,In Nederland zit je te snel aan de top' Bezwaren tegen nieuwe sponsor voor Amstelveen Heerenveen in halve finales oke van Beusekom tevreden in Denemarken CLAT-Nederland vraagt aan KNVB in Argentinië te protesteren Beslissende wedstrijd afgelast NBB tegen tussentijds overstapje Jan Beek leidt UE F A-Cup-duel Zege op Bolzano in strijd om Europa Cup ijshockey Sterke 500 meter ïaitske Pijlman Kortsjnoi gewond bij verkeersongeluk Hongaren gelijk DNDERDAG 10 NOVEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet p 13 - RHS 15 s= oor Eric Oudshoorn 1LBURG Het is voor Nederland een bekend verschijnsel dat eel topsporters van eigen bodem in het buitenland verblijven, ohan Cruyff, Wim Remmers waal, Tom Okker en Betty Stöve >m er maar een paar te noemen) bivakkeren allen over de lenzen. Voor Nederlands beste badmintonster, Joke van Beuse- jom, geldt dat ook. Al vier jaar geleden heeft zij haar geluk pzocht in Denemarken. Maar niet om dezelfde reden als de èrdergenoemde grootheden. Joke's motief ligt zuiver op het portieve vlak. Voor haar speelden de financiën geen rol. terker nog: ze gaat er op achteruit. In Nederland kon je nog wel eens Dnderd gulden meepikken." weet Oke. ,Jn Denemarken is het uitlo- en van geldprijzen verboden. Je rijgt meestal goedbedoelde rotzooi, aar je helemaal niets aan hebt. Nee. at dat aangaat toch heeft dit badmintontalent een moment spijt gehad van haar frnzame emigratie naar Denemar- pn. Onomwonden stelt ze vast: „De amescompetitie in Nederland heeft UTRECHT - CLAT-Neder- land, de solidariteitsorganisa- tie met de gelijknamige Latijn- samerikaanse arbeiderscentra le. heeft in een brief aan het bestuur van de KNVB gezegd het van het grootste belang te achten dat het wereldkampi oenschap voetbal in Argenti nië niet wordt gebruikt als pro paganda voor het dictatoriale regiem dat in Argentinië aan de macht is. Ook vindt men het van het grootste belang dat bij deze gelegenheid de we reldopinie wordt geïnformeerd over „de afschuwelijke situa tie" waarin het Argentijnse volk verkeert. Uit contacten die CLAT-Ne- 1 derland met Argentijnse vak- k bondsleiders heeft gehad F blijkt overigens, zo staat in de brief, dat deze een boycot van het wereldkampioenschap niet juist achten. Hiervoor houdt de Argentijnse bevolking te veel van voetbal. Wel doet CLAT-Nederland namens de Argentijnse vakbondsleiders 1 een beroep op de KNVB om I zich tot de Argentijnse rege- f ring te wenden met het ver- I zoek de democratie te herstel len. de mensenrechten te res pecteren en de onderdrukking van de vakbeweging te beëin digen. Dit zou de veiligheid van de spelers beter kunnen garanderen dan alleen extra politiebewaking en bijzondere veiligheidsmaatregelen van militairen. In een tweede brief aan de sportredacties van kranten, ra dio en tv doet de organisatie een beroep op de persmedia van de gelegenheid van het we reldkampioenschap gebruik te maken ook informatie te geven „over de ernstige toestand waarin zich het Argentijnse volk bevindt". De heer W. A. G. M. Meuleman, voorzitter van het hoofdbe stuur van de KNVB. zei in een eerste reactie de brief „hoogst belangrijk te vinden". Het ar gument van de veiligheid van de spelers spreekt hem bijzon der aan. Hij kon nog niet zeg gen of de KNVB zich tot de Argentijnse regering zal wen den. de brief moet eerst nog besproken worden op de eerst volgende vergadering