Vormcrisis Eintracht Braunschweig Hans van Helden weer op voorgrond Were Di krijgt 't moeilijk Donar blijft lang staande in Den Boso 'Een wedstrijd de Bundesliga onwaardig' Brugge en Anderlecht in België aan de leiding Kunstrijdsters in achterhoede Positie van Heerenveener na IJsselcupstrijd ter discussie Ook zonder sterspeler Pete Miller Weer geen winst voor Studenten Zwitserland in actie tegen doping PKC nog juist gelijk Jn met Luto Nieuwe nederlaag tegen Corbulo MAANDAG 21 NOVEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet door Matty Verkamman DüSSELDORF Eintracht Braunschweig, PSV's UEFA Cup tegenstander, kampt met een vormcrisis. Afgaande op de anti prestatie. die de geei-blauwen zaterdag tegen Fortuna Düssel- dorf leverden, mag PSV zich tamelijk gelukkig prijzen, dat het juist nu met Eintracht te maken krijgt. Die gedachte zal inmiddels ook PSV's oelenmeester Kees Rijvers wel zijn toegedaan. Vorige week. toen Eintracht tegen MSV Duisburg eindelijk weer eens een Bundesliga- wedstrijd won. ontdekte Rijvers al zekere mogelijkheden voor„ zijn team. De ronduit zwakke beurt van Eintracht in de bekerwedstrijd tegen het veel betere Fortuna Düsseldorf. zal hem nog meer gerust hebben gesteld. In het Rheinstadion speelde de club uit Niedersaksen ..een wed strijd. de Bundesliga onwaardig zo als trainer Branko Zebec zijn forma- Ue keihard veroordeelde. Rijvers, die na de wedstrijd meteen vertrok om PSV tegen SVV te coachen, was later spaarzaam in zijn commentaar. „Ik heb mijn eigen conclusies inmiddels wel getrokken Die zal ik de jongens dinsdag vertellen." BRUSSEL (ANPi Standard Luik heeft het niet lang uitgehouden aan de top van de ranglijst in de Belgi sche competitie. Wellicht met de- moeilijke UEFA-bekerwedstrijd te gen Carl Zeiss Jena van woensdag in het achterhoofd, was de ploeg kans loos in de uitwedstrijd tegen het door Leo Canjels getrainde Berin gen Het werd 3-1. Titelverdediger Club Brugge en Anderlecht profi teerden van deze Luikse misstap en namen samen de leiding over met 20 punten uit veertien wedstrijden. Brugge leek tegen RWDM weer in oude vorm te zijn. De ploeg van Happel won in een uitstekend duel met 4-2 Anderlecht speelde even eens goed, maar had van de offen sief ingestelde spelers van Winter- slag sterke tegenstand. Uiteindelijk gaf de.routine van Anderlecht de doorslag: 3-2. AnderlechteWinterslag was een wed strijd van twee offensieve ploegen, die alleen werd ontsierd door merk waardige beslissingen van de scheidsrechter. Anderlecht nam de leiding door een 100 procent Neder lands doelpunt. In de tiende minuut trapte doelman De Bree uit naar Rensenbrink. Deze lanceerde Res- sel. die Haan in kansrijke positie bediende: 1-0. Het werd nog voor rust gelijk door Rombouts en Wins terslag zorgde voor een verrassing door kort na de pauze de leiding te nemen door Denier. Een positiever wisseling bij Anderlecht bracht een ommekeer. Van Binst ging voor Van der Eist in de spits spelen. Hij scoor de prompt de gelijkmaker. In de 73e minuut benutte Rensenbrink een strafschop en was Anderlecht winnaar. Anderlecht-Wlntenlag 3 2 La Louviere-Uerse SK 10. Club Brugge-RWDM 4-2. Lokeren-Becr- «bot 11. Boom-Chvlerol 3-2. PC Luik-Circle Brugge 2-0. PC Antwerp-Beveren 3-1. Kortrijk- Waregetn 1-1. Benngen SUndard Luik 3-1. De stand 1 Club Brugge 20 punten. 