Barcelona: leven bij de dag luropa Cup Levski Sofia opnieuw onbekend voor Ajax )eacy vervangt (rijgh in Lodz UEFA Dopingcontroles .ANDSKAMPIOENEN BEKERWINNAARS JE FA CUP TOESCHOUWERS (1) TOESCHOUWERS (2) schorst spelers ier gevolgen van naderend afscheid Johan Cruijff nog niet gesproken ij vers weet weinig van Widzew Bulgaren missen geschorste internationals 'Vermoeden over gebruik door skiërs' NSDAG 19 OKTOBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet P13RHS15 J t Johan Woldendorp SfeMAAR - De naderende pensionering van beroepsvoetballer H.J Cruijff heeft in Nederland r onlust gekweekt dan in Barcelona. In de bestuurskamer van de Catelaanse club is tot op •n nog niet serieus over de opvolging van de grootmeester gepraat. De wandspreuk „Regeren iJeven bij de dag" zou aan de muur van de statige vergaderzaal heus niet misstaan. oorzaak van deze nalatigheid ligt niet diep onder de oppervlakte verborgen. Het huidige tuur, inclusief voorzitter Montal, treedt in december af en handelt onder het motto „Na ons de dvloed" de lopende zaken af. Trainer Rinus Michels kernachtig: „In Barcelona denken ze er aan vandaag dan aan morgen. Zeker nu dit bestuur het afscheid van Cruijff en de daaraan J bonden consequenties tot de competentie van zijn opvolgers rekent." zal hoe dan ook niet eenvoudig om voor de vacature Cruijff een 5 ihikte sollicitant te vinden. De tijd, dat Barcelona moeiteloos mil joenen peseta's uit zijn schatkist los weekte, is voorbij sinds bekend MSTERDAM Hel programma voor de drie Europese bekertoernooi- i, waarin vanavond de eerste wedstrijden uit de tweede ronden worden ispeeld. iverpool (Eng)-Dinamo Dresden (OD1) C Brugge (Bel)-Panathinaikos (Gri) t evski Spartak (Bul)-Ajax (Ned) ode Ster (Joe)-Borussia Mönchengladbach (WD1) enfica (Por)-B 1903 Kopenhagen (Den) intoran (Ier)-Juventus (Ita) eltic (Sch)-YVacker Innsbruck (Oost) C Nantes (Fra)-Atletico Madrid (Spa). istria Wien (Oos)-Lokomotiv Kosice (Tsj) «amburger SV (WDl)-Anderlecht (Bel) - C Porto (Por)-Manchester United (Eng) linamo Moskou (Sov)-Universitatea Craiova (Roe) liosgyoer (Hon)-Hajduk Split (Joe) ,okomotov Leipzig (ODl)-Rea! Betis (Spa) ejle BK (Den)-Paok Saloniki (Gri) C Twente (Ned)-Brann Bergen (Noo) nter Bratislava (Tsj)-Grasshoppers Zurich (Zwi) 767 (Ned)-FC Barcelona (Sp) Magdeburg (ODl)-Schlake 04 (WD1) istia (Fra)-Newcastle United (Eng) lürich (Zwi)-Eintracht Frankfort (WD1) 8 Kopenhagen (Den)-Dinamo Tiflis (Sov) iton Villa (Eng)-Gornik Zabrze (Pol) zio Roma (Ita)-Lens (Fra) iwich Town (Eng)-Union Las Palmas (Spa) rt Kristiansand (Noo)-Eintracht Braunschweig (WD1) [D Molenbeek (Bel)-Carl Zeiss Jena (OD1) new Lodz (Pol)-PSV (Ned) em Munchen (WDl)-Marek Stanke Dimitrov (Bui) Ijpest Dosza (Hon)-Atletic Bilbao (Spa) FK Athene (Gri)-Standard Luik (Bel) fC Turijn (Ita)-Dinamo Zagreb (Joe) JUSSELDORP - Het gaat nog liet zo slecht met het Europese jekervoetbal. Voor de 128 wed strijden in kwalificatie en eerste onde van de drie Cuptoernooien k landskampioen, bekerwinnaars 'i n UEFA-cup) meldden zich in 11 otaal ruim 2,7 miljoen bezoekers, j )aarmee is men al bijna op de 1 lelft gekomen van het totaal van iet gehele seizoen 1976/77, dat i,678 miljoen toeschouwers be- Iroeg. In 1975/76 woonden 5,579 nensen de Europese bekerwed- trijden bij. l/oor de wedstrijden in het toer- ïooi der landskampioenen kwa llen 680.000 toeschouwers opda- ;en (gemiddelde per wedstrijd: 3.000), voor de duels van de be kerwinnaars 575.000 (gemiddelde: 7.000) en voor de UEFA-cup- vedstrijden 1.450.000 (gemiddel- le: ruim 22.000). 