PSV: veel te lief voor AZ 'Maffia-praktijken' Doesburg schrijft tegen Twente bijna geschiedenis Aanbod voor Hughes Derks voor het eerst sinds 272 jaar actief in Eindhoven FC VVV: J eindelijk !;weer treffers Sparta-doelman kopt in laatste minuut tegen paal Mansveld: winnende treffer Feyenoord MAANDAG 7 NOVEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet 9 Eredivisie HAARLEM Barry Hughes. de trainer van eredivisieclub Haarlem, zal de komende da gen opnieuw contact met het bestuur van zijn vereniging op nemen om te trachten alsnog toestemming te krijgen voor tijdig zijn dienstverband te verbreken. Hughes is tot het einde van dit seizoen aan de Haarlemmers verbonden. De Brit wil graag voortijdig ver trekken omdat hij een uiterst lucratief aanbod vanuit Ameri ka (Portland) heeft gekregen. Hij kan daar voor enkele jaren aan de slag. Hughes heeft onmiddellijk contact opgenomen met het Haarlem-bestuur, dat zegt be grip te hebben voor het verlan gen van haar trainer, maar hem alleen dan voortijdig wil laten vertrekken wanneer er een „goed alternatief voor han den is". Hughes: „En daar wringt op dit moment nu juist de schoen. Dat alternatief is er niet. Ik heb begrip voor de houding van het bestuur. Ik zal, wanneer er ook geen ande re oplossing komt, normaal mijn contract uitdienen. De verhoudingen zijn daarvoor te plezierig, ook met de spelers." De komende dagen wordt van uit de States opnieuw contact met Hughes opgenomem, $ij zou er in maart moeten ifègitf- nen omdat decöftïpetlte er in april aanrttógfr Eintracht BRUNSWJJK Chef trainer Branko zabec van Eintracht Braunschweig, in de derde ron de Van "het toernooi om de UE- .FA-beker tegenstander van PSV komt de ploeg uit Eindho ven bekijken. Hij zal zondag toeschouwer zijn bij de ont moeting FC Twente-PSV. Door de loting van het UEFA Cup toernooi speelt Eintracht in acht dagen drie wedstrijden op eigen terrein. De pldeg ont moet op 3 december Eintracht Frankfurt voor de competitie, op 7 december PSV en drie dagen later 1 FC Kaiserslau- tern in een competitiewed strijd. Gestaakt (1) ST. WILLEBRORD Tijdens de amateurwedstrijd in de 2e klasse b Zuid tussen Rood Wit en Vlissingen, zondagmiddag in St. Willebrord, is de scheids rechter door een supporter van Rood Wit aangevallen. De man rende 18 minuten voor tijd, bij de stand 3-1 in het voordeel van Vlissingen. het veld in en sloeg de scheidsrechter, de heer H. M. van Schijndel uit Schijndel, enkele malen in de nek. De scheidsrechter die on wel werd, staakte onmiddellijk de wedstrijd. Achteraf lijken de gevolgen mee te vallen. De naam van de supporter is nog niet4 bekend. Gestaakt (2) LEIDEN - Scheidsrechter Bosch, heeft zaterdagmiddag de wedstrijd VNL-Stompwijk- se Boys uit die .eerste klasse van de zaterdagcompetite in de Afdeling Leiden na. een kwartier in de tweede helft ge staakt. VNL leidde op dat mo ment met 4-1. Inleiding tot het voortijdige beëindigen van de wedstrijd was een incidentje waardoor twee spelers wat on vriendelijk tegenover elkaar kwamen te staan. De scheids rechter wilde het brandje blus sen, maar kreeg bij die poging per ongeluk een elleboog in zijn gezicht. Dat had tot gevolg dat zijn kunstgebit brak. De heer Bosch weigerde tandloos verder te fluiten en staakte het duel. VENLO - FC VW. dat in vier