Muizen in melkflessen en pluk haar in groentepot Personalia Studenten zijn zich vaak niet geno< bewust van hun voorkeurspositie Keuringsdienst van waren ontdekt veel ongerechtigheden Kakkerlakken in een supermarkt; vieze ijswagens Kritiek van Van Kemenade: Ondernemingsrad Spoorwegen gaa| openbaar vergadf* FAMILIEBERICHTEN produktiemedewerkers VRUOAG 21 OKTOBER 1977 TROUW/KWARTET P6 l( DEN BOSCH (ANP) - Maal tijden. verstrekt in gebruikte conservenblikken; bier dat naar petroleum ruikt; wor men in chocola; maden, in- sekten of een pluk haar in een groentepot; een stukje koe huid in een kroket; muizen in melkflessen; schimmel in koek. jam. melk; bedorven vlees, wild en gevogelte; wormpjes in vis; een naald in de frites saus en donsdekbed den zonder dons zijn enkele van de klachten, waarmee de keuringsdienst van waren voor het gebied 's Hertogen bosch vorig jaar te maken kreeg De dienst voerde 23.336 inspecties uit en beproefde 52.927 monsters, waarvan er 3 159 afwijkingen ver toonden. Bij de inspecties leidde dat 46 maal tot een proces-verbaal, na laboratoriumonderzoek werden er nog eens 292 uitgedeeld. De dienst keurde 1.025 partijen af (totaal 87 854 kilo». 51.150 kilo daar van betrof jam. limonade en vruch tensappen. Van de totaal 338 opge maakte processen-verbaal waren de meeste (124) wegens overtredin gen van de wet op vlees en vleeswa ren. De keuringsdienst bestrijkt een gebied van 76 gemeenten in midden- en oost-Brabant en zeven gemeenten in Gelderland. In enke le gevallen leidde een onderzoek van de keuringsdienst tot strafver volging. Dat gebeurde bijvoorbeeld met de eigenaar van een Chinees restaurant, toen acht mensen na een etentje bij hem ziek waren ge worden. Onhygiënische keukens trof de dienst aan in verpleeghui zen. ziekenhuizen en bejaardencen tra; er liepen muizen en kakkerlak ken rond. In één geval was de staat van onderhoud van de ruimte zo slecht, dat een goede bestrijding van het ongedierte niet mogelijk was. Tot grote opluchting van de dienst besloot een banketbakker, die al regelmatig „gepakt" was wegens overtredingen, zijn zaak te sluiten. In een supermarkt vonden keur meesters van de dienst kakkerlak ken in de boodschappen, de vlees vitrines en in de gebakkasten. Bij een ijsverkoper, die een aantal wa gens had. bleken alle wagens vies. inclusief de slagroomapparaten. „Een hond, die voor de bewaking moest zorgen had ook aan de ver vuiling bijgedragen", zo staat in het verslag. De dienst ontdekte voorts, dat ban ketbakkers hoe langer hoe meer gebruik maken van imitatie-slag room. niet van echte te onderschei den. De consument blijft evenwel in de waan, dat hij echte slagroom krijgt. Aanduidingen als „slag- droom". „koffie met slag" en „ijs met slag" zijn zo mistig, dat duide lijke voorschriften hiervoor nodig zijn. aldus het verslag. Leider Pandora Hans van der Wilk wordt met ingang van 1 november leider van de Stichting Pandora (te gen vooroordelen jegens mensen die in psychische moeilijkheden zitten of hebben gezeten). Hij volgt mej. Treeske Blase op, die vanaf de op richting, twaalf en een half jaar gele den. de activiteiten van „Pandora" leidde. De heer Van der Wilk is sinds december vorig jaar aan de stich ting verbonden. Daarvóór maakte hij deel