2 Ander lecht 20. 3 Standard Luik 19. 4 Beveren 17. 5. Win te ral ag 17 ENGELANDBlrmlngham City-Leicester City 1- l CheUea-Aaton Villa 0-0. Coventry City- Queens Park Rangera 4-1. Derby County-West Ham United 2-1. Ipswich Town-Everton 3-3. Leeds United-Nottingham Forest 1-0. Liver pool-Bristol City 1-1. Manchester United-Nor wich 1-0. Newcastle United-Arsenal 1-2. West Bromwich Albion Manchester City 0-0. Mid dlesbrough Wolverhampton Wanderers 04) De stand I Nottingham Forest 2 Everton 3. Coventry 4 West Bromwich 5 Arsenal SCHOTLAND Ayr Unlted-Motherwell 11. Cel tic Aberdeen 3-2 Dundee Unltcd-Clydebank 4- 0 Hilrtrruan-ParUck Thistle 2-3. Rangera-SL Mirren 2 1 De stadn 1 Glasgow Rangers. 2 Aberdeen. 3. Partick Thistle. 4. Dundee United. 5 Celtic FRANKRIJK Nantes Velenclennes 4-1. MeU-Maraeüle 0-2. Ni- mes Strasbourg 0-1. Troyes-Reims 3-0. So- rhauxBordeaux 0-0. Laval-Nancy 1-2. Lens-Pa ns Si Oermain 3-1 St EUenne-Monaco 1-0. Rouen Lyon 3 2. Nlcc-Bastia 3 I De stand I Nice J Monaco 3 Marseille. 4 Nantes. 3. Strasbourg en SL EUenne. SPANJE Las Palmas Santander 341. Salamanha-Cadu 2-1. Burgos Real Sooedad 3 2. Sernila AUeUco Madrid 341. Oyon Valencia 0 0. Elche Rayo Val- lecano 3-0. AUetico Bilbao-Hercules 2-1. Espag- nol Barcelona 1 1 De stand I Real Madnd. 2 Barcelona. 3 Elche. Las Palmas cn Salamanca DEN HAAO (ANP) De Japanse kunstrijdster Eml Watanabe heeft bij de dames de strijd om de Chal lenge Cup gewonnen De Finse Su san Broman werd tweede De beste Nederlandse deelneemster was Astnd Jansen in de Wal. die op de dertiende plaats eindigde. DAMES Fm» Walanabe iJpni plMUcijfer 9 ISO 44 purr» n 2 Susan Broman iFini 24 - 172 M 3 Kruuina Wrgvlms <Ftni 29 - 170 44, 13 Astnd Janam m 6e Wal .Ncd» 113 - 151 92. 14 Rudina Passeer (Ned. 135 - 147 «2. 21 Hernia van der Horal iNcdi 186 136 88 Het is duidelijk: Rijvers en PSV hoe- ven dit Eintracht niet te vrezen. De Noordduitsers werden door Fortuna Düsseldorf op alle fronten overvleu geld. De door Zimmermann Allofs en de internationaal Seel gedragen ploeg spotte met de reputatie van Eintracht. Alleen Brei, Allofs en Seel wisten de zwakte van de tegenstan der af te straffen. Legio kansen ble ven onbenut, waar het uitstekende werk van Eintrachts international doelman Bernd Franke overigens veel mee te maken had. Eintracht Braunschweig was zwak in elke linie. De onlangs van Ajax over genomen Peter Lübke (voor drie ton) had tegen Zimmermann niets in te brengen en werd door zijn ploegmak- kers bovendien genegeerd. Voor de wedstrijd tegen PSV is Lübke trou wens nog niet speelgerechtigd. De andere aanvaller. Danilo Popivoda. was kennelijk met zijn gedachten al in Joegoslavië. Een dag voor de be kerwedstrijd in Düsseldorf werd deze Joegoslaaf geselecteerd voor de op 30 november te spelen WK-kwali- ficatie interland tegen Spanje. De aanval mist de koelbloedige schutter Wolfgang Frank ten zeer ste. Deze spits, die ooit voor AZ '67 uitkwam, werd onlangs voor 800.000 mark aan Borussia Dortmund ver kocht. Aan die transfer