'Taal van dekijker gebruiken' éSfr*- v «fc mm De tekening van een lezer Commentaar Midden-Oosten (1) Midden-Oosten (2) Henk van Hoorn houdt zich verre van het Binnenhof-jargon „Een aardige tijd op komst met die nieuwelingen" [iljoen voor Rode Kruis Oplossing voor klein probleem wensen rolletjes kattenjubileum DONDERDAG 13 OKTOBER 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet 5 Isracl heeft het door minister van buitenlandse zaken Mosje Dajan en president Carter uitgedokterde ak koord zonder voorwaarden aan vaard. Hiermee heeft het een be perkte mate van plooibaarheid ge toond wat betreft de procedures voor de hervatting van de Geneefse vredesconferentie. Tegelijkertijd is het twijfelachtig of deze procedures veel zullen opleveren wanneer de huidige standpunten van de partijen betrokken bij het conflict in het Midden-oosten onveranderd blijven. Zelfs al zouden de Verenigde Sta ten en de Arabische landen de Pa lestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO) ertoe kunnen bewegen zich bij het door Washington en Jeruza lem opgestelde werkdocument neer te leggen, dat wil zeggen af te zien van een vertegenwoordiging in Ge- nève in de vorm van een onafhanke lijke PLO-delegatie dan nog zal de Arabische wereld zich nooit met een voortgezette Israëlische contro le over de bezette westelijke Jor- daanover laten afschepen. Dat dit de uiteindelijke bedoeling van de regering van premier Begin is staat buiten kijf. Israël en Washington zijn opnieuw een openlijke botsing uit de weg ;egaan. Israël moet echter wel op letten dat het zich niet van z'n laatste werkelijke bondgenoot ver vreemdt. Ondanks de aanvaarding van het Amerikaans-Israëlisch ak koord zal Israël uiteindelijk zich ook bereid moeten verklaren om over terugtrekking uit de bezette westelijke Jordaanoever te onder- ïandelen. Doet zij dat niet dan zal t:t conflict in het Midden-Oosten nnenkort niet alleen bestaan uit openlijke tegenstellingen tussen de Arabische staten en Israël maar ook Het ironische aan deze situatie is dat afgezien van de verwijzing naar de „wettige rechten van het Pales tijnse volk" de Amerikaans-Russi sche verklaring over het Midden- Oosten van ruim een week geleden alle elementen bevat van de resolu ties 242 en 338 van de Veiligheids raad van de Verenigde Naties, die Israël als de grondslag beschouwt voor de Geneefse vredesconferen tie. Ofschoon de verklaring niet expliciet verwijst naar deze resolu ties doet het op Israël een beroep om zich uit „bezette gebieden" in plaats van uit „de bezette gebie den" terug te trekken. Bovendien maken de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie zich voor de eerste keer gezamenlijk sterk voor een „beëindiging van de staat van oorlog en opbouw van normale vreedzame betrekkingen op basis van wederzijdse erkenning van de principes van souvereinitiet, territo riale integriteit en politieke onaf hankelijkheid". Ook is er sprake van gedemilitariseerde zones, inter nationale garanties, waarbij de bei de grote mogendheden bereid zijn bepaalde verantwoordelijkheden op zich te nemen en van een VN- vredesmacht. tussen Amerika en Israël. Terwijl Jeruzalem de westelijke Jordaanoe ver tenminste als een noodzakelijke veiligheidsgordel beschouwt beseft Washington namelijk dat er geen vrede mogelijk zal zijn zolang Israël op de westelijke Jordaanoever blijft zitten. Met z'n consequente politiek heeft premier Begin aangetoond dat hij bereid is hetgeen hij goed acht voor het welzijn van Israël te verde digen zelfs al riskeert hij daarmee een vijfde oorlog in het Midden- Oosten. Het is niet de laatste plaats voor Israël te hopen dat premier Begin in staat zal zijn om ook het risico van de vrede te aanvaarden. door Riet Diemer UTRECHT „Aan te bevelen valt het goed beluisteren van Henk van Hoorn