van het bondsbestuur. De KNVB zal dan met een definitief stand punt over de brief van CLAT- Nederland naar buiten komen. niets om het lijf. Dat is wel de hoofd reden geweest van m'n vertrek. Na Marjan Ridder, die mij nog enige tegenstand kon bieden, valt er een groot gat. Het was een koud kunstje om ieder jaar kampioen te worden. Voor jezelf heb je daar natuurlijk niets aan. In Denemarken is de top wat breder. Je moet vaker tot de bodem van je kunnen gaan. Boven dien zijn er meer trainingsmogelijk heden." Met dat laatste doelt Joke van Beu sekom op de aanwezigheid van spe ciale badmintonhallen. In Nederland bevindt zich slechts een zo'n bouw werk, de hal van Duinwijk. „Voor deel is dat ik in Kopenhagen elke dag een uur over een eigen baan kan beschikken. Hier is dat nooit moge lijk. Na dertig minuten kan je weer opkrassen voor mensen die een an dere sport willen beoefenen." De Nederlandse Badminton Bond probeert overigens aan deze situatie wat te doen. Een plan is uitgewerkt om bankiers en aannemers te inte resseren in de bouw van een aantal nieuwe hallen, het geheel in samen werking met de leden van de clubs. Joke van Beusekom concludeert: „De NBB doet er alles aan om het badminton op grotere schaal in Ne derland van de grond te krijgen. Maar ze zijn misschien nog te kort bezig om daar nu al rendement van te verwachten. De Nederlandse bad- mintontop is in die vier jaar, dat ik in Kopenhagen zit, niets vooruit ge gaan. Marjan Ridder bijvoorbeeld speelt al jaren zeer stabiel. Alleen in de dubbel raken we door de routine steeds beter op elkaar ingespeeld. Daardoor konden we vorig jaar tij dens de WK in Malmö ook het zilver veroveren." Je kunt je afvragen hoe het komt dat badminton in Denemarken wël is uitgegroeid tot een uiterst popu laire sport. Hoe komt het dat er ondanks de vijf miljoen inwoners meer beoefenaars zijn en zelfs meer hallen. „Het is in Denemarken de tweede nationale sport, na voetbal len. De oorzaak daarvan ligt voor de hand. Veertig jaar geleden hadden de Denen regelmatig wereldkampi oenen. Ook tijdens de afgelopen WK werden er veel medailles veroverd. Het schaatsen maakte een aantal JOKE VAN BEUSEKOM: 'Je hebt vedettes nodig om een sport groot te maken' jaren geleden bij ons ook een ople ving door, toen Ard en Keesie alles wonnen. Je hebt vedettes nodig om een sport groot te maken." Hoewel Nederland derhalve alleen maar gebaat kan zijn bij een spoedi ge terugkeer van Joke. denkt ze er niet over haar woonplaats Kopenha gen te verlaten. Al direct na de im migratie vond Joke emplooi bij een fabrikant in scheepsradars. Intus sen spreekt ze vloeiend Deens en is ze ingeburgerd bij de Kopenhaagse club SIF. Het dagelijkse trainings uurtje wordt meestal gevuld door een intensief partijtje badminton. Hoewel deze sport een betere condi tie vergt dan bij voorbeeld tennis (Van Beusekom: „Ooit eens ge speeld tegen Jan Hordijk, na twee sets was hij al uitgeput") doet ze er weinig aan. Er is zelfs geen trainer die haar techniek probeert bij te schaven. „In Denemarken is de spoeling van trainers zeer dun. Ze beschikken zelfs niet over een bondscoach. Ie dereen traint zichzelf een beetje. En daartoe is genoeg bereidheid omdat de weg naar de top een stuk langer is dan in Nederland. Als je hier maar over een klein beetje talent beschikt en je traint een paar keer per week, zit je zo aan de