Dick Nanninga 'orceert niets 'rans Spits vertrekt opnieuw Ontspannen Spasski naar snelle remise WK voetbal 1978 miljoenen-operatie voor radio en tv Achtergrond oda-spits nog half jaar uit de roulatie inder import in merikaans voetbal eiligheidsmacht 3or WK voetbal <0 voor Eerste Divisie Eredivisie [ortstondige coach-carrière bij Amsterdam abrupt afgebroken wekelijkse dokumentatiekrant voor links tot 1 januari 1979 voor 80 gulden Engelse voetbalbond op het matje TERDAG 15 OKTOBER 1977 ET SPORT Trouw/Kwartet 31 tor Matty Verkamman IRKRADE Dick Nanninga heeft grote risico's genomen, verantwoord grote, eigenlijk. Dat ziet hij nu zelf ook in. Het ift weinig gescheeld, of Roda's bonkig gebouwde aanvalslei- E had blijvend letsel aan zijn „doorzettingsvermogen" overge- jden. Terwijl hij naar eigen zeggen voor „amper twintig icent fit" was, speelde hij dit seizoen toch nog drie competitie strijden voor de Limburgse eredivisieclub. „Ik kon geen bal er geven, maar ja, hoe gaat dat, je speelt toch; doet het voor jongens en de trainer." W YORK De eigenaars van de tbalclubs, die uitkomen in de ipetitie van de Noordamerikaan- oetbaldivisie (NASL), hebben in i York een plan aangenomen, arin staat dat in 1978 per club lar negen in plaats van tien bui- ilandse spelers kunnen uitkomen, aantal zal gelijkmatig verlaagd rden tot zes in 1984. Het totaal ierebtal gecontracteerde spelers zal 1984 per club van 14 naar 11 uggebracht zijn. t seizoen 1978, dat voor iedere b in principe uit dertig in plaats zesentwintig (het afgelopen sei- •n) competitiewedstrijden zal be an, begint op 1 april en eindigt op augustus in het Oiants-stadion in w York met de finalewedstrijd hén het kampioenschap. JENOS AIRES Ongeveer 8000 n speciale troepen onder militair nmando moeten voor de veilig- d zorgen bij het toernooi om het reldkampioenschap voetbal dat Igend jaar Juni in Argentinië irdt gehouden, aldus meldt de Ar- ntijnse krant Clarin. commando, waarin officieren ii leger, luchtmacht en marine zul- worden opgenomen, zal onder d iel staan van generaal Pita. De j fcpen zullen verspreid worden er de vijf steden waar de wedstrij- n van 1 tot 25 juni worden gehou- tn, te weten Buenos Aires, Rosario, ar del Plata, Cordoba en Mendoza. ïlgens het blad moeten de troepen le honderdduizenden personen, ider wie staatshoofden, die over ht maanden Argentinië zullen be- ^Jken, beschermen tegen aansla- h van de kant van de guerrilla", llitalre leiders hebben overigens rklaard dat zij ervan overtuigd |n dat de linkse Argentijnse guer- labeweging volgend jaar geëlimi- lerd zal zijn. Het geval-Nanninga is niet uitzon derlijk. Spelen op basis van pijnstil lende spuiten; doorgaan, maar wel bijna doodgaan het gebeurt nog altijd in het betaalde voetgal. Feyenoord levert in dat opzicht eveneens (recente) voorbeelden. De Rotterdamse club liet Nico Jansen (tegen RWDM) en Aad Mansveld (te gen FC Den Haag) onlangs gebles seerd aanmodderen. Het leidde voor dit duo tot operaties en maanden lange afwezigheid. Hoe bestaat het, zo kan men zich afvragen, dat clubartsen niet dwin gend ingrijpen, wanneer een voetbal ler zich maar voor twintig procent fit voelt? De beslissing wordt op onver antwoorde wijze aan de spelers zeil