lag een ordi naire ruzie tussen de echtgenotes van Frank en Paul Breitner ten grondslag. De dames vlogen elkaar tijdens de vriendschappelijke wed strijd tussen Real Madrid en Ein tracht Braunschweig die bij de transfer van Breitner was overeenge komen op de tribune in de haren. Ondanks verwoede pogingen van Eintracht-president Ernst Fricke om de ruzie te sussen, bleef Frank daar- Erler (Eintracht Braunschweig) rukt op naar het doel van Fortuna Düsseldorf. Links Paul Breitner. op koppig bij zijn besluit: Weg uit Braunschweig. Dat onverbiddelijke incident is de populariteit van Paul Breitner in middels niet ten goede gekomen. De voormalige international, die door een ruzie met bondscoach Helmuth Schön buiten de nationale ploeg is komen te staan, heeft bovendien zijn faam als voetballer nog altijd niet waargemaakt. Trainer Zebec signaleert dat vrijwel wekelijks. Tot ergernis van Breitner zelf, maakt de Joegoslaaf er ook geen geheim van. dat hij in Breitner teleurgesteld is. Tegen Fortuna was Breitner weliswaar de centrale fi guur. maar ook hij deed meer slech te dan goede dingen met de bal. Het kwam hem op voortdurend neerda lende fluitconcerten te staan. Het middenveld Dremmler. Grobe. Breitner. Erler voldeed trouwens in zijn geheel niet. Zebec vernietigend in zijn oordeel: „Geen beweging, geen techniek, geen tactiek. De club is duidelijk op de verkeerde weg." Dat laatste gold ook voor de verde diging. De afweer heeft met name moeite met de buitenspelval. Als zoveel Duitse clubs trouwens. Aan gespeelde spitsen worden zelden (of verkeerd) „uit-gestapt". Met het oog op woensdag biedt dat vooral voor een sprinter als René van de Kerk hof perspectief; er vanuit gaande dat de rechter spits, na de zaterdag avond door SW'er Jan Merrlaar toegebrachte knieblessure, tenmin ste in staat is om te spelen. Het ervaren centrale verdedigings duo Zembski-Haebermann (respec tievelijk 242 en 215 wedstrijden in de Bundesliga gespeeld) stapelde fout op fout. Zebec ergerde zich vooral ook aan het teleurstellende spel van zijn Zweedse back Hasse Borg. Ter wijl de Zweedse bondscoach Erics son op de tribune zat. wisselde Ze bec hem tenslotte maar voor de 37- jarige Wolfgang GrZyb. Deze veteraan besloot vorig seizoen terug te keren naar de amateurs. Door de spelersnood bij Eintracht (door blessures momenteel een veel te kleine selectie), draaft hij tegen woordig evenwel weer regelmatig op. Zebec neemt hem ook mee naar Eindhoven. Tijdens het eerste duel tegen PSV kan Eintracht ook weer beschikken over de regelmatige uit blinker Handschuh. Deze bleef za terdag met een blessure aan de kant. FC Homburg-Hertha BSC Berlin 1-1 (na verl Borussia Monchengladbach-VfL Bochum 3-0. Fortuna Düsseldorl-Eintracht Braunschweig 3- 1. 