fBesef belangrijkheid lOranje kwam pas later' *v IOC: studie over sport en politiek Loting handbalteams fohan Cruijff aan vooravond 48ste (en laatste?) interland Turnbond vijzigt selectie- systeem 1 I iS-tefe;;-'... L Westduits onderzoek voor WK in Argentinië Weinig resultaten in Lausanne Suriname verliest ook laatste duel Voor Europa Cup-toernooien Nederlaag &etty Stöve **v v* DAG 25 OKTOBER 1977 Trouw/Kwartet PS13-RH19 'jaoor Matty Verkamman 1ST Als het balletje morgen nou eens erg vreemd wil rollen, komt er misschien nog op voetbaltechnische gronden een rtg^nde aan de discussie rond Johan Cruijtf. „Gaat-ie niet, of gaat- N» wel naar Argentinië," die vraag houdt half Nederland nu al een de discussies rond J.C.-Su- itar overigens niet dooft Want de voetballer die Nederland ooit (eft voortgebracht, wil gaan stop- in Aan het einde van dit seizoen. omdat Ernst Happel het weinig ivol acht om (weer: in geval van latsing) nog dit jaar interlands te lan spelen, betekent de Holland- tagie van morgenavond Johan fuijff's laatste interland Tenmin- t, daar houdt hij het zelf nog altijd Het internationaal erkende voet- (lwonder laat nog steeds een «chtig „nee" horen, wanneer het n een voortzetting van zijn inter- (idcarrière gaat maanden bezig. Terwijl die onberekenbare Belgen nota bene nog kunnen beslissen óf Cruijff en Nederland wel mógen naar het eindtoemooi van het wereldkampioenschap voetbal. Een knies oor, die er op let, zo lijkt het zeker na de recente winst op de Noordieren, maar Oranje zit nog steeds niet in de al bestelde Concorde, die het gezelschap volgend jaar naar Argentinië moet vliegen. vs. >eh zijn er zat mensen die daaraan njfelen Als bijvoorbeeld een jour- üist. die onlangs vol trots verhaal- over „een gevoelige snaar" die bij i stervoetballer nog slechts geraakt ende te worden. >han Cruijff schudt om dat soort rhalen het langzaam aan vermoei- hoofd; terwijl hij nog wel een iart lijntje heeft met die bewuste ant Cruijff: „Hoe gaat dat? Ik kan ggen: nee is nee, afgelopen Maar ontstaat dan een bepaald gesprek, it verkeerd wordt geïnterpreteerd, anneer ik zeg dat iemand altijd wel ns op een beslissing kan terugko en, dan wordt dat uitgelegd als zou de deur open laten staan. Dat is m een foute interpretatie", ochthans was het Cruijff zelf. die onlangs zo'n „deur" bijsleepte, len hij in een tv-gesprek met Wil- m Duys zei: „De deur is dicht, aar nog niet op slot." Het is ook ïuijff, die de „maren en tenzij's" an zijn inmiddels overbekende be- issing toevoegt. Waarom eigenlijk, kan men zich afvragen, wanneer zo zeker bent dét je stopt. De KNVB schijnt trouwens ook Dg lang niet zo overtuigd te zijn Cruijffs interland-afscheid 'nst Happel loopt nog steeds met t plannetje rond om de Amster- amse Spanjaard na Nederland-Bel- ië te polsen. Happel zou nog- naals: in ieder geval van plaatsing 'oor Argentinië best bereid zijn m Cruijff onder speciale voorwaar- len aan de WK te laten deelnemen >at men in Zeist nog niet zo zeker is an Cruijffs beslissing, blijkt ook -m r J-* -m*. mm*. fgy j wV^'v' 1 :l 'v lm' Trainen op het KNVB Sportcentrum in Zeist. Wim van Hanegem, Willy van de Kerkhof en Johan Cruijff zijn bezig. *4 ^A >..V uit het feit, dat morgen geen feeste lijk (nou ja, zoveel reden tot jubel is er niet) fuifje aan zijn afscheid wordt gegeven. Vooriichter Evert Grifhorst, duide lijk niet zo gelukkig met vragen in die richting, zegt: „Eerst die 22 voor Argentinië maar eens afwachten. Je hebt Cruijff bij Duys gezien. Dat was een menselijke Cruijff. Wij be seffen trouwens, dat niemand maar dan ook niemand enige invloed kan uitoefenen