GEUHGT/M 5 DECEMBER r Sadat naar Israël Trouw HEMA FAMILIEBERICHTEN BROERSMA B.V. UGNAYAN Muziek in de Filippijnen GEMEENTE LEEK i i VRIJDAG 18 NOVEMBER 1977 TROUW/KWARTET kunnen van maandag tot en me! vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. GETROUWD PAUL SPRINGORUM en JOSÉ BRETTSCHN EIDER Amsterdam. 18 november 1977 Jan Mankesstraat 3hs. Wip den zoon heeft, heeft het leven. Met deze tekst werd op 18 november 1937 door ds. S. G de Graaf, in de Keizersgrachtkerk te Amsterdam, het kerkelijk huwelijk bevestigd van Bertus Rasker en Riek Rasker-Holshuijsen Schippersmeen 187 Harderwijk. Deze feestelijke dag zal in familiekring, buitenshuis gevierd worden. Psalm 27:7 (oude ber.) Onverwacht nam de Heere tot Zich onze lieve zorgzame vader en grootvader Anthonie Frederik Elfferich Weduwnaar van J. A. Verbokkem eerder gehuwd geweest met J. J. van der Velde op de leeftijd van 76 jaar. Amstelveen; A. J. Elffench A. Elfferich-van der Maarel S. A. C. van der Giessen-Elfferich Z. J. van der Giessen Elburg; C. J. den Hengst-Elfferich D. J. den Hengst Delft A. F Elfferich M. Elfferich Bos J. van der Brugge-Elfferich J. van der Brugge F. Elfferich A. R. Elfferich-Wissing G. J. Elffench A. G. Zoutewelle en kleinkinderen Delft, 16 november 1977 Hendrick de Keyserweg 14 Correspondentieadres Delfgauwseweg 245. De overledene is opgebaard in een der rouwka mers van het Rouwcentrum, Oostsingel 146 te Delft, alwaar gelegenheid is tot condoleren zater dagavond van 7 tot 8 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de Chr. Geref Kerk, Nieuwe Langendijk 32 te Delft, maandag 21 november a s. om 1 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene be graafplaats „Iepenhof", ten oosten van Rijksweg 13 te Delft, circa 2 uur. Geen bloemen. Rom. 8:17 Heden overleed onze zwager, oom en vriend Ynte Feens tra sinds 11 december 1958 weduwnaar van Emmy van de Sluys op de leefUjd van 82 jaar. Uit aller naam: J. Dansen-van Rossum, exet. test. Balk. 16 november 1977. Correspondentieadres: Veenbesstraat 524, Soest. Geen toespraken - Geen bloemen In de aula van de begraafplaats „Zorgvlied", Amsteldijk 273 te Amsterdam, zal een dienst worden gehouden op maandag 21 november a.s. om 13.00 uur. In aansluiting daarop zal de bijzetting in het tder familiegraf plaatsvinden. Psalm 73 23b Gij hebt mijn rechterhand gevat: Gij zult mij leiden door Uw raad en daar na zult Gij mij in heerlijkheid opnemen. Heden nam God tot Zich in Zijn heerlijkheid, mijn lieve zuster Marigje Anna den Hertog op de leeftijd van 73 jaar. A. K. den Hertog. Nunspeet. 16 november 1977 Boterdijk 13. Voor het bijwonen van de rouwdienst op maan dag 21 november in de Chr. Geref kerk, hoek Bloemhofweg/Vlierweg, wordt u verzocht om 13.00 uur aanwezig te zijn. Hierna volgt de teraardebestelling op de algeme ne begraafplaats aan de Eperweg te Nunspeet om x 13.45 uur. Geen bloemen. Het heeft de Here behaagt, tot Zich te nemen, onze geliefde zwager en oom. Jan Albert Wolthuis op de leeftijd van 75 jaar. Geliefde echtgenoot van G A. Mulder Schildwolde, 17 november 1977 Leens: K Mulder H. Mulder-Werkman Winsum (Gr): T. Wolters-Mulder A de Vries-Mulder Jac de Vries K Mulder H Mulder neven en nichten. Met verslagenheid geven wij kennis van het plot seling overlijden ten gevolge van een noodlottig ongeval op 15 november 1977 van onze lieve schoonzoon, zwager en oom Dirk M. T. de Grooth echtgenoot van H. W. Wagenaar