1. FC Köln-Karlsruher SC 4-0. FC Schalke- Hamburger SV 4-2. Schwarz Weiss Essen-West- (alla Heme 0-0 (na verl.). SV Werder Bremen- TSV 1860 MOnchen 2-1, Tus Langerwehe-MSV Duisburg 1-3. door Erik Oudshoorn Deventer - Eigenlijk vervulde de sportieve strijd om de IJsselcup slechts een onbeduidende bijrol. De jaarlijkse eerste schaatskrachtmeting vormde niet meer dan een decor voor discussies over de perikelen van het immer kolkende schaatswereldje. Op de voorgrond werd de aanstelling van Tjaard Kloosterboer, de nieuwe supervisor annex conditietrainer, nog eens aan de kaak gesteld. Maar ook vragen als waarom vielen de kernploegleden tot nog toe zo tegen? Ofwel, waar blijft de invloed van de krachttraining? En verder vooral ook: hoe moet het nu verder met Hans van Helden? Kortom er was genoeg discussiestof voorradig. De IJsselcup ging zodoende ongemerkt naar het district Noordholland/Utrecht. Voor het eerst sinds jaren zat de provincie Friesland er dus naast. En dat kwam met name door het impo nerende optreden van aankomende grootheden als Wim Voorneveld, Frits Schalij en Miel Govaert. Met een derde plaats in het individuele klassement trok Wim Voorneveld de meeste aandacht. Op de 500 meter was alleen Jos Valentljn hem de baas. maar de tijd was gezien de trieste omstandheden alleszins ac ceptabel: 41.10 seconden. Op de schaatsmijl de tweede en laatste afstand in de strijd om de IJsselcup —moest de 21-jarige Voorneveld wat meer rijders laten voorgaan:2.08.98. Niettemin lijkt de Jong-Oranje pupil een belofte voor de toekomst. Egbert van 't Oever, de schaatsende helft van het bondscoachduo: "Wim is een geboren schaatser. Hij heeft 't gewoon. Alleen de lange afstanden vormen voor hem nog een pro bleem". En sprintcoach Henk Gemser komt dan als geroepen; "Voorneveld ls zonder meer een kandidaat voor de sprintkernploeg". Reed Voorneveld bijzonder sterk, een allesoverheer sende rol werd echter vertolkt door Hans van Helden Na een zeer sterke 1500 meter (2,04.02) was hij onbereik baar geworden in het individuele klassement. En daarmee kwamen de problemen om de hoek kijken. Zoals bekend gaf Van Helden enige tijd geleden te kennen dat hij vanwege een rugkwetsuur niet meer aan de krachttraining van Tjaard Klooster boer wilden deelnemen. Voor de su pervisor weer een aanleiding om hem uit de elitegroep te verwijderen. Een tijdelijke zaak natuurlijk want na de IJsselcup ziet het er naar uit dat de Fries zich zeer zeker toch weer zal melden, wanneer de grote inter nationale kampioenschappen in het vizier komen Opvallend was, dat Hans van Helden zaterdag als eerste toenadering zocht. Hij verklaarde: "Er moet nu snel gepraat worden.. Als we straks naar een Europees of Hans van Helden had in Deventer het lidmaatschap van de kernploeg niet nodig om naar een grote vorm te reiken. Wereldkampioenschap gaan. moet het spanningsveld verdwenen zijn. De jongens zien ook graag dat ik er weer bij kom. Daarmme doel ik op de ploeg van vorig jaar, die nu wordt opgescheept met vier wildvreemde kikkers". Maar Egbert van 't Oever gooide de door Van Helden opengehouden deur weer snel in het slot. "Dat span ningsveld zie ik niet zoIk kan op dit moment beter met Van Helden op schieten dan Pfrommer ooit heeft gekund. Toch sta ook ik achter het besluit van Kloosterboer. Hans kan ondanks zijn kwetsbare rug. best aan krachttraining deelnemen. Na tuurlijk hadden we voor hem een aangepast programma samenges teld. Verder is de sfeer binnen de kernploeg geweldig. De roep van de jongens om Hans van Helden heb ik niet opgevangen. Lijkt me ook stug. Beter als het nu