uit van het groepje voorlich ters van „Pandora". Hij werkte on geveer twaalf jaar in Den Haag en in Rotterdam in het club- en buurt huiswerk en was van 1974 tot 1976 in Schiedam wethouder voor welzijns- aangelegenheden. Unesco Nederland De oud-com- missaris van de koningin in Lim burg, mr. dr. C. J. M. A. van Rooy, heeft het voorzitterschap van de raad van bestuur van de stichting Unesco Centrum Nederland aan vaard. De heer Van Rooy is de op volger van prof. dr. A. N. J. den Hollander, die op 16 juni 1976 is overleden. Raad van Europa De voorzitters van Eerste en Tweede Kamer heb ben resp. twee en vier Kamerleden aangewezen tot nieuwe leden van de assemblee van de Raad van Europa. Het zijn prof. J. W. van Hulst (CDA), en drs. C. A. Koopman (PvdA), en mevrouw Ien van den Heuvel, Relus ter Beek, M. J. Konings (allen PvdA) en mevrouw A. M. van der Werf (WD). De delegatie bestaat voorts uit de Tweede-Kamerleden drs. Joop Voogd, Pieter Stoffelen (bei den PvdA), mr. F. Portheine (WD), ir. P. A. M. Corenlissen, mr. Jan Nico Scholten, drs. M. W. J. M. Peijnen- burg (allen CDA), en de Eerste-Ka- merleden mr. J. F. G. Schlingemann en Hans de Koster (beiden VVD). De nieuwe leden treden in de plaats van Piket, Dankert, De Niet, Rireijnen, Van Kleef en Van Ooijen. Van onze onderwijs redactie TILBURG „De studenten waren en zijn zich vaak onvoldoen de bewust geweest van hun voorkeurspositie. Ze zijn er niet of nauwelijks in geslaagd om aan de brede massa van de bevolking te laten zien wat de meer kritische wetenschapsbeoefening kan bijdragen tot en verbetering van haar machteloosheid." Dit noemde minister Van Kemenade gisteren als een van de oorzaken van de neergang van de studentenbewe gingen aan het eind van de jaren zestig. Volgens de bewindsman komt dit vooral „omdat de studentenbe weging al snel na 1968 een overmaat aan energie gestoken heeft in interne procedures en eigen belangenbehar tiging en te weinig in de vermaat schappelijking van de wetenschaps beoefening zelf." Veel aandacht besteedde de minister gisteren, bij de opening van het in ternationaal studentencongres van de Tilburgse hogeschool, aan de de mocratisering van de universitaire wereld. Hij verweet de studenten van toen, te weinig inzicht te hebben gehad in de maatschappelijke wer kelijkheid. Volgens de bewindsman kun je de machtsverhoudingen niet omdraaien, in een gemeenschap waar macht een afgeleide is van des kundigheid. „Hier en elders hebben we gezien dat de studenten tijdelijk de macht overnamen", zei hij. „Maar wanneer dat niet gecombineerd wordt met het inzicht dat de opleiding aan be paalde minimum-eisen moet vol doen. ontkent men een van de meest wezenlijke functies van de opleiding en de wetenschapsbeoefening, na melijk de maatschappelijke functie." Niet veel verder De balans opmakend van tien jaar universitaire beweging constateerde Van Kemenade dat er in de interne verhoudingen binnen de universitai re wereld veel ten goede is verbeterd. „Maar tevens moet worden gezegd dat een van de meest essentiële doel stellingen van 1968. de vermaat schappelijking van de wetenschap, niet veel verder is gebracht." Volgens de bewindsman heeft de universitaire democratisering nogal wat ontsporingen gekend. „Daar door heeft