NMB Trouw Afgestudeerde vrouwen r willen vaak bijscholing FAMILIEBERICHTEN Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders AFSCHEID MAVO-DIREKTEUR J. STEHOUWER Zwangere vrouw al drie dagen in hongerstaking PREDIKANT ZATEROAG 12 NOVEMBER 1977 TROUW/KWARTET kunnen van maandag to! en met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is <M alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Algemene kennisgeving. Op zaterdag 19 november a-S. vieren onze lieve ouders, opa en oma Th. C. v. d. Linden J. C. v. d. Linden-Slootweg hun 40-jarig huwelijksfeest. Ter gelegenheid hiervan nodigen wij u gaarne uit voor een receptie van 15.00 tot 17.00 uur in 't Braambos, Zeeweg 264. IJmutden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. IJmuiden. november 1977. HtfiU'lijk dank aan u allen, ook namens onze kinderen du- op welke wijze dan ook ons 25-jarig huwelijksfeest lol een onvergetelijke dag hebben gemaakt Johan Freriks Aly Freriks-Esselink Aalten. november 1977 .Beunk Varsseveldsestraatweg 99 Heden nam God plotseling tot Zich. onze lieve moeder en oma Maatje Elisabeth Overweel-Steketee Ze is 82 jaar geworden. ..De Heer is mijn Herder, mij ontbreekt niets" Pg 23 Enschede. N. L. Overweel Alphen a/d Rijn, C. J. Overweel A. Overweel-Gelens Marion, Willem Jan. Robin Doorn. J. Overweel Ede. C. B. Overweel G. Segers Leersum. Ch. Overweel D. Overweel-Gerritsen Jan, Eric, Martin Wagenmgen. 9 november 1977 Gen Foulkesweg. Belmonteflat Correspondentie-adres: Pr. Bernhardlaan 27, Doorn. De begrafenis zal plaatsvinden, maandag 14 no vember om 13.30 uur op de Oude Begraafplaats. Amersfoortseweg te Doorn. Vooraf wordt een dienst gehouden om 12.30 uur in de Geref. Kerk. Kampweg te Doorn. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de Geref. Kerk. De Heere haalde na een moedig gedragen leven Thuis, Zijn kind, mijn geliefde man en der kinde ren zeer lieve zorgzame vader, schoonvader, broer, zwager, schoonzoon en oom Pieter Cornelis Boxman op de leeftijd van bijna 54 jaar Sleeuwijk: C. A. Boxman-van Andel Almkerk: M. W. van der Stelt-Boxman C. A. van der Stelt Sleeuwijk: C. P. Boxman en verdere familie Sleeuwijk. 9 november 1977 Flonshoeve 4 De rouwdienst zal gehouden worden D.V. dinsdag 15 november a s des namiddags om 1.30 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats Kerkemde te Sleeuwijk waarna de begrafenis zal plaatsvin den om 2.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. Geen bezoek aan huis Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden op 10 november 1977 van Paal van den Berg in leven lid van de Hoofddirektie van Smit Inter nationale NV Hij heeft zeer veel voor het bedrijf en voor ons allen betekend. Hoofddirektie. Divisfedirekteuren. Direkteuren van de werkmaatschappijen en personeel van de Smit Internationale Groep. Rotterdam. 11 november 1977 Met groot leedwezen delen wij mede dat op 10 november 1977 na een langdurtge ziekte is overle den het bd van de Hoofddirektie van Smit Inter nationale NV P. van den Bert op de leeftijd van 54 jaar. Hij heeft op geheel eigen wijze een zeer belangrij ke bijdrage geleverd tot de groei van ons bedrijf en de spreiding van haar aktzviteiten Raad van Commissarissen Smit Internationale NV Rotterdam. 11 november 1977. Sn een kort ziekbed is plotseling van ons heenge gaan urue vriend Bert Cobelens Dat de li uit psalm 84.12 de .Here een Zon .n hild" «-en -.leun mag /tjO'Voor /.gr» vrouw JettH- en kinderen An pinl W.na OkInmc Amstelveen. 