van Den Haag Vandaag. Zijn grote kracht zit 'm hierin dat hij vragen stelt, die elke gezonde Nederlander ook zou willen stellen. Hij doet dat in de taal die ver verwijderd is van het Binnenhof-jargon Koos Postema in wie de onderwijzer nooit is verloren gegaan, schreef deze wijze raad in een artikeltje in een VARA-gids van maart. Puur toevallig kwam ik dit knipsel tegen in de week dat dezelfde Henk van Hoorn in ongenade was gevallen bij zijn superieuren. Inmiddels is Van Hoorn in ere her steld en is een Hilversumse rel om zijn weigering Den Haag Vandaag te presenteren met een sisser afgelo pen. Aan zijn manier van intervie wen .heeft Van Hoorn het te danken gehad, dat hij werd gevraagd bij de samenstelling van de Teleac-cursus Parlement en politiek, die een paar maanden geleden de kijkers pro beerde wijs te maken dat politiek Den Haag veel simpeler in elkaar zit dan wordt gedacht en dat het er rtog leuk kan zijn ook. Over zijn manier van werken wil Henk van Hoorn op zijn vrije maan dagavond in zijn Utrechtse flat, die als een soort arendsnest tien-hoog op een hoek ligt, wel wat kwijt. De soesa over de aanmerkingen op zijn vol gens zijn chefs te nonchalante kleren en Van Hoorns weigering om te pre senteren, die daaruit voortkwam, la ten we voor wat die is. Gisteravond presenteerde hij weer gewoon Den Haag Vandaag als invaller van Ton Planken, die zijn vrije avond had. Van Hoorn: „Ik probeer als verslag gever zinnen te gebruiken van de mensen die zitten te kijken. Je hebt bij politiek met gruwelijk ingewik kelde zaken te maken. Daarbij komt dat ik, omdat ik dagelijks in Den Haag rondloop, veel meer weet. Nu gaat het erom de zaken over te bren gen in de taal die de mensen be grijpen. Voorwaarde voor een politiek inter view vind ik. dat je de antwoorden eigenlijk al moet kennen, voor je de vragen stelt. Ik ben er de hele dag mee bezig te weten te komen hoe het gegaan is, hoe de achtergronden zijn. Een antwoord heeft voor mij nooit iets verrassends." blijken." Hij zegt nauwelijks of geen reacties te krijgen van het publiek. „Voor veel mensen staan politici nog op een voetstuk. Maar het zijn ook gewone mensen, die namens ons in de regering zitten. Je moet ze als gewone mensen behandelen." De laatste jaren is het gegroeid tot een jijen en jouen tussen journalisten en politici over en weer. Van Hoorn vindt het al een soort tegemoetko ming als hij voor het scherm heel officieel „u" zegt. „Mensen verwach ten dat je ineens anders gaat doen." Intermezzo ln dit gesprek is de jour naaluitzending. NW-voorzitter Kok laat het woord „arbeidsplaatsen overeenkomst" vallen. Van Hoorn: „Daar heb je zo'n woord." Op de vraag hoe hij zoiets zou vermijden, vult hij aan: „U bedoelt dus zou ik zeggen. „Laatst hadden we het rapport van de wetenschappelijke raad voor het regeringsbeleid, waar in het gaat over de werkgelegenheid in de toekomst. Dat rapport is zo niet leesbaar, terwijl het toch echt is geschreven voor heel veel mensen die er belang bij hebben. Wat ik niet wil is de taal der politici gebruiken. Maar in een interview blijkt het soms niet zonder vaktermen te kunnen." >EN HAAO (ANP) - Minister 'ronk van ontwikkelingssamenwer- heeft een miljoen gulden be- I wthikbaar gesteld aan het Internati- f orale Rode Kruis voor een speciaal f/ïulpprogramma voor Zuidelijk Afri ca. Dit is gisteren in Den Haag be- Van Agt Openheid kendgemaakt. De hulp is met name bestemd voor politieke gedetineerden en slachtof fers van de gewapende strijd in Sim- babwe (Rhodesië). Een deel is be stemd voor steun aan gedetineerden en hun gezinnen in Zuid-Afrika. Een uitzondering maakt hij voor mensen als minister Van Agt. „Die zorgt voor verrassingen. Dat zijn dan ook de aardigste interviews. Maar omdat ik meestal de reacties weet, reageer ik direct daarop met: ja, dat zegt u nu wel, maarBij kijkers die die achtergrond niet hebben komt het misschien wel eens over van: wat denkt-ie wel. Ze mogen het misschien denken, ze laten het niet Hij waardeert het als positief, dat er veel meer openheid is gekomen in Den Haag, in tegenstelling tot een jaar of tien geleden, toen de politici 's nachts vier uur aan de wachtende pers lieten weten: „Gaat u maar naar bed hoor, het communiqué komt morgen". Van Hoorn: „Tegenwoor dig zijn er iedere dag persconferen ties. Je kunt vrij aardig weten waar over het gaat. Maar die openheid is tevens een van de oorzaken dat de kabinetsformatie zo lang duurt. Het spel om de zetelverdeling wordt in alle openheid gespeeld." De lange martelgang van de kabi netsformatie is voor hem niet als verrassing gekomen. Hij heeft zijn weddenschap met de andere redac teuren van Den Haag Vandaag dan ook lang en breed gewonnen. „Ik heb met Kerstmis gewed dat het 180 da gen zou duren. Ton Planken schatte veertig. Fred Verbakei en Kasper Jansen rond honderd. En toen was er nog helemaal geen kabinetscrisis, maar je zag het wantrouwen tussen PvdA en CDA groeien." Aan Henk de vraag, wat er volgens hem nu moet gebeuren. „Misschien moeten ze leren dat het niet zo erg is om concessies te doen." „Ze" staat voor PvdA en CDA. Van Hoorn, zelf PvdA-stemmer, gelooft dat de PvdA niet kan blijven vasthouden aan de acht-zeven-een-formule. „Van Agt slikt dat niet, want die heeft bij het invullen van de programma's al zo veel moeten toegeven. En daar loopt het op uit, let maar op," profeteert hij. „Keurig kabinet" Ondanks de crisis vindt hij ons land bij lange na niet onbestuurbaar. „We hebben toch een keurig kabinet. Vol gende week worden beslissingen ge nomen over een pakket maatregelen van twee tpt drie miljard om de werkloosheid te bestrijden. Een de missionair kabinet kan veel doen. De Kamer kan het alleen niet naar huis sturen." Zes jaar is Van Hoorn bij Den Haag Vandaag. Daarvoor was hij zes jaar parlementair redacteur bij AVRO s radiojournaal. Gaat het hem nooit vervelen dat Haagse Wereldje, altijd dezelfde kringen? „Ja, maar om de vier jaar worden de mensen .ver verst'. Er komt nu een aardige tijd met nieuwelingen, die alles nog niet zo goed door hebben en die het vak van politicus nog niet zo goed ken nen. Die zeggen dan altijd dingen die ze niet hadden mogen zeggen. Het gebeurt echt wel dat je de tenen bij elkaar knijpt en vraagt: ,hoe is zoiets mogelijk' als je ze in het begin wel eens hoort. Dat is leuk. na een half Henk van Hoorn jaar zijn het echte politici geworden en spreken ze het jargon mee Radio Eerlijk gezegd maakt de altijd vrien delijke Van Hoorn een verlegen in druk. Hij bekent veel te moeten heb ben overwinnen om voor de camera te komen. „In het begin was het een ramp, steeds weer Je kreeg geen opleiding en er gebeurde van alles wat niet mocht." Zijn enthousiasme voor radio bracht hem als scholier bij AVRO's jongerenprogramma Minjon, de beste leerschool voor me nig Hilversums talent. „Ik ben bin nengekomen en ik heb geluk gehad, want ze vergaten de stemmentest. Ik had toen een gruwelijk Utrechts ac- ëent." Over radiomaken kan hij zich nog altijd opwinden. Hij vindt dat er te weinig gebruik wordt gemaakt van de mogelijkheden van dit snelste medium.. „Je hoort de actualiteiten rubriek gewoon het nieuws herhalen, een minuut later, terwijl je toch makkelijk een telefonisch interview kunt afnemen. Veel te gauw wordt gegrepen naar het wondermiddel correspondenten in het buitenland Radio kent ook te weinig gespeciali seerde parlementaire journalisten Bij televisie wordt Van Hoorn gefas cineerd door het beeld. „Hoe een gelaatsuitdrukking overkomt, wat voor indruk iemand maakt bij wat hij zegt, is belangrijk. Een beeld zegt soms meer dan duizend woorden kunnen