gaat kan bijna niet". De onwrikbare Tjaard Kloosterboer ziet ook niets in een terugkeer van HCKZ Amsterdam 9 6 2 1 14 25-14 Bloemendaal 'Oranje Zwart HOC Kampong Tilburg Laren Schaerweyde Hattem Victoria Oron. Stud. door Bob Lieshout .tie DEN BOSCH Donar heeft zaterdagavond in de eersti strijd tegen mede-koploper EBBC een knappe prestatie; verd. Doordat sterspeler Pete Miller bij de Groningers van een liesblessure ontbrak, verwachtte vriend en vijand een(o voudige zege voor de Bossche ploeg. Daar was echter p— sprake van. Pas in de allerlaatste minuten wist EBBCijn). definitief van Donar los te maken, doordat de tot dan t t,e beweeglijke Groningse aanval stilviel tegen de zoneverded ^n' van EBBC en doordat de man-to-man-verdediging van I geen verweer had tegen een aantal goede acties van Jan De 97-92. Van onze hockeymedewerker GRONINGEN - Voor de derde ach tereenvolgende week is de hockey- competitie geteisterd door afgelas tingen. Dit keer zo hevig dat in de hoofdklasse slechts één wedstrijd doorging. Dit betekent verdere ach terstand op het schema. Geen ver rassing overigens, want november is per traditie een maand van onzeker heden. Vooral landskampioen HCKZ toch al twee wedstrijden achter, had graag gespeeld. De Hagenaars maakten de reis naar Tilburg, maar moesten zich op het laatste moment schikken bij een annulering. Het doorsopte veld van Tilburg was nog wel bespeelbaar, maar de schei- drechters vreesden dat het bij aan houdende regen in een ware mod derpoel zou veranderen. Er zat toen voor de spelers niets anders op dan terug te keren. Wel gespeeld werd Groninger Stu- denten-Bloemendaal. Een druilerige regen hield bijna de hele wedstrijd aan, maar het terrein zelf was zwaar, doch redelijk. De Groningers, die nuchter genoeg zijn om degradatie na één jaar hoofdklasse te voorzien, zetten zich volledig in om voor de eerste keer te winnen. Hun ijver leek beloond te worden. Al na drie minu ten scoorde Jaap Schulz uit een lan ge corner, maar ondanks het over wicht kwamen de studenten voor rust niet verder. In de tweede helft drong Bloemendaal op. Dat leidde tot enkele strafcorners, waarbij Wouter Pont twee maal in enkele minuten doelman Frank Jansen passeerde en zo de achterstand om zette in een voorsprong. (1-2) In een zwaar Gronings tegenoffensief van de laatste tien minuten bleek op nieuw dat de noordelijke club geen echte afmakers bezit. 9 7 1 1 15 35-11 11 6 2 3 14 30-28 11 6 2 3 14 21-23 9 5 1 3 11 14-11 10 5 1 4 11 21-15 10 5 1 4 11 30-26 11 2 5 4 9 16-19 10 2 4 4 8 15-23 10 2 2 6 6 12-23 9 1 2 6 4 12-19 11 0 3 8 3 14-33 ZURICH Het overkoepelend or gaan van de Zwitserse sportbonden heeft het afgelopen weekeinde een eerste aanzet gegeven tot de bestrij ding van het dopinggebrutk in de nationale topsport. Het orgaan, sa mengesteld uit vertegenwoordigers van alle 66 Zwitserse sportbonden, nam in een vergadering het besluit alle stimulerende middelen, die de prestaties beïnvloeden, te ver bieden. De wedstrijd van zaterdag bevestig de het, na de Europa Cup-wedstrijd tegen Slavia Praag, ontstane ver moeden dat de Bossche ploeg met een probleem zit. Ondanks een keur van sterspelers en pseudo-sterspe- lers, men