Henten gaat ook iridisch vrijuit' Wat is mooier dan een verhaal? Wolkers woedend op Elseviers Magazine Heeft oomljerk het gevoel eeuwen telaat tezijngeboren? De oplossing vindt u bij deBoekhandeL Meer toezicht op gebruik medicijnen rdediger: op onjuiste grond vervolgd Spa Orange Uitgeverij 'Weekblad schendt embargo' 'Geen nieuw plan om terrorisme te gaan bestrijden' Auschwitz-comité stuurt VPRO protest-telegram Staatssecretaris Hendriks: Planten en dieren in beeld rpAG 18 NOVEMBER 1977 BINNENLAND T rouw/Kwartet L van Heijningen (rechts) en diens detective betreden het gerechts- iw bij de voortzetting van het proces tegen Menten. r Leo Kleyn 5TERDAM De officier van justitie heeft niet aangetoond Pieter Menten de hem ten laste gelegde oorlogsmisdrijven in st bij of van de vijand heeft gepleegd. De benaming Sonder- er, die de SD niet kende, duidt er niet op dat Menten in ts-, publieke of militaire dienst van de Duitsers was. Artikel van het Besluit buitengewoon strafrecht (BBS), op grond rvan hij wordt vervolgd, is dan ook niet op hem van iassing. Van een veroordeling kan daarom geen sprake zijn. verweer voerde gisteren de $man van Menten, mr. L. van lingen aan, in wat hijzelf om- lef als een „puur juridisch be- waarmee hij zijn pleidooi be- Woensdag had hij al geconclu- 3 tot vrijspraak „op feitelijke tien", omdat hij het bewijs niet rerd acht. Gisteren voegde hij aan toe dat Menten in elk geval Iridische gronden van rechtsver- |ng ontslagen zou moeten len. loor de officier van Justitie ge- irde artikel van het uit 1947 lende Besluit buitengewoon recht (dat betrekking heeft op ïerechting van oorlogsmisdadi- „slaat duidelijk niet op dit ge- Menten", hield Van Heijningen bijzondere strafkamer van de iterdamse rechtbank voor. Dat cel, zei hij, „beoogt rechtsmacht erlenen over Duitsers, in dienst hun eigen militaire macht, die te lande oorlogsmisdrijven heb- begaan". In de zaak-Menten het om iemand die ervan wordt ihuldigd buiten Nederland oor- tnisdrijven te hebben gepleegd. et bewuste artikel wordt gespro- over dienstneming bij de vijand, r, aldus Van Heijningen, het is iminst bewezen dat Menten een istverband met de Duitsers heeft jegaan. Daarbij wees hij erop de officier van justitie, mr. A. F. Habermehl, zelf in zijn requisi- heeft gesteld dat niet bewezen is de executies waarbij Menten be- !ken zou zijn geweest, „officieel" en. Ook voerde hij aan dat gene- Eberhard 8chöngarth en vele eren hebben verklaard dat Men- in 1941, toen de executies zouden gehouden, tegen zijn wil was (gevoerd van Krakau naar Iberg. rechtbank zou dit probleem kun- omzeilen en de executies kun- beschouwen als particuliere Bkacties. maar volgens Van Heij- {en zou ze daarmee niets opschie- omdat de misdrijven dan ver- d zouden zijn. „Met nadruk" 9 hij ook een beroep op die verja- oud-rechercheur die ten behoeve van de verdediging naar Polen reis de, dat de Nederlanders die deel uitmaakten van de justitiële delega tie lang op een visum moesten wach ten, en dat het graf in Podhorodce is geopend buiten aanwezigheid van de Nederlanders. De. gissing naar de motieven van menten, waaraan de officier zich had gewaagd, noemde Van Heijnin gen „ongegrond". Dat Menten uit geldingsdrang gehandeld zou heb ben, zoals de officier heeft veronder steld, achtte de raadsman uitge sloten. Schandelijk dden de voortzetting van zijn pleidooi ÏDgde Van Heijningen dat de offi- zich in zijn requisitoir wel met vettig, maar niet met het even- f vereiste overtuigende bewijs ft beziggehouden. Dat bewijs kan L 'ns hem niet geleverd worden, t de getuigenverklaringen on- ig zo afwijkend zijn. v instemming citeerde de raads- n uit het requisitoir de opmerking I na zoveel jaar niet meer kan tien vastgesteld welke rol Men- nu precies bij de executies heeft beeld. Anders dan de officier, ver- ki hij