f i Uit brieven van lezers iMILIEBERICHTEN —AG 29 NOVEMBER 1977 TROUW/KWARTET P 6 - RHS 11 nen van maandag tot en me! vrijdag nisch van 9.00-19 30 uur opgegeven cn op nummer 020-913456. londagavond Is dit alleen mogelijk van 20.00 uur. ngt" bir^ dank aan u allen, ook namens onze kinderen, bewelke wijze dan ook ons 40-jarig huwelijksfeest Onvergetelijke dag hebben gemaakt. 0 S. Kramer ersl( C. Kramer-Huitema istlt ■nar, november 1977. ndejaa* 126- eit tij. taf th letast „Wij danken U barmhartig God zaterdag 3 december zijn onze ouders: Pieter Gerard Zijlema en Aaltje Eisses 40 jaar getrouwd. Ten Post Alphen a/d Rijn: A. de Haan-Zijlema B de Haan Grootegast: G. Klont-Zijlema K. M. Klont Hilversum: K. T. Vos-Zijlema A. W. Vos Hengelo: J. K. Zijlema H. Zijlema-Smit Ten Boer: G. Zijlema A. Zijlema-Hoeksema Zoetermeer: J. Bolhuis-Zijlema A. Bolhuis Wagenborgen: T. Woltjer-Zijlema H. Woltjer Hoogezand: W. Zijlema I. Zijlema-Siemons en kleinkinderen egens ziekte geen bezoek. „Jezus uw verzoenend sterven is het rustpunt van mijn hart". Gezang 14 lit geloofsvertrouwen ging van ons heen, mijn 0 vrouw, onze moeder en oma Maartje Adriana Buitelaar-van den Berg is 70 jaar geworden. De Lier: P. Buitelaar Brielle: J. Mensink-Buitelaar H. Mensink De Lier M. van der Kaay-Buitelaar Naaldwijk: M. A. Lievaart-Buitelaar V. A. P. Lievaart De Lier: A. Buitelaar M. W. Buitelaar-van Geest De Lier: A. Buitelaar A. T. Buitelaar-van Buuren 's-Gravenzande: J. van der Schee-Buitelaar W. van der Schee Krommenie: P. Buitelaar M. Buitelaar-van der Lugt en kleinkinderen. Lier, 25 november 1977 'g. Crezeelaan 22. egenheid tot condoleren: aan huis. heden indag 28 november en na de teraardebestel- m de aula van de alg. begraafplaats. dienst van Woord en Gebed wordt D.V gehou- dmsdag 29 november a.s. in de „Vredekerk". ivang van de dienst om 14.00 uur waarna de tardebestelling zal plaatsvinden op de alg. be- fcfplaats te De Lier, circa 14.45 uur. nam plotseling van ons weg onze lieve moe- en grootmoeder Grietje van Zanten iwe van Marten de Groot, ouderdom van 82 jaar Amsterdam: W H. de Groot M. de Groot-van der Lee Marion Sandra 26 november 1977 Tian van Om meren weg 10 adres: Slaakstraat 3', Amsterdam verledene is opgebaard in het Alg. Rouwcen- van de Weerd. Schaapsweg 77 te Ede. Be- aldaar dagelijks. De begrafenis zal plaatsvin- ip donderdag 1 december a.s. om 13 uur op de inene begraafplaats te Ede. Vertrek van het ^centrum om 12.45 uur. Na de plechtigheid is *Dg gelegenheid tot condoleren in de aula van ïgraafplaats. de hoge leeftijd van bijna 91 jaar, heeft God is gehaald mijn zorgzame moeder, onze groot- ivergrootmoeder Maria Catharina van den Berg Is 1938 weduwe van Friedrich Wilhelm Balké Uit aller naam: A. M. C. Balke imborg, 27 november 1977 te „Elisabethhof" respondentie-adres: 191, Eindhoven A. M. C. Balke. Venus- bvei [p •rledene is overgebracht naar de Coöperatie P C. Hooftstraat 183, Amsterdam-Zuid Geen bezoek Iijzetting in het familiegraf zal D.V. plaatsvin vrijdag 2 december a.s. om 12.00 uur op de aafplaats ..Zorgvlied" aan de Amsteldijk, afgegaan door een dankdienst in de aula van ngenoemde begraafplaats De Here nam tot' Zich onze geliefde en zorgzame