[jLonden roept :ijn man in 'retoria terug gééft nu toe dat er iets mis is in Argentinië Zuiden Libanon gweer onrustig Suarez installeert president Catalonië Nauwe samenwerking Egypte en Soedan Bonn blijft alert op wraak van de RAF w'~>> Tm Cambodja en Thailand praten over relaties Wl panningen in Zuid-Afrika nemen toe ^verwinning voor president Panama >u e "S Li. Jovanka Tito in opspraak Zweepslagen en dwangarbeid voor 21 Pakistani 'Israël heeft kernwapens' Pleidooi voor mensenrechten van Argentijnse advocaten: iDAG 25 OKTOBER 1977 BUITENLAND Trouw/Kwartet 7 fa^CAAPSTAD, LONDEN (Reuter, UPI, AP) - Terwijl de arresta- geiles van zwarten in Zuid-Afrika nog doorgaan, heeft nu ook en jroot-Brittannië zijn ambassadeur in Zuid-Afrika. sir David cott, voor overleg naar Londen teruggeroepen. PI Ingeland is hiermee het vierde land. Het protest van de zeven vormt het ara ia de Verenigde Staten, Nederland rdt n West-Duitsland, dat zijn ambas- adeur in verband met de maatrege- en tegen de anti-apartheidsorgani- aties in Zuid-Afrika, heeft terugge roepen, In Johannesburg heeft de politie gisteren zeven zwarte geeste- tijken aangehouden die een mars l in ,aar het politiebureau in de stad lielden. Zij protesteerden tegen het (rerbod van de zwarte kranten in en. ;uid-Afrlka, tegen het aan banden i daeggen van de organisaties die zich plajnzetten tegen de apartheid en tegen genje arrestatie van verschillende zwar- de Je en blanke leiders, ver le <t)e chef van de rellenpolltie in Jo- tejiannesburg, David Kriel, zei dat de Fri even zwarte geestelijken gearres- en teerd waren wegens het houden van eer en illegale optocht. Zij zijn voorlo- njiig op borgtocht vrijgelaten. lfj.( 'ANAMA (Reuter) De grote meer- lerheid van het Panamese volk A 'leeft gisteren gestemd voor het ak- coord dat president Omar Torrijos ;esloten heeft met de Amerikaanse iresident Carter over de overdracht -an het Panamakanaal. Toen 70.000 van de 800.000 potentiële 1! temmen geteld waren, bedroeg het !I?iantal voorstanders van het akkoord :mi 174.000 en het aantal tegenstanders onl88.000. De rest van de tot dan toe utgebrachte stemmen was ongeldig. 1c ïeneraal Omar Torrijos heeft de uit- ae lag van het referendum een grote iverwinning genoemd. inf< rst 'alestijnse en linkse eenheden had- len gisteren vuurcontact met recht- milities aan de zuidoostelijke 'ens met Israël. Er waren geen be- dat ook Israël aan de strijd Iptfou deelnemen. De strijd zou vooral vgaan om de stad Marjayoen die rao- w<fnenteel in rechtse handen is. De Icelevechten braken uit nadat een ver- jenwoordiger van de Libanese re aring had gepoogd een regeling tot md te brengen tussen Palestijnen rechtse milities in verband met de mgelijke legering van 1400 man van let gewone Libanese leger ter bewa- ig van de lieve vrede in het zuiden. week komt een Syrische dele- atie naar Beiroet om met de Liba- ese regering te spreken over de situ- ie in het zuiden. De legering van eregelde Libanese militairen zou de nvloed van de Palestijnen in dit 9e ebied aanzienlijk moeten terug- s (Jringen. ziVersterken -P versterken de christelijke (ïijn moslim milities nog steeds hun tsfosities. Wat aantal betreft stellen es#eide milities het geregelde Libane- leger in de schaduw. Beide partij- in bewapenen zich openlijk en wer- |en nog voortdurend nieuwe man- _ien voor hun legertjes. Afgelopen "Jondag werden 700 recruten van de militaire tak van de linkse onafhan kelijke beweging van Nasseristen beëdigd, wat gepaard ging met een parade in Tyrus. Eerder deze maand hielden de recht se christelijke „tijgers" een soortge lijke plechtigheid in Beiroet. Hun leider, de 77-jarige Camille Chamoen verklaarde toen dat de militie zou blijven groeien zolang de Palestijnse guerrillabeweging in Libanon actief zou blijven. Inmiddels wordt het Libanese leger gehergroepeerd, nadat het in de bur geroorlog uiteengevallen was. Mo menteel beschikt het over 4000 erva ren, loyale soldaten, maar het Is nog niet zo zeker van zijn zaak dat het in het zuiden openlijk tussen beide durft te komen. Bovendien zou een dergelijke actie tot een