gaat er prat op over niet minder dan negen gelijkwaardige spelers te beschikken, wist de ploeg op het moment afhankelijk van de score-inbreng van Kees Akerboom en Jan Dekker. Falen zij, dan faalt de hele ploeg'. In de tweede helft kon Donar gedurende lange tijd een klei ne voorsprong behouden, omdat Akerboom en Dekker niet tot scoren konden komen. Op zich is dit voor het Nederlandse basketbal een ver heugende ontwikkeling. Immers, voor het eerst zijn niet de Amerika nen. maar de Nederlanders de uit blinkers bij een topploeg, maar de bestuurders van EBBC zal het toch te denken geven. Heeft men in de afgelopen zomermaanden fors met geld gesmeten om zich te verzekeren van de steun van een aantal Ameri kanen en Amerikaanse Nederlan ders, teneinde de ploeg de nodige diepgang en evenwicht te geven, dan bakken die spelers er, met uitzonde ring van Keivin Crews, weinig tot niets van. Herman Pluim, John van Vliet, Albert Faber, Buff Kirkland. het leek er gewoon niet op. Een bij komend probleem is nog dat de he ren er zelf ook van overtuigd zijn tot die selecte groep van topspelers in Nederland te behoren, waardoor ze al snel de neiging hebben te denken, dat ze van coach Bill Sheridan te weinig speeltijd toegemeten krijgen in verhouding tot hun vermeende capaciteiten. Zo had John van Vliet het in de laatste minuten van de wedstrijd op het veld drukker met het voor iedereen duidelijk maken dat het voor hem allemaal niet meer hoefde, dan met het veiligstellen van de zege. Bij Donar bleek niets van dergelijke problemen. Alle spelers werkten hard en hadden slechts oog voor het resultaat. Goed, Everett Fopma is nog steeds niet een van de actief- sten, maar in tegenstelling tot vorig jaar probeert hij nu er het beste van te maken. Overigens bleek wel dat /Fopma een aardige reputatie als harde speler heeft opgebouwd. Zon der ook nog maar iets uitgespookt te hebben, had hij binnen 45 seconden de eerste twee persoonlijke fouten van de heren scheidsrechters te pak ken. Teneinde te voorkomen dat Fopma binnen twee minuten met vijf persoonlijke fouten aan de kant zou komen te zitten, nam coach Parks een time-out en ging Donar over op een zoneverdediging. Die zoneverdediging bleek, ondanks veel spelerswisselingen en variaties in de opstelling, niet bij machte de Bossche aanval af te stoppen. Aker boom en Dekker scoorden regelma tig van afstand en Keivin Crews scoorde een aantal malen spectacu lair uit de rebound. Dat Donar in de wedstrijd bleef, kwam doordat de man-to-man-verdediging van EBBC geen verweer had tegen de zeer goed uitgevoerde aanvalspatronen van Donar. Voortdurend kwamen er spe lers onder het bord vrij. Uitblinkers in deze door teaminspanning ge schraagde aanvallen, waren John Croft en John Franken. Vooral Croft maakte een goede indruk. Regelma tig wist hij met knappe bewegingen onder het bord te scoren. Zo op het oog heeft Donar, na jaren modde ren, nu een acceptabele center ge vonden. John Franken was bij de afwezigheid van Müler tot leading guard gepromoveerd en liet zien dat dat hem wel toevertrouwd was. Hij profiteerde vaak en goed van aarze lingen in de Bossche verdediging. Met Croft en Franken aan