op beslissingen van Johan. En Jan Zwartkruis: „Er leeft hoop in veler KNVB-harten, maar niemand durft dat. laat ik zeggen, neer te zetten. Persoonlijk wil ik Cruijff ver gelijken met George Best. De ene dag dit, de andere dat. Een officieel afscheid voor hem bij Nederland- ZEIST Alle zestien spelers van de Nederland- se-elftalselectie hebben maandagmiddag geoe fend tegen de C-ploeg van Go Ahead In een erg jeugdige samenstelling. Zwartkrulc begon met: Van Be veren, Suurbler, Krol, Jansen en Hovenkamp; Willy van de Kerkhof, Neeskens en Van Hanegem; René van de Kerkhof. Cruijff en Rensenbnnk. Na rust verving hij Van Beveren, Krol. Neeskens, Van Hanegem en Cruijff door Jongbloed, Dusbaba. Peters, Van der Kuylen en Geels Belde „elftallen" scoorden In hun speelhelft van het zeer vriendschappelijk partijtje vijf keer, René van de Kerkhof (3). Geels (3), Cruijff, Rensenbrink. Willy van de Kerkhof en Hoven- kamp maakten de doelpunten België? Ach. zie het zo: Cruijff ver dient dat zeker maar het gaat aller eerst om de wedstrijd en niet om Crujijff's afscheid. Wanneer je dat voorop zou stelen, dan haalde je misschien anderen uit hun concen tratie." Cruijff bevestigde de mening van Grifhorst, dat niemand zijn beslis sing kan beïnvloeden. (Ook al heeft Albert Mol dan inmiddels een smeekvolle single voorgezongen). De langzaam groeiende druk van buitenaf doet hem niet veel. „Ik ben al jaren gewend aan druk. Het is niet van invloed. Zoals ook geld geen rol speelt in deze kwestie. Absoluut niet." Daarom kijkt Cruijff voorlopig maar terug op zijn interlandloop baan die met 48 interlands eigenlijk opmerkelijk kort is voor een speler van zijn kwaliteit. Cruijff: „Later is •pas het besef gegroeid dat het Ne derlandse elftal zo belangrijk is; het heeft te maken met een zekere be wustwording. Acht jaar geleden was het clubbelang groter, nu zie je het totaalbelang beter." BONN De Westduitse voet balbond stelt een grondig on derzoek in naar de veiligheid in Argentinië tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat in juni 1978 zal worden gehouden. Dit heeft dr Hildegard Hamm-Brücher, mi nister van staat, op het vragen uurtje van de Bondsdag in Bonn gezegd, naar aanleiding van vragen die Klaus Thüsing, afgevaardigde van de SPD in de Bondsdag, stelde. Bovendien zei mevrouw Hamm-Brücher dat de West duitse regering in deze geen stelling zal nemen ten aanzien van de binnenlandse politieke situatie in Argentinië. Op de vraag of de regering het plan heeft de openbaarheid en de voetbalfans in te lichten over „de op burgeroorlog gelijkende toestanden Argentinië, zei zij dat het de vrije beslissing van iedere burger is naar het bui tenland te gaan". Er zullen ongeveer 4500 West duitse supporters naar Argen tinië reizen. Thüsing wees er in dit verband op dat elf West duitsers op onverklaarbare wijze in Argentinië verdwenen zijn. De vrouwelijke minister van staat, verbonden aan bui tenlandse zaken, zag geen ver band in het vermoeden van de afgevaardigde dat Argentinië, net zoals Mexico In 1968 voor de Olympische Spelen, de tijd voorafgaande aan het toernooi om de wereldtitel de binnen landse repressie zal verster ken, om ten tijde van het titel- toernooi een „gezuiverd Argen tinië" ten toon te stellen. Junioren ROTTACH-EGERN - Het tweede toernooi om het we reldkampioenschap voetbal voor nationale junioren-teams zal in 1979 in Japan gehouden worden. De organisatie van dit evenement werd door de FIFA in handen gegeven van de Ja panse voetbalbond, Na het eer ste toernooi, dat afgelopen zo mer in Tunesië werd gehouden en door de Sovjet-Unie werd