Eigen computer is voordelig ICHTBIJ i Kleuter gestikt bij brand J jmmentaar t-Duitsland (1) bt-Duitsland (2) Op Huygens Lyceum is computerkunde verplichte leerstof ~iog met zon Reünie -kwakelse armee fraktion nooit te oud de eerste alles dubbel te gek iDAG 19 OKTOBER 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet 5 festduitse regering heeft er jidig aan gedaan, onmiddel- 1 het hekend worden van de van enkele leden van de zg. Armee Fraktion" (vroeger tl als de Baader-Meinhol- te laten weten dat een inter- aal medisch team in de gele- id zal worden gesteld om een oek in te stellen naar de 1 worzaken. standigheden waaronder vo- r een eind kwam aan het van Ulrike Meinhof. zijn H nomstotelijk vastgesteld. De L ard-theorie van de autoritei- rdt nog steeds aangevochten id van bevindingen van onaf- |>*3jjke deskundigen, die overi- Rct bewijs voor moord niet leveren -tu is cr reden om zich af te J. hoe het mogelijk is dat vier n die al sinds het begin van maand geen enkel contact i buitenwereld meer hadden. ^>ver middelen konden be- fcn om zich van het leven te tyn Dit geldt met name voor rwapens, die bij enkelen wer- ngetroffen. jen onderzoek naar de om- jheden. waaronder de gevan- rlc dood vonden ook zal ein- lod van de drie RAF-leden Jutduwt min of meer het suc- 1 de bevrijdingsactie op het ld van Mogadisjoe in Soma- la; enorme opluchting die de van meer dan 80 mensen bracht, zal spoedig plaatsma- tonor het besef dat het probleem politieke terreur er niet door pgelost. Gevreesd moet wor- >ra t de dood van de RAF-leden d iuwe wraakacties kan leiden opnieuw onschuldigen het iffer kunnen worden. k'houdendheid van de West- Iregering om de vrijlating van Ijenen niet door dreiging met ""i te laten afdwingen, heeft dit gehad. Maar hoe be- 'lijk dit succes is. kan men f/idenken als men zich reali- ~pat het alleen mogelijk was digen. met zekerheid kan nu al worden vastgesteld dat degenen die met de bewaking wdren belast, zich in geval van /eltmqprd aan grove nalatigheid schuldig gemaakt hebben. Blijkt het vermoeden van zelf moord te worden bevestigd dan dient men zich in Bonn ook af te vragen of de inmiddels door het parlement gelegaliseerde ..Kon- taktsperre" (het tijdelijk verbieden van elk contact met de buitenwe reld) niet mede heeft geleid tot de veronderstelde wanhoopsdaden. Want bij al het leed dat deze gevan genen veroorzaakt hadden en dat voor hun fysieke bevrijding werd aangericht, mocht niet worden ver geten dat het om mensen in nood ging die naarmate de hoop op beëindiging van de levenslange ge vangenschap verdween ook te genover zichzelf tot hel uiterste in staat zouden kunnen zijn. Dit alles neemt echter niet weg dat men volledig begrip moet hebben voor het feit. dat de Westduitse regering zich in de eerste plaats moest bezighouden met de nood van de volstrekt onschuldige vlieg tuigpassagiers. die door de ontvoe ring van Hanns-Martin Schleyer en de vliegtuigkaping dagenlang met de dood werden geconfronteerd. omdat de regering van Somalië Bonn daartoe in staat stelde. Dit feit onderstreept nog eens de monstratief van hoe groot belang het is dat alle landen in de wereld zich verplichten, geen landingen van gekaapte vliegtuigen op hun grondgebied meer toe te staan en als die niet verijdeld kunnen wor den internationaal samen te werken om passagiers en bemanningen te bevrijden. De Westduitsers kunnen nog span nende dagen tegemoet gaan. Voor de regering in Bonn blijven er le vensgrote problemen, juist nu de drie RAF-leden. die de harde kern van de groep vormden, zijn omge komen. Het uithoudingsvermogen van Schmidt en de zijnen wordt wel bijzonder op de proef gesteld. Sinds 1967 wordt op het Huygens Ly ceum in Voorburg geëxperimenteerd met het vak computerkunde. De leraar natuurwetenschappen van deze school, ir. H. J. A. M. Bodelier, was