zij niet tot die resultaten geleid die vele voorstanders van de mocratisering van de universiteit rond 1968 voor ogen stonden." Teleurstellend Van Kemenade vond dit te meer teleurstellend, omdat de universiteit in dit opzicht een voorbeeld had kunnen zijn. Juist aan de universi teit zijn alle ingrediënten voor demo cratisering aanwezig: behoorlijke scholing van de universitaire ge meenschap, en vrije grote vrijheid van denken en doen en parallel lopen van belangenf; langstelling. „Het ontbreki n deze factoren wordt meestal n gument gebruikt om grote mensen niet tot de machts- j sluitvorming toe te laten", windsman legde het congres t te dan ook de vraag vooi universitaire wereld niet een kans gemist heeft op een leid in de versterking van het d< tisch gehalte van onze samei UTRECHT (ANP) De q\i mingsraad van de Nede e Spoorwegen heeft besloten d vergaderingen met ingang vfei nuari 1978 openbaar zullen z het NS-personeel. De OR bes j. de openbaarheid als een p vooral zal moeten uitwijzen 5t ke praktische voorwaardei,j baarheid het best functione jt gend jaar zomer zal de balan s£ ervaringen worden opgemaae De bedrijfsleiding en de gek t den van de OR zijn het erov dat voor bepaalde zaken eejp- ten vergadering mogelijk mjv ven. Zij verwachten echter t- dit al te vaak zal zijn. Hoofd aldus de NS, dat ook met het der openbaarheid kan worjgi probeerd de contacten tussejü en zijn kiezers te verstevigen kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. „Ik loof U. omdat ik gans wonderbaar ben toebereid, wonderbaar zijn Uw wer ken. mijn ziel weet dat zeer wel" Ps. 139 14 Gode dankbaar berichten we u de geboorte van Robert Eduard broertje van Willem Jan en Groetje Enk en Wilma Zwannette en Henriëtte. Chnstiaan Haren. Gr 18 oktober 1977 Hubertushof 18. P. Smid W. Z. Smid-van Beilen Tijdelijk. Huize Tavenier. Groningen. Bezoekuren: 14-15 uur en 19-19.45 uur. Mede namens onze kinde ren en kleinkinderen, wil len wij allen, van heel ver en dichtbij, hartelijk dan ken, voor de vele gelukwen sen. bloemen, planten, ca- deau's, de bezoeken thuis en in „Concordia" gebracht enz. enz. Daardoor is onze 50" huwelijksdag, een on vergetelijke dag geworden. G EN F KROON- BUITENWEG Nieuwendam. oktober 1977 Nieuwendammerdijk 481. Enige en algemene kennisgeving Heden nam de Heere nog onverwachts, na een langdurige ziekte van ons weg mijn lieve man. mijn dierbare vader. Apolonius Bastiaan Lagendijk in de leeftijd van 76 jaar. Schiedam: M. J. Lagendijk-Looye Oostkapelle: G. L. Lagendijk Schiedam. 20 oktober 1977 Vondellaan 31 a Corr. adres: Zeesterlaan 6, Oostkapelle. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 24 oktober om elf uur in de aula van de begraaf plaats aan de Laan van Spieringshoek te Schie dam. waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Wat moeten wij nu gaan zeggen. Na ons grandioos geslaagde feest. Hoe moeten wij U uit gaan leggen Onze dank. dat U er bij bent geweest. Met brieven, planten, bloemen en geschenken, Fruit, telegrammen, een hand. een zoen Wij blijven daar heel lang aan denken, U had 't nooit mooier kunnen doen. Dank lieve beste mensen. Voor al Uw goede wensen. DiJtPiCeJo (Dicky, Jan, Piet, Cees en Johan Vellekoop) s-Gravenzande. Oktober 1977 Naaldwijkseweg 249 A Het behaagde de Here tot Zich te nemen mijn lieve Vrouw, onze zorgzame Moeder cn Oma Catharina Jannetje van Putten-Staalman in de ouderdom van 80 jaar. A van Putten H J Verleur-van Putten T A. Heil-van Putten G Heil D. C. Heil-van Putten F. A. Heil en kleinkinderen Amsterdam. 