Ir. J. Fransen: Openheid nodig rampenplannen Politie pakt dievenbende Enquête over effecten spaanplaat Nieuwe boeken Gezondheidskookboek Bij botsing gedood FAMILIEBERICHTEN Maak je sterk met het CW WOENSDAG 23 NOVEMBER 1977 TROUW/KWARTET PIO/Rh^0 DEN HAAG (ANP) Er moet meer openheid komen over de rampen plannen van grote chemische bedrij ven Deze plannen zijn bijna altijd gebaseerd op een storingsanalyse van het bedrijf zelf. die echter niet openbaar is Wanneer de analyse van het bedrijf niet deugt, is ook het plan met goed. Dit zei gisteren ir. J Fransen na mens de Stichting Natuur en Milieu voor de Raad van State, waar het beroep van de stichting diende te gen een beslissing van Gedeputeer de Staten van Limburg om DSM in Beek een vergunning te geven voor een (derdei naftakraakinstallatie (Nak-3). Volgens ir. Fransen moeten ook anderen dan het bedrijf en de overheid kennis hebben van de sto ringsanalyses Dan kunnen bijvoor beeld ook actiegroepen aan de bel trekken als zij fouten signaleren. De procedure voor de Raad van Sta te betreft een vergunning voor de Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft in de afgelopen twee weken samen met de rijkspolitie ze ven Amsterdammers aangehouden, die inmiddels hebben bekend in de Randstad dertig diefstallen te heb ben gepleegd. Hun totale bult was 400 000 gulden. Ze hebben negentien brandkasten gekraakt, een juwelier in de Amsterdamse Spaarndammer- straat was goed voor een bult van 100.000 gulden en een postkantoor in Roelofarendsveen raakte 72.000 gulden kwijt aan de zeven Amster dammers die in steeds wisselende groepjes aan het werk waren. Nak-3. die sinds 1971 in gebruik is. maar sindsdien ls verbeterd en uit gebreid. Hierdoor moest een nieuwe vergunning worden verleend, tegen de voorwaarden waarvan de milieu groepen zich verzetten. Natuur en Milieu alsmede groepen in Limburg blijven ongerust over de grote Nak- 3. Zij vragen zich af of uit de ontplof fing van november 1975 wel de goe de lessen zijn getrokken en of de voorwaarden van de provincie niet eerder „bezweringsformules" zijn dan harde voorwaarden. Op 7 no vember 1975 ontplofte de Nak-2, waarbij veertien mensen om het le ven kwamen. HAARLEM (ANP) Bijna de helft van de 266 gezinnen die wonen in hulzen van de woningbouwvereni ging Groot Haarlem in de Haarlem se Molenwijk heeft klachten over formaldehydegas. Dit gas komt vrij als spaanplaat, dat in de bouwcon structie verwerkt is. warm wordt De bewoners van de wijk hebben zelf een onderzoek ingesteld om de wo ningbouwvereniging een beeld van de klachten te geven. De woning bouwvereniging besteedt volgens de bewoners te weinig aandacht aan het probleem. De enquête heeft uitgewezen dat 52 gezinnen met klachten naar een arts zijn gestapt. 95 van de ondervraagde gezinnen heeft klachten maar zij bezochten geen arts. In 94 gevallen is men ongerust over de mogelijke gevolgen van het gas voor kinderen. De enquête-resultaten zijn aan het ministerie van volksgezondheid en van volkshuisvesting gestuurd. