raunschweig toch lastpost AJAX NOG ZONDER AANWINSTEN Somber perspectief voor CF Barcelona UEFA CUP SPORT verschaft zich goed uitgangspunt door korte opleving in tweede helft jvers: iten "maakt Zware nederlaag Bayern München (4-0) EBBC verder om Europa Cup Plan van aankoop Joe Jordan vooralsnog in ijskast wegens transferbedrag Jan Verheyen Paul Breitner Scheidsrechters Franz Beckenbauer Spanje Joegoslavië Kortsnoj wint Tickets voor Colin Coates Betty Stöve onvermoeibaar Badminton mogelijk op Spelen 1 6/ftRDAG 24 NOVEMBER 1977 Trouw/Kwartet 17 flatty Verkamman 30VEN PSV heeft meer moeite gehad met Eintracht schweig dan waar het vooraf op had gerekend, maar toch doelpunten afstand van deze gehandicapte tegenstanden ten. En dat lijkt meer dan genoeg voor de Eindhovense om over veertien dagen naar de kwartfinale van het cup-toernooi te promoveren. Eintracht kampt immers met igekende improductiviteit. Waar dan nog bijkomt, dat PSV it moet worden geacht om in de tweede wedstrijd een extra B te pikken. Vooral wanneer de Westduitsers straks tot lanvalsvoetbal besluiten, gloort er een schoon perspectief le Brabanders. Toch heeft Eintracht gisteravond voor problemen gezorgd. In de eerste helft beet de ploeg fel van zich af. Toen had PSV ook geen vat op de elf van Zebec. PSV kon niet in zijn normale doen komen. Onzekerheid typeerde het spel, balverlies was er meer dan overleg en rust. En dat tegen een ploeg, die zonder veel illu sies naar Nederland was afgereisd. Dat de zaken bij Eintracht de laat ste maanden niet al te vlot verlopen, dat toonde de samenstelling van de ploeg gisteren alleen al aan. Tot verbazing van iedereen, had de Joe goslavische trainer Branko Zebec zijn landgenoot en collega Alexan der Ristic opgesteld. Inderdaad, Ze- bec's collega, want de 33-Jarige Ris tic is momenteel jeugdtrainer bij de noordduitse club. Z DHOVEN PSV reist een gerust hart naar schweig. Brunswijk. De delijk toch nog vrij ge- J slijk bevochten 2-0 zege le ogen van trainer Kees 's voldoende om de „tus- ïde" in het UEFA-Cup- )>oi te overleven. „Een >e ploeg die tegen ons —doelpunten maakt. Van- Jat ons uitgangspunt was e nul vast te houden en er l twee in te schoppen." emloos ging dat niet. Zeker de eerste periode toen de lijstaanvoerder van de eredi- net verbazing de veerkracht Duitsers aanschouwde. Het lat zaterdag in Düsseldorf een estatie leverde, revancheerde p overtuigende wijze. Dit was it Eintracht dat momenteel in ndesliga figureert, dit was het cht dat eerder dit voetbaljaar no Kiev van het Europese ütoneel duwde. Rijvers: „Ein- .Braunschweig was beter dan |acht. Wekenlang is geschre- i at het een slechte ploeg is. Dit t zo. wat wij hier hebben ge was het Eintracht dat tegen no speelde." Ekees Rijvers had zich op de pjequipe verkeken. Bijna een- ir lang ploeterde Willy van de if tegen de vorstelijk voetbal-' ""aul Breitner. Kreeg ook de Karl-Heinz Handschuh alle ruimte om creatieve aan- onen op het Eindhovense ijt te leggen. Rijvers sprak >ver tijdsverlies van een half En verder: „Haebermann, ;ki en Ristic konden in eerste tie op balbezit spelen. Die bar- ïoesten wij overbruggen. Onze dan dat Willy van de Kerkhof iet de aanval gaat bemoeien, n ontstane situatie kan desa- gevolgen hebben. Vier aan- plus Willy betekent, dat het nveld wegvalt." 