Sport altijd stiefkind geweest' Amateurs voelen zich kansloos s[NVB-voorzitter Jacques Hogewoning hekelt gebrekkige interesse bij politici H 'EC verwerft ieriodetitel I- IJsselmeervogels, DOVO, DWV en BVV wacht zware klus in bekercompetitie E(iOuk Sanders gt eruit eel afgelastingen art blijft ivoriet Bekerprogramma Feyenoord: reserves uitgeput ^TERDAG 19 NOVEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet 37 ien CS] taa Johan Woldendorp STERDAM Vandaag wordt de democratisering in het aaide voetbal een onuitwisbaar feit. Het spel van het louter ais regenten bestaande sectiebestuur is uitgespeeld. De werkne mersorganisaties VVCS (contractspelers) en WON (oefenmees- houden nu twee van de zeven bestuurszetels warm. terwijl (nastructuur van de algemene vergadering zodanig is geworden, er op papier althans niets meer te verdoezelen valt. mmer voor iemand als Dé Stoop, die werknemers nog steeds dpr onmondige en onredelijke wezens houdt. Met een brief, die g ^urrijk zou zijn wanneer hij niet doordrenkt was geweest met uzelpraat, heeft de voorzitter van FC Amsterdam zijn afscheid -^rierd. Hogewoning-combo valt dus uit- Met Stoop verdwijnen Willem mkamp. Henk Zon en Eel van kaierongen van het sectietoneel. Al- n de dirigent, Jacques Hogewo- te, zijn eerste violist Ton Zwikstra H i 'J£ h onze sportredactie "MEGEN Op het moment, dat verlenging onvermijdelijk leek, PEC-Zwolle toch zijn slag. ee minuten voor het einde glipte es Kornelis langs Huub Smeets t/ipasseerde doèlman Gerards on- jdbaar. De Overijsselse club werd loende de eerste perióde kampi- van dit seizoen in de eerste divi- 1 ff De 1-0 overwinning op MVV was echt. De Maastricht club gleed t name in de tweede helft af naar ,n&i bedenkelijk niveau. Gebrek aan ^otvaardigheid was er evenwel de zaak, dat de beslissing erg lang ■^zich liet wachten. It had er in de eerste helft alle pijn van, dat PEC Zwolle en MVV, elkaar in de Nijmeegse Goffert- idion voor de achtste keer dit jaar jtmoetten, opnieuw moeilijk een lissing konden forceren. Welis- bewogen de oostelijken zich :er op de Maastrichter helft dan ersom, maar dat bleek geen ga- itie te zijn voor het creëren vari ;espeelde kansen. Alleen Hen- is was met een schot rakelings ;r dichtbij een doelpunt. C, dat dat zijn nieuwste aanwinst ilsmussen nog geen plaats in de pisopstellng had gegund, speelde - ir de rust ook agressiever dan de »li||fciburgse ploeg. Technisch advi- i George Knobel speculeerde in periode te zeer op de vuurkracht het aanvalstrio Kowalik- ieets-Brokamp en de Inventiviteit de hangende spits Bobby Vos- 3 aer. Dat plannetje viel in duigen, ïdat alleen Vosmaer een voldoen- g haalde. jV-PEC 1-0 (O-Oi 88. Kornelis 1-0. Toeschou- rs 9000. Scheidsrechter Beek. Gerards; Webb. Hulshoff, Dijkstra, Injnemakers; Quaden (Kerstgens). Vos- "™^r, Janssen (Willrichi; Kowalik. Smeets. jkamp fc; Tukker. Cornells. Israel. Hendriks. War- Hendnksen, Frandsen. IJzerman. Steln- rt. Baohofier, Jans. en de minder nadrukkelijk op de voorgrond tredende Max Tripels blijven in de orkestbak zitten. Het aanblijven van de laatste betekent overigens wel, dat MW nu twee ménsen in het sectiebestuur heeft zitten. Immers, „technisch adviseur" George Knobel vertegenwoordigt de oefenmeesters in het bestuurlijke orgaan. Kunnen mensen als Hogewoning en Zwikstra de democratiseringspil slikken zonder een slok water door het keelgat te gieten? Volgens Stoop (hij verwoordde dat althans in een voetbalweekblad) niet. De fabrikant verweet de twee belangrijkste be stuursleden in de laatste demissi onaire maanden een dictatoriaal