Geen levering militair materieel aan Z.-Afrika Minister van der Stoel: fc) Half miljoen voor NOS gaat met 'tele-tekst' experimenteren bevolking Zimbabwe Amnesty krijgt ruim half miljoen „Europees" geld FAMILIEBERICHTEN Goed niéuws voor mensen met aambeien: pijn kalmeert, jeuk stopt Sperti zalf en zetpillen DONDERDAG 27 OKTOBER 1977 TROUW/KWARTET Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het (vrijwillige) wapenembargo tegen Zuid- Afrika ls volgens minister Van der Stoel (buitenlandse zaken) niet geschonden. Niet gebleken ls, aldus de bewindsman, dat Nederlandse bedrijven vanuit Nederland militair materieel aan Zuid-Afrika hebben geleverd. tend voor verantwoordelijkheid van het Frans-Duitse consortium. In een gisteren aan minister Van der Stoel verzonden brief hebben de Werkgroep Kairos en het Komitee Zuidelijk Afrika, mede namens een groot aantal andere organisaties, zich aangesloten bij de eis van PvdA en CDA dat door de Nederlandse regering zal worden geijverd voor een verplicht internationaal wapen embargo. Zij steunen ook de andere eisen van beide partijen, waartoe behoort dat geen medewerking wordt verleend aan transacties met Zuid-Afrika via exportkredietgaran ties, exportvergunningen voor stra tegische materialen en dergelijke. Minister Van der Stoel wijst er. in antwoord op vragen uit de Tweede Kamer over beweerde schendingen van het embargo, op dat in het bui tenland gevestigde dochteronderne mingen van Philips die leveranties aan Zuid-Afrika hebben gedaan, zelf standig opererende dochteronderne mingen zijn en dat het moederbe drijf met hun activiteiten op het gebied van de militaire produktie geen bemoeienis heeft. Bovendien zou hier geen militair materieel of know how van Nederlandse oor sprong In het geding zijn. Met betrekking tot de levering van materieel door Fokker wijst de mi nister erop dat Fokker-VFW een minderheidsbelang heeft in een bui tenlandse vliegtuigonderneming die op het terrein van de militaire pro duktie geheel zelfstandig opereert. Fokker zelf. aldus de minister, levert geen militair materieel aan Zuid- Afrika. Verder wordt gezegd dat Fokker-VFW als onderaannemer een beperkt aantal onderdelen van de airbus toelevert. De assemblage en verkoop van dit civiele vliegtuig ge schiedt volgens de minister uitslui- DEN HAAG (ANP) Het Tweede Kamerlid mevrouw Lambers (D'66) heeft de ministers Lubbers en Van der Stoel de garantie gevraagd dat geen uranium in ons land wordt ingevoerd, afkomstig uit Zuid-Afri ka. Als deze garantie niet kan wor den gegeven wil zij van beide be windslieden weten of de leveranties dan zeer snel kunnen worden beëin- digd. Mevrouw Lambers dringt er op aan, dat in de toekomst geen urani um van minder gewenste herkomst zal worden ingevoerd. DEN HAAG (ANP) De bevolking van Zimbabwe krijgt opnieuw ont wikkelingshulp van Nederland. Mi nister Pronk van ontwikkelingssa menwerking heeft via de bevrij dingsbewegingen, die onder leiding staan van Nkomo en Mugabe, een half miljoen gulden ter beschikking gesteld. Ieder van de bewegingen ontvangt een kwart miljoen. In totaal heeft Nederland vanaf 1975 7,75 miljoen gulden aan de bevol king van Zimbabwe gegeven. Vier en een half via de bevrijdingsbewe gingen, één miljoen via het Rode Kruis en de rest via andere organisa ties. De hulp heeft in het verleden vooral bestaan uit goederen als medica menten, dekens, tenten, kleding en dergelijke ten behoeve van vluchte lingen uit Zimbabwe. Uit de nu toe gezegde hulp zal in ieder geval een kleine kliniek voor vluchtelingen worden gefinancierd. HILVERSUM (ANP) De raad van beheer van de NOS wil dat er op korte termijn een aantal experimen ten begonnen wordt met „tele tekst". Dat is