Lach straks om de kou. mode NKV-bond: Philips breekt staking Rotterdam krijgt groot dansfestival 3 Welzijn mestvarkens en batterijkippen Trouv^i Rapport kritisch over recreatie in landschapsparken FAMILIEBERICHTEN Goed,niéuws voor mensen "met aambeien: pijn kalmeert, jeuk stopt Sperti zalf en zetpillen DONDERDAG 20 OKTOBER 1977 TROUW/KWARTET RHS UTRECHT De Industriebond NKV beschuldigt Philips ervan een staking te willen breken bij de Britse fabriek voor vloeibaar gas. British Oxyde. Vakbondsleden bij de eigen vervoersonder neming van Philips hebben geconstateerd, dat een geregelde pendeldienst van tankwagens wordt onderhouden tussen de Philips-gasfabriek in Eindhoven en Groot-Brittannië. Ook van uit Frankrijk wordt vloeibaar gas naar Engeland vervoerd, zo is gebleken uit contacten met de Franse vakcentrale CFDT. DEN HAAG Er komt een speci aal fonds voor de bevordering van het welzijn van landbouwhuisdie ren in de intensieve veehouderij of bio-industrie. Het bestuur van het Produktschap voor Veevoeder heeft hiertoe gisteren besloten Het gaat om een bedrag van om te beginnen één tot twee miljoen gul den per jaar, dat wordt bijeenge bracht voor de veevoederproducen ten. de veehouderij en de overheid. Met dit geld wil men oplossingen Fonds gesticht van één tot twee miljoen gulden voor de welzijnsproblemen van var kens, kippen en kalveren in de in tensieve veehouderij zoeken en in de praktijk toepassen. Tot de eerste problemen, die men wil aanpakken, behoren die van mestvarkens en fokzeugen, die ge houden worden op betonnen roos- tervloeren zonder stro. die van leg kippen op de batterij en die van vleeskalveren, die in boxen worden gehouden en geen ruwvoer te eten krijgen. Deze dieren, aldus het pro duktschap. leven in een saaie om geving, vervelen zich, hebben wei nig bewegingsvrijheid en worden beperkt in hun natuurlijk gedrag. Volgens een woordvoerder van de industriebond heeft de Britse trans portarbeidersbond de Nederlandse en Franse bonden gevraagd met be hulp van leden te proberen het trans port onmiddellijk te stoppen Boven dien maken de betrokken vakorgani saties zich ernstig zorgen om moge lijke ongelukken bij het vervoer van gas naar Engeland Het gaat hierom een paniek-actie, waarbij zeer explo sieve stoffen op grote schaal moeten worden vervoerd, aldus de industrie bond Ook bestaat er angst voor te genacties van de stakers tn Enge land in de buurt van de fabriek Bij de staking zijn 3.000 stakers be trokken. Zij hebben het werk neerge legd. nadat de regering in Groot- Brittannië ernstig bezwaar maakte tegen een loonsverhoging van onge veer 25 procent bij British Oxyde. die de bonden in vrije onderhande ling met het concern had bedongen, aldus de woordvoerder van de indu striebond. Naar zijn zeggen is de staking spontaan begonnen, maar wil het bestuur van de Britse trans portarbeidersbond de actie overne men. Hiervoor beslist volgende week de bondsraad. De staking heeft verstrekkende ge volgen. omdat British Oxyde geldt als een belangrijke basis-industrie met 46 vestigingen over het land verspreid Belangrijke staalfabrie ken zijn door de staking al lamge legd en bij de Chrysler-autofabrie- ken wordt de productiviteit inge krompen. aldus de industriebond. Bestuurder Guus Fonteijn van de industriebond NKV heeft gisteren overleg gevoerd met Philips over het transport van gas naar Groot-Britta- nift. Van onze kunstredactie ROTTERDAM Van 29 oktober tot en met 25 november is er in Rotterdam een dansfestival. Dan krijgt de Maasstad dans- en balletgroepen op bezoek, niet alleen uit ons eigen land maar ook uit Amerika, Rusland. India en Zweden, die de meest uiteenlo pende stijlen in hun voorstellingen in De Doelen, de Rotterdam se schouwburg en De Lantaren zullen laten zien. Als voorproefje zijn vanaf gisteren in De Lantaren Britse. Japanse en Ne derlandse groepen een week lang elke avond te zien. Gisteravond trad de Junction Dance Company uit Londen op. vanavond is er moderne