'ier landen hebben nog alle deel- ïemende teams in de strijd: Ipanje, België, Oost-Duitsland en lederland. Van de 29 „geplaat- te" clubs, die bij loting elkaar 'ORTO Porto zal niet de fout van St Etienne herhalen. De upporters die met Manchester United meekomen voor de wedstrijd lit de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor «kerwinnaars zullen in een apart vak worden geplaatst. Een bestuurs- 1 -a van Porto vertelde dat men de suggestie van de Britse ambassade n Lissabon de toeschouwers gescheiden te houden, heeft overgeno- nen om moeilijkheden te vermijden. Hij voegde er onmiddellijk aan dat hij hoopte dat de 70.000 Portugezen in het stadion de suppor- ers uit Manchester niet zullen beschouwen als gekooide dieren. In 'orto worden ongeveer 1000 supporters van Manchester United ver vacht, van wie er slechts enkele honderden met chartervluchten zullen (omen. Niettemin zal het aantal politiemensen in het stadion groter ijn dan normaal. niet konden treffen, werden er zes uitgeschakeld: St. Etienne, AC Milan. FC Köln, Dynamo Kiew, Sporting Lissabon en Ferencva- ros Boedapest. Maar liefst acht oud-winnaars zagen de weg al in de eerste ronde versperd: Inter Milan. AC Milan. Glasgow Ran gers, Dynamo Kiew, Manchester City, Sporting Lissabon, AC Fio- rentina en Ferencvaros Boeda pest. In de tabel van resultaten van deelnemende clubs per land in de kwalificatieronde (Glasgow Ran gers en Young Boys moesten een voorronde spelen) en de eerste ronde leidt West-Duitsland met 21 punten uit 14 wedstrijden. Ne derland is derde met 13 punten uit 8 duels. Di' kop van deze ranglijst ziet er als volgt uil w -Duitsland Engeland Nederland Spanje Zwitserland Italië Griekenland Sovjet-Unie Joegoslavië 14 8 a 1 21 42- 9 10 6 4 0 16 21- 3 8 6 1 1 13 34- 5 10 6 0 4 12 24-11 10 5 2 3 12 15-10 12 5 2 5 12 17-11 8 5 1 2 11 16- 8 8 3 5 0 11 9-1 8 5 0 3 10 20-13 DZ Nick Deacy zal vanmiddag öe eerste wedstrijd tussen Widzew te en PSV voor de tweede ronde het toernooi orn de UEFA-cup Plaats innemen van Kees Krijgh, tijdens de ontmoeting voor de ionale competitie zaterdag tegen Den Haag een knieblessure op- 1 „Of Deacy als verdediger zal 'en of in de voorhoede kan ik nog t zeggen liet trainer Kees Rij- s Lodz weten. „Het kan zijn dat In informatie over Widzew verder zodanig is dat ik mijn tactische n van tevoren geheel kan trek- Dan zou Deacy in de voorhoede uien staan. Maar kom ik weinig te weten dan begin ik de opstelling zoals tegen FC Den Haag nadat Krijgh was uitgevallen. Met Deacy als verdediger dus. Dan moet ik uit hetgeen in het veld gebeurt in de beginfase opmaken wat de mogelijk heden zijn." Rijvers heeft zijn tegenstander van vandaag niet zien spelen. „Voor ons is op dit moment de competitie be langrijker". lichtte hij toe. „Boven dien als men in een land van het Oostblok weet dat de trainer komt kijken van een ploeg waartegën men in Europees verband moet spelen, haalt men gewoon vier of vijf belang rijke spelers uit het elftal werd, dat de liquiditeit van de ver eniging niet bijster florissant oogt. Om het gapende gat tussen uitgaven en inkomsten enigszins te dichten, werd (onder meer) besloten om de pupillenafdeling af te stoten, alsof dat zo'n dure post op de begroting is. Rinus Michels hoeft tot op heden niet met tweederangs artiesten ge noegen te nemen, wanneer hij zijn selectie uit wil breiden. „Ik moet iets voorzichtiger zijn met het aankopen van spelers, dat is het enige. Overi gens valt het met de financiële posi tie van de club nog wel mee. De liquiditeit is weliswaar ongunstig, maar daar staat tegenover dat Bar celona veel bezittingen heeft." In vergelijking met het afgelopen seizoen mist de vroegere keuzeheer van Ajax Marcial en Rexach. Een plotseling fel oplaaiende binnen brand is uiteraard niet vreemd aan het vertrek van de beide heren. Mar cial verhuisde naar Atletico Madrid. Rexach naar de anonieme B-selec tie. Wat