overgelaten. Het blijkt, dat die ken nelijk niet beseffen hoe riskant ze soms te werk gaan. Dick Nanninga. Op woensdag 24 au gustus kwam er voorlopig een einde aan zijn martelgang. In de uitwed strijd tegen PSV gaf hij het op. De pijn, die een beknelde zenuw hem in zijn rug, bil en rechterbeen bezorgde, was niet langer draaglijk. Drie we ken later werd hij in het ziekenhuis van Heerlen aan hernia geopereerd. Nanninga: „Dr Coenen de chirurg, zei dat het niet veel langer meer had mogen duren. Dan had ik voor de rest van mijn leven met een slepend been gezeten." Op dit soort (wan)toestanden zal Jan Zwartkruis vorig jaar onder meer hebben gedoeld, toen hij op een nu al historische lezing het prof voetbal ter discussie stelde. De op humanitaire gronden respect af dwingende Zwartkruis, zette legio vraagtekens achter de begeleiding van voetballers. „Ik heb er grote moeite mee, als Ik zie hoe spelers soms worden gedwongen om boven zich zelf uit te stijgen", zo zei de legerkapitein bij die gelegenheid. Dick Nanninga, hét „onmisbare" ge zicht van Roda JC, is toch wel een beetje geschrokken. Dat mag men tenminste concluderen, wanneer hij nu stelt „dr. Coenen heeft gezegd, dat het herstel, zeker een half jaar kan duren. Dat betekent dus, dat ik misschien in maart weer speel. Maar ik bind me niet persé aan een ter mijn. Voorop staat, dat ik pas weer ga spelen, wanneer ik totaal niets meer voel". Inmidels wil Nanninga geen be schuldigende vinger in wiens rich ting dan ook wijzen. Hij zegt: „Zelf wilde ik natuurlijk ook graag spelen. Achteraf besef je pas dat het onverantwoordelijk is geweest. Maar zolang je niet weet om wat voor blessure het eigenlijk gaat, blijf je van alles proberen. Dr. Strikwer- da heeft me injecties gegeven, ik ben bij een kraker in West-Duits- land geweest, allerlei therapieën zijn uitgeprobeerd, maar niets hielp. De pijn nam alleen maar toe. Contrast foto's hebben ten slotte uitgewezen dat het hernia was. Dr. Coenen heeft me in ieder geval verzekerd dat het weer helemaal goed komt Het is trouwens geen typische sportblessu re. Het kan net zo goed in de bouw zijn ontstaan. Daar moest ik inder tijd veel zwaar tilwerk verrichten". De gedwongen absentie komt Nan ninga extra slecht uit, nu Ernst Hap- pel, met het oog op Argentinië, be paalde Oranje-plannen met hem bleek te hebben. Zo behoorde hij eind augustus nog tot de selectie voor de interland tegen IJsland. De nuchtere Nanninga maalt daar ver der niet om, vindt het momenteel alleen maar van belang dat hij fy siek weer in orde komt. „Het gaat gelukkig goed. Ik ben volop bezig bij een fysio-therapeut. Over enkele we ken kan ik misschien al met lichte loopoefeningen beginnen. Maar, ik forceer niets". Nanninga mag zich trouwens ver heugen in een enorme belangstel ling, die hem na zijn operatie ten deel valt. Reacties, die niet louter vanuit de Limburgse regio afkom stig zijn. Eén beterschap-telegram heeft hem speciaal verrast. En wel van Volkskrant-columnist/ex-inter national Jan Mulder. Nanninga vindt die reactie „klasse" van Mulder. Ter nadere informatie: Het was Jan Mulder net als Nanninga een ge boortige Groninger die vorig sei zoen na de bikkelharde Europa- Cup-gevechten tussen Roda JC en Anderlecht, in