olda Meïr ziet fjenève niet zitten Opvolging Breznjew bedreigt tweede wapenakkoord >olitie van Moskou jnishandelt diplomaat Regering Portugal in gevaar door economische crisic Loon naar werken in China Algemene amnestie politieke gevangenen Amerikaanse staat blijft discrimineren "jNog erger dan overgave" Naar crisis-bespreking Helen Joseph veroordeeld Kleuter na losgeld vrijgelaten 'protest Nieuw-Zeeland afgewezen GIRO 26655 Militairen Colombia dringen kerk binnen Weer beschietingen in Zuid-Libanon Speculaties over presidentieel bewind Geen homofielen bij overheid aparter moet nu zijn kans grijpen - TERDAG 15 OKTOBER 1977 BUITENLAND Trouw/Kwartet en EL AVIVI (UPI, Reuter. AP) Golda Meïr, de vroegere premier pU n Israël, is van oordeel dat de Amerikaans-Israëlische overeen- imst over de voorwaarden voor een hervatting van de conferen- van Genève nog erger is dan overgave. PEKING (DPA) De Chinezen zul len meer dan voorheen „loon naar werken" krijgen. Wal onder partijlei der Mao Tse-loeng werd gehekeld, zal nu tot officieel beleid worden verhe ven. Het past in de nieuwe, pragmati sche lijn van Peking. Eerder kregen daarbij boeren weer eigen stukjes grond, werd de deur naar de Verenig de Staten weer wat wijder opengezet, toonden de Chinezen belangstelling voor buitenlandse technologie, en werd het onderwijs aangepast. de bedongen voorwaarden zou raël niet bereid moeten zijn deel te men aan een conferentie in Genè- aldus mevrouw Meir in een inter- lg few met de Israëlische krant Maar- ;ini Golda Meir wordt nog steeds be ng houwd als een zeer invloedrijke on ilitica in Israël sedert zij zich drie Jot ar geleden uit de actieve politiek /or rug trok. c irn ilgens een tweetal in Libanon ver- wt hijnende kranten hebben de Vere- igde Staten de partijen in het Mid- bi, n-Oosten voorgesteld de conferen- »re van Genève op 17 december te itei rvatten. Libanon nam geen deel in|n het eerste deel van deze confe- itie dat plaats vond na de oorlog 1973. Dit maal zou het land wel awjn de partij willen zijn. woordvoerder van het Ameri- lanse ministerie van buitenlandse ken heeft gisteren gezegd, dat de erenigde Staten geen directe be- 'ar ekkingen onderhouden met de Pa- s_t stijnse Bevrijdingsbeweging PLO. ;re)VS maken zowel van de Sowjet- Jfiie als van Saoedi-Arabië gebruik contact te houden met de PLO. cza et uitvoerend comité van de Pales- jnse Bevrijdingsbeweging PLO 'f> >mt begin volgende week met de eei entrale Raad van deze organisatie jeen om een standpunt in te ne- t1®1 en met betrekking tot de Palestijn- ed deelname aan de conferentie van enève. Het officiële standpunt van PLO is dat deze organisatie de üge wettige vertegenwoordiger van it Palestijnse volk is. Israël is niet j reid met een zich als zodanig aan- ,er enende PLO te onderhandelen. In Peking is nog niets meer bekend gemaakt dan dat een conferentie zal worden gehouden over het onder werp: „wie meer presteert, moet ook meer verdienen". Uit gesprekken in fabrieken in Peking. Sjanghai en Binnen-Mongolië is echter duidelijk geworden dat dat nu al geldt. In veel fabrieken hangen grote lijsten met de namen van arbeiders in lange kolommen, waaruit kan worden afge- In Bonn werd gisteren onder hoogspanning overleg gevoerd over de kaping van een Lufthansa-toestel. Hier de ambassadeur van de Verenigde Arabische Emiraten op weg naar het Westduitse crisiscentrum. lezen wat zij hebben gepresteerd en in hoeverre zij aan de normen vol doen. Die normen passen helemaal in de praktische, economische politiek van de laatste maanden. In de eerste plaats wordt gekeken naar inzet, dan naar politiek bewustzijn (wat niet bovenaan staat, zoals vaak in het ver-, leden) en tenslotte naar ervaring. Ondertussen zal in de industrie er ook een algemene loonsverhoging ko men. in een poging de produktie aan te zwengelen. Vooral de jonge arbei ders, in de onderste schalen