elektrotechnicus met als specialiteit computers. Vandaar waarschijnlijk zijn voorliefde voor computerkunde. Na verloop van tijd heeft hij op verzoek van het schoolbestuur een gedegen onderzoek gedaan naar de mogelijk heid van aanschaf van een eigen com puter. Bodelier vond dat zelf dringend gewenst, omdat het computeronder- wijs niet theoretisch gegeven kon worden. Sinds 1972 staat er een computer in het Huygens Lyceum, die zowel voor het onderwijs als voor de administratie wordt gebruikt. Onlangs is er zelfs een tweede bijgekomen. Het vak compu terkunde is en dat is uniek in Neder land een verplicht vak geworden op het Huygens Lyceum. Iedere leerling heeft gedurende minstens een jaar. één uur computerkunde per week. Over het hoe en vooral het waarom van dit vak in het algemeen voortgezet onderwijs zijn we gaan praten met de heer JBodelier. Door Henri Kruithof DEN HAAG „Als je een opleiding in de alpha-sfeer hebt. kun je je permitteren te zeggen: van wiskunde hoef ik niets te weten en dus ook niets van computers. Als je als bèta-man echter zegt dat je niets van Engels of Aardrijkskunde weet wordt je belache lijk gemaakt. Ik zeg echter: als je niets van computers weet, kun je eigenlijk niet lezen en schrijven." Als de leraar computerkunde Bode lier over zijn vak praat is hij al gauw niet meer te stuiten. Hij kan zich er over opwinden dat er nog altijd veel mensen zijn. die van computers niets (willen) weten. ..Iedereen krijgt met computers te maken, op wat voor manier dan ook. Om een voorbeeld te noemen: de computer wordt vaak als excuus misbruikt. Zo kun je bij een winkel, waar je goederen hebt besteld soms te horen krijgen: het duurt wat langer, want het zit in de computer. Als je niets van compu ters weet, kun je dat onmogelijk controleren. In 1967 begonnen In 1967 zijn we hier begonnen met het vak computerkunde. Aanvanke lijk kon dat uitsluitend theoretisch gegeven worden. In 1969 begon het ministerie van onderwijs in samen werking met de Utrechtse universi teit een experiment voor scholen voor voortgezet onderwijs. Leerlin gen konden hun eigen gemaakte computer-programma's opsturen naar Utrecht, waar ze door de' com puter werden verwerkt. Dat duurde echter allemaal veel te lang. Het nam twee weken in beslag voor je de kaarten terugkreeg, waar in dan meestal nogal wat fouten za ten. Het gecorrigeerde programma ging dan weer naar Utrecht, waarna het weer twee weken duurde. Na zes weken wist de leerling al lang niet meer waarmee hij bezig was. Van het bestuur kreeg ik toen op dracht de mogelijkheid te bekijken van aanschaf van een eigen compu ter. Met vijfentwintigduizend gulden op zak werd ik op pad gestuurd. Al snel had ik in de gaten dat dat veel te weinig was. Het heeft me twee jaar gekost om het bestuur ervan te over tuigen dat ik een ton nodig had. In 1972 hebben we toen deze appara tuur gekocht. Nu blijkt ook dat het goedkoper is om eigen apparatuur te hebben dan een aansluiting te nemen op een grote computer van een of ander centrum. Alles bij elkaar kost de apparatuur die wij hier hebben zo'n twintigduizend gulden per jaar. Een aansluiting op een computer kost vermoedelijk al gauw dertigduizend gulden. Daar komt nog bij dat je een eigen computer ook kunt gebruiken voor administratieve taken, zonder dat dat veel extra kosten met zich brengt. Verplicht Wij hebben hier op school het vak computerkunde nu verplicht ge steld. De derdeklassers uit de HA- VO-afdeling en de vierdeklassers uit de VWO-afdeling hebben één uur per week computerkunde. De vijfdeklas- sers HAVO en de vijfde- en zesde- klassers VWO kunnen dit vak als keuzevak doen. De VWO-ers kunnen dus drie jaar dit vak volgen. Ze zijn dan in staat een officieel program meursexamen af te leggen. De mees ten doen dat ook. Het vak computerkunde houdt