Financieringstekort van overheid baart zorgen fluit eens. Zoetermeerse 'manager' naar Schiphol Subsidie Palestina Comité goedgekeurd Bewoners belegeren huisbaas Part-time scholing soms ^tweede rangs onderwijs Werkgevers wijzigen beleid niet Js Minister Duisenberg tegen verdere vergroting h» Stichting opleiding sociale arbeid: ^Toeristenschool 'er! verlaagt bedrag toelatingsexamen .METZLER- Pronk moet beslissen over toekenning Kalma Salarisverhoging voor ambtenaren Wegstapel had nog wel een paar jaar willen blijven tijdloze tafelcultuur Serveerster verkracht VRIJDAG 11 NOVEMBER 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Duisenberg (financiën) voelt niets voor een verdere vergroting van het Jfinancieringstekort van de overheid. Er ku nnen naar het oordeel van Duisenberg geen risico's ,meer worden genomen met blijvende vergroting. Op een bijeenkomst van de „Commerciële Club'' n|in Groningen zei de bewindsman, dat al te gemakkelijk wordt aangedrongen op vergroting „als andere oplossingen voor de financieel-economische perikelen als te pijnlijk worden ervaren." •nJ Duisenberg wees daarbij op pressie groepen „als departementen, werk gevers en werknemers". Hij kon het beroep op een groter financieringste kort ..wel aanvoelen", maar stelde nadrukkelijk dat het inwilligen van de wensen op grote moeilijkheden zou stuiten. „De verhoging van het structurele financieringstekort, die al heeft plaatsgevonden, betekent beslist niet dat nu ineens alles kan," aldus Duisenberg. Ie Zoals gemeld is de regering wel be reid het financieringstekort tijdelijk ;ldte vergroten, om maatregelen voor behoud van koopkracht en werkge legenheid te kunnen nemen. Daar in mee stijgt het financieringstekort eljenige tijd uit boven de vijf procent, Be]die Duisenberg beschouwt als het ■«[maximum voor het blijvend tekort. 1 En hoger structureel tekort zal tot gevolg hebben, aldus Duisenberg. dat de staat een aantal jaren achte reen geld zal moeten scheppen. Grens bereikt Sinds 1975 is het beroep van de over heid op de kapitaalmarkt opgelopen tot ongeveer 4,5 procent van het na tionaal inkomen, waarmee aldus Duisenberg de grens bereikt is. Dat blijkt onder meer uit de stijgen de belangstelling uit het buitenland voor Nederlandse staatsleningen. Dit jaar was meer dan dertig procent van het totaal aangewezen bedrag afkomstig uit het buitenland, tegen slechts tien procent in voorgaande jaren. „Deze uitbreiding van de kapi- taaluitvoer leidt tot een stijging van onze wisselkoers en betekent een vergroting van de geldhoeveelheid, die de inflatie bevordert. Ik heb de indruk dat dit wel eens uit het oog verloren wordt door voorstanders van een groter, blijvend financie ringstekort," constateerde de demis sionaire bewindsman. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De indertijd met fikse steun in de rug van het Rot terdamse gemeentebestuur begon nen actie tegen de eigenaar van talloze huizen H. J. P. Fennis krijgt morgenmiddag een hoogtepunt als enkele honderden ontevreden huurders hem in zijn huis in Wasse naar komen opzoeken. Het bedrijf Fennis opereert onder verschillende namen, waarvan wo ningbedrijf GAB de bekendste is. Dat bedrijf exploiteert honderden in zeer slechte staat verkerende huisjes in de oude Rotterdamse buurten, vraagt verborgen in al lerlei vormen zoals bemiddelings- kosten. administratiekosten, over namekosten en wat niet al hoge sleutelgelden, eist regelmatig huur verhogingen. terwijl van onder houd geen sprake is. Bovendien staan de bedrijven van Fennis voor enige tonnen in de schuld bij de gemeente Rotterdam, die op kosten van Fennis na vernietigende rapporten van de dienst van bouw- en woningtoe zicht zelf allerlei hoogst noodzake lijke reparaties deed uitvoeren. Het bewonerscomité, dat voor de huur ders van woningen van Fennis op kwam en dat indertijd was begon nen met een huurincassostaking van twee maanden tot de sleutel- gelden zouden zijn .ingelopen" is inmiddels uitgegroeid tot een in vijftien oude Rotterdamse wijken