zullen van de verhoging voordeel hebben. Overigens werkt rond 80 procent van de Chinese bevolking nog in de land bouw. BLOEMFONTEIN (AFP) De 72- jarige Helen Joseph, een nog steeds zeer actieve tegenstandster van het Zuidafrikaanse apartheidsbeleid, is in Bloemfontein veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf wegens een illegaal bezoek aan Winnie Man dela op 27 september. Mevrouw Mandela is door de Zuid afrikaanse autoriteiten verbannen naar Brandfort. op ongeveer 60 kilo meter van Bloemfontein. Krachtens de Zuidafrikaanse wet is het verbo den zonder voorafgaande toestem- mign van de autoriteiten, verbanne- nen te bezoeken. GENEVE (Reuter, UPI, AFP) De vijfjarige Graziella Ortiz-Patino, die op 3 oktober voor de woning van haar ouders werd ontvoerd is giste ren door haar ontvoerders vrijgela ten nadat haar vader een losgeld van twee miljoen dollar had betaald. Graziella is de kleindochter en erf gename van de Boliviaanse tinmag naat Antenor Patino, die in Parijs woont. De politie heeft onmiddellijk na de vrijlating van het meisje een grootscheepse klopjacht op de ont voerders op touw gezet. id i OSKOU (AP. Reuter) Het ministerie van buitenlandse ken van de Sowjet-Unie heeft gisteren een protest van de hand fvezen dat door Nieuw-Zeeland was ingediend naar aanleiding an de mishandeling van de tweede secretaris van de Nieuwzee- iai^ndse ambassade door de Sow jet-poli tie. ig ADVERTENTIE Steun nu ANC. SWAPO Patriottisch Front et slachtoffer. Christopher Smithy- an. werd mishandeld door geüni- "ymeerde politieagenten en een re- iercheur in burger, toen hij uitzijn ito stapte en de Nederlandse am- issade wilde binnengaan. Bij de cchtpartij werden de jas en het ülbertjasje van de diplomaat aan irden gescheurd. Nadat Smithy- an zich had geïdentificeerd weiger- ïn de betrokken politiemensen hun trontschuldigingen aan te bieden Ffcor het gebeurde, an nn e Nederlandse ambassade in Mos- I.^du die aan een van de hoofdstraten in Moskou is gelegen, behartigt de lafelangen van Israël. Smithyman wil- niet ingaan op de suggestie dat de Russische politiemensen hem zou- jen hebben aangezien voor een Rus- sche burger die een asielaanvrage ieepor Israël wilde indienen. Alle bui- nlandse ambassades in Moskou orden bewaakt en bezoekers moe- n eerst vertellen wat ze gaan doen »ordat ze de ambassades in mogen V* e afgelopen maanden is het al twee ^ial voorgekomen dat de politie :h van geweld heeft bediend om ;ische burgers die inlichtingen len vragen over emigratieproce- p_ires uit de ambassades te weren ajmnesty voorzitter ^alentin Toertsjin, de voorzitter van de Moskouse afdeling van Amnesty International, is gisteren per vlieg tuig in Wenen aangekomen Meer dan honderd vrienden en sympathi santen deden hem op het vliegveld van Moskou uitgeleide Onder deze mensen bevond zich ook Andrej Sa- charow. Toertsjin was de voornaam ste woordvoerder en leider van de zogenaamde Helsinkigroep. opge richt om de toepassing van de rech ten van de mens in de Sowjet-Unie te bekijken na de arrestatie van acti visten als Joeri Orlow. Alexander Ginzburg en Anatoli Sjtsjaranski. Toertsjin. die werkzaam was als computerdeskundige heeft om een uitreisvisum naar de Verenigde Sta ten gevraagd omdat hij de afgelopen drie jaar in de Sowjet-Unie niet aan werk kon komen. Vorige maand kreeg hij het bericht dat hij, on danks het feit dat hij geen Jood is. naar Israël zoii mogen vertrekken op voorwaarde dat hij niet meer terug komt. Toertsjin blijft eerst enkele dagen in Oostenrijk en reist daarna door naar de Verenigde Staten, waar hem een leerstoel is aangeboden aan de Colombia Universiteit. Bij zijn aankomst in Wenen was Toertsjin vergezeld door zijn vrouw, twee kinderen en twee andere dissi denten. Khronit Loebarski en Boris Vail en hun gezinnen. DA COSTASTR 88 AMSTERDAM BOGOTA (AFP) Militairen van het Colombiaanse leger