Uitstel verhoging van minimumloon 'teer punt' Staat vordert zeven ton terug van 'oorlogsinvalide' .Vervoersvrijheid moet in grondwet' Noodweer boven Groot-Brittannië Extra recht voor redder Interlas FAMILIEBERICHTEN DINSDAG 1 NOVEMBER 1977 TROUW/KWARTET 8 Vervolg van pagina 1 steun aan bedrijven In nood en maatregelen voor energiebesparing, kosten 440 a 550 miljoen gulden. „De regering meent", aldus minister Boersma, „dat het totale pakket een bijdrage levert tot een verdergaande bestrijding van de werkloosheid, eery redelijke lastenverlichting en een handhaving van de koopkracht voor belangrijke groepen werknemers." Berekend la. dat de werkloosheid 15 8 20.000 mannen en vrouwen minder zal zijn dan bij het uitblijven vah die maatregelen. De koopkrachtinjectie en lastenverlichting zullen ertoe lei den. dat de doorsnee werknemer vol gend Jaar niet minder geld te beste den zal hebben. In een brief aan vakbeweging en werkgevers heeft minister Boersma gisteren het aanvullend beleid, waar mee een bedrag van 2,5 miljard gul den is gemoeid, uiteengezet Woens dag komen de dne partijen bijeen om er over te spreken Teer punt' Een der moeilijkste punten is het idee om de verhoging van het mini mumloon volgend jaar gedeeltelijk uit te stellen, met enkele maanden. Minister Boersma noemde dit giste ren „een teer punt" FNV-vooreitter Wim Kok heeft zich eerder al zeer kritisch uitgelaten over zo'n „uit schuifoperatie". Volgens de regering moet een deel van de verhoging pas op 1 juli van het volgend jaar betaald worden. Om te voorkomen dat de „rechten van de minimumloner" op „eenzijdi ge en onbillijke wijze" worden aan gepakt wil de regering de premies voor de arbeidsongeschiktheidsweg verlagen. Volgens Boersma kan op die manier het nadelig effect van de „uitschuifoperatie" worden opge vangen. Ook voor de werkgevers zit er verla ging van premielasten in het vat. De overheid zal een bedrag van 870 mil joen gulden aan loonkostensubsidies uittrekken, waardoor ook de werkge vers op een lagere WAO-premie uit komen. De regering is er bij de plannenma kerij van uit gegaan, dat er volgend jaar geen werkelijke loonsverbete ring zal zijn voor de modale werkne mer Er wordt slechts gerekend op prijscompensatie en op een wei heel kleine post incidenteel loon (promo ties. bijzondere afspraken te maken over dat loon. „Een krachtige be heersing van de incidentele loonont wikkeling" is naar de mening van de regering absoluut noodzakelijk Daarnaast pleit de regering in de brief voor afspraken over een „bo vengrens" in de prijscompensatie. Vleesmakers in arrest NIEUW-VENNEP De 43-jarige T. uit Nieuw Vennep en de 76-jarige K. uit Amsterdam zijn gisteren door de politie aangehouden, omdat zij een clandestiene vleesverwerkingsfa- brtek hadden in een schuur in Nieuw Vennep. De machines zijn in beslag genomen. De vleeswaren waren be stemd voor de handel. Op het mo ment dat de politie binnenkwam was de vleesfabriek in werking. Dat is schrijft minister Boersma ook van belang voor het welsla gen van het regeringsplan om werk nemers. die niet onder een cao val len. tot loonmatiging te brengen. De afspraken, die werkgevers en vakbe weging maken, zullen dan door de regering „vertaald" worden voor niet cao-werknemers. Aan een wet sontwerp hiertoe wordt hard gewerkt. Het zit de regering dwars, dat het uitgestippelde aanvullende beleid van hogere inkomensgroepen een groter offer vraagt dan van de hoog ste. De werknemer met een inkomen van circa 55.000 gulden gaat er bijna anderhalf procent op achteruit, ter wijl de