ove rigens bepaald niet alleen de techni sche kant van de computer in. Naast het leren omgaan met de computer en het maken van programma's is het maatschappelijke aspect van de computer van groot belang. We leren de leerlingen hier nadenken over vragen als: is het verantwoord een patiënt voor rekening van de compu ter te laten komen? Dit aspect van de computer is van minstens zoveel belang als de technische kant. Naast het nut van de computer voor het onderwijs, hebben wij er hier ook veel gemak van voor de admi- Een eigen (kleine) computer op school is voordeliger dan het huren van een grotere. nistratie. Zo werd de administratie hier vroeger drie dagen gesloten, als de rapporten gemaakt moesten wor den. Tegenwoordig doen we dat met de computer, die het hele zaakje in vier uur afwerkt. Bovendien wordt hij onder meer ingeschakeld bij het corrigeren van meerkeuzetoetsen In dat verband is het altijd nog een wens van mij te komen tot een mul tiple-choice vragenbank" Daarin zou je voor een groot aantal vakken een verzameling meerkeuzevragen kunnen opslaan op verschillende ni veaus. Als een leraar dan een tenta men wil geven, kan hij door een simpele druk op de knop een serie vragen tevoorschijn tëiten komen. In Amerika is al jaren een experiment hiermee gaande, dat erg goed ver loopt. Knap Bodelier vertelt tenslotte met enige trots dat een leerling van hem een computerprogramma heeft samen gesteld voor het maken van school roosters. Bodelier: ..Op hetzelfde moment dat wij dat bekend maak ten. kwam ook het Nationaal Lucht en Ruimtevaartlaboratorium met een dergelijk programma, dat vol gens mij niet beter is dan het onze Enige tijd geleden zijn beide pro gramma's onder het toeziend oog van een ambtenaar van he) ministe rie van onderwijs vergeleken. Vol gens Bodelier bleek daaruit, dat het programma van de leerling van het Huygens lyceum met name voor de problemen, waarvoor meer compu- tertijd nodig is, beter voldoet. ..Volgens mij pleit deze vergelijking ook weer voor aanschaf van kleine computereenheden op elke school Het blijkt namelijk veel economi scher te zijn. dan gezamenlijk te werken met een grote computer, die veel te duur is om lang te laten draaien. Wij kunnen hier de compu ter voor uitsluitend de elektriciteits- kosten zolang laten draaien als wij willen en dat levert een belangrijk economisch voordeel op." WEER door Hans de Jong Weerrapporten dan zich denken liet is giste- in het overgrote deel van doorgebroken. Nu ook in niet meer met schuine v^keken naar Brabant, maar de ia<M8 °P eigen nest. In delen van >n (gen klaarde het ook wat op. i vioeh was er in de vooravond rd»dikke mist hier en daar met jeifit van meer dan honderd me- temperatuur? Nou. ja. het in het noorden natuurlijk Eelde gaf om 4 uur nog jen graden, maarzo een fleuri- wjfld als in Friesland verjaagt jèl de kankerstemming. Zoals en^open dagen werd ook nu yjhet zuiden de hoogste tempe- ,rel opgetekend: Zuid-Limburg Vajen of twintig graden. Roosen- t pttien graden. Daags tevoren t in België twintig tot eenen- eei graden geworden. onder itej) het Antwerpse en rondom ord Het station Wevelgem in het Heften kwam zelfs op eenent- dei graden. „Het mooiste wee- egan het jaar!" aldus weerman refl Pien voor de Belgische tv. QZrJt gisteren met de zon veel ejj gegaan en het zicht op de verbeterde, hield verband met de aanvoer van wat drogere lucht uit Duitsland. Daar voor was verantwoordelijk het nog altijd aanwezige Balkan-hogedruk- gebied, dat wel enige tijd wat ver zwakt is, maar op dit ogenblik toch nog zeker in staat is om hetzelfde weertype te prolongeren. Het heeft dan ook een uitloper tot de Noord zee In de drogere lucht kan het 's nachts wat kouder worden (zoals eer der al in Brabant), waarbij een vorst je tot de mogelijkheden behoort. Dus toch: Mist, vorst