zijn afgelo pen donderdag in Barracabermeja in Colombia een kerk binnengedron gen. waar stakende werknemers van de oliemaatschappij Ecopetrol bij een waren. Dit is gisteren in de Co lombiaanse hoofdstad Bogota be kend geworden. BEIROET (Reuter. UPI. AP) Is raëlische en Libanese artillerie heb ben in de nacht van donderdag op vrijdag zware beschietingen uitge voerd op het Zuidlibanese dorp Na- batjijeh. Bij de beschietingen zou den twee mensen gedood en zes mensen gewond zijn. Nabatjijeh staat onder controle van Palestijnse guerillastrijders. Spaanse Cortes keurt voorstel goed MADRID (Reuter. UPI, AFP) Het Spaanse parlement heeft gisteren een wetsontwerp goedgekeurd dat een algemene amnes tie voor alle politieke gevangenen regelt. Het gevolg van dit ontwerp is dat de meesten van de tachtig overgebleven politieke gevangenen in Spanje zullen worden vrijgelaten. De voorstellen van de regering kre- begraven en vergeten onze rancunes gen de steun van vrijwel alle partijen in de Spaanse Cortes. Alleen de rechtse volksalllantie van Fraga Iri- barne onthield zich van stemming. om mee te lopen in de mars naar de toekomst", aldus Camacho. De amnestie geldt alle politieke ge- Ook de enige vertegenwoordiger van vangenen die misdaden hebben be de extreem linkse Basken in het par- gaan voor 15 juni 1977. de dag van de lement kritiseerde de voorstellen. De eerste algemene verkiezingen in communistische vakbondsleider Spanje. De amnestie geldt niet voor Marcelino Camacho. die tijdens de gewelddadige acties die na die da- regering Franco tot twintig jaar ge- turn zijn begaan Politieke gevange- vangenisstraf werd veroordeeld, zei nen. die zich niet schuldig hebben dat er ^oor deze voorstellen defini- gemaakt aan gewelddaden en die tief een punt wordt gezet achter het voor 6 oktober van (fit jaar zijn ge verleden ..We hebben onze doden vangen gezet, komen ook vrij Van een medewerker LISSABON Vandaag opent Portugals president Ramalho Eanes het parlementaire jaar. Hij houdt dan een toespraak waarvan velen verwachten, dat die de oplossing voor de Portuge se regeringscrisis zal geven. Generaal Eanes zou inderdaad wel eens kunnen besluiten de regering naar huis te sturen en zelf de leiding te nemen van een nieuw kabinet. Het zittende regeringsteam is na het ontslag van Medeiros Ferreira als minister van buitenlandse zaken twee dagen in spoedzitting bijeen geweest en lijkt over weinig alterna tieven te beschikken. Ferreira heeft met zijn ontslagaanvrage de gang van zaken versneld. Hij wilde niet langer aanzien, dat het buitenlands beleid in feite door Mario Soarez werd bepaald, achter zijn rug om Maar het buitenland-beleid is niet het belangrijkste probleem in de ka binetscrisis Waar het om gaat. is de economische crisis en daarmee Por- lugals onafhankelijkheid. Maatregelen Een maand geleden nam een ander lid van het kabinet ontslag: Manuel- la Silva. staatssecretaris voor econo mische planning. Zij was belast met de samenstelling van het Plan voor de middellange termijn. Dit plan moet dit najaar goedgekeurd wor den door het parlement, maar het is bekend dat de PSD en CDS, waar mee Mario Soares een regeerak koord wilde sluiten, er tegen zijn. Manuella Silva verklaarde vorige zondag voor de radio: „Men kan op twee manieren de economie van een land bekijken en proberen er rich ting aan te geven. Er zijn er die vinden dat de rol van de staat tot een minimum beperkt moet blijven. De staat zou alleen corrigerende of ad hoe maatregelen moeten nemen. Dat is de zgn. korte termijn of con juncturele politiek. Er zijn anderen die de organisatie van de economie willen baseren op een plan. Dat hoeft geen centralistisch plan te zijn, maar het moet toch aangeven, wat de be langrijkste doelstellingen zijn en de middelen om die te bereiken. Ik meen dat onze grondwet duidelijk de tweede gedachte huldigt." Deze opvattingen leidden