opererende organisatie, die klach tenformulieren onder de bewoners heeft verspreid. Al die klachtenfor mulieren gaan ingevuld naar de dienst van bouw- en woningtoe zicht. Maar men wil eerst de heer Fennis deze formulieren aanbieden om hem nog een kans te geven. Verder maken de organisatoren van de actie een film „De Krotten- koning". die met financiële steun van de gemeente Rotterdam via de raad voor maatschappelijk wel zijn tot stand komt. De opnamen beginnen morgen. Tenslotte is er in het wijkgebouw in het oude westen een tentoonstel ling over de activiteiten van de bedrijven van Fennis. ag Van onze onderwijsredactie HAARLEM „De part-time ^opleidingen voor sociaal-peda- gogisch onderwijs zijn voor duizenden mensen een vorm irivan tweede-kans-onderwijs. v*Maar in sommige opzichten is !rfhet duidelijk tweede-rangs-on- derwijs." Dat is het verwijt van een comité van ongeveer twintig docenten van de Stichting voor opleiding tot socia le arbeid. Deze stichting is gevestigd te Haarlem en organiseert cursussen in achttien plaatsen in het land. >e laatste vijf jaar is de „Haarlem- i" opleiding stormachtig gegroeid. Van nog geen tweeduizend tot zeven duizend studenten. Er zijn nu 200 stafdocenten en 550 part-time do centen in dienst. De technische-aa- ministratieve staf telt 50 mensen. De Stichting voor opleiding tot soci- i ale arbeid dateert uit de jaren dertig. Poitoen gemeentelijke sociale diensten pehoefte kregen aan geschoold per- mJioneel. Nu omvat de stichting ver- dejschillende opleidingen op middel- >1 baar en hoger niveau. De studenten moeten reeds werkzaam zijn in de ,a [sociale sector en volgen ongeveer uicj anderhalve dag per week college. ^Huisvesting ml Door de snelle uitbreiding van de it. opleidingen is het moeilijk goede i Ihuisvesting te vinden voor alle de in. pendances in het land. Ook financieel is de zaak enigszins itefuit de hand gelopen. Er is thans een tekort van meer dan een miljoen J. i likl Del P Van onze onderwijsredactie i AMSTERDAM De School voor Toeristische Vorming in Breda, een niet gesubsidieerde school voor Ho rns! ger Beroeps Onderwijs, heeft onder A| druk van de Nederlandse Vereniging van Schooldecanen het geld voor x het toelatingsexamen verlaagd van 100 naar 60 gulden per leerling. Ook jndzal het aantal kandidaten dat voor het toelatingsexamen wordt opge roepen worden beperkt tot 400. Het voorschot van 1200 gulden op het S schoolgeld, dat direct na het toela tingsexamen moet worden betaald, rt kan door de studenten worden te nd, ruggeëist, als van de studie wordt n afgezien. 3» De School voor Toeristische Vor- e wming heeft al jaren een kwade naam _a,op het gebied van de financiering. j De school is een particuliere school, (lj opgericht en geleid door dr. L. van 'r-Egeraat, een bekend specialist op jhet gebied van het toerisme. Elk Jaar geven rond de 1200 studenten zich op voor het toelatingsexamen. Er kunnen slechts honderd studen- i ten worden geplaatst. Voor het toe latingsexamen moest tot dusverre 100 gulden worden betaald. Een on redelijk bedrag vindt de Nederland se Vereniging van Schooldecanen, [^gezien de prestatie die de School :m,voor Toeristische Vorming daarte- en gen overstelt. ian Een andere grief was het niet terug- ,n betalen van een deel van het school- oe|geld. dat direct na de toelating moest worden betaald. Onder druk van de schooldecanen is dit eerste bedrag verlaagd tot 1000 gulden en krijgt de aspirant student nu tot 1 'id'i mei de om bedrag te gireren. nd|Wie zich terugtrekt voor de studie, ook al is hij geslaagd, kan voortaan in ihet reeds betaalde bedrag terug krijgen. ADVERTENTIE bril ieders oogmerk! gulden. Op het ministerie van onder wijs wordt uitgezocht hoe dat moge lijk is. Als blijkt dat de subsidie in de afgelopen jaren te laag was. zal het ministerie alsnog bijpassen Maar als de stichting meer heeft uitgegeven dan toegestaan is. dan zal deze schuld moeten worden ingelopen. Het comité van twintig docenten wil dat het bestuur meer openheid be tracht