'Brits voetbal dom en slecht' Sponsoring weer in opspraak Dode na onlusten Kritiek op systeem van statusspelers Revolutionair Ron Greenwood bekritiseert speltype van eigen land Tilburg hekelt ijshockey-Canadezen fJan Timman vernietigd 1 Ben Zweers in moeilijkheden Arbitrage moet Delftse basketballploeg Punch van ondergang redden Volendam lijft Westduitser in BIJDAG 14 OKTOBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet PS17 RH21 LUXEMBURG Het was geen gouden erfenis, die Ron Greenwood in augustus ten deel viel. Integendeel. Als opvolger van de met veel rumoer uit Engeland vertrokken Don Revie. werd de 54-jarige manager van West Ham United een tobbende nationale selectie toebedeeld. Greenwood werd v keuzeheer-coach van het Engelse team, terwijl dat al bijna was uitgeschakeld voor de WK-eindronde. WEngcland was onder Revie in een kansloze situatie verzeild geraakt. Een ^«■nederlaag tegen Italië (2-0) en een zeer nipte thuisoverwinning of Finland (2-1) ^■had het uitzicht op Argentinië al danig vertroebeld. Revie bleek op den duur ^Hniet meer opgewassen tegen de golven van kritiek. Vrij plotseling koos de voormalige succestrainer van Leeds United voor de olie-dollars van de Verenigde Arabische Emiraten, waarna Greenwood door de Football Association (Engelse voetbalbond) werd aangesteld. De WK-uitschakeling werd woensdagavond in Luxemburg praktisch een feit. Waar een overwinning met dubbele cijfers gewenst was, bleef Engeland tegen de met enkele 'Franse' profs versterkte Luxemburgse amateurs, op 0-2 steken. Zelfs een overwinning op Italië 16 november op Wembley) is nu waarschijnlijk niet meer toereikend. Want ook in dat geval heeft Italië de kansen nog volledig in eigen hand. De Azzuri's komen bij de te verwachten thuisoverwinningen op Finland (morgen in Rome) en Luxemburg (3 december) dan immers nog in puntenaantal gelijk. En aangezien er nu al nauwelijks verschil is in doelsaldo Engeland staat er maar een goal beter voor is Italië de grote favoriet om kwalificatiegroep twee winnend af te sluiten. Italiaanse plaatsing zou opnieuw een zware klap voor het toch altijd nog befaamde Engelse voetbal betekenen. Voor het WK-toernooi van 1974 werd de wereldkampioen van 1966 door Polen uitgeschakeld. En tevens werd Engeland in de voorronde van het recente Europese landenkampioenschap door de latere winnaar Tsjecho-Slowakije gewipt. Ron Greenwood komt in onderstaand artikel aan het woord. Wij ontmoetten hem een dag voor het duel tegen Luxemburg. Hij komt onder meer tot deze conclusie: 'Het Engelse voetbal is dom en slecht.' door Matty Verkamman LIVERPOOL Een dode en vijftig gewonden was het resultaat van ernstige ongeregeldheden na de voetbalwedstrijd Schotland-Wa- les, waarbij Wales met 2-0 werd verslagen. Het dodelijke slachtoffer was vermorzeld onder de voeten van een groep vechtende voetbalfans in het Anfield stadion van Liverpool. De vijftig gewonden vielen tijdens relletjes in de stad, waaraan hoofd zakelijk volledig beschonken voet bal supporters deel namen. Ver scheidene verwondingen waren te wijten aan messteken. Vooral dronken Schotse voetbal supporters zouden zich schuldig gemaakt hebben aan ernstige mis dragingen. De politie van Liver pool had de dag tevoren al 75 Schot ten opgepakt wegens dronken schap, diefstal en vernielingen. Rene van den Bulcke, voorzitter van de Luxemburgse voetbalbond en voorzitter