J VVD wil blijvende lastenverlichting Laarzen bi van Har® Formatie Kabinet beslist eind volgende week Huisartsen in opleiding: Dit is te gek Bij sluiting kliniek mogelijk ontslag voor vijftig man FAMILIEBERICHTEN voor 'voet'gangers Uw reclameboodschap bereikt 355.000 geïnteresseerde TrOUWlezers en lezeressen', VRIJDAG 14 OKTOBER 1977 TROUW/KWARTET Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De WD in de Tweede Kamer is tegen een lastenverlichting voor werkgevers en werknemers die later weer wordt teruggedraaid. De WD-fractie wenst dat het demissionai re kabinet snel besluit tot een blijvende lastenverlichting van twee a drie miljard gulden. Eind volgende week hoopt het kabi net een beslissing te nemen over de lastenverlichting Minister Duisen- berg van financiën is tegenstander van een blijvende verlaging van soci ale premies of belastingen Dat zou namelijk later moeten worden goed gemaakt, hetzij door een gToter fi nancieringstekort voor de overheid, hetzij door alsnog voor dit bedrag bezuinigingen door te voeren. Dit laatste bepleit de WD. De WD-fractie zou eigenlijk een veel grotere lastenverlichting willen doorvoeren. Maar dat kan nu niet meer op korte termijn, dan hadden eer eerder dit jaar meer bezuinigin gen in de molen moeten zijn gestopt, aldus de WD. Doorgaan In de raad voor de arbeidsmarkt, een onderdeel van de SER (Sociaal-Eco nomische Raad), werd gisteren ook een aantal wensen op tafel gelegd met het oog op de beslissing die het kabinet eind volgende week wil ne men. Een commissie van de raad bleek al in juni minister Boersma (sociale zaken) het advies te hebben gegeven om vooral door te gaan met programma's van aanvullende wer ken (wegen, openbare gebouwen, ge meenschapscentra. enzovoort). Vroe gere programma's in deze soort zijn thans vrijwel voltooid. Doordat de werkloosheid intussen alleen maar groter is geworden dreigt opnieuw werkloosheid voor vijftien twintig duizend werknemers die werk heb ben gehad op aanvullende werken. De commissie adviseerde daarom tot continuïteit in de programma's. Voor dit najaar zou dat een nieuw programma van meer dan zeshon derd miljoen moeten inhouden, al dus de commissie. Intussen is duidelijk geworden dat minister Boersma zelf aan de kant van de commissie staat. Prof. Van den Beid, directeur van het Centraal Planbureau, denkt er echter anders over. In de vergadering van de raad voor de arbeidsmarkt protesteerde Van den Beid gisteren tegen het advies van de raadscommissie. Van den Beid wist niets van dit advies af, en vond dat zulke zaken in de voltal lige raadsvergadering besproken hadden moeten worden. Propvorming Vervolg van pagina 1 Kandidaatstelling In alle bij de formatie betrokken fracties wordt momenteel hard ge werkt aan de kandidaatstelling van ministers. Haast is daarbij geboden, omdat de informateurs hebben la ten weten dat zij er bij hun werk over de zetelverdeling niet aan zul len ontkomen om ook aandacht te besteden aan de personen die de diverse posten zullen gaan bezetten. Bij zowel PvdA als CDA lijkt een beweging gaande, die erin zal resul teren dat in de uiteindelijke verde ling van ministersposten het depar tement van sociale zaken toch weer bij het CDA. met als minister A.R. man Boersma. terecht zal komen. Dat gaat in tegen de voorstellen van het vorige informatie-duo Den Uyl- Veringa. maar ervoor in de plaats zou de PvdA het publicitair aantrek kelijke ministerie van CRM krijgen. Voor de PvdA heeft het aantrekke lijke kanten dat het CDA sociale zaken krijgt, omdat dan de als links gekwalificeerde Boersma vrijwel ze ker in het kabinet zal terugkeren; voor het CDA is het aantrekkelijk omdat de christendemocratische in vloed in het sociaal-economisch be leid wordt vergroot. Bij deze schik king van portefeuilles zou Meijer, nu staatssecretaris van CRM. minister van dat departement worden. Meijer maakt overigens ook kans een andere politiek zeer belangrijke functie te moeten gaan bekleden: het fractievoorzitterschap van de PvdA In het fractiebestuur van die partij is deze week langdurig gespro ken over wat er zou moeten gebeu ren indien de huidige fractievoorait- ter Van Thijn minister van binnen landse zaken zou