werknemer met het dubbele inkomen z'n koopkracht slechts een dik procent ziet dalen. Daarom vraagt de regering vakbeweging en werkgevers „ernstig te onderzoe ken" of daar iets aan te doen is door de prijscompensatie voor hogere in komens in te perken. Minister Boersma wijst er in zijn brief op. dat er geen reden is om de toch al sombere vooruitzichten voor de Nederlandse economie te herzien. Met name van de zijde van de werkgevers is het verwijt geko men. dat de overheid al te optimis tisch tegen de economische ontwik kelingen aankijkt. Boersma deelt die mening niet. maar erkent dat met name de geraamde export „wel aan de hoge kant is". De export ontwikkelt zich nog steeds zeer zwak, en de produktie in een aantal bedrijfstakken loopt vast. „Meeval lers zijn niet te verwachten", meent Boersma, „anderzijds moet wel met tegenvallers rekening gehouden worden". FNV-voorzitter Wim Kok (rechts) en Wim Spit gaven gisteren hun mening over het regeringsbeleid Op de laatse voorstellen van de regering hadden ze nog geen commentaar. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Prof. Ir. Volmuller. hoogleraar wegenbouw en verkeers kunde aan de TH in Delft, wil vrij heid van vervoer opgenomen zien in de grondwet. In een vraaggesprek met het blad Essobron zegt hij. dat de in de grondwet gewaarborgde vrijheid van vereniging en vergadering niet tot hun recht komen als er niet tevens een vrijheid van zich ver plaatsen bestaat. Net als (bijvoorbeeld) de drinkwa ter- en elektriciteitsvoorziening wil hij het vervoer uit politiek vaarwa ter halen omdat hij verkeersproble men niet als politieke vraagstukken ziet. Volgens de hoogleraar zouden politi ci zich niet met de opdrachten aan de verkeerstechnici moeten bemoei en. „Het gaat hier immers om een specifiek vakgebied, waarvoor ge specialiseerde kennis nodig is." De „planning engineers" zouden het. volgens hem. samen met sociaal economen en ecologen moeten doen. De bestuurders zouden alleen de externe randvoorwaarden als ruimtegebrek, milieu en kosten moeten opstellen. LONDEN (Reuter) Als gevolg van een zwaar noodweer dat zich zondag boven verscheidene delen van Groot-Brittannië heeft ontlast, is bij Wamphray in Schotland een spoor brug in de voornaamste lijn Londen- Glasgow zwaar beschadigd. Volgens de spoorwegen zal het herstel zeker twee dagen vergen. Van een onzer verslaggevers ZUTPHEN De Staat der nederlan- den wil van de 57-jarige „oorlogsin valide" H. G. L. uit het Gelderse Hengelo 708.000 gulden terugvor deren. SOEST De redder van het in ernstige liquiditeitsmoeilijkheden verkerende bedrijf Interlas. Focus Veilig te Middelburg, krijgt volgend jaar preferente winstdelende aande len Interlas. die zullen worden uitge geven zodra de aandeelhouders een desbetreffende statutenwijziging hebben aangenomen. Op 24 augus tus maakte Interlas bekend 2 min nominaal nieuwe aandelen onder hands te hebben geplaatst bij, naar zeer recent werd bekendgemaakt, Focus Veilig. Directie en commissa rissen zullen zich voor de volle hon derd procent achter de statutenwij ziging stellen. Focus Veilig heeft zich bereid verklaard In de desbe treffende vergadering voor haar pakket van 2 min aandelen geen stem uit te brengen. Op een buitengewone aandeelhou dersvergadering werd meegedeeld dat de Noordelijke Ontwikkelings Maatschappij (LNOM) zich aanvan kelijk had bereidverklaard 1,5 min kapitaal in Interlas te pompen. Daarna meldde Focus Veilig zich met 2 min. wat het Interlas-be- stuur aantrekkelijker vond, ook al omdat deze toezegging een zakelijke