opeen- J volgende wedstrijden geen enkel doelpunt had gescoord heeft tegen j Utrecht laten zien dat men het doel- j punten maken nog niet verleerd is. Tot grote opluchting van het Venlo- se legioen scoorde VW drie maal. 1 maar ondanks de overwinning was men toch weinig ingenomen met het vertoonde spel. IWV - Utrecht was een zeer matige wedstrijd, waarin Utrecht vrijwel steeds een groot veldoverwicht heeft gehad. Dat de Utrechters niet f tot scoren kwamen was een gevolg van de aarzeling die de aanvallers berkroop zodra zij het Venlose straf schopgebied genaderd waren. FC VW-FC Utrecht 3-0 (2-0) 21 Kurchinac 1-0, 29 Pala 2-0. 63 Hielkcs (strafschop* 3-0. Scheidsrechter Mulder Toeschouwers 7500 IFC VW: Vielen; Oostrom. Francken. Schreurs, Van RosmalenPala. Advocaat. Van der Wei de; Jovanovtc. Hieikes 'De Jonge*. Kurcmac i FC l'ircrhi: Islalov. Hildebrand. Wicket, De Kruyk. Cabo (Schreursi; Kote. Van Staa. Flight; Gozems «Streuer*. Van Veen. en Ter- door Theo Reitsma EINDHOVEN Voor een duel van topclubs was PSV-AZ zaterdagavond onthutsend schamel. Zo hoog als PSV-Sparta eerder had gescoord, zo magertjes bleef het zaterdagavond. AZ werd dat niet aangerekend. De ploeg was immers moe gekomen en weggestapt met de herinnering aan de beste kansen om de stand 0-0, die nu bleef, te verwijderen. AZ leunde vanaf het begin tegen een muur van problemen, maar stortte in omdat PSV een merkwaardige ge latenheid over zich liet komen. De Alkmaarders veerden niet echt op toen dat duidelijk werd, want daar voor zat er teveel aan noodverpak- king in de ploeg. Wel haalden AZ de door de Eindhovenaren vrijgegeven mogelijkheden van een echt duel naar zich toe. In de eerste helft ver baasd door die kans, in de tweede helft met overtuiging, al ging dat ook weer niet ten koste van de eigen voorzichtigheid achterin. „Wij zijn na rust veel te lief op de helft van de tegenpartij geweest," érftende coach Rijvers na afloop. „Toen we hier tegen Sparta speel den, hadden we 25 goede acteurs, nu niet." Rijvers haalde ook „myste rieuze krachten in de sport" aan. „Ik geloof daarin," zei hij om het raadsel van die opmerkingen aan de toe hoorders over te laten. Waarschijn lijk leidde hij de gedachten zo naar de figuur van scheidsrechter Frans Derks, die voor de eerste maal sinds 4 mei 1975 voor een wedstrijd van PSV was aangewezen. De praatgra ge, ij dele Derks was van de Eindho- vense club weggehouden, toen hij de veruitgestoken tenen van PSV her haaldelijk voor plagerijen gebruikte. Zaterdag deed hij zijn best om de wedstrijd correct te leiden, maar ie dere scheidsrechter valt een aantal vergissingen te verwijten. Die vielen nu dikwijls in het nadeel van PSV uit. Zoals In de eerste helft, toen Derks Deijkers voor buitenspel te rughaalde, terwijl Arntz was verge ten de val aan te trekken. Zoals later, toen weer Arntz, Van der Kuylen in het strafschopgebied in de rug sprong om zijn kans te verwijderen. Zoals in de tweede helft, toen een corner werd gewijzigd in een doel trap. Dat had iedere scheidsrechter kunnen overkomen, maar de overge- EINDHOVEN AZ. heeft het protest tegen de strafschoppen van Barcelona niet doorgezet. De Alkmaarders. die tot vrijdagavond de gele genheid hadden hun protest tegen het niet- reglementalr nemen van de strafschoppen van Barcelona