op de leeftijd van 40 jaar. Leeuwarden: D. Wagenaar-Hoekstra Amsterdam: S. Wagenaar Den Haag: L. Markusse-Wagenaar C. Markusse H. M. Markusse Utrecht: D. L. A. Markusse Correspondentie-adres: Burg. Hogguerstraat 691, Amsterdam. Heden is na een langdurig, moedig gedragen lijden vredig in haar Heer en Heiland ontslapen onze lieve dochter, zuster, schoonzuster, nicht, tante en vriendin Joke (Johanna Margritha Ruijsch van Dugteren) op de leeftijd van 39 jaar. Doorwerth: J. H. Ruijsch van Dugteren Sr. W. A. Ruijsch van Dugteren- Wormgoor Mheer: J. H. Ruijsch van Dugteren Jr. H. Ruijsch van Dugteren-Laugs Roeland en Veerle Zeist: G. Ruijsch van Dugteren-Vermeulen Carola en Joost Oosterbeek: Zr. A. J. Wormgoor Utrecht: Wim Jacobsen Zeist, 16 november 1977 A. C. Kerkhoffiaan 58. Joke is opgebaard in het rouwcentrum van de. Monuta Stichting, Utrechtseweg 137 te Zeist. Be zoek aldaar, vrijdag 18 november van 19.00 tot 19.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 21 november om 14.00 uur in het Shalomcentrum, Vrijheidsplein te Zeist, waarna aansluitend de teraardebestelling zal plaatsvinden om 15.00 uur op de Nieuwe Algemene Begraafplaats aan de Woudenbergseweg te Zeist Bestuur, directie, docenten, overig personeel en leerlingen van de MARANATHA-MAVO le Mijdrecht delen diep bedroefd mede. dat ten gevolge van een verkeersongeval is ontslapen onze (mede)leerling Ernst Nuycn In het Huis mijns Vaders zijn vele woningen" Wij bidden God om troost voor zijn familie en ook onszelf. Mijdrecht, 16 november 1977. De Heer brengt al uw heil tot standi des daags en in den nacht houdt Hij voor u de wacht. Uw schaduw aan uw rechterhand: de zon zal u met schaden, de maan doet niets ten kwade. De Heer zal u steeds gadeslaan. Hij maakt het kwade goed, Hij is. het die u hoedt. Hij zal uw komen en uui gaan, wat u mag wedervaren, in eeuwig heid bewaren. Lippe van der Laan weduwnaar van Aaltje van der Velde geboren 19 april 1890 overleden 16 november 1977 Ferwerd: J. Brink J. Brink-van der Laan Woerden: J. van der Laan G. van der Laan-Siebma IJmuiden: B. van der Laan G. van der Laan-Reitsma Leeuwarden: J. van der Laan A. van der Laan-de Jong Ferwerd: J. Kramer B. Kramer-Meindertsma en kleinkinderen Ferwerd. bejaardencentrum „Foswert". Corr. adres: Prinsessenweg 19, Leeuwarden. Zaterdag 19 november 1977 wordt om 13.30 uur een rouwdienst gehouden in de Geref. kerk te Ferwerd, waarna de begrafenis zal plaatsvinden te Wanswerd. Gelegenheid tot condoleren op 18 november van 19.30 tot 20.00 uur in het bejaardencentrum „Fos wert" te Ferwerd. Vervolg van pagina 1 Begin sprak gisteren de hoop uit dat hij binnenkort zal worden uitgeno digd om een tegenbezoek aan Cairo te brengen. Hij sprak de overtuiging uit dat de besprekingen ook na het bezoek van Sadat aan Jeruzalem zullen worden voortgezet. Begin ziet geen enkele tegenstelling tussen het bezoek van Sadat aan Israël en de inspanningen om de Geneefse vre desconferentie op het Midden-Oos ten nog voor het einde van dit jaar te hervatten. De Israëlische ambas sadeur bij de Verenigde Naties Chaim Herzog heeft de algemene vergadering van de Verenigde Na ties verzocht om het debat over het Midden-Oosten uit te stellen tot na Sadat's bezoek aan Israël. Arafat De Syrische president Hafez al As sad liet gisteren weten dat hij over Sadat's besluit om Jeruzalem te be zoeken treurde. „Natuurlijk kan ik Sadat niet dwingen om Israël