Vader en Grootvader Jacob Moedt In de ouderdom van 75 jaar Weduwnaar van H. F. G. Sijtsema Hetzij wij dan leven hetzij Wij sterven, wij zijn des Heren Rom. 14:8 Aalten: R. Swijtinc-Moedt J. G. Swijtinc Emmercompascuum: J. Keegstra-Moedt R. Keegstra Uithuizen: K. Moedt G. B. Moedt-Nijborg en kleinkinderen Siddeburen, 26 november 1977 Ondeweg 23 De begrafenis is bepaald op woensdag 30 novem ber om 15.00 uur vanuit de Geref. Kerk te Sidde buren. Zij die de rouwdienst willen bijwonen worden verzocht om 14.15 uur aldaar aanwezig te zijn. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in gebouw „Rehoboth" Alle roem is uitgesloten onverdiende zaligheèn heb ik van mijn God genoten. Tc roem in vrije gunst alleen! Gezang 173. In volle vrede is, voor ons nog te vroeg, na een langdurig moedig gedragen lijden, in haar Hei land ontslapen, onze lieve en zorgzame moeder, oma, zuster, schoonzuster en tante Maria Hendrika Noorland-Beekman op de leeftijd van 67 jaar. Namens de familie: Marijke Gültzow-Noorland Nootdorp, 27 november 1977. Geerweg 7. De overledene is opgebaard in een der rouwka mers van het rouwcentrum „Innemee", Hooikade 46, 's-Gravenhage. Bezoekuren aldaar van 15.30-17.30 uur. De begrafenis zal plaats vinden donderdag 1 december a.s. om 11.00 uur op de „Oosterbegraaf plaats" aan de Rodelaan te Voorburg. Heden nam de Here tot Zich, geheel onverwacht, mijn innig geliefde zorg zame vrouw, onze lieve zuster, schoonzuster en tante Marina Noort- van der Niet op de leeftijd van 66 jaar. D. Noórt en verdere familie. Voorschoten, 26 november 1977 Prof. Lorentzlaan 30 Rouwbezoek dinsdag avond van 7.30-8.30 uur. Geen bloemen. De rouw dienst is bepaald op don derdag 1 december a.s. om 3 uur in de Gerefor meerde Kerk, Leidseweg 21 te Voorschoten, waar de begrafenis zal plaatsvinden om 4 uur op de begraafplaats „Ro- senburgh" te Voor schoten. Heden nam de Here plotseling tot Zich onze geliefde zuster, schoon zuster en tante Marina van der Niet echtgenote van D. Noort op de leeftijd van 66 jaar „Haar geloven werd aanschouwen" M. van der Niet-de Monyé D. Korbee-van der Niet K. Korbee J. Prins-van der Niet J. Prins A. van der Niet-Korbee neven en nichten Voorschoten 26 november 1977 Die in Mij gelooft heeft eeuwig leven In dit vertrouwen werd onverwacht uit ons mid den weggenomen onze lieve schoonzuster en tante Marina Noort-van der Niet echtgenote van Dirk Noort Haar leven was geven. Wassenaar: M. van der Niet-de Monyé Kijkduin: Gijs en Alice Amsterdam: Wim en Janny Hoek van Holland: Gosse en Corrie Hazerswoude: Kees en Thea Hazerswoude: Piet en Marga Nigeria: Hans en Trix achterneven en -nichten Heden nam de Here plotseling tot zich onze gelief de schoonzuster en tante Marina van der Niet echtgenote van D. Noort op de leeftijd van 66 jaar „Die op de Here vertrouwen zijn als de berg Sion, die niet wankelt, maar blijft in eeuwigheid" Ps 125:1 Familie Noort Voorschoten, 26 november 1977 Geen sterveling bepaalt zijn eigen weg, geen mens gaat waar hij wiL Jeremia 10 vers 23b In eindelijke vrede is van ons heengegaan mijn lieve dappere dochter, onze zuster, schoonzuster en tante, Helena Maria Sparrius geb. Rijnsdorp, op de leeftijd van 50 jaar. Rotterdam, 