zijn oordeel weinig heel liet van de voetballer Nannin ga. Roda's stormram is boos, erg boos over dat artikel geworden. In een telefoongesprek beloofde Nan ninga zijn provinciegenoot dat hij hem bij diens eerstvolgende bezoek aan Kaalheide, persoonlijk over de stadionhekken zou smijten. Dick Nanninga (op de foto in duel met PSV'er Krijgh): „Het had niet veel langer meer mogen duren". FC WV-Haarlem FC Amsterdam-Ajax Volendam-FC Utrecht Telstar-Vitesse Roda JC-Feyenoord Heden: Cambuur-Vlaardingen (19.30) Graafschap-Groningen (20.00) MW-Heerenveen (19.30) Morgen: SC Amersfoort-FC Dordrecht Wageningen-PEC/Zwolle Veendam-Fortuna SC SW-Willem II Heracles-FC Den Bosch Eindhoven-Helmond Sport AMSTERDAM De vierde match partij tussen Jan Timman en de oud-wereldkampioen Boris Spasski is gisteren na 32 zetten in remise geëindigd. Heden: Sparta-AZ'67 (20.00) FC Den Haag-PSV (20.00) Go Ahead-NAC (20.00) Morgen: NEC-FC Twente Spasski dié zich met zijn geliefde er ener gieke voortzetting en als de Neder landse grootmeester op de twintig ste zet in plaats van Dd3 de zet Df3 had gespeeld, had hij kunnen bogen op een kansrijke positie. Wéliswaar zou de stelling voor Spasski waarschijnlijk nog juist te houden zijn geweest, maar de Rus had het dan zeer nauwkeurig hebben moeten spelen. Na de tekstzet slaag de Spasski er in verdere vereenvou digingen af te dwingen en na 32 djor Erik Oudshoorn art; ILVERSUM Frans Spits ludt het allemaal voor gezien, ürige week zette de Amster- immer definitief een punt |hter zijn kortstondige car- jre als coach bij de hoofdste- llijke hockey- en bandyclub Insterdam. Daarmee ver fijnt de naam Frans Spits als hockeyer met 121 Inter- nds een grote vermaardheid eeg voorgoed uit het Ne- rlandse tophockey. Zijn af leid is door het bestuur van nsterdam niet bepaald met itemming begroet. Frans zou afspraken, die vóór het sei- sn waren gemaakt, geenszins n nagekomen. iga tdch heeft de voormalige routinier i het Nederlands elftal niet eigen- vdig zijn carrière als coach zo ab- it afgebroken. In feite heeft hij de ing helemaal overgelaten aan ren. Spits: „Amsterdam zocht rlg seizoen een opvolger van Huub nmermans. die de nationale da- sploeg ging coachen. Aangezien ckey op de sportacademies in Ne land nog weinig populariteit ge- t. kon het bestuur geen echte ckeytrainer vinden. Wel kwam met John Ackerman op de ippen, een Jongen die vroeger bij C had gevoetbald en de academie Dr lichamelijke opvoeding had orlopen. Als hockey-coach had hij iwelijks ervaring. Vandaar dat Amsterdam-bestuur mij vroeg hem in de praktijk tot december begeleiden. Vorige week verklaar- Ackerman plotseling mijn hulp t meer nodig te hebben. Ik Uet de spelers maar beslissen. het elftal koos tenslotte voor terman. Natuurlijk werpt zich de 9 ag op of Spits niet wat te vroeg rft toegegeven aan de ambities i de nieuwbakken coach. Frans 'ts filosofeert daarover „Of eie terman al rijp ls voor het vak kon toen niet beoordelen en dat kan in *mber ook niet. Ackerman moet tn van de fouten die hij in het begin ongetwijfeld zal maken. Nou, of Je dat proces nu vroeg of wat later in het seizoen laat voltrekken, maakt helemaal niets uit. Trouwens, ik vertrouw het elftal volkomen. Jon gens als