gewonnen, hadden zich meer dere landen, waaronder Neder land, kandidaat gesteld voor de organisatie van het tweede toernooi. Blankenburg HAMBURG De voormalige Ajacied Horst Blankenburg heeft een nieuwe werkgever ge vonden. Hij is door de Zwitser se eerste divisieclub Chenois Genève voor een ton overgeno men van Hamburger SV, de club waarbij hij in ongenade was gevallen. LAUSANNE Na zes dagen vergaderen in Lausanne is het bestuur van het IOC uiteengegaan, zonder tot indrukwekkende beslissingen te zijn gekomen. IOC-voorzitter Lord Killanin vond dat geen bezwaar. Hij zei na afloop: „Toch hebben we zinvolle dagen gehad. We hebben duidelijk het congres voorbereid dat in 1978 in Athene wordt gehouden. Bovendien is er plezierig van gedachten gewisseld met vele internationale sportorganisaties." De elf leden van het IOC-bestuur zijn niet helemaal voor niks in Lau sanne geweest. Zij besloten een com missi e in het leven te roepen die de actuele sport-politieke vraagstuk ken gaat bestuderen De commissie bestaat uit: IOC-vice-president Mo hammed Mzali (Tunesië). Gaoul Mol- let (België) en Charles Palmer (Enge land) Van deze commissie wordt verwacht dat ze in mei 1971. als in Athene het IOC-congres wordt ge houden, met een werkstuk komt dat de rechten en plichten van alle aan gesloten ledenlanden duidelijk om schrijft Met het aanstellen van Pal mer, die voorzitter is van de Interna tionale judofederatie, kan een harde lijn verwacht worden. Palmer was het die in september de WK-judo in Barcelona afgelaste, omdat de Spaanse autoriteiten plotseling de judoka's uit Taiwan de toegang tot Spanje weigerden. Verder leverde deze bestuursverga dering van het IOC weinig op. Voor zitter Lord Killanin wees nog eens op het gevaar van doping in de sport en waarschuwde de deelnemende lan den aan de Olympische 8pelen in Moskou, dat zeer strenge controles tijdens de Spelen zullen worden ge houden. Zelfs de naam van Ad Pua- len (voorzitter IAAF) viel in Lausan ne. Killanin: „De heer Pualen schreef ons dat hij zich ernstige zor gen maakte over de voorschrtjdende betalingen aan atleten. Paulen vindt dit verwerpelijk. We hebben hem toegezegd dat het IOC in de toe komst deze zaken scherper in de gaten zal houden en sneller tot schorsingen zal overgaan." aldus Killanin MONTERREY - Het Surinaamse voetbalelftal heeft ook de vijfde en laatste wedstrijd voor de finale- groep van de noord- en middename- rikaanse zone voor het wereldkam pioenschap verloren. Haïti, vorige maal in het eindtoemooi in West Duitsland, was in Monterrey met 1-0 te sterk. El Salvador en Guatamala speelden hun laatste wedstrijd in deze kwalificatiegroep gelijk: 2-2. Door die uitslag eindigde El Salva dor na Mexico, dat zich voor Argen tinië plaatste en Haïti als derde BAZEL In Bazel zijn de lotingen verricht voor de tweede ronde van de toernooien om de verschillende Eu ropese handbalbekers. In het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen (heren) lootte Sit- tardia de Poolse kampioen Slask Wroclaw Sittardia speelt zijn eerste wedstrijd thuis. Hermes uit Den Haag stuit in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars (heren) op Stro- jamy Martin uit Tsjechoslowakije. Ook Hermes speelt eerst thuis. Bij de dames plaatste het lot Hellas uit Den Haag tegenover Hapoel Reho- voth uit Israël in het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen. De Haagse dames spelen eerst uit. Swift Roermond komt tenslotte in het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen. De Haagse dames spelen eerst uit. Swift Roermond komt tenslotte in het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars bij de dames uit te gen Inter Bratislava uit Tsjechoslo wakije. De Nederlandse bekerwin naar speelt de eerste wedstrijd thuis. Het Nederlandse damesteam zal als voorbereiding voor het wereldkam pioenschap in de B-groep van 28 tot en met 30 oktober uitkomen in een vierlandentoernooi in Hongarije. De heren zullen zich voor de strijd om het wereldkampioenschap in de B- groep van 27 tot en met 29 oktober voorbereiden door deel te nemen aan een vierlandentoernooi in Zwitser land. De Nederlandse selecties voor deze wedstrijdenreeksen zijn als volgt samengesteld: Iters Toos Alsemgerst (Qulntusi, Hannlr dr Kok, Mlekr Pottuyt, Ingrld van Koppen (allen Hellas), Marian Muyres. MIep van Brak (beiden Nlloc), Els Boesten, Marjo SmeeU. Peggy Brou wers (allen Swlft Roermond). Nel Martens (DVOl. Erna Balk (V en K) en Marijke Barth (Ancora) lieren: Doel Oer Norbart iSlttardiai. Ron de Jonge (Hermeai en Jan de Lange (E en O), veldspelers Plet Kivll, Rene Klvlt, Peter Ver- jans «allen Blauw Witi, Marcel Wlllemsen iSwlft). Bert Brouwer. Nanne Prevo, Martin Be- ruiger. Hans Beugel iallen Hermes», Paul Bos man (PRV), Bob Sondaar tAHC 'Sli en Joep Ellen (De Oazelteni >EN HAAG (ANP) Op 8 en 9 Dvember staat voor de Nederland- e dameskeurtumploeg in Boeda- est tegen Hongarije de eerste inter- kndwedstrijd op het programma se- ert Noorwegen Nederland in sep- tmber van het vorig jaar Het natio- ale team bestaat uit de volgende urnsters: Monique Bolleboom (Pro •atria, Zoetermeer). Conny Zwart- oed (St. Mauritius. Volendam), larleen Houten (Klimop, Heiloo). feme van Soeren (Excelsior. Nij- erk). Liesbeth Lengkeek (Pro Pa- fia. Zoetermeer) en Annelies Nij- am (WIK/FTC. Heerenveen) Tot (serve zal worden aangewezen: In- fid Bolleboom (Pro Patria, Zoeter leer) of Marja Huyting (DOO. Irecht» let de selectie van Monique Bolle- bom. Liesbeth Lengkeek en moge- Ik ook Ingrid Bolleboom heeft het loninklijk Nederlands Gymnastiek erbond (KNGV) zijn selectiebeleid )n aanzien van turnsters voor de Itionale ploeg veranderd. Vorig lar stelde het KNGV als regel, dat echts die turnsters voor de natio- ale ploeg geselecteerd konden wor- tn. die op Papendal trainden en frar in de omgeving gehuisvest wa- CDe Pro Patria turnsters voldoen raan niet. Op dit moment zijn er P Papendal echter nog slechts vijf unsters, die in staat zijn de acht- Imp te turnen, een aantal dat te hing is voor het samenstellen van in volledige nationale ploeg Dp strijd om de algemene Nederlandse fntltel voor dames (alle leeftijden i is verseho- naar 18 en 19 december Het lag in de loeling dat deze wedstrijd op 1 en 2 novem- Ir op Papendal zou worden gehouden, maar 1 n was weinig gelukkig met de keuze van deze rdeweekse dagen. Het u nog niet bekend - op de nieuw vastgestelde data wordt \0 PAOLO (ANP) Betty Stove eft in de eindstrijd van het inter- itionale tennistoernooi van Sao holo (Brazilië» in twee sets van Jlie Jean King verloren De Ameri- itnse speelster, weer teruggekeerd (het toptennis. won met 6-1 en 6-4 Ij werd er 14000 dollar rijker door oor Betty Stöve was er de helft van It bedrag weggelegd HUP HOLLAND (1) Er wordt hard gewerkt aan de pro motie van het Nederlands elftal (Wat zeg ik? Ons Oranje!) Op weg naar het wereldkampioenschap voetbal. Het bureau Inter Football heeft nogal wat kontakten gelegd namens de gecontracteerde spe lers. Maar pas als de kwalificatie een feit is kan daar meer over be kend gemaakt worden. De spelers vakbond WCS mag dan bezwaren maken tegen de bemoeienissen van Inter Football, het ziet er toch naar uit dat die slag al lang verloren is. Eén grote