een systeem waarbij informatie via het televisiescherm door de kijkers kan worden opge vraagd. In Engeland wordt daarmee al geëx perimenteerd. De eerste fase van de proefnemingen, die de NOS zich voorstelt, dient ter voorbereiding van eventueel omstreeks april 1978 te beginnen praktische experimen ten op beperkte schaal. Die experi menten zullen zich geheelbinnens huis" afspelen zodat de tv-kijkers daarvan niets merken. De raad van beheer van de NOS wil spoedig inzicht hebben in de finan ciële en andere gevolgen en wil ook voorgelicht worden over de juridi sche aspecten. De proeven zullen worden genomen op aandrang van de „kabelcommissie" van de NOS die wil dat dë NOS een eigen in breng kan hebben in dat overleg over deze zaak in de Europese om roeporganisatie. Volgens de technische dienst van de NOS zijn aan de eerste fase geen extra kosten verbonden omdat men met geleende apparatuur kan wer ken en de nodige mankracht binnen LUXEMBURG (ANP) Het Euro pees parlement heeft gisteren tij dens een eerste begrotingsronde ruim 560.000 gulden uitgetrokken voor Amnesty International en an dere organisaties die strijden tegen de schending van de rechten van de mens. Het initiatief daartoe was ge nomen door Deense parlementa riërs. Het is onzeker of Amnesty International gebruik zal willen ma ken van het geld dat de negen lidsta ten van de Europese Gemeenschap ter beschikking willen stellen. Het kan zijn dat de organisatie vreest dat hiermee de onafhankelijkheid in het geding zal worden gebracht. het eigen personeel kan vind» In een rapport van de kabelcr sie „meer over tele-tekst" sti. der meer dat tele-tekst het medium is, dat de kijker op eü hem gekozen tijdstip een grot riëteit aan nieuws en andere a» informatie kan geven. Bij di teem behoeft de kijker niet te ten tot de nieuws-uitzending c ander informatief programma gint, of tot het ogenblik dat de wordt bezorgd. Tele-tekst L hem direct al dit nieuws op vraag. Christelijk Nationaal Vakverbo Utrecht, Ravellaan I, Postbus 2* kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Op 27 oktober 1937 trouwden onze ouders en groot ouders C. L. den Haan A. den Haan-de Vos Dankbaar vieren wij nu met ons allen hun 40-jarig huwelijk. Wij doen dit in familiekring, maar willen ook op deze wijze blijk geven van deze dag. Kinderen en kleinkinderen. Den Haag. 27 oktober 1977 Escamplaan 178. I.p.v. kaarten D.V. 9 november hopen onze gehefdo ouders en groot- «niders C. Harteveld S. Ph. Harteveld-Weerheim 50 jaar getrouwd te zijn. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren 11 november 1977 na 8 uur in de Rank, Kerkweg 7, Pijnacker. Pijnacker 26 oktober 1977. Wilgenweg 72. „God spreekt van Zijn genadetroon: Berust in 't offer van Mijn zoon, Hij leeft, en gij zult leven". Na een door Gods genade gezegend leven is heden in Christus ontslapen onze geliefde, zorgzame, behuwdzuster, tante en oudtante, Neeltje (Nelia) Epker in leven verloskundige te 's-Gravenhage, in de ouderdom van 76 jaar. Namens de familie, Amsterdam: Joha. M. Epker 's-Gravenhage, 25 oktober 1977. Hoefkade 1378. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Geen toe spraken. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Ziekenhuis Leyenburg, Leyweg 275. Bezoeku ren van 5-7 uur. De rouwdienst zal gehouden worden in de aula van de Algemene Begraafplaats ..Westduin". Oc- kenburghstraat. Loosduinen, zaterdag 29 oktober a.s. om 11 uur. waarna de begrafenis zal plaats vinden. Vertrek van de rouwkamer om 10.