Hans Jorritsma, Willem Pij-1 pers en Wouter van de Berg zijn toch niet gek? Als zij denken dat Acker man capabel voor die baan is, dan twijfel ik daar verder niet meer aan." Bij dit alles speelt overigens nog het feit dat Spits eigenlijk een tè inten sieve baan heeft om daarnaast nog actief te zijn In de hockeysport. In november wordt hij als manager aangesteld in een cartonnage-fa- briek te Brussel. „Maar", bekent hij „in mijn hart vind ik het jammer dat ik de klus niet helemaal af kon ma ken. Eigenlijk heb ik daarover een beetje de pest In. Hoewel de ploeg op dit moment redelijk goed draait (Amsterdam bevindt zich op een vierde plaats, vier punten achter koploper HCKZ, red.) moet er nog geweldig veel werk verzet worden. Op bepaalde basisprincipes, zoals dekking, strafcorners en overname, zal het team zeker nog een jaar moeten oefenen om dat onder de knie te krijgen. Maar goed, de lef van Ackerman spreekt me wel aan. Volgens mij moet hij de klus aan kunnen". Wat dat betreft heeft Spits de schijn tot nog toe een beetje tegen. De eerste de beste wedstrijd die Acker man vanaf de bank regisseerde, gin gen de Amsterdammers ten onder. Door een 2-1-nederlaag bij HOC ver loor het hoofdstedelijke elftal voor alsnog de aansluiting met de top van het klassement. Spits komt ech ter voor Ackerman op: „HOC is al tijd een lastige tegenstander voor ons geweest. Je kan de schuld daar van niet afschuiven op Ackerman. Het elftal heeft in die wedstrijd een beetje sloom gespeeld. Voor hun ls het wellicht nog een kwestie van wennen". Wennen zal het aanvankelijk ook voor Frans Spits zijn. Voor hem tre den nu Immers weer de hockey-loze zondagen aan. „Ach, een vrije zon dag is ook nooit weg. Als ik ooit nog eens tijd heb, ga ik misschien in het tweede elftal een partijtje hockeyen. Maar dan wel voor de aardigheid". zetten was het toren-loper-eindspel volkomen remise. De tweekamp verloopt in een ont spannen sfeer. Het is opmerkelijk dat Spasski die soms de teruggetrok kenheid en somberheid zelve is, nu vrolijk tijdens de partij door de wan delgangen kuiert en aanwezige grootmeesters als Sosonko en An- dersson inlicht over de stelling die zich op dat ogenblik op het bord bevindt. De stand is nu 3-1 in het voordeel van Spasski. Er zijn nog driepartijen te gaan. Vandaag wordt de vijfde partij gespeeld. Vierde matchpartij van de Elsevier- tweekamp timman-Spasski WIT: J. TIMMAN (Nederland) ZWART: B. SPASSKI (Sovjet-unie) Orthodoxe ruilvariant. 1. C2-C4, e7-e6; 2. Pbl-c3, d7-d5; 3. d2- d4. Pg8-f6; 4. Lcl-g5, Lf8-e7; 5. e2-e3, h7-h6; 6. Lg5-h4; 0-0; 7. Tal-cl, Pf6- e4; 8. Lh4xe7, Dd8xe7; 9. c4xd5, Pe4xc3: 10. Telxc3, e6xd5; II. Lfl- d3. c7-c6; 12. Ld3-bl, Pb8-d7; 13. Pgl-e2, Pd7-f6; 14. f2-f3, Tf8-e8; 15 0-0, b7-b5,16. e3-e4, d5xe4; 17. (3xe4, Pf6xe4; 18. Tc3-e3, f7-f5; 19. Pe2-g3, De7-g5; 20. Ddl-d3, Dg5-g6; 21. Pg3xe4, I5xe4; 22. Te3xe4. Dg6xe4; 23. Dd3xe4, Te8xe4; 24. Lblxe4, Lc8- d7; 25. d4-d5, Ta8-e8; 26. d5xc6, Te8xe4; 27. c6xd7, Te4-d4; 28. Kgl- f2, Td4xd7; 29. Kf2-e3, Td7-d5; 30. Tfl-f2, b5-b4; 31. Tf2-f4, Td5-a5. 