Leiden: kandidaat top-vier Blauw Wit: sterke debutant Hoofdprijs toch voor Chris Ever ORION VERRAST VC HEERLEN Atleten betrapt op doping Derde zege in successie Hermes valt voorlopig terug in handbal In eindtoernooi Grand Prix Volleybalwedstrijd bij dames volledig open Afgelastingen in hockey MAANDAG 7 NOVEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet door Bob Lieshout LEIDEN Leiden en BOB hebben er zaterdagavond een leuke wedstrijd van gemaakt. Aantrekkelijk, fysiek basketbal en een spannend scoreverloop hebben ervoor gezorgd dat 1.500 toe schouwers na afloop tevreden naar huis zijn gegaan, temeer omdat de thuisclub uiteindelijk met 70-67 wist te winnen. Na drie overwinningen op een rij lijkt Leiden daadwerkelijk kandidaat voor een plaats bij de eerste vier en heeft het er alle schijn van dat BOB in deze competitie een belangrijker rol gaat spelen dan menigeen de club voor het begin van het seizoen had toegedacht. SE VILLA Het adviesorgaan van de Europese Atletiekfede- rètle (EAA) heeft zaterdag aan de gedelegeerden van het jaar lijkse congres van de EAA. dat in Sevilla werd gehouden, voorgesteld sancties te treffen tegen vier Europese atleten, die positief gereageerd hebben op een onderzoek naar anabole steroiden. De vier atleten heb ben het verboden dopingsmid- del gebruikt tijdens de finale van het toernooi om de Euro pese beker, die op 13 en 14 augustus in Helsinki werd ge houden. Bij de vier is één atlete: de Oostduitse Ilona Slupianek. Zij won in Helsinki het onder deel kogelstoten met een worp van 21 meter cn 20 centimeter. De overige drie zijn Finnen: de discuswerper Markko Tuokko (eerste in Helsinki met 67.06), de speerwerper Seppo Hovinen (tweede met 84.06) en de hoog springer Asko Pesonen (acht ste met 2.08). De vier atleten zijn alsnog gediskwalificeerd en geschorst in afwachting van de strafmaatregelen, die de na tionale atletiekbonden tegen hen zal nemen. Het adviesor gaan zal op haar volgende bij eenkomst (in april 1978) de ge nomen straffen aan de orde stellen en aan de hand daarvan eventueel zelf ook nog maatre gelen treffen. Ook in de finale van het B- toernooi. die in Gothenburg op 6 en 7 augustus werd gehou den. zijn atleten positief be vonden. Het gaat in dit geval om drie deelnemers, bij wie na een eerste onderzoek het ge bruik van anabole steroiden werd geconstateerd. Door het breken van de flacons, waarin de urine zat. werd de contraex pertise onmogelijk, zodat deze dopmgsgevallen zonder conse quenties blijven. Daarentegen blijven de do- pingsgevallen tijdens de strijd om de Europese jeugdkampi oenschappen in Donetsk niet zonder gevolgen. Acht atleten uit zeven landen hebben posi tief gereageerd op een eerete onderzoek Hangende de uit slagen van de contra-expertise wacht het adviesorgaan met het bekend maken van de na men van deze atleten, tegen wie straffe sancties worden verwacht De voorzitter van de Finse at- letiekbond. Carl-Olaf Homen. uitte scherpe kritiek op het onderzoek, dat leidde tot de positieve resultaten van de Finse atleten. ..In principe zou je onderzoeken moeten hou den. die het gehele probleem omvatten," zei hij. ..Op dit mo ment echter hebben we sterk het idee dat er een aantal atle ten is. dat splerversterkende