optreden. Hogewoning echter, pro beert dat te ontzenuwen. „Ik heb mij nooit afgezet tegen de mocratisering. Als bestuurslid van de FBO (de werkgeversorganisatie in het betaalde voetbal red.) heb ik al gepleit voor de constructie, die nu tot stand is gebracht. Het punt is alleen: hoe probeer je invloed uit te oefenen? Het polariserende stempel dat op ons is gedrukt, is afkomstig van de vakorganisaties. Zij hebben ons de oorlog verklaard. Minister Van Doorn heeft daarna ingegrepen. Hij stelde democratisering in het sectiebestuur als eis voor het verle nen van subsidie. Geen enkele sport organisatie in Nederland kan nu zeg gen, dat haar leden meer inspraak hebben dan de contribuanten van de KNVB. Stoop acht zich niet in staat in die wereld te leven, zegt hij. Ik vraag me dan wel af, hoe hij deel kon uitmaken van de structuurcommis sie, die dit plan op tafel heeft gelegd. Natuurlijk drukken Zwikstra en ik een behoorlijke stempel op het be- JACQUES HOGEWONING: ..Er werd een polariserende stempel op ons gedrukt door de vakorganisaties". leid. Een voorzitter moet dat ook doen, vind ik. Een minister van fi nanciën is eveneens een -machtig man. Maar dictatoriaal zijn wij niet geweest. Als Stoop ons dat verwijt inderdaad heeft gemaakt." Niet alleen Dé Stoop heeft een lawi ne van kritiek op Hogewoning laten afrollen. Tal van personen, instan ties en kranten hebben in het (recen te) verleden eveneens diepladers vol verwijten en aantijgingen op zijn hoofd leeggestort. Uiterlijk lijkt hem dat niet te beroeren. „Bij iedere be slissing, die ik neem, moet ik de voor- en nadelen tegen elkaar afwe gen. Maar wanneer mensen steeds het accent op het nadelige blijven leggen, ontstaat er natuurlijk een negatief beeld. Ik word daar nooit zenuwachtig van. Ik heb ook niet de indruk, dat ik er wakker van lig. Al scoor ik liever voldoendes dan onvol doendes." Jacques Hogewoning heeft in ieder geval een aardige „binnenkomer". De demissionaire ministers Van Doorn (erm) en Duisenberg (finan ciën) gaven hem woensdag een „werkkapitaal" van zes miljoen (dat aangevuld wordt met eenzelfde be drag van de Stichting Nationale Sporttotalisator) en de toezegging, dat het aantal betaalde clubs onge veer op het huidige niveau blijft. De overheid, die zich terecht kritisch opstelt tegen de uitwassen van het verschijnsel profvoetbal, heeft zich met die geste opmerkelijk gul ge toond. Wat dat betreft hoefde zelfs Stoop zich geen rechts kabinet te wensen. Hogewoning: „In dit land is het be sef gegroeid, dat het betaalde voet bal een volwaardige plaats in de maatschappij heeft veroverd. Het maakt niet veel uit hoe de politieke kleur van de minister van erm is. Elke bewindsman, van welke partij dan ook. moet een realist zijn. Hij moet dingen doen waar het Neder landse volk zin in heeft. Daar zit hij voor. Desondanks zou zijn belang stelling, gemeten naar de interesse in de voetbalsport, zowel actief als passief, groter moeten zijn. Het is een tekortkoming, dat we nog steeds geen staatssecretaris voor de sport hebben. Maar je springt in een rijdende tram. De sport is altijd al een stiefkind geweest." De overheid stelt zich wellicht soe peler op, wanneer de regels die in het normale maatschappelijke ver keer gelden, ook op het zich bedrijfs tak noemende betaalde voetbal wor den geprojekteerd. Vergoedingssys temen (een eufemisme voor trans fers), tariefionen en warrige vormen van personeelsbeleid slurpen nu eenmaal onverantwoord en onrede lijk veel guldens op. Hopewoning: „Minister Boersma heeft het trans fersysteem onlangs vergeleken met statiegeld. Dat