1'» november 1977 Namens het College van Bestuur der Vrije Uni versiteit geven wij met droefheid kennis van het overlijden ran de heer Dr. A. A. A. M. Brinkman coordinator voor rompu teraangelegen heden, op de leeftijd van 39 jaar. Sedert 1963 was hij in verschillende functies aan de Vrije Universiteit verbonden. In dankbare her innering blijft wat God ons in hem in deze jaren heeft geschonken. Amsterdam. 11 november 1977 De Boelelaan 1105 K. van Nes. voorzitter H Hoogenkamp. secretaris „Veilig in Jezus' armen." Tot onze diepe droefheid heeft God heden vanuit ons midden weggenomen onze lieve broer, zwager en oom Johannes Hendrikus van Ameijde op de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam: C. S. van Ameijde Rotterdam. 11 november 1977 AUard Piersonstraat 43 b Geen bloemen Aan huis geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren maandagavond van 7 tot 7.30 uur in de rouwkamer van „De Rusten burg" aan de Mathenesserlaan 500. De rouwdienst wordt gehouden D.V. dinsdag 15 november om 12.30 uur in genoemde rouwkamer, waarna de bijzetting in het familiegraf op de algemene begraafplaats „Crooswijk" zal plaats vinden. „l'eifiy i»i Jezus urmen Heden nam de Here plotseling tot Zich mijn lieve man. onze zeer zorgzame vader. opa. broer, zwa ger en oom Marinus Niemantsverdriet ceidei weduwnaai van Jacoba Niemantsvcrdr.et o j de leeftijd van 71 jaar Rotterdam A. W. Niemantsverdnet-Smit Alblasserdam. I Trevisan-Niemantsverdriet C. C. Trevisan Connie Rotterdam M. Niemantsverdriet en verdere familie Rotterdam. 10 november 19F7 Asterlu 47 Aan huis liever geen bezoek Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren maandagavo.-id van 19 00 20 00 uur in de rouwkamer van het ..Zuider- ziekenhuis" Groeneveld 15 Rotterdam-Zuid. De dienst van Woord en Gebed ^il worden gehou den dinsdag 15 november om 14.00 uur in de ..Morgensterkerk" aan het Slingeplein 1 Rotter dam-Zuid. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Ned. Herv. Begraafplaats ..Oud-Charlois". Charloisse Lagedijk 680 pim. 14.45 uur. Heden nam de Here tot Zich onze lieve moeder en grootmoeder Cornelia Adriaantje van der Sluijs-Jungerius in de leeftijd van 81 jaar. Dankbaar kunnen wij terugzien op alles wat ons in haar geschonken werd. Groningen G. Bode-van der Sluijs Kaartst iDIdi: R. van der Sluijs-de Geus H G Wittke Rotterdam A W van Shedregt-van-der Sluij. Bennekom P van der Sluijs A G van der Sluijs-Kraayeveld Leiderdorp W van der Sluijs J. van der Sluijs-Groeneveid Rotterdam B van der Sluijs H E van der Sluijs-van Ravens Zwijndrecht I van der Sluijs E. van der Sluijs-Dekker Oss CAP Frikkee-van der Sluij. M. Frikkee en kleinkinderen Rotterdam 3026. 10 november 1977. Nieuwenoord 156. De rouwdienst zal worden gehouden maandag 14 november a s. om 13.15 uur in de Pelgrimskerk. Reyvrdijk 51. Rotterdam-IJsselmonde. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de rouwdienst- De bijzetting in het familiegraf op de begraaf plaats Charlois van de Hervormde Gemeente Rot- teidam-Zuid zal plaatshebben in familiekring. Heden overleed, in de volle zekerheid des Geloofs. onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Sara van Harraelen-Breemans weduwe van J. van Harmeien in de ouderdom van 84 jaar. J. van der Wees-van Harmelea J D van der Wees Kees en Riek Marjan Gravenhage. 