28ste minuut van de eerste ielft greep de kleine coach in. lliet werd op Breitner gezet, is verhuisde naar de links- laats en later, kort na de her- g, naar de dug-out. Rijvers: i f dat ogenblik hebben we de i rijd beter in handen gekregen. van de Kerkhof kon vanuit de vi waarin Handschuh zich be- gemakkelijker counteren. Ste- 11 afveeg ^et echter zo lastig op dat ik het raadzaam vond om loor Deacy te vervangen. Op mi er werden we op de linker- tok offensiever. Nogmaals, het uner dat we zo 25 minuten n verspeeld. Aan de andere Sjn wij in de eerste helft goed komen." Denkend aan de le- rote kans van Paul Breitner tijvers zich zelfs ontvallen: i hschweig had gemakkelijk tunnen staan." (cht verbond toch nog opwek conclusies aan de sowieso al Chte nederlaag. Uitblinker Breitner achtte de tweekamp iet helemaal beslist. „We heb- lit jaar nog niet zo goed ge- Tot aan het eerste doelpunt ik ons sterker dan PSV. We m zeker meer en betere kansen b eerste doelpunt. Ik vind het fcgelukkige nederlaag, maar het ttrouwen lijkt mij weer terug, je steun van ons publiek, kun- le nog terugkomen. Een verlen- pt er nog wel in. Ér Branko Zebec ging daar nog p direct van uit. Hij stak juist trompet over PSV. „Een sterke «tanderzonder meer. Die ploeg natuurlijk meer kwaliteit dan Icht. Wanneer PSV maar even e krijgt, dan betekent dat on- ïllijk gevaar. Onze problemen- Igenlijk alleen maar groter ge in. Want Breitner en Erler zijn blijk geblesseerd. Wel ben ik at we met deze selectie zolang iwaardig aan PSV zijn ge- Het Italiaanse parlementslid Stelano 'i. van de socialistische partij, heelt de 1 Taagd waarom er zoveel partijen nationale topboksers ln Italië wor- »uden HIJ suggereerde daarbij dat be- 'oordelen een grote rol zouden spelen. Niet spelend aanvoerder Neale Fraser ony Roche. Phil Dent. John ALexandei 1 Case aangewezen voor de finalewed an het Da vis bekertoernooi, die van 2 tot december in Sydney wordt gespeeld. Ier versloeg Mark Edmondson onlangs ■electlewedstrtjd Case Is speciaal voor >belspel gekozen Alexander en Roche '•nnoedelijk de enkelspelpartijen voor >«ung nemen. Zebec was vorige week zondag op dit idee gekomen. In Enschede om precies te zijn, toen hij PSV tegen FC Twente aan het werk zag. Hij raakte in het Diekman-stadion geimponeerd door de regisserende kwaliteiten van Willy van der Kuy- len en besloot ter plekke, voor de strijd in Eindhoven, Ristic op de gevreesde Helmonder te zetten. Een noodgreep, dat wel. Eintracht kampt al weken met een veel te kleine selectie. Maar let wel: Ristic is een speler die alweer enige tijd amateur is en dit seizoen zelfs nog niet één keer tot de A-selectie heeft behoord. De keuze van Ristic gaf de personele problemen van de Duit sers op pijnlijke wijze aan. De vete raan Wolfgang Greyb (37), ook al een amateur, zat op de reservebank. Kortom, PSV was op voorhand dui delijk favoriet. Want uitgerekend in deze wedstrijd was de Rijvers-selec tie weer eens compleet. Dat wil zeg gen, met de eindelijk herstelde Tom Smits weer in de dug-out. PSV voelde vanaf de eerste minuut aan, dat het in eigen omgeving de zaak moest beslissen. De ploeg wen ste daar ook van begin af aan naar te voetballen. Maar, en dat was zon der meer verrassend, Eintracht speelde plotseling lang zo zwak niet als in de eigen competitie. Speciaal Paul Breitner was kennelijk weer eens geïnspireerd. Ook al door de niet toereikende tegenstand van Willy van de Kerkhof die zich naast die dekkende taak te veel met de aanval