 tot 11 maart en niet van 10 tot 16 maart zoals oor spronkelijk was vastgesteld. De strijd om het wereldkampioenschap voetbal is de reden van het vervroe gen van de Ronde van Italië naar 8 - 28 mei (was 19 mei tot 11 juni). Hier door zal de giro gedeeltelijk samen vallen met de ronde van Spanje, die gereden wordt van 26 april tot 14 mei De verschuiving van Parijs-Nice is mogelijk doordat de organisatoren van de Omloop van het Volk. die gehouden wordt op 4 maart, geen bezwaar maakten. De nieuwe data van de Giro kwamen moeizamer tot stand. De Italiaanse organisatie vreest de concurrentie van de televi sieuitzending van het wereldkam pioenschap voetbal, waaraan Italië vrijwel zeker zal deelnemen. Men is echter tot overeenstemming geko men met de organisatoren van de Ronde van Spanje. Weliswaar becon curreren de Giro (8-28 mei) en de Vuelta (26 april -14 mei) elkaar, maar afgesproken is dat Italië aan de Vuelta zal deelnemen met een „nati onale ploeg" en dat de Spanjaarden hetzelfde zullen doen in de Giro. De strijd om het wereldkampioen schappen wielrennen 1979 op de weg, die in Nederland zal worden gehou den, is vastgesteld voor 25 augustus (amateurs) en 26 augustus (profs). Spasski opende opnieuw met de e- pion, maar hij koos dit keer voor een minder verplichtende voortzetting dan in de tweede partij. Niettemin ontspon zich een bijzonder aggresie- ve strijd, omschreven als 'eer. duel tussen twee scherpschutters'. Met zijn zeventiende zet ging Spasski in op al mogelijke complicaties en hij dwong Kortsnoj tot een tijdelijke stukoffer, dat wit de beste kansen leek te bieden. Rond de dertigste zet wist Kortsnoj echter op vereenvou digingen aan te sturen en bood hij Spasski remise aan. De oud-wereld kampioen die twee punten achter staat weigerde echter, maar twee zetten later berustte hij toch in een puntenverdeling. Het duizendkoppi ge publiek gaf de beide spelers een minutenlange ovatie. De stand is nu 3-1 in het voordeel van Kortsnoj. Wit: Spasski Zwart Kortsnoj 1. e2-e4 e7-e6 (Opnieuw gaat Spasski in op het Frans) 2. d2-d4 d7-d5 3. Pbl-c3 Lf8-b4 4. e4-e5 c7-c5 5. a2-a3 Lb4xc3 6. b2xc3 Pg8-e7 7. a3-a4 (In de tweede partij speelde Spasski met desastreuze gevolgen het scher pere 7. Dg4) 1. Lc8-d7 8. Pgl-f3 Dd8-a5 9. Lcl-d2 (Ook mogelijk is 9. Dd2 met langdurige positionele strijd. De tekstzet is aggressiever) 9. Pb8-c6 10. Lfl-e2 I7-f6 (deze breekzet behoort steeds tot het zwarte plan) 11. c3-c4 Da5-c7 12. e5xf6 g7xf6 13. c4xd5 Pe7xd5 14. c2- c3 0-0-0 15. 0-0 Th8-g8 (Een zeer dynamische stelling, waarin wit voortdurend met zetten als Pf4 en e5, Lh3 rekening moet houden-) 18. Tfl-el e6-e5 17. c3-c4 Ld7-h3 18. Le2- fl Pd5-b6 19. d4-d5 Pb6xc4 (een ui terst verrassend offer, dat echter vrijwel gedwongen is. 20. d5xc6 Dc7xc8 21. g2-g3 (er dreigde eenvoudig 21. Pd2 22. Pd2x Lg2x en zwart wint) 21. Lh3xfl 22 Telxfl e5-e4 23 Ddl- b3 (Nu kan zwart zijn stuk niet te rugwinnen omdat steeds de toren op g8 blijft hangen) 23. Dc6-d5 24. Tal-cl Pc4xd2 25. Pf3xd2 Dd5xd2 26. Tclxc5 Kc8-b8 27. Tfl-bl Tg8-g7 28. Tc5-b5 Td8-d7 29. Db3e6 e2-e3! (een veilige weg naar remise) 30. f2xe3 Tg7-e7 31. De6-g8t Td7-d8 32. Dg8-b3 Td8-d7 33 Db3-g8t Td7-d8 34. Dg8-b3 en remise MELBOURNE De Australische Evonne Cawley-Qoolagong is weer helemaal terug van weggeweest. Zij zegevierde maandag in slechts 44 minuten in de finalepartij van het internationale tennistoernooi in Melbourne over haar landgenote Wendy Turnbull: 6-4, 6-1 De partij moest zondag wegens regenval wor den uitgesteld Een wevk eerder maakte Evonne Cawley haar rentree na een afwezigheid van een jaar en won meteen het toernooi in Sydney. SNEETJE „Ik en m'n broer zijn blij dat we