de ene kant en Akerboom en Dekker aan de andere, bleef het een gelijkop- gaande strijd totdat bij de stand 79- 79 EBBC overging op een zonever dediging en het merkwaardige feit zich voordeed, dat de teamaL van Donar ogenblikkelijk ter' gereduceerd werd. De ploeg® afhankelijk van individuele r Beroofd van zijn machtigste wr moest Donar daarna lijdzaara zien hoe Jan Dekker de partij \f' veerde. SCORES: EBBC: Akerboorf Dekker 20 en Crews 18. Croft 23, Zwiers 18 en FopmaJ® EREDIVISIE IIEREN: BV Amstelveen I go's 46-84. Punch-RZ 90-87. EBBC-Don» BS Leiden-BS Twente 115-88. BOB L 90-80 DAMES: BV Voorburg-Landlus BV Amstelvcen-Fortuna Flash 57-621' Jumpers-RZ 59-90. White Slars-JRC| BOB-AMVJ Amsterdam 109-55. Van onze korfbalmedewerker i0er AMSTERDAM Luto en PKC ben zaterdagavond in de spderst Diemen duidelijk aangetoon< ld.1 aantrekkelijk microkorfbal kaïfan wanneer er maar bekeken i hut aangevallen. Dat aanvallen 1 kla vooral af van de toevoer naaON aanvalsvak. Aanvankelijk wist ilde zich daarbij de beste kansen tv st schaffen en nam een 1-5 voorspjs, o Hoe taai de Papendrechtse ike echter is toonde de ruststand: et Tot veler verrassing hield de 1CF van coach Anton Mulders die B puntenhonger vol en nam een r. 1* lijkende 8-13 voorsprong. Doo Wi patroon echter te eenzijdig v houden kon de ploeg van Wil Hfc— vanaf de twaalfde minuut voor einde weer terug komen en ^6 door zijn aanvoerder zelfs een voorsprong. De eerste nederla PKC tekende zich toen duideüj vooral omdat Kees van Dri vlak voor tijd een strafworp n Ad Simons wist op het laatste) ment het 14-14 verdiende spel eruit te slepen. In de Luto-ploeg deed in de t helft al Hartman zijn heropti inplaats van Franks Smit Bijl" vervulde Eilbracht een heldf Zij verving de zieke Corry Eii Zeeuw en bezorgde Luto inten nal Munnikes handenvol werkj In de hoofdklasse B kon land; pioen Allen Weerbaar zich in M tegen DOS'46 net staande hotf Na een 2-6 ruststand kwam goed terug. Snel redde de hoo! cn delingen in de laatste minuut"11 12). De grote verrassing kwam op ning van Die Haghe dat de sl( 'er start van vorige week goedmi door Deetos, voor het eerst in r.e hal, met 8-9 te verslaan. Vooral *lül Smit had een groot aandeel in zege. HOOFDKLASSE A: Luto-PKC 14-14. Kwiek-Deto 10-13, Ons Eibernest-HKV Rohda-Trekvogels 11-5. B: Fortuna-E~ 9. DOS'46-Allen Weerbaar 11-12. Blaui Archipel 6-6. Deetos-Die Haghe 8-9. HOOFDKLASSE A Deto 2 2 0 Rohda 2 1 1 PKC 2 1 1 Ons Eibernest 2 10 Wordt Kwiek 2 1 0 Luto 2 0 1 HKV 2 0 1 Trekvogels 2 0 0 HOOFDKLASSE B Allen Weerbaar 2 2 0 Fortuna 2 2 0 Archipel 2 1 1 Die Haghe 2 1 0 DOS'46 2 0 1 DKOD 2 0 1 Blauw Wit 2 0 1 Deetos 2 0 0 Hans van Helden. „Hij krijgt alle kansen om zich te plaatsen voor een EK of een WK. Van Helden wordt zonder meer toegelaten op de selec tiewedstrijden in Midden-Europa (Inzeil, Madonna en Innsbruck." 500 METER: 1. Jos Valentijn 40.52. 2 Wim Voorneveld 41.10. 3 Lleuwe de Boer 41.13. 4. Hans van Helden 41.18. 5-6 Eppie Bleeker en Jan Bazen 41.36. 7 Joop Pasman 41.40. 8 Ar- laan van de Kreeke 4141.9. Jan Helda 41 54,10. Miel Govaert 41.75. 12 Klaas Vriend 41.87, 13 Fnts Schalelj 41.91. 