scheuring tussen christenen en moslims in het leger kunnen leiden. De parate strijdmacht van de recht- se christenen beloopt naar schatting zo'n 3000 man met de mogelijkheid om op elk gewenst moment dit getal met vele malen te vermenigvuldigen. De christelijke troepen beschikken over het algemeen over modernere wapens dan moslims en Palestijnen. Bovendien worden zij gesteund door Israël sichtbare deel van de ongenoegens die leven bij de zwarte gemeenschap tn Zuid-Afrika. die even aangeslagen leek na de harde maatregelen van de regering Vorster. Waarnemers me nen dat de spanningen in het land zeer hoog opgelopen zijn en dat het niet lang meer hoeft te duren voor dat de zwarten massaal de straat op gaan om aan hun woede uiting te geven. Afgelopen zondag arresteerde de po litie een dertigtal mensen die deelna men aan de begrafenis van een jonge zwarte uit King Williams Town. Deze was tijdens een botsing met de poli tie door kogels om het leven ge bracht. King Williams Town was in de afgelopen jaren de gedwongen verblijfplaats van de zwarte leider Steve Biko, die vorige maand in ge vangenschap stierf onder nog steeds niet opgehelderde omstandigheden. Intussen heeft het ministerie van buitenlandse zaken in Washington meegedeeld dat de Zuidafrikaanse premier John Vorster wel degelijk de Verenigde Staten formeel verzekerd had geen nucleaire wapens te gaan vervaardigen. In een vraaggesprek met een Amerikaanse televisiemaat schappij kon de premier zich daar niets van herinneren. Het ministerie zei gisteren dat het op 21 augustus formeel door Zuid-Afrika ingelicht werd dat het land niet van plan was „voor vreedzame of andere doelein den" kernexplosies tot stand te brengen. Deze verzekering, aldus het Amerikaanse ministerie, werd op 13 oktober in een brief van Vorster aan de Amerikaanse president Jimmy Carter nog eens herhaald. BANGKOK (Reuter, UPI, AP) De Cambodjaanse regering zal met de nieuwe militaire regering in Thailand besprekingen voeren over een verbetering van de betrekkingen tussen beide landen. Dit werd gisteren vanuit de hoofdstad Phnom Pehn aan de autoriteiten in Bangkok meegedeeld. Radio Phnom Pehn, die ook deze berichten bekend maakte, zei dat de Cambodjaanse minister van buiten landse zaken, vice-premier leng Sary, al eerder met de voormalige Thaise minister van buitenlandse za ken, Oepadit Pachariyang-Koen, over de betrekkingen had gepraat. Dit gesprek vond plaats op 12 okto ber, dus voor de jongste coup in Thailand, in het gebouw van de Ver enigde Naties in New York. Het was de eerste maal dat dit jaar melding ^EIROET (UPI, AP) De gevechten in het zuiden van Libanon g,laaiden gisterochtend weer op. terwijl geruchten de ronde deden «lover een gemeenschappelijke poging van de Syrische en de -"Libanese regering om de op 26 september afgekondigde wapen- itilstand zeker te stellen. BELGRADO (Reuter, UPI) De vrouw van de Joegoslavische president Tito is in'opspraak gekomen. Jovanka Tito zou haar positie als echtgenote van de president misbruikt hebben om invloed uit te oefenen op belangrijke benoemingen onder andere in de top van het leger. Haar man heeft nu een onder zoek tegen haar ingesteld. Voor lopig blijft Jovanka alleen maar huisvrouw. Sedert juni is ze niet meer in het openbaar gezien en dit leid de tot een golf van speculaties over haar positie en haar ge zondheid. Geruchten dat Jovan ka plannen zou hebben gehad na de dood van baar man de macht in handen te nemen wer den gisteren tegengesproken. Jovanka is zelf Servische en zij zou geprobeerd hebben Serviërs in de top een zetje omhoog te geven. Overigens zou het met het huwelijk tussen Josip en Jovanka ook niet meer alles zijn. Ook de Fransman Michel Gue- rard heeft ruzie met Tito. De Joegoslavische president bracht tijdens zijn bezoek aan Frank rijk enkele dagen door in het zeer dure restaurant en hotel van Guerard, maar verzuimde voor zijn vertrek de rekening te betalen. En dat terwijl hij maar liefst een gevolg van vijftig man meegebracht. Guerard heeft nu de rekening maar naar het Ely- see, het paleis van Giscard d'Es- taing gestuurd. Alle