Verplichte garage schroeft basishuur lelijk stuk omhoog Leidse Morsingel: nog geen vast plan Streekplan GS houdt vast aan bouwlocaties Den Haag in pen en penseel door eeuwen heen Haagse wijk ongerust over nieuwbouw Politie-werving forser aangepakt Lesbrief „Opheffing Leidse culturele raad betreurenswaardig" Zuid-Holland West 'Centrum' gelast voorstelling af Doortrekken tram naar Delft-Zuid nog in onderzoek „Geen uitbreiding van Leidschenhage" KORT NIEUWS >e|\ „Marie Cécile eigenlijk helemaal niet Hollands" DINSDAG 25 OKTOBER 1977 REGIO DEN HAAG Trouw/Kwartet Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Opnieuw is er in een Haagse wijk beroering ontstaan over de toekomstige huurprijzen van woningen die voor de stadsvernieuwing worden gebouwd. De toekomstige bewoners van de nieuwbouw op het ZHB-terrein zijn bang dat de huren ver boven de door ex-staatssecretaris Schaefer toegezegde 325 gulden komen te liggen. De betrokken bewoners uit de wijk Kortenbos waren gisteren in alle sta ten omdat ze vernomen hadden dat de (verplichte) maandelijkse ko6ten van een plaats in de te bouwen par keergarage op 71 gulden komt. Over het bedrag kon vx>raitter Van Driel van de Algemene Woningbouwvere niging de toekomstige bewoners enigszins geruststellen. Hij zei er borg voor te zullen staan dat de huur van de parkeergarage niet meer dan 35 gulden per maand zal bedragen De bewoners blijven het echter niet juist vinden dat ook niet-autobezit- ters verplicht zijn hun aandeel in de parkeergarage bij te dragen. Volgens de woningbouwvereniging wil het ministerie alleen bij bejaarden en Invaliden de huur van de garage niet aan de huur van de woning kop pelen. De buurtbewoners waren gisteren op uitnodiging van het bouwteam naar de Jacobakapel aan de Gedempte 81oot gekomen om in een roerige, druk bezochte vergaderng te praten over het nieuwbouwcomplex dat naast het in aanbouw zijnde West einde ziekenhuis verrijst. Het bouw team waarin het wijkberaad West- einde-Kortenbos zitting heeft, wil bovendien dat er wat gedaan wordt aan de nieuwe ventilaUenormen van de dienst bouw- en woningtoezicht. Volgens het bouwteam worden de stookkosten te hoog opgeschroefd omdat bouw- en woningtoezicht te zware eisen stelt aan de ventilaUe van de keukens in de nieuwe wonin gen. Ze ramen de extra verwar- mingskosten op zo n 500 gulden per jaar. Ook de voorzitter van de Alge mene Woningbouwvereniging sprak van „waanzinnige" warmteverspil- ling en heeft beloofd op pad te gaan om bouw- en woningtoezicht van dit idee af te brengen. Totaal worden er op het ZHB-terrein 321 woningen in een zeer hoge dichtheid gebouwd. De eerste 177 woningen worden in de eerste helft van 1979 opgeleverd. Eerder op de avond had ook het PvdA-raadslid Van Baaren al een motie ingediend waarin hij meedeel de ernstige twijfels te hebben of in het gebied café's moeten komen. Hij meende dat daar reeds rijk in voor zien was. Wethouder Waal deelde mee deze motie wel te kunnen over nemen. Aan het begin van de raads vergadering had WD-raadslid Kuij- ers er op aangedrongen het voorstel tot vaststelling van de agenda af te voeren. HIJ vond het niet juist om midden in de discussie over de Leld- se binnenstad nu over dit deel al een uitspraak te doen. Zijn ordevoorstel haalde het echter niet waarop toch aan de behandeling begonnen werd. Over de Morsingel is in Leiden al het een en ander te doen geweest. Het college wilde er eerst kantoren bou wen, nu moeten er woningen komen. De bewoners van de toenmalige panden menen echter dat hun pan den best nog op te knappen waren. Pas op het allerlaatste moment ver lieten de bewoners hun panden, waarna slopers diezelfde dag nog aan de sloop begonnen. Over de manier waarop dat gebeur de maakten met name PPR en PSP zich nogal kwaad. Mevrouw Pas- schier (PSP) sprak van „al die ter- reurbrigades". terwijl de heer Beijen het had over „bruut geweld op mo numentale delen". Overigens liet het college gisteravond weten het op het allerlaatste moment gelanceer de idee om een bowlingbaan aan de Morsingel te vestigen te hebben la ten vallen. Men had zich hierover nogal kwaad gemaakt. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG nog voor het eind van dit Jaar moet de wervingsactie voor Haags politiepersoneel een ex tra impuls krijgen. Burgemeester en wethouders willen 825.000 gulden extra besteden aan het aantrekken van nieuw personeel. Dat de Haagse politie niet uitkomt met het voor 1977 beschikbaar ge stelde bedrag voor de wervingacties komt zowel door de prijsstijgingen als door het opschroeven van de organieke sterkte van het korps. De organieke sterkte is door het minis terie van binnenlandse zaken vast gesteld op 1996 man (per 1 januari 1978). Dat betekent dat het Haagse korps op die datum 150 politieman nen tekort komt. Het voorstel om meer geld in de werving te steken wordt donderdag besproken door de raadsleden van de commissie voor politie- en brand weeraangelegenheden. Als de ge meenteraad akkoord gaat, wordt het geld besteed aan vermeerdering van het aantal advertenties in de omroepbladen. Het wervingsbureau van de politie meldt een groot ren dement op dit soort advertenties en wijst er verder op dat plaatsing in de laagste maanden van het jaar van groot belang is voor de aanstelling van nieuwe aspiranten per 1 januari en 1 april. De nieuwbouw op het terrein van de voormalige ZHB-brouwerij in Kortenbos. Op dit terrein, naast het in aanbouw zijnde Westeinde ziekenhuis, komen in totaal 300 woningen. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De gemeenteraad van Leiden is er gisteravond niet in geslaagd te komen tot vaststelling van het bestemmingsplan Morssingel. Wethouder Waal (ruimtelijke ordening) vond het raadzaam om nog eens met het college in beraad te gaan. Dit nadat het CDA raadslid Bleijie een motie had ingediend om het parkeerterrein tussen het Stationsplein en de Morsingel van een dak te voorzien, waarop eveneens geparkeerd kan worden. Het CDA-raadslid deed dit omdat hij er anders grote parkeerproble men verwacht. Van een onzer verslaggeefsters ZOETERMEER Vanaf van daag hebben de biologie-lessen in Zoetermeer een ander karak ter gekregen. Eerder dit jaar besloot het colle ge van b. en w. aan alle lagere scholen elk kwartaal, ten behoe ve van het biologie-onderwijs, lesbrieven te gaan toesturen. De informatie van zo'n lesbrief is bestemd voor de leerkracht. De bedoeling is dat hij een of meer lessen aan de stof wijdt, aan de hand van het materiaal dat is bijgeleverd. De lesbrief kan op die manier in alle klas sen worden gebruikt. Vandaag wordt de eerste les brief, die gaat over de herfst, in de klassen behandeld. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Leidse gemeente- raadsfracties van PPR en D'66 vin den het „zeer betreurenswaardig" dat juist aan de vooravond van de reorganisatie van het sociaal cultu rele veld de culturele raad Leiden zich genoodzaakt ziet haar werk zaamheden te staken. Het dagelijks bestuur van de raad wil overgaan tot opheffing. Volgens het bestuur is het onder de huidige omstandighe den niet langer verantwoord om door te gaan. Vorig jaar werd ook al voorgesteld er maar een punt achter te zetten, waar men later op terugkwam. De aanleiding is ditmaal het feit dat B en W van Leiden het beheer van de begrotingspost „stimulering plaatselijk amateurisme" weer wil len teruggeven aan de Leidse volk suniversiteit K O. Volgens de cul turele raad is deze post onderdeel