van het parlement, heeft geopperd dat voetbalploegen uit het Groothertogdom niet meer tegen Engelse clubs of de Engelse nationale ploeg moeten spelen. Dit naar aanleiding van de door Engel se supporters veroorzaakte inci denten, die zich woensdag tijdens en na de interlandwedstrijd Luxemburg-Engeland voordeden. Van Den Bulcke, die ook vertel de dat er een rapport zou worden opgemaakt over het gedrag van de Engelse supporters (dat vervolgens naar de FIFA zal worden gezon den). zei verder: „Sportief gezien is alles uitstekend verlopen, maar tijdens de wedstrijd werden ver scheidene flessen op het veld ge worpen en was er sprake van van dalisme rondom de grasmat." De schade, die de 5000 Engelse supporters in het stadion hebben aangericht, werd donderdag op ëën miljoen Luxemburgse franken (bijna 60.000 gulden) geschat. In de stad werden winkelruiten inge gooid en auto's beschadigd. Ook werden banken en hekken uit par ken gesleurd, teneinde op straal barricades te vormen. De politie arresteerde drie supporters, maar liet ze gisterenmorgen weer vrij. Ron Greenwood noemt het nog een eer ook; zegt dat hij zich echt ge vleid voelde, toen de Football Asso ciation hem niet de nationale ploeg opzadelde. Nu valt er over smaak niet te twisten. Maar waar begint zo'n man aan, vraagt een buiten staander zich toch niet-begrijpend af. Zit die Greenwood al zestien jaar op de comfortabele managersstoel van West Ham United en dan vindt- Beeld uit de interland tussen Luxemburg en Engeland. De Brit Paul Mariner (links) tracht de ie het een eer om met het bijna Luxemburger Braun te passeren. Rechts Gilbert, failliete Engelse voetbalelftal in zee te gaan. door Erik Oudshoorn AMSTERDAM Oud-wereldkam pioen Boris Spasski heeft in zijn derde matchpartij Jan Timman op vernietigende wijze verslagen. Tim- nan verdedigde zich met de b6-vari- ant van het Grünfeld-Indisch, een Dpeningsopzet die hij zowel met zwart als met wit verscheidene ma len heeft gespeeld. (iettemin heeft Timman waar- ihijnlijk reeds op de 11e zet met a6 de beslissende fout gemaakt, ant vanaf dat moment is hij er niet aan te pas gekomen. Met een schit terend paardoffer brak Spasski de Zwarte stelling enkele zetten later •pen. Toen Timman opnieuw ver- :uimde om de kansrijkste voortzet ing te nemen, zwermden vijandelij- :e stukken als bijen om de zwarte oning. Op de 25e zet was het volko- len uit, nadat Spasski en passant >k nog eventjes een tijdelijk dame- iffer had gebracht. L NIEUW-VENNEP - Scheidsrechter Ruud Klint gaat bij de strafcommis- sie van het amateurvoetbal een klacht indienen tegen Rheden-trai- ner Ben Zweers. De arbiter uit Nieuw-Vennep wenst dat Zweers de discriminerende uitlatingen, die deze na afloop van de bekerwed strijd Excelsior-Rheden ventileerde, herroept. Klint is niet de enige die een klacht zal indienen. Ook de scheidsrech- terscommissie gaat in protest en wel bij het tuchtcollege. Direct na de voor Rheden zo teleur stellende nederlaag tegen Excelsior sou Zwgers gezegd hebben: „Ik wil liet discrimineren, maar ze zijn alle- naal hetzelfde. Als je ze onder je fiebt kruipen ze door het stof. Heb- :>en ze de leiding berg je dan maar." Goed, het afscheid bij West Ham is. maar van tijdelijke aard. Nu Enge land al praktisch is uitgeschakeld voor het eindtoernooi in Argentinië, kan Greenwood zo weer aan de slag bij „The Hammers". Maar wanneer zijn