bezighield kon de gewe zen international PSV met de neus op de feiten drukken. Nog in de eerste helft nam Jan Poortvliet de Eintracht Frankfurt (W-Dld)-Bayern München (W-Dld) FC Magdeburg (DDR)-Lens (Fra) Dynamo Tiglis (Sov)-Grasshoppers Zürich (Zwi) PSV (Ned)-Eintracht Braunschweig (W-Dld) Carl Zeiss Jena (DDR)-Standaard Luik (Bel) Bastia (Spa)-Torino (Ita) Aston Villa (Eng)-Atletico Bilbao (Spa) Ipswich Town (Eng)-FC Barcelona (Spa) 4-0 4-0 1-0 2-0 2-0 2-1 2-0 3-0 Van onze sportredactie AMSTERDAM In de strijd om de UEFA-beker hebben zich gisteravond twee grote verrassingen voorgedaan. Vooral de nederlaag die CF Barcelona leed in Ipswich Town tegen de club van die naam doet enigszins indrukwekkend aan. De ploeg van Rinus Michels werd met een 3-0 nederlaag nagenoeg uitgescha keld. Willy van der Kuylen vuurt op het doel van Braunschweiggoa- lie Bernd Francke. Ditmaal zou zijn schot, door tegenwerking van Zembski (midden), niet doeltreffend zijn. dekking van Breitner trouwens over. Binnen het eerste half uur was de Duitse krullebol tweemaal dichtbij een goal. In de 21ste minuut soleer de hij, profiterend van een misver stand tussen Ernie Brandts en Adrie van Kraay zelfs tot voorbij Van Beveren. Half vallend besloot hij die ren met een zwak schot. Breitner was trouwens niet de enige die lijn in het spel bracht. De van een blessure herstelde Karl-Heinz Handschuh speelde in dat opzicht een minstens zo gewichtige rol. PSV schrok in ieder geval van deze on verwachte tegenstand, had er niet op gerekend dat Eintracht zo sterk zou aandringen. Het spel van de Eindhovenaren leed onder die mis rekening. Het aantal foutieve passes was legio. Alleen Willy van der Kuy len kon zich goed aanpassen. Ristic bleef in doorsnee vrij ver van hem vandaan en dat schonk hem voort durend de gelegenheid om doelman Bernd Franke met zijn schotkracht te teisteren. Maar in z'n totaliteit raakte Ein tracht toch niet ondersteboven van de te steriele PSV-aanval. Opmerke lijk was daarbij, dat de geel-blauwen de zaken vóór rust zonder één over treding aanpakten, tegen PSV acht. Dat sportieve beeld verdween na rust onmiddellijk. Nog in de eerste minuut deelde de goed leidende Schot McCainly een gele kaart in duplo uit. Terecht bestrafte hij eerst Adri van Kraay voor een wilde overtreding ten nadele van Popivoda en toen Huub Stevens (hopeloos falend en vervangen door Nick Deacy) daar met een scheldkanonnade op rea geerde, schakelde McCainly niet als een Nederlandse scheidsrechter zijn gehoor uit, maar hield hem ook de kaart voor. Even later maakte René van de Kerkhof één van zijn dubieu ze trappende bewegingen naar Breit ner. Dieter Zembski werd daar be grijpelijk zeer boos om, duwde de rechtsback tegen de grond en kreeg ook een gele kaart. René van de Kerkhof, die zeker geen beste partij speelde, onderscheidde zich vervolgens toch in positievere zin. Halverwege de tweede helft lag hij aan de basis van PSV's eerste treffer. Via tussenkomst van Van der Kuylen maakte Harry Lubse zijn werir doeltreffend af: 1-0. Die goal viel op een, in wezen, onlo gisch moment. PSV zat immers be hoorlijk vast. Anders dan in de laat ste minuten van de eerste helft, toen er wél even een doelpunt dreigde, had Eintracht de partij goed onder controle. Plotseling liet de verdedi ging echter enige steken vallen. En die kans greep PSV volgaarne aan. De boot was meteen los. Want vier