kans dat de Franse belastingbetaler voor het uitje van Tito gaat op draaien. werd gemaakt van een ontmoeting tussen hooggeplaatste functionaris sen uit de twee landen. De betrek kingen waren bijzonder slecht als gevolg van een serie gevechten aan de Thais-Cambodjaanse grens. Inmiddels hebben de militaire machthebbers in Thailand, die vori ge week na een geweldloze staats greep de macht hadden gegrepen, gisteren bekendgemaakt dat de mili taire opperbevelhebber, generaal Kriangsak Chamanan samen met twee andere generaals voorlopig be last zullen zijn met het leiden van alle ministeries. Officieel wordt Thailand thans be stuurd door een „revolutionaire raad" van 23 leden. De raad omvat de hele militaire top en staat onder leiding van de 61-Jarige admiraal Sa- ngad Tsjaloryoe. Generaal Kriang sak Is secretaris-generaal van deze raad. Kort na de coup was door de militairen meegedeeld dat het land spoedig terug zou worden gevoerd tot de democratie en dat er volgend jaar algemene verkiezingen zouden worden gehouden. Waarnemers menen dat de nieuwe leiders niet bepaald drastische ver anderingen willen invoeren in het beleid van de afgezette regering van premier Thanin Kraivichin. Wel zul len ze zich waarschijnlijk wat soepe ler opstellen tegenover de commu nistische buurlanden Cambodja, Laos en Vietnam, en tegenover de linkse groeperingen In eigen land. Bij de voorlaatste militaire staats greep zijn honderden linke studen ten en arbeiders het oerwoud inge vlucht om zich aan te sluiten bij de communistische guerrilla's. Het is mogelijk dat de nieuwe regering hoopt dat deze mensen terugkomen, zodat de communisten verstoken blijven van een aantal goed opgelei de toekomstige ideologische leiders. JERUZALEM (DPA, Reuter, UPI) •De Israëlische regering is gisteren akkoord gegaan met de toetreding van vier ministers van de Democra tische vernieuwingsbeweging (DASH). Premier Menachem Begin krijgt in de persoon van de 60-jarige ex-generaal Jigal Jadin, de leider van DASH, een officiële plaatsver vanger. Jadin heeft ook zitting in het veillgheidscomité van de rege ring. Verder treden tot de regering toe Sjmoel Tamir als minister van justitie. Hij zal zich moeten bezig houden met de toenemende crimi naliteit. BARCELONA (DPA, Reuter, UPI) De Spaanse premier Adolfo Suarez heeft gisteren Josep Tarradellas geïnstalleerd als presi dent van het zelfstandige Catalonië. Tarradellas, die na 38 jaar ballingschap in 8panje is teruggekeerd, zwoer trouw aan de rechten van het volk en aan de wet. De nu 78-jarige Tarradellas zei dat het zelfstandige Catalonië zou mee helpen aan de totstandkoming van een rechtvaardig en democratisch Spanje. Catalonië heeft ook tijdens de regering van generaal Franco nooit de wens opgegeven zichzelf te besturen, aldus de nieuwe president. Premier Suarez verklaarde dat het probleem van de verscheidenheid van volken in Spanje alleen op te lossen is door regionale zelfstandig heid. Hij wees erop dat het de eerste keer in de geschiedenis was dat Ca talonië zelfstandig wordt zonder een sfeer van hartstochten en geweldda digheid. De beëdiging van Tarradel las werd onder meer bijgewoond door minister van binnenlandse za ken Martin Villa, de regionale opper bevelhebber van het leger generaal Gallegos, de provinciale gouverneur en de aartsbisschop van Barcelona. Een woordvoerder van de Spaanse communistische partij heeft giste ren meegedeeld dat de secretaris generaal van de partij Santiago Car- rillo en de voorzitter van de partij, mevrouw Dolores Ibarruri de zestig ste verjaardag van de Russische communistische partij zullen mee vieren. Ze zullen daartoe op 2 no vember naar Moskou vertrekken. Met welke 8owjet partijleiders het tweetal besprekingen zal voeren, was gisteren nog niet bekend. De Spaan se en Russische communistische partij leven al enige tijd In onmin. Zwarte geestelijken protesteren op weg naar het politiebureau in Johan nesburg, waar ze roeteen gearres teerd werden. Ze voeren spandoeken mee waarop staat dat de Zuidafri kaanse regering ook de bijbel maar moet verbieden en de kerk aan ban den moet