middelen gebruikt, en ook be trapt wordt, en een aantal dat niet betrapt wordt. Dat is niet eerlijk." Homen zei niet wie. volgens hem. die overige atle ten waren. Op het congres van de Europe se Atletiekfederatie is voorts met 90 tegen 60 stemmen een voorstel aangenomen, waarin wordt opgeroepen bij elke atle tiekwedstrijd. die in Europa voortaan onder de regels van de internationale atletiekfede ratie (IAAF) wordt gehouden, dopingonderzoeken uit te voe ren. Tot nu toe werden die on derzoeken slechts gedaan in belangrijke internationale krachtmetingen, zoals de wed strijden om de Europese be kers Met deze maatregelen hoopt de EAA het gebruik van spierversterkende middelen bij atleten in te dammen. Voor de stemming over dit voorstel, benadrukte Bob Stin- son. de secretaris van de Britse atletiekfederatie. de noodzaak het gebruik van verboden sti mulerende middelen in het al gemeen tegen te gaan. tenein de dc toekomst van de sport niet in gevaar te brengen In het programmablad en door de speaker werd de wedstrijd tussen Leiden en BOB aangekondigd als een heuse topper. Een enigszins overdreven stelling. Beide ploegen hadden dan wel hun eerste twee wedstrijden gewonnen, maar om dan Van Eeken (BOB) steunt zijn ploeggenoot Chili letterlijk in diens poging te scoren, meteen te concluderen dat er van een wedstrijd tussen twee topploe- gen sprake was. gaat wat ver. Wel licht waren speaker en makers van het programmablad te zeer onder de indruk geraakt van de nieuwe, inder daad voortreffelijke outfit van Lei den. „Een ploeg die er zo uitziet moet wel topwedstrijden spelen". Wat dat betreft hielp BOB hen snel uit de droom. De ploeg uit Oud-Beijerland was eigenlijk niet eens gekleed op een gewone eredivisiewedstrijd, laat staan een topwedstrijd. De verant woordelijke personen hadden ge meend de spelers in een outfit te moeten steken, die men hedentenda- ge alleen nog maar in de allerlaagste afdelingen van de onderbond ver mag te aanschouwen. Een lelijk ogend T-shirt van bedenkelijke kwa liteit. met broek van iets betere stof en borst- en rugnummers die, naar mate de wedstrijd vorderde en het zweet overvloediger begon te stro men. meer en meer loslieten. Schan de. Als men nu toch zoveel geld in het basketbal stopt, kan men er toch ook wel voor zorgen dat de spelers er een beetje aardig uitzien. In de eerste minuten leek het dat Leiden zonder al te veel moeite zou gaan winnen. Men scoorde vier keer vlot achtereen. Echter, hierna stopte de aanval, omdat Arthur Collins, goed voor zo een negentig punten in de eerste twee wedstrijden, niet tot scoren kwam. Enerzijds omdat hij duidelijk zijn dag niet had, ander zijds omdat Ron Kruidhof hem zeer bekwaam verdedigde. Beroofd van hun voornaamste aanvalswapen, vervielen de Leidenaren in te sta tisch spel. Ondanks het vele en goe de werk van Mitchell Plaat, wist men weinig echte openingen te scheppen. Typerend voor deze situatie was het tweetal hulpeloze hookshots dat Vic Bartolome in deze fase van de wed strijd afleverde. BOB wist juist wel snelheid in de ploeg te brengen. Vooral door de goede verdedigingsrebound en snel le outletpasses van Terry Chili. Sa men met een aantal individuele ac ties van Bill Mallory en Ron Kruid hof. zorgden zij