ben ik wel met hem eens. We leven echter op een eiland, zolang het transfersysteem in de hele wereld blijft bestaan. Wel heb ik de indruk, dat die formule bin nenkort in EEG-verband niet langer aanvaard wordt. Diverse landen be ginnen ons juridisch waterdichte vergoedingenstelsel over te nemen. Wat dat betreft zijn wij pioniers geweest. En dat is ons niet in dank afgenomen." Het wereldkampioenschap. Neder land reist naar Argentinië met een schnabbelende clubtrainer, maar zonder een door de spelers geliefde chef d'equipe. Jack van Zanten is als officiële gast niet welkom. „Om dat", zegt Hogewoning, „de spelers ons eerst maar eens duidelijk moe ten maken wat een chef d'equipe precies doet. Voor het Europees kampioenschap heeft de toenmalige bondscoach George Knobel zich met hand en tand tegen de aanstel ling van een dergelijke functionaris verzet. Later was zo'n man plotse ling wel nodig. Wanner je besluit om de zaak te professionaliseren, moet je niet iemand op vrijblijvende titel meenemen. De kreet dat de spelers Van Zanten nodig hebben, is onzin. Dat moeten ze- motiveren." Door Van Zanten thuis te laten, wil Hogewoning lering trekken uit de ervaringen die het sectiebestuur drie jaar geleden in West-Duitsland heeft opgedaan. „Er was vroeger een begeleidingscommissie, waarin Jos Coler, Henk Zon en Jack van Zanten zitting hadden. Toen ik voorzitter betaald voetbal werd, heb ik de zaak bekeken en daaruit geconcludeerd dat het het beste was om één man met de algemene leiding te belasten. Van Zanten dus Maar u herinnert zich dat voor de titelstrijd van 1974 het ene conflict na het andere ont stond. Ik heb toen mijn persoonlijke invloed in het WK-bureau aange wend om Van Zanten te handhaven. We waren hem immers veel dank verschuldigd. In het belang van het Nederlands elftal is toen toch Jan Huybrechts als algemeen leider gaan fungeren. Het WK-bureau voor Argentinië is nu zo goed bemand, dat er geen chef d'equipe mee hoeft." Dat de KNVB haar elite-elftal pro fessioneel wil begeleiden, is haar goed recht. Maar waarom moest Maarten van Wamelen, die weinig andere bindingen met de voetbal bond heeft, dan een totaal mislukte paspoortaktie en een boezemvriend schap met Zwikstra. zo nodig kwar tier maken in Zuid-Amerika? Hoge woning, geïrriteerd: „Van Wamelen is een professional. Hij is directeur van een reclamebureau, dat een goe de naam heeft in de hele wereld. Wij hebben tegen hem gezegd: „Als je toch naar Argentinië gaat. kijk dan eens rond voor ons." Hij heeft zijn bevindingen verwoord in een uitge breid rapport. Goed. het was een incidentele opdracht, maar hij werd er voor betaald en was dus een pro fessional. Bovendien heeft hij in 1974 op uitstekende wijze gefunctio neerd. Dat hij geëtiketteerd wordt vanwege zijn paspoorten, vind ik waanzin. Dat is willens en wetens iemand het leven zuur maken. U moet niet vergeten, dat het Neder lands elftal in 1974 onder zeer grote scepsis naar Duitsland is gereisd. Het Westduitse team werd woens dag door 55000 toeschouwers beju beld, ofschoon het vriendschappe lijk tegen Zwitserland speelde. Wan neer Nederland zo'n wedstrijd had georganiseerd, had u geschreven: „Wat moeten we nou van zo'n land leren?" door Matty Verkamman ILA De Nederlander Louk iders is gisteren verslagen door Spanjaard Manuel Orantes in het •enenkelspel van het internatio- le tennis kampioenschap van de pippijnen, met de cijfers 6-2, 6-0 ntes gaat door naar de halve iles. igeveer 700 toeschouwers zagen Orantes met harde volleys San- is in 75 minuten „afmaakte" om kchten te sparen voor de later te kien