leggen. Rechts staat dat het christendom tegen de thuislandenpo- litiek van de regering-Vorster is. KARATSJI (Reuter, UPI) - In Pa kistan zijn gisteren 21 mensen die hadden deelgenomen aan een mars uit protest tegen de gevangenhou ding van ex-premier Zoelfikar Bhoetto, veroordeeld tot een Jaar dwangarbeid en 15 zweepslagen. Zij kregen deze straffen wegens overtre ding van het samenscholingsverbod in het kader van de staat van beleg, die is afgekondigd door de militaire regering onder generaal Zia Oei Haq. Verder heeft het bewind een begin gemaakt met de ontmanteling van de para-militaire federale veilig heidsdienst, een organisatie die wel werd gezien als de particuliere vei ligheidsdienst van ex-premier Bhoetto. De organisatie is al be schuldigd van moord, ontvoering en bomaanslagen. NEW YORK (UPI) - Israël heeft tien jaar geleden een geheim arse naal van kernwapens gevormd, na dat het zich meester had gemaakt van zendingen uranium in Europa en de Verenigde Staten. Dit meldde gisteren het in New York verschij nende blad Rolling Stone. De ura nium zou gekaapt zijn door een daartoe speciaal opgeleid comman do, dat acties uitvoerde in Frankrijk in 1968. In samenwerking met de regeringen van West-Duitsland en Frankrijk zou later nog meer ura nium gekaapt zijn. In ruil voor deze samenwerking ontvingen deze lan den 3,7 miljoen dollar van Israël en wetenschappelijke kennis. Israël zou tot de kapingen zijn over gegaan nadat het gedwongen was een einde te maken aan het smokke len van kernmateriaal van een maatschappij in de Amerikaanse staat Pennsylvania. Volgens het ar tikel zijn de gegevens afkomstig van een hooggeplaatste adviseur van het Amerikaanse ministerie van de fensie. Op een persconferentie ver klaarde een van de auteurs van het artikel, Howard Kohn, dat Israël door deze activiteiten nu over ten minste vijftien atoombommen be schikt. CAIRO (Reuter. UPI) De presidenten Sadat en Noemelrt van Egypte en Soedan hebben in een gezamenlijke zitting van de parlementen van de beide landen opgeroepen tot een geleidelij ke politieke vereniging van belde landen. Zowel Sadat als Noemeirl benadruk- ten de eenheid van beide landen maar maanden tot een voorzichtige uitvoering van de plannen om die eenheid politiek gestalte te geven. Belde landen gaan samenwerken op het terrein van de landbouw, com municatie, onderwijs en wederop bouw. Soedan en Egypte horen sinds 1974 al bij elkaar door een politiek bondgenootschap, dat vorig jaar werd uitgebreid met een defensiever drag. In zijn rede sprak Sadat gisteren over de gemeenschappelijke strijd van Soedan en Egypte tegen Israël, maar de Egyptische president legde veel meer nadruk op het gezamenlijk bestrijdea van „boosaardige mach ten" die geprobeerd hadden de men sen van het Nijldal een vreemde wil op te leggen. Deze opmerking was een duidelijke uitval naar de vroeger grote Russische invloed in beide landen. Beide regeringen hebben de afgelo pen jaren de invloed van de Sowjet- Unie in hun land tot een minimum beperkt. Egypte stuurde in 1972 de russlsche militaire adviseurs naar huis. Noemeirl deed begin dit Jaar hetzelfde. Egypte is nog steeds geïr riteerd over de Russische weigering het land wapentuig te leveren en een herziening te maken van de schul denregeling. Soedan beschuldigt de Sowjet-Unie van steun van verschil lende pogingen om het bewind van Noemeirl omver te werpen. Egypte heeft eerder getracht met Libië en Syrië een federatie te vor men. Daar is toen weinig van terecht gekomen. BONN (Reuter, UPI, AP) Terwijl in verschillende Europese landen de aanslagen tegen Westduitse instellingen en onderne mingen nog onverminderd doorgaan, heeft de Westduitse over heid in tal van landen de bescherming van diplomaten en Westduitse vliegtuigen verscherpt. Regeringswoordvoerders in Bonn laar te sterven. Volgens Der Spiegel vertelden gisteren dat ze de dreige- *- - -• - - - - - menten die gespuid zijn aan het adres van de Westduitse ambassa deur in Rome, wel degelijk serieus nemen. Een linkse groep heeft aan gekondigd deze man te zullen execu teren uit wraak over de dood van de drie