ervoor dat BOB een kleine voorsprong kon nemen. Dat die voorsprong niet groter werd en dat Leiden zelfs kon terugkomen, kwam doordat BOB eigenlijk maar uit vier spelers bestaat. De drie Amerikanen en de van Punch over gekomen Charts Sideris; waarbij de aantekening dat de conditie van Chili in wezen onvoldoende is voor een eredivisiewedstrijd. Voor de vijf de plaats in het veld kwamen de overgebleven spelers van het oude BOB in aanmerking. Twee van hen kregen zaterdagavod een kans, maar zij bleken jammer genoeg niet van voldoende niveau te zijn. Wim Benschop deed het verdedigend soms wel aardig, maar schoot erbar melijk slecht. Gerard Rijpma vorm de door zijn onzeker optreden en regelmatig balverlies alleen maar een gevaar voor zijn eigen ploeg. In de tweede helft bleef de wedstrijd gelijk opgaan. Dat Leiden tenslotte won, was te dankep aan een tweetal beslissingen van coach Henny Blom. In de eerste plaats belastte hij Harry Kip met de verdediging van Bill Mallory. Een zo op het oog wat merkwaardige beslissing, want Mallory is veel sneller dan Kip. Bo vendien had Blom het in de eerste helft al met Bartolome op Mallory geprobeerd en dat was op een fiasco uitgelopen. Maar ditmaal ging het goed. Door een energieke overplay wist Kip Mallory aan banden te leg gen. In de tweede plaats verving Blom Arthur Collins door Roy Leys- ner. Leysner is dan wel minder be gaafd dan Collins, maar doet in ie der geval geen vertwijfelde pogin gen om alsnog tot scoren te komen. Het waren deze beslissingen en de niet aflatende inzet van Sid Bruins- ma en uitblinkers Plaat die Leiden de zege brachten. Scores: Leiden: Plaat 24. Bruinsma 18 en Bartolome 14 BOB: Mallory 23, Chili 19 en Kruidhof 16. EREDIVISIE HEREN: BV Amstelveen-Land- lust 93-106, Punch-BS Twente 115-91. EB8C- Flamingo's 101-99. R2-Donar 80-81. Lelden- BOB 70-67. EBBC 3.-6 (302-239). Lelden 3-6 (260-224), Donar 3-6 (239-223). Punch 3-4 <289- 265), BOB 3-4 (268-248). Landlust 3-2 (275-273). RZ 3-2 (253-254). Flamingo's 3-0 (245-265). BV Amstelveen 3-0 (256-310). BS Twente 3-0 <219- '305). DAMES: BV Voorburg-BOB 54-96. BV Amstelveen-JRC Boxtel 44-46, Jumpers- Landlust 52-69, Blue Stars-Fortuna Fl. 56-68, AMVJ-White Stars 72-44, BOB-R.Z. 54-86. RZ 8-16 (729-334). Land lust 8-14 (645-412). BOB 8-12 (703-534), Jumpers 8-10 (545-533). Fortuna VI. 7-8 (474-491). BV Voorburg 8-6 (426-607), AMVJ Amsterdam 9-6 (498-583), White Stars 7-4 (362-422), BV Amstel veen 7-4 (377-464). JRC/Boxtel 8-4 (422-588). Blue Stars 8-2 (423-634). RUGBY Ereklasse: Delft. Stud.-HRC 3-30, Dlok-Hilver- sum 64. Promotieklasse: 't Gool-Rams 60-3, HRC 11- Rotterdam 11-3. BEEK Voor de aanvang van de handbalcompetitie verklaarde Dick Stam. coach van de Haagse vereni ging Hermes. dat nieuwkomer Blauw Wit wel eens punten afhandig zou kunnen maken van gerenom meerde teams. Gisteren bleek hoe zeer hij de waarheid had gesproken, want Hennes verloor in Beek met 12- 14 van Blauw Wit. Zowel Hermes als Blauw Wit hopen eindelijk eens Sittardia van de land stitel af te houden. Zondag heeft Blauw Wit geprobeerd Hermes dui delijk te maken dat het in ieder geval niet de bedoeling is dat de kampioenstrofee Limburg gaat ver laten. In een allesbehalve mooie wedstrijd wordtelde Blauw