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG In het perscen trum Nieuwspoort heeft drs K. Clay (links op de foto) als direc teur van het voorlichtingsbu reau voor voeding aan staatsse cretaris Hendriks van volksge zondheid het eerste exemplaar overhandigd van het Groot Ge zondheids Kookboek dat is sa mengesteld door Helena Roode en uitgegeven door Luiting in Laren (N.H.). Het voorlich tingsbureau voor voeding wil meer aan de weg gaan timme ren. Zo is er een plan gemaakt om mensen die moeite hebben met de Nederlandse taal en ge woonten zoals Surinamers en gastarbeiders voorlichting te gaan geven per beeldroman. De eersten van dit soort voorlich tende boekjes,gericht op Suri namers, zijn inmiddels van de pers gekomen. LEEUWARDERADEEL De 33- jarige S. Westra uit het Friese Leeu- warderadeel is gisteren om het leven gekomen bij een verkeersongeluk. Hij verleende volgens de politie met zijn auto geen voorrang aan een op de voorrangsweg rijdende auto. Maris Bayar. Lof voor onwerkelij- ken. Gedichten. Soethoudt, Antwer pen. 1976. 79 blz. 28.50 Pretentieu ze bundel poëzie die ernaast gelegen heeft. Geïllustreerd met vier niets zeggende ..lavies" van Saint-Rémy. Zedekundig vermaan voor jong en oud. Uit de prentenboeken van Ja cob Cats. Samen gelezen, ingeleid en toegelicht door Dr. G. A. van Es. Tjeenk Wlllink/Noorduijn. Culem- borg. 1977. 253 blz. 35.- Uitsteken de bundel, met uitvoerige inleiding en annotatie. Expres geen doublure van het boek dat Van Es in 1962 uit Cats' werk bloemleesde T'ai-Chi, de meest verheven oefe ning voor gezondheid, sport en zelf verdediging, door Cheng Man- Ch'Ing en Robert W. Smith. Uitg. Bakker, Amsterdam. (108 blz 19.50) Bij uitgeverij Gottmer in Nijmegen verschenen: Naar het op aankomt, door J. de Rooy S. J., hoofdredac teur van het tijdschrift „De heraut" en het jongerenblad „Jonge Kerk". Dit boekje is een bloemlezing van eerder voor de KRO-radio uitgezon den overwegingen (120 blz 13.90) en Wat is mystiek, door P. Mom- maers (138 blz 15.90) Shantala, een traditionele kunst- Massage voor kinderen Schrijver: F. Leboyer. Uitg. Servire, Katwijk aan Zee. (139 blz 35.) Het complete drankenboek, door C. Ray en W. Born. Uitg. Ideeboek. Amsterdam. (139 blz 29.50) Het kostuum door de eeuwen heen door R. Selbie. 136 pagina's vertel len (en laten zien: illustraties van V. Ambrus) over wat gedragen werd in het oude Egypte tot het jaar 1960 en daarna. Uitg. Cantecleer, De Bilt Prijs: 29.50. ..Toernooimagazijn" door B. Witk.Q£ Uitg. Interpolis te Tilburg. 64 f Prijs 2.50 Lr Het toernooimagazine is samenfcakt teld uit de persbulletins, die d(jn 2 lijks zijn uitgegeven tijdens het het 22 september tot en met 6 oktAen gehouden internationale schihur toernooi in Tilburg. Het toerden, boek met analyses zal intern cember door uitgeverij Andriea in i op de markt worden gebracht, jten De man die van vrouwen hield, schreven door F. Truffaut. dien°, zijn eigen boek een film maf„ (Trouw 12 november). Uitg. Elset Amsterdam, 83 blz. Bij dezelfde! geverij kwamen ook weer en| boeken over filmen en fotografe uit: Foto zakboek door W. Broekman blz 12.90; 2e druk); Het tete boek van G. Spitzing (110 blz 9.90; Het canon filmboek doon Unbehaun (136 blz 18.90); ra praktijk zonder franje geschrei door J. v.d. Sande (255 blz 32 en Zelf vergroten in kleur, dool van Weizen (224 blz 39.50). d de Encyclopedie van de psycholi is van Elsevier in de Winkler Bibliotheek. Redactie: prof. dr J. Duijker (278 blz - 19.50 (pa» back); gebonden: ƒ25. Bij de Stichting IVIO, Lelystad 1 schenen weer twee AO-boekjes: 1688: Kernenergie, fysische en cfelu; mische achtergronden, door prof *0i J. D. Fast en no 1689: De ..midd weg" van Ernst Schumacher dooifcgd van Moerkerken. 20 blz 1.75jter Psi en de bewustzijnsexplosie. schreven door Stuart Holroyd Ui r 1 Fontein, Baarn. 246 blz 26.5( val Beelden van de mens. geschiede e^: van de culturele antropologie. d( jen Annemarie de Waal Malefijt. UifcJ Ambo. Baarn. 