leden van de Rote Armee Frak- tion. Volgens 1 heeft het drietal in heel de door hen opgerichte RAF laten weten, dat als zij in de gevangenis zouden sterven, dit naar bulten als moord moest wor den gepresenteerd. Gisteren begon men met het nemen van speciale veiligheidsmaatregelen ten aanzien van Westduitse vliegtui gen die vertrekken van vliegvelden in het buitenland. Tot die vliegvel den behoort dat van Palma de Mal- lorca, waar de vier kapers van het Lufthansa-toestel aan boord waren gegaan. Intussen heeft het Westduitse week blad Der Spiegel gemeld dat de drie RAF-Ieden. Andreas Baader, Jan Carl Raspe en Oudrun Ensslin al lang voor de ontvoering van de werk geversvoorzitter Hanns-Martin Schleyer. van plan waren als marte- Irmgard Möller, die volgens de justi tie in de Bondsrepubliek geprobeerd heeft zich met een mes van het leven te beroven, ls van de universiteitskli niek in Tilbingen overgebracht naar de gevangenis ln Hohenasperg. Met een zijn de veiligheidsmaatregelen bij deze gevangenis aanzienlijk ver scherpt. In Parijs heeft een rechtbank beslo ten de verdedigers van de Westduit se advocaat Klaus Croissant tot 2 november de tijd te geven om hun verdediging voor te bereiden. Bonn heeft om de uitlevering van Crois sant gevraagd De Westduitse Justi- tle wil hem vervolgen wegens ver meende contacten met de RAF "loor Herman Amelink kl .-AMSTERDAM De Amerikaanse president Jimmy Carter dtodigde begin september presidenten en regeringsleiders uit ■atijns-Amerika naar Washington om aanwezig te zijn bij de ndertekening van het verdrag dat de overdracht van het '•fanamakanaal regelt. Onder de aanwezigen bevond zich ook de 'Argentijnse president Videla. Van de gelegenheid maakte de Amerikaanse president gebruik zijn Argentijnse ambtgenoot „iens te onderhouden over de situatie van de mensenrechten in i-Hjn land Ia zijn onderhoud met Carter sprak Videla de wens uit dat de situatie de mensenrechten in Argentinië ersteld zou worden Hij beloofde oor het einde van dit jaar alle poli- 1 ieke gevangenen te zullen vrijlaten. terder beloofde hij op korte termijn 1 en lijst te publiceren van de mensen lie om politieke redenen worden ge- angen gehouden. {bat is eigenlijk al heel wat," vindt Argentijnse advocaat Gustavo oca, die vorige week met zijn colle- flja Martin Federico een bezoek aan land bracht om aandacht te vra- |en voor de situatie van de mensen- chten in Argentinië. Roca en Fede- Ico zijn beiden lid van de CADHU. de Argentijnse Commissie voor de rechten van de mens. die zijn zetel in Parijs heeft Roca en Federico zijn beiden op ille gale wijze uit Argentinië vertrokken, omdat zij zich als advocaten hadden ingezet voor politieke gevangenen. Beiden hebben te lijden gehad van de onderdrukking in hun land. Ze willen echter niet over hun persoon lijke ervaringen vertellen. Die zijn betrekkelijk gering in verhouding tot het lijden dat andere mensen moesten doorstaan. Bovendien zijn ze bang dat te veel aandacht voor hun persoonlijke wederwaardighe den ten koste zal gaan van de aan dacht voor de mensen die momen teel nog ln Argentinië leven en daar dagelijks de willekeur en de geweld dadigheid aan den lijve onder vinden. Sedert de militaire coup. die op 24 maart van het vorig jaar een einde maakte aan het uiterst labiele be wind van president Isabel Peron, zijn meer dan 8000 mensen om het leven gekomen, is het aantal vermis ten opgelopen tot 25.000 en zitten 12.000 Argentijnen om politieke re denen in een cel. Effect Op mijn vraag of het IJveren voor het herstel van de mensenrechten wel enig effect heeft, Is Gustavo Roca zeer duidelijk: „In eerste in stantie negeerde de junta alle be schuldigingen die op humanitair ge bied werden gedaan. Daarna kwam er een periode dat men de ogen niet meer kon sluiten voor de wandaden. Men bedacht er allerlei uitvluchten voor. De junta stelde dat het orga nisme van Argentinië ziek was en dat de besmettelijke virussen moes ten worden uitgeroeid. Heel Argenti nië was aangetast door de virus van de ondermijning zodat de ziekte zich daardoor steeds verder uitzaai de. In de huidige fase