daaraan de conclusie dat bten dan ook niets meer ten laste I worden gelegd. j..puur hypothetisch", even van taand dat Menten op de plaats i de executies aanwezig is ge- Ct. zoals de officier op grond van genverklaringen bewezen acht, ld zijn verdediger het denkbaar jhij toen juist heeft willen redden t er te redden viel. Er is tijdens het •ces sprake van geweest dat een faalde executie niet is doorge- m en dat een enkeling door toe- in van Menten aan een executie is ginnifn. m lijn requisitoir verwierp de offi- de gedachte dat er tegen Men- I een komplot is gesmeed. Van PJningen. daarentegen, zag „ster- Jaanwijzingen" dat dit wel is ge- j»rd. Hij wees er onder meer op dat P' getuigen „doodsbenauwd" wa- *en alleen onder belofte van ge- phouding wilden spreken met de KINDERBOEKEN KINDERBOEKEN KINDERBOEKEN KINDERBOEKEN KINDERBOEKEN KT? Verhalen-vertellers stonden vroeger in hoog aanzien. Geen wonder. Nog steeds begrijp ik niet waarom kin deren wél. en grote mensen niet of nauwelijks voorgele zen worden. (In Engeland denken ze daar anders over. Radio 4 heeft driemaal per dag een „story"-time voor volwassenen, en reken maar dat je een boek waaruit een fragment je boeide gaat le zen of herlezen!) Met verha lenboeken kan alles! Zelf le zen. én voorlezen; er zit voor ieders smaak of verlangen wel wat bij. Of dat nu rijm- opsomming en herhaling is (voor kleine lezers) of groot se daden en heldenavontu- ren voor ouderen. Wim Hora Adema stelde in opdracht van Spectrum een groot boek samen met ver halen van bekende auteurs. Maar ook met spelletjes, versjes van Nannie Kuiper, dingen omtrent poppehui- zen van Ella Reitsma een geschiedenis van de dans op rijm door Mies Bouhuys. Spannende verhalen als Het Schip in De Fles, of Ondergronds Avontuur, dat in Jeruzalem speelt, Het Meisje met de Wapperende Haren van Harriet Freezer wordt afgewisseld met Raadsels en gedichten, ter wijl Guus Kuyer de op dracht had één van de he dendaagse schrijfsters te in terviewen: „hoe was JIJ nou als kind?" Dick Hillenius vertelt over dinosaurussen, Marjolein Heyermans over de Klokketoon die over was. Het kaft is bont en bol van dwergen, kobolden, kinderen en zwanen, en wie dat al te bont is (Co Loerak ker heeft het gedaan) die verft de buitelende tekenin gen van figuren op het schutsblad zelf maar op. Jammer dat de oorspronke lijke titel (De Kabouterfa- briek) al „bezet" bleek, want Lees-kijk-en speel boek klinkt zo mistig. Heel anders is „Sta eens even stil", met ondertitel „een bundel verhalen om met drie oren naar te luiste ren". De samenstelster. An Kesseler van der Klauw zegt dat het erg geschikt is voor thuis, op school en in kindernevendiensten (wie zou ons DAT woord toch hebben aangedaan?) Erger is dat zij elk fragment uit de bloemlezing besluit met bij beltekst, want „stilstaan bij onze ervaringen moeten ze." „Eigen" hoofdstuk Zo prijkt onderaan „Meneer Hazewind" van Mies Bou huys: „als iemand het goede geniet, is dat een gave Gods. Prediker 3 vers 13 „Zeker, maar heeft Mies dat er onder gezet? Of bij „De Verborgen Schat" van Ole Lund Kirkegaard (nee, de andere), best spannend voor kleintjes, „vele profe ten en koningen hebben ernaar verlangd te zien wat gij ziet, Lucas 10 vers 24." Dan ga Je toch wél even nadenken. En verder lezen. Wie schetst mijn verbijste ring toen ik een compleet hoofdstuk aantrof uit mijn boek: „Wij waren er ook bij (verhaal van een lyceum klas in oorlogstijd), daarbij nog van de annotatie voor zien „Dat jullie liegen en tegen elkaar processen voert, is al erg genoeg. Waarom lijden jullie niet liever onrecht, laten jullie je benadelen?" 