Wit zich langs de Haagse formatie. Niet het vertoonde spel. maar wel het score verloop stond garant voor een inte ressante wedstrijd. De beslissing viel pas in de laatste minuut. Vanaf het begin nam Blauw Wit een voorsprong. Met snelle aanvallen scoorden de Limburgers vier treffers, waar Hermes slechts een doelpunt uit een strafworp tegenover kon stel len. De aanvallen van Hermes verlie pen zeer moeizaam. Gedurende de hele wedstrijd maakten de Hage naars maar weinig doelpunten die het resultaat waren van een goed uitgespeelde aanval. Het gevolg hier van was onder andere dat cirkelspe ler Hans Beugel nauwelijks een be speelbare bal kreeg. „Ik weet niet wat het was", zegt hij zelf. „Maar het was niet alleen in de aanval, ook in de verdediging werd er soms zeer laks eehandeld." Dat het verlies van Hermes beperkt is gebleven tot twee doelpunten hebben de Hagenaars vooral te dan ken aan hun keeper De Jonge. Na een paa* minuten spelen in de eerste helft kreeg Blauw wit een strafworp toegewezen, die gestopt werd door de Haagse doelverdediger. Dit gaf hem kennelijk zoveel zelfvertrou wen dat hij dat staaltje nog maar een paar keer herhaalde. Tevens stopte hij een paar gevaarlijke scho ten van Piet Kivit, terwijl bij boven dien het geluk had dat diens broer Rene enige keren het houtwerk trof. Blauw Wit trainer Rijnders conclu deerde naderhand: „We hebben te veel kansen gemist. Verzilveren we de helft dan spelen we Hermes van het veld. Dat gebeurde jammer ge noeg niet. Hun keeper groeide met de minuut en stopte zelfs een serie strafworpen. Dat werkt door op zo'n team en dan wordt het zelfs nog angstig voor ons." Ook in de tweede helft bleef Hermes het zoeken in ingewikkelde indivi duele akties. De verdediging van Blauw Wit was hier echter wel tegen opgewassen en week geen duim breed. Zeer veel schoten uit de Haagse aanval stuitten af op armen van Blauw Wit-verdedigers en resul teerden dus uiteindelijk in balver lies. Bert Bouwer was de enige Her mes-aanvaller die redelijk succes had: met zes doelpunten was hij de topscorer van de wedstrijd. Piet Ki vit daarentegen kon aan de andere kant niet schitteren. Hoewel hij voor z'n team over het algemeen de mees te doelpunten produceert evenals voor het nationale team waarin hij samen met Bert Bouwer opereert was hij ditmaal niet de gevaarlijkse man in de Limburgse aanval. Deze taak liet hij over aan z'n broer Leo die vier treffers voor z'n rekening PALM SPRINGS Ondanks een nederlaag in de eerste ron het eindtoernooi van de Grand Pric-cyclys tegen Diane Fro holtz heeft Chris Evert toch beslag gelegd op de hoofdprijs V| si 75.000 dollar. Dat kwam, omdat het eindtoernooi in de vorm vi o< een halve competitie werd gespeeld. te nam. Slechts enkele keren wist Piet Kivit aan zijn persoonlijke bewaker Hans Beugel te ontkomen, maar kwam vele gevallen op zijn weg doelman De Jonge van Hermes te gen. Toch wist Hermes de stand tot de laatste minuut gelijk te houden, na zelfs nog even met 12-11 voor te hebben gestaan. Bij de stand 12-12 onderschepte Blauw Wit de bal en scoorden uit een break. In een ver woede poging om nog gelijk te ko men werd er door een Hermes aan valler echter een overtreding ge maakt, waardoor Blauw Wit de stand zelfs naar 14-12 