wijt president Videla de terreur aan oncontroleer bare rechtse bendes. Het leger zegt niet te weten wie de terreur pleegt. Dat is een erkenning dat het leger en de president geen controle meer hebben over hun eigen apparaat". Binnen het regerende militaire be wind bestaan sterke tegenstellin gen. vertelt Roca. Deze tegenstellin gen weerspiegelen tegenstrijdige be langen binnen de bourgeoisie van Argentinië. Het zijn eigenlijk de be langentegenstellingen tussen de agrarische en de industriële burgerij die doorwerken in het leger. Mensen als president Videla en minister van economische zaken Martinez de Hoz staan meer aan de kant van de agra rische, en een figuur als admiraal Massaera juist aan de kant van de industriële bourgeoisie. In de onder linge strijd van de militairen om de hoogste posities worden dan ook wel onderlinge rekeningen vereffend. Danzij de onderlinge tegenstellin gen binnen de regerende bovenlaag, heeft het gewone volk ln het verle den steeds kans gezien toch eniger mate aan zijn trekken te komen Martin Federico: „Het verzet van het volk bestaat nog steeds, ook al zijn de mensen door de huidige situ atie aangslagen. Men probeert elk hiaat te bebruiken om zich te weer te stellen". Gustavo Roca valt hem bij: „Vorige week zijn bij de Renault fabrieken in Cordoba 12.000 arbeiders in sta king gegaan en hebben de fabriek bezet. Cordoba is de streek waar de macht van het militaire apparaat het grootst is. Generaal Benjamin Menendez deelt hier in het noorden en westen van Argentinië de lakens uit. Dat er weinig Informatie over het verzet naar buiten komt vindt zijn oorzaak in de perscensuur. Het ls heel moeilijk om berichten het land uit te krijgen. Meer dan zeven buitenlandse correspondenten zijn de laatste maanden Argentinië uit gezet, onder wie een correspondent van het Spaanse blad Cambio-16. Tientallen Argentijnse Journalisten zitten ln de gevangenis". De namen rollen Roca en Federico moeiteloos over de lippen: Sagon, perssecretaris van oud-president Lanusse is verdwenen, Fernandez Pondal, een Journalist die nota bene werkte voor de Junta ls verdwenen. Eduardo Jozami, ex-secretaris van de vakbeweging van journalisten is ook verdwenen. Het zijn zo maar een f>aar namen die ln het gesprek val- en en die met vele tientallen aan te vullen zijn. Voetbal Martin Federico brengt zelf de we reldkampioenschappen voetbal, die komend jaar in Argentinië worden gehouden, ter sprake: „De regering van Argentinië heeft zelf toegege ven, dat ze geen enkele garantie voor veiligheid kan geven, omdat het land politiek en economisch in stabiel is. Een president die zelf toe geeft dat hij geen greep op de situa tie heeft, kan moeilijk iemands vei ligheid garanderen." Roca: „De recente ontvoering van Idalgo Sola, de Argentijnse ambas sadeur ln Venezuela, gekidnapt toen hij op bezoek ln Argentinië was, is daar een voorbeeld van. Sola was genoemd voor het presidentschap als er eventueel een burgerregering zou komen." Federico: „Als een regering haar ei gen mensen nog niet eens kan be schermen, hoe kan ze dan zoveel buitenlandse voetballers be schermen?" Een ronduit advies willen Roca en Federico niet geven. Ze zijn hier om Informatie te verschaffen, maar de Nederlanders moeten zelf maar uit maken wat ze met die Informatie doen. ZIJ geven het beeld van de situatie, de consequenties zijn aan ons Roca; „Het ls nu wel zeker dat geen enkele gewone Argentijn de wed strijden zal kunnen meemaken. De toegangsprijs van de wedstrijden is even hoog als het maandloon van een arbeider. Bovendien moet Je een abonnement nemen voor alle wed strijden. Het is niet mogelijk kaart jes te bestellen voor aparte wedstrij den. De abonnementen komen op naam te staan en al die namen gaan in een computer. Iedereen zal zich bij het betreden van het stadion moeten identificeren. Op die manier kunnen de militairen op een gemak kelijke manier weer grote groepen mensen registreren, met alle geva ren van dien Het volk zal er echter niet zijn - en dat terwijl voetbal een zeer populaire sport is.'.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7