1 Korinthe 6. vers 7). Dit gaat wél ver. Want. waarom zou ik mij laten benadelen, waar nie mand ook maar mijn toe stemming heeft gevraagd dit hoofdstuk uit mijn boek te halen, laat staan heeft meegedeeld dat het stond te gebeuren? Dan had ik hem op de auteurswet kun nen wijzen. En op het feit dat ik nooit toestemming zou hebben gegeven tot het plaatsen van dit hoofdstuk. Dan liever een nog actueler fragment uit „Verstekeling in de Sinaï," waarin over het conflict Joden-Arabie ren door kinderen wordt ge bakkeleid. maar wél met de notie of twee partijen gelijk én ongelijk kunnen hebben! En ik zou op dat fragment, bijvoorbeeld de woestijn- tocht en de opvatting over oorlog van David zowel als Issa. geen bijbeltekst als commentaar gewenst hebben. Dit boek lijkt wel een scheurkalender: bij Wil- minks innige gedichtje voor zijn kind: „vandaag vroeg mijn zoontje met angstige stem als iemand dood is. wat gebeurt er dan met hem? volgt „Maar volgens zijn belofte verwachten wij nieuwe hemelen en een nieuwe aarde (2 Petrus vers 13). Bij het kostelijke „Je bent een liegbeest" van Hans Dorreslijn. „dan zou den jullie, niet zo bedroefd zijn als die geen hoop hebben." Ik zou best willen weten wat mijn collega's zeiden toen dit onder hun verraste ogen kwam! Je ziet namen van grote vertellers als Hans Andreus. Brian Patten, An nie Schmidt. Roald Dahl, Rutger Kopland, Caroll Le wis. en dan zegt de samen steller dat hier allerlei kate- chetische elementen zijn verweven. Wat zullen wij nu krijgen? In een goed boek zit wat de schrijver is. Ons wordt geleerd dat de mens uniek is en ook als zodanig serieus moet worden geno men. zegt Kessler omtrent „Ik ben OK. Jij bent OK." Wel, ik vind dit boek niet okee. Jammer van de vele prachtige fragmenten proza en de gedichten, ook van de tekeningen van Ietje Rijns dorp die zeer mooi zijn. Heel wat minder preten tieus is Jeugdjuweel. dat wel eens genoemd mag wor den nu het de 25ste keer Is dat de missionarissen van 'het H. Hart in Tilburg deze bundel vol verhalen, raad sels, versjes, kruiswoord puzzels doet verschijnen voor huis en school, en de opbrengst besteedt aan ont wikkelingsprojecten. en al ontbreken zelf te maken feestneuzen niet er zijn uit stekende verhalen van ver tellers als Lea Smulders. Bob Tadema Sporry (over Nubiëi. Jan de Groot, al had hij zijn verhaal liever niet „Vadertje" Langbeen moe ten noemen sinds het klas sieke kinderboek van die naam bestaat. Kerstbundel En daar is reeds de eerste kerstbundel. „Thuis met Kerst", in stemmig groen met rode opdruk, door Nita Baars samengesteld, en vol „recepten en verhalen om de kerstsfeer te verhogen" (ik kan het ook niet helpen). Er staan vijf goede tot uit stekende kerstverhalen in. hartige hapjes voor bij de borrel (kinderen??), drank suggesties en tien kerstme nu's. Geen bijbelteksten hier. Ja toch. in dat éne ver haal. dat over Lucas 2 gaat. Over op de kleintjes, hoewel Bruna's nieuwe prenten boeken door steeds meer „groten" genoten worden. Het „Dag Goede Dag Boek" van Walter Schmögner bij voorbeeld, waarin een kind de dingen begroet als per sonen. Hij ziet en groet het nacht kastje. de rotte peer. het kunstgebit, foto's, veel stof. het raam. een briefje, bed en waterglas, zon en maan en ook de eendagsvlieg en de kaars. Heel fijn. in grijze tonen zijn al die dingen ge tekend. ze vertellen na de dood van hun baas dat hij naar hen keek, en hun hielp als zij zich verplaatsen moesten. Peer klaagt dat hij steeds harder rot; het waterglas heeft zijn eigen problemen, want het ver dampt en hij kan er niets aan doen. Het briefje vertelt door Gertie Evenhuis van de zondagse wandeling. Van hoe het leven verder gaat als er geen auto meer staat, geen huizen en geen hekjes. Het deed mij den ken aan de vraag van mijn kleine zoon ..Mama wal doen ze met de huizen als alle mensen gestorven zijn?" Een boek vol heim- weesprookjes Alice boekjes Bruna (wiens Alice mini boekjes wij uit ingeboren allergie tegen „bekorte klassieken" onlangs on recht deden, daar het mini- Alice-tje