woensdagavond, die leidden tot uit schakeling in de tweeds ronde van het toernooi om de UEFA-bker, ln te dienen, hebben de termijn laten verstrijken. Manager Hans Kraay vertelde: „Wij hoopten dat er tv- of filmbeelden van de wedstrijd zouden zijn. die wij ter staving van onze klacht zouden kunnen gebruiken. Die zijn er echter niet. Wij vinden dat het geen nut heeft te protesteren wanneer wij niet een redelijke kans hebben op succes." voelige verhoudingen rond de be trokkenen speelden nu wel degelijk een rol. Brandts, de nieuweling, zei later: „Sommige jongens trokken zich dit toch zichtbaar aan". PSV vluchtte Doelman Meskovic van AZ'67 ontneemt Willy van de Kerkhof een goede kans op een treffer. overigens niet nadrukkelijk over die boeg weg van de wedstrijd. Brandts erkende ook: „Wij hadden in deze wedstrijd een ontzettend groot leeg middenveld. De middenvelders ble ven vaak voorin hangen en wij als laatste linie trachtten dat dan op te vullen, waardoor er juist grote gaten achterin vielen". In die tuimte schiep met name AZ zich in de twee de helft nogal eens wat kansen. Het eerste half uur was overigens zeer nadrukkelijk in het voordeel van PSV geweest. In de achtste mi nuut draaide Peters te lang met een zoemende Van de Kerkhof in de buurt en op de middenlijn verspeel de hij zo de bal, terwijl zijn ploegge noten al uit de defensieve rol waren. Willy van de Kerkhof lag direct in de eigen hoge versnelling op weg naar Meskovic, maar liet scoren na. AZ had de schrik ln de benen. Ho- venkamp bijvoorbeeld speelde wel maar haalde de noodzakelijke fit heidsgraad niet. Nygaard zag nog bleek van de gemiste strafschop te gen Barcelona. Van Rijnsoever had opnieuw ongekend succes als links buiten, maar was geen echte vleu- DUSSELDORP Dieter Bemer uit Enzberg heeft zaterdagavond voor de televisie in het programma „Aktuelle Sportstudio" en in de jongste uitgave van het vrijetijds- magazine „Sport" scherpe kritiek geuit op de Westduitse scheids- rechtersbond. De 39-jarige oud- scheidsrechter hij floot 25 com petitiewedstrijden in Bundesliga- verband en stuurde afgelopen za terdag zijn licentie terug uit onvre de met de werkwijze van de scheidsrechtersbond gebruikte termen als „maffia-praktijken" om de handelingen van voorzitter Trei- chel te omschrijven. Ook zijn vroegere collega's spaarde Berner niet. „Zeker tachtig procent van alle scheidsrechters in West- Duitsland zijn thuisfluiters", aldus Berner in het maandblad „Sport". Berner noemde met name Jürgen Messmer uit Mannheim het toon beeld van een „home-referee". „Messmer had als specialiteit om in het eerste half uur van de wedstrijd de thuisclub een strafschop cadeau te geven", verklaarde Berner. Ook Walter Esweiler, die in de tweede ronde van het toernooi om de UE- FA-beker onlangs het Dduel AZ'67- Barcelona leidde, kreeg een veeg uit de pan. „Bij hem gaat het niet om recht en regels, maar zijn car rière". Berner haalde als voorbeeld aan de wedstrijd Hertha BSC-Bay- ern München, in 1975 waarin Eswei ler Hertha een strafschop schonk, omdat voorzitter Treichel, die te boek staat als een zeer trouwe Her- tha-aanhanger, op de tribune zat. Volgens een verklaring, toegevoegd aan het artikel, heeft de redactie van het maandblad „Sport" de uit spraken van Berner aanzienlijk af