kon tillen tot groot genoegen van het talrijke publiek. Scores Hennes: Jan Coster 2, Arie Potuyt 1, Bert Brouwer 6, en Hans Beugel 3. Blauw Wit: Peter Verjans 3, Huub Dohmen 2, Rene Kivit 3, Leo Kivit 4 en Wim Goossens 2. EREDIVISIE HEREN: De Gazellen-Sittardla 18-20. AHC 'Si-Hercules 13-14, E en O-PSV 12-21, M Swift-Swilt Arnhem 15-10. Blauw Wlt-Hermes 14-12. Evert won na dat slechte begin haar overige twee partijen voor de poule en kwalificeerde zich voor de finale, toen Fromholtz op haar beurt van Virginia Wade verloor. In de eind strijd had Billie Jean King, de win nares van de andere poule, weinig in te brengen. De 22-jarige Evert be hoefde niet eens haar topvorm te etaleren om met 6-2,6-2 te winnen en daarmee een eind te maken aan de zegereeks van King, die achttien partijen omspande. King kreeg voor de moeite 40.000 dollar. Chris Evert bekende na afloop zonder veel hoop aan het karwei te zijn begonnen. Een beklemde spier in het linker boven been had haar drie weken buiten de lijnen gehouden en ze was bang haar scherpte te hebben verloren. Dat bleek ook wel in de eerste partij. Allengs ging het echter beter en over de finale zei ze: „Ik voelde me gewel dig na die vrije dag. Maar ik geloof toch niet dat ik al weer in topvorm ben." Billie Jean King bezat niet de macht haar tegenstandster onder druk te houden. In de vierde game liet zij Evert terugkomen van 0-40. „Miss Ijsberg" pakte niet alleen de game, maar meteen ook de set. King hield haar service in de openingsga- me van de tweede set en moest tot de zevende game wachten op het twee de punt. Ook statistisch gezien do mineerde Evert. Op de eerste service haalde ze een percentage van 79 (te gen King 60), ze maakte zes niet geforceerde fouten op haar forehand (tegen King 16) en zeven op haar backhand (tegen King 8). In de on derlinge confrontaties heeft de hui dige Wimbledonkampioene de lei ding ten opzichte van haar voor gangster met 12-7. In vijf jaar tijd heeft Chris Evert 518 partijen ge wonnen en slechts 46 verloren. Afge zien van inkomsten uit reclame en exhibities verdiende ze in die tijd aan prijzengeld 1.5 miljoen dollar. Betty Stöve eindige in haar groep overigens als laatste en werd daar mee uitgeschakeld. Zij verloor ach tereenvolgens van Wendy Tumbell, Kerry Reid (2-6, 3-6) en Büüe Jean King (2-6, 3-6). Voor het Masterstoernooi werden voorts de halve finales gespeeld van het dubbelspel. De uitslagen: Fran- COise Durr/Virginia Wade (Fr/GB)- Linky Boshoff/Ilona Kloss (ZA) 6-0, 7-6. Helen Cawley/Joanne Russel (Austr/VS)-Martina Navratilova/ Betty Stöve (VS/Ned) 7-5, 7-6. KEULEN De Zweed Björn Borg heeft de finale herenenkelspel van het internationale tennistoernooi in Keulen gewonnen. Hij versloeg de Pool Wojtek Fibak met 2-6 7-5 6-3. De overwinning van de 21-jarige Wimbledonkampioen op Fibak was zwaarbevochten. Het duurde lang vooraleer de Zweed tegen zijn vier jaar oudere tegenstander op toeren kwam. Als eerste speler in het toer nooi slaagde Fibak, die pas was her steld van een griepaanval, er meteen in de opslag van Borg te doorbreken. De Pool, die op Wimbledon in de achtste finales tegen Borg geen kans had gekregen, greep meteen de eer ste set (6-2) en kreeg in de tweede set bij 2-2 drie kansen om