27 november 1977. Rotterdam: C. Rijnsdorp Hardenberg: I. M. Rijnsdorp-Van Andel en kinderen Inala Qld. Australië: S. Rijnsdorp J. Rijnsdorp-Van der Munnik Leiden: U. Rijnsdorp Onze Hemelse Vader nam tot Zich onze lieve nicht Helena Maria Sparrius geboren Rijnsdorp op de leeftijd van 50 jaar. Rotterdam 27 november 1977. Capelle a/d IJssel: C. M. Gerber-de Boer Rotterdam: D. Gerber Wilgenlei 492 Rotterdam-3012. Het verlorene zal Ik zoeken en de afgedwaalde terughalen Ezech. 34:16* Hiermede geven wij u kennis dat in volle vrede is ontslapen onze lieve, zorgzame man, vader, opa en broer Andries Rijnsburger in de ouderdom van 80 jaar. Leiderdorp: P. J. Rijnsburger-van der Tang P. Rijnsburger G. S. Rijnsburger-Langerak André Martin Peter en familie Katwijk a/d Rijn, 28 november 1977 Huize „De Wilbert" Corr.adres: Mevr. P. J. Rijnsburger-v.d. Tang, Louise de Colignystraat 10, Leiderdorp De rouwdienst in de aula van de Algemene be graafplaats a/d Hoogmadeseweg te Leiderdorp is bepaald op donderdag 1 december a.s. om 2 uur namiddags, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden. In „De Wiebert" geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de teraardebestelling in de ontvangkamer van de begraafplaats. Geen bloemen. Want God is niet onrechtvaardig dat Hij uw werk zou vergeten, en de arbeid der liefde, die gij aan Zijn Naam bewezen hebt, als die de heili gen gediend hebt Hebr. 6:10 Het hoofdbestuur van de Gereformeerde Bond in de Nederlandse Hervormde Kerk nam met ont roering kennis van het overlijden van Ds. Johan Jacob Timmer emeritus predikant en erelid van het hoofdbe stuur. Vanaf 1928 was hij lid van het hoofdbestuur en gedurende vele jaren bekleedde hij de functie van secretaris. Met grote dankbaarheid gedenken wij de grote inzet en liefde, waarmee hij zijn werk in en ten dienste van de kerk, die hem lief was, verricht heeft God gaf ons in hem een toegewijd dienaar, wiens nagedachtenis bij ons in hoge ere zal zijn. Voor het hoofdbestuur van de Gere formeerde Bond in de Nederlandse Hervormde Kerk, Ds. W. L. Tukker, voorzitter Ds. R. J. v.d. Hoef, secretaris Openbaring 14:13 De kerkeraad der hervormde gemeente Nieuwer- kerk aan den IJssel vervult hiermede de droeve plicht u mede te delen dat haar oud-predikant ds. Johan Jacob Timmer op 25 november 1977 op 88-jarige leeftijd is over leden. Dankbaar gedenkt de kerkeraad hetgeen de over ledene als predikant voor de gemeente heeft bete kend. De kerkeraad, ds. D. J. Cuperus, voorzitter oud. A. P. Schuurman, secretaris. Enige kennisgeving In volle vrede ging. tot onze grote droefheid, van ons heen onze lieve, goede, zorgzame zuster, be huwdzuster en tante Hermina Wilhelmina Louisa Catharina Maria van der Tas Op de leeftijd van 77 jaar. „De Hert bewaart de eenvoudigen Ps. 116:6 Bussum: H. G. Langenberg-van der Tas J. Langenberg Amsterdam: C. M. D. van der Tas F. van der Tas-van der Meer Woerden: H. Zeeuw van der Laan-Langenberg H. J. A. Zeeuw van der Laan en kinderen Amsterdam. E. Langenberg Vorden, 27 november 1977 „De Wehme", Nieuwstad 32 Corr.adres: C. M. D. van der Tas, Hogeweg 84, Amsterdam-W'gmeer De rouwdienst wordt gehouden donderdag 1 de cember a.s. om 13.00 