gezwakt om processen wegens smaad te voorkomen. Berner's terminologie over het feit, dat tachtig procent van de scheids rechters thuisfluiters zouden zijn, wordt onderstreept door de statis tische gegevens. Hieruit blijkt, dat sinds 1963 in hert Westduitse voet bal 1272 strafschoppen zijn gege ven, waarvan slechts 330 aan de tegenstanders van de thuisclub. De Westduitse voetbalbond heeft officieel laten weten eerst vandaag een standpunt in deze kwestie in te nemen. door Richard Matthijsse ROTTERDAM Bijna was het Sparta's 33-jarige doelman Pim Doesburg gelukt in zijn 501ste wedstrijd voor de Rotterdammers geschiedenis te maken. Enkele minuten voor het einde van de matte confrontatie tegen FC Twente dook hij op in het straf schopgebied van de Twentenaren in een laatste poging Sparta aan een 2-2-score te helpen. De door verdediger Bert Jansen genomen vrije trap daalde neer in een melee van spelers. Hoog torende Doesburg boven zijn tegenstanders uit, terwijl hij de bal via het hoofd in de gapende doelmond sloeg. Maar helaas voor Sparta stond de rechter paal in de weg. FC Twente had met 1-2 gewonnen. Een over het geheel genomen recht vaardige uitslag, omdat FC Twente met technisch doordacht voetbal en met een uitstekend draaiend mid denveld (Thijssen, Van der Vall en Mühren) Sparta perfect in bedwang hield. „Ik had de indruk", zo zou later trainer Spitz Kohn van FC Twente opmerken, „dat Sparta ons wat al te voorzichtig benaderde. Het viel me op dat het erg weinig initia tief nam. Van mijn eigen ploeg vond ik dat ze klassevoetbal heeft ge speeld. De combinaties liepen soms uitstekend". Wat bepaald niet bij de Rotterdam mers het geval was. Sparta had zo intens graag den volke willen tonen, dat het vorige week tegen PSV niet alleen een dramatisch, maar ook een onverdiende nederlaag had geleden. Voor 12.000 toeschouwers, die einde lijk hun drempelvrees hadden over wonnen. zou Sparta zijn tweede plaats heroveren. Maar, met uitzondering van de laat ste spectaculaire momenten, had de kasteelformatie nimmer de vorm die haar dit seizoen zoveel goodwill heeft bezorgd. Peltzer en Van Stave ren lieten het in de frontlinie, waar Clarke slechts één kopduel van Overweg won. volledig afweten en op het middenveld waren de Twentena ren superieur aan hun tegenstan ders. Alleen de Spartaan Michel Val- ke probeerde bij vlagen de krachts verhouding wat te verschuiven, maar de best acterende Rotterdam mer kon in zijn eentje niet het wed strijdbeeld wijzigen. FC Twente vonniste 8parta vier mi nuten na rust. De actieve en overal opduikende Thoresen liet een voor zet van zijn voet vertrekken, die be doeld was voor Mühren. Geheel on nodig trok de verdediger Balkestein de Twinte-middenvelder bijna het shirtje van het lijf en dat kwam hem terecht op eenstrafschop te staan, die door Mühren zelf via de handen van Doesburg werd Ingeschoten: 0-1. Te laat kwam trainer Cor Brom van Sparta, die na afloop weigerde de pers te woord te staan („Schrijf maar dat het mijn laatste jaar bij Sparta is") tot het besef, dat hij Peltzer al in een veel eerder stadium van het duel had moeten vervangen. Toen einde lijk dan Van der Meer zijn opwach ting kón maken en De Gooey had plaats gemaakt voor de Brit Henson, bleek FC Twente al bijna zorgenvrij. Vooral, nadat Mühren