interim-arbeid er straks op'zit, dan kan hij slechts terugzien op een periode waarin het verval alleen maar groter werd. Een gegeven dat zijn respectabele reputatie geen goed zal doen. Greenwood ervaart de huidige ont wikkeling als „nauwelijks verras send". „Het zou een wonder zijn, wanneer Engeland de eindronde nog haalde", zei hij dinsdag, vlak voor de jongste desillusie die in het .Sta de Municipal' van Luxemburg ge stalte kreeg. „Niemand verwacht ei genlijk dat wonder. We kunnen al leen nog maar hopen op een fout van Italië tegen Finland. Kwalifica tie op doelsaldo? Daar ga ik niet eens meer van uit. Nee, winnen van Luxemburg, als is het met 1-0, dat is voor mij het belangrijkste. En dan maar hopen op die misstap van de Italianen." Het feit dat Greenwood niet eens meer gokte op een monsterscore te gen Luxemburg, zegt veel over de kwaliteit van Engeland. Deson danks nam hij volgaarne het roer van Don Revie over. „Ik heb veel aan het voetbal te danken; ben blij dat ik al weer zo lang in dit vak zit. Het is beter dan werken. Daarom vind ik het fijn dat ik nu eens iets voor de bond kan doen. En ja, ik beschouw dit toch als een erebaan tje. Hoe slecht de zaken er momen teel ook voor staan." Ofschoon hij in een schier hopeloze situatie terecht kwam, is hem de kritiek niet bespaard gebleven. Waar Revie gepikeerd de kont tegen de krib gooide, daar beschouwt Greenwood de allengs bijtender perscommentaren als een „amu sing" onderdeel van het vak. „De kranten hebben erop gehamerd dat er zoveel mogelijk schutters tegedn Luxemburg moesten spelen. Dan is het mijn noodlot dat er uitgerekend geen enkele geselecteerde speler een doelpunt maakt op de zaterdag voor die wedstrijd. En een Bob Latchford van Everton precies vier tegen Queens Park Rangers. Maar ja, daar ga ik de selectie toch niet voor wijzi gen. De pers vond dat ik zoiets wel had moeten doen. Verschil van in zicht dus. Volgens de Daily Express selecteerde ik zelfs 22 verkeerde spelers. Greenwood trekt zich weinig van derden aan. dat staat vast. Samen met zijn assistent, ex-international Geoff Hurst, claimt hij het exclusie ve recht op beslissingen inzake de nationale ploeg. „Geoff staat nog helemaal tussen de spelers. Dit is een goede combinatie." In zijn verlangen naar beter voetbal voor Engeland, hekelt Greenwood hartgrondig het typisch Engelse sys teem. Hij is nooit een bewonderaar van het kick-and-rush voetbal ge weest. En, dat moet gezegd, hij heeft enig recht van spreken. Als een van de weinige Britse clubs, heeft West Ham United onder zijn leiding door gaans tamelijk „continentaal" ge: speeld. Greenwood: „Dat is begonnen in de periode met Moore, Peters en Hurst Wij hebben toen als eerste Engelse club een Europese stijl ontwikkeld. Ik ben er altijd een voorstander van geweest om verschillende aspecten te combineren. Wanneer blijkt dat Westduitsers en Nederlanders wed strijden winnen door bepaalde tacti sche zaken, dan moet je proberen om die over te nemen. Maar dat hebben de meeste managers in En geland nooit gewild. De spelers zijn niet schuldig aan deze terugval, maar de trainers en de managers. Onze opleiding is gewoonweg slecht, loopt ook jaren achter." Het was alleraardigst om te horen, hoe Greenwood dinsdag de Engelse journalisten in dat opzicht de oren waste. Tijdens een persconferentie verweet hij de voetbalschrijvers min of meer, dat het „Engelse