top." Joke van Beusekom heeft niet zo'n hoge hoed meer op van het Neder landse badminton. Ze komt dan ook alleen nog naar haar geboorteland om een interland-wedstrijd af te werken. Zoals gisteren bij voor beeld. Toen was de aanleiding van haar terugkeer een ontmoeting te gen Zweden om de über-Cup. Voor af bestond het vooroordeel dat de Zweden het pad naar de volgende ronde niet onbegaanbaar zouden maken. In dat geval wacht Canada als volgende opponent. Nederland won overigens gister avond zoals al verwacht werd het duel tegen Zweden. De uitslag werd 4-2. Van onze sportredactie ZEIST De beslissingswed strijd om het kampioenschap van de eerste periode in de eer ste divisie, PEC Zwolle-MW, is gisteravond wegens de slechte terreingesteldheid in het Nij meegse stadion De Goffert niet doorgegaan. De beide clubs en de KNVB zullen vandaag een nieuwe datum aanwijzen. Het extra duel tussen PEC en MW prijkte gisteravond overi gens voor de tweede keer op de kalender. De eerste beslissings wedstrijd, op 4 oktober in Eind hoven, eindigde ook na de ver lenging in een gelijk spel: 2-2. De supporters van MW en PEC/Zwolle hebben pas toen ze zich gereedmaakten om in de autobussen te stappen die hen naar Nijmegen zouden vervoe ren gehoord dat de tweede be slissingswedstrijd voor de eer ste periodetitel van de eerste divisie niet doorging. In Zwolle stonden een kleine 4000 supporters van de plaatse lijke club uit het betaalde voet bal gereed om in de vervoermid delen te stappen die hen naar De Goffert zouden vervoeren toen bekend werd dat het ter rein was afgekeurd door de overvloedig neergevallen regen. In Maastricht stonden 58 bus sen gereed om de supporters van MW naar Nijmegen te brengen. Beide clubs kwamen gister avond definitief overeen om de beslissende wedstrijd volgende week vrijdag, 18 november, 's avonds om acht uur in De Gof fert in Nijmegen te spelen. De plaatskaarten die al verkocht waren voor het gisteren verre gende duel blijven voor deze wedstrijd geldig. In het week einde na 18 november behoeven PEC en MW niet te spelen. Dan wordt de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker gespeeld. In de eerste ronde werd PEC door Eindhoven uit geschakeld en MW door Hera cles. BERN De Nederlandse scheids rechter Jan Beek zal woensdag 23 november de wedstrijd Aston Villa- Athletico Bilbao leiden voor de der de ronde van het toernooi om de UEFA- Cup. Grensrechters zijn Bart Ram en Peter Gans. Voor de wedstrijden van PSV voor dat toernooi heeft de Europese voet balunie de Schot McGinlay aange wezen voor de ontmoeting PSV-Ein- tracht Braunschweig op dezelfde dag in Eindhoven en de Hongaar Palotai voor de return veertien da gen later in Brunswijk. AMSTERDAM Het bestuur van de topsportliga van de Ne derlandse Basketballbond heeft bezwaar tegen een over eenkomst tussen de vereniging Amstelveen en een sponsor. Het bestuur heeft, in overleg met het dagelijks bestuur van de NBB, besloten de overeen komst niet goed te keuren als niet aan de volgende voorwaar den wordt voldaan: 1. Een soortgelijke overeenkomst tussen in wezen dezelfde sponsor en een andere bij de NBB aangesloten vereniging moet met goedvinden van beide partijen en in overeen stemming met de reglementen van de NBB zijn afgewikkeld. 