dat betreft kan AZ niet hetzelfde overkomen als Feyenoord die jaar geleden in de tweede ronde van het Europacup-toernooi voor landskampioenen. Nadat de Rotter dammers destijds op hun eigen doorweekte grasmat niet verdef kwamen dan een bloedeloze 0-0, schopte Rexach Barcelona veertien dagen later met drie doelpunten in Johan Cruijff in Alkmaar. Aanleiding voor de jeugd de Nederlandse vedette in Spaanse dienst na afloop van de training in het AZ-stadion een handtekening te ontfutselen. de volgende ronde. Michels,' humo ristisch: „Marcial en Rexach hebben me uitgescholden voör rotte vis. Dus heb ik ze maar op de markt ge gooid." Deze opmerking tekent de Rinus Michels van dit ogenblik ten voeten uit. De voormalige sfinx had op de snel georganiseerde persconfe rentie in Alkmaar weliswaar enige tijd nodig om de praatmotor soepel te laten draaien, maar nadat het kwik op de gewenste hoogte was gebracht, viel het apparaat nauwe lijks te temmen. De acceleratie was vooral voortreffelijk, toen Michels de dubieus fluitende Spaanse scheidsrechters over de gespreksta fel liet rollen. Hij vertelt: „De spelers in Spanje door Matty Verkamman In het park bij het hotel trainde Piet Schrijvers gisteren volop mee. Collega-doelman Jager neemt hem onder handen. Links kijkt assistent-trainer Bob Haarms toe. SOFIA Tomislav Ivic is matig tot slecht geïnformeerd over Levski Spartak Sofia; Ajax' tegenstander van vanavond in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. De Joegoslavische trainer is in zijn verlangen naar informatie omtrent de kracht van de Bulgaarse club niet al te handig te werk gegaan. Zaterdag jl. reisde naar Sofia, alwaar hij Levski tegen Beroe (0-0) in een fantasie-opstelling (zo meende hij) aan het werk zag. Todorov en de internationals Borissov, Ivkov, Grantsjarov en Milanov ontbraken. Borissov is geblesseerd en zal er woensdag als enige niet bij zijn. Het is niet zo'n zinvolle reis geweest. Ik ben niet veel wijzer geworden, heb er eigenlijk geen idee van hoe de speelwijze van het echte Levski is", zei hij teleurgesteld. Levski Spartak Sofia, na negen com petitieronden opnieuw koploper in Bulgarije, speelde tegen Beroe ech ter wel degelijk in een opstelling, die op het komende gebeuren tegen Ajax was gericht. Wat Ivic kennelijk niet wist, is dat belangrijke pionnen als Ivkov en Grantsjarov door de UEFA langdurig zijn geschorst. Bei den werden vorig jaar in Madrid te gen Atletico uit het veld gestuurd. Aanvoerder Ivkov schijnt het tijdens die chaotische wedstrijd erg bont te hebben gemaakt. Hij zit een schor sing uit van acht wedstrijden, waar van er nu pas twee (tegen het Poolse Slask Wroclav) achter de rug zijn. Grantsjarov werd voor drie duels ge schorst en mag in.de return tegen Ajax weer meedoen. Aanvaller Mila nov is vanavond mogelijk de enige wijziging ten opzichte van zaterdag. Het meespelen van Todorov (norma liter reserve) is lang niet zeker. Onmiddellijk nadat het lot Levski als tegenstander had aangewezen, riep Ivic al dat hij niets van het Bulgaarse voetbal af wist. Hij was er in zijn carrière nog nooit mee gecon fronteerd geweest. Inmiddels weet hij er dus nog niet zo veel meer van. Wat te denken van speciale maatre gelen ten aanzien van de immer sterk opkomende Ivkov, terwijl deze helemaal niet mag spelen? Toevalligerwijs brak Ajax twee jaar geleden de gebrekkige kennis om trent Levski ook al op. In december 1975 speelden beide teams in de der de ronde voor de UEFA-cup ook te gen elkaar. Jan van Daal. de toenma lige assistent van Rinus Michels, be keek de Bulgaren tijdens een wed strijd, die op een onbespeelbaar, be sneeuwd terrein werd gespeeld. Mi chels verklaarde na de eerste (thuis wedstrijd) ronduit dat hij was ver rast door