voetbal niet voldoende werd gekritiseerd. „Ons voetbal is misschien leuk om te zien. Tenminste, wanneer we te gen elkaar spelen. Maar het is ander zijds dom en slecht. Let maar eens op hoe de doelpunten tot stand ko men, bijna nooit door vloeiende combinaties, maar praktisch altijd uit rommelige situaties. Bij toeval en louter ^oor fouten van anderen! Greenwood noemt het Britse type een „ramp" en dan vooral voor de betere spelers. „Het zijn nog steeds puur fysieke slagen. Dat is ouder wets en biedt de beste spelers amper gelegenheid om zich er boven uit te werken. Er is geen ruimte, die er in het internationale voetbal wel is. Het is voor continentale ploegen niet al te moeilijk meer om Engelse tegenstanders te verslaan. Wanneer ik West-Duitsland-Italië zie, dan zie ik tactisch en technisch uitstekend voetbal. Van beide kanten, ja. Italië viel veel meer aan dan gewoonlijk." Gezien zijn „continentale" plannen voor de langere termijn die som migen in Engeland zo ongeveer als revolutionair bestempelen is het begrijpelijk dat Ron Greenwood momenteel voor een kern van Euro pa Cup-houder Liverpool kiest. Ook al blijkt die dan vooralsnog niet succesvol in het witte shirt en de donkerblauwe broek van de FA. Zelfs tegen Luxemburg kon het Li- verpool-kwintet (Clemense, Hughes. MC Dermott, Callaghan, Kennedy) geen potten breken. Greenwood evenwel: „Liverpool heeft met conti nentaal voetbal de Europa Cup ge wonnen. Het was bepaald geen Én kels type waarmee Liverpool in Rome van Borussia Mönchenglad- bach won. Daarom moet het collec tief van Liverpool toch de basis voor een betere toekomst zijn." Intussen staat de uitschakeling voor Argentinië te wachten. Greenwood: „Droevig, erg droevig. Slecht voor de reputatie van het Engelse voet bal. Het maakt wel duidelijk, dat we definitief niet meer op die reputatie kunnen teren." TILBURG Thialf en Tilburg Trappers. Hoewel ze het openlijk nooit zullen toegeven kunnen deze twee ijshockeyploegen elkaar niet luchten of zien. Zowel op sportief gebied als wanneer het gaat om de toekomst van het Nederlandse ijshockey laat het. wederzijdse begrip nog wel eens afweten. Vanavond komen beide equipes voor het eerst dit seizoen met elkaar op het ijs oog in oog te staan. Aan de vooravond van zo'n treffen laaien heftige debatten veelal weer even op. De verschillen van- inzicht over de vraag hoe het Nederlandse ijshockey van zijn kinderziektes kan worden genezen, komen dan weer kraakhel der aan het licht Niet onvermeld mag blijven dat juist Tilburg erg gemotiveerd is tot het openen van die discussie. Het zit de formatie van Paul Domm nog steeds uitermate dwars, dat juist een bijeen gekochte ploeg als Thialf de hege monie van hun overnam. Want even een geheugenopfrissertje: Thialf ver overde vorig seizoen behalve de Ne derlandse beker ook het lands kampioenschap. Bovendien wisten de Friezen de onverbiddelijke Trap pers-killer Jack de Heer te paaien in Heerenveen te komen spelen. Kortom, er zijn voor de Tilburgers genoeg redenen aanwezig om bij het vallen van het woord „Thialf" de hart- en bloedvaten maar even te vergeten. De gevoelige snaar wordt vooral geraakt bij de onderwerpen „Canadezen" en „sponsoring". Wat dat aangaat predikt Tilburg Trap pers het Ethisch Reveil in Neerlands kleine ijshockeywereldje. Zo blijft secretaris Jacques Herijgers de over- door Erik Oudshoorn VOLENDAM Eeredivisieclub