2. In de sponsornaam van de vereni ging Amstelveen mag niet de naam voorkomen die in hetzelfde seizoen ook in de naam van een andere bij de NBB aangesloten vereniging voor komt. Voorzitter Molster van BV Amstel veen toonde zich hevig teleurgesteld over het besluit van de Nederlandse Basketball Bond. ook al wist hij dat dit in de lucht hing. „Ik begrijp niet goed waarom het is gebeurd." zo zei hij dinsdagavond laat. „Niemand is er mee gebaat. Zo prettig zal men het toch niet vinden dat er een uiterst zwak basketbalteam in de eredivisie meedraait. Bang voor wegkopen bij andere clubs hoeft men niet te zijn, dat gaat gewoon niet in dit stadium van de competitie." BV Amstelveen werd tot en met het vorige seizoen gesponsord door Kin zo. Na beëindiging van de sponsor overeenkomst vertrokken diverse sterke spelers naar elders. Na drie wedstrijden is BV Amstelveen eve nals Flamingo's en BS Twente nog zonder punten. „Wij zouden met de nieuwe sponsor een contract voor drie jaar tekenen en zeker verster king aantrekken," aldus Molster, die er nog aan toevoegde de tweede voorwaarde, die de NBB stelt „hoogst merkwaardig" te vinden. „Er zijn heus wel voorbeelden te vinden van clubs, die wel dezelfde sponsornaam hebben gehad." BV Amstelveen was van plan de naam te veranderen in Brutus Jeans of Brutus Amstelveen. Momenteel speelt in detweede divisie (heren) de club Racing onder de naam van Bru tus Amsterdam, die een overeen komst was aangegaan met een ande re firma dan BV Amstelveen. Beide firma's hebben echter wel een en dezelfde directeur, de heer Speel man. Onlangs heeft deze de vereni ging Racing per aangetekende brief laten weten de sponsoring te beëin digen. „Voor zover ik weet zouden alle verplichtingen worden nageko- door Erik Oudshoorn HEERENVEEN De Nederlandse ijshockeykampioen Thialf uit Heerenveen heeft zich gisteravond geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europa Cup. Thialf won in eigen stadion de tweede wedstrijd tegen de Italiaanse titelhouder Bolzano met 7-1. De eerste wedstrijd, een week geleden in Bolzano werd door de Italianen nog met 4-2 gewonnen. De tussenstanden gisteravond waren 2-1, 3-0 en 2-0. NZELL De leden van de nationa- i dameskernploeg hebben gisteren n Inzeil tijdens testwedstrijden en- iele goede tijden op het ijs gelegd, eker voor deze periode, waarin het fedstrijdseizoen nog maar nauwe- Ijks is begonnen. Vooral de presta- le van Haitske Valentijn-Pijlman ip de 500 meter mocht er zijn. De 23- Irige, tegenwoordig in Enschede Woonachtige Friezin, zegevierde in 3.4 seconden. Zij was een seconde teller dan Ina Steenbruggen uit Itrecht (44,4 seconden). De Canade- t Sylvia Burka liet buiten mededin- ng een tijd van 44 seconden pre es afdrukken ijtje van der Lende won de 1500 leter in 2.19.0. Joke van Rijssel liet ezelfde tijd registreren. Annie orekink werd derde in 2.19.6. Nederlandse dameskernploeg lereidt zich onder leiding van jondscoach Ab Krook in Inzeil voor het komende internationale izoen. I voornaamste resultaten zijn SM meter I JHtske Valentijn-Pijlman (Nedi 43.4 seconden. I Ina Sleenburggen 'Nedi 44,4 3 Cathy Vogt li 44.5. 4 Joke van Rijssel (Nedi 44.8. Builen ging Sylvia Burka iCani 44 0 meter 1 Sijtje van der Lende iNedi 2 19.0. >ke van Rijssel 'Nedi 2 19.0. 