minuten na de ouverture-goal was het weer prijs. Goed werk van Lubse schiep de cha os waarmee Van der Kuylen wel raad wist: 2-0. Breitner, heel de wedstrijd keihard aangepakt door de gebroe ders van de Kerkhof, verliet daarop hinkende het terrein. Eintracht was desondanks nog dicht bij een tegen treffer, toen Brandts slordig op Van Beveren terugkopte. Via de paal stuiterde de bal naast. Anderzijds liet Gerrie Deijkers nog twee dotten van kansen liggen, waar door PSV's voordelige marge van twee goals toch op zijn plaats was. PSV: Van Beveren. Krljgh, Van Kraay, Brandts. Poortvliet, Stevens, W. van de Kerkhof, Van der Kuylen, René van de Kerkhof, Dijkers, Lubse. Eintracht Braunschweig: Franke. Borg, Zemb ski, Haebermann, Merkhoffer, Ristic, Dremm- ler, Handschuh, Breitner (Oreyb), Popivoda, Erler. PSV-Eintraebt Braunschweig 2-0 (0-0) 66. Lub se 1-0, 70. Van der Kuylen 2-0. Scheidsrechter McCainly (SchoUand). Toeschouwers: 28.000. PRAAG EBBC Den Bosch heeft zich gistseren in Praag geplaatst voor de derde ronde van het toer nooi om de Europese Beker voor bekerwinnaars. Weliswaar verloren de Bosschenaren de uitwedstrijd te gen Slavia Praag met 78-83, maar aangezien zij de eerste wedstrijd wonnen met 98-73 is de totaalscore 176-156 in het voordeel van EBBC. •De topscorers voor EBBC waren: Akerboom 12, Crews 12 Voor Ipswqich scoorde Gates na een kwartier spelen het eerste doelpunt De 33.000 toeschouwers zagen na rust Barcelona helemaal op de knie ën gaan. Whymark en Talbot wisten de voorsprong te vergroten tot 3-0. De laatste twintig minuten kon Ips wich makkelijk freewheelen naar het laatste fluitsignaal, daar het team van Johan Cruyff volkomen gedesil lusioneerd over het veld ronddoolde. BAYERN MÜNCHEN Ook het Westduitse Bayern Mün chen kan de volgende ronde van de UEFA-Cup wel vergeten. Voor 25.000 toeschouwers werd de eens zo roem ruchte Europa-Cuphouder ln eigen land afgedroogd door Eintracht Frankfurt. Doelpuntenmakers Gra- bowskl, Holzenbein, Kraus en Skala. STANDAARD LUIK Het Belgische Standaard Luik heeft zich een moeilijk uitgangspunt ver- schafd voor de return tegen het Oostdultse Carl Zeiss Jena. In Oost- Duitsland keken de Belgen al na tien minuten tegen een achterstand aan. Een doelpunt'dat werd ge scoord door Schnupfhase. In de 75ste minuut mochten de Oostduit sers van de Spaanse scheidsrechter Martinez een strafschop nemen. Lin- demann faalde niet, waardoor de eindstand werd bepaald op 2-0. FC MAGDEBURG Een andere Oostduitse club, FC Magdeburg, kan zich met bijkans twee benen in de volgende ronden van het UEFA Cup-toernooi wanen. In Maagdenburg werd het Franse Lens met 4-0 teruggewezen. Het eer ste doelpunt kwam eveneens vroeg tot stand. In de vierde minuut scoor de Zapf 1-0. Pemmerenke bepaalde via een strafschop de ruststand op 2- 0. De 36.000 toeschouwers zagen in de tweede helft vervolgens Hof fmann en Steinbach ieder éénmaal doelpunten. De Fransman Bousdir aen Zapf van Magdeburg kregen van de Belgische scheidsrechter rion een gele kaart gepresenteerd. LEEDS Ajax heeft de vriend schappelijke wedstrijd tegen de En gelse club Leeds United met 2-1 ver loren. Bij de rust leidde Leeds door doelpunten van Joe Jordan en Allan Clarke met 2-0. Tony Currie, die in eigen doel schoot, bepaalde in de tweede helft de eindstand op 2-1. Dit uiterst matige duel werd ge speeld in het kader van het zilveren regeringsjubileum