Emigratie naar Z.Afrika loopt af Vrouw (26) vermist: recherche denkt aan een misdrijf Student vermist in Hollands Diep Voor tachtig mille aan bont gestolen Bomen gaan dood door lozingen Half geld voor overvaller FAMILIEBERICHTEN J.C.J.vanderHeyden ANGSTJA OF NEEN? Trouw VRIJDAG 4 NOVEMBER 1977 TROUW/KWARTET P 14 - RHS 1«= DEN HAAG (ANP) De emigratie van Nederlanders naar Zuid-Afrika is een aHopende zaak Dat heeft een woordvoerder van het ministerie van sociale zaken waaronder het bureau emigratie valt desge vraagd gezegd. Van januari tot en met september vertrokken nog 130 Nederlanders naar Zuid-Afrika. In de overeenkomstige periode van 1976 waren dat er 465. Vorig jaar vertrokken totaal 555 Nederlanders naar Zuid-Alrika. in 1975 waren het er nog 742. Toch waren er volgens het ministe rie van buitenlandse zaken op 1 ja nuari bijna tweeduizend Nederlan ders méér in Zuid-Afrika dan een Jaar ervoor: 41.671 tegen 39 763. De oorzaak is vermoedelijk, dat dit Jaar meer Nederlanders in Zuld-Afnka zich hebben laten registeren op de ambassade en de consulaten. ROTTERDAM De vermiste Jo hanna A. Vermeulen—Venema (26) uit Rozenburg, is wellicht slachtof fer geworden van een misdrijf. De Rotterdamse recherche houdt daar ernstig rekening mee. De vrouw wordt sinds vrijdagmid dag 21 oktober vermist Ze verliet toen het huis van haar ouders in de Rotterdamse wijk Pendrecht en zou met haar bromfiets naar Naar huis in Rozenburg gaan. Maar ze is daar nooit aangekomen. Tien dagen later werd de brommer, waarvan het slot was geforceerd, gevonden In Rotter dam-zuid. in een straat die niet op de route ligt die Johanna placht te nemen als ze naar huis reed. Het echtpaar Vermeulen-Venema heeft twee jonge kinderen. Ook in Schiedam wordt een persoon vermist. Het is de 64-jarige musicus Abraham Cornells Pak De man ver liet op 19 augustus van dit Jaar zijn woning voor een vakantie van vier weken in Denemarken. Op grond van diverse gegevens trekt de politie deze vakantiereis ernstig in twijfeL De man zou in gezelschap zijn van een Gronings echtpaar waarvan al leen de namen Marion en Rien be kend zijn. DRIMMELEN - De Utrechtse stu dent J. Tidemann moet bijna zeker als verdronken worden beschouwd. De rijkspolitie houdt daar rekening mee De 22-jange jongeman is be trokken geweest bij een aanvaring in het Hollands Diep. Met een vriend en een vnendin voer hij in een zeil boot. die echter werd overvaren door een motortankschip. Samen met zijn vriend sprong Tidemann te water, om zwemmend de wal te be reiken. Dat lukte de vriend wel. maar de heer Tidemann werd niet meer gezien. Het meisje kon later van het zwaar gehavende Jacht wor den gehaald. BARNEVELD (ANP) Bij een mo dehuis in Bameveld is voor 80.000 gulden aan suéde- en bontjassen ge stolen. Uit een kantoor werd boven dien zevenhonderd gulden ont vreemd. De daders kwamen in de winkel nadat zij een raam en twee deuren hadden geforceerd. Uit spo ren viel al te leiden dat men met een zware bestelwagen via een tuin tot aan de achterzijde van het mode huis is gereden. De winkel was niet beveiligd. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN - De Stichting Mi lieu Federatie in Groningen heeft bezwaar gemaakt tegen lozingen door Silenka B V te Hoogezand. een dochter van Akzo en het Ameri kaanse bedrijf Pittsburg Volgens de federatie moet het afgeven van een nieuwe vergunning worden gewei gerd omdat er teveel gasvormige fluoriden worden geloosd De aan vraag van Silenka omvat vijftien kilogram per uur. In de buurt van Silenka is een opmerkelijk groot aantal bomen dood gegaan. De mi lieufederatie vreest gevolgen voor de gezondheid van mensen Voorge steld wordt om over te gaan op een nieuw Amerikaans zuiveringssys teem voor fluoride en fijn stof. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Een overvaller op de Dam in Amsterdam moest woensdagavond genoegen nemen met half geld. toen hij vla de beken de wisseltruc een voorbijganger eni ge bankbiljetten afhandig wilde maken. De onbekende man vroeg de voor bijganger of hij vijfentwintig gulden kon wisselen Toen deze een aantal bankbiljetten tevoorschijn haalde, probeerde de overvaller die uit zijn handen te grissen De eigenaar hield zijn geld echter goed vast. zodat de biljetten scheurden. De overvaller is er toen vandoor gegaan met drie halve biljetten van 10. 25 en 100 gulden. DANKBETUIGING Op voor ons diep ontroerende wijze mochten wij zeer veel bewijzen van belangstelling en medeleven ontvan gen na het plotseling overlijden en bij de begrafenis van mijn geliefde man en onze zeer zorgzame vader Johan Schut Hierbij werden zijn vriendschap, sympathie en collegia liteit dankbaar herdacht Daar het ons niet mogelijk is ieder persoonlijk hiervoor dank te zeggen, betuigen wij U langs deze weg onze oprechte dank. Moge hij in gedachte bij U voortleven, zoals hij dat bij ons zal blijven doen A. Schut-van den Bos Jaap en Elly Franny en Dick Jil en Margaret Carla Naaldwijk, november 1977 VGravenzandseweg 117 kunnen van maandag lol en me! vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Daar het ons onmogelijk is allen persoonlijk te bedan ken voor de vele blijken van medeleven, zowel per soonlijk als schriftelijk ont vangen tijdens het verblijf in het ziekenhuis en na het overlijden van mijn lieve man. pleegvader en opa Bouwe Klinker betuigen wij onze oprechte dank. Zevenhuizen nov. 1977 J. Klinker-SIofstra Marten-Giely en kinderen In plaats van kaarten Daar het ons wegens de enorme belangstelling haast niet mogelijk is om een ieder persoonlijk te bedanken willen wij langs deze weg onze oprechte dank betuigen voor uw belangstelling en uw medeleven ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder en oma Jo van G ijzen-de Knegt Uit aller naam: C. van Gijzen Heenvliet, november 1977 Kerkweg 20. In vol vertrouwen op Zijn Heer cn Heiland is van ons heengegaan mijn onvergetelijke man, onze lieve vader en opa Lourens Louws op de leeftijd van 63 jaar. „Vader in Uw handen beveel ik mijn gees' Rotterdam. M. Louws-Be ze mer Emmen: Gerrie en Bob Jeroen Maaike Krimpen a.d. IJssel. Els en Gert Jaco Mariétte Rotterdam: Cobi Beek (Limburg): Ineke en Aad Saskia Wendy Rotterdam 2 november 1977 Madelief straat 61c Geen bloemen en geen toespraken Mijn man en onze vader ligt opgebaard in de rouwkamer van het Zuiderziekenhuis (geen bezoek). Er zal een dienst van Woord en Gebed gehouden worden zaterdag 5 november a.s. in de Geref. Bethel Kerk Boergoensevliet 24 Rotterdam-Char- lois om 10.30 uur, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de hervormde begraafplaats „Char- lois", Charloisse Lagedijk 680 om plm. 11.