het uitstekende counter- voetbal van Levski. Ajax won toen nog net, met 2-1, verloor de tweede wedstrijd met dezelfde cijfers en vloog er tenslotte door strafschop pen uit. Michels maakte de blunder om de onervaren invaller Dick Hel ling met een strafschop te belasten. Helling kon die druk niet aan, schoot hoog over en Ajax was gewipt. Een jaar eerder has CSKA Sofia de Am sterdammers trouwens ook al uitge schakeld. In de afgelopen dagen is Ajax maar afgegaan op de wedstrijd Levski- Ajax van twee jaar geleden. De echt genote van Ruud Geels had die dra matische wedstrijd indertijd op vi deo vastgelegd en de Amsterdam mers hebben die beelden nog maar eens uitvoerig bestudeerd. De aanwezigheid van Piet Schrij vers in het met 80.000 toeschouwers uitverkochte Vassil Levski-stadion is inmiddels vrij zeker. Ondanks het feit dat de 31-jarige international vorige week pas weer met de trai ning begon, nadat hij voor het laatst op 24 augustus had gespeeld. Schrij vers trainde gisteren eerst in het park rond het hotel en 's avonds in het stadion weer volop mee. Hij leek nog nauwelijks last van zijn enkel te hebben. Ivic wil in elk geval geen druk op zijn doelman uitoefenen. „Ik wil later geen verwijten horen, dat ik onverantwoordelijk met Piet heb gehandeld. Ik hoop natuurlijk dat hij er bij is, maar de beslissing laat ik helemaal aan hem over". Schrijvers wil zelf wel. vooral ook omdat hij weet hoe zeer het kan „spoken" in het Vassil Levski-stadi on". Het is inderdaad een hel. Op mijn leeftijd speelt dat niet zo'n rol meer, maar op een jongen van twin tig (Peter Jager dus) werkt dat toch in". Het gehandicapte Levski wordt nog altijd door Ivan Vutzov getraind. De nu 37-jarige trainer introduceerde drie jaar geleden een voor Bulgaarse begrippen revolutionaire spelwijze. Het gebruikelijke schablonen-voet- #bal maakte plaats voor een gedurf der type. Avel Panov, de enige echte vedette van Levski, zegt: „Een sterk collectief is nog altijd de basis, maar individueel zijn er nu meer moge lijkheden". De succesvolle Vutzov besloot tot een aanvallender systeem, nadat hij stage had gelopen bij het Russische Dynamo Kiev. In de Oekraine raak te hij onder de indruk van super sprinters als Blochin, Burjak en On- itsjenko. Levski is op z'n sterkst in de counter, maar kan zeker in eigen omgeving ook pressie spelen. In het jaar dat Ajax werd gewipt, onder vond ook Barcelona dat. Nadat Levski in de kwartfinale van dat UEFA Cup-toernooi eerst met 4-0 in Spanje had verloren, werd Barcelo na in de return aanvankelijk onder de voet gelopen. Binnen tien minu ten stond het 3-0. De eindstand werd overigens 5-4. Vutzov meent dat zijn team er sinds dien sterker op is geworden. Daaren tegen is Ajax hem zondag (begrijpe lijk) tegen gevallen in de wedstrijd tegen FC Amsterdam. „Maar ik weet ook dat bijvoorbeeld een Ruud Krol veel beter kan. Arnesen was trouwens bijzonder goed". Levski heeft in eigen land het ver maarde CSKA inmiddels overvleu geld. CSKA, de club van het leger, werd eind september in het UEFA Cup-toernooi door het Zwitserse FC Zürich uitgeschakeld. De EC II-deel- nemer, Lokomotiva Sofia, was even eens kansloos tegen Anderlecht: 6-1 en 2-0, nederlagen Levski levert momenteel ook de kem voor het nationale elftal, dat een goede kans heeft om zich weer voor de eindronde van het wereldkampioen schap te plaatsen. Op 16 november heeft Bulgarije in Parijs genoeg aan een gelijkspel tegen Frankrijk. Vori ge week maakten zeven spelers van Levski deel uit van het nationale team, dat in Dublin 0-0 speelde te gen Ierland. Het waren doelman Staikov, Grantsjarov. Ivkov. Panov. Barzov, Voinov en Milanov. De eer ste vier speelden mee. halen alle mogelijke grappen uit om de arbiter te bewerken. Door