in de kist? Het is maar. wat je onder vorst verstaat. Voor een echte winter-inval moet de temperatuur ook op normaal niveau van anderhalve meter hoogte enkele graden dalen. Dat gebeurt mis schien wel in de wintermaanden, maar ook dan blijft het bij zo een situatie als nu over het geheel gezien kwakkelen met zo een hogedrukge- bied in veel te zuidelijke positie. Op dit ogenblik is er gewoon wat stra- lingsvorst aan de grond mogelijk, min of meer normaal voor de tijd van het jaar. en ik ben geneigd dit als niet meer dan een randverschijn sel te beschouwen De weerkaarten van dinsdagmiddag deden geloven, dat er in grote trek ken weinig meer zal veranderen in deze week. Het zal op de meeste plaatsen droog blijven, de wind is zwak of matig uit zuidoosten tot zuid. alleen kan er zich nog altijd mist vormen, maar dan op de mees te plaatsen in de nacht en ochtend. Vandaag zal die mist op de meeste plaatsen denkelijk geen blijvertje zijn en breekt de zon al in de och tend opnieuw baan. maar pas wel even op voor het noordoosten met name Groningen. Tijdens de mistperiode, waarin Jan Visser op Marken zijn nevelvanger in stelling bracht, kreeg hij in dit instrument 5,9 millimeter binnen tussen maandagmorgen 7 uur en dinsdagmorgen 7 uur. Soms ving hij één millimeter water in twee uur tijd. Voorzover bekend is onze Mar ker medewerker de enige in den lande die zo een instrument heeft. „Het KNMI" toont zelfs belangstel ling ervoor en komt dezer dagen bij de weeramateur op bezoek. Nevelvangers worden vrijwel alleen in de subtropen gebruikt. Op de Kaap Verdische Eilanden bijvoor beeld is een belangrijk deel van de jaarneerslag dauw. De meter is daar en op andere plaatsen in Afrika en Zuid-Amerika opgesteld in geberg ten en kuststreken. Op Marken zal de neerslag van begin deze week wel groter zijn uitgevallen dan elders, aldus Jan. vanwege de nabijheid van het IJsselmeer. Mevrouw Huizinga-Bridel in Om men reageerde op mijn onlangs ge stelde vraag met betrekking tot de oudewijvenzomer: wat betekent in Beieren precies de uitdrukking „Anlsummer"? „Het betekent pre cies hetzelfde", zegt zij, „Die Ahne is de grootmoeder. In het dialect van valt de h van Hendrik weg." Amsterdam De Bilt Dwlcn Kolde Kindhovon Den Holder Rotterdam Twente Vlissingen Zd Limburg Aberdeen Alhi-ne Barcelona Berlijn Bordeaux B rustel Frankfurt Geneve Helsinki Innsbruck Klogcnfurl Kopenhagen Lissabon Locarno Luxemburg Madrid Malaga Mu nrhen onbewolkt onbewolkt .onbew-o'kt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt geheel bew half bew licht bew onbewolkt zwaai bew HOOGWATER donderdag 20 oktober Vlissin gen 7.22-20.11Haringvlietsluizen 7 32-20.14 Rotterdam 9.17-22 1G. Scheveningen 8 29-21 07, IJmuidcn 9.18-21 56, Den Helder 021-12 23. Har lingen 2.39-14 55, DelfztjJ 4.50-17 4? TILBURG (ANP) Bij een brand in de nacht van maandag op dinsdag in zijn ouderlijke woning in Tilburg is de driejarige Marco de Rooy door verstikking om het leven gekomen Waarschijnlijk is het jongetje uit zijn bed gekomen en in de huiska mer gaan spelen met een sigaretten aansteker. Bij het zien van de om zich heen grijpende vlammen moet het kind in paniek zijn geraakt en zich hebben verstopt in de keuken Na lang zoeken werd hij daar gevon den. Hij was toen al overleden Meer branden De brandweer van Roermond heeft twee gebouwen van het bejaarden centrum huize De Pollart in de nacht van maandag op dinsdag moeten ontruimen in verband met een felle brand, die was uitgebroken op de zolder van een van de gebou wen. In totaal moesten 46 bejaarden in andere gedeelten van het tehuis worden ondergebracht Een aantal kamers van bejaarde bewoners heeft flinke waterschade opgelopen bij de blussing. In het streekverpleeghuis in Den Briel is in de nacht van maandag op dinsdag brand uitgebroken in de linnenkamer