wedstrijd in het dubbelspel, itty Stöve is in de kwartfinales n het internationale tennistoer- pi te Sydney uitgeschakeld door Zuidafrikaanse Greer Stevens, verloor met tweemaal 6-4. Voor halve finales plaatsten zich naast eer Stevens de Australische da- s Kerry Reid en Dianne From- tz. AMSTERDAM „Het blijkt nu wel dat de successen in het verleden geen toevaltreffers zijn geweest". Dat zei Pierre Steve naart, de trainer van IJsselmeervogels kort na het jongste KNVB-bekersucces dat de Spakenburgse zaterdagclub op 8 oktober ten koste van Heerenveen vierde. Met die opmerking verbond Stevenaart in feite een nieuw waardeoordeel aan over winningen van amateurs op semi-profs. Is het eigenlijk wel zo sensationeel Maar hoe velen zou uitschakeling !N HAAG De volgende afdelin- n van de KNVB hebben alle wed- ijden voor zaterdag afgelast: Am- rdam. Dordrecht. Friesland, Den lag. Groningen. Haarlem. Leiden. iord-Holland, Rotterdam, Zee- ïd, Zwolle, Gouda en Gelderland. volgende afdelingen van de YVB hebben alle wedstrijden voor ndag afgelast: Groningen. Fries- ïd, Noord-Holland en Gelderland. HERAN In de finaiegtoep van Aziatische/Oceanische voorron- van het toernooi om het wereld- Tipioenschap voetbal heeft Iran üeuw een overwinning behaald. Teheran won de koploper in de *P van het onderaan gerang- likte Hong Kong met 3-0. Eindstand was al bij rust bereikt ,r doelpunten van Ghafour Jaha- 4e en 35e minuut) en Hoessein zerani (19e). wdKorea «tralie Oewe:1. Kong 6 4 2 0 10 0-2 7 2 4 1 8 7 6 6 3 1 2 7 1)4 6 3 1 2 7 11-6 7 0 0 7 0 3-21 wanneer tweevoudig amateurkampi oen IJsselmeervogels van een door snee eerste divisieclub wint? En is er wel sprake van „dramatiek" wan neer FC Dordrecht op eigen terrein (voor 700 toeschouwers) van BVV verliest? Diezelfde vraag kan worden voorgelegd, wanneer DWV onder veel problemen Willem II in Tilburg uitschakelt. Aalt Kok, de ex-amateur internatio nal van IJsselmeervogels heeft eens gezegd dat het een blamage is voor elke betaalde club om van een ama teurclub te verliezen. „Die clubs zou den zich moeten afvragen waar ze mee bezig zijn. Elke dag trainen en dan toch verliezen van een amateur, die twee keer in de week trainen". Veel töp-amateurclubs zijn overi gens veel intensiever bezig met hun sport. Hoofdklassers die driemaal per week trainen zijn allang geen uitzondering meer. Afgezien daar van: meer trainingsarbeid betekent niet automatisch meer kwaliteit. Al die oefen-uren worden door de semi- profs vooral gebruikt om in het veel conditie vergende bikkelvoetbal van de eerste divisie mee te kunnen draaien. Zeker voor een club als IJs selmeervogels bestaat er niet direct een behoefte om zich wekelijks voor een „groot karwei" fysiek op te pep pen. Op basis van pure voetbalkwali teit, blijven de Spakenburgers de zaterdagconcurrenten al vele jaren vrij gemakkelijk de baas. Het vertrekpunt is voor een ama teurclub altijd gunstig. Er valt tegen simi-profs immers niets te verliezen. De positie van „underdog" (waar men qua pure kwaliteit niet altijd recht op heeft, zo is al zo vaak geble ken"» wordt doorgaans volgaarne toegelicht. Dat doen ook nu weer de vier ama teur clubs die dit weekeinde in de tweede ronde van de „betaalde" KNVB-beker spelen: de zondagclubs DWV (Amsterdam) en BVV (Den Bosch) en de zaterdagclubs DOVO (Veenendaal) en IJsselmeervogels. DWV en BW hebben recht van spre ken, wanneer zij zich kansloos voe len. Want de respectievelijke tegen standers zijn Roda JC en Feijenoord. BVV moet nog wel naar de Kuip toe. DOVO (thuis tegen Veendam» en IJs selmeervogels (thuis tegen FC Gro