vertellen Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury Amsterdam. Naam en adres aan achterzijde vermelden. Voor geplaatste prent. Postbus 859, is er een boekenbon. BivjfiPENING. ..U KUNT GtkUST 5LAPCN VANNACHT, WJ Z!M OP AUE MC6EUJKE CHEKHttBI m£K£NDn HET WEER door Hans de Jong Klimaat verbeterd Er gaan soms jaren overheen voor het moment komt dat je weer eens aan een of andere opruiming gaat denken onder paperassen, zoals knipsels, schrifturen, brie ven of ik weet niet wat. Daarbij stuit je soms op lectuur van jaren her, waarvan je het bestaan al niet meer wist en waarvan de in houd na zo'n jaar of twintig door de veranderde tijden toch interes sant genoeg is om zo eens door te lezen. Dat gebeurde me gisteren. Enkele brieven zijn curieus ge noeg om er enkele zinsneden in deze rubriek uit weer te geven. Ze gaan alle drie over de verhouding tot ons aller weerinstituut het KNMI. In de jaren '70 is, zoals men weet, een klimaatsverzach ting binnen de muren tot stand gekomen. Er waait lang zo'n kille wind niet meer als destijds, wat duidelijk blijkt uit de manier waarop bijvoorbeeld de weerama teurs tegemoet worden getreden. In plaats van een hooghartig al- wijzen is er nu loyale medewer king en zo toetsen amateurs de KNMI-verwachtingen regionaal op hun trefzekerheid (project D- 1), iets wat bijvoorbeeld in de jaren vlak na de oorlog ondenk baar zou zijn geweest. Om niet met de eerste de beste te beginnen: het volgende citaat is uit de laatste brief die Ik van prof. dr. E. van Everdlngen, voor de oorlog hoofddirecteur van het KNMI, ontving, gedateerd 4 janu ari 1951. Hij was toen herstellende van een vrij zware ziekte, opgelo pen eind 1950. „Mijn systeem om winters te klassificeren is onder meer door Rijkswaterstaat-men- sen als het beste erkend. Maar zoals alles wat lk heb uitgedacht, is het Instituut daar niet ontvan kelijk voor, is het zelfs in radio- speeches belachelijk gemaakt. Ik heb daardoor de betrekkingen met het Instituut vrijwel ver broken. Van 8 april 1949 dateert een brief van de, voor de oorlog bekende Nederlandse weer-amateur Chris A. C. Nell. „Voor de oorlog werkte ik mee door weerstukken, te schrijven aan een aantal dagbla den. Die stukken in Parool en Trouw zijn van dr C. Levert (KNMI), wel goed maar wat eento nig. Andere kranten zijn bang als zij van particuliere medewerkers meteorologische stukken opne men. Ik vermoed, dat er van ho gerhand pressie wordt uitgeoe fend. Het heet dan, dat het dage lijkse weeroverzicht uitvoerig ge noeg is. Ik ben overtuigd, dat zij dat liegen, want elke goede jour nalist weet. dat de lezers meer verlangen, maar er schijnt voor de kranten een spookbeeld te rijzen als er een balletje wordt opge gooid om meteorologische stuk ken op te nemen. Dat is jammer, want de officiële berichtgeving over het weer is bijzonder slecht." Drltte im Bunde is P. J. Feteris, in 1952 student in Leiden, later ver bonden aan het KNMI, daarna en nu nog meteoroloog in de Ver enigde Staten. In zijn eerste brief aan mij, op 31 augustus 1952, be klaagt hij zich over het negeren van de amateurs. „De jonge aan komende meteoroloog wordt door het KNMI onplezierig behandeld Bij ons. in Leiden, hebben de H.H. van het KNMI de bijnaam van „nee-zeggers" gekregen. Dat het onweersonderzoek in Leiden nog resultaten heeft opgeleverd, is ge heel te danken aan de ijver van de waarnemers en studenten en de steun uit het buitenland. Helaas is voor een beroepsmeteoroloog hier te landen weinig toekomst. Als het KNMI doorgaat met onze waarnemingen te negeren en de Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrekunde in het zelf de tempo (een slakkegang) onze belangen behartigd, vrees ik dat mijn opvolgers weinig van zich kunnen laten horen Een optmistische noot tot besluit. Op het continent houdt het nazo- merweer