bij het financiële beleid. Naast het schoolgeld dat overheid heft vraagt de stichting nog een bij drage van 150 gulden per jaar voor een eigen fonds. Het comité wil we ten hoe dat geld wordt besteed. Klachten Een van de klachten van het comité is dat de leermiddelen onvoldoende zijn. Typemachines, video-appara- tuur, bandrecorders en dergelijke dingen zijn niet of nauwelijks aanwe zig. zeggen ze. Daar lijdt het onder wijs onder. Dat is des te erger omdat het om mensen gaat die overdag hard werken in sociaal zeer moeilijke situaties. Via deze opleiding probe ren zij zichzelf bij te scholen. Vaak gebeurt dat „met een enthousiasme dat niet kapot te krijgen is". Dan is het redelijk om goede leermiddelen te verlangen, vindt het comité. Tenslotte eist het comité een demo cratischer overlegstructuur. Er zijn wel bepaalde raden en commissies, maar doordat de opleiding zo ver snipperd is blijft het moeilijk in vloed uit te oefenen op het bureau in Haarlem, zeggen de ontevreden stu denten. Waarnemend directeur A. H. W. Pel len wijt veel van de gerezen proble men aan de onstuimige groei en aan de verspreide ligging van de depen dances. „Door het ministerie van on derwijs worden wij als één school beschouwd. Ook leermiddelen wor den toegewezen alsof we op één plaats gehuisvest zijn. Verder heb ben we veel reiskosten voor docen ten. die niet altijd vergoed worden door het ministerie. Er zijn dus wel enige financiële problemen, maar van een dreigend faillissement is geen sprake." Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Nationale commissie voor voorlichting en bewustwording ontwikkelingssamenwerking (NCO) heeft giste ren een subsidie-aanvraag van het Palestina Comité Nederland goedgekeurd. De beslissing over de toekenning van de subsidie (gevraagd wordt 36.640 gulden voor de aanstelling van een medewerker in volledige dienst) ligt nu bij minister Pronk van ontwikkelingssamenwerking. Ter gelegenheid van de aanmelding van het honderdduizendste lid van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren ontving de koningin gisteren een delegatie van de vereniging en het honderdduizendste lid, mej. A. J. M. van de Wiel. De koningin kreeg een beeldje van de vereniging. Zara, de hond van de koningin, was uiteraard ook bij de gebeurtenis aanwezig. Vervolg van pagina 1 Van der Louw vraagt zich af hoe voor Kalma nog een plaats binnen het korps kan worden gevonden, waar hij niet met recherchewerk in aanraking komt en dus niet meer onder de verantwoordelijkheid van het openbaar ministerie valt. In het gesprek tussen Kalma. die was vergezeld van twee advocaten, en burgemeester Van der Louw is gistermiddag ook een telegram aan de orde gekomen, dat de heer Kal ma voor de demonstratie van eind oktober had gezonden aan de West- duitse ambassadeur. Dat telegram had hij tot ongenoegen van de bur gemeester en de korpsleiding onder tekend met zijn naam en zijn functie. Boos De heer Kalma is verbolgen over een van de briefschrijvers uit het korps, die hem beschuldigt van sympathie voor terroristische groeperingen. Een van de drie advocaten van de heer Kalma, mr. W. van de Bos, zei de mogelijkheid te overwegen om via een kort geding de briefschrijver te dwingen zijn woorden terug te nemen. De heer Kalma ziet zijn deel name aan de demonstratie als een daad van solidariteit jegens alle mensen die worden onderdrukt, waar dat ook is. Hij is een volstrekt tegenstander van terreur: „Ik ben lid van een pacifistische partij, de PSP is beslist geen terreurorgani satie." Tijdens het gesprek tussen burge meester Van der Louw en de heer Kalma stonden bij het Rotterdamse stadhuis enige tientallen demon stranten met borden waarop onder meer stond: „Handen af van Kal ma". en „Geen Berufsverbot in Ne derland". Ook de NVSH heeft zich Verwijt achter de heer Kalma geschaard. In een brief aan burgemeester Van der Tegen het opnieuw goedkeuren van Ook vorig jaar keurde de NCO een verzoek om subsidie goed, maar toen wees minister Pronk de aanvraag van de