ningen) dichten zich ook niet veel kansen toe. van Veendam en/of FC Groningen nu werkelijk nog verbazen. Vooral FC Groningen zal wel met enige vrees naar Spakenburg afreizen. Want onder het bewind van Rob Groenewoud werd deze club al eens eerder (in 1975) door de „Vogels" uitgeschakeld. HEDEN* AZ'67-Fortuna SC (20.00 uur) PSV-SW (20.00 uur) Go Ahead-FC Twente (20.00 u.) DOVO-Veendam IJsselmeervogels-FC Groningen MORGEN: Sparta-Heracles Ajax-Telstar Feyenoord-BW Volendam-FC Utrecht DWV-Roda JC Excelsior-NAC Vitesse-FC Den Haag Haarlem-NEC Wageningen-FCVW Eindhoven-SC Cambuur JAAN DE GRAAF (scoort rechts het winnende doelpunt tegen Heerenveen): eens bellen." „Laat Kessler maar Twee trainers. Ger van Mourik (DWV) en Evert Mur (DOVO), en twee amateur-internationals, doel man Henny Spierlngs (BVV) en Jaan de Graal (IJsselmeervogels), kijken alvast vooruit. De veelbesproken Jaan de Graaf is dezer dagen trouwens weer eens ex tra* in het nieuws. De principiële zaterdagvoetballer, die eerder vette contracten van o.m. Anderlecht en Ajax afwees, werd deze week in een voetbalweekblad door Oeorge Kess ler voor een trainingsweek bij de Oostenrijkse kampioen Wacker Innsbruck uitgenodigd. De Graaf: „Ik weet, dat er in Oostenrijk inder daad op zaterdag wordt gespeeld. Laat Kessler maar eens bellen. In principe ben ik best bereid om daar te voetballen. Wanneer de voorwaar den tenminste gunstig zijn." Over het bekerduel tegen FC-Gro- ningen vervolgt hij in een lange mo noloog: „Stevenaart heeft FC-Gro- ningen tegen Wageningen gezien. Een goede ploeg, vond hij. Hij kan tegen ons ook moeilijk iets anders zeggen. Ze zullep trouwens wel goed zijn, want 9 punten uit de laatste zes wedstrijden is niet niets. Ik heb be grepen dat het spel is afgestemd op die spits. Peter Houtman. Mijn di recte tegenstander wordt Ooster- wold. De vorige keer was Henk Me- dik m'n tegenstander. Die is toen nogal afgegaan, nadat hij in een interview had gezegd: „geen idee te hebben waar Spakenburg nou wel lag". In de tweede helft kon hij niet meer, werd hij tenslotte uit het veld gehaald. We hebben die vorige keer wel wat geluk gehad; kwamen in de eerste helft met 2-0 voor, maar heb ben na rust met de rug tegen de muur gestaan. Als amateurclub moet in dit soort wedstrijden een beetje mazzel hebben. Vooral in het eerste half uur. We willen niet te sterk op de aanval spelen, want dan gaan we de boot in. De counter blijft onze grote kracht. Die beker wed strijden staan helemaal op zichzelf. Het kan voor ons gunstig zijn, dat FC-Groningen met een vrij jonge ploeg hiernaar toe komt. Aan de andere kant verwacht het publiek inmiddels wel iets van ons. Dat merk je duidelijk in het dorp. Dat is niet zo gunstig. Een prognose, die heb ik wel, maar houd dit liever voor me. Nou ja, vooruit dan, 0-3." Oud-AJaxcied Ger van Mourik hoopt alleen maar dat DWV tegen Roda JC een „leuke wedstrijd" zal spelen. De trainer: „Roda JC. dat is de top van de ere-divisie. En wij zijn top-amateurs. Reeël gesproken heb ben wij geen enkele kans Toch bete kent het wat voor de club, hoor. Wat wil je ook. de wedstrijd komt 's avonds op de t.v.. voor amateurs een hele ervaring. We proberen aan te vallen wanneer het kan. Kijk, Roda JC is geen Willem II. Het is gewoon waar dat die hoofdklasse erg dicht tegen de eerste divisie aan zit. Toch was het een hoogtepunt, om daar te winnen. Al is het achteraf dan vrij gemakkelijk gegaan. Willem II stel de zich een beetje hautain op. Ik ken dat uit eigen ervaring. De trainer kan praten als brugman, die onder schatting krijgt hij er niet uit. In de