32. Tf4xb4 remise. Het verloop van de derde partij in deze tweekamp was: Wit: Spasski Zwart: Timman 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 g7-g6, 3. Pbl- c3 d7-d5, 4. c4xd5 Pf6xd5, 5. e2-e4 PÜ5XC3, 6. b2xc3 Lf8-g7, 7. Lfl-c4 0-0, 8. Pgl-e2 b7-b6, 9. h2-h4 Pb8-c6, 10. Lc4-d5 Dd8-d7, 11. h4-h5 Lc8-a6, 12. h5xg6 h7xg6, 13. Pe2-f4 e7-e6, 14. Ddl-g4 Tf8-d8, 15. Ld5xe6 f7xe6, 16. Dg4xg6 La6-c4, 17. Dg6-h7t Kg8-f7, 18. Pf4-h5 Td8-g8, 19. Thl-h3 Ta8-f8, 20. PhSxg7 Tg8-h8, 21. Th3-f3t Kf7- e7, 22. Lcl-a3t Pc6-b4, 23. La3xb4t c7-c5, 24. D4xc5 Th8xh7, 25. c5xb6t Zwart geeft op. Van onze sportredactie GENfeVE Tijdens het wereld kampioenschap voetbal, volgend jaar in Argentinië, zullen de tclcvi- siecommentaren zich moeten be helpen met zwart-wit beelden. Een merkwaardige zaak, want de tech nische mogelijkheden zijn aanwe zig om ook in de stadions kleuren- monitoren te installeren. Toch houdt Argentinië het daar nog op zwart-wit. Want er zou eens ie mand in zo'n commentatorenhokje kijken en ineens kleurentelevisie, dat voor de Argentijnse bevolking nog ongrijpbare fenomeen, ontwa ren. Dan kan er „bij wijze van spreken een burgeroorlog ont staan", aldus de Brit Bill Ward, voorzitter van de werkgroep WK voetbal *78 van de EBU, de Europe se Omroep Unie. De zaken rond radio en televisie in Argentinië zijn onlangs in Genève besproken. Daar werden de afge vaardigden van de Europese lan den geconfronteerd met die vreem de regeling voor in de stadions. „We zenden hier uit in kleur, in onze studio's en in onze kantoren hebben we allemaal kleurenmoni- tors. Waarom kunnen onze verslag gevers in de stadions dan niet be schikken over een kleurenmoni- tor?" luidde de vraag die Bill Ward na zijn eerste uitleg opnieuw kreeg voorgeschoteld. „Het is echt waar. Het is nu eenmaal een explosief volk, die Argentijnen. In de studi o's en kantoren hebben burgers geen enkele toegang, maar in de stadions zien ze misschien in de cellen van de verslaggevers dat er kleurentelevisie is. De Argentij nen verwachten grote moeilijkhe den als men er achter komt dat overal in de wereld wel in kleur wordt uitgezonden maar in Argen tinië zelf niet." De EBU heeft samen met haar Oosteuropese tegenhanger OIRT de rechten voor uitzending van het wereldkampioenschap voor zeer veel geld bemachtigd. Geld dat al leen betaald moet worden voor de televisierechten, de radio is op nieuw 'van deze hoge kostenfactor gevrijwaard. De NOS zal dan ook zeer veel aandacht gaan besteden aan het WK'78. Verslaggevers Herman Kuiphof, Kees Jansma, Theo Reitsma en Hugo Walker gaan de beelden van commentaar voorzien. Met uitzondering van de openings dag en de laatste twee dagen met de strijd om de derde plaats cn de finale, worden er op de overige dagen steeds vier wedstrijden ge speeld. Telkens twee wedstrijden tegelijk. Op die regel is dan wel weer een uitzondering want als Argentinië speelt, begint die wed strijd om 19.00 uur plaatselijke tijd, dus nadat de andere wedstrijden zijn afgelopen. Op de speeldagen begint de NOS met een eerste rechtstreekse uit zending om 18.30 uur. De tweede wedstrijd, ook rechtstreeks, begint om 22.00 uur. Als Argentinië speelt volgt die wedstrijd ook recht streeks op de buis na de andere wedstrijden. Wat er niet rechtstreeks wordt uit gezonden wordt geperst in samen vattingen van twintig minuten per wedstrijd die aan het einde van de voetbalavond