twee minuten voor het einde zijn tweede doelpunt scoorde. Een fractie later werd het via Van der Meer nog 2-1 en ln de laatste seconde volgde nog de bijna historische daad van Doesburg. De jubilerende doelman: „We heb ben het in deze wedstrijd laten afwe ten. We zijn niet agressief genoeg geweest en we hebben zonder bui tenspelers gespeeld." Zo verdween Sparta, na twee achtereenvolgende nederlagen uit de top van de eredivi sie en werd de kloof met stadgenoot Feyenoord versmald. Deze week krijgt Sparta van de ge meente een lening van negen ton, die het in april 1976 al had aangevraagd.' Met die financiële injectie kunnen echter alleen oude leningen worden afgelost. Hoog torent Sparta-doelman Pim Doesburg boven zijn collega van FC Twente, André van Gerven en de Enschedese verdedigers Bruggink (r) en Overweg uit. De aanval wordt niet op een unieke manier bekroond. De bal ketst tegen de paal. SparU-FC Twente 1-2 (0-0) 56 Mühren 01 86. Mühren 0-2 87. Van der Meer 1-2 Scheidsrechter' Van Ettekoven Toeschouwers 12 000 Sparta: DoesburgJansen. Etolkensteln, Marijt. McuUlege De Ooey (Hentzen). Van Zoest. VaikePeltzer (Van der Meer), Clarke. Van FC Twenie: Van Gervan Van lerssel. Overweg. Drost, Wildschut (Bruggink)Thijssen. Van der Vall, Mühren; Bos. Grlller (Pahlplatz). Tho- VELSEN Aad Mansveld heeft Feyenoord weer op het goede spoor gezet. Zorgde hij vorige week voor het eerste doelpunt tegen Go Ahe ad. zondag was hij de maker van het enige doelpunt in de uitwedstrijd tegen Telstar, dat voldoende was voor de eerste overwinning van de Rotterdammers dit seizoen op vreemd terrein. De zege van 1-0 ln Velsen was echter tegen de verhouding, omdat Telstar het grootste deel van de wedstrijd het spel bepaalde. Het eerste half uur had Feyenoord nauwelijks iets in te brengen, maar Telstar sprong slordig met de kansen om. Vooral Peter Hendriks, die al in de eerste tien minuten twee keer oog in oog met Treytel kwam. Aan de andere kant moest Van der Meeren in actie komen bij een schot van Van der Lem. Van Gaal leek voor Telstar te gaan scoren, toen Treytel de bal los liet na een schot van Mikkelsen. Van Gaal stond echter op het verkeerde been. In het laatste kwartier van de eerste helft kreeg Feyenoord iets meer vat op het spel, maar Wim Jansen trof geen medespeler voor het doel aan. toen hij de bal over Van der Meeren lepelde. Even later was het wel raak. Notten schoot in nadat Jonker on der uit was gegleden. Van der Mee ren sloeg de bal weg. Echter precies voor de voeten van de aanstormen de Aad Mansveld: 0-1. In de tweede helft kwam er iets meer lijn .in de Rotterdamse aanvallen, nadat Van der Lem naar rechts was verhuisd, en op de linkervleugel plaats maakte voor Invaller Van Deinsen. In de slotfase speelde Tel star alles of niets. Feyenoord kreeg daardoor wel wat kansen, maar de mooiste was toch voor Van Gaal van Telstar en wel een kwartier voor tijd, toen Mikkelsen keihard op de onderkant van de lat schoot. Van Gaal had de bal maar voor het intik ken, maar deed dat te zacht, waar door Van de Korput op de lijn kon redden. Tel tlar-Fry moord 0-1 (0-1) 40. Mansveld 0-1. Scheidsrechter Berrevoets Toeschouwers 10000 Telstar: Van der Meeren.; Van Oorschot. Weller- dleck, Medik. Bischo:Hendriks, Krone. Jon ger.. Caijouw. Van Oaal. Mikkelsen