worden. Als bin nenlandse zaken aan de PvdA toe valt. is Van Thijn namelijk de eerste kandidaat voor die post. In dat ge val zou het Kamerlid Van der Doef als eerste kandidaat gesteld moeten worden voor het fractievoorzitter- schap. zo is het algemeen gevoelen. Maar in het geval het ministerie van verkeer en waterstaat aan de PvdA toevalt, zou Van der Doef daar mi nister worden, en zou Meijer de vol gende kandidaat zijn voor fractie voorzitter. Harde brief Verdere bewegingen aan het forma- tiefront K VP-minister Lubbers van economische zaken, die goede kans maakt om m het nieuwe kabinet ook dat ministerie te beheren, heeft in tern in het CDA groot bezwaar ge maakt tegen de in de formatiebe sprekingen overeengekomen aan stelling van een tweede minister op zijn ministerie voor technologie en wetenschapsbeleid Lubbers vindt een dergelijke portefeuille veel te weinig inhoud hebben voor een mi nisterschap. Het KVP-partijbestuur heeft een harde brief gestuurd naar fractielei der Van Agt met het verzoek zich zeer afwerend op te stellen tegeno ver de PvdA-wens om bij een zeven zeven-twee formule de CDA-kandi- daten te balotteren. Van Agt heeft de KVP laten weten dat hij in het formatieoverleg niets anders heeft grdaan dan die PvdA-wens af te wijzen Het raadslid Noordberger, aangewe zen door de bouwwerkgevers, vond dat de nieuwe aanvullende werken met name in de sector grond- en weg- en waterbouw zouden moeten vallen. Daar is veel werkloosheid doordat normale begrotingsplannen voor wegen en waterwerken de laat ste jaren danig zijn gehavend door het bezuiningsmes van de regering. Noordberger vond dat beter de ge wone begrotingsplannen kunnen worden afgewerkt, in plaats van te bezuinigen op begrotingen en ver volgens te komen met aanvullende werken om de gevolgen van de be zuinigingen op de werkgelegenheid op te vangen. Het huidige beleid veroorzaaktpropvorming": soms is er volop werk als gevolg van een aanvullend program, maar vervol gens is er een tijdlang weer groot te kort aan opdrachten. Nog geen miniumloon Van onze parlementsredactie DEN HAAG Huisartsen-in-oplei- ding zullen bij de Tweede Kamer aandacht vragen voor hun financië le problemen. „Het is te gek", zeg gen aankomende huisartsen„.dat het werk van de assistent-huisarts in ons land een inkomen oplevert, dat ongeveer een derde van het wet-' telijk miniumloon bedraagt." Uit protest tegen deze situatie heeft een groep assistent-huisartsen giste ren een pakket handtekeningen aangeboden op het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne. Gebleken is. aldus een woordvoer der van de groep, dat assistent-huis artsen nog steeds beschouwd wor den als stagiaires, die geen eigen recht hebben op een zelfstandig in komen." De stage in een artsenpraktijk is het belangrijkste deel van de opleiding tot huisarts. Gedurende de stage wordt een deel van het werk van de arts-opleider overgenomen door de assistent Een dag per week gaat de assistent-huisarts naar een van de universitaire huisartseninstituten. De assistent-huisarts kan een stage vergoeding krijgen ter grootte van zesduizend gulden en kan daarnaast een lening afsluiten bij het ministe rie. tot een bedrag van twaalfdui zend gulden De assistent-huisarts is niet verzekerd ingevolge de werk loosheidswet. Als de huisarts-oplei der de stagevergoeding en de lening niet aanvult (en dat is veelal de praktijk) is er ook geen verzeke ringsplicht ingevolge de ziektewet. Assistent-huisartsen hebben giste ren al contact gezocht met het CDA- kamerlid mevrouw Van Leeuwen, voorzitter van de Kamercommissie voor volksgezondheid, in de hoop dat in het parlement stappen wor den ondernomen die tot een oplos sing van de financiële problemen leiden. Van een onzer verslaggevers HUIZEN Een kleine vijftig perso neelsleden van de therapeutische kliniek De Limiten in Huizen zullen zo goed als zeker per 1 Januari op straat komen te staan omdat de ge neesheer-directeur dr Schuurman om gezondheidsredenen met zijn werk wil stoppen. Het personeel verpleegkundigen, laboranten en huishoudelijk perso neel heeft dezer dagen een brief gekregen, waarin de sluiting van de kliniek op 1 januari wordt aangekon digd. Volgens de directeur-genees heer, de enige aan de kliniek verbon den arts. is het niet mogelijk geble ken een opvolger voor hem te vinden. Het personeel is thans in onderhan deling met de directie over een af vloeiingsregeling. Maar of dit tot re sultaat zal leiden lijkt twijfelachtig omdat de volgens de natuurgenees wijze werkende kliniek door de over heid niet wordt erkend en niet is aangesloten bij de Nederlandse Zie kenhuisraad. en met het personeel geen collectieve arbeidsovereen komst was afgesloten. Het personeel overweegt, wanneer geen oplossing wordt gevonden, ac tie te ondernemen. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020*913456. Op zondagavond Is dit alteen.mogetijk van 16.00-20.00 uur. Voor wie we nog niet heb ben opgebeld we hebben een dochtertje, ze heet NINA geboren op 12 oktober 1977. Paul Abel! en Tanja Barendregt Vrolikstraat 178 II. Am sterdam Dankbaar en blij delen wij u mede dat de Here ons toevertrouwde Doeke Fredericus (Douwe) K. C. Hamster E. A. Hamster-Kadijk Haijo Gerard Lian Nieuwolda, 12 oktober 1977 Polderdwarsweg 1. Tot onze droefheid is plotseling overleden mijn zoon en onze broer, zwager en oom Dirk Willem Christinus Olij echtgenoot van Ina van den Berg op de leeftijd van 51 jaar. Uit aller naam: J. M. Olij-Boere De crematie heeft in Ca nada plaatsgevonden. Leidschendam. 13 oktober 1977. Duivenvoorde 270. Na een ernstig ongeluk is door God uit onze fami liekring weggenomen onze geliefde zwager en oom Pieter van der Wal echtgenoot van Kiazina Vonck op de leeftijd van 75 jaar. T. Vonck neven en nichten. Ruinerwold, 7 oktober 1977. Enige en algemene kennisgeving Hiermede geven wij ken nis dat heden in de ou derdom van 91 jaar is overleden Mevrouw Saartje Wilhelmina Vos, weduwe van J. G. J Ahlers. Namens de executeur testamentair M. Spaans s-Gravenhage. 12 okto ber 1977 Jasmijnstraat 21. Corr. adres: St. Ignatiusstraat 77A Breda. Geen bezoek aan huis. De overledene is opge- baard in de rouwkamer van het Rode Kruis Zie kenhuis, ingang Rode Kruislaan te 's-Graven hage. De bijzetting in het fami liegraf zal plaatshebben op maandag 17 oktober om 12.15 uur op de be graafplaats „Nieuw Ey- kenduynen" ingang Kamperfoeliestraat 's-Gravenhage. De Heere nam uit ons midden weg onze lieve broer, zwager en oom Jacobus van der Mark weduwnaar van Grietje van den Haak op de leeftijd van 84 jaar. Roosendaal, 12 oktober 1977. Oegstgeest: N. de Boer-van der Mark H. H. de Boer Noordwijk: C. Baalbergen-van der Mark C. Baalbergen Noordwijk: J. van der Mark J. van der Mark-Vlasveld neven en nichten. Heden is in volle vrede ontslapen, onze lieve zuster, schoonzuster en itante Gerhardina T. Vos echtgenote van J. van Noortwijk uit aller naam Jantien H. Vos Witte de Withstraat 23 B Rotterdam 3002 Rotterdam. 10 oktober 1977 „De Schutse" Ommoord Cordell Hullplaats 22 De crematie zal plaatsvinden vrijdag 14 oktober om 10 30 uur in het crematorium Rotterdam-Zuid. Gelegenheid tot condoleren na de crematie in het crematorium. Heden overleed onze lieve zorgzame moeder en grootmoeder Rigtje Schattinga-Bijlsma op de leeftijd van 74 jaar. Waalre: H. C. Rauwenhoff-Schattinga F C. Rauwenhoff Nicolaas, Lotje. Wytze. Ernst Delft. G. T. Ketel-Schattinga A. J. Ketel Rixta, Arie. Nelleke Oosterhout N.-Br.: P J. Schattinga L A. M. Schattinga-Loomans Yfke, Froukje Gouda C C. van Mansum-Schattinga J. R van Mansum Afke. Anton, Corrie Rotterdam, 13 oktober 1977 Heemraadssingel 200 De crematie zal plaats hebben dinsdag 18 oktober om 14 30 uur in het crematorium „Ockenburgh" te Den Haag-Loosduinen. O bh) vooruitzicht dat mij streelt, ik zal. ontwaakt. Uw lof ontvouwen. U m gerech tigdheid aanschouwen, verzadigd met Uw Godd'hjk beeld. God nam vanuit ons midden tot Zich. Zijn moege streden kind. mijn lieve man en onze geliefde vader, schoonvader en grootvader Wieliam Sheperd van der Ham op de leeftijd van 80 jaar. Maassluis: J. N. van der Ham-Ruijs Julianadorp. Curacao: W. S. van der Ham H E. van der Ham-Zwaard Edith en Katja Maassluis 12 oktober 1977 Guido Gezellestraat 3 Liever geen bezoek aan huis. Gelegenheid tot condoleren zaterdagmiddag a.s van 4.00-5.00 uur in één der zalen van de Immanu elkerk Lange Boonenstraat