worden uitgezonden. Het is duidelijk dat de radio bet op deze manier gaat verliezen van de televisie. Daarbij hebben de radio verslaggevers nog eens de extra handicap dat het na afloop abso luut verboden is om spelers en trainers in de kleedkamers te inter- Twee satellieten moeten de Euro pese kijkers cn luisteraars in staat stellen van seconde tot seconde op de hoogte te blijven van het gebeu ren in Argentinië. Bill Ward: „De kwaliteit die wij over de satellieten kunnen zenden is honderd pro cent. De kwaliteit van de geluids verbindingen binnen Argentinië is echter van een dergelijk bedenke lijk niveau dat de kijkers en luiste raars op het ergste voorbereid moe ten zijn." Toch mag er ook wel enigszins getwijfeld worden aan de kwaliteit van het beeld of beter gezegd van de uitzending op zich. De manier waarop eerder de vriendschappelij ke wedstrijden van Argentinië te gen Engeland en West-Duitsland in beeld werden gebracht was ronduit slecht. Onmiddellijk na af loop van deze wedstrijden heeft de EBU een groep specialisten naar Argentinië gezonden om daar een seminar te organiseren voor came ramensen en regisseurs. Lesmate riaal uit West-Duitsland, Engeland en Oost-Europa is gedurendf een week vertoond. Met de stoomcursus hebben de EBU-docenten in leder geval be reikt dat er een andere cameraop stelling zal worden gebruikt. De Argentijnen hebben het „Engelse systeem" opgelegd gekregen. Dat betekent dat de televisiekijkers de wedstrijd voorgeschoteld krijgen via één camera achter elk doel, twee hoog aangebrachte camera's ter hoogte van het midden van het veld aan de kant van de commenta toren en één mobiele camera op veldhoogte voor de close-ups. De hele operatie jaagt de NOS en alle andere EBU-landen op zeer hoge kosten. Niet alleen wdt de rechten maar bijvoorbeeld ook wat faciliteiten betreft. Het huren van een eenvoudig kantoortje van nau welijks vier bij vier meter kost elke omroeporganisatie afzonderlijk 7500 gulden. Voor het huren van een permanente radiostudio dient de NOS 15.000 gulden over te ma ken aan de EBU. Dat is kale huur, want er staat dan nog geen enkel apparaat in. Het huren van één enkel televisietoestel komt te staan op „slechts" 500 gulden. Voor de lijnverbindingen tussen Argentinië en Nederland zal de radiosectie van de Nederlandse Omroep Stichting een kleine 50.000 gulden moeten betalen. Voor de televisie lopen die kosten op tot een kleine anderhalf miljoen gulden. Daarbij zal de NOS nog eens moe ten rekenen op vele tienduizenden guldens voor reiskosten voor de totale radio- en televisie-equipe van een man of vijftien. Want bin nen Argentinië zal er ook nog wel wat afgereisd moeten worden. Met vrij grote zekerheid valt aan te nemen dat Nederland als het zich plaatst de eerste ronde in Mendoza zal spelen. Die stad ligt op 1100 kilometer van de basis Bue nos Aires. Dat is maar iets korter dan de afstand tussen Nederland en het land dat in 1982 bet wereldkampi oenschap voetbal zal organiseren: Spanje. Zo er sprake is van samen hang tussen de miljoenen-operatie WK voetbal '78 en de verhoging van de kijk- en luistergelden, dan kun nen de bezitters van een omroep- kaart dat jaar 1982 wat optimisti scher tegemoet zien dan het ko mende