tot haar ontslag. Zij was van mening dat de nieuwe monetaire maatregelen van 25 augustus in strijd zijn met het plan voor de middellange termijn, dat de regering aan het parlement heeft voorgelegd. De maatregelen zullen leiden tot grotere werkloos heid en stijgende prijzen. Maar de regering kan niet meer terug. Manuella Silva 2ei: „Op dit moment heeft de schuldenlast aan het bui tenland gevaarlijke grenzen bereikt wat betreft onze onderhandelings mogelijkheden. Onze crediteuren zullen immers hun eisen gaan stel len. of het nu de internationale orga nisaties zijn. of de landen waar we bilaterale verdragen mee hebben. „Het gaat dan vooral om het Interna- President Eanes BOSTON (AP) In de Amerikaanse staat Massachusetts blijft discriminatie van homoseksuelen bij de wet voortbestaan. Een wetsvoorstel om discriminatie van homoseksuelen in overheidsdient uit te bannen haalde het niet in het parlement van de staat. Het wetsvoorstel was al aanvaard door de Senaat en had in het huis vn Afgevaardigden de steun van de lei ders van beide partijen. Bij de finale stemming sneuvelde het toch met 129 tegen 93 stemmen. Op het laat ste moment waren nog pogingen ge daan om het voorstel wat af te zwak ken zodat er toch een meerderheid voor zou bestaan. Eerst was ai be paald dat het discriminatieverbod niet zou gelden voor banen bij het onderwijs. Later werd voorgesteld om ook de brandweer, de politie en de reclassering uit te zonderen. Ook het uitgeklede discriminatie-verbod bleef echter onaanvaardbaar voor de meerderheid. Overigens zou. als het voorstel was aangenomen, de strijd nog niet zijn gestreden. Buiten het parlement was al een actie in voorbereiding om eventueel een referendum te krijgen over de nieuwe wet. Een soortgelijke conservatieve volksbeweging onder leiding van Anita Bryant leidde er eerder dit jaar toe dat in de staat een discriminatieverbod weer werd ge schrapt. Een opmerkelijke bijzonderheid is nog dat Massachusetts jarenlang de naam had een nogal progressieve staat te zijn. In 1972 was het de enige staat die bij de presidentsverkiezin gen voor de liberaal George McGo- vem stemde. tionale Monetaire Fonds, de Vere nigde Staten en West-Duitsland De socialistische regering zal niet ongevoelig zijn voor het gevaar dat Portugals onafhankelijkheid be dreigt. Maar naarmate het IMF ho gere eisen stelt, zijn de sociaal-demo craten van de PSD en de christen democraten van de CDS minder be reid het minderheidsbewind te steu nen. Zij eisen een regering van alle democratische partijen, dwz. een coalitie PSP-PSD-CDS Communisten. Een dergelijke coalitie op dit mo ment betekent zelfmoord voor de Socialistische Partij. Het regent pro testen binnen de partij tegen wat genoemd wordt, het „verraad aan het partijprogram, het regeringspro gram en de grondwet". De terugloop van het aantal leden moet aanzien lijk zijn en diverse kaderleden heb ben hun functies ter beschikking ge steld. De communisten zien hun kans schoon en stellen zich zo be reidwillig mogelijk op. De eis van nieuwe verkiezingen wordt naar de achtergrond geschoven Om een uit weg uit de crisis te vinden, moet er een platform van alle democratische krachten komen, vinden zij Dat verklaart ook. waarom de ar beidsonrust blijft, zich verspreidt, maar niet escaleert. De staking bij de Copam-fabriek van het Neder landse Koninklijke Scholten-Honig- concern is deze Week beëindigd, na tweeëneenhalve maand patstelling. De arbeiders zijn weer gaan werken om „de nationale economie niet in gevaar te brengen". Maar tegelijker tijd zijn in twee andere bedrijven nieuwe stakingen uitgebroken. Deze bedrijven werden eind vorige maand aan de vroegere directies terugge geven. In het gebied van de landhervorming gaat de teruggave van land aan de vroegere grootgrondbezitters door. Elke week is er wel minstens één grote manifestatie tegen de oproer politie. maar een