i Van Agt en Wiegel akkoord FAMILIEBERICHTEN Prix Goncourt voor Didier Decoin Werkgroep onderzoekt nadelige effecten van spaanplaten Frauduleuze boterinvoer Plan voor bouw vait; Noorse chemische fabriek in Delfzijl VOGEL- DINSOAG 22 NOVEMBER 1977 TROUW/KWAFUET kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00 20.00 uur. De Heer nam uit ons midden weg mijn zeer geliefde zoon. onze oudste broer, zwager en oom George Edward Arnold In leven echtgenoot van Kiasien de Wit Geboren 4 augustus 1912 Rotterdam Schiebroek. M. Arnold-van Kampen Heerlen: S J Arnold E. Arnold-v d. Kuil Rotterdam. A. A. Otten-Arnold Vlaardingen M. 't Hart-Arnold I 't Hart Rotterdam H J Arnold M. H Arnold-Beens Neven en nichten Rotterdam, 20 november 1977 Niemand leeft voor zichzelf. niemand sterft voor zichzelf. Wij leren en sterven roor God onze Heer: aan Hem behoren wij toe.' Het modcramen van de classis Groningen van de Gereformeerde kerken heeft met droefheid ken nis genomen van het overlijden van Ds G. E. Arnold Ruim 30 jaar heeft hij geleefd en gewerkt in de dienst van de Heer in het ressort van de classis Groningen. Wij hebben hem gekend en zullen hem gedenken als een toegewijd en vriendelijk pastor en collega Het moderamen van de classis Gro ningen. L. Raven, praeses D. J van Arkel-van de Vegte, scriba H. Langenburg. actuarius D. Tieleman, assessor Groningen. 21 november 1977 Dc Here heeft tot Zich genomen Ds G. E. Arnold Emeritus predikant van de Gereformeerde Kerk van Paterswolde. Psalm 23 onberijmd Vries. 20 november Fam. J. de Vries Fam. J. Breimer Fam. L. Bosch Heden is in vrede van ons heengegaan mijn lieve man. onze vader en opa Hendrik Colpa op de leefUjd van 68 jaar. Boskoop. S J. Colpa-Kovij Zwanenburg: J Leene-Colpa H. Leene Boskoop: A S Colpa J Colpa-Jongejan Boskoop: S J van der Wilt-Colpa J J van der Wilt Haarlem: L- Colpa en kleinkinderen Boskoop. 21 november 1977 Laag Boskoop 3 Liever geen bloemen. Gelegenheid tot condoleancebezoek 's avonds van 8-9 uur De begrafenis is bepaald op donderdag 24 novem ber om 13-30 uur en zal plaats hebben op de nieuwe algemene begraafplaats aan de Roemer te Boskoop. Het behaagde de Here tol Zich te nemen mijn geliefde vrouw, mijn dierbare zuster en onze lieve tante Alie Mostert-Molenkamp in de ouderdom van 89 jaar. Winschoten A. C. Mostert B reukelen J Molenkamp namens neven en nichten Winschoten M G Grezcl-Molenkamp B J. F. Grezel Winschoten. 17 november 1977 Garstestraat 4 De bijzetting in het familiegraf heeft 21 november in aanwezigheid van de naaste familie te Vreeland plaats gevonden ..En God zal alle tronen i<an hun open afwissen In Jezus ontslapen onze innig geliefde zwager en oom Picter L. van Splunter op de leefUjd van 64 jaar Peter Bolt Naomi Bott-van Asch Peter Jr John Pauline 82 Ann Street Dgndenong Melbourne. Australië OpZijn tijd nam God tot Zich onze trouwe broer, zwager en oom Henri Hermanus Boers echtgenoot van G. C. Boers-Boschma op de leeftijd van 67 jaar. Veenendaal: M. Boers Rhenen: G. A. Boers. Veenendaal: J. C. Boers-Ming Veenendaal A G. Boers Amsterdam: G. van Zuylen-Boers J. W. P. van Zuylen Zwanenburg: A. J. Stammis-Boers. J. Stammis Apeldoorn: J. H. Agema-Boers G. Agema nichten en neven. Amsterdam. 