uur in het bejaardencentrum „De Wehme", Nieuwstad 32 te Vorden, waarna de teraardebestelling volgt om 14.00 uur op de oude algemene begraafplaats te Zutphen. Wij willen u hartelijk danken voor de vele blijken van medeleven en belangstelling die wij ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze lieve zuster en tante Dirkje Alida Klapwijk Uit aller naam: J. Klapwijk Delft, 28 november 1977. Deze ruboek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen benchten, artikelen en commentaren, en niet voor gedichten, open brieven, oproepen ol reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden). De inzendingen voor deze rubriek dienen zo beknopt mogeli|k te zijn. De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor. Het is ons helaas niet mogelijk over elk geval van bekorting o( nietplaatsing (doorgaans een gevolg van een te groot aanbod) te corresponderen. Brieven adresseren aan: Secretaris hoofdredactie Trouw, Postbus, 859. Amsterdam. Bij publicatie worden naam en woonplaats van de schriiver vermeld Aantjes (6) Waarom kan de heer Aantjes niet met respect voor de WD spreken voor het vormen van een nieuwe regering? Met mensen van goede wille van de WD voor het landsbe lang ls toch zeker een eerlijke be spreking geboden? Ze zijn nu bijna zes maanden met de PvdA aan 't lijmen geweest. Eindelijk was de lijmpot leeg. Ik hoop, dat er ook nooit geen lijm meer inkomt. Ik zou zeggen: Van Agt, ga door, en heb maling aan Aantjes hoor. Badhoevedorp M. den Ouden je terug te doen, let wel ten opzichte van de PvdA (anders zou het Aan tjes niet wezen) maar ten opzichte van de WD helemaal niet. Ook ik ben tot op heden AR, alhoewel niet bereid voor de PvdA in het stof te bijten. Maar de stap terug van Aan tjes betekent onherroepelijke kie zen voor de PvdA, dat is ook onvoor waardelijk kiezen tegen de monar chie. Daar is geen ontkomen aan als men de PvdA om de hals valt. Delft J. v.d. Heijden Aantjes (7) Na alle ellende met de PvdA bleef er in 's lands belang niet anders over dan dat Van Agt en Wiegel zouden proberen elkaar te vinden. Gelukkig kwam het zover, een verademing voor ieder weldenkend mens. Niet alzo mr Aantjes. Zijn gelonk naar de PvdA doet mij denken aan verraad van de eigen zaak. Je vraagt je af hebben zulke mensen nog persoon lijk en politiek eergevoel? Zijn we soms in het overleg als gelijkwaardi ge partners behandeld? Andel T. van Vugt Aantjes (8) Ineens wordt door sommige lezers van Trouw weer eens fel uitgehaald naar Aantjes. Om de meest uiteenlo pende en vreemde redenen. De heer Stroo schrijft: „Is voor Aantjes de VVD zo slecht?" (23 nov.). Maar hoe kun je nu een kabinet met de WD in elkaar timmeren met slechts 77 zetels? Dan moet je toch wel erg ver gedreven zijn. Het is niet reëel de schuld van de breuk alleen aan de PvdA te geven. Het CDA gaat ook heus niet vrijuit! Daarbij komt dat de programma's van de WD en het CDA haaks op elkaar staan. Het inmiddels gesloten (slechte) regeer akkoord verschilt te veel van het CDA-programma. Waar is b.v. het mooie streven „Niet bij brood al leen" gebleven? Aantjes heeft ge lijk! En de Arjos heeft ook gelijk als ze zegt dat er nieuwe openingen gezocht moeten worden met de