niet te bezoeken. Maar natuurlijk is het be zoek zeer gevaarlijk voor de Arabi sche zaak". Assad liet weten dat in tegenstelling tot Sadat's verklaring dat Egypte en Syrië het slechts over de taktiek oneens waren en niet over de strategie, dat het bijzonder moei lijk is om deze tee zaken van elkaar te scheiden. Assad wilde niet zeggen of Sadats bezoek aan Jeruzalem het einde van het Egyptisch-Syrische bondgenootschap betekent. Wel is Assad ervan overtuigd dat het be zoek van Sadat de doelstellingen van de Arabische eenheid niet dichterbij zal brengen Assad onthield zich van een openlijke harde veroordeling van Sadats reis naar Israël. „Maar de Syrische Baath-partij heeft laten weten dat er nu conclu sies moeten worden getrokken uit Sadats bezoek. Ontslag Egypte's minister van buitenlandse zaken Ismail Fachmi heeft gisteren schriftelijk zijn ontslag bij president Sadat ingediend. Sadat heeft Fach- mi's ontslag aanvaarden Moham med Riad, tot nu toe minister porte feuille verzocht de functie te aan vaarden. Deze heeft echter ook on middellijk na zijn benoeming zijn ontslag weer ingediend. Het ontslag van Fachmi wijst op grote meningsverschillen in het Egyptische kabinet. Opvallend was gisteren dat radio Cairo het bezoek van Sadat slechts in de Franstalige uitzendingen bekend maakte. Cha- led Moehieddin, die samen met Sa dat in 1952 tot de groep vrije officie ren behoorde die president Nassar aan de macht hielp en die nu de kleine linkse oppositie tegen Sadat aanvoert, meent dat het bezoek van Sadat aan Israe 1 de Arabische posi tie zal verzwakken. PLO-Ieider Jasser Arafat verklaarde gisteren in een vraaggesprek met het Egyptische dagblad Al Anwar dat hij met Sadat's bezoek akkoord was gegaan op voorwaarde dat de Egyptische president in zijn toe spraak tot de Knesseth voorname lijk zou spreken over de Palestijnse zaak. Welingelichte kringen weten te melden dat Sadat verleden week al Arafat verzocht om onmiddellijk en onvoorwaardelijk de resolutie 242 van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties in het openbaar te erkennen. In Beiroet is gisteren de leiding van Al Fatach de grootste Palestijnse verzetsorganisatie, aan het hoofd waarvan Arafat staat, bijeen geko men om zich over Sadat's reis te beraden. In de verklaring riep Al Fatach Sadat op om van het bezoek af te zien. Al Fatach herhaalde dat het politiek en militair tegen Israël zal blijven strijden. In Beiroet gin gen honderdvijftig studenten de straat op om tegen Sadats bezoek aan Israël te protesteren omdat het de Arabische zaak zou schaden. Sa dat kreeg echter ook van sommige kanten in de Arabische wereld bij val. Koning Chaled liet weten Sa dats reis naar Israël te steunen. Ko ning Hassan van Marokko verklaar de in Midden-Oosten te wllen zien dat het de genieën van de Israeli's verbindt met de rijkdommen van de Arabische wereld. Geen haat Verwacht wordt, dat Sadat zondag in de Knesseth een harde toespraak zal houden, waarin vooral met name „de legitieme rechten van het Pales tijnse volk" en de noodzaak van de stichting van een onafhankelijke Palestijnse staat in de door Israël bezette gebieden zal worden bena drukt. In Israël wordt het bezoek van Sa dat enthousiast ontvangen. De bar rière van haat en agressie lijkt zijn doorbroken. Al dagen stelle Israëlische politici dat zelfs, als Si dat uiteindelijk niet naar Israël zo komen, een belangrijke psycholog sche barrière zal zijn