Japanse dans en mime van Mitsuka Ishii en BetUna Shozu. Die dans heeft wel een klassieke basis, zij komt voort uit het Kabuki-theater. Morgenavond is het Werkcentrum Dans aan de beurt, zaterdagavond is bestemd voor de groep Kwadraat met choreografieën van Bianca van Dillen uit Amsterdam en Amy Gale uit Schiedam. Zondagmiddag ver zorgen Yoka van Brummelen, de be- wegingsgroep Din. Marjolein Brier, de Dansproduktie. Krisztina de Cha- tel. Amy Gale en Pauline Danies samen een manifestatie en zondag avond treedt Yoshi Mori-Moto op met klassiek traditioneel werk uit Japan. Maar al dat werk in De Lantaren is zoals gezegd een voorproefje. Zater dag 29 en zondag 30 oktober treedt bij de opening van het echte dansfes tival Meredith Monk uit New York op in De Doelen. Vrijdagavond 4 november treedt het Nationale Bal let op in de Schouwburg en donder dag 10 en vrijdag 11 november ko men Chiang and Company uit New York in de kleine zaal van De Doelen met een merkwaardig programma waarin Amerikaanse en Chinese dans zijn geïntegreerd. Vrijdag 11 en dinsdag 15 november treffen we het Russische ensemble Berjozka aan in de schouwburg, de kleine zaal van De Doelen is op 12 en 20 november voor het Werkcentrum Dans. Zondagmiddag 13 november komt het Scapino ballet met een familie matinee in de schouwburg. Dinsdag 15 en woensdag 16 november is er in De Lantaren een dubbelprogramma van de Rotterdamse groep Penta en de Zweedse groep L' Etoile du Nord. Vrijdagavond 18 en zaterdagavond 19 november komt het Nederlands Dans-theater in de schouwburg, dinsdagavond 22 november vinden we Lucinda Childs in de schouw burg, Kwadraat komt 23 november naar De Lantaren en ten slotte zien we Lakshmi Viswanathan uit Ma dras in India op 24 en 25 november in de kleine zaal van De Doelen. Rotterdam heeft zelden in anderhal ve maand een dusdanige concentra tie van danskunst beleefd met aller lei stijlen en vormen, waarbij ook nog hoogst interessante integraties: dans en theater bij Penta en L' Etoi le du Nord en dans en beeldende kunst. Aangesproken door al die activitei- DEN HAAG Hoewel de toekot stige nationale landschapspark^ van nature geschikt zijn voor op luchtrecreatie moet er toch worden gewaakt dat de belan van natuur en landschap niet i den geschaad. Eveneens moeten i belangen van de plaatselijke bevl king in het oog gehouden worden.-" mag de leefbaarheid van de klei kernen niet aangetast worden, Ij, staat in het rapport ..openluchtje creatie en nationale landschapspi jC ken" dat in opdracht van het min t0 terie van CRM tot stand is gekome je In het rapport is onderzocht in h< »li verre de mogelijk te stichten nat )e nale landschapsparken zoals nooi rC west-Overijssel. Winterswijk en o geving en de Veluwe, geschikt 2 voor de openluchtrecreatie. De vraag welke activiteiten niet t laatbaar zijn of welke wel is volge het rapport niet in algemene zin beantwoorden. fa ten gaat het Trefcentrum in de o< telijke Rotterdamse stadswijk Ki lingen van 25 tot en met 27 novel ber een eigen wijk-dansfestival orf niseren. In dit buurtfestival, d vooral een educatief karakter hee komen eveneens allerlei stijlen vormen aan de orde. o kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. De irouwleksl u-as Hij is een schild voor afieu die op Hem betrouwen. Op 23 oktober 1977 is het 25 jaar geleden dat onze ouders P. A. den Hollander en E. den Hollander-van Dam in het huwelijk zijn getreden. We willen deze dag D V. feestelijk herdenken op zater dag 29 oktober a s Receptie van 15.30-17 00 uur in het parochiehuis. Oosterstraat te Klundert Bas en Nel Ena en Piet Ankie Bram Pieter Klundert. Schansweg 1 1937 1977 Nu dan kinderen, hoort na ar Mij; wam welgelukzalig zijn zij. die Mijn wegen bewaren. (Spreuken 832) Dit zijn de woorden, waarmee ds H. Ligtcnberg op 27 oktober 1937 het huwelijk van onze geliefde ouders en grootouders Leendert Oldenhage en Baukje van der Wal kerkelijk heeft bevestigd Dat de Heere bovengenoemde woorden door