van koningin Eli sabeth. De belangstelling was echter niet wat men er waarschijnlijk van verwacht had. Slechts 11.565 toe schouwers waren getuigen, een diepterecord voor Leeds dit seizoen. Maar ook het peil van deze oefen wedstrijd moet een diepterecord hebben betekend. Vooral Ajax liet het afweten. Ruud Geels kreeg in de tweede helft een unieke kans om te scoren nadat hij door Cherry on reglementair onder handen was ge nomen. De verdiende strafschop, door hem zelf genomen, was niet meer dan een eenvoudig terugspeel balletje en Leeds-doelman Harvey had er dan ook weinig moeite mee. Bij Ajax kwam, voor het eerst de Spanjaard Anibal Montero Soto in actie. Deze op basis van proef ge leende voetballer van Elche, kon echter geen seconde imponeren. Hij verdedigde zich achteraf: „Eigenlijk heeft Ivic mij geen echte kans gege ven. Voor de wedstrijd heb ik hem nog mijn speltype uitgelegd. Ik ben een voetballer die pas tot zijn recht komt in de opbouw van de aanval. Ik moet van achterenuit lange passes kunnen geven. Daar heb ik in de wedstrijd tegen Leeds nauwelijks kans toe gehad." Het ziet er naar uit dat Tomislav Ivic de Spanjaard weer terug naar huis stuurt. Daarmee heeft de ploeg uit de Meer er eerder een probleem bij dan een zorg minder. Wie moet na melijk de landskampioenen op korte termijn gaan versterken? Net als PSV speelde Ajax geruime tijd met de gedachte om de Leeds sterspeler Joe Jordan aan te schaf fen. De centrumspits moet echter een transfersom van 1,6 miljoen op brengen. Een bedrag dat Ajax waar schijnlijk nauwelijks kan uitgeven. Jaap van Praag stelde gisteravond namelijk: „Voorlopig zien we er nog van af. Het plan gaat een tijdje in de ijskast." Maar de Ajax-praeses reali seerde zich ook: „Voor 15 november moeten er een aantal nieuwe spelers zijn ingelijfd. Anders kunnen we de volgende ronde van de Europa Cup beter afschrijven. Het is de bedoe ling om in ieder geval een buitenlan der naar Ajax te halen. Een prof in Nederland is nu eenmaal onbetaal baar. Mogelijk doen we nog een bod op de Brit Cliff Woods van Ipswich Town." Laatstgenoemde werd door AZ'67 ooit te duur bevonden. ALKMAAR AZ'67 heeft de Feyenoorder Jan Verheyen inge lijfd. De oud-speler van PEC kwam gistermiddag tot overeenstemming JAN VERHEYEN met de Alkmaarse formatie van Hans Kraay. Verheyen fungeerde dit seizoen, zeer tegen zijn zin, als bankspeler. AZ kan hem echter goed gebruiken bij gebrek aan een rech tervleugelspeler. BRUNSWIJK „Als ik al enige interesse over had voor het nationale elftal, dan is die door het zakelijk onbenul van de voetbalbond volledig verdwenen." Paul Breitner, de mid denvelder van Eintracht Braun schweig die gisteren nog excelleerde tegen PSV, gelooft er duidelijk niet meer in dat zijn vertroebelde ver standhouding met de Duitse voet balbond (DFB) binnen afzienbare tijd zozeer zal verbeteren, dat hij daardoor zou kunnen spelen in het eindtoernooi om het wereldkampi oenschap in Argentinië volgend jaar. De reden dat de toch al niet beste relatie tussen de oud-Real Madrid- speler en de DFB definitief op een laag pitje lijkt te zijn gezet moet gezocht worden in het programma boekje van de interlandwedstrijd van de wereldkampioen tegen Zwit serland. Vorige week te elfder ure werd het portret van Breitner in een advertentie voor een Westduitse bank uit het officiële programma verwijderd, vanwege het feit dat het de DFB „onwelgevallig" was, en vervangen door een foto van Bayern- speler Uli Hoeness in dezelfde ad vertentie. „Hiermee wordt een persoonlijk conflict gebracht in de economische sfeer. Deze onnodig onsportieve houding gaat mij geld kosten," klaagt Breitner. De verantwoordelij ke drukker verdedigt zijn handelwij ze door te stellen „moeilijkheden met de DFB te willen voorkomen." Perschef Gerhardt van de bond is het met de beslissing eens: „Gelet op de komende behandeling van de strafzaak tegen Breitner, leek een advertentie met zijn foto erin niet gepast. Maar dat is een kwestie van smaak, niet van opvatting." De Brunswijker zelf stelt echter: „Ik weet van de betreffende firma dat het gebeurd is onder druk van de DFB." Hoe dan ook, de kansen op een te rugkeer van Breitner in de nationale selektie, toch al niet bijzonder groot, zijn tot het nulpunt gedaald. In de Duitse pers was het pleidooi voor opname van Breitner de laatste maanden al vrijwel verstomd. „Men heeft blijkbaar eindelijk begrepen, dat ik mij niet in zo'n positie laat Paul Breitner brengen, dat Schön mij op verkeerde gronden moet nemen. Ik heb aan het begin van het seizoen gezegd, dat ik alleen op grond van mijn prestaties geselecteerd wil worden, en zo denk ik er nog steeds over." MONACO De internationale voet bal federatie (FIFA) gaat alle natio nale bonden voorstellen 1978 tot „Het jaar van de scheidsrechter" uit te roepen. Deze aanbeveling is af komstig van de vaste rondetafelcom- missie van de FIFA, die in een com muniqué dit idee naar voren bracht. Bij de vergadering van deze commis sie, die in Monaco werd gehouden, waren ook Havelange, Franchi en Sastre, respectievelijk voorzitter van de FIFA, de UEFA (Europese voet bal federatie) en de FFF (Franse Voetbal Bond), aanwezig. De commissie wenst dat er maatre gelen worden genomen om de rol en de waardigheid van de scheidsrech ter op te vijzelen. Voorstellen hier toe waren reeds in een vergadering van de commissie op 2 en 3 mei dit jaar gedaan. De commissie stelde zich ook achter het plan van het internationale ver bond tegen geweld in de sport de televisiekijkers over de hele wereld door middel van een verkiezing te laten beslissen welk land in bet toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal in 1978 bet sportiefste voet bal speelt. Een speciale prijs voor deze deugd zal door prins Rainier van Monaco aan het winnende team worden uitgereikt. DuSSELDORF „De Duitse voet bal bond zal mijn club New York Cosmos vrijstelling vragen, zodat ik mee kan naar het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Ar gentinië". Deze uitspraak deed de Westduitse international Franz Be ckenbauer na het gesprek dat hij met bondscoach Helmut Scbön had gehad. De perschef van de Duitse voetbal bond (DFB) zei desgevraagd dat hij nog niets van dit voornemen van de bond afwist MADRIDZes spelers van Real Madrid maken deel uit van de selec tie voor het Spaanse voetbalelftal, dat 30 november in Belgrado de be slissende kwalificatiewedsttrijd voor het wereldkampioenschap tegen Spanje speelt. Barcelona, Atletico Madrid en Betis Sevilia hebben drie internationals in de selectie, die uit achttien spelers bestaat. De groep bestaat uit: Miguel Angel, San José, Pirri, Camaeho, Juanito, Santillana (allen Real Madrid), Olmo, Migueli, Asensi (allen Barce lona), Marcelino, Leal, Ruben Cano (allen Atletico Madrid), Lopez, Ala- banda, Cardenosa (allen Betis Sevil ia), Dani (AÜetic Bilbao), Arconada (Real Sociedad San Sebastian) en Maranon (Espanol Barcelona). ZAGREB Het Joegoslavische voetbalelftal heeft in Zagreb voor maar liefst 50.000 toeschouwers een oefenwedstrijd tegen een elftal, dat door sportjournalisten uit Croatië was samengesteld, met 4-2 gewon nen. Bij de rust was de stand 3-0. Voor de nationale selectie scoorde Vukotic (2). Surjak en Safetsusic. BELGRADO - Viktor Kortsnoj heeft woensdag in Belgrado de twee de partij tegen Boris Spasski gewon nen. Spasski capituleerde na de veertigste zet. Kortsnoj heeft in de tweekamp de leiding met 1,5-0,5. HEERENVEEN - De 31-jarige schaatser Colin Coates kreeg tijdens een bijeenkomst in Heerenveen van de Australische culturele attaché Greg Edwards een retourticket voor een reis naar Australië uitgereikt Coates kwam twee Jaar geleden naar Heerenveen om daar te trainen. Hij zal voor het eerst in drie Jaar weer een bezoek kunnen brengen aan zijn familie in Eilwood, een voorstadje van Melbourne. Coates kreeg voorts reizen aangeboden naar West-Berlijn en de Verenigde Staten. Hierbij is hij geholpen door Nederlandse sponsors. Op zaterdag en zondag 17 en 18 december zullen twee schaatsfeno- menen elkaar op de Deventer Ijs baan ontmoeten in een grote vier kamp. Samen zijn ze honderd jaar oud. Elk draagt aan dat totaal de helft bij. Het zijn Jeen van den Berg. elfstedenwinnaar van 1956 en Franz Krienbuehl. vorig jaar nog deelne mer aan het Europees kampioen schap. Jeen van den Berg is nog steeds actief bij marathonwedstrijden en het is interessant om te zien. wat hij er op de klassieke afstanden nog van kan. De Nederland-Zwitserse confrontatie begint zaterdagmorgen met de 500 meter, 's Middags volgt om een uur of twee de 5000 meter, zondagmorgen is de 1500 meter aan de beurt, terwijl zondagmiddag de ontmoeting wordt afgesloten met de 10.000 meter. MELBOURNE Ook ln het nasei zoen blijft Betty Stöve haar vorm behouden. In de tweede ronde van het internationale Toyota tennis kampioenschap in Melbourne ver sloeg ze met grote overmacht de Amerikaanse Pam Teeguarden met 6-2, 6-0. Dankzij deze overwinning heeft Betty Stöve zich geplaatst voor de kwartfinales. Dan kan zij eventueel stuiten op Evonne Cawley-Goolagong die zich even behendig ontdeed van haar landgenote Lesley Hunt 6-3 en 6-1. De kleine Cawley had slechts 46 minuten nodig om de kwartfinales te bereiken. Heien Cawley (AuaUOreet Steven» (Za) 6-3.6-3. Sue Barker (OB>-RenaU Tomanova <T*J) 6-4.3- 6. 6-3 Dtanna FromhoiU (Aus)-Naoko Sato (Jap) 4-4 6-3. 6-4 Weady TurnbuO (Aua>-8ue 8aliba (Aua) 64.6-1. Kerry Re ld (Au»)-Tttsh Bostrom (V8> 6-1. 6-3 Para Whytcrou (Au»t-BeUy NageLvn (VS) 6-4, 2-6. 6-3 KOEALA LOEMPOER De voor zitter van het IOC, de Ier Lord Killa- nln, heeft in Koeala Loempoer ver klaard dat badminton mogelijk een van de takken van sport zal zijn op de Olympische 8pelen van 1984 die zeer waarschijnlijk in Los Angeles zullen worden gehouden De voorzitter van het IOC ls in Koe ala Loempoer om de Aziatische Spe len bij te wonen en besprekingen te voeren om ln de IB F (Internationale Badmintonfederatie) de rijen weer te sluiten. Sinds kort ls de WBF (World Badminton Federation) op gericht die pleit voor het royeren van Taiwan. Volgens de WBF zou deze opengevallen plaats dan toeko men aan China.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 17