19 oktober 1977 Voltaplein 43 huis Gelegenheid tot condoleantie-bezoek zaterdag middag van 3-4 uur in het gebouw van de Protes tantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P.C.B. u.a.. Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 24 okto ber om 12 uur op de Nieuwe Oosterbergplaats aan de Kruislaan. Vertrek van Vondelstraat 101 om 11.15 uur ENIGE KENNISGEVING In de hoop op Ecuwig Leven is op 15 oktober 1977 gestorven Sophia Gezina Hajt geb De Vries 79 jaar oud. Dankbaar denken wij aan haar toewijding en trouw De laatste zeven jaar was zij de lieve en zorgzame huisgenote van de Heer J de Boer te Naarden. Namens de familie' E Ronner-Hagt H J Ronner De begrafenis heeft in stilte plaatsgehad te Voor burg. Condoleance-adres Palcstnnastraat 4. 's-Herto- genbosch Op 15 oktober 1977 overleed onze dierbare vader en grootvader Willem Marsman zenuwarts Hoogleraar Medische Psychologie weduwnaar van Mieke Kardoes Albert en Sjoukje Paul en Marith Piet en Joyce en kleinkinderen Amsterdam Minervalaan 25' De crematieplechtigheid heeft inmiddels in het bijzijn van de naaste familieleden plaatsge vonden. Vandaag is. bijna 85 jaar oud. overleden onze vader, grootvader en overgrootvader Johannes Klijnsmit weduwnaar van Dirkje Bossché Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Jezus zeide: ..Ik ben de opstanding en het leven; wie in Mij gelooft, zal leven, ook al is hij gestorven. en een ieder, die leeft en in Mij gelooft, zal in eeuwigheid met sterven, gelooft gij dat?" Johannes 11 25 en 26 Overschie: J. H W. Nagelhout-Klijnsmit D Nagelhout D Klijnsmit B Klijnsmit-Nagelhout Sliedrecht. S Kraayeveld-Klijnsmit K. Kraayeveld Overschie P Klijnsmit B. Klijnsmit-den Besten Vlaardingen D Moerkerken-Klijnsmit H. Moerkerken Schiedam M W GrOotveld-Klijnsmit J. Groot veld Hardenberg: J. Scholten-Klijnsmit L. Scholten Bennekom: B. Sinninghe-Klijnsmit R Sinninghe 's-Gravenhage: D W. Klijnsmit Hobart (Tasmanië): P Verdouw-KIijnsmit C Verdouw Putten. H. W Hordijk-Klijnsmit J Hordijk Ridderkerk J A Stout-KIijnsmit A. Stout Alkmaar J C. Fieret-Klijnsmit D C Fieret Klein- en achterkleinkinderen Ridderkerk. 18 oktober 1977. Kerksingel 2. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 22 oktober van 19.00 uur tot 20.30 uur. Kerksingel 6. Ridder kerk en na de teraardebestelling in de aula De begrafenis zal plaatshebben maandag 24 okto ber om 12.00 uur op de Nieuwe begraafplaats „Vredehof aan de Lagendijk te Ridderkerk Na afloop van de begrafenis zal een dienst van woord en gebed worden gehouden in de Pelgrims- kerk. Kerkweg II. aanvang 12.45 uur. De dienst wordt geleid door ds. L. J. Bouma. geref pred. te Ridderkerk Geen bloemen „Ik ben het licht der wereld" spreekt de Zoon „Ik ben de weg, de waarheid en het leven. Kom maar bij Mij, Ik zal je alles geven." Heden werd plotseling van ons weggenomen mijn zorgzame man, onze lieve vader en opa Breunis Baak op de leeftijd van 69 jaar. Apeldoorn: H. Baak-van