PvdA en D'66. Den Uyl heeft zich inmiddels bereid verklaard weer met het CDA te willen praten. We hebben een kabinet nodig dat brede steun uit de Kamer moet hebben. Over de duidelijke verkiezingsuit slag, 2/3 wil PvdA-CDA, de helft WD-CDA. kan geen twijfel meer bestaan. Maar als CDA-stemmer en Ar josser heb ik toch wel mijn twij fels over CDA-WD-pogingen. Frits Smedema Leiden Aantjes (9) Volkomen terecht stelt de heer Noordhoek (Trouw 24 november) dat veel CDA-stemmers bedrogen zijn uitgekomen. Een gesprek met de VVD toch zeker een volwaardige partij, die steeds meer aanhangers krijgt vindt de heer Aantjes een afschuwelijke zaak. Dat mag toch op z'n minst een Curieus Democrati sche Aanpak heten. Middelburg C. de Putter Aantjes (10) Het doet vreemd aan, als gezegd wordt, dat een christelijke partij zich niet moet generen om een stap- Nu de VVD (9) We zouden het veel eerlijker vinden als de heren Aantjes, Boersma en De Boer en misschien nog enkele gelijk gestemden uit de AR en het CDA zouden stappen en lid worden van de socialistische partij. Nü liggen deze heren voortdurend dwars en verknoeien daarmee de zo hard no dige eenheid in het CDA De voor keurstemmen die Aantjes kreeg, kwamen vooral van traditionele AR- klanten, die nog in AR-stemming verkeerden We kennen zeer vele van deze mensen die nü evenwel vinden dat CDA en VVD het maar eens moeten doen na het doordram- men van Den Uyl en de zijnen. He ren uit de linkse AR-top, gaat naar de PvdA. Da's duidelijk en eerlijk. Nu zijt gij pionnen van de rode vloedgolf binnen het CDA. Het zal blijken wanneer nè de nieuwe wijzi gingen Aantjes cs. ook nü nog het akkoord van Van Agt en Wiegel ver werpen. Dèn is alles duidelijk. Nu voelen wij ons als CDA-stemmers verraden. Den Haag W. Verhoeven Nu de VVO (6) Ik heb bij de verkiezingen geaarzeld tussen CDA en PvdA. Ik heb ten slotte mijn bezwaren tegen Van Agt opzijgezet en met een voorkeurs stem voor Aantjes toch maar weer CDA gestemd. Mijn aarzeling kwam vooral voort uit mijn angst voor een toekomstig samengaan met de WD. En nu zal het misschien toch gebeu ren. Een troost: De VVD zal het gelukkig niet alleen voor het zeggen hebben. Maar als het weer verkiezin gen zouden zijn zou ik om deze rede nen geen CDA meer stemmen. Arnhem W. v. Efferink. Nu de WD (7) Voor mij is het duidelijk dat „Niet bij brood alleen" zo haaks staat op het WD-program, dat de bereikte overeenstemming in mijn ogen ab soluut ongeloofwaardig is. Nog afge zien van de geheimzinnige manier waarop de onderhandelingen plaatsvonden (Ik ben het van harte eens met uw commentaar) kan ik mij niet aan de Indruk onttrekken dat hier alleen maar opportunisme in het spel is. Daarbij komt nog dat we bij een kabinet CDA-WD er van uit mogen gaan dat de Individuele vooruitgang voorop komt te staan, de neutronenbom aanvaard wordt, kernenergie zo snel mogelijk ge bruikt gaat worden, de hogere inko mens niet meer extra hoeven te ma tigen enz.Ik heb spijt van mijn stem op het CDA Renkum J. Tynstra Nu de VVD (8) De laatste vier jaar gingen we steeds dieper in de kuil, maar wat welig tierde, was de werkeloosheid. Laten we als nuchtere Nederlanders ook nuchter denken, geef een ander nu de kans: het