17 november 1977. Uit onze familiekring haalde de Heer geheel on verwacht thuis Henk Heetebrij Hilversum: A. J. van den Berg-de Vos. Almen: A. van den Berg J. van den Berg-van Altena Alkmaar: A. G. van den Berg D. A. van den Berg-Manten Laren(N.H): A. M. G. Meijer-van den Berg H. J. Meijer Hilversum: L. C. van den Berg J. E. van den Berg-Algra Aalten: C. H. van den Berg W. A. van den Berg-Tolk Leiden: A. P. Menken-van den Berg M. W. J. Menken 21 november 1977 Hetzij wij leven. Hetzij wij sterven. Wij zijn des Heren". Rom. 148. Dankbaar voor het vele wat hij voor ons mocht zijn. maar diep bedroefd door zijn plotselinge heengaan, geven wij kennis van het overlijdet. van mijn geliefde man. onze geliefde vader en grootvader, zoon en schoonzoon Arend Hendrik van den Berg op de leeftijd van 54 jaar. Wij kunnen hem node missen. Groningen: Elske van den Berg- Kremer Winschoten: Harry van den Berg Greetje van den Berg- Modderman El ja Hoogezand: Greetje van Erp- Ruud van Erp Groningen: Arnold van den Berg Jan van den Berg Groningen: G. van den Berg-Ronda Delfzijl: G. Kremer-Jonker Groningen. 20 november 1977 Helperkerkstraat 19 Liever geen bezoek. De gedenkdienst wordt in besloten kring, thuis gehouden. De begrafenis zal plaatsvinden op* donderdag 24 november 1977 om 14.00 uur op de begraafplaats ..Selwerderhof" te Groningen Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condole ren in de koffiekamer van de begraafplaats. Geen toespraken. van den Berg In volle aanvaarding en vertrouwen is heden van ons heengegaan onze lieve tante Helena Hendrica Kreek in de ouderdom van 89 jaar. Uit aller naam M. T. Kreek Utrecht. 20 november 1977 Rusthuis ..De WartburgKennedylaan 16 Correspondentieadres: Bliksteeg 1, Neede. De begrafenis zal plaats hebben donderdag 24 november a s om 12 uur op de Algemene Begraaf- Blaats „Kovelswaede" aan de Koningsweg te trechL Daaraan vooraf zal er een rouwdienst worden gehouden in Rusthuis „De Wartburg". Kennedy laan 16 welke om 11 uur aanvangt. Vertrek vanaf Rusthuis „De Wartburg". om 1130 uur Enige en Algemene Kennisgeving Door een noodlottig ongeval verloren wij op 17 november: T. Jan de Boer, 24 jaar Remko de Boer, 3 jaar en zijn schoonzusje Anneke Schuiling, 19 jaar Wezuperbrug (Dr.): Lea de Boer-Schuiling en zoontje Jurjen H. en F. Schuijling-Naeije Winy-Willy-Gerrit Renée en Wim Hengelo (O.)- C M de Boer-Stork Nonk en Claske Otto en Margaret De crematie heeft inmiddels in besloten knng plaatsgevonden. PARIJS (AFP) De Prix Goncourt, de belangrijkste Franse letterkundi ge onderscheiding is dit jaar toege kend aan Didier Decoin voor zijn boek „John l'Enfer". De Prix Goncourt. waaraan een geldprijs van 5.000 frank (ongeveer 2.500) is verbonden, wordt sinds 1903 jaarlijks verleend door de Aca démie Goncourt. het letterkundig genootschap dat in 1896 bij testa ment door Edmond de Goncourt werd opgericht Een door deze aca demie bekroond werk kan rekenen op een grote oplaag. „John l'Enfer" is het tiende boek van de nu 32-jarige zoon van de cineast Henri Decoin. In het verle den was hij enkele malen gepas seerd voor een van de grote Franse literatuurprijzen. In 1972 kwam hij voor zijn werk „Abraham de Brook lyn" slechts één stem te kort voor de Prix Goncourt Drie jaar later werd zijn roman „Un policeman" tever geefs voorgedragen voor de grote romanprijs van de Académie Fran- gaise. Het nu bekroonde werk maakt deel van een in de Verenigde Staten spe lende reeks romans die werd geo pend met .Abraham de Brooklyn." „John l'Enfer" betekent de afslui ting van deze cyclus. Het verhaal speelt zich af in een volkomen te Vervolg van pagina 1 Didier Decoin gronde gaand New York. Aan het slot trekt de glazenwasser John l'Enfer, een man van Indiaanse af- skomst, zich voorgoed terug in de wouden van New Jersey. Didier Decoin die vroeger als jour-" nalist bij de radio heeft gewerkt, schreef in 1965 zijn eerste roman. „Procés 8 l'amour." in .Abraham de Brooklyn" liet hij de geschiedenis van de aartsvader Abraham zich af spelen in het New York van 1880. ..Un policeman" handelt over een mensenjacht in Londen