den Burg. Woudenberg: T. W. Baak A. A. M. Baak-van Eek. Breunis en Jaco. Apeldoorn: J. M. Baak C. A. Baak-van Baaien. Maasbree: A. H. Baak Th. C. M. Baak-Ewals Maasbree: A. H. Baak Th. C. M. Baak-Ewals Arnout Mijdrecht: H. J. Rutsen-Baak C. S. Rutsen Majorie en Carlientje. Apeldoorn, 19 oktober 1977 Chamavenlaan 8. Papa ligt opgebaard in het rouwcentrum van de Monuta Stichting aan de Derk Kamphuisweg 6 te Ugchelen (Apeldoorn) waar gelegenheid is tot condoleren aanstaande zaterdag van 19 tot 20 uur. Op maandag om 10.45 uur wordt een rouwdienst gehouden in de Opstandingskerk, Laan van Or den in Apeldoorn. Daarna vindt om 12 uur de begrafenis plaats op „Heidehof" in Ugchelen. Heden nam God tot Zich. voor ons geheel onver wacht. onze lieve schoonzuster, tante, nicht en vriendin Leuntje van der Linde Weduwe van Johannes Cornelis Kans op de leeftijd van 88 jaar Uit aller naam: Oostvoorne: E. Schouten Rotterdam. 19 oktober 1977. Huize „Oldenoord". Hammarskjöldplaats 622. Corresp. adres: Patrijzenlaan 6, Oostvoorne. Gelegenheid tot rouwbezoek vrijdagavond van 8 tot 8.30 uur in de rouwkamer Goereesestraat 10 te Rotterdam. De teraardebestelling zal plaats hebben zaterdag 22 oktober op de algemene Zuider begraafplaats. Slinge 50. na aankomst in de kapel om 11.30 uur. Vertrek vanaf de rouwkamer circa 11 uur. Geheel onverwacht overleed onze broer en zwager Pieter Jongejan echtgenoot van D. Jongejan-van der Laan Nijverdal: E B. H. v.d. Meulen-Jongejan J A. v.d. Meulen Maasdijk: J P Jongejan M. Jongejan-Kalisvaart Zwolle: H. A. Bouwmeester-Jongejan G. J. Bouwmeester Zuidbroek: R. Jongejan J. Jongejan-Gunneman J P. Jongejan W. Jongejan-Hakker Noordwijk: H. J. Jongejan Groningen: L J Jongejan A. Jongejan-v.d. Vlis Radewijk: S Jongejan N Jongejan-v Dongen Geen bezoek Geen bloemen 18 oktober 1977 Wolddijk 135. Noorderhoogebrug (Gr.) Plotseling heeft de Here uit onze familiekring weggenomen onze lieve schoonzuster en tante Wiebie Brandsema echtgenote van Egbert Warringa. op de leeftijd van 76 jaar. Emmen: H. Warringa J. Warringa-Morsink. Assen: A. H. Sijpkes Stadskanaal: R. Schuurman-Warringa H. Schuurman Borger: J. W. Warringa T. Warringa-Sijpkes Ridderkerk: K. Warringa B. Warringa-Vos. Nieuw-Buinen: H. Warringa C. Warringa-Gnodde Balkbrug: G. W. Brandsema-Warringa W. Brandsema Meppel: A. K. Lunsing-Warringa F. Lunsing Silverton (Z.-Afrika): G. de Jonge-Warringa A. de Jonge neven en nichten. Grijspkerk, 19 oktober 1977. Wie zal ons scheiden van de liefde van Christus. Romeinen 8:35 Bedroefd om zijn heengaan maar dankbaar voor alles wat hij heeft betekend in ons midden en voor het werk van de Evangelieverkondiging, geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader, grootvader en broer Hendrik van der Veen, Afgevaardigde ter Bijbelvertaling, echtgenoot van Gerritje Catharina van den Hooff, weduwnaar van Luise Hedwig Spieth, op de leeftijd van 89 jaar. Leusden-Zuid: G. C. van der Veen-van den Hooff Rome: Ir P. J. van der Veen N. van der Veen-Nienhuis Wakefield (Canada): C. Lokhorst-van der Veen Rev. G. Lokhorst Oegstgeest: M. E. van der Veen en kleinkinderen Leusden-Zuid, 19 oktober 1977. Prins Bernhardlaan 12 Geen bloemen Maandag 24 oktober a.s. is om 13.00 uur de Uit vaartdienst in de