achtergrond had. De man tegen wie een civiele proce dure is aangespannen, heeft van 1973 tot 1977 het ministerie van de fensie opgelicht door plaatselijke drogisten en een groothandelaar uit Arnhem te bewegen voor hem gefin geerde rekeningen voor gekochte verbandmiddelen op te maken (in totaal voor ruim 550.000 gulden). Voorts declareerde L. nooit uitgege ven „verpleegsterskosten" van een kleine ton en verkocht hij later grote hoeveelheden van het rijk ontvan gen verbandmiddelen. L. kon de kosten voor verbandmid delen en verpleeghulp declareren omdat hij als 19-jarige dienstplichti ge in het begin van de oorlog een hersenaandoenlng had gekregen. Deze was niet door de dienst ont staan, maar zijn verblijf in dienst had de kwaal wel verergerd. Tijdens de behandeling van de straf zaak, gisteren voor de rechtbank in Zutphen, kwam aan het licht, dat door het ministerie van defensie geen enkele controle op de declara ties van L. was uitgeoefend. In vier jaar tijd had L. zovee verbandmidde len laten sturen, dat deze bij ontdek king van de zaak met twee tienton ners van het leger moesten worden afgevoerd. De officier van justitie eiste een boe te van 1500 gulden. Otterlo De 63-jarige J. F. van Zuilen uit Vlaardlngen werd in Ot terlo (bij Ede) geschept door een auto terwijl hij met zijn vrouw aan de linkerkant van de weg wandelde. Hij kwam om het leven. kunnen van maandag lot en mei vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen.mogelijk van 18.00-20.00 uur. In vol vertrouwen op Je zus is door God thuis ge haald mijn lieve vrouw en onze mama Maria Magdalena Klifman geliefde echtgenote ven Piet Bonsink. op de leeftijd van 54 jaar God heeft geholpen God helpt nog God bltj/t helpen Lelystad P Bonsink Enschede Janme en Hans Kampen Anneke IJ ssel muiden Johan Lelystad: Harry Lelystad Marleen Lelystad. 28 oktober 1977 Grtenderwaard 8 De rouwdienst is be paald op woensdag 2 no vember om 10.3Q uur in het rouwcentrum „Olandhorst". Oostrand Lelystad, waarna de begrafenis op de algeme ne begraafplaats aldaar zal plaatsvinden. Een ieder, die de overle dene de laatste eer wenst te bewijzen, wordt ver zocht tijdig In het rouw centrum aanwezig zijn. Gelegenheid tot condole ren na de begrafenis. De Heere heeft na een korte ziekte tot Zich ge nomen onze lieve zorg zame moeder, groot- en' overgrootmoeder Pieterke Tolsma-Ploegh op de gezegende leeftijd van bijna 92 jaar Sinds 28 maart 1947 we duwe van Fokke Tolsma ,,'k Zal dan gedurig bij U zijn Psalm 73:12 (ber.) Grootegast, 30 oktober 1977 Leek: I. Ligthart-ToUma A. Ligthart Grootegast L Froentjes-Tolsma D. S. Froentjes Grootegast. H. Tolsma G. Tolsma-Meerveld Grootegast: G. Tolsma G. Tolsma-Aukema Opende- F. Tolsma G. Tolsma-Baron Grootegast: G Faber-Tolsma Joh. Faber Klein- en achter kleinkinderen De rouwdienst zal wor den gehouden donder dag 3 november te 13.30 uur in de Goede Herder kerk te Grootegast. waarna de oegrafenis zal plaatsvinden te 14.00 uur. Gelegenheid om te con doleren na de begrafe nis in de Goede Herder kerk, De Gast 2. Corres pondentieadres: Hoofd- straaM63^ïrootejast. In liefde herkennen wij haar in Spreuken 3110- 31 Dankbaar dat wij haar zo lang mochten behou den. nochtans bedroefd, geven wij u kennu ran hei heengaan van mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zorgzame moeder en oma Johanna Cornelia Molenbroek geboren Steen in de ouderdom van 84 jaar. G. L. Molenbroek D. A. Molenbroek C. Molenbroek-Lako Leo Edith Erik J. C. van der Kruk-Molenbroek G. van der Kruk Hatha Sandra G L Molenbroek Jr Th. Molenbroek-Dnessen Yvonne Ronald H Molenbroek M Molenbroek ROTTERDAM. 