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na de dienst in de zaal van de Bethel Kerk. Met verslagenheid namen we kennis van het over lijden op 2 november 1977 van ons bestuurslid L. Louws Jarenlang diende hij in grote trouw het werk van de Stichting „Welkom Jeugdwerk" te Rotterdam. In dankbaarheid gedenken wij zijn toewijding en stimulerende deelname. Wij wensen Mevr. Louws en alle nabestaanden de bemoediging van het Evangelie toe. Namens het bestuur: P. Reedijk v*. W. L. de Haan secr. Heden overleed mijn vrouw, onze moeder en grootmoeder Wilhelmina Johanna Hendrika Loran- Visscr, op de leeftijd van 79 jaar Leusden-C H S Loran Arnhem Th. M. Loran J. L. Loran-Zijderveld Wapenveld M. G. Sikkens-Lorar D. J Sikkens en kleinkinderen Leusden-Centrum. 3 novembe- 197" Asschatterweg 18A Correspondentie adres Middelgraafpad 2. Arnhem Geen bezoek aan huis De overledene ligt opgebaard in het Uitvaartcen trum van het CVU. Langegracht 39. Amersfoort. Aldaar geen bezoek Maandag 7 november a.s is om 1130 uur de Uitvaartdienst in de Marcuskerk. Asschatterweg. Leusden-C. waarna van de kerk uit de teraarde bestelling zal plaats hebben om 12.30 uur op de Hervormde Begraafplaats te Oud-Leusden. Rectificatie In het overlijdensbericht van Tietje Zwerver is abusievelijk vermeld, dat de rouwdienst op zater dag 5 november om 2 uur zal plaatsvinden; dit moet zijn om l^uur, en wel in de Gereformeerde kerk te Tijnje. De Heere heeft tot Zich genomen mijn lieve en zorgzame man. onze vader en grootvader Dirk van Oostveen op de leeftijd van 70 jaar J. van Oostveen-Moes J. H. van Oostveen G. van Oostveen-Mastenbroek Allard, Dirk. Frederike en Gerbrand J. G. Notebaart-van Oostveen P. C. Notebaart Monique. Kristin, Annemarie en Peter J. van der Weijden-van Oostveen F. van der Weijden Ronald, Frederik en Marnix Amsterdam, 2 november 1977 Opveld 11 Geen bezoek aan huis De overledene is opgebaard in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P. C. B. u.a., Vondelstraat 101. gelegenheid tot afscheidnemen zondagmiddag van 4-5 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 7 november om 13 uur op de Nieuwe Oosterbe graafplaats aan de Kruislaan te Amsterdam. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. God nam uit onze familiekring weg onze geliefde zwager en oom Dirk van Oostveen geliefde echtgenoot van J. van Oostveen-Moes in de ouderdom van 70 jaar. Dwingeloo: A. Mulder-Moes G. Mulder Beilen: H. Moes W. R. Moes-Eising Meppel: A. Hoogeveen-Moes neven en nichten Amsterdam. Buitenveldert Opveld 2. Hiermede vervullen wij de droeve plicht kennis te geven van het overlijden van onze oud-directeur, de heer Dirk van Oostveen op de leeftijd van 70 jaar. Gedurende 50 jaar heeft hij zijn beste krachten aan onze onderneming gegeven. Hij was nauw verbonden met het bedrijf en allen, die daarin werkzaam waren. Commissarissen, directeuren en me dewerkers KAMPERT EN HELM B.V. Amsterdam, 2 november 1977 Plantage Doklaan 8-12. De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 7 november a.s. te 13 uur op de Nieuwe Oosterbe graafplaats. Kruislaan 126 te Amsterdam. Hiermede vervullen wij de droeve plicht kennis te geven van het overlijden van de heer Dirk van Oostveen op de leeftijd van 70 jaar. Vanaf de oprichting heeft hij als commissaris zich voor ons bedrijf en allen, die daarin werkzaam zijn, ingezet. Directeuren en medewerkers ROTAFORM B.V. Lelystad. 