318 blz 34.50. [om Da igei ilir /IJS Jeugdsociëteit afgebrani mi COEVORDEN De jeugdsociëti d Parallaxis is tot de grond toe alge 1 brand. Er hebben zich geen persof lijke ongelukken voorgedaan. V gens de brandweer is de oorzaak v i. 1 de brand onbekend. De schade z£n ongeveer een ton bedragen. Vfaer kunnen van maandag tot cn met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond It dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Heden nam de Heer tot Zich, voor ons geheel onverwacht, mijn lieve broer, zwager, oom. neef en huisgenoot Cornells Marinus Snel op de leefUjd van 59 jaar Amstelveen: M. Den Oude-Snel H Den Oude Ron en Piëta Bussum. A Hill-Bolleurs Scherpe nzeel: Fam. Veldhuizen Scherpe nzeel. 21 november 1977 Corr adres M Den Oude-Snel. Jan Benningh- straat 55. Amstelveen. Cor is opgebaard in de rouwkamer van De Jager, Brinklaan 132 te Bussum. Condoleancebezoek aldaar woensdagavond van 7 30-8 00 uur De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 24 november a.s. 's middags om 1.00 uur op de be graafplaats „Westerveld" te Velsen. Geheel onverwacht ging van ons heen onze innig geliefde kleinzoon en neef Casper Helenius Romeijn op de jeugdige leeftijd van 16 jaar. Nieuwendijk: K van der Stelt Z. van der Stelt-de Bruijn Hardinxveld Giessendam E A. S Boersma-Van der Stelt J. D. Boersma Nieuwendijk: A van der Stelt A. A. van der Stelt-Hakkesteeg Nieuwendijk (N.Br.). 17 november 1977 De begrafenis heeft in besloten familiekring plaatsgevonden op maandag 21 november. In droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze geleifde emeritus-predikant George Edward Arnold Hij heeft gedurende 33 jaar zijn taak onder ons in eenvoud en beschikbaarheid vervuld. Wij willen hoopvol verbonden zijn met mevrouw- Arnold en de kinderen op de Weg die hij ons heeft mogen wijzen. Namens de Gereformeerde kerk van Paterswolde/Eelde. J C. van Loon J. S. P. Rietema Paterswolde'Eelde. 20 november 1977. Met droefheid ontvingen wij het bericht van het plotselinge overlijden van onze oud-predikant ds. G. A. Arnold Gedurende ongeveer 13 jaren heeft hij namens ons als predikant van Haren mogen u-erken in Paters wolde. Dankbaar herinneren wij ons zijn liefde en trouw in zijn werk Gód troostc zijn vrouw en kinderen. Haren. 21 november 1977 Namens gemeenten raad van de Gcrcf. Kerk te Haren 'Gr> Ds A Nagelkerke. pracses ht A ten Have. scriba Met diepe weemoed geven wij kennis van het overlijden van onze man, vader en grootvader Kr. Rudolf Christiaan Jonkman oud-Secretaris van de Gelders-Overijsselse Zui- velbond Officier in de Orde van Oranje Nassau op de leeftijd van 84 jaren Zutphen: C. Jonkman-Se mier Hasselt E. Jonkman Zwolle: N. ten Bokkel Huinink-Jonkman J. A. ten Bokkel Huinink en kleinkinderen Zutphen, 's Heerensteen. 20 november 1977 De crematie zal plaatsvinden donderdag 24 no vember a.s. om 11.35 uur in aula 2 van het crema torium te Dieren. Geen toespraken, geen bloemen. Liever thuis geen bezoek. Je bént niet dood de Heer heeft je geroepen bij Hem te wonen in Zijn glanzend huis Heden nam de Here tot Zich mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader Jan Willem Scherpenzeel ridder in de orde van Oranje Nassau op de leeftijd van 70 jaar B. Scherpenzeel-Bleijerveld Hielke en Emmy Meinard. Jan-Willem en Bèrthilde Leen en Fij Bea. Arnoud en Ivonne Wim en Bep Christien. Jan en Lieneke Kees en Annette Corien, Johnny Leo en Janny Erica, Leonard Rotterdam, 21 november 1977 Rozegaarde 64 Geen toespraken. Gelegenheid voor condoleance- en rouwbezoek in de rouwkamer van de O.R.V., Goereesestraat 10, Rotterdam-zuid. woensdag van 20.30 tot 21.00 uur. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden D.V. donderdag 24 november om 10.30 uur in de kapel van de Zuiderbegraafplaats, Slin- ge 50. Rotterdam-zuid, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Vertrek van Rozegaarde 64 om 10.00 uur. „Eens als de bazuinen klinken Gezang 300 God nam tot Zich Zijn kind, mijn lieve zorgzame man. onze lieve vader en opa. onze broer, zwager en oom Albert Bongers Hij werd 74 jaar. Oosterbeek: H. Bongers-Everts Dordrecht: W. A. Gouweloos-Bongers J. Gouweloos Mirjam en Almar Auckland (Nw. Zeeland): H. Lindeboom-Bongers B Lindeboom Tosca en verdere familie Oosterbeek. 20 november 1977. Wouter Klaassenlaan 38 A Geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in de aula aan de Annastraat 39 te Oosterbeek. Bezoek aldaar woensdag a.s van 19.30-20 00 uur. De crematie is bepaald op donderdag 24 november a.s. om 14.00 uur in het crematorium „Moscowa" te Arnhem. Vertrek vanaf de Wouter Klaassenlaan 38 A om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de cre matieplechtigheid „Vaste rots van mijn behoud" Het behaagde de Here tot Zich te nemen mijn lieve man, onze vader en opa Jakob Lommerts Op de gezegende leeftijd van 84 jaar. Eerder gehuwd met Grietje Bouwkamp Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Delfzijl, 21 november 1977 De Vennen 18 M. Lommerts-Boer G. Lommerts H. Lommerts-Spijker Colgary (Can.): K. Lommerts H. Lommerts-Tooi Winschoten: W. Lommerts J. Lommerts-Glazenburg Delfzijl: J. Lommerts T. Lommerts-Hoogstra T. Hoogstra-Lommerts J. Hoogstra en kleinkinderen De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 26 november a.s. om 10.30 uur vanuit de Ned. Herv. Kerk te Delfzijl (centrum). Zij. die de overledene de laatste eer willen bewij zen worden verzocht om 9.45 uur aanwezig te zijn. Na de begrafenis gelegenheid te condoleren in gebouw 't Anker, Menno van Coehoornsingel te Delfzijl. Geen bezoek. Geen bloemen. Geen toespraken. Op hoge leeftijd heeft de Here tot Zich genomen onze geliefde zwager en oom Jakob Lommerts geboren 6 augustus 1893. Delfzijl, 21 november 1977. L. Lommerts-Lalkens Neven en nichten. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van de heer Jakob Lommerts Geboren 6 augustus 1893. Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In leven mede-oprichter en oud-directeur van onze vennootschap. Zijn pioniersgeest en niet aflatende ijver zullen ons steeds ten voorbeeld blijven. Moge zijn vrouw en familie de kracht vinden dit verlies te dragen. Delfzijl. 21 november 1977. Commissarissen en directie Lommerts N V. Havenstraat 38, Delfzijl. Heden overleed de heer Jakob Lommerts In leven mede-oprichter en oud-directeur van onze vennootschap, Wij gedenken hem als een kundig patroon die ons in leven en werken ten voorbeeld was. Mogen zijn vrouw en familie de kracht vinden dit verlies te dragen. Delfzijl, 21 november 1977 Personeel Lommerts N.V. Heden nam de Heere na een kortstondige ziekte nog onverwacht uit ons midden onze geliefde broer, zwager en oom Klaas Merbis op de leeftijd van 63 jaar. Zoetérwoude: N. Spijker-Merbis 's Gravenhage: Jac. Merbis R. Merbis-Schoonlinge Benthuizen: H. Merbis G. Merbis-Groen Zoeterwoude: M. J. Groen-Merbis L. Groen Ter Aar: C. Leune-Merbis A. Leune Boskoop: B. Merbis A. Merbis-van Ooyen Benthuizen: M. van Noort-Merbis L. van Noort Enschede: D. Merbis P. Merbis-de Boer Rijnsburg: P. Heemskerk-de Jong nichten en neven Zoeterwoude, 21 november 1977 Gelderswoudeseweg 9 Corr.adres: L. van Noort, Dorpsstraat 66, Benthuizen Vrijdag 25 november wordt D.V. om 12.00 uur een rouwdienst gehouden in het verenigingsgebouw „De Bron". Dorpsstraat 42 te Benthuizen, waarna om 13.00 uur de teraardebestelling zal plaatsvin den op de algemene begraafplaats „Vrederust" te Benthuizen. Gelegenheid tot condoleren in het verenigingsge bouw na de teraardebestelling. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen Allen die verbonden zijn aan het Hermann Wesse- link College te Amstelveen hebben met grote verslagenheid kennis genomen van het plotseling overlijden van onze zeer gewaardeerde leerling Cor Stoof Ons medeleven gaat uit naar zijn moeder en overige familieleden. Namens het H. W. C. R. Huizenga, rector T. E. de Boer, mentor V 6 B Amstelveen. 21 november 1977 Heden is in haar Heer en Heiland ontslapen onze lieve moeder en oma Hendrika den Ouden weduwe van C. A. Meijer op de leeftijd van 83 jaar. Wij zijn God dankbaar voor alles wat wij in haar als moeder en oma hebben ontvangen. Amsterdam: J. M. C. Meijer H. Meijer-van den Berg Evert Voorburg: C. A. Meijer J. G. Meijer-Quist Petra en Frans Kees Hans Amsterdam. 22 november 1977 Huize „De Kimme", kamer 1006. Beemsterstraat 546 Correspondentie-adres: J. M. C. Meijer. Balgzandstraat 96, Amsterdam Gelegenheid tot condoleantie-bezoek donderdag avond van 830-9 uur in het gebouw van de Protes tantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P.C.B. u.a.. Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 25 novem ber om 14 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruislaan te Amsterdam, Vertrek van Huize „De Kimme". Beemsterstraat 546, ongeveer 13.15 uur. Plotseling werd uit onze familiekring weggeno men onze broer en zwager Jacob de Hoop in de ouderdom van bijna 77 jaar. E. de Hoop W. de Hoop-Dekker E. van de Bosch-de Hoop J. van de Bosch S. Manten-de Hoop D. Manten J. van Stam-de Hoop Adr. van Stam Bergambacht, 21 november 1977 Heden nam de Here tot Zich onze geliefde broer, zwager en oom Hendrik Egbert Heetebrij op de leeftijd van 58 jaar. Ps. 11:7b De oprechten zullen Zijn aangezicht aan schouwen. Dieren T. P. van Doorn-Heetebrij Spakenburg A. J. van Ommen-Heetebrij H. van Ommen Oud-Loosdrecht A. W. van der Veen-Heetebrij G. van der Veen Stolwijk G. C. Heetebrij J. S. E. Heetebrij- Prud'homme van Reine Neven en nichten Stolwijk. 21 november 1977. Tot onze droefheid is geheel onverwacht uit ons midden weggenomen onze broer en oom Jacob Schaap in de ouderdom van 70 jaar. Katwijk: T. Schaap H. Schaap H. Krijgsman I. J Krijgsman-van der Plas N. de Jong-Krijgsman B. de Jong Waddinxveen: K. W. Heijboer-Bogaards J. Heijboer Hazerswoude: N. C. Vervoort-Bogaards H. F. Vervoort P. J. Bogaards T. Bogaards-Burema Katwijk aan Zee, 22 november 1977 Van der Vegtstraat 23. Rouwbezoek: des nam. van 7.00-9.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 25 november a.s. des nam. 3.00 uur in de zaal „Irene". Voorstraat 35, waarna de begrafenis zal plaatsvinden omstreeks 3.45 uur op de Algemene Begraafplaats „Duinrust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. Chr. Nationaal Vakverbond f VVI \1 J de kleine centrale M met de grote inbreng Utrecht. Ravellaan I. Postbus 2475. Telefoon 030-94104

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 12