alle emoties, die in een wedstrijd losko men. is het voor zo'n man erg moei lijk om zichzelf te blijven. In princi pe vindt iedere toeschouwer een be slissing tegen zijn club onjuist. De meeste scheidsrechters zijn daar erg gevoelig voor. Er zijn er. die hun leven niet willen compliceren. Pas sinds kort is er sprake van enige verbetering. Dat komt. omdat er nu hekken rond het speelveld staan. Daardoor zien de arbiters het leven iets zonniger in." Eén man spant echter de kroon, zijn naam: De Sosa Matin. Michels ver volgt: „De Sosa moest onlangs de wedstrijd Betis-Cadiz fluiten. Bin nen vijf minuten had een speler van de thuisclub al een gele kaart te pakken. Een tweede man prote steerde daartegen en dat betekende, dat hij de kleedkamer kon opzoe ken. Vervolgens werd er in het sta dion een hek platgelopen. Korte tijd daarna raakte iemand van Betis zo genaamd geblesseerd. Net op het moment, dat de brancard op de plek des onheils arriveerde, stond hij op. De Sosa was onverbiddelijk ook pleite. De situatie werd toen zo tu multueus. dat hij een pauze van vijftig minuten moest inlassen. Je begrijpt dat De Sosa in de scheids- rechterswereld de man is. Niemand in Spanje durft echt in te grijpen, alleen hij." Geen wonder, dat Spaanse clubs het meeste rendement uit thuiswedstij- den peuren. „Het gaat verkeerd, wanneer je als bezoekende club een achterstand oploopt", weet Michels. „Er heerst in de stadions een aparte sfeer. Vijftig tot zestigduizend toe schouwers vormen 'gezamenlijk een vulkaan, die negentig minuten lang kookt. En dat werkt door op de spelers en de scheidsrechter. Dit praktijkvoorbeeld verklaart ook de 2-1 nederlaag tegen Hercules Alican te. afgelopen zondag. We speelden echt niet slecht. Er had qua resul taat zelfs meer uit moeten komen. Maar datzelfde geldt, geloof ik, ook voor AZ, zaterdagavond tegen Sparta." Rinus Michels maakt mede daarom een ontspannen indruk. Hij is gewa pend met de wetenschap, dat Barce lona's verdediging aan kracht heeft gewonnen en dat de aanval op de gewenste sterkte is gebleven. „Bo vendien", bekent hij, „ik heb al zo veel voetbalwedstrijden meege maakt, dat ik de dag voor de match nog niet zenuwachtig wil zijn." De voormalige Amsterdammer heeft slechts een patiënt in de zie kenboeg. De Argentijn Herredia is er niet in geslaagd een griepaanval af te weren. Daar staat tegenover, dat de lichte ongesteldheid niet ge compliceerd wordt door koortsver- scflijnselen. Bij AZ'67 liet Willem van Hanegem het gisteren op de training afweten. TAFELTENNIS Nu de resultaten op de tweede speeldag van de Superliga voor talcl- tennlslandenploegen bezet Nederland de laatste plaats met vier punten Zweden heelt de leiding behouden, dank zij een overwinning van 4-3 legen TsjechoMowa- kije. De uitslagen op de tweede speeldag zijn Nederland-Frankrijk 2-5, Engeland- Joegoslavië 3-4. Tsjechoslowakije-Zweden 3- 4. Hongarije-Sovjet-Unie 4-3 De stand Is 1 Zweden 10 pnt2 Joegoslavië 9 pnt3 Frankrijk 8 pnt4 Engeland 7 pnl5 Sov- Jet-Unie 7 pnt., 6 Tsjechoslowakije 6 pnt7. Hongarije 5 pnt 8 Nederland 4 pnt BERN De strafcommissie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft in Bern zeven spelers geschorst voor één wedstrijd geldend voor een der Europese bekertoernooien. Deze straf werd opgelegd om dat de spelers dit seizoen twee waarschuwingen hebben ge kregen. Het gaat om de volgen de spelers: Iosif Vigh (Steaua Boekarest). Calso Matos (FC Porto). Peter Dickinson (Glen- toran Belfast). Vladimir Goe- saev (Dynamo TyfUs). Nesboj- so Vuckovic (ASK Linzt. Er- baslar Murat (Altay Izmir) en Herald Nickel (Standard Luik). Panathinaikos ATHENE De Griekse voet balkampioen Panathinaikos dreigt zich terug te trekken uit de nationale competitie. Dit