treffen wordt zorg vuldig vermeden. De nieuwe taktiek van de landarbeiders is. ook als de grond teruggegeven is. door gaan met de bewerking ervan Tegelijk neemt de druk op de vakcentrale, de Intersyndical, toe. Vorige week za terdag is besloten, dat de Intersyndi cal. als hét moment daar rijp voor is. een landelijke strijddag moet orga niseren; desnoods een algemene staking ■e )or Victor Zorza de Amerikaanse president Carter geconfronteerd wordt met oppositie van de kant van de 'eèiviken tegen de voorwaarden van het nieuwe SALT-akkoord (over de beperking van strategische rnwapens) waarover hij onderhandeld heeft met het Kremlin, hoe zal het dan president reznjew vergaan met de haviken in het Sowjetblok? Misschien is het een aardig idee ons eens te rplaatsen in de positie van de verantwoordelijke mensen in het Kremlin, om te zien wat hun iifzwaren tegen de SALT voorwaarden kunnen zijn. 1 luie drievoudige overeenkomst zal be- aan uit: een verdrag ter beperking n het aantal van bepaalde strate- sche wapens voor een tijdvak van ht jaar Een afspraak over bepaalde beper- en ngen op andere wapens voor een défriode van drie jaar en een principe verklaring voor even ele verdere beperkingen van de Wapening in de toekomst. het verdrag van acht jaar kun- e ti weinig misverstanden ontstaan. SVt gaat hier om de aantallen wa ns die beide partijen mogen heb- n en die aantallen kan je tellen, fc over de principe-verklaring voor toekomst is betrekkelijk gemak- lijk overeenstemming te bereiken 1 is de afspraak voor drie jaar die Russen de grootste problemen t opleveren. Critici van het nieuwe SALT-ak koord in de Verenigde Staten kun nen klagen dat de afspraak de reik- wijde van de in de lucht te lanceren kruisraket beperkt wordt tot 2500 kilometer. Deze reikwijdte is accep tabel voor de Russen gedurende eni ge tijd en daarom kunnen zij deze afspraak beschouwen als een conces sie van de Amerikanen. Maar de cri tici in het Sowjetkamp zullen klagen dat de Verenigde Staten over drie jaar de reikwijdte van de raket zul len kunnen verdubbelen Het is juist die verdubbeling waarom het Pentagon (het Amerikaanse mi nisterie van defensie) vraagt Wan neer het Pentagon krijgt wat het wil. dan is dat voor de haviken in het Kremlin moeilijk dat te beschouwen als een concessie van de kant van de Amerikanen De driejarige afspraak voorziet ook in een beperking van de reikwijdte van de vanaf land of vanaf zee te lanceren kruisraket tot bijna 450 ki lometer. Ook dat is enige tijd aan vaardbaar voor de Russen. Maar het testen en de ontwikkeling van de kruisraket is door de tegenstander moeilijk te controleren. In eerdere in de Verenigde Staten gevoerde debatten over beperking van de strategische bewapening, hielden de haviken vol. ook wanneer de kruisraket besproken werd, dat de Russen de Amerikanen wel eens voor de gek zouden kunnen houden en ondertussen rustig met hun plan nen zouden kunnen verder gaan Deze redenering zou nu ook opgeld kunnen doen bij de Russiche havi ken Ballistische raketten moeten herhaaldelijk getest worden, voordat de gebruikers zeker kunnen zijn van hun reikwijdte. Zulke proefnemin gen kunnen door de andere partij waargenomen worden via satellieten en andere opsporingsapparatuur. Maar een kruisraket, zo is betoogd, kan worden beproefs in een wind tunnel. Kwalitatief Bovendien kan een kruisraket, die ontworpen is voor de korte afstand, zonder uiterlijke veranderingen, ge schikt gemaakt worden voor de lan ge afstand. Door de omvang van de lading te verminderen en de brand stof te vermeerderen, kan de reik wijdte van de raket veel groter ge maakt worden. Deze feiten werden in de Verenigde Staten benadrukt door de mensen die betoogden dat een verbod of een uitstel van het onderzoek van die raket weinig zin vol is. Maar nu liggen de zaken omge keerd en hetzelfde argument kan nu gebruikt worden door diegenen