30 oktober 19T7 Vijverweg 12 Gelegenheid tot condoleance aan het woonhuis dinsdag- en woensdagavond van 7.30-8.30 uur. De crematie zal plaatsvinden donderdag 3 novem ber om 11 uur in het crematorium Hofwijk aan de Del ft weg 230 tr v m Overschat. Vertrek vanaf het woonhuis om circa 10 30 uur. De Kerkeraad Algemene Zaken der Gereformeer de Kerk te Emmen deelt u. ook namens de ge meente met grote droefheid mee. dat in de och tend van de 31e oktober 1977 overleed onze vol ijverige predikant Willem Wiersinga geboren 21-5-1919. In al z'n bezig zijn in 's Heren wijngaard werd hij gedreven door 't onbedwingbare verlangen God te dienen samen met allen die de verschijning van Jezus Christus hebben liefgehad Dat hij nu mag staan in de ENE grote schare rond de Troon, trooste zijn vrouw en zonen - en or.s allen. G. van Wilgenburg, praeses J. ten Hoor. scriba. Diep geschokt zijn wij door het plotseling overlij den van onze voorzitter Ds W. Wiersinga Wij verliezen in hem een oprecht christen en zullen zijn altijd positieve inbreng missen en niet vergeten. Namens de centrale evangelisatie commissie Emmen e.o. C. Bastmeijer-Snijders. secretaresse Emmen. 31 oktober De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk van de wijkgemeente Emmermeer bericht met diepe ver slagenheid het plotseling overlijden van haar pre dikant W. Wiersinga die gedurende bijna 19 jaar in onze wijkgemeente tot de laatste dag van zijn leven in woord en gebed zich met grote toewijding in dienst heeft gesteld van zijn Heer Wij bidden dat de Heer zijn vrouw en kinderen de kracht mag geven om dit grote verlies te dragen. Namens de Kerkeraad en wijkgemeente Emmermeer. J. Schoking, voorz. P. Tiersma, scriba Emmen, 31 oktober 1977 „Zie Ik maak alle dingen nieuw" Heden heeft het de Heere behaagd tot Zich te nemen mijn geliefde man onze zorgzame vader, schoonvader en lieve opa, mijn dierbare zoon Pieter van der Salm echtgenoot van Hendrika Brussé op de leeftijd van 59 jaar 's-Gravenhage: H. van der Salm-Brussé Leusden: Anton en Janny Simone, Marjolein Naaldwijk: Janny en Kees Dennis 's-Gravenhage: Ine Yvonne Pijnacker D. S. van der Salm-Krul 's-Gravenhage. 29 oktober 1977 Hogezijde 99 Geen bezoek aan huis. geen bloemen De overledene is opgebaard in het Rouwcentrum ,.'t Statenhuys" Statenlaan 78. Bezoek en gelegen heid tot condoleren dinsdag 1 november van 19.00 uur-20.00 uur. De rouwdienst, welke zal worden voorgegaan door Ds. A de Bruin, zal gehouden worden in de Salvatorkerk. Vrederustlaan. woensdag 2 novem ber om 11.30 uur waarna de begrafenis zal plaats vinden op de algemene begraafplaats Westduin, Ockenburghstraat te Loosduinen omstreeks 12.30 Pslam 121 vers 1 en 2 oude berijming Op de dag des Heeren, door zijn Heiland thuis gehaald, mijn innig geliefde zorgvolle man, onze lieve vader, grootvader en overgrootvader Jacobus Brunt echtgenoot van Gijsbertha van Dommelen in de leeftijd van ruim 81 jaar. Purmerend, 30 oktober 1977 Joh. Naberstraat 23 Purmerend: G. Brunt-van Dommelen Z.O. Beemster: H. Brunt H. Brunt-van Veen Purmerend: G Lagerburg-Brunt A. Lagerburg klein- en achterkleinkinderen Onze dierbare overledene is opgebaard in de aula van de Uitvaartverzorging Purmerend. Populie- renstraat achter het Stadsziekenhuis, alwaar gele genheid is tot condoleren, dinsdag 1 november a s. van 19.30 tot 20 uur De rouwdienst, geleid door drs W. C. Moerdijk, zal worden gehouden donderdag 3 nov. a.s. om 14 uur in het Jeugdgebouw van de Chr. Geref. Kerk