van haar takenpakket. De gemeen teraadsfracties van PPR en D'66 willen nu van B en W horen waarom de raad niet gehoord is voor beslo ten is de begrotingspost aan de uni versiteit terug te geven. De fracties vragen zich verder af wat nu de gevolgen zijn voor het perso neel van de raad en daaronder val lende instellingen en organisaties. B en W worden erop gewezen dat dit na de milieuraad de tweede advies raad is die het niet meer ziet zitten. Gisteravond werden overigens de heer T. van Brussel en drs G. Dusee door de Leidse raad benoemd tot nieuwe leden van de culturele raad Lelden. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Leidschendam-Nootdorp, Zoetermeer-zuid en Delft-Delfgauw zijn voor gedeputeerde staten van Zuid-Holland de drie gebieden (locaties) in het westelijk deel van de provincie, waar in de tachtiger jaren op forse schaal gebouwd mag worden. Andere bouwmogelijkheden wijst het provinciaal bestuur af, omdat anders de „groene aders" in dit deel van de provincie nog verder zouden dichtgroeien. GS hebben hun voorkeur voor Leid schendam-Nootdorp, Zoetermeer- zuid en Delft-Delfgauw (al geuit in het voorontwerp-streekplan voor Zuid-Holland West) gehandhaafd in het ontwerp, dat vandaag is uitge bracht. Daarmee is de inspraak-pro cedure afgesloten en wordt de moge lijkheid om bezwaar te maken tegen de plannen van GS gedurende twee maanden geopend. Tot 21 december ligt het ontwerp ter inzage op alle gemeentehuizen in het streekplange- bied, in een aantal bibliotheken en in het Provinciehuis in Den Haag. In maart volgend jaar zullen provincia- .le staten ontwerp en bezwaren be handelen. De bouwlocaties, die GS in het ont- werp-streekplan aangeven, zullen tussen 1983 en 1990 samen bijna '18.200 woningen met een reserve capaciteit van nog eens 4300 wonin gen) opleveren, waarbij Leidschen dam-Nootdorp verreweg de grootste nieuwbouw telt: tot 1990 8500 wonin gen. Zoetermeer-zuid krijgt als taak stelling 5.450 woningen en Delft- Delfgauw 4.200 woningen. Drie vingers GS gaan er in hun ontwerp-streek- plan van uit dat het centrale verste delijkte gebied een „vingerstap" met drie „vingers" dient te zijn: ont- wikkelingsassen van de Haagse ag- glomeraUe naar de Leidse agglome ratie. naar Zoetermeer en naar Delft. Dit gebied zal de plaats moe ten zijn voor verdere verstedelij king. Aaneengroeiing van de vier grote stedelijke eenheden moet voorkomen worden, vinden GS, die bouwlocaties als Wateringen en Ste- venshofjespolder bij Leiden afwij zen. In specifieke agrarische gebie den tussen de „vingers" (WesUand, Bollenstreek en de streek met Be- rkei-Rodenrijs, Bergschenhoek en Bleiswijk) mag alleen gebouwd wor den voor de natuurlijke bevolkings aanwas. GS hebben de polder Morsebel bij Oegstgeest weer afgevoerd als mo gelijk industrieterrein. Daarvoor in de plaats wordt nu een terrein ten westen van Oegstgeest tussen Rijksweg 44 en de Ouderijn voorge steld. Ook Den Hoorn als plaats voor een bedrijfsterrein is uit de streekplankaart verdwenen. GS wil len in de bouwlocatie Delfgauw ruimte voor bedrijven reserveren. Industrieterreinen bij Leiden (Roomburg en Grote Polder) en bij de Lier (Westerlee) worden door GS als ongewenst afgewezen. Twee woonkernen In de „groene gebieden" komen twee woonkernen in aanmerking voor het vervullen van een regionale veraorgingsfunctie: Naaldwijk in het Westland en Lisse in de bollen streek. Dat houdt in dat sociaal- culturele voorzieningen in de ge noemde regio's in principe in de twee kernen gerealiseerd moeten worden. GS handhaven in het streekplan hun voorkeur voor de aanleg van Rijksweg 14/16 in plaats van de aan leg van Rijksweg 19. Ook Rijksweg 11 (tussen Rijksweg 4 en 44) willen GS aangelegd zien. Het