Door de grote rook ontwikkeling moest een aantal pa tiënten overgebracht worden naar een andere atdeling Het blussing* werk duurde tot gisterochtend De schade bedraagt 200 000 gulden De oorzaak van de brand is nog onbe kend In Arnhem is maandagavond de niet meer in gebruik zijnde hervormde kerk aan de Klarendalseweg bijna helemaal afgebrand Het kerkge bouw is eigendom van een Arnhem se meubelzaak, maar was op het tijdstip van het uitbreken van de brand niet in gebruik Bij een brand, die eind september in de kerk woed de. werd het gebouw al gedeeltelijk in de as gelegd AMERSFOORT De ruim hon derd leden van het eerste esquadron pantserwagens dat van 1946 tot 1949 acties uitvoerde aan de oost kust van Sumatra houden zaterdag 29 oktober hun negende reünie in de Prins Bernhardkazernc in Amers foort ?er redactie van Loes Smit nnd kent zijn eigen „Armee pn". In het rustige dorpje De II nog wel. vlakbij en ook 'jtmakend van de gemeente Jrn. „K.A.F." kon je daar Sing op beschadigde en on- ,ir gemaakte richtingaanwij- J^zen, letters die blijken te Voor „Kwakelse Armee Frak- Dat lijkt wel op. maar is niet tjkbaar met de R A.F., de nee Fraktion". De K.A.F. ichijnlijk een groepje Kwa- fingeren. dat zich tot nog toe t tot het onleesbaar maken i bepaalde plaatsnaam op ^B-borden; de groep bestaat nog maar nauwelijks, tover ze tenminste echt be- Helemaal ongevaarlijk zijn (protestacties overigens niet or niets schrijft burgemees- feutigam in een open brief file Kwakelaars" waarvoor jopend Vuurtje, mededelin- Üadje van De Kwakels rooms- jleke kerk, bijna al zijn ruim te afstond „dat de verkeersvei ligheid in De Kwakel en deels ook in Uithoorn in groot gevaar is ge bracht". Dat zit zo: vroeger had je twee afzonderlijke bebouwde kommen, De Kwakel en Uithoorn. Het pro vinciaal bestuur heeft die twee sa mengetrokken „om de verkeersvei ligheid in enkele delen van De Kwakel te verhogen". Men kan nu bijvoorbeeld pas een maximum snelheid van 50 kilometer invoeren, maar dan moeten volgens de we genverkeerswet ook aan beide kan ten van die dubbele bebouwde kom dezelfde borden staan Met Uit hoorn er op dus. Maak je dat on leesbaar met verf of andere smur rie. dan kan een automobilist rus tig honderd kilometer rijden en nie mand kan hem iets verwijten: offi cieel weet de man niets van een bebouwde kom met dus een snel heidsbeperking. Niet dat er nu nergens meer een bord met De Kwakel er op te vin den is. Waar ze stonden, staan ze nog. Alleen bij de gemeentegrens staat nu op het officiële blauwe bord „Uithoorn" en op een wit bord daarnaast „De Kwakel". Dat daar tegen geprotesteerd wordt, komt doordat groepen Kwakelaars al langer met een gevoel van onvrede rondlopen. De afgelopen tien jaar konden we geen enkel nieuw huis in De Kwakel bouwen, zegt. voor lichter Schreuder van Uithoorn. Er is wel grond, maar daar mag van het rijk niet gebouwd worden we gens de geluidshinder van Schip hol. Jonge mensen trekken dus weg, de gemeenschap vergrijst wat. jeugdclubs en -verenigingen lopen leeg. Niet iedereen begrijpt waar om er niet gebouwd kan worden, er zijn al eerder verwijtende brieven bij de gemeente binnengekomen en nu. met die nieuwe borden, moeten sommigen helemaal het gevoel ge kregen hebben dat er veel te weinig aandacht aan hun problemen ge schonken wordt. Woningbouw en borden hebben weliswaar niets met elkaar te maken, „maar de zaken worden op het ogenblik wel door elkaar gehaald". Dat zo'n actie groep zich „Kwakelse Armee Frak tion" noemt, vindt de voorlichter niet direct fijngevoelig. „Het lijkt mij dat de meeste mensen van De Kwakel niet in verband gebracht willen worden met de Rote Armee Fraktion, hoewel er nog geen spra ke was van een vliegtuigkaping Een mens is nooit te oud om tc trimmen, denken ze in de Sowjet Unie. want ook daar is deze .vorrn