aan de Koogsingel te Purmerend. waarna de teraarde bestelling zal plaatsvinden op de begraafplaats aan de Purmerweg aldaar om 14.45 uur. Thuis geen bezoek. Enige en algemene kennisgeving Soli Deo Gloria! Getuigende van de Verlosser is in vrede ontslapen mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder en oma Cornelia Agatha t Verhoorn-van Dokkum in de leeftijd van 66 jaar. Hazerswoude: A. Verhoorn Calgary-Canada: N. A. Smit-Verhoorn P. W. Smit Diamond Bar-Californië: W. Verhoorn M. Y. Verhoorn-Moreno Venlo: G. H. Verhoorn J. J. W. Verhoorn-Sakko en kleinkinderen Hazerswoude, 31 oktober 1977 Ten Katestraat 24 Een ieder wordt uitgenodigd de dienst van Woord en Gebed bij te wonen, welke zal worden geleid door de weleerwaarde heer ds. Z. C. Versluys. Deze wordt gehouden in het bijgebouw van de Gereformeerde Kerk te Hazerswoude-dorp, Dorpsstraat 183 C op donderdagavond 3 novem ber 1977 des avonds om 8 uur waarna gelegenheid tot condoleren. De begrafenis zal. volgens de wens van de overle dene. in stilte plaatsvinden. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Geheel onverwacht is in Jezus ontslapen mijn lieve vrouw, mijn dierbare dochter en mijn enige zus Constance Carolina Faber in de leeftijd van 31 jaar W. J. M Burks J. Faber-Ras C. D. Faber en verdere familie Zaandam. 29 oktober 1977 Pro Patriastraat 5a D.V. woensdag 2 november om 14.00 uur zal in de Noorderkerk. Heijermansstraat 127 te Zaandam, de rouwdienst worden gehouden waarin zal voor gaan Ds. J. van den Brink Hierna zal de begrafe nis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Zaandam. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van bovengenoemde begraafplaats. Geen bezoek - Geen bloemen. God nam tot Zich, mijn lieve man, onze vader en opa Egbert Jan Peet echtgenoot van Cr. Janssen op de leeftijd van 58 jaar Varsseveld Ch. Peet-Janssen Kinderen en kleinkinderen Varsseveld, 31 oktober 1977 Arentzenstraat 2. De overledene is opgebaard in het verpleegtehuis „den Es." Doetinchemseweg 51 te Varsseveld. Gelegenheid tot bezoek woensdagavond a.s. van 19.00-19.30 uur. De rouwdienst zal worden gehouden donderdag 3 november a.s. om 13.00 uur in de Adventkerk te Varsseveld waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats te Varsseveld. Liever geen bloemen Enige en algemene kennisgeving Tot onze diepe droefheid is onverwacht van ons heengegaan mijn lieve man, onze vader en groot vader Pieter van Vollenhoven in de ouderdom van 79 jaar. Epse. J. G. van Vollenhoven- Stuyling de Lange Veghelc W. J. van Vollenhoven J. L. van Vollenhoven-van Ommeren Het Loo: Pieter van Vollenhoven Margriet, Prinses der Nederlanden en kleinkinderen Epse. 28 oktober 1977 „De Lepelaar" Lochemseweg 51 De teraardebestelling heeft in besloten kring plaatsgevonden. Met diepe droefheid geven wij u kennis, dal na een moedig gedragen lijden van ons is heenge gaan mijn geliefde, dappere dochter, onze lieve zuster, schoonzuster en tante Vera Son ja van Wieringen op de leeftijd van 39 jaar. Namens de familie Th. P. A. van Wieringen-Furst Amsterdam, 29 oktober 1977 Looiersgracht 281 Correspondentie-adres: Familie C. F. Frankema- van Wieringen Molenweg 6, Baarn Thuis geen bezoek Geen toespraken Gelegenheid tot afscheid nemen in een rouwka mer van de Coöperatie PC Ookmeerweg 273. Amsterdam-Osdorp dinsdag van 18.00-20.00 en woensdag van 14.30-15.30 en 18.00-20.00 uur. De crematie zal plaatshebben donderdag 3 no vember a.s. tegen 12.00 uur in het crematorium „Westgaarde", Ookmeerweg/Osdorperban, Am sterdam-Osdorp (bereikbaar met bus 23). „Wat de toekomst brengen moge, mij geleidt des Heren hand". Heden nam de Here, voor ons nog onverwacht, tot Zich onze geliefde tante en vriendin Zr. Magdalena Franc ina de Vreede Zij mocht 94 jaar worden. Uit aller naam, C. J. van Gurp-Boender 's-Gravenhage, 31 oktober 1977. Huize „Uitzicht", Daal en Bergselaan 52. Correspondentie-adres: Landréstraat 553. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den vrijdag 4 november om 14.15 uur in „Uit zicht". waarna de begrafenis zal plaatshebben op „Nieuw Eykenduynen". Kamperfoeliestraat 2a te 's-Gravenhage. Vertrek van „Uitzicht" om 14.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na de dienst of na de begrafenisplechtigheid op de begraafplaats. Want ik ben verzekerd, dat noch dood noch leven, ons zal kunnen scheiden van de liefde Gods welke is in Christus Jezus, onze Here." Door God op Zijn tijd thuis gehaald mijn lieve man, onze vader en opa Jacob Groot op 68-jarige leeftijd B. Groot-Zwijnenburg Jeany Ellen, Martine, Job Ton en Aukje Inge, Erik Marry en Martin Lisette, Ivor, Manon Loenen a/d Vecht, 30 oktober 1977 Hoefijzer 13 Een dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden op donderdag 3 november a.s., om 11.00 uur in de Geref. Kerk, Dorpsstraat 11 te Loenen a/d Vecht, waarna de begrafenis zal plaatsvinden omstreeks 11.45 uur op de Algemene Begraaf plaats te Loenen a/d Vecht Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula op de begraafplaats. Geen bloemen. „Zij is verlost, God heeft haar welgedaan" Vandaag heeft haar Heer op Zijn tijd. tot Zich genomen onze lieve zuster en vriendin Johanne Clazina Vermeulen op de leeftijd van 57 jaar. S. Vermeulen E. G. van Vendeloo Dordrecht. 28 oktober 1977 Dubbelsteijnlaan 180 De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 2 no vember a.s. om 15.00 uur op de algemene begraaf plaats te Dordrecht (ingang Nassauweg). Voorafgaande aan de begrafenis zal in de Johan- neskerk. Bosboom Toussaintstraat 67 om 14.00 uur een dienst worden gehouden waarin ds H. van den Beid zal voorgaan. Na afloop van de begrafenis is er gelegenhed tot condoleren in de ontvangkamer van de aula. De lieflijkheid van de Here onze God, zij over ons, en bevestig Gij het werk onzer handen over ons, ja, het werk onzer handen, bevestig dat Op zaterdag 29 oktober is overleden onze lieve vader en grootvader Jan Haze gehuwd geweest met Elizabeth Koosje Mouthaan op de leeftijd van 61 jaar. Nijmegen: Ottolien Huijbers-Haze Ko Huijbers Bas Wageningen, 29 oktober 1977 Industrieweg 9 Gelegenheid om de familie te condoleren dinsdag 1 november a.s. aan het woonhuis. De dankdienst zal gehouden worden op woensdag 2 november a.s. om 14.00 uur in de Bevrijdings kerk aan de Ritzema Bosweg. Om 15.00 uur zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraaf plaats te Wageningen. Ontmoeting na de begrafe nis in het kerkelijk centrum Vredehorst aan de Tarthorst. Heden bereikte ons het bericht dat van ons is heengegaan in volle vrede in haar Heer en Hei land onze geliefde moeder, schoonmoeder en oma Grietje Johanna Bosschaert-Bakker sinds 1947 weduwe van Antonie Johannes Bos- schaert op de leeftijd van 84 jaar. Utrecht 28 oktober „De Lichtkring" Eykmanlaan 72 Hij doet de storm stilstaan zodat hun golven stilzwijgen. Dan zijn zij ver blijd omdat zij gestild zijn en dat Hij hen tot de haven hunner begeerte geleid heeft. Ps. 107:29 en 30 Anthony J. Bosschaert Denise G. Bosschaert-Sawas Alison-JoAnne Anthony John

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8