Oranje-promotor is ove rigens al wel bekend: het ochtend blad de T. Zo viel deze week een uitnodiging bij de dagbladen door de brievenbus voor een groot „Oranje-bal" na afloop van Neder- land-België, te geven in het Hilton Hotel in Amsterdam. De uitnodi ging was ondertekend door De T. en AVRO's Sportpanorama. Verder coördineert De T. de akties om Johan Cruijff te behouden voor het Nederlands elftal. Het heet eerst nog „Men moet de gevoelige snaar weten te raken", maar het eindigt met „Onze bladen helpen Johan over de brug". En dan is er ook nog Jack van Zanten die innige contacten met De T. onderhoudt en binnenkort benoemd wordt tot begeleider van het Nederlands elftal. De AVRO Is begonnen met het pluggen van een Hup Holland plaatje dat Albert Mol heeft uitge bracht op de muziek van „O John ny sing een liedje voor main al leen". Het heet nu „O Johan" en de tekst van het refrein luidt: O Johan we staan allemaal achter jou/Holland blijft jou altijd trouw/ Barcelona daar ging jij toen heen/ Maar je huis staat nog in Vinke- veen/Wat Jij doet dat is toverij/Jij maakt iedereeen blij/Heel het land is van streek/Als Jij straks ont breekt/O Johan laat ons toch niet in de steek. HUP HOLLAND (2) Een tweede levenslied is speciaal met het oog op Nederland-België vanmorgen uitgebracht. Het wordt gezonden door onze J C. Brak op de toepasselijke pielodie van Hup Holland Hup Na maanden nerveus wachten was de grote dag dan daar/Holland te gen België, nu nog maar eens per jaar Maar in de ereloge bleven stoe len onbezet/Drie naast Sjaak Hoge- c* if if if woning, Roffel had ze nog ontvet/ Ze waren voor de Belgen maar die zijn toch niet gegaan/geen drama want de bond trok zich van hen ook nooit iets aan/En eigenlijk aan vaardde men de afzegging in dank Het scheelt bij de ontvangst na afloop een paar liter drank/Zo kon het nu goedkoper en wat hadden ze gehad/Allemaal een pilsje en een grote zak patat. Refrein. Hoog in Vak T zat met een verrekij ker in z'n hand/De trainer van Oranje, de redder van het land Maar hij was incognito niemand kende hem terug/Met valse wim pers. feestneus en een bochel op z'n rug/Dat moest zo van de Belgen want die hadden toch geklaagd/ Dat Happel alles wist en niemand hen iets had gevraagd/Was dat nu maar gebeurd of had er iemand opgebeld/Dan zat hij niet zo hoog maar op een bankje langs het veld En is dat soms zo erg, och wie is er toch gebaat/Met iemand die slechts fluistert en die niemand ooit ver staat Refrein. Daar zijn dan onze leeuwen dartel dravend op het veld/Die ene in de spits beheert de ploeg en al het geld/En hier in de defensie, ja die moeten ook genoemd/Twee dravers maar als scheermes werden zij pas echt beroemd/En in het doel een man bekend om grap en grote mond/Maar ook omdat hij dertig jaar geleden al hier stond/Die vent daar op het middenveld zo heel op z'n gemakt/Die loopt wat krom dat komt door z'n gevulde kaartenbak/ Maar voor hen allen gloort dat gro te visioen/Bukkend voor de kogels wordt Holland wereldkampioen. HUP HOLLAND (3) Zondagavond werd bekend ge maakt dat Nederland-België recht streeks op de televisie zal worden uitgezonden. Maar op datzelfde moment was nog steeds niet be kend of de radio de wedstrijd ook zou brengen. Hoe nu meneer Rob van de Gaast, eindredacteur van het N08 pro gramma Langs de Lijn, zijn die zes man er nu weer met hun reclame borden? „Nee, nee. dat niet. De problemen die wij hebben betref fen de samenwerking met het Olympisch Stadion. Wij hebben voor deze wedstrijd dienstkaarten aangevraagd, zoals de televisie die ook krijgt. Op dit punt proberen we tot een coördinatie