kan toch niet slechter meer worden! Nu de VVD (10) L~n formatie met de PvdA is mis lukt Met enige tegenzin is het CDA met de WD in zee gegaan. Mijn indruk is dat het CDA nu het onre delijke eist. gezien vanuit de WD. Men vergete niet: beide partijen hebben hun programma's. Conclu sie. Iaat Van Thijn het proberen, het CDA treedt dan in de rol van gedo- ger. Dit lijkt me op 't ogenblik het beste voor ons land. A6s«n H. Hoving Uit balans Als ik „Trouw" goed lees, heb ik soms het idee dat alle partijen door en door verziekt en verpolitiekt zijn. In het afkammen van eigen mensen, lijkt het CDA mij het meest bedre ven. Van Van Agt of Aantjes blijft soms geen spaan over. Nota bene onze voormannen. „Niet bij brood alleen" wordt zo een lachertje, de nuchtere Nederlander onwaardig. De sympathisant van rood blijft rood en die van liberalen blijft libe raal. door eigen belang. Is er dan niemand onder ons, die recht op de man af kan vertalen, wat we moeten doen of laten? Terwille van een eens gezind optreden der CDA-ers, dat recht doet aan heel ons volk, om zo te komen tot een regering die dit beoogt. Als we werkelijk uitgaan dat het voor ons lood om oud ijzer is met wie we regeren, laten we dan ophou den onze voorkeur te laten blijken en onze mensen de kans geven een rege ring te vormen die hen het best lijkt voor heel ons volk. Stedum H. Mar» Koffie drinken Dit moet mij wel even van 't hart. Op 25 november de grote actie ..Geef om de natuur" waar ongeveer 30 000 vrijwilligers druk mee bezig zijn geweest. Dan lees Je Trouw van dezelfde dag. dat ene 83-jarige A. Hogenhuis. oud-directeur van de Shell, zo nodig „even" heen en weer naar New York moet om koffie te drinken. Hij moest z'n ogen uit z'n kop schamen. Ik vind dit diep treurig. Willemstad M. B. Wolters-van Randwijk J. van Dam Reis gereformeerde bond (7) In uw blad van 23 november sugge reert ds. R. v.d. Beid uit Leek dat door de missie van de geref. bond naar Zuid-Afrika de democratie in onze kerk om zeep wordt gebracht. Deze tirade berust willens en wetens op een groot misverstand. Niet de geref. bond maar de oppermachtige midden-orthodoxie in samenwer king met de vrijzinnige richting heb ben de democratie alsmede de waar- heidsvraag al lang geblokkeerd. Een der vele voorbeelden: De classis Wlnsum heeft 18 predikantsplaat sen en ongeveer 15000 leden. De classis Harderwijk telt 66 predi kantsplaatsen en ongeveer 130.000 leden. De meelevenheldsgraad laat Ik dan nog buiten beschouwing. Bei de classes mogen elk één afgevaar digde naar de synode zenden. Van democratie gesproken. Wat de waar- heidsvraag betreft zou ik ds. Beid willen adviseren via zijn classis dit als agendapunt op de eerstvolgende synodevergadering te krijgen want tot heden heeft de leiding van onze kerk de waarheidsvraag conform ar tikel 10 der kerkorde angstvallig vermeden. Apeldoorn H. Seinen Protest (3) Drs T. v. d. Berg uit Ermelo lijkt mij op grond van zijn brief in deze ru briek een lichtvaardig oordelend man (iets wat hij merkwaardig ge noeg aan zijn tegenstanders ver wijt). Ik vrees ook. dat hij tot het type hoort dat verantwoordelijk is voor het bestaan van generatiecon flicten in de wereld cn dat is zo mogelijk nog