hand. hetgeen protesten op riep van de kant van de PPR. PSP. X-Y-beweging en 8jaloom. In Joodse kringen, waar men zich sterk verzet tegen het Palestina Comité, hield men er rekening mee dat de commis sie ook dit jaar het project zou goed keuren. Men rekent er tevens op dat de aanvraag opnieuw door minister Pronk zal worden afgewezen. Het Palestina Comité heeft dit jaar bij de aanvraag een weerlegging ge voegd van de argumenten waarop vorig jaar de aanvraag werd afgewe zen. Het comité meent momenteel ruime erkenning te genieten gezien het feit dat vrij veel mensen advies aan het comité vragen, lezingen aan vragen en om informatiemateriaal vragen. De NCO zou juist de drempel naar het comité moeten verlagen. Verder zegt het Palestina Comité rekening te houden met de gevoe lens van de Joodse bevolkingsgroe pen in en buiten Nederland. Ook maakt het Palestina Comité er be zwaar tegen dat hij wordt geïdentifi ceerd met het PLO-handvest. De groepen die vorig jaar protesteerden tegen de afwijzing van de subsidie vinden dat het Palestina Comité een wezenlijke bijdrage levert tot een evenwichtiger oordeel over het Pa lestijnse probleem. Louw zegt de NVSH dat Kalma's optreden als chef kinder- en zeden politie hem tot een uitermate waar devolle persoonlijkheid heeft ge maakt binnen het Rotterdamse po- de subsidie-aanvraag door de NCO vereet zich met name de afgevaar digde van het Nederlandse Israëliti sche Kerkgenootschap. Minny Mock, die gisteren de vergadering litie-apparaat. Hij is, aldus de NVSH van de NCO voortijdig verliet. Zij een van de weinigen binnen het poli- meent dat het Palestina Comité tie-apparaat die de discussie over veeleer de mogelijkheden van een opsporing en hulpverlening stimu- gedachtewisseling over het conflict leert. in het Midden-Oosten beperkt. Me- ADVERTENTIE /lil) Inderdaad. Met schrale, gesprongen lippen 6AAA- kan fluiten zéér doen. Labello houdt uw lippen zacht en soepel. Labello, Qf\ de stick die verzorgt. O V verzacht en beschermt. H l Zomer Winter (Met Labello als ondergrond, blijft lipstick langer mooi.) vrouw Mock verwijt het comité dat het „duidelijk geen voorstander is van een permanente twee staten op lossing" in het Midden-Oosten Voor het Palestina Comité is de stichting van een onafhankelijke Pa lestijnse staat in de door Israël sinds 1967 bezette gebieden slechts een tussenoplossing op de weg naar een Palestijnse eenheidsstaat. Dit stand punt komt ook naar voren in het feit dat het Palestina Comité weigert zich te distantiëren van de artikelen in het Palestijnse handvest die zijn gericht op vernietiging van de staat Israël. Volgens Minny Mock is dit de kern van de zaak, namelijk de vraag of „de nationale commissie een sub sidie afkomstig uit overheidsgelden al dan niet wil toekennen aan een organisatie die oproept tot opheffing van de staat Israël." Van onze soc.-economische redactie DEN HAAG In de centrale com missie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken is overeenstem ming bereikt over een aanpassing van ambtenarensalarissen de zoge naamde na-calculatie. Ambtenaren krijgen een salarisver hoging van 0,97 prócent. met een minimum van 228 gulden voor vol wassen ambtenaren (23 jaar en ou der) plus een bedrag van achttien gulden wegens te veel betaalde pen sioenpremie. Er wordt naar gestreefd deze na- uitkering en het bedrag voor te veel betaalde pensioenpremie met de sa larisbetaling van december te verre kenen. Evenals dat bij de salarismaatregel eerder dit jaar het geval was. zal op die nacalculatie een ..aftopping" van de hoogste salarissen worden toegepast. Het gaat om salarissen van 112.000 gulden en hoger per jaar Drie van de vijf centrales van overheidsper soneel. namelijk de algemene, chris telijke en rooms-katholieke hebben ingestemd met deze matiging. De Centrale van hogere functiona rissen bij overheid en onderwijs (CHA) en het Ambtenarencentrum waren het niet eens met de mati gingsmaatregel. door Haro Hielkema ZOETERMEER De benoeming van de Zoetermeerse burgemeester