het eens zijn geworden Cor. Alleen nog één klein dingetje. Ik en m'n broer vinden dat je te veel ge bruikt." „Gebruiken? Van dittem bedoel Je. Nou, als ik wil kan ik er zo mee ophouden, dan drink ik geen drup pel meer." „Dat kan je nu wel zeggen Cor, maar ik en m'n broer geloven daar niet zo in. Dat zei je vroeger ook wel eens, maar ondertussen. M'n broer kan je de rekeningen nog laten zien. Een juke-box in Waddinx- veen, een parkeermeter in Zaan dam, drie tl-buizen in Bergen en een pak viltjes door een ruit in Heiloo. Nee Cor, ik en m'n broer willen dat je er helemaal mee stopt." „Alleen dan 's avonds nog." „Nee Cor, geen glaasje meer. Als je bij ons wilt werken dan moet'het afgelopen zijn." „Eén kleintje dan, na afloop als we gewonnen hebben. Jullie zijn toch niet van de blauwe knoop." „Nee Cor, wij zijn van de blauwe briefjes en de rooie ruggen, 't Moet afgelopen zijn." „Maar hoe kan ik dat nou belo ven. ik ben ook maar een mens van vlees en bloed." „Daar hebben ik en m'n broer nou toevallig iets op gevonden Cor. Ik en m'n broer kennen een dokter en die plaatst langs operatieve weg een of ander buisje in Je buik en dan lust je ineens geen druppel meer." „Meteen?" „Meteen! Het is net zoiets als een blaaspijpje maar dan van bin nen. Je wordt, zeg maar, groen als je alleen maar naar een borreltje kijkt." „Moet dat nou allemaal om trai ner van jullie club te worden?" „Luister nou eens Cor, wat denk je dat het mij en m'n broer gekost heeft, die heup van Hans? Maar dat is voor de club. Dat had hij er toevallig wel voor over om ons aan een goede trainer te helpen. Trou wens je denkt toch niet dat die Hans Croon uit zichzelf een bril draagt? Dat moest, anders was hij j)- 4. ,oV J)- nooit ergens aan de slag gekomen. En wat denk je dat die Rijvers aan Philips heeft gekost? Daar zijn ze ker drie Ingrepen langs medische weg voor nodig geweest. Hoor Je ze d'r ooit over? En je denkt toch niet dat die Van de Meent uit zichzelf dat schuim rond z'n mond krijgt. Die moet nog steeds eens per week voor controle terug. Trouwens Joop Castenmiller, dat waren er eerst twee. Hebben ze één hele mooie van gemaakt. Anders was ie nooit trainer geworden. En dan zeur jij over zo n klein sneetje in Je buik. Wil Je mijn buik eens zien? ,Kom nou Cor. dan kennen ik en m'n broer je toch wel beter." „Oké dan maar." „Wil je dan hier even tekenen?" „Dan ben ik nu dus weer onder de pannen. Daar moeten we d'r een op nemen." „Cór." „Zeg ik hoop wel dat dit nooit bekend wordt." „Laat dat nou maar aan mij en m'n broer over Cor. Er komt een heel mooi communiqué waar nooit iemand iets van zal snappen. Ik zonder m'n broer ga het trouwens zelf voor de televisie uitleggen. Laat dat maar aan mij en m'n broer over." „Ja maar je weet wat voor praa- tjes er altijd de ronde doen." „Cor, geloof mij en m'n broer nou. Jouw privéleven dat is heilig voor mij en m'n broer. Als dit ooit uitlekt, dan laten ik en m'n broer ons langs operatieve weg weg maken." DOORKIJKJE In NRC/Handelsblad van afgelo pen zaterdag gunt de 16-jarige Bet- tine Vriesekoop de lezers in de ru briek 'Hollands dagboek' een aar dig doorkijkje in het leven van een echt topsporttalent. Vroeg op vroeg naar bed en stevig oefenen. Je moet er immers wel iets voor over hebben om bij de wereldtop te geraken. Donderdag: slechts twee uur trainen wegens een bruiloft. Vrijdag: de middagtraining gaat niet door want de zaal is bezet, maar 's avonds geen problemen. Zaterdag: competitiewedstrijden. Zondag: deelneming aan het win- tercircuit. Maandag: trainen voor het nationaal team. Dinsdag: 's middags trainen. Woensdag: op reis naar Zweden. Donderdag: vroeg op en wedstrijden spelen. Vrijdag: opnieuw