te komen dus we hebben ook kaarten aange vraagd voor de omroepen zoals AVRO, VARA. NCRV. Veronica en zovoorts, die hun mensen ook naar die wedstrijd willen sturen en er in hun programma's op terug willen komen Plus dan nog de aanvragen voor de buitenlanders, twee of drie Belgen, drie Duitsers. En dan na tuurlijk de kaarten voor de technici die nodig zijn. Bij elkaar 25 kaar ten. Maar het Olympisch Stadion zegt dat er in de radioruimte die de NOS overigens zelf aangelegd heeft, maar plaats ls voor veertien mensen en dat we dus maar veer tien kaarten krijgen". Het Olympisch Stadion is nooit erg soepel hè als het op de pers aankomt? „Dat kun Je wel zeggen. Die men sen denken dat we allemaal voor onze lol komen. D'r zijn technici die twee uur lang in de wagen zitten en niks van de wedstrijd zien. Ze den ken dat zoiets een uitje is voor zo'n man. Ik heb nog eens gebeld met die meneer van de administratie daar maar die heeft mij letterlijk een leugenachtige opgave verwe ten. Ik heb toen gezegd dat ik niet verder met hem wens te discussie ren Ik ga wel een klacht indienen via de EBU (Europese Omroep Unie), FIFA en KNVB Zo lang niet alle kaarten er zijn gaat de NOS niet naar Nederland- België. „Ja. dat klopt. Maar producer George Tor gaat in een laatste ge sprek nog eens proberen die kaar ten los te krijgen". Dat gesprek vond gisternamiddag plaats. En? „Het Olympisch Stadion is een stuk bijgedraaid. Ze hebben nu kaarten beschikbaar gesteld voor alle mensen die rechtstreeks bij de uitzending betrokken zijn. Nu moet ik bij de KNVB proberen om de kaarten los te krijgen voor de ver slaggevers van de omroepen die zelf geen rechtstreeks verslag ver zorgen". Er zijn honderd manieren om hoofdpijn te krijgen, dit is er een van. HULDE Op het Fuyi-circuit in Japan werd afgelopen weekeinde het autorace seizoen op typerende wijze afgeslo ten. Bij een ongeluk verloren twee mensen het leven en raakten er zeven ernstig gewond. Toch was dat ongeluk geen reden voor de organisatoren de zaken na afloop wat soberder aan te pakken Winnaar James Hunt diende gehul digd te worden. The show must go on. Maar Hunt werd toch niet officieel gehuldigd met champagne, bloe men en bekers zoals in het draai boek stond. De Engelse oud-we reldkampioen vertrok onmiddellijk na de race om het vliegtuig naar huls nog te kunnen halen. Hij liet een gezelschap hoogst verbolgen organisatoren achter. Een woord voerder van de Japanners sprak over Hunt: „Hij heeft nog niet het gezonde verstand van een school jongen". Over gezond verstand ge sproken. RADIO (3) Korte Inhoud van het voorafgaan de: J. C. Brak beluistert de sport programma's op de radio om er achter te komen of dat medium terecht of ten onrechte vergeten wordt. Zaterdagmiddag zat hij twee uur NCRV Sportshow uit Het probleem met die NCRV Sportshow is dat er kwalitatief ge concurreerd moet worden tegen Langs de Lijn dat op zondag de sportgebeurtenissen volgt Een hele opgave om zoiets ook klaar te spelen als je voor de verslaggeving dient te putten uit eigen (free-lan ce) reservoir. Terwijl de onderwer pen zich ook lang niet allemaal in een brede publieke belangstelling mogen verheugen. De presentatie is in handen van Anneke van der 8troom en Heinze Bakker. De laatste is ook eindre dacteur. Ze praten de plaatjes en de reportages aan elkaar op Impo nerend Inventieve wijze: Anneke: I remember Yesterday, dat doe ik ook maar Donna Sum mer staat er 24ste mee op de top dertig". Heinze: „Ja, wat heet eh herin neringen aan gisteren. Ik voel het nog steeds. Ik heb m'n keuken ge sausd maar ja. daar haal je geen hitparade mee' De