J. W. Wegstapel tot president-directeur van de N V. Luchthaven Schiphol zal weinig verandering brengen in de manier van werken van de 53-jarige VVD-er In Zoetermeer is hij zevenenhalf jaar op-en-top een manager geweest, een handels reiziger die niet naliet zijn gemeente te verkopen aan overheden en bedrijven. Zowel het bedrijfsleven als de regering heeft Wegstapel in de afgelopen jaren voor Zoetermeer weten te winnen. Industrieterreinen raakten in een gestaag tempo vol met bedrijven uit Den Haag en andere delen van het land En de rijksoverheid (met name het ministerie van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening) heeft ervoor gezorgd dat Zoetermeer met z'n opdracht om zo hard mo gelijk te groeien ook in ruime mate z'n voorzieningen op peil kon brengen. In het Zoe termeerse politieke wereldje werd deze week dan ook alom treurnis uitgesproken over het vertrek van hun burge meester. die getypeerd wordt als een „goed zakenman" en ..typisch managersfiguur De overstap naar het be drijfsleven heeft Wegstapel lang bezig gehouden ..Eigen lijk kwam deze mogelijkheid te vroeg, ik had in Zoeter meer nog wel een paar jaar willen blijven. Maar als ik iets wil, is het er waarschijn lijk niet meer." De burge meester is ook gevraagd door de Raad van commissarissen van de luchthaven en heeft niet gesolliciteerd. „Ik ben absoluut niet uitgekeken op Zoetermeer. dat nog deze maand over de definitieve uitbreiding van de gemeente een beslissing neemt. Ik ga weg met bloedend hart. Aan de andere kant zijn er voor mij weinig boeiender ge meenten dan Zoetermeer Het gaat me om het werk. het bouwen aan een nieuwe stad En of een andere gemeente nu veertig of vijftigduizend inwoners meer heeft, interes seert me niet zo Bovendien speelt de politieke kwestie, dat er voor mij weinig moge lijkheden zijn." zegt de WD- Het bedrijfsleven heeft hem altijd wel getrokken, al kent hij het luchthavenbedrijf slechts als een „ontzetten dy namische beweging, die hele vliegerij, waarin zoveel om gaat en die zoveel problemen kent voor de toekomst Be stuurlijk is er natuurlijk wel verschil met het burgemees terschap. dat overigens het burgervaderlijke voor een groot deel verloren heeft." Veel aan de gang Zijn vertrek uit de gemeente gaat hem aan het hart. „om dat er in Zoetermeer van al les aan de gang is. De uitbrei ding vergt erg veel van de gemeente en als er geen ver betering komt in de financië le bijdragen van het rijk. zal het toekomstbeeld voor Zoe termeer somber zijn Toch hebben we vertrouwen in het beleid van de regering. We hebben bij een heel stel Ne derlanders wel een slecht „imago", maar dat komt om dat men Zoetermeer alleen vanaf de rijksweg bekijkt en dan uitsluitend de flats ziet. Wij streven hier naar een zo goed mogelijk leefklimaat. En het grappige is dat wij toch heel vaak een voorbeeld voor iedere plaats in het land zijn. Wij krijgen niet voor niets zoveel bezoek, met name van de ministeries," al dus de burgemeester van Zoetermeer, „de snelst groei ende gemeente van Neder land" zoals ze op het raad huis gretig en vaak plegen te zeggen. Wegstapels komst op de luchthaven is nogal verwar rend begroet Het is alge meen bekend dat de huidige twee directeuren (de heer D. Riezens en ir D R A Stapel) erg moeilijk tot een gezamen lijk beleid konden komen vanwege de verschillen van inzichten daarover. De Raad van commissarissen gaf be gin dit jaar zelfs de voormali ge Amsterdamse CDA-wet- houder mr J. Bootsma (ook voormalig commissaris van de luchthaven) opdracht uit te zoeken welke problemen er nu precies een goede samen werking in de weg stonden. Meer dan de suggestie dat er een derde directeur moest worden gezocht om als voor zitter van de directieraad een einde te maken aan de me ningsverschillen omtrent de taakverdeling, is nooit in de openbaarheid gebracht Luxe De ondernemingsraad re ageerde met de opmerking dat de aanstelling van een derde directeur een „niet ver antwoorde luxe" voor een be drijf met 1100 werknemers is en directeur