een dag vol wed strijden. Over de totale trainingstijd laat ze de lezers in het ongewisse. Maar dat het nogal wat uren moeten zijn blijkt uit zinnen als: „Ik ken een jongen uit het Nederlands team die maar vijf uur per week oefent. Daar red je het niet mee Maar ik train ook héél veel; de meeste meis jes maar veertien uur per week en dat is heus niet genoeg." Veertien uur per week, dat is twee uur per dag. En dan komen daar de wed strijden nog bij. Er zijn postzegel verzamelaars die hun collectie in minder tijd op peil houden. Hoe gaat het met school? Goed. Tenminste, alleen scheikunde, daar zijn problemen mee die via bijles weggewerkt moeten worden „Want als ik daar door de mand val kan ik de faciliteiten en de reisjes naar het buitenland wel vergeten". Van Kemenade kan trouwens z'n mooie ideëen dat er op de school ook nog aandacht moet zijn voor de maatschappij wel vergeten. Dinsdag: 't Is een fijne dag. want ik heb op school alleen Duits. Ei- genljk staat ook maatschappijleer, gymnastiek en godsdienst op het programma Maar voor deze vak ken ben ik vrijgesteld om meer aandacht aan het tafeltennis le geven". „Soms vragen ze aan me: „Doe jij nog wel eens wat anders dan tafel tennissen"? „Weinig", antwoord ik dan". IDEETJE AZ'67 lanceerde afgelopen week einde nog eens een mooi idee. Er zullen besprekingen met Johan Cruijff geopend worden. AZ'67 wil hem volgend seizoen inschakelen bij de zeventien thuiswedstrijden. Want zoals bekend heeft Johan er tabak van om steeds maar weer lang van huis te zijn vanwege och arme anderhalf uur voetbal -Als hij dus maar dicht genoeg bij Alkmaar gaat wonen, dan kan hij met een beetje geluk en politie te paard voorop, om kwart voor twee thuis weg, een potje voetballen en om half vijf als het stadion een beetje vlot leeg wil stromen ligt z'n loonzakje weer bij Danny op d'r keukentafel. M'n liefje wat wil je nog meer? Nou bijvoorbeeld dat het unieke talent van onze Johan ook de andere ze ventien wedstrijden te bewonderen ls. Dat kan. Als Jaap van Praag ten minste niet zit te suffen, dan heeft hij al door dat Cruijff voor nog zeventien wedstrijden beschikbaar is. Dat kunnen dus de zeventien thuiswedstrijden van Ajax zijn. Zo gaat er helemaal nooit meer iets voor het voetbal verloren Jan Jongbloed speelt alleen nog mee in de uitwedstrijden van Roda JC en verder in de thuiswedstrijden van FC Amsterdam. Dat is goed voor z'n gezinsleven. Charly Bos veld komt volgend seizoen alleen nog in de laatste tien minuten van de thuiswedstrijden van Vitesse opdraven. Coen Moulijn wordt vas te reserve bij alle thuiswedstrijden Feyenoord. Nog even en het publiek mag via een enquêteformulier bekend ma ken wie ze zondagmiddag eens aan het werk zouden willen zien. Na afloop wordt er dan gestemd wie er gewonnen heeft. Zo wordt voetbal weer de publlekssport die het hoort te zijn. Problemen zijn er nu een maal om opgelost te worden. RADIO (8) In de herkansing deze week AVRO's Sportpanorama Behalve op donderdagmiddag valt dit pro gramma ook op zondagmorgen (tussen elf en half twaalf op Hilver sum III) te beluisteren. Onze J. C. Brak weer een en al oor. AVRO's Sportpanorama. Wie dat programma op de televisie ziet •krijgt het klamme zweet in de han den. Een rood hoofd. Plaatsvervan gende schaamte. Meneer Van der Voorn, de kinderen onder de vier zijn al naar bed. En dan de radio. De onderwerpen zijn bestemd voor de mensen die de zaterdagavond beter wisten te be steden dan met wachten op voet baluitslagen. Deze keer: nabe- schouwinkjes van PSV-Haarlem en FC Den Haag-FC Utrecht, stukje bridge en stukje fietsen in Ahoy. Hoofdrolspeler is deze keer eindre dacteur Dick van Rijn. Hij bezocht „het mooie en