belangrijkste onderwerpen wa ren verder: de zaterdagvoetbal be kerwedstrijd Barendrecht-RVVH en Zaan-AMVJ/RLVC. een volley balwedstrijd. In Barendrecht zit verslaggever Leo Touw die ook nog een verklaring krijgt voorgescho teld en daar ondanks zijn nog Im mer klapperende gebit vol vuur over verteld. Bij het volleybal zit Bonna van der Kooy „Bonna? Bonna"? „Oh, eh ja. Ik dacht dat er nog wat kwam". Het derde grote onderwerp is de military in Boekelo waar Sjoerd Dijkstra zit. „Ja. de tweede dag, dat is niet helemaal juist Heinze, het is de derde dag" Zo gaat dat verder. Ook na vijf uur als Klaas 8amplonius verslag gaat geven van een wedstrijd van HZC/ De Robben in het kader van het toernooi om de Europa Cup II wa terpolo. Klaas meldt dat hij dorst krijgt van al dat water voor hem Dan blijkt ook dat Bonna van der Kooy aanwezig ls bij een volleybal wedstrijd die pas na afloop van het programma (Hilversum III tussen 16.00 en 18.00 uur) eindigt. Geen uitslag dus, maar geen drama want vanavond hebben we weer een uit zending Eh ja .eh Bonna weet ook nog te melden dat tegen over de sporthal zojuist door „drie Italianen" een overval ls gepleegd op een supermarkt Zo gaat het verder met af en toe een kort Interview en letterlijk al het nieuws dat de telex in die twee uur ten beste geeft Na half zes volgt dan een (klantenbindend) blok met uitslagen Zaterdagvoet bal, c-elftallen, Duits voetbal. Het Engels voetbal gaat de mist in om dat de verbinding met Ian Kenne dy niet tot stand komt NCRV 8portshow I: een merkwaar dige mengeling van het koffieuur tje, een popuitzending en Imitatie Langs de Lijn. Maar men mag zich afvragen of net echt zo zinvol is om er op deze manier op zaterdagmid dag twee uur voor uit te trekken en 's avonds nog eens twee uur Die avonduitzending wordt binnenkort nog maar eens beluisterd. Algemeen klassement na twee etappes: 1. NCRV Sportshow I, 2. AVRO's Sportpanorama. INCIDENT Het schattlgste Incident van de af gelopen week speelde zich af in de Nederlandse Tafeltennisbond. Bet- tine Vriesekoop mag voortaan in de herencompetitie spelen Ze ls zo goed geworden dat het voor haar sportieve ontwikkeling belangrijk is dat zij zwaardere tegenstand krijgt De hoofdbestuurderen van de tafeltennisbond vonden het goed dat zij voortaan bij de heren gaat spelen Een wat lichtvaardig besluit naar het lijkt, want de competitieleider bij de dames ls Inmiddels boos op gestapt Hij had als opdracht ge kregen om een competitie voor da mes in elkaar te zetten, kreeg daar voor af en toe een pluimpje, maar ziet zijn beleid nu Ineens ernstig doorkruist omdat er een dame overloopt naar de heren Boosheid ook bij speelsters van an dere clubs en het Nederlands team Argumenten: het hoort niet, dan kan ledereen wel bij de heren gaan spelen, op deze manier ontbreekt voortaan de basis voor eenheid bin nen het Nederlands team, het is oneerlijk tegenover de andere meisjes En de oplossing is zo eenvoudig. De tafeltennisbond moet gewoon geen afzonderlijke competities voor da mes en heren organiseren maar al les door elkaar laten spelen Er is bij deze sport toch geen sprake van lichamelijk contact tijdens de wed strijd zo dat een bezwaar zou zijn. Dat zou betekenen dat als er eerlijk geselecteerd wordt bij de clubs, ie dereen op zijn of haar hoogste ni veau kan gaan spelen. De ongelijk heid tussen mannenen vrouwen in de sport zou er waarschijnlijk enke le Jaren eerder door kunnen ver dwijnen Geen boosheid of drukte dus, maar simpelweg hoera. Trouwens wat deed een MAN als competltieleider bij de dames?

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 19