Feyenoord: TreytelWijnstekers, Van de Kor put. Mansveld. Brard Notten. Janssen. Kreuz.; Melis (Van Deinsen*. Best. "Van der Lem. PSV-AZ '67 Sparta-FC Twente FC Den Haag-Haarlem NEC-Ajax FC VW-FC Utrecht FC Amsterdam-Vitesse Volendam-NAC Telstar-Feyenoord Go Ahead-Roda JC 0-0 1-2 2-1 0-1 3-0 1-1 3-1 0-1 1-2 PSV 13 11 2 0 24 33- 3 FC Twente 13 9 2 2 20 28- 9 Ajax 13 9 2 2 20 27-12 Sparta 13 7 3 3 17 19-10 AZ'67 13 6 4 3 16 31-14 Feyenoord 13 4 7 2 15 19-14 NEC 13 7 1 5 15 19-20 Roda J.C. 13 5 5 3 15 14-15 Volcndam 13 4 4 5 12 19-20 FC Den Haag 13 6 0 7 12 22-29 Vitesse 13 3 6 4 12 14-24 FC VW 13 4 3 6 11 18-21 FC Utrecht 13 3 3 7 9 18-22 NAC 13 2 5 6 9 10-16 Haarlem 13 2 5 6 9 11-18 FC Amsterdam 13 3 2 8 8 14-34 Go Ahead 13 2 1 10 5 14-30 Telstar 13 1 3 9 S 11-30 Zaterdag: NAC-FC Amsterdam (20 00), AZ'67- Go Ahead <20 001 Zondag: FC Twente-PSV. Haarlem-Sparta. Ajax-FC Den Haag, FC Utrechl-NECV, Vitesse-FC WV. Feyenoord- Volendam. Roda JC-Telstar. Eerste Divisie gelman. Spelbos organiseerde niet zodanig dat de punt van PSV's aan val met wisselende personen afge schermd werd. De ploeg vreesde het moment, waar op de inspanningen van woensdag avond hun tol zouden ophalen. Maar PSV haalde niet uit. De kansen vie len toe aan AZ. In de 25ste minuut na een aanval over Metgod, waarna Kist verzuimde. In de 44ste minuut, toen Van Rijnsoever slechts de punt van de schoen tegen de bal kon drukken in een vertwijfelde uithaal, terwijl een schitterende aanval meer verdiende. Toen ook, in die eerste helft, speelde Van Beveren via de grote klasse die van hem zonder meer wordt verlangd. Dat was voor PSV in de tweede helft evenzeer uiterst nuttig, want ook toen haalde AZ de kansen uit de wedstrijd voor eigen gebruik. Met Metgod als laatste man voor de ge passeerde Spelbos en Ursem als een echte rechtsbuiten voor de elfde plaats werd het overwicht opge bouwd. Later scheen ook nog Nij- dam voor Hovenkamp. PSV ruilde Stevens in voor Deacy, maar die wissel gooide de wedstrijd niet om. AZ verbeet na afloop terecht de spijt over de gemiste kansen die PSV aan de eerste nederlaag had den moeten helpen. PSV: Van Beveren.; Krljgh, Stevens (Deacy), Van Kraay, Brandts, Deijkers, Rene van de Kerkhol. Lubse. AZ'67: M«skovic.; Spelbos (Ursem), Vonk, Van Hanegem. Hovenkamp (Nijdaml.; Nygaard, Arntz. Peters.; Van Rijnsoever, Kist, Metgod. Excelsior-PEC 2-2 SC Amersfoorl-FC Vlaardingen 0-0 W'ageningen-Fortuna SC 1-1 SC Cambtiur-FC Groningen 1-1 Vccndam-Heercnveen 3-1 De Graafschap-Willem II 0-2 MVV-FC Den Bosch 3-1 SVV-Helmond Sport 3-2 Heracles-Eindhoven 0-0 PEC MVV Heracles Fortuna SC Wageningen Heerenvecn FC Groningen Excelsior Willem II FC Den Bosch Eindhoven SC Cambuur FC Vlaardingen De Graafschap SVV Helmond Sport Vcendam FC Dordrecht SC Amersfoort 14 9 3 2 13 7 5 1 14 5 7 2 13 6 4 3 13 5 6 2 13 6 4 3 14 7 2 5 13 4 7 2 13 6 3 4 13 4 6 3 13 4 5 4 13 5 2 6 13 3 6 4 14 4 2 8 14 3 4 7 13 2 4 7 13 2 4 7 13 2 3 8 13 2 3 8 21 31-14 19 30-23 17 13-11 16 19-10 16 IS- 9 16 18-15 16 28-18 15 24-11 15 22-16 14 19-16 13 12-16 12 17-20 12 11-14 10 13-22 10 17-34 8 11-20 8 13-24 7 14-23 7 6-27 Zaterdag: Fortuna SC-SC Amersfoort (20001 Zondag: PEC-FC Dordrecht. FC Vlaardingen- Excelsior. FC Groningen-Wagenlngen. H cc ren veen-SC Cambuurg. WUlem U-Veendam. FC Den