3 Annie Borc- iNedi 2 19.6 De Heerenveners hebben de laatste vier van het Europa Cup toernooi bereikt, een prestatie die eerder in 1973 door Tilburg Trappers ook werd bereikt. De plaatsing werd veilig ge steld in de laatste periode toen Heerenveen snel scoorde en Bolzano het verder wel voor gezien hield. De treffers in de laatste periode kwa men op naam van Koopmans en Jansen. De veronderstelling dat Thialf op de counter zal gaan mikken, werd door de ploeg zelf de bodem ingeslagen. De Friezen drukten de Italianen al direct naar eigen helft. Jack de Heer speelde daarbij een doorslaggeven de rol. Oranje-coach Hans Westberg had de scherpschutter kort voor het duel laten weten dat hij voor het eerst sinds jaren niet tot de selectie be hoorde. Dat inspireerde de Neder landse Canadees tot grote daden. In de vierde minuut kon Van Wierden na een vliegend schot van De Heer voor het eerst doelpunten. Nadat Klaus Runger wat stilte in de heksenketel had gebracht door de gelijkmaker te scoren werd het weer tijd voor een De Heer-actie. Een tikje voor het doel van de Italiaanse goaly Tigliari bracht Jansen in stel ling die Thialf opnieuw een streepje voor gaf In de tweede periode onthaalde het publiek de spelers een oorverdovend kabaal. De trommelvliezen werden extra op de proef gesteld toen in eens alles lukte. Larry van Wierden (twee keer) en De Heer brachten de stand op 5-1. Steeds vertolkte De Heer een hoofdrol. Een numerieke meerderheid konden de Azzurri tot twee maal toe niet uitbuiten. Met een zekere nonchalance was naar dit Europa Cup-treffen toege- leefd. Een trainingskamp ontbrak in het voorbereidingsprogramma. En eigenlijk niemand dacht erover, bij z'n baas een snipperdag op te ne men. Toch had dit weinig proble men hoeven opleveren, omdat veel spelers werknemer zijn in het ver warmingsmontage-bedrijf van de sponsor Maar mets van dat alles. Thialf bleef met beide benen op de grond Althans, zo drukte voorzitter Koos Krikke het uit. „Ik geloof dat in het team een groot aantal spelers rondloopt, dat dit soort zaken zeer nuchter benadert. Larry van Wieren, de coach bijvoorbeeld Hij is een zeer rustig man en blijft alles realis tisch bekijken. Het neemt niet weg dat we apetrots zijn met elk goed resultaat in de Europa Cup." En om dat te bereiken was er op technisch gebied wél het een en an der bekokstoofd. Thialf heeft daar een heel legertje ijshockeyspeciahs- ten voor. Aan het hoofd staat Hans van de Boogaard, een strateeg die tijdens de wedstrijd in de bench (ijshockey-term voor bank of dug out) de scepter zwaait Op het ijs voert coach Larry van Wieren uiter aard het bevel Hans van de Boogaard is echter iemand die het ijshockey zo weten schappelijk mogelijk probeert te be naderen De blonde Bosschenaar veelal keurig in het pak gestoken en onafscheidelijk van zijn immer brandende pijp werd als ijshoc keyer met Red Eagles kampioen Jack de Heer (tweede van rechts) heeft Heerenveen op 1-0 gebracht tegen Bolzano. Vlnr: Jan Janssen, doelman Giorgio Tigiiani, Jack de Heer en Gino Pasqualotto. van Nederland. Volgde in West- Duitsland een opleiding voor ijshoc- keycoach en stak in Nederland ver volgens het diploma lichamelijke opvoeding in z'n zak. Doch, Van de Boogaard is niet de enige bij Thialf. die er kijk op heeft Zelfs voorzitter Koos Krikke. die door de sponsoring van zijn werkge ver (Feenstra). veranderde in een ijshockeyfreak. kan iedereen zinni ge dingen over deze flitsende sport vertellen Zo wist hij voor het duel tegen Bolzano „De Italianen hou den van een overrompelingstactiek Ze laten je eerst even in slaap sussen