Provinciaal Bestuur stelt verder voor tussen Delft en Zoetermeer een nieuwe wegverbinding in het ontwerp- streekplan op te nemen (o.a. door een omleiding bij Pijnacker). AMSTERDAM Toneelgroep Cen trum heeft ervan afgezien de eenak ter „Saneren" te gaan spelen. Deze eenakter van Herman Heijermans in de bewerking van Lou Steenbergen zou woensdag 26 oktober in een lunchvoorstelling in de Haarlemse Toneelschuur in première gaan en daarna verder in het Amsterdamse Centrum Bellevue worden gespeeld. Tijdens de proefvoorstellingen bleek het echter niet aan de ver wachtingen te voldoen. In de plaats van Saneren wordt in Haarlem nu „Keefman" van Jan Arends gespeeld. De ijvdam voor het Scheveningse strand, die in de winter van 1740 veel nieuwsgierigen trok. Getekend door D. Marot jr., vermoedelijk in 1740. Het in 1868 afgebroken armen- en weeshuis aan het Spui. In deze vorm dateerde het gebouw van 1614. Gemaakt door I. Oudewater omstreeks 1790. Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG Van Den Haag be staan. naast de vele foto's die van de Hofstad zijn gemaakt, vele tekenin gen. aquarellen en etsen. Een kleurig beeld van Den Haag door de eeuwen heen. dat echter zorgvuldig wordt bewaard in het Haags Oemeente-Archief Hier heeft men van al deze tekeningen een to pografische historische atlas samen gesteld. waarvan echter maar weini gen het bestaan weten. De werken zijn tot nu toe zelden buiten het Archief te zien geweest Om hier verandering in te brengen is in de Pulchri Studio aan het Lange Voor hout in Den Haag een expositie te zien onder de titel „Den Haag in pen en penseel" In totaal 96 tekeningen tonen stads gezichten en gebeurtenissen uit het verre en minder verre verleden, zoals een prent uit 1758 over een brand op het Buitenhof tijdens de jaarmarkt, waar zo n 600 kramen in de vlammen opgingen en een aquarel die de men senmenigte op het Noordeinde bij de terugkeer van Koningin Wilhelmina na de oorlog laat zien. Ook is er een gelijknamig boek verschenen bij uit geverij Martinus Nijhoff met repro- duktie van alle 96 tekeningen Zestig kleuren-reprodukties, zes in sepia en de rest zwart-wit. Het boek, dat 29,50 kost. is verkrijgbaar bij de boekhandels In de topografisch-histonsche atlas bevinden zich natuurlijk niet alleen maar afbeeldingen van het oude Den Haag. Ook van het Den Haag uit deze tijd. zoals de aanleg van het Prins Bernhardviaduct zijn erin op genomen. Tegenwoordig werken kunstenaars (via de BKR) zelfs voor het Archief. Zo n twee jaar geleden maakten een tiental kunstenaars in opdracht van het archief een aantal tekeningen en aquarellen van het Den Haag zoals het nu is en dan speciaal gericht op de Schilderswijk. Meestal zijn kunstenaars geneigd juist de mooiere plekjes vast te leg gen, maar om een beter beeld van Den Haag te kunnen krijgen is het ook belangrijk de wat minder mooie en/of armere buurten te laten ziea De tentoonstelling „Den Haag in pen en penseel" is te bezichtigen van dinsdag t/m zaterdag van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur in Pulchri Studio. Lange Voorhout 15 in Den Haag. Vrijdag 28 oktober is de tentoonstelling gesloten. DELFT Delft-Zuid wordt door lijnen van de stadsautobusdienst verzorgd. Er is dus wel openbaar vervoer aanwezig, hoewel dat niet als optimaal wordt beschouwd. Mo menteel wordt door de gemeente Delft in samenwerking met de T.H. Delft een onderzoek verricht naar overige mogelijkheden van een goe de ontsluiting van Delft-Zuid. Aldus het Dagelijks Bestuur van het Ge west in hun antwoord op vragen van het raadslid J. Hokke. Deze had in eerder stadium gesteld dat het „ui terst merkwaardig en ongeloofwaar dig" overkwam dat al die beleids voornemens van het Gewest wat be treft