de service van Borg opnieuw te doorbreken. Tot dat moment maakte de Zweed voor zijn doen opmerkelijk veel fouten. Hij sloeg tweemaal een dubbele fout en zag verscheidene diepe slagen ver uit belanden. Met moeite pakte Borg de tweede set (7-5). Toen stond niets zijn zege en de winst van 10.000 dol lar en 50 Grand Prix-punten meer in de weg. Fibak kwam conditie te kort en moest in de derde set met 3-6 capituleren. „Het was te merken dat ik last van griep had gehad," aldus Fibak. „Ik voelde me nogal slapjes in de derde set. Normaal gesproken had ik een dag rust nodig na mijn overwinning op Mottram in de halve door Koos Hamer AMSTERDAM De grote verrassing in de competitie voor de eredivisie volleybal was de 3-2 nederlaag die de VC Heerlen, landskampioen bij de dames, leed tegen Orion. De Doetinchem- se ploeg werd daardoor bij de dames de enige ploeg die nog geen puntenverlies leed. Mede schuldig daaraan was Corbulo dat het thuisspelende Energo het eerste verlies bezorgde. De overwin ning van Orion maakt de strijd in de damesdivisie nu volkomen open. „Het gekke was", aldus trainer- tioneerde. Bovendien gingen we in coach Bouke Hellinga van Orion, die periode veel meer door het mid- „dat we na de eerste set. die we met den aanvallen". 16-14 wonnen, dachten van: dat WOrdt tenminste geen afgang. Door TEL AVIV - In de voorronde voor de Europa hooft hot Am. die gedachte zakte de ploeg in de tweede en derde set dan ook weg. De Heerlense ploeg hanteerde toen een zeer sterke serve. Onze pass was toen zeer slecht. Het gevolg was dat de aanval er niet uitkwam. Vooral ook. omdat VC Heerlen ploeg op dat mo ment een zeer sterk buitenblok had, zodat we er niet doorkwamen". De kentering in de zeer boeiende strijd kwam in de vierde set, toen de landskampioenen via 5-15 en 6-15 een 1-2 voorsprong hadden geno men. De Orion-ploeg begon die vier de speelperiode sterk en kwam zelfs met 12-1 voor. „Dat kwam voorna melijk omdat we een paar plaatsen doorgedraaid waren", aldus Hellin ga. „Onze tegenstander had dat blijkbaar niet door. Het had wel tot gevolg, dat ons blok veel beter func- Cup voor volleybal bekerhouders heeft het Am- stelveense AMVJ gisteravond in Tel Aviv met 1- 3 gewonnen van de Israëlische bekerhouder Ha poel Ramat Avlv. De setstanden waren 11-15, 7-15. 15-12 en 15-17. In de twee eerste sets was de Nederlandse ploeg duidelijk de sterkste. Vooral Martin de Groot en Wim Hoe boer stelden de Israëlische bekerhou ders voor te veel problemen. Het begin van de tweede set was verreweg het beste deel voor de Amstelveners In die periode wem een 0-11 voor- finales. Maar ja, dat ging nu een: niet." Er waren 6.000 toeschouwers bijj finalepartij. In totaal trok het t nistoernooi 28.000 toeschouw Daardoor werd een winst geit van ongeveer 80.000 gulden. De Zuidafrikaanse specialisten I Hewitt en Frew McMillan wonnen finale herendubbelspel. Zij versl gen de Amerikanen Sherwood S ward en Fred Mcnair met 6-3 7-5 PARIJS De Italiaan Corrado razzutti heeft de finale herenenl spel van het internationale tem toernooi in Parijs gewonnen. Hij sloeg de Amerikaan Brian Gottfi in vijf sets: 7-6 7-6 6-7 3-6 6-4. De enkelspelfinale nam vier en half uur in beslag. Barrazzutti k als winnaar 8750 dollar incassei