2 november 1977 Zilverstraat 2. De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 7 november a.s. te 13 uur op de Nieuwe Oosterbe graafplaats. Kruislaan 126 te Amsterdam. In plaats van kaarten Toch nog onverwacht overleed 31 oktober na een langdurig lijden, onze lieve broer, zwager, oom en huisgenoot Aleid Moene geboren 28-12-1933 Ook uit naam van zijn vrienden Apeldoorn: E. Huisman-Moene F. Huisman Frans en Elsa Eindhoven: W. Duker Rotterdam: M. S. van Wijk-Moene Zwitserland: F. L. T Moene H. R. Moene-Heideveld Nieuw Zeeland: J. N. Moene K. Moene-Davis Heiloo: W. Moene A. J Moene-Caspers Frank, Fenna en Allard Beek bij Nijmegen: C. M J. Peters Beek bij Nijmegen. 3-11-1977 Corr.adres De Hoghe Weijdt, Heiloo. Op verzoek van Aleid heeft de crematie heden in kleine kring te Arnhem plaatsgevonden. Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze oud-secretaris de heer P. Buitelaar In dankbaarheid gedenken wij alles wat hij voor onze schoolvereniging heeft gedaan. Het bestuur van de Klim-op school Maasland. 2 november 1977. Met grote verslagenheid geven wij u hierbij ken nis van het plotseling overlijden van onze direc teur de heer G. M. de Kruyff Wij verliezen in hem niet alleen een goede direc teur. maar meer nog een collega, die met het personeel altijd op een fijne collegiale wijze wist om te gaan Personeel Rabobank Ouderkerk-Krimpen Krimpen a/d IJssel 2 november 1977. Marathon 9. Met diepe verslagenheid geven wij u kennis van het overlijden op 2 november 1977 van de heer G. M. de Kruyff directeur van de Rabobank Ouderkerk-Krimpen Hij bereikte de leeftijd van 57 jaar. Gedurende 29 jaren heeft hij onze bank op zeer integere en vakkundige wijze geleid. Allen die hem goed gekend hebben zullen begrij pen wat wij in hem verliezen. Onze gedachten gaan uit naar zijn echtgenote, kinderen en kleinkind. Bestuur en Raad van Toezicht van de Rabobank Ouderkerk-Krimpen fn verband met het overlijden van onze directeur zullen alle kantoren op maandag 7 november 1977 de gehele dag gesloten zijn. Rabobank Ouderkerk-Krimpen kantoor: Marathon 9, Krimpen a/d IJssel kantoor: Raadhuisplein 103, Krimpen a/d IJssel kantoor: Abelenlaan 6, Ouderkerk a/d IJssel Ps. 6 9b en 10. Want de Here heeft mijn wenen gehoord; de Here heeft mijn smeking gehoord. Na enkele weken in het Zonnehuis te Amstelveen verpleging en jaren in „De Kimme" te Amsterdam goed verzorgd te zijn geweest, is de 28e oktober overleden, onze broer Kornelis Oezer geb. 16-2-1891 te Ulrum weduwnaar van F. Niewijk Dinteloord; J. Duine-Oezer H. Duine Met zijn kinderen hebben wij hem te Amsterdam ter aarde besteld. Dinteloord bejaardencomplex 17 ..en zij hebben hun gewaden gewassen en die wit gemaakt in het bloed des Lams. Daarom zijn zij voor de troon van God en zij vereren Hem dag en nacht in Zijn tempel". Openbaringen 7, vers 14 en 15 In de zekerheid van dit geloof is door de HERE tot Zich genomen mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en grootvader Johan Gerrit van Bentum op de leeftijd van 57 jaar. Capelle a/d IJssel: A. v. Bentum-Dekker Marieke Mekking-v. Bentum Gerrard Mekking Mascha en Niels Capelle a/d IJssel: Frans Piet en Karla Wageningen: Maarten en Diny Capelle a/d IJssel, 1 november 1977 Merellaan 190 Geen bloemen Geen toespraken De dienst van Woord en Gebed, geleid door de weleerwaarde heer Ds. W. Kok, zal gehouden worden D. V. maandag 7 november om 10 uur in de Immanuëlkerk, Fresiastraat, waarna de begra fenis zal plaatshebben om circa 13.30 uur op de Nieuwe begraafplaats aan de Epeweg te Nun- speet Gelegenheid tot condoleren, na afloop van de dienst en in de kapel van de begraafplaats na afloop van de begrafenis. De kerkeraad van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Rotterdam-Oost/Capelle a/d IJssel maakt bekend, dat de Heere tot Zich heeft geno men. onze ambtsbroeder Johan Gerrit van Bentum op de leeftijd van 57 jaar. Hoewel hij onze gemeente slechts kort als ouder ling heeft mogen dienen, danken wij God voor het vele dat Hij ons in hem heeft gegeven. Geve de Heere zijn vrouw en kinderen in deze zekerheid te leven. „Want gelijk het lijden van Christus over vloedig is in ons. alzo is ook door Christus onze vertroosting overvloedig." 