Groene of Willibrordkerk te Oegstgeest, gevolgd door de bijzetting in het fami liegraf bij de kerk. Te dien dage zullen de doven Schrift woorden horen. en van donkerheid en duisternis verlost. zullen de ogen der blinden zien. Jesaja 29:18 Diep dankbaar en vol respekt voor alles wat Dr. H. van der Veen heeft mogen doen in de arbeid aan de bijbelverta ling in het Toradjaas (Rante Pao), melden hoofd bestuur en medewerkers van het Nederlands Bij belgenootschap zijn overlijden na een lang geze gend leven. Dr van der Veen heeft zich geheel gegeven aan de taak de woorden des eeuwigen levens over te brengen in de taal van het Toradja-volk, dat hij zeer lief had. Namens het Nederlands Bijbelgenootschap: Prof. Dr. W. C. van Unnik. alg. voorzitter Dr. A. de Kuiper. alg. secretaris Haarlem. 20 oktober 1977. De woorden zijn waarachtig dxe^j gesproken heeft want God de almachtig, oorsprong van al leeft, jp de eerste en de laatste eindef? nieuw begin, Hij, God. sluit plaatsen en alle tijden in. Lied 115:2 God nam uit onze familiekring weg onze 1 zuster, schoonzuster en tante Dina Johanna Jansen-Luimes geb. 15-5-1916 t19-10- Fam. Jansen Fam. Luimës neven en nichten Marknesse, 19 oktober 1977. „Wel zalig hij. die den God van Jakob tot hulpe heeft. wiens verwachting is op den Here, zijn Gi Psalm 1' In zijn Gods vertrouwen overleed na een mj gedragen lijden onze lieve, onvergetelijke groot- en overgrootvader Jan Petrus Eusman weduwnaar van Hillegonda van Heest op de leeftijd van 83 jaar. Uithoorn: J. P. Eusman C. Eusman-Rademaker Badhoevedorp: H. Mendrik-Eusman G. W. Mendrik Almelo: D. Eusman M. N. Eusman-Wagemaker Landsmeer: S. de Jager-Eusman Ph. de Jager. Castricum: S. Eusman W. J. A. Eusman-Brons klein- en achterkleinkinderen Castricum, 19 oktober 1977 „De .Santmark" Corr. adres: Walingstuin 24. Castricum. Gelegenheid tot condoleance bezoek zaterdi" oktober van 16.00 tot 17.00 uur in „De Santm#1 te Castriqum. De rouwdienst zal worden gehouden op maaj 24 oktober a.s. te 14.00 uur in de aula v: begraafplaats „Onderlangs" te Castricum, na de begrafenis aldaar zal plaatshebben. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condo in het hotel „Komman". Micnt 1. Geen bloemen JUWELEN, GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19 lel 023-390*81 Haarlem (t»| de Ridflerstiaat) Sla je slag. word lid van hel CNV! Samen sta je sterk! Bel 030-941041. 5'V obligatielening. Verenigde Machine! Stork N V. pro resto 2.000 Op 17 oktober 1977 uitloting plaatsgevoi nom. 1000.000 van bovenvermeld! Aangewezen werd vervolgens alle numrri. 15 of een veelvoud var zijn dan h nummer De uitgelote obligatie I december 1977 mi betaalbaar bij de Bank Nederland N V son. Heldring Piers Amsterdam. Rotter Gravenhage en Hei voorzover aldaar gev Uitlotingslijsten alsr lantenlijsten zijn bij kende verkrijgbaar Amsterdam. 21 oktol DE TWENTSC1 MAATSCH, Verstegen Specerljenhandel vraagt voor spoedige indiensttreding voor onze afdelingen malerij en verpakking. Leeftijt 30 jaar. Heeft u interesse'' Bel dan 010-155100 en vraag d de heer Vink. Hij is gaarne bereid u alle ge inlichtingen te verstrekken. Verstegen Specerijenhandel. Giessenweg 62 (Spaansepolder). Rotterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8