eerste helft heeft Willem II een beet je lopen slabakken, toen kwamen wij ook voor. Na rust wilde ze wel, maar toen hadden ze geen macht meer". Net als IJsselmeervogels, £)OVO en BVV, draait ook DWV in competitie verband aanzienlijk minder goed dan vorig Jaar. Van Mourik: „We hebben nu inmiddels vier jaar op de toppen van ons kunnen gespeeld, logisch dat het dan even iets minder gaat. Het vorig seizoen was ook uit- zpnderlijk lang. Twee weken vakan tie, dat is te kort. Desondanks vind ik dat er nu meer voetbal in het elftal zit dan vorig Jaar." Dat kan zijn collega Evert Mur van DOVO niet zeggen. Ondanks de komst van Vitesse-schutter Herman Veenendaal, is zijn ploeg er nog niet erg op vooruitgegaan. „Het team heeft zich nog niet helemaal aan Veenendaal aangepast. Het ver baast me een beetje, dat het tot dusverre zo tegen valt. Het is jam mer dat de NCRV geen zaterdag voetbal meer uitzendt. Omdat we hoog speelden, waren we vorig Jaar nogal eens op de t.v. Dat heeft de ploeg ongelooflijk gestimuleerd. Veendam, de jongens zijn er alweer een tijdje mee bezig. Ik heb de ploeg tegen Heerenveen en Willem II ge zien, en er ronduit een goede Indruk van gekregen. Beweeglijk, fysiek sterk. Ik kan me op dit moment geen totaal beeld van de eerste devi- sie vormen, maar ik denk dat Veen dam te laag staat. Wanneer Veen dam tegen ons evengoed speelt als tegen Willem II en wij onze competi- tievorm aanhouden, dan Is het een bekeken zaak: hebben we geen kans. Anderzijds: onze vorm is zo wisselend. We kunnen best wel eens een goede dag hebben. Dan heb ik voor Veendam nog wel een potje op het vuur staan." Het minst te benijden, lijkt Henny Splerings, de doelwachter van het ln competitieverband al zo haperende BVV. „Als dat luik in het Feyen- oord-stadion opengaat, dan knipper Je wel even met je ogen. Voor ama teurs een lastige zaak. Zelf heb ik het ai eens eerder meegemaakt. Vijf jaar geleden, toen ik nog bij FC-Den Bosch, Hans van der Pluym verving tegen Feyenoord Er zaten toen vij fenveertigduizend mensen, mis schien zijn het er nu wat minder Toen werd het 5-0, voor die uitslag teken ik nu. We spelen bij BVV met vijf semie-profs, Jongens die wel wat gezien hebben. Toch is iedereen al weken lang met die wedstrijd tegen Feyenoord bezig. Je kan zeggen, dat die wedstrijd in negatieve zin door werkt. Vorig seizoen was er voor de competitiewedstrijden veel meer motivatie." door R. Matthljsse ROTTERDAM feyenoord dat zich in het verleden altijd in nevelen heeft gehuld wanneer om opening van de financiële hoeken werd gevraagd, legt nu de nood aan de man is. een opvallende openhartigeheid aan de dag. Gisteren werd door di recteur Guus Brox en diens rechterhand Peter Stephan openlijk toegegeven dat de sta dionclub diep in de financiële problemen sit. Bedroeg het ex ploitatietekort vorig seizoen om en nabij de vier ton het ver wachte tekort voor dit jaar wordt, uitgaande van een ge middeld aantal toeschouwers van 15.000, begroot op anderhalf miljoen. Voor dat bedrag zijn geen dek- kingsmiddelen voorhanden, tenzij er spelers worden ver kocht. De reserves zijn totaal uitgeput. „We hebben nog twee flatjes achter de hand, dat is alles," verklaarde de heer Brox die van mening is dat het hoog tijd wordt dat het bestuur van Feyenoord op agressieve wijze bij de lokale overheid aandacht vraagt voor de precaire situatie waarin de voormalige topclub is beland. In een overigens nogal in vage termen gesteld beleidsplan van adjunct-directeur Peter Step han wordt eraan herinnerd dat het stadion Feyenoord sinds zijn opening 34 miljoen mensen binnen