erger. Uit het feit dat een aantal gereformeerden uit Cas tricum eich bij de ondertekening van hun brief sieren met de naam. die hun als christenen bij de doop gegeven is. leidt hij af met „jonge lui" te doen te hebben, over wie hij dan een beetje meewarig mag doen Ik kan hem verzekeren: het gaat in deze brief uit Cas tricum om volwas sen mensen, die een gezin hebben en op verantwoordelijke plaatsen onze maatschappij dienen. Laat drs R. v. d. Berg uit Ermelo maar liever op passen dat zijn standpunt niet ver eenzelvigd wordt met dat van „ouwe sokken". Utrecht J. L. Jongerius Berisping (2) Door zijn onverholen kritiek op de Nederlandse bisschoppen heeft paus Paulus toch wel duidelijk ge maakt, dat hij de lijn, die hij met de benoeming van mgr Slmonis op pa pier zette en nog onderstreepte door de benoeming van mgr Oijsen. niet wenst te onderbreken. Terpeer blijkt dit, doordat de paus meermalen de bisschoppen van Rotterdam en van Roermond en vooral het seminarie van de laatste heeft geroemd. Dan maakt het toch wel een vreemde indruk, dat de kardinaal en de bis schoppen van Groningen, Haarlem, Den Bosch en Breda zich op alle mogelijke manieren trachten te ver ontschuldigen en voorgeven dat de paus toch ook vertrouwen in hen heeft en oog heeft voor de goede dingen in de Nederlandse Kerkpro vincie. Wij zien die helaas niet. De afbraak is onder kard. Aifrink be gonnen en zet zich nog steeds door. Hoe de nieuwe kardinaal zal worden weten we na bijna twee Jaar nog niet. Zijn houding na deze pauselij ke berisping belooft niet veel goeds. Ontsiert het soms een bisschop ne derig en berouwvol het hoofd te bui gen na een verdiende berisping? We wensen de bisschoppen van Roer mond en Rotterdam Gods beste ze gen toe en de nodige sterkte in de nog te komen moeilijkheden. Voor de andere bisschoppen vragen we met nog meer aandrang Gods zegen Bussum J. A. Dom»- Harpconcert Weet uw muziekrecensent zéker, dat hij bij het concert in de Kleine Zaal vóór en na de pau2e aanwezig was? In dat geval had hij, als iedereen kunnen natellen, dat er geen zestien harpen op het podium stonden, zoals wél in het programmablad geschre ven stond, maar dertien Inderdaad waren diverse stukken niet voor harp geschreven. Voor zgn. Ierse (ei genlijk oorspronkelijk Keltische) harpen bestond daarvoor te weinig belangstelling bij de componisten. Dankbaar ben ik voor zijn opmer king. dat dit volume soms te veel van het goede was: het was mij nl. ook niet duidelijk, waarom de die avond duister gebleven Grote Zaal niet gebruikt is. Uw recensent stelt zich te weer tegen het bewerken van bekende stukken voor instru menten, waarvoor zij niet geschre ven zijn. Tot op zekere hoogte juich ik dit purisme toe. Maar moeten wij dan niet en bloc de Grote Zaal mij den, wanneer daar op de vleugel een concert van b.v. Mozart „gespeeld" wordt? Deze componeerde Immers voor de veel verfijndere instrumen ten, die zijn tijd kende0 Amsterdam J. C. Oosters-Londo Verkeer In de eerste acht maanden van 1977 zijn zestienhonderdveertig mensen als gevolg van verkeersongevallen om het leven gekomen, 't Zit erop: BUJ dat ik rij Alphen a. d. Rijn A. Hermans

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11