10 november 1977 verpleegtehuis Sammersbrug' Corr adres. IX- Lannuystraat 106 De overledene is opgebaard in het rouweentrum Honor Postiemu- Emmastiaat II. Rijswijk, be zoek dagelijks van 4 30-5 30 uur De liegraleno ix bepaald op maandag 14 novem U '>ni I i .10 uur op de Algemene begraafplaat» Wolduin aan de Ockcnburghslraal te Gra venhagf L»H**JuirH n ..Gods gunst is oneindig Heden heeft de HEERE tot Zich genomen Zijn moegestreden kind. onze lieve vader en groot vader Pieter Wilhelmus de Jong weduwnaar van Gerritdina Jonkhof op de leeftijd van 80 jaar .Jiij is tfrlost. God heeft hem welgedaan" De Bilt: E. Boshuis-de Jong W. Boshuis Haarlem: A. de Jong A. de Jong-Meijer H. Huizing-de Jong E. Huizing P. W. de Jong R. de Jong-de Jong en kleinkinderen Haarlem. 10 november 1977 Voorhelmstraat 10 Geen bloemen Gelegenheid tot afscheid nemen is er in de rouw kamer Parklaan 36 te Haarlem maandagmiddag van 2-3 uur en maandagavond van 7-7.30 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben dinsdag 15 november a.s., 14.00 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Kleverlaan te Haarlem. Vertrek van huis ca. 13.30 uur. Daar het ons onmogelijk is allen persoonlijk te bedan ken voor de vele blijken van medeleven zowel persoon lijk als schriftelijk ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder en oma Sjoukje van den Bos-Haasdijk betuigen wij U langs deze weg onze hartelijke dank. uit aller naam: J. J. van den Bos Bennekom. Grietjeshof 29. Teunis Schuijt 7 oktober 1909-19 oktober 1977 Bijzonder veel mensen waaronder waren om ons en met ons toen mijn man en onze vader ziek was en stierf Dat hebben wij ervaren èn gewaardeerd als een teken van liefde en vriendschap Hij is gestorven in het perspektief van Gods toekomst. Wij wensen u een leven in hetzelfde perspektief. Hartelijk dank voor alles. Namens allen: N. Schuijt-Mulder Burgemeester Smitstraat 6. Zaandam. MIDDELBARE SCHOOL NIET VOLTOOID? Da Nieuwe Schooi (particuliere instelling) leidt in 1 of 2 jaar op voor het staatsexamen MAVO.HAVO of VWO. Kursusplaatsen: Amsterdam (event, ook Leiden en Haarlem). Meer informatie of aanmelden bij: DE NIEUWE SCHOOL, Nic. Maesstraat 114B, Amster dam. Tel. 020-730770. b.g.g. 02502-6220. de kleine gerubriceerde advertenties in verschijnen ook als Victories in de Volkskrant Méér dan een miljoen lezers zien uw aanbieding De curator in het faillissement van G Schaap B V. te Purme- rend brengt ter kennis, dat de rechtercommissaris heeft bepaald I dat bij de schuldvorderin gen uiterlijk vóór 30 novem ber 1977 bij de curator moe ten zijn ingediend 2. dat de verificatievergade ring is bepaald op vrijdag 16 december 197> te 10 00 uur De curator Mr. H P Abma te Purmerend. Van onze onderwijsredactie WAGENINGEN Onder de afgestudeerde vrouwen is grott behoefte aan na- en bijscholing op academisch niveau. Dit blijki uit een enquête, die de Nederlandse Vereniging van Vrouwen met Academische Opleiding heeft gehouden. De vraag Is met name voorgelegd aan academici, die de laatste vijftien jaar zijn afgestudeerd. Eenentachüg procent antwoordde bevestigend op de vraag of post-academisch onder wijs werd gewenst. Ook onder de mannelijke academici is de behoefte aan bijscholingscur sussen groot. Dit valt te verklaren uit de steeds snellere ontwikkeling binnen de wetenschap en de veran deringen in de maatschappij. Afge studeerde academici moeten hier door sneller hun kennis opfrissen en aanvullen dan voorheen nodig was. In de gerezen behoefte aan postaca demisch onderwijs zal worden voor zien door vijftien tot twintig landelij ke organen, die nauw met de univer siteiten en hogescholen zullen sa menwerken. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. gevestigd te Amsterdam De aandeelhouders van de Nederlandsche Middenstandsbank N.V. worden uitgenodigd een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders bij te wonen, die zal worden gehouden op maandag 28 november 1977 te 15.30 uur ten kantore van de vennootschap, Eduard van Beinumstraat 2 te Amsterdam. De agenda vermeldt als enig punt van behandeling voorstel tot wijziging van artikel 4 leden 1 en 2 van de statuten. Toelichtingdit voorstel was reeds opgenomen in de agenda van de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders gehouden op 11 november 1977. In deze vergadering kon, omdat het in de statuten voorgeschreven quorum niet aanwezig 'was, omtrent dit agendapunt geen rechtsgeldig besluit worden genomen. Het voorstel tot wijziging van artikel 4 leden 1 en 2 van de statuten is kosteloos verkrijgbaar ten hoofdkantore. Eduard van Beinumstraat 2 te Amsterdam, alsmede bij de kantoren van de NMB. Om in de vergadering stemrecht te kunnen uitoefenen dienen houders van aandelen aan toonder hun aandelen uiterlijk 24 november 1977 te hebben gedeponeerd ten hoofdkantore van de NMB of bij een van haar kantoren. Bij deponering wordt een toegangsbewijs voor deze vergadering uitgereikt. Amsterdam, 12 november 1977 De raad van commissarissen Prof.Dr. H.C. Wytzes, voorzitter Het bestuur van de Ver. voor Chr. Voortgezet Onderwijs te Maassluis deelt hierbij mede, dat de heer J. STEHOUWER, direkteur van de plaatselijke MARNIX-mavo, de wens te kennen heeft gegeven binnenkort zijn onderwijsloopbaan te beëindigen. Hoewel hij nog enige jaren van de pensioengerechtigde leeftijd is verwijderd en gelukkig nog kan bogen op een goede gezondheid, geeft hij er de voorkeur aan om reeds nu van een welverdiende rust te gaan genieten, een verlangen dat ook door het schoolbestuur -zij het node- dient te worden gerespecteerd. In verbano met het vorenstaande organiseert voornoemd bestuur een officiële AFSCHEIDSBIJEENKOMST, te houden op VRIJDAG 18 NOVEMBER 1977 in de Geref. MARANATHAKERK, G.A. Brederolaan te Maassluis, aanvang 19.30 uur. Het bestuur stelt hierbij overige.belangstellenden (ouders, oud-leerfingen e.d.) gaarne in de gelegenheid deze bijeenkomst bij te wonen en aan het einde daarvan (plm. 20.30 uur) persoonlijk van het echtpaar afscheid te nemen. Het bestuur voornoemd, ir. C.J. van Zanten, voorzitter W. Bijl. secretaris. De vrouwelijke academici dringei bij het ministerie van onderwijs ei wetenschappen aan op een goed spreiding van de her- en bijscho lingscursussen. Dit om meer vrou wen in de gelegenheid te stellen d cursussen te volgen. Door de zori voor de kinderen en het huishoudet moeten veel vrouwelijke academie de voor hun beroep noodzakelijk! aanvullingscursussen missen. Kwetsbaar Dit laatste gegeven staat ook te le zen in het verslag van de Stichting maatschappelijke plaats Wagening se afgestudeerden. Van de vrouwelij ke ingenieurs, die in de jaren 1963 tol 1973 zijn afgestudeerd, heeft slecht 57 procent een functie. Tweevijfd! van hen werkt part-time, dit in ver band met het huishouden en de zori voor een of meer kinderen. Lager niveau Het niveau van de functie, die de vrouwelijke ingenieurs uitoefenen ligt ook beduidend lager dan die vai hun mannelijke collega's. De afge studeerde vrouwen doen over he algemeen minder verantwoordelijl werk. Bij dreigende werklooshei! zijn vrouwen eerder kwetsbaar^ De studiekeuze van de Wageningsi vrouwelijke studenten is meer soci aal dan technisch gericht. Zij kiezei eerder huishoudkunde, landschaps kunde, planologie en sociologie. Het verslag besluit met de conclusi dat meer inzicht verkregen moe worden in de factoren, die belemme rend werken op een bevredigend! verloop van de loopbaan van di vrouwelijke ingenieur. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Een zwangere vrouw c is sinds drie dagen in hongerstaking voor het stadhuis van Den Haag on, v een woning van de gemeente los te c krijgen Een aanbod van burge-jr meester en wethouders om te wor-U den ondergebracht in het opvang-l centrum van de stichting Huisves-|| ting Migranten heeft mevrouw Re- i nardus gisteravond van de hand ge- wezen. Zij nam die beslissing in!) overleg met het comité Jongeren-^, huisvesting, die haar bij de actie; begeleidt. Ook een aanbod van de interkerkelijke Kommissie Woon ruimtebemiddeling is onder dankzegging van de hand gewezen. De HERVORMDE GEMEENTE te DRIEBERGEN vraagt een (4e pred. plaats) om onder verantwoordelijkheid van de Centrale Kerkeraad als geeste lijk verzorger werkzaam te zijn in: a) het Herv. Verpleeg- en Reactivenngscentrum ..Nassau-Odijckhof b) het Hervormd Bejaardencentrum ..Sparrenheide' en c) arbeid i.v.m. het lid-zijn van de C.K. Zijn voornaamste taak zal liggen bi| het onder A genoemde centrum, waar hij ook zal worden betrokken bij de opleiding voor het diploma Ziekenverzorging De gedachten gaan uit naar een rechtzinnig predikant, die bereid is tot samenwerking met andere kerken. Gegadigden, m de leeftijd tussen 35 en 55 |aar. dienen de klinisch-pastorale training gevolgd te hebben, resp. bereid te zijn deze alsnog te volgen Het tractement is volgens groep 1terwijl bemiddeld zal worden bi| het zoeken naar een passende huisvesting Inlichtingen b*| de praeses van de C.K. Ds J Korlieve. Diêderichslaan 23. Driebergen, tel 03438-6897 Sollicitaties m te dienen tui de scriba van de C.K. Th Zeylmaker. Eng weg S3. Driebergen, tel 03438-3603 NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK gevestigd te Amsterdam Ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Neder landsche Middenstandsbank N.V. wordt per gewoon aandeel van /50,- een uitkering gedaan van 7 2,50 in aandelen ten laste van de agioreserve. Deze uitkering in aandelen is niet onderhevig aan de Nederlandse dividend- of inkomstenbelasting. De nieuwe aan delen zijn gerechtigd tot het dividend over het boekjaar 1977 en volgende boekjaren. Met ingang van 21 november 1977 zal tegen inlevering van telkens 20 dividendbewijzen nr 48 een gewoon aandeel worden uitgereikt. De omwisseling kan geschieden bij alle kantoren van de vennootschap. Voor zover de dividendbewijzen nr 48 op 24 december 1977 nog niet zijn aangeboden, zullen de daartegen vali derende aandelen worden verkocht en zal de netto-opbrengst ter beschikking van de houders van de niet-aangeboden dividendbewijzen nr 48 worden gesteld. Voor de omwisseling van dividendbewijzen nr 48 in aan delen zal aan de bedrijfsleden van de Vereniging voor de Effectenhandel de reglementaire provisie vermeerderd met BTW worden vergoed, zodat bedoelde omwisseling voor de houders vrij van de in artikel 2, lid III van het Provisiereglement van de Vereniging voor de Effectenhandel genoemde provisie zal kunnen geschieden. Voor de houders, die terzake van de omwisseling om ver- zending of uitlevering van de nieuwe aandelen verzoeken, geldt dat overeenkomstig de reglementen van de Nederlandse Bankiersvereniging aan hen uitieveringsprovisie in rekening kan worden gebracht. Bij inlevering van de dividendbewijzen nr 48 door een bank of commissionair dienen deze dividendbewijzen aan de achterzijde te zijn voorzien van een naamstempel. Nederlandsche Middenstandsbank N.V. Amsterdam. 11 november 1977.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8