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Ik heb de Here lief, want Hij hoort mt;n stem. Psalm 116:1' Heden behaagde het de Here tot Zich te nemen onze innig geliefde moeder en oma Gerrigje Antonia Wilhelmina Boer van Simon van der Zaal, op de leeftijd van 80 jaar Oude-Wetering. P H Willems-van der Zaal C. Willems Lisae: T. van der Zaal G van der Zaal-Nicola P. H. van der Zaal M. van der Zaal-Jongejan C. S. van der Zaal H. C. van der Zaal-de Heij Utrecht: E. S. Reijngoud-van der Zaal P. Reijngoud en kleinkinderen Lisse. 25 oktober 1977 Eikenlaan 56 Correspondentieadres: Vivaldistraat 35. Lissc. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zater dag 29 oktober a.s des nam. 2.30 uur op de prot begraafplaats ..Duinhof' te Lisse, voorafgegaan door een rouwdienst in het Verenigingsgebouw der Geref. Gemeente. Crocusaenstraat 2. aanvang 1.30 uur. Gelegenheid tot condoleren op vrijdagavond 28 oktober van 7.30 tot 830 uur in bovengenoemd gebouw Geen bloemen. Heden heeft de Here tot Zich genomen mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader Herman de Jong op de leeftijd van 69 jaar. „Hetzij wij dan leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren. Rom. 14:8 IJmuiden: E. B. de Jong-Bos Marknesse: Gerben en Tjitske Herman, Johan, Mar jon Lemmer: Tjitske en Roel Emmely Sneek: Sikko en Froukje Ingrid, Richard, Ronald Alkmaar: Albert en Charlotte Christine, Elise Amsterdam: Gerard en Margreet N ijland: Clasien en Lou IJmuiden: Berber en Bouke IJmuiden, 25 oktober 1977 Kon. Wilhelmina kade 25 Aan huis geen bezoek. Geen bloemen. Vader is opgebaard in het Uitvaartcentrum aan de Eemstraat 27 te IJmuiden. Gelegenheid tot condoleren aldaar donderdag 27 oktober van 19.00-20.00 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben vrijdag 28 oktober om 15.00 uur op de begraafplaats „Wes- terveld" te Driehuis. Vertrek van huis 14.15 uur. Ik kan gaan slapen zonder zorgen, want slapend kom tk bij U thuis. Alleen bij U ben ik geborgen. Gij doet mij rusten tot de morgen en wonen in een veilig huis. Psalm 4:3 Heden werd uit onze familiekring weggenomen onze broer, zwager en oom Herman de Jong, echtgenoot van Emma Bos, hij werd 69 jaar. E. S de Jong G. J. de Jong-Schreuder Nijverdal: G. J. Hamming-Ros Doorwerth: I. Dorgelo-de Jong G. H. Roes Leiden: C. M. Karstens-de Jong W. F. Karstens Voorburg: C. G. van Egmond-de Jong D. van Egmond Leiden: E. Anes-de Jong Oegstgeest: G. de Jong F. A. de Jong-Kuypers Sidney (Austr.): L. H de Jong C. A. de Jong-van de Kloot Grand Rapids (U.S.A.): S. de Jong C. de Jong-Oomkes Leiden: J. A. Pera-de Jong W. Pera neven en nichten 25 oktober 1977. Heden nam de Here uit ons midden weg onze beste zwager en oom Herman de Jong geliefde echtgenoot van Emma Bertha Bos, hij mocht 69 jaar worden. Veenwouden: S. Bos-Wijngaarden Bols ward: A. E Oldenziel-Bos E. Oldenziel Drachten: B. J. Pasma-Bos H. Pasma neven en nichten IJmuiden, 25 oktober 1977. Onze onvergetelijke man, vader, zoon, broer, zwa ger en oom is op 54-jarige leeftijd naar zijn Hemelse Vader afgereisd. Jan Pieter van Eijsden Noord wijkerhout: C. J. van Eijsden-Breet Jan Piet, Wilna Kees Felix, Sylvia Margreet Bloemendaal: J. P. van Eijsden M. van Eijsden-Hartendorp Haarlem: M. van Til-van Eijsden S. van Til en kinderen Zwijndrecht: H. van Eijsden G. D. van Eijsden-Jonkman en kinderen Huizen (N.H.): M. Schreur-van Eijsden H. Schreur en kinderen Haarlem: C. R. Bloemers-Breet G. H Bloemers en kinderen Wassenaar: R. C. Timmer-Breet G. Timmer en dochter Australië: J W. Breet F. Breet-Knopperts en kinderen Noordwijkerhout, 26 oktober 1977 Valkenerf 13 Liever geen bloemen, maar een gift naar het Koningin Wilhelmina Fonds. De rouwdienst is bep'aald D.V. op zaterdag 29 oktober a.s. 11 uur v.m. in de Kerk van Het Zendingsgenootschap der. Evangelische Broeder gemeente, Zusterplein te Zeist, waarna de teraar debestelling op de begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond a.s. van 7.30 tot 8.30 uur in het rouwcentrum „Vliem", Jacoba van Beierenlaan 4, Sassenheim, alwaar de overledene is opgebaard. Enige en algemene kennisgeving Overwacht is op 30-jarige leeftijd overleden onze lieve zoon, broer en zwager Jack Werkman De begrafenis heeft d.d. 26 oktober in alle stilte plaatsgevonden op de Nieuwe Oosterbegraaf plaats te Amsterdam. Amsterdam: B. Werkman J. Werkman-de Ruyter Naarden: Berend Werkman jr. Rina Werkman-Postmus Noordwolde (Fr.): Hero Werkman Geke Werkman-Faber Noordwijk: Elsbeth Werkman Amsterdam: Oane Olij Hij heeft een Vriend in de Hemel. ,Mijn genade is u genoeg" In vol vertrouwen op zijn Heer en Heiland, is na een liefdevolle verpleging in het Oude en Nieuwe Gasthuis te Delft, zacht en kalm van ons heenge gaan, mijn innig geliefde man, onze lieve, zorgza me vader, opa, broer, zwager en oom Willem Bongaards op de leeftijd van bijna 71 jaar. De Lier: N. M. Bongaards-Post Schipluiden: M. van den Bos-Bongaards W. van den Bos De Lier: E. van Loenen-Bongaards M. van Loenen Naaldwijk: F. A. H. Scheffers-Bongaards C. Scheffers De Lier: A. Bongaards M. W. Bongaards-Keyzer C. Bongaards kleinkinderen en verdere familie De Lier, 25 oktober 1977. Lierweg 3. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren: donderdag 27 okto ber a.s. in gebouw „Het Anker", W. J. Baron van Ghentplein te De Lier, van 19.00 tot 20.30 uur. De rouwdienst wordt gehouden, vrijdag 28 okto ber a.s. in gebouw „Het Anker", aanvang van de dienst om 13.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Alg. Begr. plaats te De Lier, om ca. 14.15 uur. Enige en algemene kennisgeving Hiermede geven wij u kennis dat in volle vrede is ontslapen onze lieve zorgzame moeder, oma, zus ter en tante Petronella van Eik in de ouderdom van 80 jaar. Den Haag: P. van Eik L. van Eik-van den Berg Petra Delft: Astrid en Pieter en familie. Leiderdorp, 25 oktober 1977. Langedijkdreef 120. Correspondentie-adres: P. van Eik, Norgstraat 149, Den Haag. Moeder is opgebaard in de rouwkamer van het St Elisabeth Ziekenhuis. Gelegenheid tot rouwbezoek vrijdagmiddag a.s. van 3 tot 3.30 uur en na afloop van de ter aarde- bestelling in de ontvangkamer van de begraaf plaats. De rouwdienst in de aula van de algemene be graafplaats aan de Hoogmadeseweg te Leider dorp is bepaald op zaterdag 29 oktober a.s. om 11 uur v.m., waarna de ter aardebestelling zal plaats vinden. Algemene kennisgeving De Heer is mijn Herder, mij ontbreekt niets; Hij doet mij nederliggen in grazige weiden; Hij voert mij aan rustige wateren; Hij verkwikt mijn ziel Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze dierbare vader en groot vader Johannes Marinus Voorhoeve op de leeftijd van 79 jaar. Amsterdam, H. S. L. Voorhoeve-Heij Amsterdam, J. M. Voorhoeve Chr. Voorhoeve-Bakker Let en Hans Vreeland, J. N. W. Voorhoeve M. A. Voorhoeve-Oldeman Anke, Anne-Marie, Driekje en Job San José, Californië, G. Voorhoeve C. R. L. Voorhoeve-Journiac Marc en Belinda Veghel, Ph. K. W. Voorhoeve F. H. Voorhoeve-Otsen Erik Las Cruces, Nw. Mexico, S. A. L. Sloman-Voorhoeve J. Sloman Amsterdam, M. L. F. M. Koers-Voorhoeve F. H. Koers Sophie en Jakob Amsterdam, H. S. L. Voorhoeve Amsterdam, 26 oktober 1977 Middenweg 231 Gelegenheid tot condoleantie-bezoek vrijdag avond 28 oktober van 7-8 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereni ging P.C.B. u.a., Vondelstraat 101. De rouwdienst zal worden gehouden maandag 31 oktober om 12.30 uur in de Emmakerk, Midden weg hoek Hugo de Vrieslaan, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden om 13.30 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats, Kruislaan. Vertrek