te Maassluis. Een dienst van woord en gebed zal worden gehou den op maandag 17 oktober a.s. om 3.00 uur n.m. in de aula van de Algemene Begraafplaats te Maassluis, waarin hoopt voor te gaan Ds. F. van de Bos Geref. predikant te Maassluis waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Vrees niet. want Ik ben met u; zie niet angstig rond. want Ik ben uw God. Ik sterk u. ook help Ik u. ook ondersteun Ik u met mijn heilrijke rechterhand". Jesaja 41 10 Met hoop en vertrouwen op haar God is heden morgen in haar slaap overleden Anna F. Lieffijn-Veldkamp weduwe van Freerk Lieffijn op de leeftijd van 85 jaar. Utrecht: G. W. Lieffijn Assen: O. Lieffijn G. Lieffijn-Prins en kinderen Hilversum: W. Lieffijn Hilversum, 12 oktober 1977 „Christelijk Verpleeghuis Hilversum" Corr.adres: Van der Laakenstraat 2B. Geen bezoek - Geen bloemen - Geen toespraken. De overledene is overgebracht naar de rouwka mer „Van Vuure" aan het Melkpad 21A te Hil versum. Gelegenheid tot het tekenen van het condoleance register aldaar vandaag van 19 tot 20 uur. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 17 oktober a.s. om 12.30 uur in voornoemde rouwka mer „Van Vuure" te Hilversum, waarna aanslui tend om 14 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Nieuwe Ooster Begraafplaats aan de Kruis laan te Amsterdam. Inplaats van kaarten Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen mijn innig geliefde man, papa, schoon vader, opa, schoonzoon, broer, zwager en oom Huibert van Keulen op de leeftijd van 60 jaar. Welgelukzalig is hij wiens God de Heere is Psalm 65 5 a en Psalm 144 15 d Westbroek: H. van Keulen-Donker Maarssen: Siny en Piet i Prinsenbeek: Nel en Piet Westbroek: Corrie en Henk Reijmen en Trudy Heimen Gonnie en kleinkinderen. Westbroek, 13 oktober 1977 Kerkdijk 42. Geen bloemen. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden op maandag 17 oktober a.s. op de algemene Begraaf plaats te Westbroek om 13.55 uur. Vooraf een rouwdienst in de N.H. Kerk te Westbroek welke geleid zal worden door de weleerwaarde heer Ds. H. W. Riphagen om 13.00 uur. De overledene is thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoleren vrijdag en zaterdag avond na 8.00 uur en na de teraardebestelling in gebouw „Rehoboth". Met diep leedwezen geven wij kennis van het heengaan van onze werkgever Huibert van Keulen op de leeftijd van 60 jaar. Hij zal altijd in onze gedachten blijven. Namens het Personeel Westbroek, 13 oktober 1977. In verband met het overlijden van de heer H. van Keulen is ons bedrijf maandag 17 oktober de gehele dag gesloten. Roos ging heen. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, na het overlijden van onze innig geliefde zorgzame moeder, behuwdmoe- der en oma Cornelia Vermeulen-Visser danken wij u hartelijk. Mede namens verdere familie: L. Vermeulen 's-Gravenzande, oktober 1977 Van de Kasteelestraat 6 Hierbij willen wij u allen hartelijk danken voor uw belangstelling en medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden en bij de begrafenis van onze innig geliefde man, vader en grootvader Cornells Robbemond A. Robbemond-de Wilt mede namens kinderen en kleinkinderen Maasdijk, oktober 1977 Johan Willem Frisostraat 8 Neven en nichten van tante Lena Den Haag, 11 oktober 1977 Statenplein 20 J. A. Hoek Longarts Diakonessenhuis Gra Van 15 oktobt t'm 23 oktobi GEEN PRAKT UITLOTING Vereniging voor voorbereidend wetenj lijk en algemeen voort derwijs. 49e lening 1951 Obi a 1.000.- nrs. 28.3 72. 85. 89. 101. 107, 120. 173. 181. 1-85, 200. 213,1 309. De obligaties zijn losbs december 1977. De d f kunnen ter verzilver» den aangeboden bij landsche Middenstai N.V., Rotterdam en dels- en Effectenbank Groningen. Onze ontwerpers kozen voor het komende winter, seizoen voor elegant en modieus. 1st Voor gekleed en sportief. Laarzen naar het nieuwst^ modebeeld. Laarzen die altijd passen... ook in prijs" Mode Half hoge dameslaarsjes diverse kleuren nappa-leer. Dit model Altijd goed! Sportieve dameslaars met soepele zool. Zwart of bruin nappa-leer. Inlichtingen over de aantrekkelijke advertentietarieven^ 020—913456, Toestel 796 me

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10