en Schot- land. De WD-fractieleider Wiegel zei dat in de onderhandelingen beide partij en het volle pond hebben gekregen en dat het program in wedereijs res pect is opgesteld. Wij zullen ook na afloop niet de verlies- en winst-pos ten gaan uitmeten, aldus de heer- Wiegel. Het is nodig dat er een rege ring komt met mensen die elkaar vertrouwen, mensen die er samen de schouders onder willen zetten, dit akkoord is daar het begin voor. Ook de heer Van Agt zei dat hij niet van plan is om precies te gaan aan geven waar winst en verlies in de onderhandelingen geleden is. Zoals bekend heeft de CDA vice-voorzitter Aantjes de eis gesteld dat het re geerakkoord met de VVD een over maat aan CDA-lnbreng heeft, om- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Een interdeparte mentale werkgroep onderzoekt de klachten van bewoners en scholen waar spaanplaat is verwerkt in de bouwconstructie. Tal van klachten zijn bij de departementen van volks huisvesting en onderwijs gedepo neerd naar aanleiding van gevallen van hoofdpijn, misselijkheid en hoestbuien door gassen die ontsnap pen uit de spaanplaten. De platen worden gelijmd met ureumformalde hyde. De werkgroep is in het leven geroepen nadat het Tweede Kamer lid Kombrink (PvdA) in maarh vra gen stelde aan de minister van volkshuisvesting Gruiiters. Zolang de werkgroep nog met een rapport met bevindingen van de on derzochte klachten is gekomen, ligt het aan de betrokkenen of er bij de bouw van scholen en woningen nog van de spaanplaten gebruik ge maakt zal worden. Inmiddels is de fabricage van het materiaal wel stopgezet Directeur N. van Velzen van de nati onale Woningraad heeft de overheid met klem gevraagd de toepassing van spaanplaat, gelijmd met ureum- formaldehyde te verbieden. Als voornaamste reden gaf Van Velzen op. dat het materiaal bij hogere tem peraturen pijnverwekkend gas verwekt. DEN HAAG Volgens minis ter Van der Stee (Landbouw) bestaat het sterke vermoeden, dat ook dit jaar boter fraudu leus ons land is binnengeko men. Deze fraude was mogelijk doordat gebruik is gemaakt van valse Italiaanse douane stempels. In antwoord op vragen van het CDA-Kamerlid Van der Linden zegt de minister, dat in 1974 ruim 1.790 ton boter uit Polen. Tsjechoslowakije. Roe menië en Bulgarije frauduleus de Europese Gemeenschap is ingebracht. Het volgend jaar werd opnieuw een grote hoe veelheid boter de EG binnen gesmokkeld. Het ging toen om 4.407 ton boter, afkomstig uit Oost-Duitsland, Tsjechoslowa kije en Polen. Uit het antwoord blijkt verder, dat ook enige hoeveelheden boter, die aan de Sowjet-Unie waren verkocht, frauduleus op de Gemeen schappelijke markt zijn ge bracht dat met de WD er een zeer wankef parlementaire basis ontstaat. Va Agt zei gisteren niet bereid te zij over overmaat of ondermaat i spreken. Op de vraag tenslotte welk akkooj de CDA-leider het meest aantrek^ lijk vindt, dat met PvdA of het i gesloten akkoord met de VVD. Van Agt: „Het is een volstrekt v<$ keerde benadering om de beide i koorden tegen elkaar te willen afw gen. We hebben nu alleen met VVD te maken". Hij deelde tension nog mee dat het gesloten akkooi dertig pagina's omvat. De vicevoorzitter van het CDA Aantjes werd gisteravond na het a sluiten van het akkoord door V{(i Agt op de hoogte gesteld van laatste ontwikkelingen. De he« Aantjes had tot op dat ogenblfc geen enkele bemoeiing met de of derhandelingen gehad. Jj Hij wenste op het akkoord geen eiL kei commentaar te geven. De kwejl tie van de zetelverdeling tussen d VVD en het CDA moet nog gehei worden doorgenomen. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN De Noorse indi u strie Norsk Hydro overweegt hes bouwen van een chemische fabrie te Delfzijl. Hier zou ruwe magnes d um worden voorbewerkt om vervo! n gens naar Noorwegen te worden vei li scheept om er metaal van te maker t Het benodigde magnesium wil me e betrekken van Billiton, welk con- cern een concessie heeft aangec vraagd voor winning hiervan iijd Oost-Groningen. met het doel vuunC vaste ovenstenen te vervaardigen n Het is de bedoeling dat een deel vai u het magnesium wordt verkocht aanli Norsk Hydro. Volgens radio Noord heeft een dele gatie vorige week in het geheim be sprekingen gevoerd met de Gasunii t en het provinciaal bestuur van Grojji ningen. Heden nam de Heere, na een kortstondige ziekte, uit ons midden weg onze geliefde moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoeder Lisia Zegers. Weduwe van H. L. de Regt. In de gezegende ouderdom van ruim 93 jaar. H. J. de Regt L. P. de Regt-van Hoeve Klein- en achterkleinkinderen. Ridderkerk. 19 november 1977 „Sonneheerdt". Burg. de Zeeuwstraat 1. Corr. adres: Pruimendijk 228. Tel. 01858-3119 Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 19 00-19.30 uur in „Sonneheerdt" en na de begra fenis in de aula op de begraafplaats. De begrafe nis zal plaatsvinden donderdag 24 november, 14.00 uur op de nieuwe begraafplaats „Vredehof" te Ridderkerk. Bedroefd maar dankbaar voor alles wat zij voor ons is geweest, berichten wij dat God tot Zich heeft geroepen, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zuster, behuwdzuster en tante Baartje Neeltje Mostert geboren Van Lokhorst in de ouderdom van bijna 76 jaar. Psalm 121. vers 1-2-3-4 - Psalm 43, vers 5-4 (Oude berijming) Uit aller naam: Joh. Mostert Bergschenhoek, 19 november 1977 Dorpsstraat 30 Geen bezoek aan het woonhuis Geen bloemen. De rouwdienst, geleid door de weleerw. heer ds. J. G. van Ieperen. zal gehouden worden woensdag 23 november in de kerk van de Ned. Herv. Gem. te Bergschenhoek om 11 uur. waarna de bijzetting in het familiegraf vanuit de kerk zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Bergschenhoek om circa 12.15 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de kerk. Heden is ontslapen, om met Christus te zijn, mijr; vrouw, onze moeder en grootmoeder. onze allerliefste Jenny Geertruida Bosch-Wlllemsen Amstelveen: J. Bosch Emmen: Gerrit Jan en Willy Groningen: Andries en Greet Bosch-Bergsma Bosch-Nienhuis Otto Jan. Jenneke, Margriet en Jobje Amstelveen. Truus Bosch AMSTELVEEN. 19 november 1977 Camera Obscuralaan 396 Correspondentie-adres: Kraneweg 46. Groningen. De begrafenis zal plaats hebben op het kerkhof „Bergklooster" te Zwolle-Berkurn. donderdag 24 november te 12.15 uur. Vooraf komen wij met belangstellenden samen in het rouwcentrum van de Monuta-stichting, Pot gietersingel 7 te Zwolle voor een gezamenlijk herdenken, aanvang 11.00 uur Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Met ontzetting hoorden wij van het plotselinge overlijden van onze vriend en klasgenoot Cor Stoof Wij zullen hem en zijn vrolijkheid missen. V6B Bas. Barbera. Denise, Magda, Leonti- ne, Wieger, Siep, Martin, Tom, Rey- nier, Maarten, Peter, Ing Han, Marco, Frank. Jochem, Petra. Hanna. Caro- lien. Tiba, Mary, Jan Willem en Ever- hard. Amstelveen. 21 november 1977. Op weg naar de kerk heeft de Here tot Zich genomen Zijn blijmoedig kind. mijn lieve vrouw, onze zuster, schoonzuster, tante en vriendin Albertha Reisinger-Breedveld op de leeftijd van 69 jaar. Uit aller naam: Ewald Reisinger Rotterdam. 20 november 1977 Teldersweg 69. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7 30-8.00 uur in de Vredevorstkerk, Wilgenplas- laan 200, hoek Teldersweg. De rouwdienst welke zal worden geleid door de weleerwaarde heer Ds. J. C. de Moor zal gehouden worden donderdag 24 november om 1.30 uur in bovengenoemde kerk. waarna de begrafenis ca. 2.45 uur zal plaatsvinden op de begraafplaats „Hofwijk", Deiftweg 230. In Jezus ontslapen onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Hendrika Geertruida Brumraelman weduwe van M. Ackerman. voorheen van W. C. Winkelhorst en van D. J. Kolenbrander in de ouderdom van 89 jaar. „God heb ik lief" (Ps. 116) G. H. Ackerman-Gussinklo Katwijk aan Zee: A. C. de Vries-Ackerman R. de Vries Koudum: T. van Hout-Ackerman Th. van Hout H. A. J. Ackerman B. Ackerman-Boonstra Nijmegen: D. W. Ackerman M. Ackerman-Bekendam Zutphen: J. Th. Ackernian G. Ackerman-Hamelink Aalten: J. B. Winkelhorst H. G. Winkelhorst-te Bokkel Aalten: J. G. Luiten-Winkelhorst H. A. J. Luiten Aalten: H. W Winkelhorst D. J. Winkelhorst-Hiddink Klein- en achterkleinkinderen Aalten: 20 november 1977 „Beth-San" Corresp adres: H. A J. Luiten. Bonifaciusstraat 13. Aalten. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 25 november a.s. op de Oude Begraafplaats, Varse- veldsestraatweg te Aalten. Vooraf wordt om 10.00 uur een rouwdienst gehou den in het Uitvaartcentrum. Romienendiek 2A. Degenen die de overledene de laatste eer willen bewijzen, worden hierbij beleefd uitgenodigd Gelegenheid tot condoleren van half 10 tot 10 minuten voor aanvang van de dienst. Matth. 25 40 Vertrouwend op Gods genade is heden van ons heengegaan onze lieve zuster. schoonzuster, tante, nicht en vrfendin Elisabeth de Ruiter in de ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam: M. J. den Dulk- De Ruiter Scheveningen. 18 november 1977. Hoge Prins Willemstraat 54 Correspondentie-adres: Havenkade 9. Geen bezoek aan huis. De overledene is opge baard in de rouwkamer .Atropos", Van Boetze- laerlaan 292. Bezoek al daar dinsdagavond van 8-9 uur. De begrafenis zal plaats vinden woensdag 23 no vember om 2 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek vanaf rouwka mer „Atropos" om 1.30 uur. NIEUW EN EXTRA VOORDELIG DELIA'S ENCYCLOPEDIE Delta's vogelencyclopedie Een overzichtelijk boek over de vogels m Europa en de bekendste uitheemse soor ten Waardevol voor de leek en ideaal voor de .lefhebber. Gebonden. 160 blz. 250 fo to s in kleur Tot 1-1-1978 19.50, daarna 29.50 Op verzoek zenden wij v gaarne onze gids met boe- kentips voor groot en klein. B.V. Centrale uitgeverij Harderwijk In elke boekhandel „Mijn genade is U genoeg" Tot onze grote droefheid overleed vandaag mijn innig geliefde vrouw en onze zeer geliefde moe der, schoonmoeder en grootmoeder Johanna Maria Spaa geb. Jansen op de leeftijd van 72 jaar. Leek: S. Spaa G. Spaa Delfzijl: M. Dougle-Spaa L. A. Dougle Pauline Marianne Leek, 20 november 1977 Oldenoert 96 Geen bezoek aan huis De overledene ligt opgebaard in „Het Rouwcen trum". van Diemenstraat 167 te 's-Gravenhage. Bezoekuren dinsdag. 22 november en woensdag. 23 november, van 18 00-19.00 uur en donderdag. 24 november, van 12.00-13.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag, 24 november a.s. van 14.00 uur op de begraafplaats Nieuw Eykenduyen, Kamperfoliestraat 2a te 's- Gravenhage. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in één der ontvangstkamers van de begraafplaats. Langs deze weg willen wij hartelijk dank zeggen voor d< vele blijken van medeleven tijdens de ziekte van mijt man en onze vader Willem Verhoef Voor de overweldigende belangstelling op de dag vat zijn begrafenis en voor de vele brieven die wij mocht« ontvangen. T Verhoef-Van Rosmalen Peter Marion - Johan Huib Frank Nicolette Eindhoven, november 1977.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8