doorbrokei „Voor het eerst wordt het de Israëli duidelijk, dat een Arabische leide de staat Israël kan erkennen, zelf een bezoek aan Israël kan aankondi gen zonder dat hij binnen tie •maanden wordt dood geschoten' aldus een Israëlische journalist. Voor vele Israëli's nadert met he bezoek van Sadat het uur van d waarheid. „De vraag is, wat konj hierna?" aldus Knesseth-lid Schot lamit Alloni. „Het is Zeer naïef om t geloven, dat het genoeg is om elkaa te ontmoeten of dat je zomaar eei oplossing zult bereiken, ofschoon di psychologische barrières zo groo zijn, èls zij zijn. Wanneer Sadat naa Israël komt, zal onze regering d vraag moeten beantwoorden, wat e met de Palestijnen moet gebeuren Wanneer onze regering deze vraa niet beantwoordt, is het bezoek voo niets geweest en dat zouden wij nie willen." Gevolgen Gevreesd wordt dat een mislukken van het bezoek van Sadat ernstige gevolgen zal hebben. Politieke waar nemers in Israël vergelijken de situ atie in Egypte vandaag met de situ atie in mei 1971, toen Sadat een staatsgreep van pro-Russische kant wist te verijdelen. Men vraagt zich af, of Sadat met lege handen naar Cairo kan terugkeren, zonder dat dil op korte termijn een vijfde oorlog zal betekénen of een omverwerpinf van zijn bewind. „Wie in de schuilplaats des Allerhoogsten is gezeten, Vernacht in de schaduw des Almachtigen" Heden nam de Here tot Zich na een kortstondige ziekte onze lieve moeder en oma Petronella Alexandrina Kouwenhoven weduwe van C. Willemse in de ouderdom van 75 jaar. Poortugaal: J. M. Kerkhoven-Willemse J. L. Kerkhoven. Ermelo: M. P. Wissel-Willemse A. H. Wissel. Utrecht: P. A. Willemse Harderwijk: W. C Willemse C. G. Willemse-Sakko. Bodegraven: C. Pool-Willemse C. A. Pool. en kleinkinderen Leiden, 16 november 1977. Van 't Hoffstraat 40 Bezoek aan huis zaterdagmiddag a.s. van 2.00 tot 5.00 uur. Liever geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 21 november a.s. in de aula van de algemene be graafplaats, „Rhijnhof" aanvang 15.00 uur, waar na de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Ook na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. De Here heeft plotseling onze lieve zuster, schoon zuster en tante Petronella Alexandrina Willemse- Kouwenhoven in de leeftijd van 75 jaar tot Zich genomen. Waarlijk, mijn ziel keert zich stil tot God, van Hem is mijn heil. Psalm 62:2 Den Haag: H. J. Kwuwenhoven-van Leeuwen Heelsum: H. J. Kouwenhoven Hoogvliet: R. Bolt T. H. Bolt-Hekman Den Haag: J. P. Spreij-Kouwenhoven Veenendaal W. H. Overduin-Kouwenhoven J. Overduin Arnhem: G. M. J. van Deth C. G. van Deth- Schuurman Stekhoven Rijswijk: S. J. C. Kouwenhoven-van der Boom neven en nichten. Uw advertentie in CITROÉN CX 2400 Super Break, 13.000 km, bruin 1977 CX 2200 Super Diesel, 10.000km, grijs 1977 CX 2200 Super Diesel, 40.000 km, blauw 1976 CX 2200 Pallas, 75.000 km, wit 1976 CX 2200 Super, 40.000 km, blauw 1975 CX 2200 Super, schuildak, 75.000 km, grijs 1975 Citroèn GS, keus uit 10 stuks 73 t/m 76 Eend 2CV4 of 2CV6, keus uit 30 stuks 70 t/m 76 Mitsubishi Celeste 2000,13.000 km 1977 Renault 30 TS, gas, radio, trekhaak, 70.000 km 1975 Renault 16 TX, 39.000 km, blauw 1975 Datsun Cherry, radio, 19.000 km, geel 1976 Autoservice Uterwei 20 Augustinusga (Frl) Tel. 05123-490/499 Aan de weg Surtiulsterveen - Buitenpost Psalm 62 6 ..Waarlijk mijn ziel. keer U stil tot. God want van Hem is mijn verwach ting" Heden heeft de Heere plotseling uit ons midden weggenomen onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Jan Adriaan Ketting weduwnaar van E. Hordijk op de leeftijd van 78 jaar. Uit aller naam: P. Dorst Corr. adres: Paralellstraat 37, Rhoon. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Zuider Ziekenhuis, Groene Hilledijk, Rot terdam-Zuid. Rouwbezoek vrijdagavond van 18.30-19.00 uur. Er wordt een rouwdienst gehou den zaterdag 19 november a.s. in het Gerefor meerd Jeugdgebouw, Burg. v. Esstraat 34, Pernis om 10.30 uur, waarna de begrafenis in het familie graf zal plaats vinden op de algemene begraaf plaats te Pernis. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Gereformeerd Jeugdgebouw. Doe nu je ogen dicht, vergeet wat je zo griefde, zorg dat je sterk bent voor een nieu we taak: God dekt je met de mantel van Zijn liefde; Hij geeft het Zijn beminden in de slaap. Na een dapper gedragen lijden is op 22-jarige leeftijd van ons heengegaan onze lieve Wim Groningen, 16 november 1977, Esserlaan 3. H. Oostinga A. W. Oostinga-Goede Marseille (Fr.): Christine Vigo Groningen: Marijke Oostinga Cees en Anneke Oostinga Cees, Henk en Annemarijke Birmingham: Mia en Bill Cather Ala (U.S.A.) Heath en Robbie Dietikon (Zw.): Anja en Jürg Oberholzer. Liever geen bezoek De crematieplechtigheid zal plaats hebben in Aula 1 van het Crematorium te Groningen op maandag 21 november a.s. om 11.00 uur. Na de plechtigheid gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. 't Heeft de Here behaagt tot Zich te nemen onze lieve zuster, schoonzuster en tante Marijtje Schoneveld weduwe van Bastiaan Star. Namens de familie: C. van Starkenburg-Schoneveld Rijnsburg, 17 november 1977. 2 Cor. 12:9. Mijn genade is u genoeg. Voor het medeleven be toond na het zo plotseling overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader Gerrad Blaauw betuigen wij u onze oprech te dank. T. Blaauw- v.d. Laan en kinderen Drachten, november 1977 Engwerd 62 Een tentoonstelling over instrumentale muziek van etnische minderheden 15 oktober 1977 - 8 januari 1978 Haags Gemeentemuseuml dagelijks van 10-17 u Stadhouderslaan 41 zondag van 13-17 u tel. (070) 51 41 81 |wo avond van 20-22 u De burgemeester van de gemeente Leek maakt be kend, dat, ter voldoening aan artikel 15 der onteige ningswet. een afdruk van het in de Nederlandse Staatscourant van 8 september 1977, nr. 175 gepubli ceerde Koninklijk besluit van 24 augustus 1977. nr. 75. houdende aanwijzing van percelen tot onteigening ten algemene nutte ten behoeve van de reconstructie van het gedeelte van de weg Groningen-Heerenveen- Zurich (rijkswegenplan 1968, nr. 43) tussen plm. km 0.4 en plm. km 8, met bijkomende werken, in de gemeenten Groningen, Eelde, Peize. Roden en Leek van 21 november 1977 tot en met 12 december 1977 ter inzage van een ieder is nedergelegd ter secretarie van de gemeente Leek. Leek, 17 november 1977. De burgemeester voornoemd, Th.P. Zwart. Zeer fraaie Zaanse en Oudhollandse klokken. Slaan halve en hele uren.'n Tijdloos Sint Nicolaas geschenk. Nu met bijzonder voordeel: Handbeschilderde Oud hollandse wandklok met achtdaags uurwerk, normaal 227,50. NtJ 197,50. Groot model Zaanse klok, eveneens met achtdaags uurwerk, normaal 227,50. NÜ 197,50. Kleiner model Zaanse klok met eendagsuurwerk, normaal 129,75. Neem 'n gratis St. Nicolaasfolder mee. met een jaar 1 garantie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 14