17. Jan Derksen 42.23. Hilbert van der Duim is op deze alstand ge- Uo#6METER: 1. Van Helden 2.4 02, 2. Schalij 2 06 58 3 Van der Duim 2.07.61. 4 Oovaert 2 07 77* 5 Pol 2 07 81. 6 Scheperkamp 2 08 05.7. Pasman 2 08 10. 8. Derksen 2 08 15. 9 Voorne veld 2 08 98. 10 Brink 2.0905. 13. VaknUjn 2 10 30, 22. Vriend 2 11.97 EINDKLASSEMENT: 1 Van Helden 82 520. 2 Valentljn 83 953. 3 Voorneveld 84 094. 4. Pas man 84.100. 5 Schalij 84 104. 8 Derksen 87 947. 17 Vnend 85 860 DAMES: EINDKLASSEMENT: 1 Joke van Riissel 92 733. 2. HalUke Valentljn-Pijlman 92 910 3 Sophte Westenbroek 93 783 4 Ina Steenbruggen 94 097. 5 Pletie Postma 94 610.6 Hanne de Jong 94 890. 7 Jeltje Jansma-Heslln- 22 95 ]47 8 Ineke-van Homoet 95.693. 9 Annie B ore king 95 783.10 Sijtje van der Lende 95.853. door Koos Hamer GEMERT „Dat van: hier staan we. is er bij mijn ploeg niet bij", aldus Jos van Eupen, trainer van Were Di, één van de drie debutanten in de eredivisie volleybal na afloop van de met 2-3 verloren wedstrijd tegen Corbulo. „Ik vind dat ze dat besef wel moeten hebben. Ze moeten veel meer zelfvertrouwen hebben. Neem nu die laatste set, ze staan met 8-4 voor en verliezen die set dan toch nog /iet 8-15. Dat betekent, dat ze met een veel te bescheiden plaats genoegen nemen. Met wat meer lef. was die laatste set gewonnen en had den we die twee punten ook binnen gehad. Die hebben we hard nodig". Een aantal wanhoopskreten, dat er duidelijk op wijst, dat de spelers van de Gemertse ploeg het in de eredivi sie niet helemaal zien zitten. „We zullen het enorm moeilijk krijgen. Vergeet niet. dat we maar twee keer per week trainen", aldus Van Eupen. Jn tegenstelling tot de gesponsorde verenigingen krijgen onze spelers niets. Het enige voordeel is, dat de supportersvereniging ervoor zorgt dat de jongens bij hun uitwedstrij den geen vervoerskosten hebben. Die supportersvereniging zorgt dan voor een bus. Dat is typisch iets voor Gemert. Er is tussen spelers en pu bliek een enorme binding". Vreemd genoeg kwam dat er in de wedstrijd niet uit. Goed. in het begin werd er wel wat meegeleefd, maar dat was in een periode dat Were Di een 2-6 achterstand weg moest wer ken. Gedreven door het enthousias me van het publiek nam de ploeg van Van Eupen zelfs toen even een 8- 7 voorsprong. Toen daarna e Corbulo in één ruk doorsto naar een 8-15 eerste setzege. wi bijna duizendkoppige publiek) stil. Eredivisie heren: Orawi-Zaan'69 1-3 7-15. 3-15). VC Tilburg-AMVJ 1-3 (0-15.1^ 15, 14-16), Lycurgus-Blokkecr 0-3 (7-15. 16), AMVJ/RLVC-Geldrop VC 3-2 (9-15.15 14, 9-15, 15-10), Orion-WC 2-3 (16-14. 9-15. 1 15. 7-15). Were Di-Corbulo 2-3 (8-15, 15-11 17-15. 8-15). Blokkeer 6-12, AMVJ 4-8. Zaan'69 5-8. Onj tp WC 5-6. AMVJ RLVC 5-6. Were Dl 5-4. C 6-4, Lycurgus 4-2. VC Tilburg 5-2. Ol* f Geldrop VC 54). Dames: Orawi-AMVJ 3-2 (11-15.15-10.16-1 15-7). Energo-Dynamo2-3(15-11.13-15. U 11-15). Valbovol-VC Heerlen 0-3 (8-15. 5 16». SFC-UVC 3-0 (15-13. 15-8. 15-13.) Orf ga'59 3-1 (15-6.13-15. 15-8.15-7). DVC-Cort (15-10. 12-15. 15-9. 3-15). Onon 6-12. VC Heerlen 7-12. Dynamo S4J lo 6 8. DVC 5-6. Energo 5-6. Orawi 5-6. UVC 5-2. AMVJ 6-2. Longa'59 5-0. Valbo»

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 12