WK-jaar. TAFELTENNIS - De Chinese tafeltennis sers, die In december een serie weds trilden in Nederland komen spelen, zullen een week later naar Nederland reizen. ZIJ arriveren nu op 16 december In plaats van op 9 december. De eerste wedstrijden worden gespeeld In Heerjansdam TURNEN In Bazel ls de strijd om de wereldtitels moderne ritmische gymnastiek begonnen. Na de eerste Kür heelt de ploeg van Bulgarije de leiding met 19.20 puntca De Sowjet-Unlc ls tweede met 19.03 punten, voor Oost-Duttsland, dat 18,30 punten heelt. De vierde plaats wordt gedeeld door Japan, 8pan)e en Tsjechoslowaklje met 18,40 punten. SCHIETEN - Op 82-Jortge leeftijd ls In Etlen-Leur de schutter Chrtstiaan Johannes Petrus Both overleden. Both, die zich van 1930 tot In de vijftiger Jaren als schutter deed gelden, was In 1930 wereldkampioen op het onderdeel staande Armea-de-Ouerre 300 meter. Driemaal nam hij deel aan de Olym pische Spelen: in Berlijn (1936), In Londen (1948) en in Helsinki (1932). HIJ was tevens nationaal recordhouder op het onderdeel peute carabine. Frans Spits In elk nummer de betere verhalen uit de binnen- en buitenlandse pen op het gebied van de arbeidersbewe ging, de sociaal-kulturele sektor en (vooral) het anti-imperialisme. Bovendien: een uitgebreid overzicht van wal de nedcrlandse partij-, welzijns-, derde wereld-, aktie-, vredes- en andere bladen die Week te vertellen hebben. Achtergrond verschijnt eens in de vier weken alt extra dik thema nummer. Een uitgave van Sjaloom.Odijk. Wilt IJ dat, maak dan f.80,- over op giro 1334 van Sjaloom, Odijk. U wilt cent meer zien van Achter grond? f.2,75 voor verzendkosten op giro 1334 van Sjaloom, Odijk en we sturen U de laatste vier nummert plus het register over de eerste helft van 1977. LONDEN De Britse minister van sportzaken, Dennis Howell, zal het bestuur van de Engelse voetbalbond (FA) uitnodigen voor een spoedver gadering, naar aanleiding van de Incidenten die Engelse voetbalsup porters in Luxemburg hebben ver oorzaakt bij de ontmoeting Luxem- burg-Engeland. Tijdens en na deze wedstrijd, die telde in de voorron den van het toernooi om het wereld kampioenschap, werd door Engelse bezoekers in het stadion een schade aangericht, die rond de 60.000 gul den ligt. Howell zal aan de FA uitleg vragen, waarom zijn aanwijzlglngen ten aanzien van het vervoer van suppor ters (tn dit geval ging het om 5000 mensen) niet gerespecteerd zijn. De minister gelooft dat de FA bij Inter landwedstrijden verantwoordelijk is voor het gedrag van de supporters, gelijk de clubs nu verantwoording dragen voor hun aanhangers. Howell zei In Londen: „Het ziet er naar uit dat, eens te meer, onze aanbevelingen ten aanzien van de verkoop van toegangskaarten en de verplaatsing van supporters niet zijn opgevolgd". Het bestuur van de Engelse voetbal league en de associatie van prof voetballers hebben overeenstem ming bereikt over diverse transfer- zaken. Details over het compromis werden niet bekendgemaakt. Lea guesecretaris Alan Hardaker zei ln Manchester: „Eerst moeten alle clubs Ingelicht worden. Dit kan on geveer een week duren". De onderhandelingen tussen beide partijen hebben ongeveer drie Jaar geduurd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 31