Zijn Geest aan hen en ons zou willen bevestigen, zij onze wens en bede. Hans en Nel Atda. Heieen. Johan. Jan-Pieter. Nicoline Jan en Leny Leen en Corry Comne-Esthcr Thijs en Anneke Yolanda. Monique Lisserbroek (post Lisse). oktober 1977 Lisserdijk 360 Dit 40-jang huwelijk hopen wij D V op VRIJDAG 28 oktober 1977 met hen te herdenken in het Verenigingsge bouw der Ger Gem. in de Crocussenstraat te Lisse Gelegenheid om hen te feliciteren van 17.30-18.30 uur. Heden heeft God tot Zich genomen na een kort stondige ziekte mijn lieve vrouw en onze zorgza me moeder Dina Johanna Jansen-Luimes op de leeftijd van 61 jaar. Hom 8 38-39 Marknesse: W L Jansen Nieuwe Niedorp Betsie Marknesse Ina Marknesse Wim Joke en Gerrit Marknesse. 19 oktober 1977 Luttelgeesterweg 8 De rouwdienst zal gehouden worden op zaterdag 22 oktober <>m 1130 uur in de Geref Kerk te Marknesse, waarna de begrafenis zal plaats vin den op de Algemene Begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde kerk. Met verdriet nemen wij kennis van het overlijden van pater Marinus Agterberg O.E.S.A. oud-fractievoorzitter van de PPR in de Eerste Kamer !n zijn ontwapenende bescheidenheid en eenvoud belichaamde hij voor velen de idealen van de PPR. waarvoor wij hem dankbaar blijven Namens de Politieke Partij Radikalen Bas de Gaay Fortman Eerste Kamerfractie Ria Beckers-de Bruijn Tweede Kamerfractie Eeltje Talstra. partijbestuur Den Haag. IK oktober IU77 Dit heb ik wel ontwaard, dat het van de hand Gods komt. want wie kan eten en wie kan iets gemeten buiten Hem? Want aan een mens die Hem welgevallig is. geeft Hij wijsheid, kennis en vreugde Prediker 2 vers 24B. 25. 26A Met dank aan God voor al hetgeen Hij ons in hem geschonken heeft, delen wij U mede, dat Hij heden na een kortstondige ziekte tot zich genomen heeft Zijn Kind. mijn Man. onze Vader. Schoonva der en Grootvader Markus Segaar echtgenoot van Roelofje Segaar-van 't Sant in de leeftijd van 60 jaar Wij allen beminden hem zo zeer. Breda: R. Segaar-van 't Sant Bussum: T. S. Segaar Jeanette. Geert Jan. Roland, Mi Ja Den Helder: W. R. Segaar H. Segaar-Beuving Taco. Niels. Aram Amsterdam: A. R. Segaar G. M. J. Groenemeijer Bussum: D. J. Veenhuizen Breda, 18 oktober 1977 Overakkerstraat 160 De kerkdienst wordt gehouden in de Ned. Herv. Kerk Ginneken, Duivelsbruglaan 3 Breda op za terdag 22 oktober aanvang 12.00 uur. Na afloop van de dienst is er in Huize Mariëndal gelegenheid de familie te ontmoeten. Wij gaan hem in stilte begraven op dc begraaf plaats te Sieeuwijk. N. Br. Heden nam God uit ons midden weg onze geliefde broer, zwager en oom Markus Segaar echtgenoot van R. Segaar van 't Sant op de leeftijd van 60 jaar Canada Swan River: P. Segaar Den Haag: S. J. Schrijver-Segaar G. Schrijver E C. J. Cusell H. Cusell-Valstar Rotterdam: M. C. Kraan-van 't Sant K J. Kraan Engeland Stockton Heath: R. van 't Sant-Royle Neven en nichten Breda, 18 okt. 1977. Zo Gij vertoeft, verbeid Hem. want Hij zal gewisselijk komen. Hab. 23 De Heere nam plotseling tot Zich. mijn geliefde zoon. broer, zwager en oom Willem Rikkoert In de leeftijd van 49 jaar. Schoonhoven: mevr. A. G. Rikkoert-Oskam Schoonhoven: J. H. Rikkoert J B Rikkoert-de Vos Ab Per Annet Apeldoorn: W. A. Maaskant-Rikkoert W P Maaskant Han Bram Schoonhoven, 17 oktober 1977 Korte Dijk 2 De overledene ligt opgebaard in het Hervormd Rouwcentrum. Korte Dijk 12a te Schoonhoven Gelegenheid tot condoleren donderdagavond 20 oktober a.s. van 19.30-20.30 uur in het Hervormd Rouwcentrum. De begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Schoonhoven op vrijdag 21 okto ber 1977 Vooraf zal een rouwdienst gehouden worden in de aula van het Hervormd Rouwcentrum van 13.30- 14 00 uur waarin zal voorgaan Ds. H. C Bultman. Geen bloemen. ..Rust mijn ziel. uw God is Koning." Ingegaan in de vreugde van haar Heer onze lieve Moeder en Oma Maria Helena Hoek-Dercksen weduwe van Dr. Jacob Hoek op de leeftijd van 81 jaar. Wij zijn erg dankbaar dat Moeder zo lang, zo veel voor ons heeft betekend. N Banga-Hoek J. Banga Jaap. Minke Arnhem: C Hoek Th. H. Hoek-de Vries Nicolet, Marleen en Ferruccio. Margriet 's-Gravenhage: M. H. Nijenhuis-Hoek H. W. A. Nijenhuis Tjeerd. Marieke "s-Gravenhage. 