in de Sowjet-Unie die van mening zijn dat het nieuwe SALT-akkoord te veel in het voordeel van de Verenigde Sta ten is. De haviken in de Verenigde Staten hebben altijd volgehouden dat de Verenigde Staten een superieure technologie hebben en dat de Rus sen meer raketten hebben Daarom hebben zij er steeds op gestaan dat de Verenigde Staten moeten probe ren de aantallen raketten te beper ken aan beide kanten, terwijl men zich blijft concentreren op een ver betering van de kwaliteit, zodat het voordeel van de Verenigde Staten behouden blijft of liever nog ver groot wordt De haviken in de Sow jet-Unie kunnen nu beweren dat het nieuwe SALT-akkoord nu precies dit voor de Amerikanen heeft bereikt. De aantallen intercontinentale bal listische raketten moeten beperkt worden en in sommige gevallen zelfs teruggebracht. Maar de ladingen en stuursystemen van de nieuwe Minu- teman raketten, die het mogelijk maken de effectiviteit en de precisie van de raket te verbeteren tot een niveau dat ver uitreikt boven het niveau dat de Russen hebben be reikt. behoeven niet beperkt te worden. Technologie Het Kremlin wil van de Verenigde Staten de belofte hebben dat zij de technologie van de kruisraket niet zullen doorvertellen aan hun West- europese bondgenoten Maar de ha viken in de Sowjet-Unie kunnen te genwerpen. dat dergelijke beloften, ook al worden ze gegeven, nooit op hun naleving kunnen worden gecon troleerd. Zij kunnen volhouden dat. ondanks de naleving van het verbod op overdracht van de technologie van de kruisraket door de Verenigde Staten, de nauwe samenwerking tussen de wapenfabrikanten in de Verenigde Staten en andere landen van de NAVO zo groot is. dat be paalde informatie altijd doorlekt. Bovendien kunnen zij wijzen op het Europese aandeel in de ontwikke ling van de krulsrakket, waarmee de suggestie gewekt wordt dat de bondgenoten van de Verenigde Sta ten in staat geacht moeten wordpn ook zonder Amerikaanse hulp zich van deze wapens te voorzien. Zij kunnen betogen dat de Amerikanen zich heel gemakkelijk aan beper kende afspraken kunnen binden op de ontwikkeling van de kruisraket, zolang de bondgenoten in de NAVO niet aan dergelijke beperkingen zijn gebonden Doorbraak De Sowjet-generale staf is zonder twijfel op de hoogte van deze en nog veel meer bedenkingen. Een aantal van de/e beschouwingen zijn door het Politbureau in de beschouwin gen betrokken die leidden tot de huidige voorlopige overeenkomst. Andere bezwaren moeten echter nog steeds ondervangen worden De voorwaarden van de overeenkomst die tol dusver bekend geworden zijn. wijzen zeker op een doorbraak, maar dat deden de voorwaarden van het akkoord van Wladiwostok. dat gesloten werd tussen Ford en Brezj- new in 1974, ook. De toenmalige Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken Henry Kissinger wees er destijds op dat iedere vertraging in de afronding van dit akkoord wel eens zou kun nen betekenen dat het een rol zou gaan spelen in de verkiezingscam pagne Hij kreeg gelijk en de door braak die in 1974 bereikt werd. bleek toen niets op te leveren. De Sowjet- Unie heeft dan wel geen verkiezings campagne. maar kampt wel met het probleem van de opvolging Weinig waarnemers geven de huidige presi dent. Leonid Brezjnew. nog meer dan een jaar in zijn ambt. ondanks het feit dat de verslechtering van zijn gezondheid tot staan lijkt te zijn gebracht. Er zijn veel tekenen die erop w i n dat de strijd voor dp opvolging al bezig Is. Tenzij de resterende proble men, die in het kader van een SALT- akkoord geregeld moeten worden, snel afgewikkeld worden, zodat de onderhandelingen afgerond kunnen worden, is de kans erg groot dat de overeenkomst waarvan president Carter gelooft dat di« nu in zicht komt. betrokken wordt in de strijd om de opvolging in het Kremlin en daardoor op niets uitloopt

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7