om vervolgens heel flitsend op de counter te spelen. Die Joegoslaaf Hitti heeft een grote indruk op mij achter gelaten Hij beschikt over een voortreffelijke stickhandeling en scoort bijzonder makkelijk. Nee. als ik hem op onze verdediging zie afkomen slaat mijn hart in m'n donder". Dat laatste is niet zo verwonderlijk want de Thialf-praeses is tijdens een ijshockeywedstrijd zijn emoties vaak niet meer de baas Dezer dagen worden Krikkes hart en bloedvaten wel buitengewoon vaak op de proef gesteld. Vorige week dinsdag brak voor de Heerenveners de zwaarste tijd aan uit de geschiedenis van het Thialf-ijshojkey Toen werd het uit- duel tegen Bolzano afgewerkt Vrij dag volgde een zware wedstrijd te gen Groningen, die dan ook verloren werd (5-4). Daags daarop won het Friese team ternauwernood van Til burg Trappers (3-2). gisteren dus Bolzano, morgen wederom Tilburg Trappers maar dan om de Neder landse titel en zaterdag de apotheo se het beslissende duel om de Ne derlandse Beker tegen Amsterdam. Niet niks. als het je beroep niet is Koos Krikke „Dat is de consequen tie van kampioen worden. Zaterdag, na het treffen tegen Tilburg, zijn we onder het genot van een pilsje met z'n allen rond de tafel gaan zitten Er bleek bij iedereen nog voldoende motivatie aanwezig Iedereen leeft gelukkig van wedstrijd tot wed strijd. Of je zo'n Europa Cup-duel nu serieuzer moet nemen dan de Nederlandse Beker? Het is een rot vraag. Maar eerlijk gezegd als we die beker pakken, dan hebben we tenminste iets in ons handen De Europa Cup zouden we toch niet winnen". Intussen trekken de Friese ijshoc keyers wel steeds volle stadions In Heerenveen betekent dat vierdui zend toeschouwers Voor de Thialf- penningmeester moeten het gouden tijden betekenen. Maar dat valt te gen, „Het is heus geen vetpot. Met al die reisjes naar het buitenland zijn we al een bedrag van 35.000 gulden kwijtgeraakt De stadionhuur van de wedstrijd tegen Bolzano was weer 1500 gulden Om rond te ko men hebben we de toegangsprijzen zelfs met 204* moeten verhogen Ge lukkig was dat voor de Thialf aan hangers geen beletsel." aldus Koos Krikke men." aldus Molster „Ik begrijp wer kelijk niet wie hier hinder van kan hebben. Het maakt nogal wat uit of een club In de tweede ol de eredivisie uitkomt. We hebben ons uiteraard ook afgevraagd of een andere club naam mogelijk was, maar dat bleek volgens de sponsor niet te kunnen." 8ponsor Speelman ging persoonlijk niet al te zwaar onder de boycot gebukt. „Och. ik ben zelf niet zo zeer gedupeerd. Het kost mij tenslotte een vermogen. Het is veel erger voor de club. die een driejarig contract de mist in ziet gaan." Voorzitter Molster ziet als mogelijk heid nog naar de commissie van be roep van de NBB te stappen. „We zullen ons eerst moeten buigen over de letterlijke tekst van de alwijzing. Verder hebben we voor zaterdag een bestuursvergadering gepland. Dan weten we wat ons te doen staat." FRAUENFELD Grootmeester Viktor Kortsjnoi zal vermoedelijk niet op 15 november in Belgrado kunnen beginnen aan zijn twee kamp met Boris Spasski Kortsjnoi raakte dinsdag gewond bij een auto ongeluk in Frauenfeld (Zwitser land). De taxi waar hij in reed. bot ste tegen een vrachtauto. De 46-jarige schaker liep een gebro ken hand en nog wat lichte verwon dingen op Volgens Zwitserse schaakofficials zal het begin van de tweekamp, de finale van de kandi