2 Co^ 1 vers 5 Namens de kerkeraad: ds. W. Kok. praeses H. Roffel, w.n.d. scriba Capelle a/d IJssel, 1 november 1977. Na een langdurige ziekte is van ons heengegaan de heer J. G. van Bentum in leven docent aardrijkskunde aan onze school. Hij wist zich geborgen in de liefde van Christus. Namens bestuur, personeel en leer lingen van de Chr. S-G. Groen van Prinsterer A. Meerman, voorzitter Vlaardingen. 1 november 1977. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kort ziekbed onze innig geliefde, zorgzame moe der. schoonmoeder, grootmoeder en overgroot- moeder, onze beminde zuster, schoonzuster en tante Neeltje Molenaar weduwe van Johannes Aalbers Zij mocht de leeftijd van 83 jaar beteiken. Wij treuren, doch niet als degenen, die geen hope hebbei). M. Roobol-AalbéPs H. Roobol C. Aalbers N. M. Aalbers-van der Steen H. Aalbers M. Aalbers-Hordijk J. Biesheuvel-Aalbers W. Biesheuvel W. M. Louwen-Aalbers A. Louwen E. Verhey-Aalbers B. Verhey kleinkinderen, achterkleinkinderen en verdere familie Pernis, 3 november 1977. Nieuwedijk 9. Correspondentie-adres: H. Roobol, Uiterdijk 53. Pernis. Verzoeke geen bloemen Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 7.00 tot 9.00 uur en zaterdagmiddag van 3.00 tot 5.00 uur aan het wopnhuis. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden maan dag 7 november a.s. om 11.00 üiur in de Christelijk Gereformeerde Kerk. Pastoriedijk 161, Pernis. waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Pernis omstreeks 12.15 uur. Hardenberg. 3 november 1977. Leidt deze wereld tot haar vervolma king". 30 oktober j.I. is plotseling, op 68-jarige leeftijd, overleden Pieter Simon Vogelaar J. C. VOGELAAR-WAMELINK kinderen en kleinkinderen. De begrafenis heeft in alle stilte plaatsgevonden op woensdag 2 november 1977 te Hardenberg. De raad van de Gereformeerde Kerk te Gronin gen Noord Oost ontving bericht van het overlijden van zijn emirituspredikant ds. L. P. Krijger die van 1911 tot 1935 en van 1946 tot 1949 de Heer van de kerk heeft gediend op het eiland Soemba. „Hij wijdde zijn leven aan het zendingswerk," aldus Henk Krijger in zijn boek: „De witte duiven". Voor de kerkeraad: ds. B. Scholten. praeses H. Marsman, scriba Groningen, 2 november 1977 Overzichts tentoonstelling t/m 27 november ma t/m za. 10 17 u. zo; 13 17 u wo avond 20-22 u haags gemeentemuseum Spiekers; U. kol A. M Bosshardt en Prof. ds P. E van Slaveren Muzikale medewerking o a muziekcorps en Goodwill Combo v.h. Leger des Heils, musical „Groot nieuws" door Zanggroep Silo Weekend Weteringkerk 1977 Zalerdag 5 nov. om 20.00 uur en zondag 6 november om 10.00 uur. Veluwelaan 20 (ver), v.d Maasstraat) Algehele leiding en inlichtingen Os. A. Vermaas. Tel. 020- 433677. ELKE ZATERDAG IN AOwianDtmttontêl moer OonaorOogs (to post) m ons bont ZJ/n tafccMmgen over óez* special* advenenSepagwta's TEL 020-913456 TOESTEL 794, reap. 783 en 750

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 16