naar aanleiding van straffen, die de Griekse voetbalbond oplegde na moeilijkheden tij dens de wedstrijd van Panathi naikos tegen Olympiakos Pi- reaus op 9 oktober. Spelers van beide teams belaagden toen het arbitrale trio. De voetbal bond besloot verscheidene spelers te schorsen en beide clubs op te dragen hun eerst volgende drie thuiswedstrij den elders te spelen. Officials van Panathinaikos verklaar den echter dat zij deze straffen onbillijk vinden. Zij beraden zich over te nemen stappen. Ook Olympiakos is niet van zins zich erbij neer te leggen. Aad Mansveld ROTTERDAM - Aad Mans veld van Feyenoord zal op za terdag 22 oktober voor het eerst weer spelen na zijn bles sure. De vrije verdediger komt op die dag uit in het C-elftal van Feyenoord. dat op een der bijvelden van het Feyenoord- stadion een vriendschappelij ke wedstrijd tegen de de eer- ste-divisievereniging FC Vlaar- dingen speelt. Loting ROTTACH-EGERN - De lo ting voor de vier groepen in de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap, dat volgend jaar in Argentinië wordt gehouden, zal op 14 ja nuari om 18.00 uur plaatselijke tijd 22.00 uur Nederlandse tijd in het San Martin thea ter van Buenos Aires plaats vinden. De beslissing, welke nationale elftallen naast de reeds geplaatste teams van West-Duitsland als titelver dediger en Argentinië als organiserend land als groepsaanvoerders worden aangewezen, wordt op 12 of 13 januari door de WK-commissie van de internationale voetbal federatie (FIFA) genomen. Dit heeft deze commissie, die on der voorzitterschap van de Westduitser Hermann Neuber- ger staat, na epn bijeenkomst in de Westduitse plaats Rot- tach-Egern bekendgemaakt. Ook werd als plaats voor de eventuele derde kwalificatie wedstrijd tussen Hongarije en Bolivia de stad Guagyaquil in Ecuador aangewezen De da tum voor deze ontmoeting ligt tussen 1 en 7 december van dit jaar. De twee nationale elftal len ontmoeten elkaar op 29 ok tober in Boedapest (Hongarije) en op 30 november in de Bolivi aanse hoofdstad La Paz De openingswedstrijd van het elfde toernooi om het wereld kampioenschap voetbal met titelverdediger West-Duits land begint op 1 juni 1978 om 15.00 uur plaatselijke tijd dat is 20.00 uur Nederlandse zomertijd in het River Plate stadion van Buenos Aires. De wedstrijden in de vier groepen zullen om 14 00 uur (voor de Europese ploegen). 16.30 uur of 17.00 uur plaatselijke tijd be ginnen. behalve de wedstrij den van het Argentijnse natio nale elftal, waarbij om 19.00 uur plaatselijke tijd (midder nacht Nederlandse zomertijd) het beginsignaal zal klinken Snoeck DEN HAAG - Drs Martin Snoeck. aftredend voorzitter van de VVCS (vereniging van contractspelers), is op de be stuursvergadering van de VVCS namens de spelers kan didaat gesteld voor de zoge naamde spelerszetel in het nieuwe bestuur van de sectie betaald voetbal van de KNVB. DUSSELDORP Het medisch comité van de internationale skifederatie (FIS) heeft strenge dopingcontroles aangekondigd voor de wereldkampioen schappen alpine skiën en noordse nummers, die respectievelijk in de Westduitse plaats Garmisch-Partenkirchen (28 januari tot en met 4 februari 1977) en in de Finse stad Lahti (17 tot en met 25 februari) zullen worden gehouden. Bij alle onderdelen worden telkens de eerste vier en twee door loting aan te wijzen skiërs voor een dopingonderzoek opgeroepen Er bestaan plannen om in de toekomst ook bij afdelingen en bij het schansspringen onderzoeken naar het gebruik van spierversterkende mid delen te houden „Het vermoeden bestaat, dat skiërs bij deze onderdelen anabolica gebruiken zei zei dr Bud Little, de Amerikaanse voorzitter van het medisch comité in Dusseldorp

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15