van lichaamsbeweging tegenwoordig erg in. In Moskou kun je bijvoor beeld regelmatig een groepje oudere en behoorlijk oude vrouwen in loop pas door een park zien draven. toen de K.A.F. van zich deed horen". De Kwakelse gemoederen zullen intussen alweer bekoeld zijn. Gis teravond is een openbare commis sievergadering in z'n geheel gewijd aan de woningbouw in De Kwakel. Daar heeft iedereen precies kunnen horen hoe de zaken in elkaar zitten, daar konden alle vragen gespuid worden, en misschien allemaal nog beantwoord ook. Het diner dat de 54-jarige Willy de Roos uit Breskens gisteren op het Nederlandse consulaat in Vancou ver (Canada) is aangeboden, is waarschijnlijk het eerste uitgebrei de maal dat hij in maanden genut tigd heeft. De Roos is als een held in Vancouver ingehaald en dat is hij dan ook eigenlijk: hij is op zijn „Williwaw". een stalen jacht, in zijn eentje helemaal om de noordpunt van Canada en Alaska gevaren Dat heeft nog nooit eerder iemand alleen gepresteerd. De koene zee vaarder vaart al maanden rond: op 23 mei vertrok hij uit het Engelse Falmouth, en zijn vaarplan is nog niet ten einde. Over twee weken als alle feestelijkheden rondom zijn persoon in Vancouver achter de rug zijn en zijn gratis veertiendaags verblijf in een plaatselijk hotel af gelopen wil hij opnieuw als eer ste solovaarder. proberen om het Amerikaanse continent heen te va ren, langs Kaap Hoorn aan de zuid punt dus. En ook dan zal hij nog niet huiswaarts keren, naar zijn vrouw en vier kinderen, want eerst wil De Roos de winter in het zuid poolgebied doorbrengen Als hij dan eindelijk weer thuis in Bres kens zal zijn gaat hij een boek over zijn avontuurlijke reis schrijven. Dat zal me een vergissingen gege ven op dat Zweedse schip: de Tor Scandinavia maakte een trip met niet minder dan honderdtwintig tweelingen, voor wie de onderlinge kennismaking vast niet zonder pro blemen zal zijn verlopen Want ga maar na: net denk je iemand te kennen, en vervolgens spreek je de tweelingbroer of -zuster aan die Jou nog nooit gezien heeft Er waren tweelingen van een jaar of tien bij, maar ook twee broers van éénenze ventig. en verder tweelingen van alle leeftijden daartussen Het idee voor zo'n tweelingentrip was van kapitein Sune Dahlstrom van de Tor Scandinavia, die zelf ook een tweelingbroer heeft. Die broer wil de wel. maar kon niet mee. omdat hij zelf kapitein op een veerboot is en geen vervanger kon vinden Een advertentie in de Zweedse kranten leverde zeshonderd tweelingen op Dat was teveel voor dat ene schip en dus werden er honderdtwintig maal twee passagiers uitverkoren De bewoners van het Engelse Fe lixstowe zullen toch wel even gek opgekeken hebben toefi het gezel schap daar even voet aan wal zette, zo onvoorbereid moet je toch min stens denken dat er ineens iets aan je ogen mankeert De leden van gedeputeerde staten van Utrecht alsmede de griffier hebben recht tegenover de ingang van het provinciegebouw Paushui ze in Utrechts hoofdstad een vast plekje op de parkeerplaats. Toen ze onlangs allemaal met vakantie wa ren, bleven die parkeerplaatsen leeg en omdat er nog zoveel andere ambtenaren zijn die zo dicht bij de deur ook graag hun auto kwijt wil len, liet een van de bodes een aan tal van hen daar parkeren. Tenslot te was het zonde van die open plaatsen, zeker als er toch al zo weinig parkeermogelljkheid in een drukke stad is. Maar daar was het hoofd interne zaken het niet mee eens. Ook al zijn de gedeputeerden en de griffier met vakantie, daarom blijven het toch hun plaatsen, zo moet hij geredeneerd hebben en prompt stuurde hij de tijdelijke parkeerders weg. Te gek. vinden de andere „bewoners" van Paushuize, zó gek dat ze het verhaal in Ter Informatie, het personeelsblad van de provincie, zetten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5