nu Juist de verkor te versie was. die Caroll Le wis zélf 20 jaar later voor de allerkleinsten schreef, en dat door de beroemde Ten- niel (van Punchi van teke ningen werd voorzien). Bru na komt ook met een negen tal Engelse kinderrijmpjes van Nicola Bayley. her dicht door Willem Wilmink. Fel van kleur geïllustreerd door Bayley zelf. Wilmink kan natuurlijk best zijn ei gen versjes schrijven, maar Drie Blinde Muizen en Zing een Liedje voor 3 cent (Sing a Song of Sixpence) zijn leuk. en zijn vondst voor Mary Mary Quite Contrary „Albertine Contramine" is ronduit geniaal. Alleen wat bij de dagen-kinderen staat is soms wat nuchterder dan wat ik er altijd bij had ge dacht: „Het donderdags kind. dat reist gezwind". Dat is mij vanuit Engeland oneindig melancholieker bijgebleven als „Thursday's child has far to go" Maar. voor wie op een donderdag geboren is blijft zoiets per soonlijk! Hel Lecs-Kijk-cn Speel boek. redactie Wim Hora Ad ema. Spectrum 19,90. Sta eens even stil. samen gesteld door An Kesseler. uitg. Gottmer 22.50. Jeugdjuweel. uitg. Missie huis Tilburg, 3. Thuis met Kerst, samenst. Nita Baars. van Goor. 14.90. Het Dag Goede Dag Boek door Walter Schmögner. Bruna 14,50. Engelse Kinderrijmpjes, door Nicola Bavles en Wil lem Wilmink 14.50. Nog te melden: Het verha lenboek voor rond de rijf. Ploegsma 19.90. Sara en Stephen Corin: Hel verhalenboek voor rond de zes en Het verhalenboek voor rond de zeven. idem. Bloemenkalcndcr Beatrix Potter, 8,95. Ploegsma. en Postkaarten Bloemenkinde ren (in de tuin. aan de weg kant) door Cicely Barker mei passende versjes van Nannie Kuiper. Ploegsma 10. Bloemenkinderen verjaar dagskalender met seizoen- schilderingen 10. Kate Greenawa> verjaar dagskalender. idyllische pas tels met postkaarten, 8.50. Keetjes Kinderen. mini boekje van Jantien Buis man, Harmonie, 8,50. Met de beste wensjes-poezie- albumversjes van Yvonne Bcrkhuysen. met Spa bronwato-bereid Drink de natuur Aan het slot van zijn pleidooi kwali ficeerde Van Heijningen het vervol- geginbeleid inzake Menten als „schandelijk". Zoals hij al eerder, ook in een kort geding tegen de staat, had gedaan, wees hij erop dat in 1952 besloten was Menten niet meer te vervolgen, maar dat 25 jaar later toch tot vervolging werd over gegaan, „op precies dezelfde gronden". De raadsman beklaagde zich er ook over dat de staat hem stukken ont houdt. Hij concludeerde daaruit dat de staat wil verhinderen dat zal blij ken dat het vervolgingsbeleid on rechtmatig is geweest. Hij adviseer de de rechtbank deze stukken, die hem ook in kort geding geweigerd zijn, op te eisen: „U hebt er recht op om een volledig beeld te kunnen vormen." De commissie-Schöffer, voegde hij daaraan toe, krijgt de betrokken overheidsdocumenten wel. Van Heijningen vroeg de rechtbank ook een oordeel uit te spreken over het vervolgingsbeleid. In een kort geding, waarbij op grond van on rechtmatig vervolgingsbeleid om onmiddellijke vrijlating van Menten werd gevraagd, heeft de president van de Haagse rechtbank gezegd dat dit beleid bij de behandeling van de strafzaak getoetst zou wor den. De rechtbank aldus Van Heij ningen, zal dit „wel degelijk in haar overwegingen en beslissingen die nen te betrekken." Overigens kondigde de raadsman van Menten aan dat vandaag het bewuste kort geding in hoger beroep dient voor het gerechtshof in Den Haag. Zoals de president van de rechtbank, mr. J. A. Schröeder, op merkte, bestaat de mogelijkheid dat het Haagse hof zich al over het ver volgingsbeleid zal hebben uitge sproken, als de rechtbank in de strafzaak tegen Menten haar vonnis velt. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De schrijver Jan Wolkers is boos op Elseviers Magazine en zijn uitgeverij Meulenhoff. Hij heeft laten weten bij deze uitgeverij nooit meer een manuscript te zullen inleveren. Aanleiding tot de woede van Jan Wolkers is een artikel in Elseviers Magazine van deze week dat de in druk wekt een interview met Wol kers te zijn en waarin wordt inge gaan op het nieuwste boek van Wol kers. „De kus". Het interview in het weekblad is volgens Wolkers van a tot z verzonnen. Op het boek rustte een embargo tot zaterdag, wanneer het in Amsterdam ten doop zou wor den gehouden. Die bijeenkomst zal Wolkers niet bijwonen „De kus" ver schijnt in een in Nederland voor een eerste druk ongekend hoge oplage: 90.000 exemplaren. Volgens Jan Wolkers had Elseviers Magazine hem om een interview ge vraagd. „Dat heb ik geweigerd om dat ze erg smerig hebben geschreven over de Amsterdam hoogleraar An ton Constandse. Desondanks heeft Meulenhoff een manuscript van mijn boek aan Elsevier gegeven. Met Meulenhoff heb ik alle contacten verbroken", aldus Jan Wolkers. Ook uitgeverij Meulenhoff is boos op Elseviers Magazine. Directeur Lau rens van Krevelen distantieert zich nadrukkelijk van „de onbehoorlijke manier waarop het blad het embargo op het boek heeft geschonden. Bo vendien hebben ze een fictief inter view afgedrukt om deze geforceerde primeur geloofwaardig te maken". Elseviers Magazine zegt de zaak nog te moeten uitzoeken. De schrijver van het artikel, Wim Zaal, is in het buitenland. Hij heefl zijn huis ingericht niet oude meubeltjes en hier en daar wat fraai «uniek. The Forsyte Saga was zijn favoriete televisieserie en tie minnaressen van Napoleon kent hij als zijn eigen vriendinnen. Het verleden kunt u voor hem weer doen herleven. Met een boek. Een historische roman bijv oorbeeld, die doel vergelen in welke eeuw je leeft Of een geschiedkundig werk dat de werkelijkheid van toen openbaart. Bij de boekhandel vindt u het verleden terug. Naast het heden. En de toe komst. U vindt er letterlijk alles, waarvoor uw oom (of zwager, vriendinkennis'of collega) zich maar interesseert Er is zoveel.dat u altijd iets heel per soonlijks kunt vinden. Kortom.. Voordat hij tot vrijspraak, dan wel ontslag van rechtsvervolging con cludeerde, verzuchtte Van Heijnin gen: „Niets is Menten gespaard ge bleven. Over de gehele wereld is het onware programma van Tros-Aktua en het schrijfsel van Knoop ver breid. via de beeldbuis, de drukpers, de radio. Hij is veroordeeld zonder dat een onafhankelijke rechter sprak." Hij sprak de hoop uit dat de recht bank de „lasteraars" duidelijk zal maken dat „in naam der koningin" niemand wordt veroordeeld „op grond van haat- en lastercampag nes. op grond van vermoedens, op grond van massale verblinding." Op 30 november, wanneer het pro ces wordt voortgezet, krijgt Menten de gelegenheid aan het verweer van de raadsman het zijne toe te voegen. Op zijn verzoek komt hij aan het woord, voordat de officier zijn com mentaar op het pleidooi heeft gege ven en de verdediger daarop weer heeft gereageerd. Van onze parlementsredactle DEN HAAG De regering heeft geen plannen om de bestrijding van het terrorisme op een andere leest te schoeien. Dit heeft minister De Gaay Fortman (binnenlandse zaken en justitie) gisteren geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Waltmans (PPR). Waltmans had zijn vragen gesteld naar aanleiding van persberichten waarin stond dat de psychiater dr. Mulder (bekend van de treingijze- ling bij De Punt) op een lezing in Israël beweerd had, dat er onder verantwoordelijkheid van defensie speciale eenheden opgeleid zullen gaan worden om bij de gijzelingsac ties ingezet te worden. Wel zei dr. Mulder in de toespraak dat er in Nederland stemmen op gaan om de bestrijding van terroris tische acties maar aan het leger over te laten, maar dat betekent niet dat hij ook maar iets heeft gezegd over regeringsplannen in die richting. AM8TERDAM (ANP) Het Neder lands Auschwitz-comité heeft giste ren in een telegram aan de VPRO geprotesteerd tegen uitlatingen in het programma „Embargo" dat deze omroep vrijdag 11 november uit zond. Het comité zegt met veront waardiging te hebben kennis geno men van een aanval op het verzet in dit radioprogramma. „Het meren deel van de overlevenden van de Endlösung zijn door het verzet ge red", aldus het telegram. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het staatstoezicht op de volksgezondheid gaat in de toekomst veel meer letten op het gebruik van geneesmiddelen in onder meer verpleegtehuizen en bejaardenoorden. Aan bejaarden worden in ons land veel meer geneesmiddelen verstrekt dan aan andere bevolkingsgroepen. Dit zei gisteren staatssecretaris Hen driks van volksgezondheid bij het begin van een voorlichtingsactie over geneesmiddelen. Een reeks prachtig geïllu streerde boeken, met een schat aan gegevens door bekende Nederlandse auteurs. Met oorspronke lijke afbeeldingen. Groot Volière-boek f 39.50 Groot Aquariumboek f 39.50 Groot Hondenboek f 34.50 Groot Kattenboek f 39.50 Groot Paardenboek f 38.- Groot Cactussen- en Vetplantenboek f 39.50 160 blad* geheel in kleur, gebonden T-irn itii r, fiiTiifi J van Amsterdam Boek - nu te koop bij uw boekhandel Die actie is opgezet door Nefarma, een organisatie waarin fabrikanten en importeurs van geneesmiddelen samenwerken. Nefarma wil via de vetypreidlng van zo'n 13.000 affiches, bestemd voor wachtkamers van huisartsen, apotheken, drogisterijen en consultatiebureaus, een beter ge bruik van geneesmiddelen proberen te bevorderen. „Het is een bekend feit", aldus Nefarma-voorzitter J. da Cunha, „dat veel mensen afwijken van de hen voorgeschreven dosis ge neesmiddelen. Men bewaart deze ja renlang, geeft ze aan anderen of gaat er op een andere manier onverstan dig mee om". Tips Volgens de heer Da Cunhe acht de geneesmiddelenindustrie zich ver- antwoordlijk tot en met het moment van innemen. Vandaar de vervaardi ging van het affiche „Wijs wezen helpt genezen", dat tips bevat voor een juist gebruik van medicijnen. Staatssecretaris Hendriks tikte Ne- farmavoorzltter Da Cunha gisteren op de vingers, toen deze zich onjuist uitliet over de kosten van genees middelen. Da Cunha verklaarde dat die geneesmiddelen maar een klein aandeel leveren in de kosten van de vaderlandse gezondheidszorg, „de kosten van geneesmiddelen belopen echter tien tot twaalf procent van de totale kosten van de gezondheids zorg en dat is echt niet weinig", aldus de heer Hendriks. Hij achatte de kosten voor genees middelen dit jaar op twee miljard gulden. Da Cunha wierp hem tegen, dat in dit cijfer ook de kosten van verbandmiddelen zijn opgenomen. Over de voorlichting aan patiënten merkte de staatssecretaris op. dat hij het „flauwekul" vindt dat de bij sluiter van de fabrikanten zo vaak uit de verpakking van de geneesmid delen wordt gehaald. Vogens hem is de tekst van de meeste bijsluiters overigens voor de doorsnee-patiënt volstrekt onbegrijpelijk Een licht punt noemde hij het. dat de apothe kersorganisatie KNMP bezig is met „preparaatgerichte" bijsluiters. De heer Da Cunha noemde die ech ter een „lapmiddelHij vindt dat de fabrikanten het best bijsluiters kun nen maken voor hun eigen prepara ten. Ze moeten die wel „moeilijk" maken, omdat ze daarbij aan allerlei wettelijke voorschriften moeten vol doen. Overigens zal Nefarma binnen kort de staatssecretaris voorstellen doen vóór een verbetering van de informatie (bondig en In begrijpelij ke taal) aan de patiënten. OENNEP (ANP) De politie van Gennep heeft gisteren een paar ar restaties verricht naar aanleiding van een juwelenkraak in die plaats. De dieven kwamen in de nacht van woensdag op donderdag een Juwe lierszaak binnen door de winkeldeur te forceren met een balk van drie meter. De buit van twee ton is terug- ge vonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9