Bovendien bewees hij dat zijn ot winning van twee maanden gel» tijdens het toernooi om de Oj Amerikaanse kampioenschappen Forest Hills op Gottfried geen toe was. Gottfried en de Mexicaan Raul mirez zegevierden in de finale hei dubbelspel met 6-2 6-0 over de A rikaan Jeff Borowiak en de Brit J Taylor. Het is de vijfde maal dat duo Gottfried/Ramirez dit jaar Grand Prix-toernooi wint. STOCKHOLM Elly Vessies- pel.'heeft zondag in Stockholm finale damésenkelspel bereikt een internationaal tennistoerni In de halve finalès won.de Bev wijkse met 6-2. 6-1 van de Zwee Eva Ekblom. Elly Vessies moet i in de eindstrijd opnemen tegeni Zweedse Nina Bolim, die haar lal genote Ingrid Bentzer jnet 6-3. versloeg. v -, - i In de finale damesdubbelspel v Elly Vessies met de Zweedse „M# Wikstedt met 6-1. 6-3 van het Zwé se duo Ingrid Bentzer/Lotta Str' berg. TOKIO Vijfenvijftig mini slechts heeft Manuel Orantes n< gehad om de finale van het toen in Tokio in zijn voordeel te besli ten. Hij versloeg voor 9100 toesc! wers de Australiër Kim Wi met 6-2, 6-1. De eerste prijs bedi 18.000 dollar. Warwick, die op naar de finale achtereenvolgens b gewonnen van Roscoe Tanner Tim Gullikson, kreeg 9.000 doll Daar kwam nog eens 3000 dollar als zijnde zijn aandeel in de ovei ning in het dubbelspel. Kim wick en Geoff Masters wonnen di in met 6-2, 7-6 van hun landgenott Colin Dibley en Chris Kachel. Van onze hockeymedewerker DEN HAAG Voor het eerst kil de hockeycompetitie te mak"en i afgelastingen. De twee „Hólland derby's, Klein Zwitserland-AmS dam, de absolute topper, en Vi( ria-HGC werden afgelast. Omzel) van de wedstrijden werd wel ol wogen, maar het bleek niet moga omdat ook de velden van Ams) dam en HGC onbespeelbaar wan Aldus werd het een weinig indzf wekkende hockeydag, waarin Oc je Zwart de smaad van de nederlj tegen Klein Zwitserland enigs2 wegwiste door met de ongewone1 fers 5-4 Bloemendaal van de de plaats te verdringen. Kampong Tilburg bleven in de middenm de overwinningen op Laren en I tem. Groninger Studenten spe( voor de derde keer gelijk, nu te Schaerweijde, maar blijft ondera Heren Hoofdklasse: Gron Studs-Schaerw 1-1; Hattem-Tilburg 2-5; Oranje Zwart- mendaal 54; Kampong-Laren 3-2. „Dat paste ook beter in ons spelpa- troon," weet de Doetinchemse trai ner „We proberen dit seizoen het spel mede te baseren op de snelheid die Je ook bij de herenteams ziet. Dat geeft de meisjes veel meer spel vreugde." Al met al leverde dat ook een veel boeiender wedstrijd op. omdat ook de Limburgse ploeg deze speelwijze Zdumozijk (Tilburg) smasht keihard, maar Corbulo-speler Bron- gers verzint er, zij het met pijn, een antwoord op. hanteert. Daar komt bij, dat de vol gelingen van de Heerlense trainer- coach Ger Spijkers verdedigend be hoorlijk tevoorschijn komen. „Je moet de bal er echt wel behoorlijk hard inslaan wil je succes hebben", zegt Hellinga. „Met taktische ballen bereik je niets. Bovendien hadden we vanaf de vierde set het enorme geluk dat onze ploeg geen zwakke plekken telde. Zo stond de amper 16- jarige Jacqueline Schimmel een bere partij te spelverdelen". Met name de internationale Loekie en Margo Raterink werden daardoor zo gemotiveerd, dat ze ook niets meer fout deden. De weer van stal gehaalde