ontsluiting van nieuwe bouwlo- katies door openbaar vervoer bij de eerste de beste gelegenheid niet meer meetellen. Het gewestraadslid kwam tot deze opmerking omdat hij uit „persberichten" opgemaakt had dat de H.T.M. haar tramlijn 1 niet wenste door te trekken naar Delft- Zuid. Volgens het Gewest heeft de Haagse wethouder Wallis de Vries zich beslist niet zo uitgelaten: hij zou alleen gezegd hebben dat hij met de H.T.M. van mening was, dat nog geen definitief standpunt kon worden ingenomen omdat de uitein delijke vervoersomvang nog niet vast staat. Het Dagelijks Bestuur wijst het raadslid erop dat de Delft- se Raad zich in principe uitgespro ken heeft voor verlenging van de tramlijn naar Zuid. Over de finan ciële consequenties valt echter nog niets te zeggen, want het ontbreekt aan voldoende inzicht in het te ver wachten vervoersaanbod. LEIDSCHENDAM Het Leid- schendamse winkelcentrum Leid schenhage wordt niet uitgebreid. Er is echter wel sprake van een wijzi ging in de opzet van het nog te bouwen gedeelte. In plaats van een grootwinkelbedrijf komen er nu wat kleine winkels met daarboven kan toorruimte. Het dagelijks bestuur van het Gewest 's-Gravenhage deelt dit mee in antwoord op vragen van het gewestraadslid P. Mantel (PPR). Deze meende dat het winkelcen trum zou worden uitgebreid, iets wat zijns inziens „ongewenst" was omdat dat ten koste zou gaan van de winkels in de centra van Den Haag en Zoetermeer. Hij had dan ook het bestuur van het Gewest gevraagd de uitbreiding op te schor ten omdat de winkelsituatie binnen de regio toch al niet te rooskleurig was. Het Dagelijks Bestuur deelt die mening: „Vergroting van het detail handelsbestand in Leidschendam is ongewenst. Vervanging van een grootwinkelbedrijf door kantoor ruimte vermindert echter de concur- rentiedreiging voor de centra in Den Haag en Zoetermeer en bevordert de spreiding van kantoorgebonden werkgelegenheid in het gewest", al dus het bestuur. Maria Cécile Moerdijk Cl l Tennispark KATWIJK De banen van 1 nispark Duinlust in Katwijd ren in een slechte staat: ze uit 1958, fungeren als ijsbi liggen in een gebied waar j zand invloed uitoefenen, van Katwijk willen het pal pakken en gravelbanen laU leggen. Met de werkzaamhi een bedrag van 95.000 gemoeid. Jozefschool PIJNACKER De uitbrei» de Jozefschool aan de Acacl Pijnacker, waarvoor de gei ie raad in augustus bijna een Ji gulden beschikbaar stelde, 4c dels 246.645 gulden hoger ge De gemeenteraad van Pi wordt deze week gevraagd etr diet ter hoogte van dit bedra [a trekken. De verhoging wordt n zaakt door de grondprijs. #l Culturele Raad a; 0< LEIDEN De gemeenterad tie van PPR/D'66 in Leiden h ij] het dat de Culturele Raad in ia zichzelf wil opheffen, omdat ue gelijks bestuur meent dat ei niet goed kan functioneren. ;u het feit dat het beheer van d< eg tingspost „stimulering pla^ amateurisme" door het geqie bestuur in handen van deje Volksuniversiteit is gegever de Culturele Raad tot de $e ging gebracht om zich op tejia Het PPR/D'66-raadslid Frie\ Oosten informeert bij b. en |ee de overwegingen het beheer [ei begrotingspost zonder ifyig ten van de Culturele Raad de Volksuniversiteit over U— gen. Hij vraagt zich verder afT\ gevolgen zijn voor het person J de Raad en de instellingen e. nisaties, die onder de Raad Van Oosten hekelt het belei< en w., dat het de Culturel onmogelijk maakt goed te ie) neren. :0( Urine-test pn LEIDEN - De Leidse afdel de Vereniging „Voorkomen ii t€ zal in de komende maanden aj se bevolking in de gelegenhi len om hun urine zelf te or gj ken. Medewerkers van de ver llt gaan bij de bevolking langs o je tic strips uit te delen. Met de Ja kan getest worden of een |V( urine-onderzoek (door Ons Centrum) nodig is. Meer