datentoernooien. moeten worden uitgesteld. De zaakwaarnemers van de twee grootmeesters hebben reeds contact gehad over andere data waarop gespeeld moet worden. Verrassend verlies voor Manuel Orantes HONGKONG Manuel Orantes nummer een van de plaatsingsrang lijst bij het tennistoernooi van Hong Kong, is in de eerste ronde uitge schakeld door de ongeplaatste Ame rikaan Tom Gullikson Gullikson won het duel van de twee linkshan- digen in anderhalf uur met 7-6 en 6- 1. Tim Gullikson. de tweelingbroer kwam ook in de tweede ronde door met precies dezelfde cijfers te win nen van zijn landgenoot Rick Fagel. Tom Okker heeft zich tijdens het internationale tennistoernooi in Stockholm zonder al te veel proble men voor de derde ronde geplaatst. Hij versloeg de Indiër Anand Amri- traj met 6-2 6-1. Volgens het blad World Tennis is de Amerikaanse Chris Evert de beste speelster van het jaar 1977. De 22- jarige miljonaire uit Fort Lauderda le werd voor het vierde achtereen volgende jaar als eerste geplaatst. De tweede plaats was voor Wimble- donkampioene Virginia Wade (GBr> en derde is Martina Navratilova (TsJ). Betty Stöve werd de zesde positie toebedacht. De ranglijst ziet er als volgt uit: 1. Chris Evert (VS). 2. Virginia Wade (GBr), 3. Martina Navratilova (TsJ), 4. Sue Barker (GBr). 5. Billie Jean King (VS). 6. Betty Stöve (Ned). 7 Wendy Tumbull (Aus), 8. Rosemary Casals (VS). 9. Kerry Reid (Ausi. 10 Dianne Fromholtz (Aus). PRAAG Het Tsjechische nationa le voetbalelftal heeft in Praag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Hongarije 1-1 gespeeld. In de tweede helft scoorden Halasz voor Honga rije (65e minuut) en Nehoda voor Tsjechoslowakije (vijf minuten voor tijd). Er waren 35.000 toeschouwers. De Tsjechische trainer Vaclav Jezek (oud-FC Den Haag) had maar liefst vijf debutanten opgesteld. De Pool se scheidsrechter Suchanek deelde drie gele kaarten uit. aan de Honga ren Toth en Zombori en de Tsjech Gajdusek. VOLLEYBAL - Blokkeer heelt de voonut gespeelde competiUewedstrijd tegen Corbu lo met 3-0 115-4 15-11 15-1 li gewonnen ZEILEN Bij het wereldkampioenschap in de Laser-klasse is Mark Neeleman na vier wedstrijden met een vierde plaats de beste Nederlander Bl) de vierde wedstrijd voor Cabo Fno in Brazilië raakte Cor van Aan holt gewond bl) een aanvanng Hoewel niet ernstig geblesseerd zal hij de wedstrijden reeks waarschijnlijk niet al kunnen maken IJSHOCKEY - De nationale selectie voor twee wedstrijden tegen Denemarken iop 25 en 28 november te Den Haag en Groningen is als volgt samengesteld doel De Bruyn iAmsterdami en Van Bilsen tThlalfi verde digers Van 8oldt (Thialf» Nou iThlalli Hllie Amsterdam'. Declue iAmsterdami Krikke lOroningrm aanvallers Koopmans Van Wieren en Janssen lallen Thialf'. Schaeller. Klooster en BerteUng tallen Am sterdami. Van Oog. Van Onlangs en Toren lOroningem en Van de Broek iTilburgi WIELRENNEN - Fred Rompelberg en Mar tin Vrnlx gaan op reapecUevelijk 11 decem ber en 22 Januari opnieuw een aanval doen op hel werelduurrecord achter handelimo lorrn Beiden zagen hun eerste poging mis lukken Rompelberg vanwege hei publiek dal zoveel zuurstof opnam en Venix door een val VOLLEYBAL Bij de strijd om de wereld beker in Japan hebben Japan China en Zuid Korea zich geplaatst voor de linaieron de De vierde ploeg wordt Peru.ol Cuba

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15