aan. De druk blijft daar hoog terwijl diepe depressies de oceaan bevolken. Bij deze voor mooi najaarsweer typische situa tie profiteert Nederland van een zachte zuidelijke luchtstroming met over het algemeen weinig of geen regen en middagtemperatu- ren die nog wat hoger worden tussen 17 en 20 graden Celsius. Dat kon slechter. errapporten Amsterdam geh bew la De Bilt /w bew 17 Deek-n on bew 17 Eeide regen 16 Eindhoven geh bew 17 Den Helder 1 bew 13 Rotterdam zw bew 16 Twente onbew 16 Vlissingen regen 15 Zd Limburg hall bew 17 Aberdeen l bew 13 Athene onbew 21 Barcelona 1 bew 21 Berlijn onbew 15 Bordeaux onbew 19 Brussel onbew 18 Frankfort zw bew 15 Oenfrve onbew 14 Helsinki iv bew 9 Innsbruck 1 bew 18 Klagenlun onbew 14 Kopenhagen onbew 12 Lissabon 1 bew 22 Lnrarno onbew 18 Londen onbew 17 Luxemburg 15 Madrid 1 bew II Malaga - rw bew Mallorca 1 bew 23 Munchen geh bew 9 Nice 1 bew 21 Oslo hall bew 7 Parijs /w bew 19 Rome zw bew 21 Split zw bew 19 Stockholm onbew 10 Wenen zw bew 15 Zurich hall oew 14 HOOGWATER vrijdag 14 oktober - VUs stngen 2 27-14 45. Harjngvlietsluizen 2 43 15 04. Rotterdam 4 40 16 45, Scheveningen 3 41-16 02. IJmuiden 4 14 16 35 Den Hel der 8 58-21 27, Harlingen 10 50 23 25. Dell Zijl 0 35-12 46 let zijn vaak de kleinigheden die aet leven voor een gehandicapte zo maken: als je er- ■ens nèt niet bij kunt, als er nie mand voor je opstaat in een volle us terwijl je je nauwelijks staande Unt houden, als je de straat niet -41een over kunt of durft steken en r is niemand anders in de buurt, ortom. allemaal dingen waarbij je -tht even een beetje hulp nodig febt hoewel je het toch vaak laar zonder moet zien te klaren. let zo'n klein beetje hulp kom je )lf een heel eind. Een voorbeeld: lor een blinde of slechtziende is !t erg ongemakkelijk, dat hij of zij 1 even op de kalender kan kij- wat voor dag het is of hoe de fstdagen dit jaar vallen. Je kunt iets wel vragen, maar dat is nou ist het vervelende: iets niet zelf mnen doen, maar tot in zulke 'ugheden afhankelijk van een Ier zijn. Daarom is het zo be- rijk als er juist voor dit soort kleine probleempjes oplossingen worden gevonden, en wat de kalen der betreft is die oplossing er. Jaar lijks geeft de Christelijke Blinden bibliotheek een flinke wandkalen- der in brailleschrift uit, die bestaat uit een aantal vellen met elk twee weken er op. Het aardige is, dat de kalender niet alleen door de blinde huisgenoot, maar ook door alle an deren gebruikt kan worden. Behal ve in braille zijn de dagen en maan-| den ook in een grote, zwarte letter gedrukt, en ook slechtzienden zul len ze makkelijk kunnen ontcijfe ren. Bovendien zijn er zoveel moge lijk gegevens op afgedrukt, zoals kerkelijke en andere feestdagen, verjaardagen van de leden van het koninklijk huis en bij elke zater dag de tijden van opkomst en ondergang van de zon. Hier en daar moest wel wat afgekort worden, juist vanwege de grote letter, zodat je niet gek moet opkijken van een vermelding als „pr. Johan-Fr." of „Hemelv.dag". maar dat went gauw. Op de meeste regels is ge noeg ruimte over om zelf met pen of reglette (een apparaatje waar mee aan de hand van een pennetje makkelijk zelf braillepuntjes aan te brengen zijn) verjaardagen en andere belangrijke gebeurtenissen in te vullen Bovenaan elke kalen derblad staat een bijbeltekst, ge dicht of treffende uitspraak van deze of gene, zoals deze van Mark Twain: „Toen ik een jongen van 14 was, was mijn vader zo dom dat ik de oude heer nauwelijks in mijn omgeving kon dulden. Maar toen ik 21 werd, verbaasde ik mij er gewel dig over hoeveel hij in die zeven jaar geleerd had." Speciaal voor zienden die zich inte resseren voor de problematiek van blinden en slechtzienden is op het eerste kalenderblad het complete alfabet in braille weergegeven. Wie de kalender