infd bij het secretariaat, Keizers!» T te Leiden, tel. 071-134640. Renovatie DELFT B. en w. van Del ruim twee miljoen gulden ken om 46 woningen aan de de Singelstraat/Jan de Wits! renoveren. Als huur voor de' nieuwen woningen, die v. worden van c.v.. wordt een p*31 ongeveer 202 gulden gr*a; Ruim anderhalf miljoen wilov meentebestuur beschlkbaarLi voor de renovatie van 32 wiSjj van de bouwvereniging De Woning aan de VermeerstraPa Koopavond gehandicF£ ALPHEN AAN DEN RIJNricI nieuw wordt dit jaar in Alplfot den Rijn een koopavond \£a£ handicapten gehouden: wtfne 16 november zijn de winkel rondom het winkelcentrum van 19 tot 21.30 uur uitsluil voor gehandicapten en hun ders. De gemeenteraad mi week de goedkeuring geven voorstel van b. en w •elft itsti de7 door Adr. Hager VOORBURG - De Oude Kerk aan de Herenstraat in Voorburg was za terdagavond uitstekend bezet. Dat kan geen verwondering wekken, als men weet dat aan het concert mede werking werd verleend door het Voorburgs Operakoor en dat Marie Cécile Moerdijk optrad als gast vrouw. En dat kan Marie Cécile! In de goede zin van het woord speelt zij met het publiek en gezien de actieve medewerking van de aanwezigen in de „Vogelbruiloft" gaat van haar medewerking een gezellige ontspan ning uit. Achter mij hoorde ik de opmerking: „Ze is eigenlijk hele maal niet Hollands" en dat is raak getypeerd. Ze is even vrij als blij, zingt in alle talen en doet graag „gek" zoals in de trompetsolo. Een zeer geslaagd onderdeel van het aantrekkelijke geheel, mede dank zij begeleider Louis Grim. Het bijna twintig jaar oude (jonge) Voorburgse Operakoor wordt op energieke en inspirerende wijze ge leid door Harry Holtman. Donizetti, Verdi en Mozart vertegenwoordig den het operagenre, maar dit koor laat zich niet in een keurslijf dwin gen: men betrad ook het terrein van de negro-spiritual. De partijen zit ten er bij dit koor altijd goed in, men weet wat men zingt en mede dank zij de pianiste Thea Roos presen teert men de gekozen werken met kleur en enthousiasme. Organist Wim van der Panne moest zich laten vervangen door Kees van der Zwan, die met onder andere Pre lude van Charpentier bewees dat hij dit vertrouwen waard was. Aanwezi gen en uitvoerenden kunnen terug zien op een geanimeerde en stem mingsvolle avond. 27_Ve PIANO-EXPOSITIE zondere piano's uit de 11 eeuw worden in het Haags temuseum aan de Stadhoui geëxposeerd tot en met ber. Zo is er een pyramide- Conrad Graf (1830), een scl ano van Alphons Blondel Janko-klavier van C. Goetsl hedendaagse piano, die besi is door de Voorburgse kunst L. Torenbeek. DIZZY MAN'S BAND fn zy Man's Band speelt vrijdag ber in Tripodia in Katwijk,^ voor de Katwijkse jeugd. pj HERMAN DE WOLFF -I de Wolff dirigeert vijftig jaark telijke oratoriumvereniging A\ Leiden. Ter gelegenheid vani leum wordt vanavond Die Jè ten van Joseph Haydn uitge* de Stadsgehoorzaal in Leidi vang 20 uur. Onder leiding. Wolff concerteren Animo enjjQ ten Karin Ostar (sopraan), Woerko (tenor), Marco Bak! en Ada van der Bent (clav4 Voor de begeleiding zorgt Orkestvereniging. BAZAR In de bovenzi Opgangkerk aan de Laan vai^ burg in Voorburg wordt op i 26 oktober (18-18 uur en uur) een bazar gehouden tenten de Lichthoeve in Garderen. fijn TSJECHOW Het Publ| ter speelt woensdag 26 Meeuw van Anton Tsjechfll Koninklijke Schouwburg Haag. Aanvang 20.15 uur. 1 lenden zijn onder andere i kamp, Petra Laseur, Josée I Eric Schneider. ►an* DR. W. AALDERS Df ging Rechtzinnig-Hervormd+Da1 niseert woensdag 26 oktobi e uur een bijeenkomst in de J loc: kerk aan de Dr. Colijnlaaa 3 wijk. Op deze avond spree 05 ,Aalders over „Ontwikkelin en nen de rooms-katholieke ke/ech ico

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6