van de Emmakerk ongeveer 13.15 uur. Namens het College van Bestuur der Vrije Uni versiteit geven wij met droefheid kennis van het overlijden van de heer A. ten Have medewerker bij de Hortus Botanicus op de leeftijd van 41 jaar. In dankbare herinnering blijft de wijze waarop hij zich gedurende 13 jaar voor onze universiteit heeft ingezet. Amsterdam, 25 oktober 1977 De Boelelaan 1105 K. van Nes, voorzitter H. Hoogenkamp, secretaris. Met groot leedwezen vernamen wij dat plotseling is overleden de heer C. P. Kijkuit in leven oud hoofd der Julianaschool. Wij denken aan hem terug als aan een man die met grote inzet het Christelijk Onderwijs wilde dienen. Onze gedachten en gebeden zijn met zijn vrouw en kinderen. Het bestuur van C.N.S. en het personeel van de Juliana school. Heden heeft de Heere tot Zich genomen oni Jl' zwager en oom, de heer Jan van den Berg weduwnaar van G. Maring oud-hoofd van de Prins Beatrixschool, in de ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam: Fam. van den Berg Papendrecht, 25 oktober 1977 Badhuisstraat 2 De begrafenis is bepaald op a.s. vrijdag na d rouwdienst, welke om 1.30 uur ir> de aula de algemene begraafplaats, aan de Admiraal de Ruj terweg zal aanvangen. Diegenen die hierbij aanwezig willen zijn worde verzocht om 1.15 uur aldaar te komen. Heden is van ons heenge gaan Johanna Elisabeth Nederlof geb. Bexterman in de ouderdom van 8Cjaar Assen, 26 oktober 1977. de Wijde Blik, Van Heuven Goedhart laan 4 Assen: E. de Geus-Nederlof Zuidhorn: W. C. van Dokkum- Nederlof D. J. C. P. van Dokkum Vancouver (Can.): J. A. Hoogendijk- Nederlof L. P. Hoogendijk Soestdijk: M. M. H. Schotel- Nederlof W. H. Schotel St. Catharines (Can.): H. Nederlof G. Nederlof- van den Dool en kleinkinderen De begrafenis zal plaats vinden maandag 31 okto ber om 14 uur op de be graafplaats de Boskamp te Assen. Zij die de laatste eer wensen te bewijzen, wor den om 13 uur in de Wij de Blik verwacht Gelegenheid tot condole ren na de plechtigheid in de aula van de begraaf plaats. Het heeft God beha» na een kortstondige zi te tot Zich te nemen on lieve zorgzame man vader Jacobus Hendril Buitink op de leeftijd van 67 ji Assen: J. Buitink-Quelle Johannesburg: A. G. Buitink Assen, 25 oktober 1977 Amstelstraat 201. De rouwdienst i paald D.V. op zatei 29 oktober om 10.30 in de Openhof, Slet bloemstraat 1, Ast waarna de begrafenij plaatshebben om 11 uur op de begraafpla de Boskamp te Assen Gelegenheid tot condo ren na de plechtigheid de Openhof. Verzoeke geen bloem Enige dankbetuiging Veel dank voor uw hartelijk medeleven bij het heeng van mijn lieve en zorgzame man, onze vader en gr vader Thomas Delleman We weten ons gedragen door veler gebed. Zijn uitvaartdienst was een dienst van dank aan' Zijn geloofsverbortdenheid aan de Heer Jezus Chrt is voor ons een kracht om verder te gaan. Mede namens de kinderen en kleinkinderen: A. DELLEMAN-HONIG Groningen, oktober 1977. Er is ccn middel dat dc eigenschap heeft de hinderlijke last van aambeien te verlichten. De pijn verdwijnt en de jeuk stopt. Dat middel heet Sperti preparation H.* Spcrti preparation H is een snel, direkt en afdoend middel bij dc behandeling van aambeien. Het bevat bovendien weefsclverrueuwende bestanddelen. Last van aambeien? Gebruik Sperti en vergeet ze. Uiuluitcnd bij drogist of apotheek. ADRES VOOR portable schrijfmachines en telmachines in Rotterdam-Zuid Kantoorboekhandel FEYENOORD DE BOER-BEEN Groene Hilledijk 163 - Rotterdam-Z. Telefoon 85.63.94 Sla je slag. word lid-van het CNV' Santen sta je sterk' Bel 030-941041. t_ hrivelijk Nationaal Vakverbond l'lfrehl Ravellaan I PnVbut 2475 i

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 14