Vo lendam heeft de 31-jarige Westduit- >e spits Franz Krauthausen gecon tracteerd. Krauthausen, die ooit voor Bayern München, Schalke'04 en Rot-Weiss Oberhausen speelde, tekende een contract dat loopt tot eind april 1978. DELFT 1977 zal wederom de geschiedenis van het basketball ingaan als het jaar van de sponsordrama's. Opnieuw werd de sportsponsoring in een zeer discutabel daglicht gesteld. Nadat landskampioen BV Amstelveen eind vorig seizoen zijn geldschie ter kwijtraakte en tot een degradatieploeg werd verminkt, dreigt nu ook Neerlands derde basketballploeg Punch het loodje te gaan leggen. Voor hen komt het wegvallen van de sponsor echter extra hard aan. De Delftse vereniging, eind van de jaren zestig opgezet door enkele ondernemende studenten, bestaat slechts uit één team. Vandaar dat een sponsorloze situatie in dit geval louter kan leiden totalgehele opheffing. Lotto n de lotto en de tot van weck 41 vielen In totaal 4 226 prijzen. otto 41 In deze lotto vielen 23.675 prijzen, nleg 3 585 676. prljzcnbcdrag; 1.703 196.10. e prijs 2 winnaars, die elk bruto 298 059.30 htvangen, 2e prijs: 4 winnaars, die elk bruto 42 579.90 ontvangen. 3e prijs 183 winnaars. elk bruto 1 396 ontvangen. 4e prijs 8 988 Winaars. die elk ƒ37.80 ontvangen. 5e prijs: tt 498 winnaars, die elk 23.40 ontvangen Sporttoto i55 prijzen I 643 644. prljzcnbcdrag ƒ370 167.165 le prijs 3 winnaar, van het bedrag van de le prijs 1/3 deel naar de jackpot van toto 42 van ondag as Het overige 2/3 deel wordt in gelijke Wen verdeeld over de 2e en de 3e prijs 2e prijs - winnaar die elk bruto 6 603.50 ontvangen, W-.k pnjs £30 winnaars, die elk 319.30 ontv.m 5 lm Jackpol voor tot 42 van zndag 16 oktober U ƒ62 242,88 Het moment dat Punch uit de leden lijst van de Nederlandse Basketball Bond wordt geschrapt is vooralsnog uitgesteld. Het team van Jimmy Woudstra kan zich aan een (zeer dunne) strohalm vastklampen. Het wachten is namelijk nog op de uit komst van een arbitrage-proces om een bedrag van 100.000 gulden, dat de sponsor (Wüst, die geluidsartike len importeert) wel in het vooruit zicht zou hebben gesteld, maar nu onder geen beding wil geven. Het lijkt wel of de film wordt terug gedraaid naar twee jaar geleden. Toen raakte Punch in een soort gelij ke kwestie verwikkeld. De voorge schiedenis was alleen eenvoudiger. Een Amerikaans frisdrankencon cern verbrak toen onreglementair voortijdig het sponsorcontract. Een kort geding stelde Punch in het gelijk en de ploeg streek een bedrag van 144.000 gulden op. Ditmaal is de oorzaak van de contro verse met de sponsor aanmerkelijk gecompliceerders Frits van Dongen, bestuurslid van de Stichting Top sport Delft legt uit: „In februari van dit jaar besloot de firma Wüst de financiële kraan na april dicht te draaien. Als reden werd opgegeven dat men van marketing-doelstelling wilde veranderen. Helemaal in de steek liet die importeur ons niet. We konden een bedrag van een ton tege moet zien als we voor 1 oktober nog geen nieuwe sponsor hadden gevon den. Het bestuur van Punch moest dan wel kunnen bewijzen nog over een gelijkwaardig team te beschik ken. Verder werd de mogelijkheid tot deel-sponsoring open gelaten." Om dat laatste blijkt de affaire zich nu toe te spitsen. PR-man Krom van de Gooise geluids-importeur re ageert op de woorden van Van Don gen: „Wij ontvingen 27 september een brief van Punch dat men geen