Riemens heeft het binnenhalen van een der de man „onjuist en te duur" genoemd. Toch is de komst van de Zoetermeerse burge meester door de onderne mingsraad met enthousias me begroet, al was volgens woordvoerder ir J van Be nnekom afgesproken dat Wegstapel de status van voorzitter van de directie zou krijgen in plaats van de titel president-directeur: „Het was de bedoeling dat de heer Wegstapel zou proberen de interne problemen binnen de directie op te lossen Door hem president-directeur te Van onze Haagse redactie DEN HAAG VNO-voorzitter Van Veen meent, dat een weigering van de regering om mee te betalen in de prijscompensatie wel moet leiden tot mislukking van een centraal ak koord Als de regering geen gehoor geeft aan de wensen van de werkge vers rekenen zij het niet meer tot hun verantwoordelijkheid op cen traal niveau afspraken te maken met de vakbeweging. Dan zullen de onderhandelingen over lonen en an dere arbeidsvoorwaarden zich gaan afspelen op het niveau van bedrijfs takken en ondernemingen. Dit heeft een woordvoerder van het VNO gisteravond verklaard naar aanleiding van een dagbladinter view met mr Van Veen Over dit vraaggesprek was emge verwarring ontstaan. Er zou uit afgeleid kunnen worden, dat de werkgevers, althans het VNO, het beleid terzake van lonen en andere arbeidsvoorwaar den wijzigen. Daar is volgens de- VNO-woordvoerder. geen sprake van. Van Veen heeft willen zeggen „Het is zinloos op centraal niveau met de vakbeweging te bakkeleien als de overheid niets doet om tege moet te komen aan onze wensen." aldus de woordvoerder. Ir J. de Wit, voorzitter van de organi satie van christelijke werkgevers, de NCW. zei dat de centrale organisa ties van werkgevers nimmer hun lid organisaties (bedrijfstakken, onder nemingen) zouden kunnen voor schrijven om maar de volledige prijscompensatie uit te betalen. ADVERTENTIE ROTTERDAM Een 16-jarige ser veerster is in de keuken van een cafetaria in het westen van de stad. onder bedreiging van een mes ver kracht door een ongeveer 25-jarige man. De onbekende was de snack bar binnengegaan en had bij de ser veerster iets besteld. In de keuken bedreigde de man het meisje met een mes en verkrachtte haar. ADVERTENTIE «Om®**® 1842-1977 135 jaar Fortuin Suikerwerken I i MlhdminoV&lZÏZL mei 500 gram Wilhelmtna \pepermunt en 15 uaardepunten lijdelijk van 7,50 voor f 6,95 maken is in feite al beslist dat Schiphol een meerhoofdi- ge directie krijgt, een zaak die later pas aan de orde zou komen." In een reactie heeft ir. Stapel de komst van de derde directeur verheugend genoemd: „Ik ben voor het bedrijf blij dat er nu een ein de is gekomen aan een perio de van onzekerheden en spe culaties." aldus de heer Stapel. De heer Riemens was niet •bereikbaar voor commen taar. Opvallend is dat de lange tijd fluisterend aangekondigde komst van minister Wester terp naar Schiphol met de benoeming van de heer Weg stapel van de baan is Er is lang rekening gehouden met een overstap van de bewinds man. die op formatielijstjes niet meer voorkwam De de missionaire minister werd onlangs door het VVD-Ka- merlid mevrouw N Smit- Kroes gebrek aan kwaliteit en capaciteit verweten „De functie van een directeur van de luchthaven Schiphol mag met als vluchthaven dienst doen voor een ex-minister." aldus de partijpenote van de heer Wegstapel Fortuin bestaat 135 jaar!! Vandaar een dubbele Jubileum-actie. 1. U kunt de bus met inhoud nü tijdelijk kopen voor f 6,95. 2. U kunt er ook voor sparen. 5 waardepunten bij de Goudbakjes Wilhelmina pepermunt (inhoud 1 rol), 10 punten bij de Ronde Geschenkdozen W.P. (280 gram). Vraag Uw winkelier, banketbakker, chocolaterie of comestibleszaak. Stuurt U ons 120 punten, clan zenden wij U deze kleurrijke bus met inhoud gratis en franco toe. Een vorstelijk cadeau voor lief hebbers van vorstelijke pepermunt. Adres: Jubileum-actie Fortuin Suikerwerkcnfahriek Dockum „AU dal je halfbroer ik. dan ik hij voor de resl xeker je halfzuster

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 3