bestelt 12,50 op post giro 50 32 41 t.n.v. christelijke blin denbibliotheek, Ermelo, met ver melding „kalender 1978") krijgt er bovendien een stencil bij met be knopte Informatie over uitvinder Louis Braille en zijn braille- systeem, plus nog eens alle braille- tekens en -letters op een rijtje Zoals gezegt: het is maar een klei nigheid. zo'n kalender, maar wel een kleinigheid die een gehandi capte er stukje zelfstandigheid bij geeft. Dit is een van de tientallen wens kaarten die Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, voor kerst en nieuwjaar uitgeeft. Aan de vroe ge kant? Over een maand of twee is het alweer bijna te laat om welge meende wensen te versturen, dus zó voorbarig is Unicef daar niet mee. Zoals elk jaar zijn er weer kaarten met religieuze en meer al gemene voorstellingen, modern en klassiek, ontworpen door kunste naars uit alle hoeken van de we reld De opbrengst wordt besteed aan het welzijn van kinderen, onge acht waar ze wonen, wat voor huidskleur ze hebben en tot welk geloof ze behoren. Elk Jaar ontvan gen zo'n honderd miljoen kinderen en moeders hulp van Unicef, waar bij de opbrengst van de kaarten- verkoop niet uitgevlakt moet wor den: de verkoop van tien wenskaar ten is al genoeg om met vitamine A dertig kinderen een jaar lang voor blindheid te behoeden, de verkoop van vijftig kaarten om poliovaccin voor zestig kinderen aan te schaf fen. en één verkochte agenda levert negen thermometers voor een dorpskliniek op om maar een paar voorbeelden te noemen. Be halve de kaarten die vaak in dozen van tien stuks verkocht wor den. de meeste voor een tientje, inclusief enveloppen heeft Uni cef ook een bureauagenda met 54 kindertekeningen ln voorraad, het adventsboekje „de kinderster" en drie dozen met elk vier bouwplaten voor evenveel types woningen uit Afrika en Indonesië. Wie precies wil .weten wat Unicef voor dit goede doel beschikbaar heeft, kan twee kwartjes overmaken op postgiro 7515 ten name van Unicef. Den Haag. met vermelding: folder 78/2. Een geïllustreerde folder wordt dan thuisgestuurd Wie een verkoopa dres in de buurt weet. kan natuur lijk ook daar terecht (Unicef, post bus 85857. 2508 CN Den Haag. kan u aan die adressen helpen). De paus mag niet op rolletjes lo pen. Binnen het Vaticaan ontstond het idee om de eeuwenoude draag bare troon van de paus te vervan gen door een rollend platform met elektronische afstandsbediening. Als de paus zou willen stoppen, zou hij door een eenvoudige ingreep 'het geval halt kunnen doen hou den. Het hoofd van de technische dienst van het Vaticaan heeft het plan echter afgewezen, omdat het te gevaarlijk zou zijn. Het idee was ontstaan, omdat de nu tachtigjari ge paus zeer vaak ernstig vermoeid is door een gewrichtsontsteking aan zijn benen. De pauselijke troon is jaren niet gebruikt, maar de laat ste tijd werd de paus er af en toe weer in vervoerd Twee cheetah's jachtluipaarden komen 22 en 23 oktober in de Amsterdamse RAI de vijftigste in ternationale kattenshow van Feli- kat met hun aanwezigheid opluis teren, maar hoe mooi ook. voor de „best-in-show-prijs" komen ze ze ker niet in aanmerking. Daar staan al ruim duizend katten van vrijwel alle rassen (uit ons land. België. Frankrijk. Duitsland, Zwitserland en Denemafken» voor op de nomi natie. Keurmeesters uit verschei dene landen, zelfs uit Australië, zul len ze beoordelen Behalve de vol wassen katten zijn er veel nesten jonge katjes te zien en ook een aantal huiskatten mag meedingen naar de prijs van het beste huis dier. Op beide dagen is deze Jubi leum-tentoonstelling van tien tot zes uur open; de keuring vindt al leen zondagmiddag plaats Medail les voor de prijskatten zijn er van de koningin, prins Bernhard. de gemeente Amsterdam en de RAI

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5