deelsponsor had gevonden. Welnu, dan gaat de deal niet door. Van Dongen interpreteert de afspraak verkeerd. Er is van onze kant duide lijk gesteld dat er een deelsponsor moet komen. Als je andere jaren 240.000 gulden in zo'n team hebt gestoken en nu maar een ton, kan dat nooit ten goede komen an de prestaties. In dat geval zouden wij ons geld in het water smijten." Aanvankelijk besloot Punch een kort geding aan te spannen. Woens dag j.l. kon de advocaat van de Delftenaren melden voor hij naar het buitenland vertrok dat. de geluidsimporteur de zaak in een ar bitrage wilde uitvechten. Achter ge sloten deuren Dat zou betekenen dat de firma uit Weesp niet zo zeker meer van zijn zaak was. Voorlichter Krom. „Niets is minder waar Van dat verzoek weten wij helemaal trok hieruit de conclussie dat wij dit jaar geen team van gelijke sterkte op de been konden brengen. Onzin natuurlijk, hier sta je machteloos tegen. Bovendien zijn bankzitters als Paul van Zon en Geerten Rijks verrassend goede vervangers." Van Dongen, de afgelopen dagen een van de drukste mensen ter we reld is er op zijn beurt van overtuigd dat de arbitrage-uitspraak in hn voordeel zal uitpakken. In dat geval zal dit seizoen nog met meer deel- sponsors worden gewerkt en komt er tenminste één nieuwe Amerikaan naar Delft Billy Taylor en Jim Woudstra blijven natuurlijk ook. En wat te doen na dit seizoen? Op nieuw een buil vallen aan een ande re sponsor? „Ja, wij gaan dan snel uitkijken naar een nieuwe sponsor Wat de sportsponsoring betreft zijn er inderdaad voor en tegens aan te voeren. Een nadeel is dat het be drijfsleven Je kan maken en breken. Ze buiten de reclame-mogelijkhe den net zo lang uit tot dat er rende ment ontstaat. Het vervelende ech ter is. dat basketball eigenlijk ver slaafd is geraakt aan de sponsoring. Ontbreekt de steun van het bedrijfs leven dan kunnen de Nederlandse Jongens zich niet meer optrekken aan de Amerikanen en belanden we weer bij het niveau van '68/69. Toen werd nog gespeeld in slobbertruien en afgeknipte spijkerbroeken". Feit tuiging toegedaan „dat de werkelij ke krachtsverhoudingen zich in de toekomst op natuurlijke wijze weten te herstellen." Hij zegt verder: „Over een niet onafzienbare tijd is Tilburg Trappers gewoon weer de sterkste ploeg van Nederland. Namelijk op de dag dat Thialf's sponsor er de brui aan geeft. Weten zij tot in het hierna maals een geldschieter aan de vere niging te binden, dan vallen ze toch op een gegeven moment op hun gat je. De Thialf-Jeugd stelt namelijk helemaal niets voor. Nou, ik zie niet waar ze in de toekomst hun Jack de Heers, Larry van Wierens, en Gordon MacDonalds vandaan moeten halen." Uit Canada natuurlijk. „Nee hoor. Dat houdt eens op. Je kan het nu al constateren. Veel ijshoc- keyclubs hebben tijdens de afgelo pen zomerperiode Canadezen naar Nederland gehaald die vroeger ook al in ons land speelden. John van der Zweep (HYS), Harry van Bilsen (Thi alf) en eerlijkheidshalve ook de Til- burg-aanwinsten Guy Hildebrand en Steve Robson zijn geen onbekenden in Nederland. Het probleem van al die Canadezen lost zich derhalve vanzelf op." Maar anno 1977 heeft diezelfde Jac ques Herijgers grote moeite met sommige regelingen rond de aan stelling van Canadezen. „Paul Domm is reeds zes jaar werkzaam bij ons. Als jeugdtrainer en coach van het eerste team Toch kan Domm dit seizoen niet het ijs op omdat