Bosch-De Graafschap. Helmond Sport- MW. Elndhoven-SW. Periode Stand TWEEDE PERIODE MVV 5 3 1 1 7 16- 9 Willem 11 5 3 1 1 7 13- 7 PEC 5 3 1 1 7 11- 6 Wageningen 5 2 3 0 7 6- 2 FC Groningen 5 3 1 1 7 10- FC Vlaardingen 5 2 2 1 6 4- 2 Heracles 5 2 2 1 6 5- 4 'Eindhoven 4 1 3 0 5 3- 2 FC Den Bosch 5 1 3 1 5 8- 5 Fortuna SC 5 2 1 2 5 8- 5 Excelsior 4 1 2 1 4 10- 5 Helmond Sport 4 2 0 2 4 5- 5 FC Dordrecht 4 2 0 2 4 6- 7 Hecrcnveen 5 1 2 2 4 6-11 SVV 5 1 2 2 4 8-14 SC Cambuur 5 1 1 3 3 5- 9 Veendam 5 1 1 3 3 5- 9 De Graafschap 6 1 1 4 3 4- 8 SC Amersfoort 5 0 1 4 1 1-17 Jeugdcompetitie IA: NAC-Volcndam 0-1, Feyenoord-FC Amster dam 4 3 FC Utrecht- De Graafschap 11. AZ'67- NEC 4-1, Ajax-FC Den Haag 0-3. Haarlem- Sparta 10. FC Twente-PSV 0-2 ZA: Veendam- Wagenlngen 3-2, SC Amersfoort-SC Cambuur 0- 1, PEC Zwolle-Telstar 1-4, Heerenvecn-Heraclcs 2-2. FC Oronlngen-Vitesse 7-0. 2B. Helmond SVV 3-1. FC Dordrecht-MVV 5-2. Willem 2-Roda JC 11. FC Vlaardlngen-Eindhoven 0-4. Fortuna 8C-FC Den Bosch 5-1. Sporttoto Een fouUoze kolom van Sporttoto 45 ziet er als volgt uit 3-2 1-2-1-3-1-2-2-3-3-3-1. liet aantal deelnemers was 223 857. Zij zorfden voor een Inleg van 728.310 gulden en een prlj- zenpot van 345.947 gulden Eerste prijs 138.379. Tweede prijs: 86.487. Derde prijs: 121 081. Lotto De winnende getallen van Lotto 45 zijn: 1-19-20-35-36-37 ReservegeUl 13. Er was een Inleg van 3 607 713 gulden en een prljzenpot van 1.833 651 gulden door 884 267 deelnemers Eerste prijs ƒ719 770 (inclusief Jackpot* Tweede prijs: 171.366 Derde prijs; 257 049 Vierde en vijfde prijs: 342.733 De winnende geUllen ln de Dultae Lotto van zaterdag 5 november zijn 10-17-19-26-42-43 ReservegeUl 2. De ulUlag van 8ptel Tl Is: 0-9-4-9-2-4-1. Topscorers EREDIVISIE ln de top van de lopscorerslljsl van de eredivi sie is geen wijziging gekomen Alleen de VW-er Hilkes en Van Leeuwen (FC Den Haag* schoven een plaau omhoog en delen nu met de PSV-crs Lubse en Deykers en de SparUan Clarke met acht treffers de vierde plaaU. 1 Kist (AZ'67) 12. 2 Oecls (Ajax) 10. 3 Van der Kuylen (P8V) 9, 4 Lubse en Deykers (Belden PSV). Clarke (SparU*. Hllkcs (FC VVVi en Van Leeuwen (FC Den Haag) 8. 9. Ronald Hendriks (NEC) en Van Kooten (Go Ahead* 7 11 Metgod (AZ'67* en Glitter (FC Utrecht», Nygaard (AZ'67), Koldlng (Roda JC) Melis (Feyenoord) en Lensen (Haarlem) 5, 19. 8tout (FC Amster dam), Schoenmaker (FC den Haag* en Peters (AZ'67) 4. EERSTE DIVISIE: Topscorer van dit weekein de in de eerste divisie is de 8VV-er PelUman. Met een onvervalst* hattrick zette hij een ach- lersUnd van 0-2 van zijn ploeg tegen Helmond Sport om ln een overwinning met 3-2 Opval lend was voorts de preslaUe van de oud-Hage naar Leen Bwanenburg Eerst zette hij Excelsi or op een voorsprong ln de wedstrijd tegen PEC en twee minuten voor lijd bracht hij de sUnd weer in evenwicht, nadat de Zwollenaren met twee doelpunten afstand leken te gaan nemen van de Rotterdammers Onbedreigd blijlt de posiUe van koningsschuller Peter Houtman van FC Groningen 1 Houtman (Groningen* 12.2 8me*U(MWi9. 3 Roggeveen (Excelsior* en Van Rooy (WUlem III I. 5 Peters (Den Bosch*. Van der Ham (Cambuur) en PeiUman ISVV* 7. 8 Banhoffrr Frandaen (belden PEC*. Kowaiik (MVV, «n Engbersen (FSC) 6

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9