Iet Lindeman en José Bre mer bleven daar niet bij achter. Het verwonderde dan ook niemand in de overvolle Doetinchemse sporthal Rozengaarde dat Orion die set met 15-7 pakte en daarmee op 2-2 kwam. De vijfde bracht voor Orion een ab soluut hoogtepunt. Met opnieuw Jacqueline Schimmel en Loekie Ra terink in de hoofdrollen werd de VC Heerlen in die speelperiode met 15-0 gepakt. „Dat ging overigens allesbe halve gemakkelijk" vond Hellinga. „Er waren in die set enorm veel ser vewisselingen. Opvallend vond ik de zeer sportieve wijze waarop de Lim burgse ploeg de nederlaag opname Ze kwamen ons meteen feliciteren. Dat deed ons toch wel wat. Want vergeet niet dat die ploeg Truus Gie- len, Marga Willemsen en Henny Mor- sink toch enorm sterk speelt". Heren: VC Tilburg-Corbulo 3-2 (15-11,15-11.6-15. 7-15. 16-14». Lycurgus-Zaan 69 :-3 (6-15. 8-15. 11- 15). Om-Blokkeer 1-3 <11-15. 17-15. 7-15. 8-15). WC-Geldrop VC 3-1 (15-11. 15-12. 5-15. 15-9), Were Dl-Orawi 1-3 (6-15. 6-15. 16-14. 2-15). Blokkeer 3-6. Orawi 3-6. AMVJ 24. AMVJ RLVC 24. Zaan'69 34. Were Dl 34. WC 3-2. VC Tilburg 3-2. Lycurgus 3-2. Geldrop VC 3-0. Orion 3-0. Corbulo 3-0. Dames: Energo-Corbulo 2-3 (4-15.10-15.15-12.15- 10. 12-15). Valbovol-AMVJ 1-3 (8-15. 12-15, 15-0. 13-15). SFC-Dynamo 1-3 (9-15. 10-15. 15-7, 12-151. Orion-VC Heerlen 3-2 (16-14. 5-15. 6-15. 15-7. 15- 0). Longa'59-UVC 2-3 (12-15, 10-15. 15-11. 15-12, 12-15). DVC-Orawi 3-1 (15-9. 6-15. 15-1. 15-» VC Heerlen 5-8. Orion 3-6, Corbulo 4-6. DVC 34. Energo 34, Dynamo 34. Orawi 3-2. SFC 3-2. UVC 3-2. AMVJ 4-2, Valbovol 3-0, Longa '54 3-0. HCKZ Amsterdam Oranje Zwart Bloemendaal HGC Kampong Tilburg Laren Schaerweyde Hattem Victoria Gron. Stud. 9 7 1 1 15 9 6 2 1 14 10 6 1 3 13 10 5 2 '3 12 9 5 1 3 11 10 5 1 4 11 10 5 1 4 11 10 2 4 4 8 10 2 4 4 8 10 2 2 6 6 9 12 6 4 10 0 3 7 3 Dames Eerste klasse: Zuiden: Rapidity-Vei 2; EMHC-'s Hertogenbosch 3-0; 'Jden-HTI 3; Oranje Zwart-Were Dl 3-1; Oosten: 1 Arnhem 1-0; Union-Apeldoorn 1-1; Nijmi Epe 5-1; Upwatd-PW 4-2. Noorden: GCHC rungen 1-2; HMC-Emmen 2-1; Leeuwa GHB8 0-3 TENNIS Het Nederlandse jeug< heelt In Oeldrop een wedstrijd lege Belgische Junioren met 14-2 gewonnen ATLETIEK 8 Henk Mentink heeft omgeving rond de Grebbeberg een vel over 8300 meter gewonnen. Hij leg afstand ailn 26 minuten en 39.3 seco Op zeven seconden eindigde Ton U hold. Bij de dames won Tineke Kluft ATLETIEK De Plantsoenenloop Noorderplantsoen van Gromngen is nen door Chris Semplonius. Hij finish' een halve minuut voorsprong op zijn concurrent Pleter de Vos in een tijd minuten en 25 seconden. ATLETIEK 8 Hans Spitse uit Ove heeft de twaalfde Veluwecross op z'n gebracht In de slotfase achterhaalde twee koplopers Ide Kooistra en Bert Haan en finishte met een voorspron dertien seconden op Kooistra en een op De Haan ZWEMMEN - Een jongensploeg vi Bussumse De Otters heeft in het zw( De Blezen in Laren (25-meterbadi een nationaal adspirantenrecord gezwfl op de 4x100 meter wisselslag estafell Bussumse kwartet, bestaande uit van Leeuwen irugi. Berjan Col (school). Frank van Kesteren ivlin< Frans Harmsen :vnj) noteerde 4 mini 17 seconden Het oude record ston< 1971 met 4.17.4 op naam van HPC uit stede.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10