zijn poorten heeft gehad en dat aan de gemeente Rotter dam 20 miljoen aan vermake lijkheidsbelasting is afgedra gen. Stephan: „Feyenoord heeft zoveel voor de stad Rotter dam gedaan dat de gemeente nu de verplichting heeft iets terug te doen. Laat het bijvoorbeeld de exploitatie van het stadion, dat ook al met een flinke verlies post te maken heeft, overne men. Als er op korte termijn niets wordt gedaan, is het afge lopen met het topvoetbal in Rot terdam." Volgens de heer Brox verkeren veel mensen nog in de veron derstelling dat het met Feye noord zo'n vaart niet zal lopen en dat het voldoende reserves heeft om het nog jaren uit tc zingen. „Een vorige voorzitter van Feyenoord (Guus Couwen- berg-r.m.) heeft eens gezegd dat Feyenoord rijker is dan de zee diep is. Daaruit worden nog steeds verkeerde conclusies ge trokken," aldus de heer Brox. Om de weinig rooskleurige situ atie waarin de stadionclub ver keert te illustreren onthulde di recteur Brox dat voor hot aan trekken van René Nottcn geld moest worden geleend. Brox zegt het een merkwaardige raak te vinden dat de gemeente Rot terdam de eis stelt dat er eerst gesaneerd moet worden eer over subsidie kan worden gesproken, maar dat diezelfde gemeente sa nering in de weg staat door Sparta een grote lening te ver strekken. „Ais dat niet was gebeurd, had er al een natuurlijk sanering plaatsgevonden." Feyenoord is ook nauwelijks gebaat met een gedeelte van het subsidiebedrag dat de demissionaire ministers Duisenberg en Van Doorn de KNVB hebben toegezegd. „Wat schieten we met een paar ton op, dat is een druppel op de gloeiende plaat," menen de he ren Brox en Stephan in roeren de eensgezindheid. Adjunct-directeur Stephan pleit in zijn beleidsplan voor een fikse financiële injectie van de plaatselijke en landelijke overheid. Verder acht hij het aantreden van een sponsor noodzakelijk. „Laat het be drijfsleven ook maar iets doen. Per slot van rekening doet Feyenoord al zoveel voor het welzijn van de werknemers." Stephen vindt ook dat de medi-' sche begeleiding van Feyenoord moet verbeteren, maar hij zegt er niet bij hoe dat kan gebeu ren. Ook de public relations moet beter worden. In dit ver band beraadt Feyenoord zich over een aanbod van Inter Foot ball dat heeft aangeboden een krant op de markt te brengen. Feyenoord streeft er tenslotte ook naar om ren sterk amateur team op de been te brengen dat naar de hoofdklasse doorstoot. BASKETBAI. -- De damesploeg van Landlunt heeft ln Trcviso haar eerste wed strijd uit de tweede ronde van het toernooi om de Ronchct li-beker met 53-71 verloren van Ceramlca Pagnossln Treviso Utai De Italiaanse dame* hadden halverwege -en voorsprong van zeventien punten, 38-19 De vooral voor rust slecht schietende Am sterdamse ploeg werd bij haar „Europese debuut op de been gehouden door ovid- intemaUonal Gerds Schouten, die alleen meer dan de hel/t van de punten maakte. BA8KETBAL De damesbaskrtbal- ploeg van BOB heeft zich gehandhaafd in de kopgroep van de nationale competitie BOB won de uitwedstrijd legen het laag geklasseerde JRC Boxtel met 90-M. Ver der werden er nog twee wedstrijden in de damescompetitie gespeeld, te weten For tuna F1 - BV Voorburg 57-58 en Blue Stars- AMVJ'Amstcrdam 55 82 BASKETBAL BC Den Bosch heeft een opvallend ruime overwinning behaald op 8lavia Praag ln het toernooi om de Euro pese basketbalbeker voor bekerwinnaar». 98-73 De Nederlandse ploeg had bij rust van deze eerste krachtmeting met de T»je- ehoslowaakse bekerhouder een voor sprong van 12 punten. 48-36

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 37