18 oktober 1977. Huize „Uitzicht". Daal en Bergselaan 52. Correspondentieadres: Zweerslaan 2. Ede. Liever geen bezóek. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den vrijdag 21 oktober om 13.45 uur in de Opstan- dingskerk. Daal en Bergselaan 50, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op „Oud Eik-en-Dui- nen, Laan van Eik en Duinen 38, om 15.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de kerkdienst. In Jezus ontslapen mijn lieve schoonzuster en mijn lieve vriendin, Mevrouw Maria Helena Hoek-Dercksen weduwe van dn Jacob Hoek A. Hoek Aa. Wa. Kooy Schiedam, 18 oktober 1977 Penninglaan 3 De Heer is mijn Herder. God heeft onze zeer geliefde zuster en schoon zuster Pieternella Wilhelmina van Alkemade (tante Nel) uit de duisternis waarin zij de laatste jaren ver keerde overgebracht naar Zijn wonderbaar licht. Zij mocht 80 jaar worden. Cannes (Frankrijk): Rés. Sémiramis H. D. van Alkemade C. J. van Alkemade-Mica Amsterdam (Btv): Imstenrade 52 G. P. J. van Alkemade C. H. van Alkemade-Kwakkelstein Dordrecht: Vreedonklaan 12 A. M. C. Vermeij-van Alkemade Rotterdam (Pr. Alexanderpolder): Springerstraat 236 D A. van Alkemade H. J. G. van Alkemade-van der Zwaai Voorburg: Tulpentuin 48 W. van Alkemade C. E. van Alkemade-Guurink Neven en nichten. Dordrecht, 18 oktober 1977. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den vrijdag 21 oktober a.s. in „Het Parkhuis", ingang Kamperfoeliestraat, Dordrecht, aanvang 12.00 uur. waarna de teraardebestelling zal plaats vinden op de Algemene Begraafplaats om 13.00 uur. Na de begrafenis gelegenheid de familie te ont moeten in de ontvangkamer van de aula op de Algemene Begraafplaats. Er is een middel dat de eigenschap heeft de hinderlijke last van aambeien te verlichten. Dc pijn verdwijnt en de jeuk stopt. Dat middel heet Sperti preparation H.' Sperti preparation H is een snel, direkt en afdoend middel bi| de behandeling van aambeien. Het bevat bovendien wecfsclvcrnieuwende bestanddelen. Last van aambeien? Gebruik Sperti en vergeet ze. Uitsluitend bij drogist of apoiheek- Op zondag 16 oktober 1977 is zacht en kalm van ons heengegaan onze lieve moeder en groot moeder Elizabeth Veenman-van Hoeve op de leeftijd van 76 jaar. Amsterdam: I M. A. Roders-Veenman F. G. Roders TM: M P. ter Horst-Veenman K. ter Horst Wageningen: H. Veenman C. J. G. Veenman-Donkers Abcoude: E. Oostindie-Veenman S. Oostindie Utrecht: W. Veenman A. M. Dam en kleinkinderen Bennekom. „De Breukelderhof" Correspondentieadres: Belmonteiaan 8. Wage ningen De begrafenis heeft in stilte plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Wageningen. ie Tandarts W. G. L de K. te O. "Toen ik mijn oude. nogal vertroetelde, auto j wilde inruilen, zei de verkoper zelf: als u 'm in zo n I rubriekadvertentie van de krant zet. krijgt u er veel J meer voor dan ik u kan geven. Gelijk had ie. Ongeveer duizend gulden meer! h En hij kwam in goede handen." Uw dagblad is een ekonomisch kontaktadres. MS Mode? Natuurlijk ken ik die. Ik koop er al een H paar jaar. Omdat ze altijd zo'n ruime keus hebben. En je vindt er het nieuwste van het nieuwste. - Ja,MS Mode is echt mijn modehuis! Ik weet niet waar ik anders voor zo weinig geld zulke goeie kleren kan kopen. A. Flannel mantel met pepita-garnering.capuchon en ceintuur. Kleuren zwart H en donkerbruin. Maten 36 t/m 48. B. Loden mantel met losse ceintuur. Kleuren groen, raf en grijs. Maten 36 t/m 48. C. Flannel mantel met ritsen op de zakken,ook met ceintuur te dragen. Kleuren zwart.donkerbruin en raf. Maten 38 t/m 48. MS Mode door heel Nederland met z'n 355.000 intensieve lezers en lezeressen EEN ONMISBAAR ADVERTENTIE MEDIUM

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 12