nog altijd gezellige PSV-stadion" op zaterdag en was op zondagmorgen bij het bridge in Amsterdam. Van Rijn kan zelf niet bridgen. Wat hij daar deed was dan ook een raadsel. In feite kondigde hij een man aan die er wel alles van wist en ook meteen op radiotoon („luisteraars") de microfoon over nam. Maar de sponsors van het betreffende toernooi zullen Van Rijn wel dankbaar zijn geweest. Vóór dat bridgen had Van Rijn echter al weer voor een stukje on vergetelijk radiowerk gezorgd. Na afloop van PSV-Haarlem sprak hij met enkele betrokkenen. „Ik maak te Haarlem-coach Hughes een com pliment voor de positieve spelop vatting." Dankuwel zegt Hughes, u hebt weer eens helemaal gelijk. Dan gaat Dick van Rijn verkleed als Barend Barendse op bezoek bij de PSV'er Harry Lubse. Fluiste rend (primeur, primeur): „Lubse, topscorer van PSV. Elf doelpunten ai. Verleden Jaar niet gedacht hè? En als klap op de vuurpijl: „Wel die carrière (en het ging. natuurlijk niet eens over een carrière) komt straks weer. Maar d'r is nog een belangrijk Want Lubse gaat trouwen Lubse ls de bruidegom. En wanneer ls het feest"? Moeder help. Algemeen klassement na zeven etappes: 1. Langs de Lijn, 2. Sport café, 3. Sport na 8port, 4. NCRV Sportshow, 5. Drie draalt op ver zoek van mensen uit de sportwe reld. 6. AVRO's Sportpanorama. INZAMELING Afgelopen vrijdagavond werd het „Gééf om de natuur" feest gehou den. Een nationale inzamelingsak- tle. Volgens het oude patroon le vert zo n aktie alleen maar succes op als je een avond lang artiesten op het scherm zet. Dat schijnt de Nederlander zo goed te bevallen dat hij vanzelf z'n beurs open trekt. Waarvoor hindert niet Als Willem Duys en Mies Bouman geheel be langeloos op het podium gaan staan in plaats van thuis bij de pick-up of het ganzeborden dan mag Ons Volk toch wel iets terug doen. De ln dit kader falende lance ring van figuren ais Ria Bremer, Hans Emmering en die Fred Oster die denkt dat heel Nederland uit arbeiders bestaat die 's avonds met hun voeten in een bak sodawater zitten, doet niets al aan dat blije gevoel, allemaal weer even één te zijn. De zaak mislukte dus Zoals een andere AVRO-onderneming enkele maanden geleden („Land zonder drempels") ook al schipbreuk leed op de volstrekte onderschatting van het bevattingsvermogen van het publiek. Dit zal dus wel de laatste zijn ge weest, werd er gedacht, toen organi sator Ben Esslng om één uur moest toegeven dat er niet zoveel geld was binnen gekomen als men had ge dacht. Natuurlijk was Essing niet ontevreden want Nederland was be wust geworden dat de natuur gered moest worden. Ooed werk Essing. voor maar vijf miljoen gulden kos ten. Dat doet niemand hem na. En genezen zijn we ook nog niet Er worden immers al weer nieuwe plannen gemaakt voor een grote na tionale actie die in november 1979 gehouden moet worden. Ben Essing organiseert het weer. Deze keer gaat het om de financiering van de Olym- plsche 8pelen voor gehandicapten die in 1980 in Nederland worden georganiseerd. En ik maar denken dat de organisa tie van dat evenement al helemaal rond was. Toen de bestuurders van de Nederlandse Invaliden 8port- bond de Spelen naar zich toetrok ken had men tenminste overal al een oplossing voor gevonden. Duur zou het zeker niet worden. Met een beetje geluk zouden die Spelen zich zelf gaan betalen. Achteraf blijkt dat dus niet zo te zijn. Er zal weer een beroep worden gedaan op de vrijgevigheid van de Nederlanders. En dan te bedenken dat diezelfde NI8 voor betere doelen heel wat harder om geld zit te springen. Maar we zullen d'r wel weer heel erg bewust van worden; voor een enve lop met vijf plek

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15