hij nog steeds geen status- speler is. Van zijn .soort' Canadezen bezitten wij er al twee, het maxi maal toegestane aantal. De overige Nederlandse ijshockeyclubs be schikken over veel meer Canadezen Maar deze hebben al lang hun status van Nederlandse speler gekregen omdat zij twee jaar op de loonlijst hebben gestaan van de sponsor Een belachelijke situatie. De Nederland se IJshockey Bond weet heus wel dat ze op cieze manier met open ogen bedonderd worden," aldus een verbouwereerde Tilburg-secretarls Over een eventuele effectieve oplos sing behoeft Herijgers niet lang na te denken. „Voer een regel in dat iedere club niet meer dan twéé Ca nadezen mag bezitten. Of ze nu een paar Jaar in Nederland woonachtig zijn doet er niet toe. Nederlandse Canadezen kan je echter nooit te genhouden. Zij bezitten een Neder lands paspoort. Ga je hun verbieden voor een club in dit land uit te komen. dar. betekent dat discrimi natie Uitslagen Nederlandse Beker. Am- sterdam-Gronlngen 6-3, Nljmegen- Thlalf 2-10, HYS-Tllburg Trappers 7-3, Tilburg Trappers-Amsterdam 8-3, Thialf-HYS 10-1. Groningen-Nij- megen 8-4 1 Tilburg Trappers 2. Thialf 3. Amsterdam 4. Groningen 5. HYS 6. Nijmegen 4 3 0 1 6 23-14 2 2 0 0 4 20- 3 3 2 0 14 16-16 4 2 0 2 4 23-20 4 1 0 3 2 16-29 3 0 0 3 0 7-23 en afgeknipte spijkerbroeken" Feit r*r\or is derhalve dat Punch, ondanks de LOSlTlOS Wil ^rUVlI vele slechte ervaringen met bedrij- FRITS VAN DONGEN: „Vooraf harde afspraken maken.' niks. Ik denk dat de advocaat van Punch (mr Hamburger, red.) aan het terugkrabbelen is. Hij heeft waar schijnlijk ingezien hoe sterk wij staan Mocht de arbitrage-uitspraak on gunstig uitvallen en voor Punch en dat lijkt gezien de vastberaden heid waarmee de sponsor zijn naam op het spel zet niet onwaarschijnlijk dan zal de basketballvereniging al zijn spelers moeten afstoten. Frits van Dongen weer „Wij hebben op het ogenblik twee Amerikanen in dienst. Voor hen wisten we na een paniek-actie enkele duizenden gul dens los te peuteren bij geldschie ters Onze liquide positie is daarmee voorlopig even gered Overigens moesten wij al twee Jongens laten gaan Peter de Weys en Pieter van Tuyll gaven er de voorkeur aan hun studie in het buitenland af te ron den Verder is Van Helfteren herstel lende van een hernia De sponsor ven die de sport alleen maar gebrui ken om hun zakken te spekken, toch nog steeds in die sportsponsoring blijft geloven. Frits van Dongen wijst zelfs de weg naar een harmo nisch samengaan tussen het be drijfsleven en de sport. „Zorg dat Je vooraf harde afspraken maakt. Dan is er niets aan de hand Dat bewijst de uitkomst van ons kort geding van twee jaar geleden wel We zagen de afgelopen jaren echter één gegeven over het hoofd: sluit je geen con tract af van tenminste drie jaar, dan kan je het beter laten. Maar goed. zoiets heb je zelf in de hand" RIO DE JANEIRO - De New York Cosmos wil onder meer Jo- hann Cruyff inlijven. Dit heeft de vice-voorzitter van de Amerikaanse profclub. Rafael de la 81erra, In Rio de Janeiro bekendgemaakt. „Wij zullen Cosmos tot een van de beste ploegen in de wereld maken en Gerd Müller, Cruyff en Rivelino kopen aldus de La Sierra De interesse van de Amerikanen voor Müller is bekend Nieuw is de belangstelling voor Cruyff en Riveli no Vandaag speelt Cosmos in Rio een wedstrijd tegen Flamengo.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 21